GRATIS PftlPIKBKIJBTEia, LANDBOUWBERICHTEN. BUR6ERL1JKE STAND. Laatste Berichten. Hoogwatergetij teTerNeuzen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. eer. zakje A. J. P's Grenadine- Sau8 in ieder pakje A. J. P's A man- dclijes-f'.iddinjJ. TIJDEL1JKE RECLAME6 Voorts hebben dj regeis de boschbran- den in Ontario en Quebec gebluscht. In het district Gaileway zijn echter groove oppervlakten door bet vuur verteerd. In cm der dorpen werden aile woonhuizen in de asch gelegd. Een duizendtal houthakkers en anderen doen het uiterste tot bestrij- ding van den brand, ten einde omliggende dorpen voor ver woes tinge n te bevvaren. OORLOOS-NAWEEeN. Te Rijsel is dezer dagen, onder voorzit- terschap van maarschalk Fayolle, een con- gres van oor!ogs-verininkten gehouden. Het congres heeft tal van moties aangenomen, waarin de wenschen der ver mink ten waren neergeiegd. Zij vrage.i p.m., dat de pen- siocnen, toegekend volgens de wet van 31 Maart 19IQ in overeenstemming wordcn gebracht met de duurtie; datr het parlement haast maakt met het aannemen van het wets-ontwerp betrefferde de aan vermink- ten voorbehoud a ber epen De v< rminkten vragen voorts een pensioen voor de oud- striiders van "hef vijf-en-vijftSgsHe jaar af. Het zou 123 frank per jaar bedragen voor een verbiijf onder ae wapenen van minder dan een jaar en 500 frank voor een verbiijf van meer dan vicr jaar. De verminkten wenschen verder, dat er aan de gewezen krijgsgevangenen ei sc.iatfe .orsteh.ng van twee-en-eea-halven frank voor elken dag in gevangenschap doorgebracht wordt toe- gekend en dat de weduwen van de in ge vangenschap gestorven militairen recht heb- ben op een uitkeering van 1000 frank. INVOER VAN HOLLANDSCH VEE IN BELGIE. Volgens een besluit zal de invoer van Hollandsch vee weder naar Belgie worden toegestaan. Naar men weet was de invoer tot dusverre aan zekere formaliteiten ge- bonden. Hoofdzakelijk worden meikkoe.en ingevoerd; gedurende het eerste kwartaal werden 2442 koeten ingevoerd, doch door bovenbedoeld besluit zal de invoer onge- twijfeld toenemen, daar de eigenschappen van het Hollandsche metkvee liier ten zeerste op prijs worden g®steld. ZOU ER HITTE OP KOMST ZIJN? In het grootste gedee'.te van Servie, Bel grade inbegropen, heerscht een ondraag- lijk hitte. Te Belgrade was de thermometer Dinsdagochtend omi7 uur al tot 33 gr. Cel sius gestegen. HITTEOOLF! Een hittegoif is plotseling over de Ver. Staten getrokken. In Washington was de tefWperatuur 90 gr- in de schaduw. BELQIe. Een nabetrachting over de staking. In de „PeupkY' het orgaan der socialis- tische partij, zegt Louis Bertrand dat een les, welke nit de jongste shaking is te trekken, is dat werkstakingen onder rijks- peEsoneel nipt populair zijn. De spoorwegen en de tramwegea hebben hun klanten onder de gansche bevoIking. Er zijn duizeaden arbeiders, die iedejen dag verplicht zijn zich te verplaatsen om hun brood te ver- dieneti en een stakifag op de spoor- of trarn- wegen, die deze verplaatsing bemoeilijkt of verbindert, kan met anders dan net pubiiek sterk orjtstemmea. De georgam- seerde arbe.ders gaven de stakers gelijk. De burgers over tret algerneen en nog vele anderen hebben zich echler van den be- ginne beslist vijandig tegenover de stakers getoond. De verdezea door het conflict veroorzaakt zijn ontzaglijk. Iemand die goed op de hoogte is, verkiaarde ten schrijver, dat zij een milliard voor Antwerpen atleen be dragen. Voor de rest van het land zuiten de ver- liezen met honderden millioenen berekend mocten worden. BELASTINO OP CAFe-BEZOEK. Te Frankfort a/Main is met ingang van 7 Jun; een bijzondere beiasting ingevoerd voor bezoekers van cafe's. Een ieder die er ornl 9 uur 's avonds vertoeft moet 200 marie betalen en van 9 uur tot sluiting 400 mark. De cafehouders mogen memana zon- der betastingcoupon toelaten. 500 MILLIOEN MARK BANKB1LJETTEN GESTOLEN. •Uit de rijksdrukkerij zijn, naar men uit Berlijn meldt, voor 500 millioen mark bank- biljetten van 50.000 mark ge stolen. Op het tcrugbezorgen van de blljetifen of aanbrunging van den dader is een be- ioonmg gesield van een miljoen mark. De biljetten zijn ten deele nog ongenummerd, doch nummers zijn gemakkeujk aan te brengen. 1 TER NEUZEN, 8 Juni 1923. CDOPERATIEVE BOEREN'LEENBANK TE TE RNEUZEN. In de deze week gehouden algemeene ver- gadering van de Coop. Boerenleenbank te Ter Neuzen, iieette de Voorzitter, de heer D. J. Dees, de aanwezigen welkom en herin- nerde hi] aan het tienjarig bestaan der ver- eeniging. Spreker memoreerde in zijn inlei- dingswoord, dat met dankbaarheid kan worden teruggezien op het afgeloopen jaar; de bank is wederom in bloei toegenomen en in alle deelen vertoont zij vooruitgang. On- danks de bewogen tijden voor den land- bouw, is de bank kerngezond, dank zij de activiteit van het bestuur en den raad van toezicht. Dat de winst over het afgeloopen jaar betrekkelijk gering is, vindt zijn oor- zaak in de rente-wijzigingen van de Cen- trale Bank, kort na de vorige algemeene vergadering. Het bestuur en de raad van toezicht waren van oordeel, dat met een nieuvve rentewijziging voor de inleggers hoorde gewacht te worden tot 1 Januari 1923. Uit het verslag van den kassier over het afgeloopen jaar blijkt, dat is ontvangen aan spaargelden 1.025.359,24 '/2terugbe- taalde voorschotten 54.591,57'/^in loo- pende rekening van de leden 2.722.952,60'; van de Centraie Bank 1.020.761,75; we- gens ingeleverde deposito-obligaties f 10.000,wegens rente, provisie en diver- sen f 97.233,06. De uitgaven bedroegen: aan spaargelden 741.30'9,921/2aan verstrekte voorschotten 3 208.869,93; in loopende rekening aan de leden: 2.098.979,211/2, aan de Centraie Bank 1.794.014,89'/2, aan rente, voor schotten, salarissen, afschrijving enz. 97.468,611/2. De totale omzet bedroeg 9.922.410,04 tegen ruim f 82.000.in 1913. Op 31 December 1922 bedroeg het tegoed van de spaarders f 1.156.130,11 en van de deposanten (in loopende rekeningen) 849.366,12. Op dien datum stond uit, wegens ver strekte voorschotten: 231.260,90 '/2in loopende rekening aan de leden f 837.957.74 Het depot bij de Centraie Bank beliep f 854.575,96. Aan winst werd gemaakt 2.096,34" De vergadering besloot, deze winst aan de reserve toe te voegen. De kassier en het personeel werden dank gebracht voor hun arbeid. De heeren G. van Fraaijenhove en Jac. Weijns te Axel werden met bijna algemeene stennnen toi bestuurslid herbenoemd. In de plaats van den heer Ph. J. van Dixhoorn, die staande de vergadering me- dedeelde, dat hij wegens drukke werkzaam- heden de vergaderingen van het bestuur niet geregeld heeft kunnen bijwonen en dit in de toekomst, ook wel niet zou kunnen doen en daarom voor een herbenoeming niet in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer A. de Feijter te Zaam- slag, die met zijn benoeming zal worden in kennis gesteld. De heer C. Wolfert te Ter Neuzen werd met bijna algemeene stemmen herbenoemd tot lid van den raad van toezicht. De herbenoemden aanvaardden de hun weder opgedragen functie, waarna de voor zitter een woord van dank bracht voor het- geen de heer Van Dixhoorn in het belang der vereeniging heeft verricht. Het salaris van den kassier bleef onver- anderd. Een idee van den heer D. Scheele om daarin verandering te brengen, n.l. om de salarieering van het personeel door de Bank zelve en niet door den kassier te doen plaats hebben, vond geen ingang, nadat de Voprzitter had te kennen gegeven, dat de bestaande toestand van geen enkele zijde tot op- of aanmerkingen aanleiding geeft. Met betrekking tot de brand- en inbraak- vrije kluis wekt de voorzitter de leden op om daarvan meer gebruik te rnaken dan tot nog toe. Alvorens de vergadering te sluiten, deelt hii nog mede, dat de bank gedurende haar tienjarig bestaan zich tot de grootste Boe renleenbank van Nederland heeft ontwik- keld en illustreert hij nog, hoe men van meerdere zijden heeft getracht, de kern- gezonde instelling verdacht te maken, wel- licht tengevolge van hetgeen overkomen is aan een zusterinstelling, alhier. Ofschoon het bestuur maatregelen had getroffen, voor het geval, dat buitengewoon veel spaargelden mochten worden opgevraagd, is het gebleken, dat deze maatregelen totaal overbodig waren en het vertrouwen in de Boerenleenbank in geen enkel oozicht is geschokt. Dank zij de medewerking van de Centraie Bank, kunnen desgevraagd, alle ingelegde gelden binnen enkele dagen wor den terugb|(aald, zonder dat de geldnemers lastig gevafien zouden moeten worden om de door hen geleende gelden op korten ter- inijn te moeten terugbetalen. CHR. GER. KERK. Bedankt voor het beroep naar Zaam slag door ds. A. H. Hilbers, te Enschede, DE INBRAAK TE SINT JANSTEEN. Omtrent het aanhouden van verdachten met betrekking tot de inbraak bij den pastoor te St. jansteen, meldt het Hbl. van Antw., dat aldaar F. de L., een bekende Antwerpsche inbreker is aangehouden. Hij was in het bezit van zilveren gu'dens en Dyftsche bankbriefjes van 100 Mark. De twe'ede aangehoudene, de Nederlander V. heeft reeds bekend, dat De L. met hem en nog een derde de diefstallen heeft bedreven. De L. blijft echter loochenen. Het onderzoek heeft nog andcre feiten aan het licht gebracht, naar aanleiding, waarvan het Parket te Antwerpen 2 vrou- wen heeft doen arresteeren. Het zijn een zuster van den inbreker De L. en Maria P. De eerste vrouw, moet de gestolen papier- waarden in haar bezit hebben gehad, terwijl bij de tweede vrouw de diefstallen werden beraamd. Beiden ztjn reeds verhoord, doch zij beweren nergens iets van te weten. In het bezit van De L. is tevens een brief gevonden, aan een anderen medeplichtige gericht en waarin hii zijn wantmuwen uit- sprak over den persoon. <Jie de stukken moest verhandelen. De V. is blijkbaar reeds aan de Neder- landsche justitie uitgeleverd en blijkens een bericht in de M. Crt. bij de officier van justitie te Middelburg voorgeleid. Na het verhoor is hij overgebracht naar het huis van bewaring. WONINGBOUW. De Minister van Arbeid heeft goedgevon- den dat vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw, zullen worden uitgekeerd aan de gemeenten: Breskens, ten behoeve van de Ver. „Bres- kens Vooruit" (gedeeltelijk) ,f 3133 Oostburg, ten behoeve van P. J. van Melle, 600, BESMETTELIJKE ZIEKTFN, Het aantal gevallen van besrnettelijke ziekten over de week van 27 Mei tot en met 2 Juni, in de prov. Zeeland bedroeg: Febris typhoidea (buiktyphus)Sas van Gent 2. Roodvonk: Doinburg 2. DiptheritisTer Neuzen 1, Oostkapelle 1. HULST. De heer W. Kleinbussink, leeraar in het sinedcn, bankwerken, lijn- en vakteekenen, stoomwerktuigkunde en materialenleer aan de Ambachtsschool alhier, komt voor als frK>.. 1 op de coord r ad it voor de benoeming tot leeraar aan de ambachtfeschool te Zutphen. HOOFDPLAAT. Aan den veldwachter J. J. Kotvis te Hoofdplaaf werd bij zijn Vrijdag jl. ver- leend eervol ontslag, als blijk van waar- deering namens de gemeente een gouden ketting met medailjon aangebode.v Dinsdaginiddag werd te Hoofdplaat door het bestuur der watferkeeirmg van den Calamiteuzen Hoofdplaat en Thomaes- polder aanbesteed, het herstel, de vernieu- wing en onderhoud tot 30 April 1924 van de aarde-, kram-, Rijs-, Betonglooiings, steenglooifngs- en Paalwerken aan de wa- terkeering van bovengenoemden polder. Minste inschrijver was J. F. Cornelis, te Hoofdplaat voor 17.800 gld. Zondag 10 Juni 1923. PAARDENFOKKERS ZUID-BEVELAND. Dinsdagmiddag hiedd de Bond van Zuid- Bevelandsche Paardenfokkers in „de Prins van Oranje'' te Goes een algemeene ver- gaderjng onder voorzitterschap van den heer P. Dekker uit Borssele. De voorzitter deelt rneJe, dat" betreffen- de de attractSe op de Haagsche nafionale tentoonstelling, hiervoor door den Zuid- Bevelandschon Bond een vergadering van enkele Zeeuwsche corporaties is bijeengie- roepen te Goes. Daar is tot samenwepking in dezen besloten. Spr. wekt er toe op, dat elk lid minstens f 1 voor dit doel be- schikbaar stelt. De heer P. Scheele deelt nog mede, dat de fokkersbonden in Zee- land, uitgezondord Axe), alle zulten mede- werken. De totaalkosteu ztdlen pi.m. 1000 bedragen. Het zal geen Zuid-feeveiandsche, maar een Zeeuwsche attracfe worden. Spr. onderwerpt de houding van Axel in dezen aan critiek en hoopt, dat Zuid- Beveland zich aiet onbetuigd zal laten, waar het 't leeuwendeel in de at.rautie zal leveren. Het bestuur zal deZe zaak nader uitwerken. DE ENGELSCHE BELTWORTeLAAN- PLANT. Belangrijke uitbreiding in bet ziclit. De Britsche Sugar Beet Crowers' Socie ty deelt mede, dat zij vele aanvragen heeft! ontvangen, waaruit van een aigemeen strc- ven onder de Britsche Iandbouwers blijkt tot uitbreiding der produetie van beetwor- telsuiker. Op het oogenblik bestaan in E11- geland slechts twee beetwortf.elsuikirfabrie- ken, welke resp. toe'oehooren aan de Flome Growing Sugar Ltd. en aan de Indische Beetsugar Corporation Ltd. Deze be;de on- dernemingen hebbe.i dit jaar met de Iand bouwers contracten afgesloten voor de ge- heele capaciteit der fabrieken. De British Sugar Beet Growers' Society heeft zich thans in verbinding gesteld met financiers, die bereid zijn, gelden te fourneeren voor den bouw van nieuwe beetwortelsuikerfa- britken en die in staat zijn, te zorgen voor het beschikbaar stelten 'van geschoold tech- nisch personeel. Als voorwaarde voor kapi- taalverstrekking wordt echter gesteld, dat de helft van bet kapitaal verstrekt zal moe ten worden door locale belanghebbettdan, bij voorkeur de Iandbouwers zelf. Het voor elke nieuwe tabriek benoodigde bouw- en bedrijfskapitaal wordt op 4:30.000 it 500.000 pd. st. geschat. KECHTZAkEN. Arrondisseinento-Rechtbauk te Middelburg. De rechtbank heeft1 in hare zitfting van 8 Juni de \olgende vounissen uitgesproken J. de R., oud 23 j„ landbouwersknecht te Waterlandkerkje, is wegens diereninis- handeling yeroordeeid tot 25 gld. boete of 25 dagen hecht. E. S., oud 19 j., dienstmeisje te Aar- denburg is wegens djdtstal veroordeeld tot 3 weken gevangenisstraf. In de zaak van J. J. S., oud 23 j„ amb tenaar ter secretarie te Zuidzande, bekiaagd van overtreding van net motpr- en rijwiel- reglemcni, werd be^estigd het eo.inis van den kantonrechter. P. J. V., oud 24 j„ landbouwer te Sint Jansteen, is wegens mishandeling veroor deeld tot 10 gld. noetje of 10 dagen hecht. W. J. v. d. H„ oud 58 j„ visscher .te Breskens, is wegens beschadtging veroor deeld tot 15 gld. boet<e of 15 dagen hecht. P. F. de \X/„ oud 20 j„ klompenmaker te Hulst, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 gld. Doete of 15 dagen hecht. L. de C., oud 39 j„ klompenmaker, en P. J. L., huisvrouw van L, de C., beiden te Hulst, bekiaagd van mishandeling zijn vrijgesproken. I egen E. de V., oud 30 j„ veldarbfider te St. Jansteen, gedetineerd te Middelburg. ter zake van diefstal He Sint Jansteen, is gevangenhouding ver.eend. Woensdag j.l. werd ter civ,ele openbare terechtzithng der rechtbank te Middelburg. de heer Mr. P. C. Adriaanse, wonende te Middelburg beeedigd als advocaat en pro- cureur. (Nadruk verboden). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN ONTSPORING. ZWOLLE. Hedepmorgen te kwart over 6 uur is bij het station Hatietnerbroek een materialentrein ontspoord. De ontsporing had plaats op den wissel die de lijn naar Apeldoorri met de hoofdlijn ZwolleAmers- foort verbind. Een groot aantal wagons is vernield; het geheele verkeer met het Wes- ten en het Zuiden van het land, via deze lijn is gestremd. Waarschijnlijk zal het ver keer over de lijn Dcventer geieid worden. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De schade aan de wagons is zeer groot. De eerste sneltreinvan Amsterdam naar Groningen werd te Apeldoorn via Deventer geieid en kwam met 1 uur vertraging aan. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY in lading te Norfolk voor Algiers. s.s. hELENA in Kissing te Anemia, s.s. TERNEUZEN in lading te New- Castle on Tyne voor Antwerpen. WEERBERICHT van 8 Juni 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 770.5 Karlsruhe. Laagste barometerst. 737.0 Vestnianoer. Verwachting tot den avond van 9 Juni: Meest matige, wellicht tijdelijk krachtige Zuidelijke tot Westelijke wind, zwaar be- wolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, aanvanlcelijk iets zachter. (Zonnetijd.) D A G E N. Voorm. Nam. Zaterdag 9 Juni 10.15 10.45 Zondag 10 11.12 11.35 Maandag 11 11.58 Dinsdag 12 0.18 12.37 Woensdag 13 0.56 1.13 Donderdag 14 1.31 1.49 Vrijdag 15 2.05 2.22 Ned. Herr. Kerk. Ter Neuzen. 9^ u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9J u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 94 u. en 24 u., Ds. E. Raaras. Zaamslag. 94 u. en 24 u., Ds. G. van Dis. Axel. 94 u. en 24 u., Ds. Y. Bootsma van Zoetermeer. SasvanGent. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Hontenisse. 94 u., Ds. Maas. Gereformeerde Kerk. Hoek. 94 u., Ds. W. Moene van Oostburg, Bediening H. Avondmaal en 24 u., (Zomertijd), Ds. Moene, Dankzegging. Ckr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 94 u. en 24 lu^ijejeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), Neerbosch. Ond-Gereformeerde Gemeente. Vlooswfjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhofla&n). Ter Neuzen. 54 u Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Nensen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 1 Juni. Jacobus den Exter, oud 26 j., jm. en Neeltje Oppeneer, oud 22 j„ jd. Huwelyks-voltrekkingen. 31 Mei. Adriaau Vette, oud 31 j., gesch. van eciit en Johanna Maria de Wael, oud 25 j., jd. Geboorten. 27 Mei. Sara Cornelia, d. van Willem Johannes de Feijter en van Cornelia Catharina van Doeselaar. 28 Mei. Jacobus, z. van Gerard Neels en van Elisabeth Diele- man. 31 Mei. Jan Pieter Marinus, z. van Marinus Pieter Pikkaart en van Suzanna Ver- brugge. 1 Juni. Anthonij Willem, z. van Fer dinand Janssens en van Margaretha Verschel- ling. 2 Juni. Marinus, z. van Pieter van Lan- gevelde en van Adriana Oppeneer. Overlijden. 29 Mei. Antonia Maria Hame- link, oud 53 j., echtg. van Marinus Andriessen. 31 Mei. Anna Theodora Ribbens, oud 51 j. echtg. van Johannes Pieter Tazeiaar. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 1 Mei. Jacobus Broeckaert, oud 28 j., jm. en Bertha Dorothea Verlinden, oud 21 j., jd. 4 Mei. Edmundus Franciscus Totte, oud 22 j., jm. en Martha Johanna Klaassen, oud 22 j., jd. 11 Mei. Hen- dricus Josephus Gevaert, oud 26 j., jm. en Leonia Maria Johanna van de Velde, oud 26 j., jd. 24 Mei. Jacobus Goossens, oud 44 j., jm. en Mathilda Scheers, oud 49 j., jd. Alphonsus Scheers, oud 40 j., jm. en Louisa Maria van Hove, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Mei. Josephus Verras, oud 26 j., jm. en Bertha v. Immerseel, oud 24 j., jd. Johannes Baptist van Troost, oud 31 j., jm. en Martha van Gimst, oud 27 j., jd. Aioisius van Gimst, oud 37 j., jm. en Florentina de Koning, oud 30 j., jd. 8 Mei. Rene Octave Buijsse, oud 27 j., jm. en Louisa M. Apolonia Bauwens, oud 24 j., jd, 17 Mei. Ja cobus Broeckaert, oud 28 j., jm. en Bertha Dorothea Verlinden, oud 21 j., jd. 18 Mei. Ed mundus Franciscus Totte, oud 22 j,, jm. en Martha Johanna Klaassen, oud 22 j., jd. 29 Mei. Hendricus Josephus Gevaert, oud 26 j., jm. en Leonia Maria Johanna van de Velde, oud 26 j., jd. Geboorten. 27 Mei. Irena Leonie, d. van Johannes Franciscus Steyaert en van Maria Emelie Buijsse. 28 Mei. Madeleine Cornelia, d. van Cornelis Verschuren en van Maria Stephania Bracke. 30 Mei. Tilly Maria, d. van Augustus Borm en van Emilie Maria Brugge- man. Overlijden. 6 Mei. Andries Verschuren, oud 80 j., z. van Jan Francies en van Anna Maria de Schepper. 19 Mei. Rosalia Bracke, oud 68 j., echtg. van Adrianus de Bilde. 30 Mei. Victor Alphonsius d'Haens, oud 63 j., echtg. van Maria Amalia Franssens. HULST. Huwelijks-aangiften. 9 Mei. Albert Theophiel Blommaert, oud 25 j., jm. en Jeannetta Maria Janssen, oud 21 j., jd. 19 Mei. Frans Lode- wijk van den Mooter, oud 23 j., jm. en Bertha Josephina Paulina Maria Smit, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 9 Mei. Alfred Constant de Nijs, oud 22 j., jm. en Louisa Maria Ivoemans, oud 19 j., jd. 30 Mei. Albert Theophiel Blommaert, oud 25 j., jm. en Jean netta Maria Jansen, oud 21 j., jd. Geboorten. 9 Mei. Selovia Natalia Gusta, d. van A. E .de Block en van A. van Gelderen. 22 Mei. Cornelia Maria Henriette, d. van J. LI. Rogens en van M. C. Bosschaart. 24 Mei. Hendrikus Johannes Maria, z. van H. C. Ver- kerken en van M. J. Kuhne. 25 IVfei, Petrus Johannes Marie, z. van I. de Brum en van M. van Leemput. 31 Mei. Adrianus, z. van P. B. Dophemont en van M. P. L. Boone. Overlijden. 8 Mei. Joseph Pauweis, oud 14 j. z. van Judocus Seraphinus en van M. S. van Bunder. 10 Mei. Benedictus de Deckere, oud 68 j., echtg. van Apolonia Cappendijk. 14 Mei. Rozalia Maria Catharina de Wael, oud 75 j., wed. van Josephus Stals 27 Mei. Anna Catharina van Gimst, oud 71 j., d. van A. van Gimst en van A. M. Kouwijzer. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 12 April. Eduard Ju docus Roelans, oud 31 j., jm. en Cornelia Ebert, oud 29 j., jd. 12 April. Emilius Ludovicus Verheijden, oud 24 j., jm. en Anna van Bra- band, oud 23 j., jd. 26 April. Petrus Alphon sus Pauweis, oud 25 j., jm. en Leonia Apolonia Lauret, oud 23 j., jd. Johannes Francies Bo- gaart, oud 47 j,, weduwn. en Apolinia Johan na Weesepoel, oud 42 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 17 April. Albinus Alphonsus Roctus, oud .10 j., jm. en Appolonia Joos, oud 29 j., jd. 28 April. Emilius Ludo vicus Verheijden, oud 24 j., jm. en Anna van Braband, oud 23 j., jd. Geboorten. 6 April. Leonardus Adrianus, z. van Alphonsus Platjouw en van Maria Apolo nia d'Hont. 7 April. Gerarda Maria Louiza. d. van Josephus Heijens en van Maria Elisa beth Asselman. 8 April. Louiza, d. van Jaco bus Geensen en van Philomena Hiel. 9 April. Alphonsus, z. van Eduard Antonius Cornelis- sens en van Maria Anna van Steene. Roza Josepha, d. van Joseph Petrus Menie en van Magdalena Maria van Hiifte. 19 April Arrv z. van Pieter Gakeer en van Maria Christina van Dommelen. 23 April. Henrikus Mattheus Mana, z. van Hendrikus van de Pas en van Johanna Cornelia Antonette Scholtze. 24 April. Johanna Louiza, d. van Alouisdus Franciscus Burm en van Johanna Petronella Colpaart. 26 April. Emile Alphons Joseph, z. van Caesar Seraphinus Baert en van Leon'tihe Josephine van Vooren. 29 April. .Louiza Adriana, d. van Michiel Theodoras Freijzer en v. Maria Louisa Annaart. Theodoras Emile, z. van Petrus Jo hannes van der'Veeken en van Maria Cornelia du Bois. Overlijden. 12 April. Irma Anna Maria ltaes, oud 6 w., d. van Camillus en van Maria Mat- thijs. 14 April. Josephus Florobertus Raes oud 6 w„ z. van Camillus en van Josephina Maria Matthijs. 15 April. Jannetje Lucasse, oud 28 j., <1. van Josias en van Adriana Krijn- sen. 20 April. Alouisius de Booij, oud 27 j.. z. van Jan Francies en van Maria Morcus. SINT JANSTEEN. Huwelijks-aangiften. 2 Mei. Albertus Stephanus Lockefeer, oud 34 j., jm. en Leon- tine Marie Francisca de Buck, oud 25 j.. 8 Mei. Augustus Ongena, oud 41 i., jm. en Maria Francisca Peeters, oud 37 j., jd. 25 Mei. Petrus Johannes Bolssens, oud 26 j., jm. en Margaretha Paulina Poppe, oud 24 'j., jd. 1 Juni. Petrus Franciscus Remoortere, oud 49 j., jm. en Eugenia van Dorsselaer, oud 50 j., wed'. Huwelijks-voltrekkingen. 2 Mei. Josephus Franciscus van Avermaete, oud 24 j., jm. en Angela Thoen, oud 19 j., jd. 18 Mei. Honore Auguste van Damme, oud 20 j., jm. en Irma Janssens, oud 21 j., jd. 22 Mei. Albertus Stephanus Lockefeer, oud 34 j., jm. en Leon- tine Marie Francisca de Buck, oud 25 j., 25 Mei. Augustus Ongena, oud 41 j., jm. en Maria Francisca Peeters, oud 37 j., jd. Geboorten. 1 Mei. Maria Louisa, d. van Adolphu.sJosephus Thielens en van Marie Leonie de Cock. 5 Mei. Camillus Ludovicus, z. van Carolus Ludovicus d'Hooge en van Lu cia Maria de Bot. li Mei. August, z. van Camiel de Block en van Emma Maria Ongena. 12 Mei. Theophilus Augustinus, z. \an Tozef Ivens en van Mathilda Theresia Peeters. 1 1 Mei. Petrus Johannes Mathildis, z. van Theo philus Seraphinus de Kock en van Maria Louisa van den Branden. 20 Mei. Albert Jo seph, z. van Carolus Ludovicus Janssens en Sleept gij U i ode Veil dag naar uw werk, afgemat en uit- geput door pijn in den rag? Bij duizenden is dit het geval. En het is zoo vaak onnoodig, want meesten- tijds is de oorzaak een nieokwaal, die door Foster's Rugpijn Nieren Pillen verzaoht en gebeterd kan worden. Nierkwalen komen veel voor onder alio standen, maar worder. zoo dikwi.ils verwaai- loosd, omdat zij zich zoo ongemerkt jarenlang kunnen ontwikkelen zonder dat men de ware dorzaak verdenkt. En noch de broodwinner, noch de moeder van het gezin kunnen, wan- neer eindelijk de oorzaak wordt begrepen, voldoende rust nemen. Let op uw nieren en houd deze gezond. Voortdurende rugpijn is een waarsehuwing van nierzwakte, evenals pijnlijke, ongeregeide urineloozing en abnormaal uitziende urine. En als gij tevens last hebt van rheumatische pijnen, hoofdpijn, vermoeidheid, zenuwachtig- \eid en duizeligheid, neem dan uw maat regelen. In het begin zijn nieraandoeningen het gemakkelijkst te genezen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen om de zwakke nieren op te welcken te verzachten, te versterken en genezen. Zij zijn over de geheele wereld bekend. Zij genezen niet alles en werken niet op de maag, lever of inge wanden. Juist het feit, dat zij alleen en z&ker op de nieren en blaas werken, verklaart hat groote succes van Foster's Rugpijn Niaren Pillen. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij Firma A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS, a 1,75 per doos. 37 van Edema Maria Boddaert. 25 Mei. Rose Alouis, d. van Johannes de Saegher en van Margaretha Josepha de Schrijver. Coralia Maria, d. van Alphonse Merkx en van Bertha Maria Bosnians. Overlijden. 3 Mei. Een als levenloos aan- gegeven kind van het mannel. geslacht ran Rene van Goethem en van Martha Maria van Goethem. 12 Meii. Een als levenloos aange- geven kind van het vrouw. geslacht van Jo hannes Adrianus Engelen en van Amelia Fran cisca Peeters. 15 Mei. Eduardus Francies- cus Buijsse, oud 1 m., z. van Prudent Francies en van Maria Clothilda Verstraeten, 17 Mei. Een als levenloos aangegeven kind van het mannel. geslacht van Benedictus Josephus Baert en van Angelina Schelfout. 25 Mei Johannes Francies Janssens, oud 3 m., z. van Cornelis Janssens en van Pharailda Maria Verstraeten. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 5 Mei. Rene Ludovi cus Raes, oud 23 j., jm. en Anna Maria Wau- mans, oud 19 j., jd. 9 Mei. Philemon van Walle (van Middelburg) (B.), oud 28 j., jm. en Maria Christina Vandamme, oud 26. j., j 26 Mei. Camiel Joseph Michiels (van Wachte- beke) (B.), oud 35 j., jm. en Anna Stephanie Meuleman, oud 27 j., jd. Huwglijks-voltrekkingen. 2 Mei. Leonardus Leopoldus Coone (van Zuiddorpe), oud 25 j., jm. en Josephina Maria van Brussel, oud 21 j., jd. 16 Mei. Rene Ludovicus Raes, oud 23 j., jm. en Anna Maria Waumans, oud 19 j., jd. 28 Mei. Philemon van Walle (van Middelburg) (B.), oud 28 j., jm. en Maria Christina Vandamme, oud 26 j., jd. Geboorten. 4 Mei. Albert Joseph, z. van Joannes Cerpentier en van Josephina Maria de Vliegher. 7 Mei. Elza Catharina, d. van Augustus Hippolitys Matthijs en van Maria Stephania de Brouwer. 9 Mei. Maria, d. van Camillus De Letter en van Hubeita Maria Kegels. 11 Mei. Arthur Dominions, z. van Josephus van Coerije en van Irma Maria Wijnacker. 18 Mei. Gerard Petrus, z. van Alphonse Wouters en van Elodie Marie Baert. 22 Me:. Camille Rene, z. van Petrus de Block en van Josephina Leonia Hamerlinck. Overlijden. 11 Mei. Een als levenloos aan gegeven kind van het vrouw. geslacht van Seraphinus de Vleeschouwer en van Joanne van Mullem. 21 Mei. Gerard Petrus Wouters, z. i'&n Alphonse en van Elodie Marie Baert. ZUIDDORPE. Huwelijks-voltrekkingen. 16 Mei. Eugene Con stant Verhelst, oud 27 j., jm. en Celina Ma thilda Maria Puylaert, oud 20 j., jd. Geboorten. 15 Mei. Edmondus Dommicus Petrus, z. van Adolphus Simoen en van Pru- dentia Maria Francina van Hecke. 19 Mei. Alphonsus Constant, z. van Camile de Meij en van Zulma Carolina de Smet. Overlijden. 25 Mei. Een als levenloos aan gegeven kind van het vrouwel. geslacht van Florimondus Belaert en van Elisa Mechtildus Heirwegh. n a H N n u

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2