Rijst is een lekkernij Handelsberichteii. INGEZONDEN MEDEDEEI.INGEN. A. J. P'» Prambozensaus, een halve liter van een pakje 71/2 cts, 5 EEN VREEMD GEVAL. In de mijnen van Wintersiag (Belg. Lim- burg) zijn vee! Polen werkzaam. Zaterdag is een van hen iets gepasseerd, dat zeld- z,.am en schier ongelooflijk mag heeten. De man was aan het werk in een mijngang, te en hij pl'otseling uitgleed en achterover s eg. Hij k.wam daarbij zoo hevig met zijn hoofd op een rail van het smalspoor der kiokarretjes terecht, dat zijn schedeldak biak, geheel van het hoofd losraakte, op den grond viel en enkele meters wegrolde. De mijnwerker verloor geen oogenblik zijn zelfbeheersching, sprong overeind, liep zijn schedeldak achterna enzette het weer op, als was het een hoed. Daarna beg^f h: zich naar de lift, ging naar boven, en spoedde zich naar den dokter. Die onderzocht de zaak, en vond een en ander weer zoo goed op de plaats gezet, dat hij slechts enkele huidhechtingen noodig achtte voor de volkomen genezing van den braven Pool. Indien zich geen complicaties voordoen, zal deze volgens den dokter niet uitblijven. Het geval is zeker niet alle- daagsch en nauwelijks gelooflijk. Toch schijnt zich een dergelijk geval eerder voor- gedaan te hebben, en wel naar wij vernemen 15 jaar geleden te Brugge. Toen is iets der- gelijks een vrouw overkomen. Zij leeft nog. EEN GIFT VAN EEN MILLIOEN POND. Dezer dagen zal de koning van Engeiand den eersten steen leggen voor de nieuwe gebouwen te Londen van het University College hospitaal en het nieuwe anato- mrsch instituut, die de eersfc resultlaten zijn van de grootste schenking die ooit in Engeiand voor onderwijs-doeleinden is gedaan. De bouw van het nieuwe hospitaal voor obstetrie, dat naast het bestaande hospi taal zal komen en van het nieuwe gebouw voor anatomie is mogelijk geworden, dank f- een gift van 1.205.000 pond sterling van de Rockefeller-stichting te New-York. Volgens die schenking zijn 90.000 pd. st. busxemd voor den bouw en de inrichting van het nieuwe anatomisch instituut, 230 duizend pd. st. voor het onderwijs aldaar en 835.000 pd. st. voor het hospitaal voor obstetrie. De toevoeging van een anatomische af- deeling beteekent, dat er nu een behoorlijk laboratorium zal Itomen en wat er verder noodig is voor het onderwijs in de anato mie, de histologic-, de embryologle en de anthropologic. Tot dusver waren de in- richtingen voor het onderwijs in deze we- tenschappen daar onvoldoende en het be- stuur van de instelling was er al jaren op bedacht oni deze afdeeling beter in te rich ten, vooral sinds daaraan verbondejn was een man van zoo uitnemende be- kwaamheden als Dr. G. Eilliot Smith, hoog- Jeeraar in de anatomie. Dank zij de vrijge vigheid van het Rockefeller-instituut, zal er ook een eerste klas inrichting komen voor het onderzoek met X-stralen, zoodat de medische studenten hier in staat gestcld zullen worden practische ervaring op te doen in de Ipehandeling met X-stralen en daarmee niet, zooals tot dusver zullen be- hoeven te wachten tot ze met hun klinische studien in het hospitaal beginnen. (4. Vervolg). INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Rotterdam, 4 Juni 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 434 vette runderen, 290 vette- en graskaiveren, 252 schapen en lammeren en 688 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,17s tot 1,22s2e kw. /1,15 tot /1,10 ;3e kw. /I,tot 0,95 Ossen le kw. 1,10 tot /1,05; 2e kw. 1,tot 0,95 3e kw. 0,85 tot Kalveren le kw. 1,55 tot /1,75 2e kw. 1,30 tot 1,10 3e kw. 1,— tot /0,80; Schapen le kw. 0,85 tot /0,95;2e kw. 0,75 tot /0,65 3e kw. 0,55 tot Lammeren 0,90 tot 1,05; Varkens le kw. /0,82 tot 0,95 2e kw. 0,80 tot 0,76 3e kw. 0,74 tot 0,70licht soort 0,78 tot 0,84. De handel in vet vee was matig terwjjl de prpzen voor prima soorten stationnair waren, overigens afwpkend. In vette kal veren was de handel traag en de prjjzen lager dan de vorige week. Varkens waren INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. over het algemeen iets hooger in prijs en de handel was redelijk. FiJNE ZADEN. Ljjnzaadvoer tot Bruin Mosterdzaad 40.tot 42,— Geel Mosterdzaad 30,tot f 33, Karwjjzaad 150,tot 160,Kanarie- zaad 15,tot 16,Koolzaad tot Zaailjjnzaad f Blauwmaanzaad 44,tot 46,Boekweit f 10,50. VLAS. Aangevoerd: Blauw 4300 K.G. /1,10 tot 1,60, Groningsch 8000 K.G. 1,20 tot 1,60. Hollandsch Geel 7300 K.G. /1,20 tot /1,70. Wit 3200 K.G. 1,— tot 1,25. Dauwroot 200 K.G. /1,10 t#t 1,35, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 3,20 tot 3,75 Zeenwsche Bonte 3,20 tot 3,75 Poters tot Zeeuwsche Eigen- heimers 1.tot 1.30 Blauwe Eigen- heimers f tot f Brielsche Eigenheimers 1.30 tot 1,60 Bravo's 1,80 tot 2,60 Red Star 1.20 tot 1,60 per H.L. Malta's tot cent, Malta Spring 12s tot 14 cent per K.G. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 5,tot 6,50. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: i-en dameshatid- tasch en een huissleutel. Rechthcbbenden vervoegen zich aldaar. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPP1J—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrekt heden van New-York naar Norfolk, s.s. hELENA in lossing te Ancona. s.s. TZRNEUZEN in lossing te Sluiskil. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 24 Mei 1923, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig- de leden: L. J. Geelhoedt, J. J. de Jager, D. Scheele, P. van Cadsand, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H J. Col- sen, N. A. Hamelink, L. J .van Driel en A, J. Barte. Afwezig de heeren L. T. van Hasselt, H. J. van den Ouden en R. G. E. Nolson. id. At' ijkiiig van artikel 10 der bouw- v rordeiung. A a aanleiding van een verzoek van A. J. ci rijger, cafehouder te Sluiskil die achter <4 uestaande gelagkamer van zijn cafe, staan- oe te Sluiskil, wjtjk tj no. 37/39, een vergader- trfiaal wenscht te bouwen, waardoor evenwel het open erf achter zijn woning niet meer aan den eisch van art. 10 der bouwverordening it.: voldoen, en daarom vergunning verzoekt van dat artikel te mogen atwijken, op grond dat achter zijn erf een perceel grond en wa tt/ieiding is gelegen, die nimmer zal en kan worden bebouwd, stellen burgemeester en wet- ouders in overeenstemming met het advies er Gezondheidscommissie voor, de gevraagde ■afwyking te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- Bj oten. ,t De VOORZITTER deelt mede, dat van de -.■ezondheidscommissie, vergezeld van een gun- stig advies, nog zijn terugontvangen verzoeken betreffende afwijking van art. 10 der bouw verordening van: a. W. P. Wieland, ten behoeve van het ver- ottwen van de stalling, gelegen aan de Dijk- straat, no. 65, en aan het Achterom, tot woon- e: winkelhuis, waarbij niet voldoende open erf tcan overblijven; b. C. F. van Overbeeke, ten behoeve van het overbouwen van een gedeelte der open p.aats, gelegen tusschen de perceelen West- Kolkstraat 36 en Dijkstraat 92. In overeenstemming met het advies van de ^ezondheidscommissie stellen burgemeester wethouders voor ook deze verzoeken in te willigen. Alet algemeene stemmen wordt aldus be- sioten. 1. Verzoek om kostelocs gebruik van een lokaal der kopschool voor volkseoncerten. Ingekomen is een adres van de vereeniging *er Neuzens Mannenkoor, waarin wordt te rrnen gegeven, dat door voomoemde vereeni- - ng overeenkomstig de beschikking van den gemeenteraad dd. 23 November 1922 voor het geven van concerten gebruik is gemaakt van een der gymnastieklokalen van de kopschool; dat, gezien het groot aantal bezoekers van ie volkseoncerten, deze door verschillende s-anden van gemeentenaren zeer worden ge- v. aardeerd; dat, om aan alle verzoeken otn toegangs- -ewijzen te kunnen vokloen, op 27 April jl. een tweede concert is gegeven; dat echter het organiseeren van goede en /pvoedend werkende volkseoncerten de ver eeniging finantieel bazwaart; dat de raad door toekenning van subsidie aan een andere vereeniging met de daarbij ge- maakte bindende bepalingen het voor de ver eeniging alleszins aannemelijk is, dat ook haar streven door den raad wordt toegejuicht; redenen waarom zij den raati beleefd ver zoekt, de vereeniging van de onder punt 6 in zijn besluit kenbaar gemaakt bij schnjven van li December 11., gestelde bepaling, voor zoo- ver het de volkseoncerten betreft, vrijstelling te willen verleenen en het reeds voor die ge geven concerten betaalde bedrag te willen doen restitueeren. Burgemeester en wethouders, overwegende, dat, wanneer tot inwilliging van het verzoek wordt overgegaan, daarmede de weg is ge- opend, voor ledere vereeniging, om kosteloos gebruik te maken van de gymnastieklokalen der bedoelde school, en dat zulks niet in het belang van de school en van de gemeente is te achten, stellen voor, op bovenvermeld verzoek afwijzend te beschikken. De heer DE RIDDER geeft te kennen, het niet eens te zijn met het voorstel van burge meester en wethouders. Hij zou gaarne gezien hebben dat zij aan het verzoek der vereeni ging waren tegemoet gekomen. Het is geble- ken, dat er groote belangstelling is voor het werk der vereeniging, daar de groote zaal der kopschool op een avond niet alle belangstel- lenden kon bevatten en de vereeniging zich daarom de opoffering getroostte nog een twee de avond te geven. Hij acht het doel der ver eeniging nuttig. Zij tracht den kunstzin bij het publiek te ontwikkelen. Hij zou haar daarom willen steunen, door voor te stellen, haar voor beide avonden een reductie te geven van 70. De heer VAN CADSAND merkt op, dat de vereeniging, alvorens tot het gebruik van de kopschool over te gaan de voorwaarden kende. Hij had liever gezien, dat geen vergunning tot gebruik gegeven was, maar heeft in elk geval bezwaar om aan het verzoek te voldoen, hij kan zich goed vereenigen met het voorstel van burgemeester en wethouders. De VOORZITTER stelt in het licht, dat bur gemeester en wethouders zich destijds bij de behandeling van het verzoek onzijdig hebben gehouden, en hebben gemeend, de beslissing aan den raad te moeten laten, welke op be- paalde voorwaarden de gymnastiekzaal der kopschool aan de vereeniging ten gebruike af- stond, voor het geven van concerten. Het man nenkoor had toen echter het vooruitzicht, dat een avond concert zou worden gegeven. Nu bleek bij het volksconcert, dat de toeloop van dien aard was, dat men, indien men alle be- langstellenden in de gelegenheid wilde stellen dit bij te wonen, 2 avonden moest geven. Dit was voor de vereeniging wel een bezwaar, aangezien ondanks de groote toeloop, in ver- band met de geringe entree de kosten niet werden gedekt. Namens het bestuur werd deze omstandigheid door een der bestuursleden tegenover burgemeester en wethouders uiteen- gezet, met verzoek of er geen uitzicht kon ge geven worden, dat de vereeniging althans voor een cleel van de kosten zou worden ontlast door haar vrijstelling of vermindering te ver leenen van de vergoeding voor het gebruik van het lokaal. Burgemeester en wethouders hebben daarin aanleiding gevonden, om aan het Mannenkoor voor den tweeden avond 75 reductie te verleenen. Verder meenen zij echter niet te kunnen gaan, op grond van de in hun advies aangevoerde reden. De heer HAMELINK meent, dat de loop dezer geschiedenis niet juist wordt weerge- geven. Het mannenkoor heeft oorspronkelijk de zaal ten gebruike gevraagd voor het geven van een concert in eigen kring, voor de leden met introducees en genoodigden. Daarvoor zijn de bekende voorwaarden gesteld. De ver eeniging had toen reeds te kennen gegeven, dat zij verder ook wilde trachten iets voor het volk te doen, om het kunstgevoel aan te kwee- ken. Hij gelooft, dat de raad in deze kwestie met die pog'ing rekening moet houden. Hij is van oordeel, dat er veel voor te zeggen is, dat de gemeenteraad blijk geeft een poging van een groep menschen in die richting te appre- cieeren. De kopschooi kan nogal iemand ber- gen en dat er niettegenstaande dat 2 avonden noodig waren, bewijst wel dat er bij het volk ook belangstelling voor bestaat. De vereeni ging vraagt hier betrekkeiijk niet iets voor zichzelf. Het gevolg zou kunnen zijn, dat, als zulke avonden te groote tekorten veroorzaken, de vereeniging er dan in de toekomst van af zit, ze te geven Die concerten konden geacht worden te zijn gegeven in het algemeen be lang. In anderen zin geeft de raad toch ook blijk kunstuitingen te willen steunen, door het onder bepaalde voorwaarden verleenen eener subsi die aan het muziekgezelschap al is die sub sidie misschien ook te laag en daarom meent hij, dat er ook wel aanleiding is om het Mannenkoor voor het geven van volkseoncer ten steun te verleenen, door beschikbaar stel len der gymnastiekzaal van de kopschool op milder voorwaarden. Men mag toch in het be lang van het volk ook wel eens iets doen, en zeker als dit het aankweeken van kunstgevoel betreft. Men moet toch ook bedenken, dat daardoor het publiek gehouden wordt uit an dere gelegenheden, die hier meermalen reeds zijn aangevochten. Hij meent, dat voor deze avonden zou kun nen volstaan worden met het betalen van ver goeding voor licht, daar ze geen vuur hebben noodig gehad. De heer SCHEELE w;jst er op, dat, toen de vraag van het Mannenkoor gekomen is, er een bezwaar was, nl. dat gevraagd werd om een schoollokaal. De raad heeft evenwel gemeend, rekening houdende met de omstandigheden vari het Mannenkoor, de vraag te moeten toestaan, maar daaraan eenige voorwaarden vastge- knoopt, waaronder die van betaling van f 35 per avond. Dit bedrag acht hij niet bezwarend, en als er nu twee avonden gegeven moesten worderi, dan heeft de vereeniging daardoor toch ook weer hoogere inkomsten gehad, daar de bezoekers een kwartje moesten betalen. Hij meent, dat dit volstrekt niet te veel is, voor iemand die van kunst wil genieten, en dat het beter is, dat men zijn kwartje daarheen brengt, dan in de herberg, maar toch heeft hij bezwaar om aan het verzoek tegemoet te komen, daar men, als de school gratis beschik baar gesteld zou worden, er mede in het moe- ras zou komen. De heer DE MEIJER apprecieert het werk van het Mannenkoor; hij wijst er op, dat bur gemeester en wethouders reeds voor een deel aan het verzoek zijn tegemoetgekomen, doch meent, dat er voor het gebruik van het lokaal toch iets betaald behoort te worden. De heer DE RIDDER merkt op, dat de heer Scheele terecht zegt, dat de bezoekers een kwartje moesten betalen, maarniettegen staande die vele kwartjes die ontvangen wer- den, was het wegens de hoogere kosten voor de vereeniging toch een verlies. Hij stelt voor, aan de vereeniging f 70 voor de twee avonden te restitueeren. Voor ontwikkeling der zang- kunst mag wel iets gedaan worden. De heer DE MEIJER: En dan de kosten die er op loopen voor rekening der gemeente De heer DE RIDDER meende, dat die nog afzonderlfik werden betaald. De VOORZITTER merkt op, dat vuur en licht er in begrepen zijn. De heer GEELHOEDT deelt mede, dat hij dezer dagen een bespreldng had met eenige bestuursleden der vereeniging, en hem daarin werd medegedeeld, dat de uitvoeringen, wegens verschillende niet te vermijden onkosten, duur waren, en dat de avonden der volkseoncerten, wegens de lage entree, ondanks den grooten toevloed van bezoekers een tekort onleverden. Niettegenstaande had men gemeend, toen de aanvraag om kaarten grooter was dan de be- schikbare plaatsen, een tweeden avond te moe ten geven, om alien die zich aanmelden, te kunnen helpen. Burgemeester en wethouders waren van die omstandigheden overtuigd en hebben daarom 75 'A reductie gegeven voor den tweeden avond, daarvoor is dus maar f 8,25 betaald. Hij kreeg den indruk, dat het bestuur wel geen bezwaar zou hebben, als het bij zulke avonden in het algemeen een met 75 'A ver- laagd bedrag zou moeten betalen. Spreker stelt zich op het standpunt, dat men niet kan beginnen om de zaal gratis beschikbaar te stel len, daar dan wel iedereen er gebruik van zou kunnen maken. Als hoofdmotief om het lokaal beschikbaar te stellen, heeft gegolden de over- weging, dat het een groote vereeniging betrof, die niet in een ander lokaal terecht kon. Wan neer het gemeentebestuur echter zou beginnen om de zaal voor niets te geven, zouden er ook we), vereenigingen gebruik van willen maken, die de zaal misschien maar voor een derde ge deelte vullen, want dat is niet stee Is vooruit te bepalen. De heer SCHEELE is van oordeel, dat bur gemeester en wethouders, door voor den twee den avond maar f 7,50 te vragen, reeds al te ver gegaan zijn. Indien het Mannenkoor zijn kunst wil demonstreeren, heeft het daarvoor in zomerdagen volop gelegenheid op de mu- ziektent, die gratis ter beschikking staat. Als men de zaal gratis gaat geven, heeft de ge meente er een strop aan, dan is ze aan ver- warming en verlichting meer lcwijt dan /7,50. Hij had 50 reductie voor den tweeden avond al mooi genoeg gevonden. Het is niet buiten- gesloten, dat men van zoo'n regeling misbruik zou kunnen maken, al beschouwt hij het be stuur van het mannenkoor te eerlijk om zulks te doen, De heer GEELHOEDT: Het is maar alleen de bedoeling voor volkseoncerten, niet als men een entree van f 1,kan heffen. Hij meent, dat voor volkseoncerten de gemeente ook wel wat zou mogen doen en acht dan f 7,50 wel voldoende. De heer HAMELINK stelt in het licht, dat het als een gevaar wordt aangemerkt, dat ook andere vereenigingen om de zaal zouden vra gen. Ieder geval kan naar hij meent op zich zelf beschouwd worden. Er is aan het Mannen koor vergunning verleend, op grond, dat het een groote vereeniging betrof, die voor het geven van een concert geen geschikte particu- liere zaal ter beschikking had. Hij zou er ook geen bezwaar in zien, om de zaal ook aan eep andere vereeniging ten gebruike af te staan, indien zou blijken, dat deze geen andere gele genheid kon krijgen. Hij bepleit de wenschelijkheid van steun aan het Mannenkoor. Het is een vereeniging die haar leden telt in alle rangen en standen. De leden getroosten zich zelf belangrijke offers, voor het onderhoud der vereeniging en wan neer ze ook iets voor het volk willen doen, acht hij het zeer goed te verantwoorden, haar te steunen door een verlaagd bedrag voor het gebruik der zaal. Als men eens ziet wat 011 andere plaatsen voor kunst wordt uitgegeven, zal er toch zeker geen bezwaar zijn, de zaal gratis te geven, en maar alleen vuur en licht te laten betalen. De heer DE RIDDER stelt voor, het bedrag dat het Mannenkoor meer betaald heeft dan f 7,50 per avond, voor de volkseoncerten, terug te betalen. Als van de verste strekking komt dit voor stel het eerst in stemming. De stemmen staken met 5 tegen 5. Voor stemmen de heeren Geelhoedt, De Rid der, Hamelink, Van Driel en Harte; tegen stemmen de heeren De Jager, Scheele, Van Cadsand, De Meijer en Colsen. 12. Reclame in zake vergunningsrecht. Ingekomen is een adres van P. B. van de Walle, van beroep, cafehoucler, die daarin te kennen geeft, dat zijn lokaal voor den verkoop van sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop is geschat op een huurwnarde van 150, en tengevolge daarvan zijn vergunnings recht is verhoogd; dat hij vermeent, dat zijn omzet niet van dien aard is, dat er reden voor yerhooging zijn en ook aan de lokaliteit niets is veranderd, waarom adressant zich tot den raad wendt met beleefd verzoek, de huurwaar- de van voornoemde lokaliteit terug te brengen naar het bedrag van het vorig jaar. Burgemeester en wethopders stellen voor, op dit adres afwijzend te beschikken. De heer VAN DRIEL vraagt inlichtingen, of speciaal dit lokaal verhoogd is. De VOORZITTER deelt mede, dat de huur- waarde van verschillende lokalen is herzien en dat burgemeester en wethouders op grond van evenredigheid het lokaal van adressant hebben geschat. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt aangenomen met algemeene stem- men. 13. Goedkeuring van plannen voor aanlcg van sttraten en riolen op Domeingronden rondom Java. Vanwege het Domeinbestuur is ir.gezonilen een bestek met teekening, voor het uitvoeren van verdere bestratings- en rioleeringswerken, aanbrengen van beplantingen langs terreinen in gebruik bij de woningbouwvereeniging en het herstraten van de Axelsche straat. Voor het egaliseeren van "het terrein wordt aan de gemeente verzocht 200 M3. grond be schikbaar te stellen, af te graven aan de Scheldekade. Burgemeester en wethouders stellen voor het plan goed te keuren en de benoodigde 200 MS. grond gratis beschikbaar te stellen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 14. Ontheffing van schoolgeld en honden- belasting, dienst 1922. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders wprdt, naar aanleiding van ingekomen verzoeken met algemeene stemmen afschrijving verleend: a. wegens schoolgeld: School B: M. F. van den Bossche 17,50, A. Raamsdonk 1,G.Slottje f 8,75, G. Verlinde f 5, School C: H. C. Meeuwsen f 13,80, C. Pau- lusse /14,40. R. K. school (U. L. O.): O. Verbist 2,62V2. Bijz. school Driewegen: L. de Kraker f 0,75, P. M. Oostdijk f 21,60. R. K. school Sluiskil: T. Tanghe 4,50. b. wegens hondenbelasting: J. Bedet /2,25. Met algemeene stemmen wordt aldus bc- sloten. He VOORZITTER schorst de openbare ver- ga<lering, die overgaat in eene zitting met gesloten deuren. Na de heropening der vergadering komt aan de orde: 15. Voeren rechtsgeaing in zake huur van een gedeelte van het Veilingsgebouw. Burgemeester en wethouders stellen voor, hun college te machtigen tot het voeren van een rechtsgeding, naar aanleiding van de door de „Groente- en Fruitveilingsvereeniging voor Ter Neuzen en omstreken" tegen de gemeente ingestelde rechtsvordering, in zake betaling van huur van een gedeelte van het veilings- gebouw. Zij hebben indertijd onderhandelingen gevoerd over het huren van een gedeelte van het veilingsgebouw om dat tijdelijk te gebrui- ken voor het tijdelijk onderbrengen eener klasse schoolkinderen van de M. U. L. O. school. Daar inmiddels beschikking werd yerkregen over een lokaal der Rjjks Hoogere Burgerschool is slechts een week van het veilingsgebouw gebruik gemaakt. Burge meester en wethouders hebben daarop aange- boden om een maand huur te betalen, die door het bestuur der veilingsvereeniging op f T berekend was, doch dat bestuur eiseht een huurbetaling voor een termijn van drie maan- den, n.l. f 150, waaraan burgemeester en wc. houders meenen niet te moeten voldoen. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. 16. Verzoek van F. C. oen Hartigh om schadevergoeding. Ingekomen is een adres van F. C. den Har tigh, te Harderwijk, die daarin te kennen geeft, dat hem bij besluit van burgemeester en wethouders van 9 Juni 1920 en bij sch'rijven van 2 Juli 1920 door den gemeenteraad in hooger beroep de vergunning werd geweigerd tot afbraak van zijn huis in deze gemeente; dat die vergunning hem ten slotte bij schri; ven van 21 September 1922 door burgemeester en wethouders is verleend, waarna de afbraak heeft plaats gehad; dat, zooals hij den raad in zijn verzoekschrift d.d. 11 Juni 1920 meedeelde, hij zich verplicht zag de gemeente voor schad'e, uit de weigering voortvloeiende, aansprakelijk te stellen; dat, hoewel de eindrekening van de zaak, hangende de verschuldigde ongevallenpremie, nog niet geheel is vastgesteld, dit bedrag 0 de totaal geleden schade toch van geringe invloed kan zijn; dat de schade door daling van den prijs der bouwmaterialen en renteverlies door adressant geraamd wordt op ongeveer f 3500; dat hij zich tot den raad wendt met beleefd verzoek, hem de schade, voortvloeiende uit bo- vengenoemde weigering, als zijnde onrecht- matige daad, wel te willen vergoeden, tot een bedrag nader door drie deskundigen op te .ma ken, een der deskundigen te benoemen door den gemeenteraad, een door adressant en een door den president der arrondissementsi'echt- bank te Amsterdam. Voor vaststelling van de onrephtmatige daad diene, dat toenmaals van kracht was het Ko- ninklijk besluit van 6 December 1904, Stbl. no. 248, en voorts, dat door opzegging door onder- geteekende van het contract voor den grond op 1 April 1920 het huis op dien datum volgens de bepalingen van dat op 10 Augustus 1909 met den Staat der Nederianden gesloten erf- pachtscontract de bestemming verkreeg, om voor 1 November 1920 te zijn afge'oroken, eveneens blijken de uit de volgens de bouw verordening door adressant op 24 Mei 1920 aan burgemeester en wethouders dezer ge meente gedane mededeeling van de voorge- nomen afbraak; dat dus op den fatalen datum van 1 Juli 1920 het huis de bestemming had om te worden af- gebroken en niet die van woning, zooals bur gemeester en wethouders van meening waren. blijkens haar schrijven van 11 Juli 1922, no, 1177, aan adressant. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit verzoek af te wijzen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. De VOORZITTER sluit de vergadering. Ter Neuzen, 29 Mei 1923. iVIijnheer de Redacteur. Mogen wij door middel van Uw veelgelezen blail op het volgende de aandacht vestigen. Bij voorbaat onzen hartelijken dank. Voor de tweede maal is een verzoek in be- werking uitgaande van vele winkeliers en ne- ringdoenden, waarin niets minder aan Burge meester en Wethouders gevraagd wordt om de verkoopers met hun kraampjes van de weke- lijksche marktdag te weeren. Bet wordt ter teekening aangeboden door een Mynheer, die vroeger ook wel op de markt stond met kousen e. d. g. Werd in het vorige gevraagd om vreemrie- lingen te verbieden in de stad te venten; nu wilt men hen ook van de markt afkrijgen. Dit nu gaat toch al te ver. Waarom vreezen de winkeliers die markt toch zoo 1 Zijn ze bang tenslotte hun prijzen te zullen moeten ver- lagen In andere plaatsen werd hiervoor door win keliers toch nooit „actie" gevoerd. Om Mid- delburg en Goes maar .eens te noemen; in die gemeenten kan men op de marktdagen inwo- nende winkeliers toch zelf uitgestald zien. Zijn de vyinkeliers hier daar wat te „fier" voor? Of zijn ze de reuze winsten van vroeger dagen al zoo gewoon, dat ze nu, nu door die ,gnarkt" de burgers vele artikelen goedkoo- per kunnen koopen, de menschen willen dwin- gen bij hen te komen. Want wij vermoeden, dat hier de oorzaak ligt. 't Valt ook niet met als je zooveel „goede" dagen kende! Dat we in Ter Neuzen nu niet altjjil „goed- koop" uit waren, zullen vele huismoeders, die vvel eens elders vertoefden, toch wel weten 't Was soms schromelijk (en nog wel) „stroopen". Of de winkeliers hier niet kunnen concur- reeren Zeker, er zijn Belgische en dus valuta" menschen bij, die op de markt komen; maar er zijn ook vele Hollanders bij! En dat ze met hunne verdiensten tevreden zijn blijkt wel, dat de markt zich in een gezonde bloei mag verheugen. 't Is geloof ik niet noodig, een lange lijst van prijzen die op de Ter Neu- zensche markt gevraagd worden hier neer te schrijven. De burgers van onze stad en gelukkig ook al van andere gemeenten, weten wel waar ze 's Woensdags in Ter Neuzen moeten zijn. Wij zouden sommige heeren winkeliers eens willen aanraden daar ook eens een kijkje te gaan nemen en de daar geldende prijzen eens met de hunne te vergelijken. Ondertusschen verheugen wij ons in den vooruitgang der markt en wij twijfelen niet, of heeren B. en W. en Raadsleden zullen het verzoek in het adres vervat niet toestaan. Dit zal naar de wensch zijn van VELE BURGERS. Het zekerste en eenvoudigste geneesmiddel tegen galzucht, slechte spijsvertering en ver- stopping vindt gij in Foster's Maagpillen. Zij zijn het zacht werkende laxeermiddel, waaraan iedereen nu en dan behoefte heeft. Zij staan de natuur bij, en het gebruik er van wo'dt geen gewoonte. Prijs per flacon Van vijftig versuikerde pillen 0.65; in apotheken en dro- gistzaken. Te Ter Neuzen bij de Fimra A. van OverbeekeLeunis. 10 Sv-rlLEF V bAK i bLVVHUllNU. x Juni. uweeutich s.s. Dagfrid, 2180 M3., hout, van Gexic voor Uent. xsiig. o.j. x ranees Buncan, 6746 .113., koien, >an oarilili voor bxuiskii. xvng. s.s. xxortnwiCK, 3xo2 Mo., stukgoeu, van xintVverpen voor iieni. xsng. s.s. xxoduer, 2o 11 .uo., stukgoexl, van Gooie voor Crenx. Xjetianu. s.s. xnruta, 490 i Aid., vlas, van Ant- werpen voor uent. xsng. s.s. xrouingnam, 30o8 Aid., kolen, van xnecxm vuor Bent. ised. s.s. xerneuzen, 7047 Ax3., kolen, van Port x'aiDot voor BxuiskU. uuiiscn s.s. jade, zaoo M3., ledig, van Ter Neuzen naar Blytn. Eng. s.s. BUeax Arrow 5925 Aid., ledig, van Gent naar xNevv-oasxie. xjeig. s.s. ^teira Brande, 6508 xVXo., ieu.b. van uent naar urangemouth. isoorsch narbox, Z006 Aid., ledig, van Gent naar vvantwortn. Eng. s.s. X' ranees Duncan, 6746 Aid., ledig, van aiuiskn naar New-Castle. Eng. s.s. xeesDurn, Zx <U Aid., ledig, van Gent naar Immingham. 2 Juni. Eng. s.s. Avocet, 3985 Aid., stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. 'xourmaiilie, 2363 Aid., fosfaat, van Gent naar Ardrossan. Eng. s.s. Axoyle, 4a85 M3., ledig, van Gent naar xVew-Gastie. Belg. s.s. Jonxer, 7842 M3., rest lading, van Gent naar Antwerpen. Beig. Eoodsooot No. 12, 747 MS., ledig, van Gent naar Ostende. xselg. s.s. Gen. Leman, 2679 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. Beig. s.s. Bormage, 6507 MS., kolen, van New-Castle voor Sluiskil. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., kolen, van Sandwich voor Gent. Eng. s.s. Rose, 2468 M3., kolen, van Goole voor Gent. Noorsch s.s. I antoft, 2445 Aid., cokes, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Borthwick, 3182 AI3., stukgoed, van cent naar Leith. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Hodder, 2877 M3„ stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., ledig, van Gent naar Sandwich. Eng. s.s. Cairnie, 708 AI3., kolen, van iVIethil, voor Gent. 3 Juni. Eng. s.s. Broadway, 2044 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Spray, 1787 M3., kolen, van Alethil voor Per Neuzen. Russ. s.s. Karl Liebknecht, 9454 M3., vlas, van Reval voor Gent. Belg. s.s. lberier, 5109 M3., gemengd, van Lagos voor Gent. Letlandsch s.s. Biruta, 4907 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Trodingham, 3058 M3„ ledig, van Gent naar Methil. Eng. s.s. Golfer, 1066 M3, ledig, van Gent naar Grangemouth. Eng. s.s. Poolmina, 1703 M3.,-ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Blackcock, 1393 Aid., stukgoed, van Londen voor Ter NeuzenGent. Eng. s.s. Huntherfield, 4114 MS., stukgoed, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Therese, 3677 M., kolen, van Goole voor Gent Belg. s.s. COndroz, 3177 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Zweedsch s.s. Hildegard, 3320 M3., ledig, van Gent naar Kjobeholm. Van 1 tot 3 Juni zijn langs de Middensluis 5 binnenvaartuigen op- en 8 afgeschut; langs de Oostsluis 58 op- cn 5-1 af y chat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3