BAKKERSNACHTARBEID. BINNENLAND. BUITENLA N 0. SPORT. R H E U M A T I E. Mat oumisbaarheid en Uoslwinner- sehap betreft, mnet, in het oog worden gehoude't, dat vrijstelling om een van deze redenen siechts in dringende ge- vallen ztil worden verleend. De Burgemeester van HOEK maakt be- kend, dat ter gemeentesecretarie ter inzage ligt een aanvraag van F. B. P. GELLHORN om vergunning tot het verrichten van bak- kersarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel A no. 116. Op Zaterdag 30 Juni a.s. des voormiddags tien uur (Zomertijd) zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aan vraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen in de gelegen heid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te ver- klaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, kunnen gedurende acht dagen voor het bovengemeld tijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis nemen. Hoek, Juni 1923. De Burgemeester voornoemd, A. WOLFERT. EEN ANTI-NEDERLANDSCHE redevoering. Bij de kwestie van de verlenging van den militairen diensttijd van 10 tot 14 maanden heeft Paul Segers, de Minister van Staat en Katholieke afgevaardigde van Antwerpen, een redevoering gehouden voor de Nedenandirs van beteekenis. Want hij critiseerde daarbij de Belgische situtatie in verband met de verdediging, en dat kw am natuunijk door Nederland. Onze Oostgrens, zoo betoOgde hij staat open. Onze iroepen zijn in het Rijniand maar de buffers .aat, vvaarvan sprake is geweest, wordt steeds nicer een hersen- schiin. Nedenandsch Limburg is een hin- derpaal voor cnze verdediging. Wij heb ben indertijd de teruggave van deze pro- vincie aan Belgie geeischt. Nederland heeft wel willen erkenhert, dat een aanval van Dui.schiand door Limburg been een casus belli zou zijn. Maar men weet dat in ge- val van een aanvaf, de verdediging van Duicsch a an bod verwacht Dientengevolgc overvveegt men nieuwe dvvangmaatregelen Nederland vee.l meer naar Ret Noorden naar de. Waceriinie, wordt teruggebracht. Toen wij het econoriiisch verdrag met Luxemburg hebben getoeken-d, haaden wij als concessie een recht van toezicht op de spoorwegcn moeten vragen wat voor ons em machtig stratcgisch middci zou zijn geweest. Dit is editor niet het geval ge weest. Aan drie kan ten is onze verdedi ging bovendien hachclijk, in het Rijn iand, Limburg en Luxemburg. Engeland en de Veroenigde Staten hebben in 1919 hun waarborg aan Frankrijk gegeven. Op Engeland rust een groote verantwoorde- lijkneid en het heeft nu het grootst'e be lang om het Duitsche gevaar van onze grenzen te houden. Vooris wees Segers er op, dat Belgie bloot blijft staan aan een inval door de Maasvallei en dai de gcaliieerden het daar- tegen nog geen enkeien waarborg hebben gegeven, zoodat het voor zich zelf in de eerste plaats inoet zorgen. Belgie streeft geen imperiaiistische bedoelingen na, het eischt siechts betaling. Ten s!ot|£ gaf Se gers in overweging in plaats van een tij- deiijken diensttijd van 14 maanden in tie voeren, dezen blijvend op 12 maanden te brengen en verzochc hij het amende- ment naar de legercommissie te verwijzen. Minister Deveze vereenigde zich met het denkbeeld van Segers. ONTBINDING RECHTBANKEN. Verschenen is de Memorie van Ant- woord aan de Eerste Kamer betreffende het wetsontwcrp tot ontbinding der recht- bank te. Zierikzee en die te Heerenveen. De Minister merkt op dat, wie eener- zijds van de noodzakelijkheid tot bezui niging doordrongen is, anderzijds de aan opheffing verbonden bezwaren zonder over- drijving nuchter beschouwt, tot de con- ciusie zal komen, dat de opheffing van deze twee rechtbanken is gerecjjtvaardigd. Naar de meening van den minister is het ophef- fen dezer rechtbanken plicht, zij het dan ook een onaangename plicht. Ten aanzion van de cultureele belan- gen voor de inwoners van de op te hef- fen arrondissemonten, mag niet uit het oog worden vcrloren, dat zoowel in Zierikzee en Heerenveen een kantongerecht blijft en dat het niet in de bedoeling ligt die kan- tongerochten op te hefj'en. De gcschatte bezuiniging van 90.000 gld. door de opheffing is niet onbelangrijk. Dat te Middelburg uitbreiding van perso- neel zou moeten volgen, mag uitgesloten worden geacht. Ook mag geenszins als vaststaande wor den beschouwd, dat te Leeuwarden uit breiding zal volgen. Door de voorgestelde opheffing wordt voorts de rechtsbedeeling niet in gevaar gebracht. Over verdere inkrimping van het aan- tal gerechten (kantongerechfen daaronder begrepen) heeft de regeering nog geen beslissing genomen. Bezuiniging door inkrimping van het aan- tal gerechten sluit bezuiniging op andere wijze niet buiten. Ten aanzien van de rondreizende recli- ters merkt de Minister op, dat onderzocht moet worden de wenschelijkheid en de practische uitvoerbaarheid. Voor incidenteele oplossing feent deze quaestie zich allerminst. De Minister meent, dat rechtfers-com- missariss n getuigenverhooren kunnen hou den ook buiten de plaats waar de zetel der rechtbank is. Een enkelvoudig kamer voor een deel van een arrondissements en een meervou- dige kamer voor een an der deel verdient geen aanbevehng. De Minister meent ten slotfje, dat wie daadwerkelijke bezuiniging wenscht, niet moet aandringen om te wachten op een algemeene reorganisatie. DE TOESTAND. Er gaat schier geen dag voorbij zonder dat er uit de hoofdsteden Parijs. Berlijn, Londen en Brusscl het een of andere be- "richt komt over het schadevergoedings- vraagstuk, Het zijn ail cm aa I verschillende geluiden en de hoop, dat daar vooreerst een harmonieus Europeesch concert uit te vormen jzal zijn, is nog altijd zeer gering. De stand is voor het oogenblik deze. lo. Te Berlijn werkt men aan een verbe- terd aanbod. waaraan een zekere garantie van de nijverheid, den landbouw enz. ver bonden zal zijn. De socialistische vleugel van den Rijksdag heeft echter uitgerekend dat de industrie tegenover een garantie op welke siechts eventueel een beroep zou worden gedaan, zich zeer tastbare recht- streeksche voordeelen wenscht te verzeke- ren, van welke het voornaamste de afschaf- fing van de controle op den uitvoer zou zijn. Midderwijl tracht men voortdurend voorlichting uit Londen te krijgen voor de samenstelling van het nieuwe aanbod of in het belang daarvan de opvattingen van de vernieuwde regeering te leeren kennen. 2o. Te Parijs duurt wrevelige stemming voort, die niets bruikbaars van een nieuw tegen Duitschland tot fnuiking van het lij- delijk verzet en het productief maken van vooralsnog zeer onproductieve panden. De correspondent van de Times te Parijs is alleen wat optimistischer over de stemming daar. 3o. Te Londen hult de regeering van Standley Baldwin zich tegenover hare bond- gonooten nog steeds in een raadselachtig stilzwijgen. Men toont er belangstolRnjg voor de mededeeling van Fransche zijde dat de andere geallieerden hun deel zullen krijgen van de door de Franschen in beslag genomen kleurstoffen, maar vraagt zich af, of de andere activa, die de bezettende mo- gendheden in handen hebben gekregen, in de eersie plaats zullen aangewend wor den tot dekking van de bezettingskostfc.u dan wel of daarmee ook een pondspond- gewijze vcrdoeling zal plaats vinden. In liberale kringen voorspelt men verder een nieuwen koers van de regieering tengevolge van de opneming van Lord Robert Cecil, den pleubezorger van den Volkenbond, en Mc Kenna, een man uit de financieeie prak- tijk. in de regeering. 4o. Te Brussel bestaat neiging om aan de Roerbezefting een minder militair karak- ter te geven en haar te beperken tot een toezicht op industrieele leveringen. Men tracht F rankrijk tot deze ziensvvijze te be- keeren met een nieuw plan voor de schade- vergoeding, waarbij monopolies en hun verpachting aan internationale ondernemin- gen, een consortium voor de spoorwegen enz. worden voorgesteld. Volgens Belgische berekening zou Duitschland op deze wijzie 2400 millioen gou'den marken in hot jaar kunnen opbrengen. Bij de eerstvolgende Fransch-Belgische samenkoms. zaf moeten blijken, of> de Franschen het plan willen overnemen dan wel hoe zij het willen wij- zigen. De kiem van verschil van meening tusschen de twee la.uste moge.idheden die het onder de geallkerden over de methode om schadevergoeding te verkrijge.i eens waren, welke kiem van den beginne af aan onder den grond aanwezig was, be- gint uit te spruiten en zichfoaar te worden. Die is het weinig bemoedigend verschiet In tusschen blijven vele nietotficieele, goed- gezinde menschen zich in het probleem verdiepen, getuige de te Londen beraamde bijeenkomst van internationale kamers van koophandel uit Engeland, Amerika, Frank rijk, Italie en Belgie. Zij beroepen er zich op, dat bij den tegen woo rdigen onzekeren toestand de wereldvrede in het gedrang komt en nijverheid en handel zich niet kunnen herstcllen, wat geein nieuw ge zichtspunt is, maar dat, indien men het, vo'gcns de atoosuggistieve methode, slechtp dikwijls genoeg nerhaalt, misschien nog den staatslieden en parlementen, die hier voor blind blijken, het gezichtvermogen kan hergeven. DE SPOORWEGSTAK1NG IN BELGIE. De spoorwegstaking in Belgie is blijkens de laatste beriehten Vrijdag plotseling op- geheven. Nadat Le Peuple Donderdagavond nog een heftig artikel bevatte, waarin tot volhouden werd aangespoord, nam het Na- tionaal Vakverbond Donderdagnacht bet besluit het werk te hervattlen. Tot het nemen van dit besluit schijnf aanleiding te hebben gegeven het bewust- zijn, dat de staking niet decide in de sympathie der burgerij en vooral ook de beschuldiging van zekere bladen, dat de staking met Duitsch kapitaal werd ge- steund. Vrijdag werd ingevolge het besluit op verschillende plaatsen het werk reeds her- vat, doch bet zal bcgrijpdijker wijs nog verscheiden dagen duren, eer een oprui- ming is gekomen in den chaos, die ten gevolge de staking is ontstaan, en die aan het land groote schade berokkend heeft. Door het ontbreken van den noodigen toe- voer, was dit reeds van invloed op de prijzen der eerste levensbehoeften. Uit Brussel wordt o.m. van een verhooging 'van den broodprijs met 5 centimen melding gemaakt. TER NEUZEN, 4 Juni 1923. NEDERLANDSCH LOODSWeZEN. De heer A. Geensen, schipper bij het Nederlandsch loodswezen alhier, ontving, overeenkoinstig zijn verzoek, eervol ont- slag met toekenning van pensioen, met in- gang van 1 Juli a.s. EXAMENS. Bij het gehouden examen voor costu- miere is te 's Gravenhage o.m. geslaagd mej. N. Millenaar, leeriinge aan de mo- de-vakschool te "Ter Neuzen. Bij het Vrijdag gehouden examen voor leerares aan de modevakschool te 's Gravenhage, slaagde mej. A. J. Koole, alhier. GELDZENDINGEN IN NIET-AANGE- TEEKENDE BR1EVEN. De directeur-generaal dei Posterijen en Telegrafie maaki bekend, Oat uit ingeko men klachten betreffende vermissingen en beroovingen is gebleken, dat in gewone brieven, ook in die voor het buitenland bestemd, herhaaldelijk bankbiljetten, zil- verbons, enz. worden gesloten. In verband hiermede wordt er nog- maals de aandacht op gcvestigd, dat brie ven, welke geld of ge'dswaarden bevat- ten, aangeteekend (al of niet met aangjfle der waarde) moeten worden verzonden. (Art. 14 der Post wet). JAARWEDDEN BURGEMEESTERS. Naar Zel. verneemt, heeft het voorstel van Ged. State/i tot verlaging der jaarwed- den van de burgemeesters de Kon. goedkeu- ring niet kunnen erlangen. De oorzaak hiervan moet zijn, dat Ged. Staten niet tevens een voorstel hebben ge daan tot verlaging der jaarwedden van de gemeente-secretarissen. Hiertoe zijn echter Ged. Staten niet bereid. DE EMIGRATIE NAAR FRANKRIJK. De laatste dagen zijn verschillende per sonen, die door bemiddeling van parti- culiere wervers naar Frankrijk wa ren gereisd om daar te werken als land- arbeider, onder groote teleurstellingen te- ruggekeerd. De directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeicishemid- deling waarschuwt derhalVe nogmaals be- langhebbenden, om niet in te gaan op schoonschijnende voorspiegelingen van z.g. werfagenten voor den landbouw in Frank rijk. De vraag naar arbeiders voor Frankrijk wordt geregeld aan de arbeids- beurzen en aan de plaatselijke correspon- dentie der arbeidsbemid'deling bekendge- maakt. Deze instellingen zijn in staat om daaromtrent mondeling zoowel als schrif telijk inlichtingen te verstrekken. De Rijksdienst der werkloosheidsverzeke- ring en Arbeidsbemiddeling versirekt in lichtingen op schriftelijke aanvragen en is, na voorafgaand bericht van komst, steeds bereid, ook mondeling inlichtingen te ver strekken. HOOFDAKTE-EXAMENS. De minister van O., K. en W. maakt in de st.ct. bekend, dat het schrifflelijk gedeelte van het examen hoofdaktc L. O. zal worden gehouden op Dinsdag 3 Juli en dat de mondelinge examens zullen aan- vangen op Woensdag 18 Juli. Voor de inspectie Middelburg wordt het exanten te Rotterdam gehouden. Tot voorzitter der oommissie die te Den Haag zitting houdt, is aangewezen de heer J. N. Patitst, inspect|eur van het L. O, in de inspectie MiddeibuTg, te Middelburg. DE BEGROOT1NG VAN STOPPELDIJK. De heer De Veer heeft tot den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de vol- gende vragen gesteld. De minister heeft 7 Dec 1922 op een schriftelijke vraag van mej. van Dorp in de Tweede Kamer betreffende de Kon. beslissing op het beroep Van den raad der gemeente Stoppeidijk tegen niet-goed- keuring van de begrooting voor 1922 ge- antwoord, dat deze beslissing werd aan- gehouden in verband mei het dtstijds aan- hangig ontwerp van wet tot wijziging van de wex tot regeling van het algemeen vor- mend L. O. Dit ontwerp is lo Febr. 1923 wet geworden en nog' s'tbeds laat de bo- venbedpe'lde beslissing cyp zich 'wachten. Kan de minister medcdeelen wat daar van thans de oorzaak is geworden? AXEL. Tot gemeenteveidwachter te Middelharnis is benoemd J. van Nieuwenhuize, chans veldwachter te Axel, vroeger agent van politie te Middelburg. Donderdag vverden aan de Chr. La- gere Landbouwschool alhier de over- gangslessen gehouden. Tot de tweede klas- se werden bevorderd de leerlingen C. E. Dekker, Zaamslag P. de Jonge, Ter Neu zen, Jac. Dieleinan Zaamslag, \V. den Ha- mer, A. de Kraker Jacz. F. P. de Kubber, L. Huijssen, J. Gornelissen S. van Hoeve, A. Scheele, alien Ter Neuzen, Jac Diele- man Marz., C. F. Vinke beiden Zaamslag, Jac. de Feijter, P. van Fraaijenhove en A. van Wijck. Tot de derde klasse Joh. Dieleman, W. de Mul Jz., A. de Kraker A. Scheele, E. C. Dekker, A. Riemens. F. de Jonge, alien Zaamslag, L. de Regt Pz., Joh. de Feijter, beiden Boschkapeile en W. Schee le, Ter Neuzen. Tot de vierde klasse I. de Feijter, Jac. de Feijter Lz., Jac. Koster W. de Feijter Wz., F( de Klerk K. J. de Putter, W: de Feijter Pz., alien te Axel en C. B. Mel, Boschkapeile. (Ax. Ct.) PHILIPPINE. De derde groote Fokveedag alhier is uit- muntend geslaagd. 168 stuks hoornvee was er aangevoerd. Melkkoeien, kalfvaarzen, 1- en 2jarige vaarzen waren uitnemend. Best gebouwde dieren van beste afstamming. De keupngscommissie van Ter Neuzen, met den heer Zwagerman, waren vol lot over de vooruitgang van de Fokveevereeniging van Philippine. De prijzen werden behaald door: Melkkoeien, 42 stuks. le prijs joh. Breure te Hoek, 2e Art. Kindf te Hoek, 3e Cyr. Barbe te Philippine, 4e M. de BruijneDieleman te Ter Neuzen, 5e P. van Prooijen te Hoek, 6e W. Dekker Johz. te Hoek, 7e J. HuijssenDieleman te Ter Neuzen, 8e Art. Kindt te Hoek, 9e Art. Kindt te Hoek en lOe Adr. Keukelaar te Hoek. Melkkoeien, 1 maal gekaljd, 11 stuks. le prijs Cyr. de Clerk te Ter Neuzen, 2e M. Dieleman te Hoek, 3e D. Pilaet te Sas van Gent, 4e Jac. van Ooteghem te Sas van Gent en 5e Vict. Barbe te Philippine. Kalfvaarzen, 23 stuks. le prijs J. Huijsser.-Dieleman te Ter Neu zen, 2e S. Pieters te Philippirfe, 3e Vict. Barbe te Philippine, 4e Joh. Breure te Hoek, 5e Joz. van Esbroeck te Sluiskil, 6e Cyr. de Clerk te Ter Neuzen, 7e L. Cornelis te Phi lippine, 8e Jan van Hoeve te Ter Neuzen, 9e A. Wiskerke te Philippine en lOe C. J. de Zwart te Hoek. Vaarzen ouder dan 2 jaar, 17 stuks. le prijs K. Dees te Ter Neuzen, 2e W. Dekker te Hoek, 3e Art. Kindt te Hoek, 4e P. P. Scheele te Hoek, 5e Art. Kindt te Hoek en 6e M. Dieleman te Hoek. Vaarzen zonder breede tanden, 26 stuks. le prijs Art. Kindt te Hoek, 2e M. de Bruijne te Ter Neuzen, 3e J. Huijssen te Ter Neuzen, 4e L. Cornelis te Philippine. 5e K. Dees te Ter Neuzen, 6e Vict. Barbfc te Philippine en 7e Alt. Claeijs te Philippine. Vaarzen beneden 1 jaar, 18 stuks. le prijs Jan Schieman te Philippine, 2e joz. van Esbroeck te Sluiskil, 3e A. Ram- meloo te Philippine, 4e Art. Kindt te Hoek en 5e D. Pilaet te Sas van Gent. Vaarskalveren, 10 stuks. le prijs Vict. Barbe te Phlippine, 2e S. Pieters te Philippine, 3e Aug. Rogiers te Philippine en 4e Cam. Bobeleijn te Philip pine. Stieren ouder dan 2 jaar, 2 stuks. le prijs Dumas X, fokveevereeniging te Philippine en 2e Art. Kindt te Hoek.' Stieren van 1 tot 2 jaar, 5 stuks. le prijs Excelsior, fokveevereeniging te Philippine, 2e Vereeniging „Samenwerking" te Ter Neuzen, 3e M. Dieleman te Hoek, 4e Vereeniging „Ter verbetering" te Axel en 5e L. Cornelis te Philippine. Stieren beneden I jaar, 2 stuks. le prijs C. Barbe te Philippine en 2e C. Barbe te Philippine. Stierkalveren, 12 stuks. le prijs S. Pieters te Philippine, 2e A. Kindt te Hoek, 3e C. Barbe te Philippine en 4e Jac. van Ooteghem te Sas van Gent. Schoonste afstammeling van Dtunas X. le prijs L. Cornelis te Philippine, med. van L. Coene te Sas van Gent, 2 j. vaars, 2e Art. Kindt te Hoek, stier, 3e Art. Kindt te Hoek, vaars, 4e Vict. Barbe te Philip pine, vaars, en 5e Art. Kindt te Hoek, vaars. Vetste stuks hoornvee. le prijs Iz. Lensen te-Middelburg, 2e L. Cornelis te Philippine en 3e Joh. Breure te Hoek. Meeste stuks hoornvee ter markt gebracht. le prijs 7,50 Art. Kindt te Hoek, 21 stuks, 2e 5,Cyr. Barbe te Philippine, 14 stuks en 3e /2,50 Vict. Barbe te Philip pine, 12 stuks. 18 stuks hoornvee is er verkocht. Er was zeer veel belangstelling. HULST. Door het bestuur van de R. K. middelbare schoolvereeniging te Hulst is het bouwen van een Handelssehool gegund aan den laagsten inschriiver, den heer P. F. de Waal, te Kuitaart, die had ingeschreven voor 49.450 met Hollandsche steen. AARDENBURG. Door de verschillende gemeentebesturen van Westelijk Zeeuwsch Vlaanderen is met het Burgergasthuis te Aardenburg een overoenkomst gesloten betreffende de ver- pleging \an lijders aan besmettetijke ziek- ten. In verhouding tot het aantjal inwoners zullen de gemeenten gezamenlijk per jaar 900 gulden aan het gasthuis betalen voor de beschikbaarstelling van een ziekenba- rak en verplegend personeel, terwijl voor iederen patient waarvoor opname wordt verlangd, 7.50 gld. per dag door de be- trokken gemeente zal worden vergoed. VOETBAL. Kampioenschap Zeeuwsche Voetbalbond. Gister werd alhier om het kampioenschap van den Z. V. B. 'gespeeld tusschen S. Bj. OfZl van Midddburg, (kampioen le district) en Terneuzen I .(kampioen 3e dis trict). IX' uitslag was 2—0 voor Terneuzen. Zondag 17 Juni moeten de vereenigln- gen nog een wedstrijd spelen te Middel burg. Bekerwedstrijden v.v. Juliana, Zaamslag. Zaterdag had de finale plaats. Hierin moestcn uitkomen Terneuzen II en Juliana I. De wedstrijd werd opgeluisterd door muziek. De uitslag was 6—0 voor Terneuzen, waardoor dit elftal dus in het bezit kwam van den beker. Bekerwedstrijden v.v. Axel, te Axel. Gister werd gespeeld tusschen H. V. V. 1 van Hulst en Zelandia 1 van Middelburg. De uitslag was 4—2 voor Zelandja. In de finale zullen thans uitkomen Axel I en Zelandia I. Serlewedstrijden Bldmv-Wit, Zandstraat. Gister speelden in de finale T. V. V. I van Ter Neuzen en Zeeuwsch-Vlaanderen van Sas van Gent. Laatstgenoemd elftal behaalde de over- winning met 2—1, waardoor deze dus de de zilveren lauwerkrans won. RECHTZAKEN. Arrondissemento-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 1 Juni de volgende zaken behandeld: J. de R., oud 23 j„ landbouwersknecht te Waterlandskerkje werd beklaagd, dat INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. hij op 20 April 1923 te Schoondijke, voor een wagen gespannen paard, dat zich op den grond legde, letsel of pijn veroorzaakt door dit paard herhaaldelijk op ruwe wijze tegen den buik en kop te schoppen. Fisch j 25 boete of 25 dagen hecht. E. S., oud 19 j., dienstmeisje te Aarden burg, werd ten laste gelegd, dat zij op 2 Me; 1923 te Aardenburg heeft weggeno- men een bank'biljet van 10 gulden, toebe hoorende aan C. M. v. d, Broeke, Eisch 3 weken gevangenisstraf. W. J. v. d. H, oud 58 j visscher te Breskens, werd beklaagd, dat hij op 24 April jl. te Breskens een tooden buis van een waterpomp, toebehoorende aan K. S. Heijboer, heeft beschadigd. Eisch f 15 boete of 15 dagen hecht. J. J. S., oud 23 j, ambtenaar ter secre tarie te Zuidzande, was door den kanton- rechter te Oostburg wegens liet rijden langs een klinkerpaadje veroordeetd tot 1 gld. boete of 1 dag hecht. Zoowel de ambtenaar van het O. M. als de beklaagde waren in hooger beroep gekomen. De Offieier van Justitie eischte bevesti- ging van het vonnis van den Kantonrechter. P- J- V., oud 24 j, landbouwer te Sint Jansteen, werd ten laste gelegd dat hij op 8 April 1923 te Skit Jansteen J. J. de Thije gewelddadig een slag tegen een zijner oogen heeft gegeven en verschillende schoppen tegen Zijn lichaam en zijn been. Eisch 10 l.oete of 10 dagen hechL P. F. de W., oud 20 j, kiompenmaker, L. de C., oud 39 j., kiompenmaker en P. J. de L., oud 44 j., zpnder beroep, alien te Hulst, werden ten las to gelegd, dat zij op 30 April jl. te Hulst P. A. Itouwels te zamen en in vereeniging hebben mishan- deld, door hem met een mes tegen zijn voorhoofd te slaan, met een keisteen to slaan en met klompen te schoppen. Eisch voor ieder 15 boete of 15 dagen hecht. Loop der bevolking van Ter Neuzen, In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: D. C. Heijnsdijk, zonder. Baandijk 4, van Axel. A. v. d. Vijver, marechaussee, Nieuw- straat 3739, van Apeldoorn. M. L. v. d, Brande—Dhooghe zonder, O 193, van St. Nicolaas. J. L. de Do elder, agent Z. V, T, M, tramstation, Zaamslag. P. Blok, offic. Leger des Heils, Donze Vissorstraat 61, van Maassliiis. A. Taekema, offic. Leger des Heils Don ze Visserstraat 61, van Maassluis. B. A. de Vriend, zonder le Kortestraat 7, van Aardenburg. J. de Bok, landbouwersknecht, P 76, van Hoek. J. de Koeijer, los w-erkman. Q 205, inw.. van Masland. T. SteffensBolman, zonder. P 38d, van Harlingen. Verlrokken: J. J. de Feijter, landbouwersknecht. Hoog steeg 3, naar Hoek. M. V. de Vliegher, zonder, Blokken 11 van Dorselaere. G. de Feijter, zonder zandstraat 6, naar IJzendijke. J. v. d. Hout, korpuraal v Steenbergen- laan 43, naar Vlissingen. S. A. Rochat, ontv. rijks dir bej„ Hee- rengracht naar Gouda. J. F. Nijssen, zonder kQ 96, naar Oost burg. A. Gijsel, dienstbode Westkolkstraat, naar St. Jansteen. J. M. de Wade, zonder. Q 136h, naar Hoek. J. W. L. van der Moer, ingenieur, Noord- straat 74, naar Berlijn. J. T. Herwegh, landbouwersknecht, Q 190, naar Canada. P. P. van Driel, dienstbode Westkolk straat 34, naar Vlissingen. S. Verbrugge, zonder Q 69, naar Hoek. G. Mantel, huishoudster Schuttershofweg 8a, naar Rotterdam. e. die kostwinner zijn. tenzij er meer reden is voor toekenning van vergoedingalleen komen hierbij in aanmerking zij, die kostwinner zijn voor 1. hun echtgenoote hun bloed- en aanverwanten in de rechte iinie 3 hun andere bloed en aanverwanten in den tweeden grand 4. bun pleegouders 5. degenen, in wier onderhoud zij ingevolge reehterlijfe vonnis moeten voorzien f, die ontnisbaar zijn voor de instandhouding van de middelen van bestaan van de onder e bedoelde personen. 2ZZ. Zij, die meenen op een van deze gronden voor vrijstelling in aanmerking te komen, kunnen zich met een daartoe strekkend verzoekschrift tot den Minister van Oorlog wenden. Dit verzoekschrift behoeft niet gezegeld te zijn en kan ongefrankeerd worden toegezonden. Het kan ook bij den burge- meester worden ingediend, die alsdan voor de op- zending zorg draagt. VERGOEDING. Indien ten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen verlofganger voldoende middelen tot levensonderhoud ontbreken of komen te ontbreken aan de personen, hiervoor onder e bedoeld, kunnen deze personen in aanmer king komen voor een geldelijke vergoeding, zooden verlofganger wegens dienstbelang geen vrijstelling van de herhaling<oe('eningen wordt verleend. Verdere inhehtingen hieromtrent kunnen ter gemeente-seere- tarie worden gevraagd. RENTEKAART. Zij, die ingevolge de Invaliditeits- wet verplicht verzekerd zijn, handelen in hun eigen belang door hun rentekaart mede te brengen bij hun opkomst. Ter Neuzen, 31 Mei 1923. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. OPZIENBARENDE GENEZING VAN" EEN POLITIE-AGENT. Bedlegerig, kon zich niet verroeren, zichzelf voeden, of in bed omkeeren. Als hopcloos door dokters opgeheven. IK GENAS HEM IN VIER VVEKEN. PROBEER MIJN BEHANDELING GRATIS. Weinig lijders aan Rheumatiek lainnen erger zijn dan de agent van politie D. JOHANNES, Corverslaan 66, Wijkeroog bij Velsen was. Zijn g'eval was na een vierjarig 1 ijden (waarvan 4 maanden in een ziekenhuis), zoo ernstig ge worden, dat zijn dokter alle hoop Had opge- geven hem in het leven te houden. Rheumatiek in armen en beenen, en heeft het hart aange- tast; ALLES Ol'GEZET EN TOTAAL VERSTIJFD. En nu? Ziet wat hij schrijft: „Ik kan u gelukkig melden, dat van het oogenblik, dat ik uwe middelen gebruikte, ik geen pijn of iets meer voel. Ik ben de ziekte totaal kwijt waaraan ik vier jaar had geleden en ongeveer vijf maanden totaal stijf had ge- legen, en wel in dier mate, dat ik gevoed moest worden en mijn huisdokter geen hoop meer had dat ik in het leven zou blijven." MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behan- deiing schrijven. Het geval van den heer Johannes bewijst dat er geen te emstig is om door deze behandeling genezen te worden. De Heer Arthur Richards, in wiens prive-labora- torium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten alvorens ik ieder lijder aan Rheumatiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urinezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven. Zend noch geld, noch postzegels. Zend een- voudig uw naam en adres met de woorden: Gratis Voorraad", per 12% cts. briefkaart, waarna de 10 dagen Gratis Behandeling te zamen met verklarende Brochure en de be- schrijving van meerdere wonderlijke genezin- gen, u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richard, Kamer 232, Cromwell House, High Holborn, Londen W, C. 1., Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12% cent. Brieven 20 cent. D. M.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2