i ALGESVIEEN NIEUWS- EH ADVERTENTIEBLAD VOGR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Herhalingrsoefenlngren In 1923. Maandag 4 Juni 1923 63e Ja&rgaug. Mo. 7460 Het geiieimsiawge Woudhuij I FETFILLETOH. T mm Infanterie. De Israetieten. De Israelieten. De Israelieten. De Israelieten. De Israelieten. De Israelieten. De Israelieten. De Israelieten. 18de regiment Infanterie De Israelieten. 19de regiment Infanterie De Israelieten. 20ste regiment Infanterie De Israelieten. 21ste regiment Infanterie De Israelieten. De Israelieten. 2de comp. Hospitaalsoldaten De Israelieten. Wielrijders. Hospitaalsoldaten. De Israelieten alien. De Israelieten. Lichting 1919. De Israelieten alien. Ca valerie. Veldartillerie. Rijdende Artillei ie. Toen dc koLont'l zoo onverwacht vertrak ken was, zeide "Guido op kalmen toon tot den opgewonden Franschman: Laat dien man vertrekken, sir. Floe verder hij van ons en van onze patiente is hoe beter voor ons en voor haar. Qij be- hoeft geenerlei vrees te koesteren. Die man is een lage en laffe schurk, die heel wat misdaden op zijn geweten heeft. Ik acivt nu het oogenblik gekomen, u met ten en an- der in kennis te stellen, dat samenhangt met dezen man. En nu verhaalde Guido aan dr. St. Jean in breede trekken zijn leven, vooral de pe- riode daarvan, waarin hij den kolonel op zijn weg had gevonden. Hij bracht hem op de hoogte met alles, wat kolonel Le Noir had gedaan, om hem en zijn verloof- de Klara ongelukkig te maken. De oude dokter hoorde het met verba- zing aan, nfj 'en dan hem met een uit- roep van verontwaardiging in de rede vallend. Toen Guido geeindigd had, zei de hij levendig: O, ik dank u, jonge vriend, dat gij mij dat alles verhaald hebt. Gij hebt mij eens tijdens mijn ziekte, te New-Orleans het leven gered, heden hebt ge dat ten tweeden male gedaan, doordat ge verhin- derd hebt, dat :k medeplichtig zou wor den aan een moord op een arme waa.n- zinnige. Maar die man mag zijn straf niei ontgaan, indien er nog rechtvaardig heid op aarde is. En gij zegt nu ook, dat zij eigenlijk niet eens krankzinnig is, dat hij haar slechts als zoodanig heeft doen bischouwen. Zoodra zij weer tot bewust- zijn komt, moot gij haar geheele levens- geschiedenis maar eens aanhooren. Wie weet, wat gij dan te hooren krijgt, mis- schien geeft zij ons bewijzen aan de hand. Voorioopig zal ik niet dulden, dat de on- gelukkige uit mijn huis wordt weggehaald. Dat zal u nooit berouwen, sir, zei de Guido, hem met warmte de hand druk- kend. De oude dokter verliet het vertrek. Het duurde met iang, of madame AAont St. Pierre herkreeg haar bewustzijn. Zij richtte zich langzaam op en wierp een vreesachtigen blik random zich. Waar, waar is hij? zeide zij mat. Waar is de ellendeling, die mij trachtte te dooden? O, laat hem mi'j niet medene- men. Hij zal mij dooden, waarlijk, hij zal mij dooden. Bescherm mij voor hem. Hij heeft ook mijn echtgenoot, zijn eigen broer gedood. Wees gerust, madame, zeide Guido kal meerend. Hij is vertrokken en zal niet terugkeeren, Maar u uit daar een zware aanklacht, madame. Hij zou uw echtgenoot, zijn eigen broeder hebben omgedracht. Heeft u [voor die zware aanklacht bewijzen? Bewijzen? Wat voor bewijzen ztou ik daarvoor kunnen hebben? Maar ik weet het, ik ben er in het diepst van mijn hart van overiuigd. Hij heeft mijn ongelukki- gen echtgenoot vermoord of doen vermoor- den. Hoor mijn levensgeschiedenis aan en het zai u duidelijk worden. Thans niet, madame. Een anderen dag. Thans zijt gij nog te zwak en te ont;- roerd. Houdt thans liever rust. 4 Treinafdeelingen der Artilierie-brigades. V esting-artillerie. LICHTINGEN 1919 en 1920. Kust-artillerie. Luchtdoel-arti lerie. De Israelieten. Korps Pontenniers en Torpedisten De Israelieten. De Israelieten. V# De Israelieten. Regiment genietroepen. Motordienst. Intendancetroepen. Necn, neen. Geen uitstel. Ik heb u geheel mijn vertrouwen geschonken. Ik zal a alles mededeekn', wat mij op hot hart ligt. Pardon, madame. Voor u verder gaat beantwoord mij deze eene vraag, die ik u reeds stelde, voor deze duivel in rraen- schengedaante in dit vertrek verscheen. Het is mij reeds iang duidelijk geworden, dat uw ware naam met is madame Mont- St. Pierre. Hoc dan js uw ware naam? Mijn ware naam is mrs. Le Noir, ik ben de weduwe van den broeder van dit monster, van Eugene Le Noir, die door siuipmoord om het leven Kwam. Maar mijn gade was de werkelijke eigenaar van ai dc goeder'en van de tamiiie Le Noir; zouden dus de goederen aan den jongsum zoon ten deel vallen, dan moest eerst de oudste zoon, mijn echtgenoot, uit den weg worden geruimd. Vandaar dan ook, dat mijn zwager, dezelfde man, die zooeven hier was, mijn echtgenoot trachtte uit den weg te ruimen en helaas, hij slaagde daar in maar al te wel. Ook mijn kind trachttje hij onschadelijk te maken en mijzelf hield hij achttien jaren Iang opgesloten. Maar de eilendelvng heeft zich vergist. Mijn kind is niet dood, mijn kind leett en zoo- dra ik dit huis zal hebben verlaten, zal ik niets met meer ijver en vuur doen, dan te zoeken naar mijn dochter, mijn dierbare Kapitola. Kapitola. Als een tooverwoord trof deze naam den met grooten aandacht luisteren- den jongen Guido. Had Herbert hem dien naam niet genoemd. toen nij hem de stlian- lijke intrige verhaalde, die de kolonel tegen Klara Day had op touvv gezet? Als een b liksemstraal schoot het hem door het hoofd, dat Kapitola de dochter van deze ongelukkige zijn kon. Kapitola is de naam van uw dochter madame? Ja, Kapitola Le Noir. Guido uitte een vre.ugdekrcet. Madame, uw dochter is gevonden. Verhaal mij uw levensgeschiedenis en ik zal u naar uw dochter geleiden; ik ken haar verblijfplaats. Gij weet waar mijn dochter ver- toeft, riep mrs. Le Noir uit. O. zeg het mij, opdat ik haar spoedig in mijn armen kan Stuiten. Maar ik zal u eerst alles verhalen. XXXIV. Het verhaal van een ongelukkige. Mijn vader was een Franschman, die tijdens eon der vele revoluties, die mijn vaderiand teisterden, zijn leven vieHour. Mijn moeder werd daardoor zoo geiroffen. dat ook zij spoedig daarna stierf. Ik werd door i en ouden dienaar aangenomen, die mij als een vader opvocdde en voor mij zorgde. Ik leerde in de plaats van Nor tnandie, waar wij woonden, een Ameri- kaan kennen, mr. Eugene Le Noir. Hij was een edel man. Wij leerden elkander achten en bemin- nen en toen hij weer naar Amerika te rugkeerde, vergezelde ik hem als zijn echt- genoote. Toen wij naar zijn woonplaats kwamen, was zijn vader reeds overleden; "ihen had gewaarschuwd onmiddellijk naar Amerika terug te komen, omdat de oude heer Le Noir op sterven lag, maar wij kwamen te laat. Volgens de bepalingen van het testament was mijn echjgenoot de eigenaar van al de onroerende goede ren en dat was een groot en rijk bezit. Het is noodig;, zich ten minste een half uur vdor het vertrek van den trein, de tram of de stoomboot aan het sta tion of de aanlegplaats te bevinden. Wij leefdon eenigen tijd gelukkig maar ons gduk zou wreed worden gestoord; mijn echtgenoot werd vermoord. Door een laf- fen sluipmoordenaar werd hij in het wxiud neergeschoten. Madame Le Noir drukie de handen voor de oogen en zweeg oenige minnten. Zij dronk een teug water en vervoigde dan Ik was dus reeds vroeg weduwe en geheel en al overgiegeven aan de ge- nade \au mijn zwager, den tegenwoordige kolonel Le Noir. Hij, Gabriel, was nu de rechtmatige eigenaar vail de geheeie erfe- nis. Toen begon mijn leed. Ik word moe- der van twee kinderen: de jongen word leven loos geboren, het meisje leefd Ik slaagde er ;n, mijn zwager te be- driegen. Ik liet hem het doode kind ter hand stellen, en de oude vrouw, die bij mij was, nam het meisje met zich inede, \er- borgen onder haar omslagdoek. Ik was er zeker van, dat de kolonel het anders gedood zou hebben. Ik werd vanaf den tijd streng bewaakt en altijd opgeslof.Jn gehouden n het eenzame huis van den kolonel. Hemzelven zag ;k zeldtn; een som- bere, bejaarde vpouw was njijn cipier en liet mij maar al te duidelijk mcrken, dat men mij voor waanzinnig liet doorgaan. Mijn Ikamers lagen vlak onder het dak; rusteloos doolde ik er rond. De deuren, die naar beneden leidden, waren steeds zorg- vuldig afgesloten, zoodat ik nooit uit mipn gevangenis kon onisnappen. Mijn lamp had een biauwe kap, zooals men mij zeide, om mijn oogen te sparen. Nu weet ik, dat dit was om de passeerertde landislieden vreesachtig te maken, hen te doen m een en. dai het in het huis spookte. (Wordt vervolgd.) De Burgeineester van TER NEUZEN roept de in liet verlofgangersregister dezer gemeente ingesehreven verlofgangers van de hieronder vermelde lichtingen, korpsen en korpsonderdeelen bij dezen op, om op den datum, achter elk korps of korpsonderdeel vermeld, krachtens artikel 31, eerste lid, in verband met artikel 33 der Dienstplichtwet, in 1923 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst te komen. Datum van Datum van KORPSEN EN opkomst vertrek PLAATS VAN KORPSONDERDEELEN. in werkelijken' met groot OPKOMST. dienst. verlof. LICHTINGEN 1918 en 1920. lste regiment Infanterie 5de regiment Infanterie 7de regiment Infanterie 8ste regiment Infanterie 9de regiment Infanterie 11 de regiment Infanterie 12de regiment Infanterie ltide regiment Infanterie Bataljon Wielrijders 3de Schoolcompagnie De Israelieten. 4de Schoolcompagnie De Israelieten. lste corrip. Hospitaalsoldaten 10 September 16 Juli 10 September 13 Augustus 10 September 13 Augustus* 10 September 16 Juli 10 September 16 Juli 10 September 16 Juli 10 September 16 Juni 10 September 13 Augustus 10 September 13 Augustus 10 September 16 Juli 10 September 13 Augustus 10 September 13 Augustus 22 September 28 Juli 22 September 25 Augustus 22 September 25 Augustus 22 September 28 Juli 22 September 28 Juii 22 September 28 Juli 22 September 28 Juli 22 September 25 Augustus 22 September 25 Augustus 22 September 28 Juli 22 September 25 Augustus 22 September 25 Augustus Assen id. Amersfoort id. Harderwijk id. Arnhetn id. Assen id. Nijmegen id. Groningen id. Amersfoort id. Harderwijk id. Arnhem id. Harderwijk id. Amersfoort id. LICHTINGEN 1918 en 1920. 10 September 13 Augustus 24 September 13 Augustus 22 September 25 Augustus 6 October 25 Augustus LICHTINGEN 1918 en 1920. 10 September 13 Augustus 10 September 13 Augustus 22 September 25 Augustus 22 September 25 Augustus s-Hertogenbosch id. s-Hertogenbosch id. Nader te bepalen id. id. id. lste regiment Huzaren Hde lste regiment Veldartillerie 2de 3de 4de i) 5de fide 7de 8ste Lichting 1918. Schoolbatterij Schoolbatterij de helft de andere helft LICHTINGEN 1918 en 1919. Verschillende tijdstippen het vroogst 30 Juli; het laatst 17 September. 13 Augustus 25 Augustus LICHTINGEN 1918 en 1919, Verschilleade tijdstippen het vroegst 7 Mei het laatst 10 December. Verschillende plaatsen Verschillende plaatsen. 10 September 27 Augustus 27 Augustus 10 September 27 Augustus 22 September 8 September 8 September 22 September 8 September Arnhem id. id. id. id. WIE WEL EN WIE NIET MOETEN OPKOMEN. Voor zoover de te volbrengen herhalingsoefeningen betreft, worden tot de opgeroepen lichtingen geaeht ook te behooren de verlofgangers van oudere lich tingen, die tegelijk met de opgeroepen lichtingen de eerste oefening hebben beeindigd. De dienstplichtigen der opgeroepen lichtingen, die hun eerste oefening niet hebben volbracht te gelijk met een der ploegen hunner lichting, worden met betrekking tot de herhalingsoefeningen geacht te behooren tot de lichting, met welke zij de eerste oefe ning hebben beeindigd behoort laatstgenoemde lich ting niet tot de opgeroepen lichtingen, dan behoeven De dienstplichtigen, te wier aanzien de juiste datum van opkomst of de plaats van opkomet niet in onderstaande opgaif is vermeld, zullen nader bij name worden opgeroepen. Aan hen, die hebben gezorgd, dat hun volledig adres ter gemeentesecretarie bekend is, zal bovendion een persoonlijke kennisgeving worden toegezonden. voor zoover dit nog niet is geschied. Datum van Datum van KORPSEN EN opkomst vertrek PLAATS VAN KORPSONDERDEELEN. in werkelijken met groot OPKOMST. dienst. verlof. Treinafdeeling lste Art.-brigade, lichting 1918 28 Mei 9 Juni 's Gravenhage Idem lichting 1919 de helft 5 November 17 November id. de andere helft 19 November 1 December id. Treinafdeeling Hde Art.-brigade, lichting 1918: 2 Juli 14 Juli Ede Idem, lichting 1919: 16 Juli 28 Juli id. Treinafdeeling Illde Art.-brigade lichting 1918: de helft 7 Mei 19 Mei s Hertogenbosch de andere helft 13 Augustus 25 Augustus id. Idem, lichting 1919: de helft 4 Juni 16 Juni id, de andere helft 27 Augustus 8 September id. Treinafdeeling IVde Art.-brigade lichting 1918: de helft 11 Juni 23 Juni Utrecht de andere helft 25 Juni 7 Juli id. Idem, lichting 1919: de helft 23 Juli 4 Augustus id. de andere helft- 6 Augustus 18 Augustus id. Regiment Vesting-Artillerie. Regiment Kust-ar'.illerie Verschillende tijdstippen het vroegst 16 Juli; het laatst 3 December. LICHTINGEN 1919 en 1920. Verschillende tijdstippen het vroegst 18 Junihet laatst 5 November. Verschillende plaatsen Verschillende plaatsen. Korps Luchtdoel-artillerie LICHTINGEN 1919 en 1920. Verschillende tijdsiippoi hot vroegst 16 Juli het laatst 19 November. Lichting 1919 lste comp. Pontonniers 2de Lichting 1920 lste comp. Pontonniers 2de De Israelieten van beide compagnieen Utrecht. 6 Augustus 3 September 6 Augustus lste bat. (Pioniers) Hde bat. (Telegraaftroepen) Hide bat. (Verhchtingstroep.) l/:. gedeelte 1/j 8 De Israelieten van dit bataljon alien Schoolcompagnie (De bij deze compagnie gedetacheerden.)| Compagnie Intendancetroepen 10 September 22 September 24 September 6 October 6 August, is 18 Augustus LICHTING 1920. 18 Augustus 15 September 18 Augustus 10 September 13 Augusius 10 September 13 Augustus 22 September 25 Augustus 22 September 25 Augustus 28 Mei I 9 Juni 10 September 22 September 24 September 6 October 28 Mei 9 Juni LICHTING 1920. 16 Juli 28 Juli LICHTING 1920. 10 September 22 September 13 Augustus j 25 Augustus Dordrecht id. id. id. id. id. Legerplaats bij Zeist Utrecht id. id. id. id. id. Haarlem Nader te bepalen. zij alzoo dit jaar niet voor de herhalingsoefeningen op te komen. Voorts behoeven niet op te komen de verlof gangers, die tot de administratietroepen van de hier- boven genoemde korpsen behooren en wier eerste oefening langer dan 8i maand heeft geduurd. WiJZE EN UUR VAN OPKOMST. Deopgeroepen verlofgangers moeten zorg dragen, dat zij zich iederop den voor hern voorgeschreven dag, in uniform gekleed en voorzien van bun zakboekje en verdere tot bun verlofuitrusting behoorende voomuerpenvan kleeding en uitrusting op de plaats van bestemming aanmelden a. zoo zij verblijf houden in de plaals van opkomsP uiterlijk 8 uur voormiddags; b. zoo zij verblijf houden binnen 20 Kilometer van de plaats van opkomst, uiteilijk 10 uur voor middags c. de overige verlofgangeis voor zooveel zij binnen het Rijk verblijf houden, zoodra mogelijk na aankomst in de plaats van op komst, waarheen zij zich met het eerstvertrekkend openbaar middel van vervoer langs de op de vervoer- bewijzen aangegeven route moeten begeven voor zooveel zij buiten het Rijk verblijf houden, voor 4 nur namiddags. VERVOER. De verlofgangers die per spoor, tram of stoomboot moeten reizen, of op de reis een of meer veren moeten passeeren en in wier zakboekje aanwezig zijn de vereisehte op wit papier gedrukte en met rooden inkt ingevulde vervoerbewijzen en passagebiljetten, behoeven zich voor hun vertrek naar het korps niet ter Gemeente-secretarie aan te melden, doch begeven zich rechtstreeks naar het station of de aanlegplaats van vertrek en stellen aldaar hun zakboekje ter hand aan den beambte, met de uitgifte van plaatsbewijzen belast, of aan den veerman. De verlofgangers behooren er op indachtig te zijn, dat hun het zakboekje wordt terug- gegeven, alsmede de strook van het vervoerbewijs, aangezien deze strook hun gewoonlijk gedurende de reis moet dienen als plaatsbewijs. Verlofgangers, die niet in het bezit zijn van een vervoerbewijs of passagebiljet, ingericht om daarop de reis te kunnen volbrengen, dan wel van bet veer of van de veren gebruik maken, moeten zich voor hun vertrek naar het korps ter gemeente-secretarie aanmelden, ten einde aldaar in het bezit te worden gesteld van de vereisehte besoheiden. Verlofgangers, die in het buitenland verblijf houden hebben recht op vrij vervoer, voor zoover de reis geschiedt binnen het Rijk en dient om zich recht streeks naar de plaats van opkomst te begeven. Bevindt zich in hun zakboekje geen vervoerbewijs, ingericht om daarop te kunnen worden vervoerd van de Nederlandsche gemeente af, waar zij de reis voor Rijksrekening wenschen aan te vangen, dan wordt hun, op hun verzoek, het vereisehte ver voerbewijs toegezonden door den burgemeester der gemeente, waar zij in het verlofgangersregister zijn ingesehreven. De verlofgangers, die zich vier of meer uren voor het tijdstip van aanmelding op reis moeten begeven, genieten desgewenscht op de dagen der reis een daggeld van f 0.25, ongeacht den rang, dien zij bekleeden. Zij, die aanspraak hebben op daggeld en dit wenschen te ontvangen, moeten het in ont- vangst nemen ter Gemeente-secretarie, den laatsten werkdag voor het vertrek naar het korps. \ERHINDERING. De dienstplichtige, die wegens Zmklt. orblijf-op in- Of een anderti rooen in de volstrekte onmogelijkheid verkeert om op den be- paalden datum in werkelijken dienst te komen, moet zich naar de plaats van bestemming begeven zoodra hij daartoe in staat is. De opkomst van een der- gelijken dienstplichtige blijft echter voorioopig achter- wege, indien zij niet binnen 3 dagen na den bepaalden dag heeft plaats gehad. De dienstplichtige ontvangt dan nader bericht omtrent den tijd, waarop hij moet opkomen. Bestaat de reden van verhindering in de aanwe- zigheid van ziekte of gebreken, dan dient de verlof- ganger hieivan zoodra mogelijk door overlegging van een gelegaliseerde geneeskundige verklaring ter ge meente-secretarie te doen blijken. STRAFBEI'ALINGEN. Hij, die zonder geldige reden niet tijdig aan deze oproeping voldoet, stelt zich aan bestraffing bloot. Botendien kan bij o. a. door een ambtenaar van de rijks- of gemeentepolitie, door de marecbaussee of de militaire politie aangehouden en naar de plaats van bestemming overgebracht worden. VRIJSTELLING. Aan de herhalingsoefeningen nemen niet deel a. zij, die elders wonen dan in Nederland, Belgie, Hannover. Westfalen en de Bijnprovincie b. zij, die wonen in Belgie, Hannover, Westfalen en de Bijnprovincievoor zoover zij voor den dag van opkomst bij hun commandant een verklaring inzenden, waaruit blijkt, dat zij meer dan drie uur gaans van de Nederlandsche grens af wonen deze verklaring moet zijn afgegeven door het hoofd van het plaatselijk bestuur of van de politie of door een Nederlandsch consulair ambtenaar; voorts kan de Minister van Oorlog geheele of ge- deeltelijke vrijstelling van de herhalingsoefeningen verleenen aan dienstplichtigen c. die gedurende zoodanigen tijd vrijwillig in werkelijken dienst zijn geweest, dat op grond van de door hen in dien tijd verkregen geoefendheid de herbalingsoefcnmgen voor hen niet of niet voor den vollen duur noodig worden geacht; d. die tijdens den duur der herhalingsoefeningen onmisbaar zijn voor hun amht, betrekking of bedrijf;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1