ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7459. Vrijdag 1 Juni 1923 63e Jaargang. Aankondiging. Onze hooding tegenovar de Kerk. BBBSTB BXlAJD. BINNENLAND. Gemeenteraadsverkieziugen F R1B1KBEUKTEK, GEMENBDE BERICHTEN. wegen en voetpaden met de kunstwerken. Daar zijn heel wat menschen tegenwoor- dig, die met de Kerk min of meer hebben afgedaan. De woordjes Kerk en ,,kerkelijk zijn voor hen geworden de belichaming van alles wat stroef is, achterlijk enzoovoorts. De kerkelijke menschen zijn (voor hen) per se en altijd: menschen, die de klok wil- len achteruitzetten, die willen leven in 1619 of in 325 of in 't jaar 33 na Christus, zoo niet nog verder achteruit. En zij gaan dan ook niet of zelden meer naar een kerk, ten- zij er 'n andere samenkomst aldaar wordt gehouden dan een gewone kerkdienst, bij— voorbeeld een orgelbespeling, of een zang- uitvoering of... een iezing. Best mogelijk, dat de lezer.of spreker van zoo'n avond dan precies dezelfde is als de man, die een dag vroeger op precies dezelfde kansel, en zelis met precies dezelfde stem precies dezelfde dingen heeft staan bewere'n, en ook is het wel mogelijk, dat er dien avond of middag nog gebeden wordt en zelfs geineenschap- pelijk gezongen, maar... dan is het voor hen toch iets anders, lets heel anders; dan is het geen „Kerk", al wordt de vergadering gehouden in een kerkgebouw en ook al zijn overigens al de andere bijkomstigheden en zelfs ook al de hoofdzaken dezelfde. Het is dan geen Kerk, al is het in de kerk. Ja, er mag zelfs wel worden gecollecteerd met van die onstichtelijke en leelijke ,,hengel- stokken", en voor 'n goed en zelfs heel po- sitief doel, bijvoorbeeld voor de zending of voor ccn of andere Evangelisatie. Dat alles hindert niets of weinig; en velen, die des Zondags geregeld gemist worden, of die zelfs niet meer gemist worden, omdat zij er nooit aan „gedaan" hebben, komen bij een dergelijke samenkomst graag en van harte, en genieten van de Iezing", en kunnen zich ook vinden in de nu opgediende beschou- wingen, terwijl zij het dan ook misschien wel openlijk uitspreken, dat het hen be- vreemdt, dat diezelfde man, die s Zondags in een kerkelijke samenkomst gewoonlijk optreedt, nu zulke frissche en rake en met- zijh-tijd-meegaande dingen weet te zeggen, en ze op zoo aangename en begrijpelijke wijze weet voor te dragen. Het hier neergeschrevene gebruikten wij alleen bij wijze van aanloop, en wij willen het dan ook eens heel openlijk uitspreken, dat wij voor een niet gering deel de bezwa- ren van heel veel menschen tegen „de" Kerk deelen, of ook, als wij ze niet kunnen deelen, toch nog wel begrijpen en waar- deeren. Men kan deze klachten en deze niet geringe vooringenomenheid en vooroordee- len nu wel met een hoog gebaar afwijzen, om zich dan intusschen op eigen stellingen terug te trekken, en vanuit de nog lang niet onveilige loopgraven zoo nu en dan eens een schot te lossen in de richting van een vaak nog niet maar denkbeeldigen vijand, maar wij gelooven toch, dat het heel wat meer aanbeveling verdient om te trachten dien bezwaren en klachten het oor te leenen, en eens te beluisteren wat er aan verschil- lende zijden, onder oudere, maar ook en vooral onder jongere menschen aan aan- en opmerkingen wordt ten beste gegeven. De groote afval van de Kerken, de schrikwek- kende vooruitgang, onlangs in een hoofd- artikel in dit blad ook nog met de cijfer aangetoond, van het getal van hen, die niet meer tot eenig kerkgenootschap willen be- hooren, bewijst zeer sterk, hoe noodzake- lijk het is, dat degenen, die nog wel aan een Kerk hechten en die vooral de oude vaderlandsche Hervormde Kerk een goed hart toedragen, zich er eens rekenschap van geven, of en hoe er in deze aan dat steeds grooter wordend uittreden misschien nog paal en perk is te stellen. Wij willen dus nu eens enkele klachten en enkele vermoedelijke oorzaken noemen, al willen wij aanstonds tevens verzekeren, dat wij ons geen oogenblik verbeelden hier- bij volledig te kunnen zijn. De klachten zijn toch veel menigvuldiger en veelsoortiger dan wij hier in een artikel kunnen weer- geven of ook maar doen vermoeden, en de oorzaken zijn veel talrijker en zitten mis schien nog veel dieper dan wij kunnen na- gaan of beschrijven. De klachten zijn bizonder vele. Daar zijn klachten, die iedereen als juist erkent, vol- mondig of binnenskamers, tegenover ieder een of in zijn beste, d. w. z. openhartigste oogenblikken. Klachten, zouden wij kun nen zeggen, die meer direct te maken heb ben met de gesteldheid van de Kerk, ter wijl daarnaast en daartegenover ook klach ten en bezwaren staan, die verband houden met de persoonlijke inzichten van dezen of genen, met karaktereigenschappen of rich- ting van leer en leven. Tot die eerstgenoemde soort zouden wij kunnen brengen het feit, dat het in de Kerk alles wat erg langzaam gaat, en dat de Kerk meestentijds is aan den behoudenden, zoo niet reactionnairen kant. De kerkelijke molens malen heel langzaam, de kerkelijke wetgeving is heel omstachtig, de kerkelijke administratie op menig punt wel haast een eeuw achterop. Men hoeft nog niet iedereen als dien ouderling te hooren spreken, dien wij keri- nen, en die eens, bij het hooren van de mo- gelijkheid van de invoering van het ,,kaart- systeem" voor de kerkelijke administratie, speciaal voor de kiezerslijst, luide uitriep: „Die kaarten zijn uit den booze!" Om toch wel te bemerken, dat de dingen hier lang niet alle up-to-date zijn of gaan. Dan is daar de inrichting van den eeredienst, het langzame zingen, zijn daar de vaak onmo- gelijke uren, waarop in sommige plaatsen, ook in vele gnoote of grootere steden, de godsdienstoefeningen worden gehouden, de kille koude kerken, waar het vaak tocht of waait, de ongemakkelijke zetels, de ellen- dige regeling van de plaatsverhuring, die eigenlijk bijna nooit den'naam van „rege- ling" verdient. Daar komt dan nog bij de tegenwoordig haast overal ingevoerde ker kelijke belasting, die ook al niet geschikt is om de meeste menschen vriendelijker tegen over de Kerk te stemmen. Ook de psycho logic van den kerkelijken belastingbetaler mag wel eens in studie worden genomen. En zoo is er nog zoo veel meer, maar het hier aangevoerde en opgesomde zij genoeg. Dan komen daar nog andere klachten bij, die meer in verband staan met de persoon lijke inzichten der klagers, met hun karak tereigenschappen of richting. Als eoodanig zouden wij vooral willen noemen: de rich- tingsverschillen. Wij hoorden eens over een turfschipper, die vertelde, op zijn reis door de Groninger Veenkolonies, hoewel zelf Her- vormd, altijd de kerken bij de Gereformeer- den (zoogenaamd: „Kleine Kerk") bezocht. Hem werd de reden gevraagd, en de man antwoordde dadelijk openhartig, dat hij dit deed, omdat hij dan zeker was een ortho- doxe prediking te hooren te krijgen, terwijl hij in de „Groote Kerk" altijd bloot stond aan het gevaar, dat de prediker, die daar optrad, een andere ,,leer" verkondigde. Nu kan men dergelijke zaken met een min- achtend schouderophalen we! behandelen, maar men bedenke toch, dat voor dezen man en zijn „geloofsgenooten" een meer of minder z6er diepe en hooge beteekenis heeft, en dat zulke menschen, bij het hooren van een preek, die ontkent of zelfs maar verzwijgt wat voor zulke kerkgangers de hoofdzaak is, ernstig worden verontrust en onvoldaan de kerk verlaten met het onlek- ker gevoel van iemand, wiens geestelijke honger niet is verzadigd, of die misschien zelfs wel iets te slikken heeft gekregen, wat hem dwars in de maag ligt. Te zeggen. dat men er dan maar uit mee moet nemen, wat men meent te kunnen gebruiken, gaat hierbij niet aan, evenmin als men zou mogen eischen, dat de onvoldane hoorder uit eigen geestelijken schat dan maar aanvulde wat hij in de prediking zelve is te kort gekomen. In een restaurant zou men iets dergelijks niet dulden in een geestelijk ,,Erhohlugs- heim", waarbij het gaat om geestelijke restauratie, mag men dit ook niet billijken of ook maar eenigszins verwachten. En nu is het zeker, merkwaardig,, dat de sleutel tot oplossing van deze kerkelijke moeielijkheden nog maar altijd niet is ge- vonden. Daar zijn wel allerlei middeien en middeltjes reeds verzonnen, maar de steeds verwarder en ingewikkelder-wordende toe- standen op kerkelijk gebied worden langs geen van deze wegen ook maar een weinig verbeterd. Zelfs vreezen wij, dat, wanneer in ernst een van de aangeprezen oplossin- gen werd beproefd en doorgezet, do ontbin- ding en niet bedoelde oplossing zeer spoedig er het betreurd gevolg van zou wezen. Bovendien daar zijn nog altijd men schen, die de bezwaren niet zien of niet willen zien. Zij zullen misschien niet kun nen of durven ontkennen, dat anderen be zwaren hebben, maar zij voeren dan aan, dat de aanleiding tot het er op na houden dozer bezwaren in veel sterker mate ligt bij de klagers zelven dan bij de Kerk, waarover geklaagd wordt. En zoo staan dezen in hun behoudzucht ook ongetwijfeld het ernstig beproeven van middeien tot verbetering in den weg. Is er geen middel dat voldoet of afdoet? Wij zouden op die vraag een dubbel ant- woord hier willen geven. Wij zouden eener- zijds met vollen ernst willen volhouden, dat er geen oplossing mogelijk is, en dat het probate middel tegen al de genoemde en ook nog niet genoemde kerkelijke kwalen niet bestaat. Aan den anderen kant willen wij als onze meening te kennen geven hoe vreemd dit misschien op het eerste gehoor ook moge klinken dat het niet zoo he£l erg nog is, indien de kerkelijke kwestie niet tot volledige oplossing wordt gebracht. Men moet ook niet te veel, en zeker niet alles van de Kerk verwachten. Boven de Kerk, boven iedere Kerk gaat het Koninkrijk Gods. Dat heeft de beloften, en voor het heden en voor de toekomst. Bezwaren tegen de Kerk zullen er wel ten alien tijde blijven, denken wij. Die zullen wel nooit geheel te onder- vangen en weg te nemen zijn, en indien het al eens 'n oogenblik mocht gelukken om ze weg te werken, dan vreezen wij toch, dat een andere tijd weer, andere eischen stel- lende, ook met andere behoeften en dus met andere bezwaren en klachten komen zou. Maar dan ligt hier ook een ernstige roe- ping voor de menschen van de Kerk in on e dagen. Laten zij ijverig luisteren naar de klachten, die worden geuit, en deze niet min- achten of verkleinen. Laten zij alles doen, wat in hun vermogen is, om verbetering aan te brengen. Wij gelooven zeker, dat er met wat goeden wil ontzaglijk veel nog is te bereiken. Maar dan moet men niet al te vreesachtig zijn om met het verloopend getij ook de bakens te verzetten. Dat behoeft dan nog niet onmiddellijk ten gevolge te hebben (ook al wordt dit maar al te spoedig beweerd), dat beginselen worden ver- loochend, of grenzen verflauwen. Wie echter de bezwaren mocht minach- ten, zal moeten toezien en ervaren, dat de Kerk haar gewichtige plaats in het geheel van het volksleven steeds meer inboet, en tenslotte ontaardt in een vrij muffe verblijf- plaats voor menschen, die uit enkel reac- tionnaire en conservatieve drijfveeren het grooter of kleiner werebfgeheel trachten te ontvlieden. Maar de mooie en nog steeds zoo goede Kerk is daar te goed voor. Ook bij voile erkcntenis,; dat het ons in Iaatster instantie te doen moet zijn om het Koninkrijk Gods, en dat de Kerk niet anders wezen mag of kan dan de tijdelijke stelling, waarachter gaat oprijzen het betere huis, ,,niet met handen gemaakt", willen wij toch alien op de plaats, waar wij zijn gesteld, onze uiterste krachten inspannen om die stelling zoo bereikbaar, zoo bruikbaar, zoo compleet en zoo veilig mogelijk te mhken, in de hoop, dat mede door onze inspartning en sym- pathie de tijd moge worden verhaast, waar- van een oude Ziener sprak, toen hij zag een Stad, het eeuwig Jeruzalem, waarin geen tempel was, want stdat er (Openb. 21 22) ,,de Heere, de almachtige God, is haar tempel, en het Lam". eerste kamer. Vergadering van Donderdag. Voortgegaah wordt met de behandeling van het wetsontwerp totf wijziging van de Huurwetten. De heer Van der Hoevgn (c^-h.) acht het door den minister voorgestejde ,een ver- standige maatregel. Afschaffing" van de Huurwetten op dit oogenblik zou ook hem te ver gaan; doc'h langzamerhand heett ieder genoeg van de crisiswetten. De heer Jansen (r.-k.) juicht ook de voorgesteide maatregelen toe. Geleidelijke afschaffing van de Huurwetten acht hij gewenscht. De heer Haazevoet (r.-k.) zal tegen het wetsontwerp stemmen; hij acht een ver- hooging met 50 pet. te hoog. Minister Aaiberse weerspreekt de bewe- ring van den heer Mendels dat niet ge noeg cijfers zouden zijn gegeven. En deze wet is wel degelijk een crisiswet, waarvan wij ons geleidelijk moeten ontdoen. Minister Heemskerk acht geen reden aan- wezig voor een novelle. TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Aan de orde is £e voortzetting van de behandeling van de supplctoire begrooting binnenlandsche zaken en landbouw 1923. De heer Van Rappard (v.-l.) vraagt in- stelling van cursussen in het Fransch en het Engeisch aan de landbouwvvinterscho- len, met het oog op de emigratie. LX heer Ebeis (v.-d.) ziet geen heil in de instelling van lanubouwkamers. Hij vraagt onteigening van woeste gronden. Dan wordt emigratie overbodig. De heer Hiemstra (s.-d.) waarschuwt te gen de ophetfing van de rijkszuivelinspectie waardoor het Nederlandsche product skch- ter zou worden. Hij voelt meer voor een centralen landbouwraad dan voor provin- ciale landbouwkamers. VLIEGONGEVAL OP DE NOORDZEE. Tijdens oefeningen van oorlogsschepen in samenwerking met marine viiegtuigen, die Woensdagnamiddag gehouden werden kreeg het watervliegtuig w' 57 op een zee- mijl afstand van ae ,,\Vandelaar'' plotse- ling averij aan den motor, waardoor de beide inzittende officier-vliegers genood- zaakt waren een nooddaling le doen. Weg ens de deining van het water ge- raakte een der drijvers ondeir den motor en deze sloeg toen toS van de machine. De. beide inzittendej dseven een uur lang rond op het overblijvende gedeelte. Zij geraakten steeds verder van de vloot at, totdat zij door de. „City of Eastbourne" een Engeisch schip, werden opgepikt. Nadai aan de andere vliegers gebleken was dat de W 57 niet naar Veere was terug gekeerd, werd door hen langs de geheele vloot gezocht. De beide drijvers konden toen nog worden opgepikt^ doch de motor ging verloren. De beide geredde vliegers waren ongedeerd. TER NEUZEN, 1 Juni 1923. POL1TIE Naar we vernemen is de agent van po litic A. M. Verpoorte alhier, gestationneerd te Sluiskil. CONCERT OP DE MARKT. Ofschoon het er gisteravond allerininst zomerachtig uitzag, hebben de muziek- en zangvereeniging gemeend, 't aangekondigde concert niet langer te moeten uifetelien. We gelooven, dat dit goed gezien was, want het viel zoowel voor de uitvoerders. zoowel als voor het talrijke publiek dat kwain luisteren, ten slotte nog mede, We. zijn in dit zomerseizoen nog niet verwend, en daar de wind was gaan liggen, was het verblijf op de Markt dragelijk. De uitvoe- ring van de muziek- en zangtiummers, door „De Vereenigde Werklieden" en „Geduld Overwind' werd met belangstelling aan- gehoord, en zij vielen blijkbaar goed in den smaak. AFHALEN VAN BRIEVEN. Naar we vernemen is er uitbreiding ge geven aan de gekgenheid tot het kosteloos afhaien van SiUKken aan het postkantpor alhier, door geadresseerden aan wier wo- ning tengevoige van de opheffing der Zon- dagsbesteding op dien dag geen correspon- dentie wordt bezorgd. Aan dezen zal voor- taan ook des Zaterdags tijdens de uren van opensceilmg van het kantoor gelegen- heid bestaan de voor hen bestemde stukken af te halen, voor zoover deze denzelfden dag niet meer in een besteiling zouden worden opgenomen. L1JST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BR1EFKAARTEN, van welke de afzenders onbekend zijin, terugontvangen in de 2e helft der maand Mei ten postkantore te Ter Neuzien: Brieven binnenland: Firma Detuis, Dordrecht. Briefkaarten Binnenland. J. Wijers, Alphen a. d. Rijn Personeet Wilh. Richters, Haag Brieven Buitenland. Schmahl, Lubeck. Briefkaarten Buitenland. K. Eggermont, Sterkrade. NOTA. Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te ver melden, opdat deze bij onbestelbaarheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een vol ledig adres, straatnaam en huisnumtner, te voorzien. KOEWACHT. Donderdag werd hier het feest gevierd van het 50-jarig bestaan der Congregatie van O. L. Vr. Des namiddags werd in de kerk een p lech tig lof gezongen, waarin de Zeer Eerw. heer pastoor, directeur der Congregatie de feestrede hield. Het beeld van den H. Aloysius, 2e patroon van de Congregatie werd mgewijd. Daarna had op de prachtig versierde bovenzaal van de Zusterschool eene feestvergadering plaats, waarbij alle leden rijkelijk werden onthaald. Onder voordracht en zang bleef men tot half negen prettig bijeen. ST. JANSTEEN. Bij de gehouden stemming voor 11 leden van den gemeenteraad werden de volgende stemmen u'tgebracht: Lijst la. C. ljsebaert P. F. Stevens P. C. van Helsland - J. A. Vinck - j. M. Bleijenbergh - C. de Rechter - - - E. lvens - Totaal Lijst lb. G. de Buck A. van den Branden J. B. van Acker A. van Gassen - - - Totaal Lijst lc C. H. M. Plasschaert J. Ferket - - - - E. Ph. de Rechter - P. Verschelden Totaal Lijst 2. J. C. Coppenolle B. d'Hoogne Totaal Lijst 3. P. J. J. Vael H. Vergauwen - Th. Voet Ch. L. Martinet P. J. de Potter - P. F. Vonck J. F.. van den Berghe R. E. A. Vermandel C. L. Buys J. F. de Cock - 224 24 21 7 19 1 5 301 21 14 2 97 106 22 1 4 133 3 17 Totaal - 417 Zoodat gekozen werden van de verbon- den lijsien der candidaten van de R. K. kiesvereeniging de heeren: C. ljsebaert. P. F. Stevens, P. C. van Helsland, G. de. Buck, C. H. M. Plasschaert en J. Ferket. Van de lijsi der vrije R. K. kiezers wer den gekozen de heeren: P. J. J. Vael, H, Vergauwen. Th. Voet, Ch. L. Martinet en P. J. de Potter. Chr. Gereformeerde Kerk. Zondag 3 Juni 1923. Ned. Hery. Kerk. RECHTZAKEN. Arrondisseinents-Rechtbank te Middelburg. Naar het huis van bewaring te Mid delburg is overgebracht A. M. oud 25 j„ metselaar te Stoppeldijk, terzake van een te Axel gepleegden diefstal. GEVAARL1JK DRIJF1JS IN DEN ATLANTISCHEN OCEAAN. Het drijfijs in het Noordelijk dee! van den Atlantischen Oceaan levert volgens d-' officieren van het ss. Negantic van de White Star Lijn, dat uit Montreal en Quebec te Liverpool aankwam. grooter ge vaar voor de scheepvaaH op, dan ooit het geval is geweest in de afgeloopen 20 jaar. Het schip moest op weg naar Quebec zich lett'erlijk een weg banen door een enorm ijsveld. Op sommige plaatsen was het ijs meer dan 10 voet dik. Het schip moest'zeer langzaam varen. Dit voorkoirten van ijs aan het eind van Mei is een zeer zeldzaam verschijnsel. DE DOLLE JUNKER. Men zal zich den jonker Von Kaehne herinneren, die er op zijn kastcel te Pet- zow bij Potsdam behagen in schiep, ar- gelooze voorbijgangers met een gewoer te beschieten en wien zelfs ten laste was gelegd, dat hij een arbeider, die op zijn landgoed wat sprokkelhout aan het ver- zamelen was, zonder meer doodgeschoten zou hebben. Thans is door het Openbaar Ministerie te Potsdam een aanklacht teg'"'1 den jonker ingedjend wegens laatstgenoemd fe>it. De behandeling van deze zaak zal waarschijnlijk deze maand beginnen. EEN TRAGISCH TREINONGEVAL. In de Vossische Zig. komt het bericht voor van een ernstig spoorwegongeluk op het station te Greiffenberg in Silezie. Robert Schwan, een schoenmaker uit Goldberg, was met zijn vrouw en twee kin- deren, alsmede een jonge man uit Mark- lissa gekomen, da'ar moeder met de kin- deren met den trein naar Lowenberg zou gaan. Bij vergissing echter stapten zij in den trein, die in de tegenovergcstelde rich ting vertrok, hetgoen zij eerst bemerkter.. toen de trein reeds in beweging was. Schwan wilde zijn vrouw bij hcc over- haaste uitstappen helpen, waarbij beiden kwamen te v alien. IA vrouw vief op de baan tusschen de rails, terwijl de man tus- schen het perron en de rails kwam te lig gen. Terwijl nu de trein over de vrouw heenreed zonder haar te lcwetsen, werd de man overreden en gedood. De overige le den van het ongclukkige gezelschap kwa men er zonder verwondingen af. RUPSENPLAAG IN KENT. De „Daily Telegraph" meldt dat vele kweekers in het graafschap Kent groote schade hebben geleden door een rupsen- plaag. Duizenden appel- :n pruimenboomen, die kort te voren nog een overvloedigen oogst belbofden, zijn eenvoudig kaal gevreten, zoodat vele der schilderachtige kweekerijen van het graafschap in kale woestenijen zijn xairanderd. De dorpen, die het nicest onder de plaag geleden hebben zijn Woodnesborg, Staple. Wistmarsh, Goldstonc, Ash en Sandwich. Charles Rozers, eigenaar van de Beacon Hil plantage. beweerde, dat het jaren duren zal, voordat deze schade is ingehaald. „Ik alleen" zeide hij, ,;lijdt daardoor een verlies van minstens 300 pond sterling en c.a. 700 m and en fruit alleen van een mij- ner boomgaarden". Nog geen twee weken geleden, waren de boomen bedekt met bloesems. In vveinige dagen echter vraten de rupsen alles op, behalve het hout, en ons m'ddel van bestaan is verloren. De rupsen zijn bij millioenen komen opzetten". Jack Cornelius, de eigenaar van een nabij gelegen boomgaard, deed een gelijkluidend verhaal. „BehaIve van de rups. hebben wij nog te lijden van de z.g. appelworm, een klein soort made, die in den bloesem dringt en de wordende, jonge vrucht opvreet". Niet alleen Oost K'ent heeft onder de plaag geleden, daar wij van andere streken 00k berichfen ontvangen over soortgelijke toe- standen. EEN SCHOONMQEDER IN HUIS. Een Londensch rechter, mr. Sankev, heeft dezer dagen onomwonden zijn opinie te kennen gegeven over schoonmoeders en haar positie ten opzichte van de jongehuw- den. Een Joodsch paartje. het echtpaar Sims. COURANT Burgemeester en Wethouders der gemeente Ter Neuzen brengen ter kennis van belanghebbenden dat te beg inn en op 15 Juni 1923 van wege de gemeente eei»e algemeene opneming zal worden gehouden van de Ter Neuzen, 28 Mei 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. 60 34 3 37 366 9 7 4 2 4 Zaamslag. 9J u. en 23 u., M. Holtrop, theologiseh student te Apeldoorn. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswtj'kstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 53 u. (oude tijd), leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooywijkstraat Ter Neuzen. 9 u„ 2 u. en 53 u. (oude tijd), leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 53 u Evangelisatie. Ter Neuzen. 93 u„ Ds. A. Timmernian en 2 u. Ds. A. Timmeman, Bediening van den H. Doop. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 93 u., Ds. E. Raams en 23 u., lees- dienst, Zaamslag. 93 u. en 23 u., Ds. G. van Dis. Axel. 93 u., leeskerk en 2 u., Ds. E. Raams. Sasvan Gent. 93 u.. dhr. L. Dek. Philippine. 2 u., Ds. J. E. B. Meloen, van Hoofd- plaat. 93 u., Ds. M aas. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8J en 10 uur. Namiddags om half drie Lof. Hontenisse. Gereformeerde Kerk. Hoek. 93 u. en 23 u., (Zomertijd), cand. De Jong van Rotterdam.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1