Philippinepolder. WisschenenPellen, Bijverdienste. een grijze MERR1E N.V. „De Brusselsche Bank Moderne- en Knopregnlatenrs, Aantevelend, W. OOSTDIJK, ZEELANDIA-BIOSCOOP De Zomerdienstregeling Bruine PLANT800NEN Alle Hengelsport-Artikelen Tresr3s3rij gbaar "ntESdeS" Wl"6 k""" m de Zeeuwsch-Vlaamsche Tram VULPENHOUDERS. IVlaatschappii en Stoomtram Hulst-Walsoorden. DR1NE-0RGANGN. - NIEREN. GEHEIME ZIEKTEH. Algemeene Centrale Bankvereenigingvoor den flliddenstand. 6 procent. Donderdag- 5 Juli 1923, Schoorsteengarnituren in Hout en Marmer. Staande Klokjes, Wekkers met en zonder Radium, Horlogemaker, Q 43. Sluiskii, TIEUR, JSTttTJZJElN laatste voorstelling van het eerste deel van de Superfilm Prijzen der Plaatsen: Parket /I,—, Eerste Rang /0,80, Tweede Rang /0,60, Derde Rang y*0,40. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. SNTONINA MARIA HAMELINK, TE ROOF: Zeeuwsch-Vlaamsche Tramweg bij M. DE PUTTER. Zaamslag (Veer). MATTHIJ MOGGRE. TE KOOP: Gebr FAAS, Ter Neuzen Heeren- en Dames Horloges, Nikkelen en Double Kettingen. *?61motor van 6 cylinders gebouwd met irictie vobr vooruit- en achfiruitrijdcri. De iram kan bp de rails een snelhcid bereiken ken van 70 K.M. per Uur. De motorwagen biedt plaats aan 40 passagicrs en kan twee volgwagens met zich voeren. De tram is voorzien van modern gerief als electrisch licht, waarvoor een eigen dynamo den stroom levert, eentrale vt'r Warming en (en W. C. Bij yerschillende Deensche tramweg- maatschappijen is diize spoor-motortrani reeds in bedrijf. Het vertrek van de tram had onder groo- te belangsteli'ng piaats. Het op de spoor ra'ls ongewone vervoermiddel bewoog zich nadat 't seih voor den afrit was gegeven, reeds spoedig na de start met groote snel heid over den spoorweg in de richting van Limburg. De tram werd bestuurd door monteur van de fabriek en tijdens den reis gecontroleerd doOr een technisch amb- tenaar van de Ned. Spoorwegen. KEERT DE WINTER TERUG? Uit Toulouse werd Zondag aan de Pe tit Parisien gemeld, dat het in de Pyre- neeen zwaar gesneeuwd heeft. Alle hoo- ge dalen in de departementen van Garonne en Ariege hebben hun winterkleed weer a.angetrokken en de herders zijn overhaast terug moeten keeren van de hooge pla teaux, waar de kudden reeds hun zomer- verblijf betrokken hadden. Vergadering van Donderdag 24 Mei 1923, des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt, J. J. de Jager, D. Scheele, P. vah Cadsand, G. de Ridder, F. B. G. de Meijer, H J. Col- sen, N. A. Hamelink, L. J .van Driel en A, J. Harte. Afwezig de heeren L. T. van Hasselt, H. J. van den Ouden en R. G. E. Nolson. 2. (Vervolg). j. De VOORZITTER deelt mede, dat bur gemeester en wethouders ook overwogen heb- oen een verbeterden toestand te krijgen in de aansluiting van den Molen- en Koedijk met den riovincialen weg, nu de gemeente eigenares is geworden van het gedeelte van dien weg tot aan de Moffenschans. Het is daar een gevaarlijk punt en dat zal nog erger worden ais er nog een weg bijkomt, want dan wordt het daar zuivev een kruispunt. Burgemeester en wethouders wenschten de verbetering te krijgen, door een april naar den Molen- en Koedijk een meter of tien om te leggen, naar den kant van het Zwaantje, en dien dan bij de aansluiting aan den provin- cia.en weg ook breeder te maken. Daarvoor was dan noodig een stuk van de naast den weg liggende weide van den heer Zegers. die dan de thans bestaande april bij het erf zijner hofstede kon voegen. Burge meester en wethouders hadden dan het voor- r. men de bestrating op te breken en te ver- leggen naar het nieuwe gedeelte. Voor de uitvoering van dit plan, was natuur- ij'z de medewerking van den heer Zegers noodig en burgemeester en wethouders hebben hem uitgenoodigd hierover van gedachten te w sselen. Daarbjj bleek, dat de heer Zegers heelemaal niet ongenegen was, om mede te werken tot het verkrijgen van een beteren verkeerstoestand. Er gaat ook volgens hem geen week voorbij of er komen botsingen voor, de in botsing- komenden maken dan wat ruzie er gaan ten sfotte van elkaar af, maar de toestand blijft zoo. De heer Zegers deelde echter mede, dat hij een ve$l beter plan had. Hij was n.l. bereid, zijn woning af te breken en achteruit te bou- wen en, dan de terp waar de woning thans op s..»at te laten afgraven. Hij was overtuigd, da; dit een werk zou zijn in het algemeen be ar,g, en was daarom bereid voor zijne mede werking aan dat plan genoegen te nemen met een vergoeding van f 30.000. De heer DE JAGER: 't Waren toch geen marken Je heer DE MEIJER: Hij dacht zeker, dat he*, een hengst was! De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester en wethouders, toen ze vemamen ten koste van welk offer de heer Zegers wilde mede werken, maar hebben gezwegen en be- sloten hebben, voorloopig maar niet meer aan die verbetering te denken. De heer DE JAGER vraagt, of het toch niet mogelijk zou zijn, waarschuwingsborden te plaatsen, b.v. „gevaarlijke bocht" of „stap- voets rijden". Dat neemt de aanleiding voor ongelukken wel niet weg, maar kan toch hel- pen om ze te voorkomen, en is de gemeente er wel wat gcedkooper mee uit. De VOORZITTER merkt op, dat die wenk ook reeds in de commissie van bij stand is ge geven en denkt, dat de zaak wel in die rich- ting zal worden opgelost. De heer COLSEN vraagt nog, of de zaak niet door onteigening zou kunnen worden op gelost. De VOORZITTER geeft te kennen, dat zich dan waarschijnlijk zulke eigenaardige moeilijk- heden zouden voordoen, dat het beter is, het in die richting vooralsnog maar niet te zoeken. 3. Aankoop van grond en boomen aan de Kerkhoflaan. Burgemeester en wethouders, overwegende: dat de boomen in de Kerkhoflaan mettertijd zullen verdwijnen, daar de eigenaars dier boomen in de naaste toekomst tot kappen zul len overgaan; dat daardoor een gedeelte van het weinige natuurschoon dat de gemeente heeft, zal ver dwijnen; dat zulks ten zeerste zoude te betreuren zijn en dit niet anders kan worden voorkomen dan door aankoop vanwege de gemeente, van den grond en de zich daarop bevindende boomen, met een gedeelte toegangsweg naar de oude begraafplaats; dat daaromtrent met de eigenaars is onder- handeld, welke een prijs bedingen van f 3000, welk aanbod aannemelijk is te achten; dat het toch ook tot de overheidszorg be- hoort voor het behoud van natuurschoon te waken; stellen den raad voor, te besluiten tot behoud van natuurschoon, aan te koopen, van de erven P. de Feijter, alhier, den grond en de zich daarop bevindende boomen n.l.: zestig olmen, twee platanen, vijf groote po- pulieren en tien kleine populieren, in de Kerk hoflaan, met een gedeelte toegangsweg naar de oude begraafplaats, alle kadastraal bekend al hier, sectie M no. 175 en ter gezamenlijke grootte van 5040 M2., een en ander zooals op de bij dit besluit behoorende teekening nader is aangegeven en zulks voor den prijs van drie duizend gulden (/3000,en onder de navolgende voorwaarden: 1. levering van het gekochte moet geschie- den onmiddellijk na de betaling; 2. betaling der koopsom zal geschieden binnen een maand na de dagteekening van goedkeuring van dit besluit door gedeputeerde Staten van Zeeland; 3. de kosten op de koopakte vallende komen voor rekening van de koopster. De heer VAN CADSAND gee ft te kennen, dat hij zich met de toelichting op het voorstel niet kan vereenigen. In besloten vergadering is de zaak besproken, doch toen heeft hij uit de besprekingen meenen af te leiden, dat het er om te cloen was de vrije beschikking te krijgen over de Kerkhoflaan, doch niet voor behoud van natuurschoon. Het kapverbod zal vermoedelijk wel niet zoolang meer bestaan en dan zal de gemeente eventueel zelf tot rooien moeten overgaan, wegens het gevaar, dat sommige boomen opleveren. En nu wordt in de toelichting gezegd, dat het te doen is om be houd van natuurschoon. Hij gelooft niet, dat dit op den weg van den gemeenteraad' ligt. Hij heeft geen bezwaar tegen de voorgestelde cijfers, maar is van meening, dat, zoodra het kapverbod wordt ingetrokken, de boornen moe ten worden gerooid en men er dan kastanje- boomen moet planten, ter verkrijging van een I aan van kastanjeboomen, die niet zoo gevaar lijk zijn. Nu loopt men bij elken storm gevaar voor het omwaaien van boomen, waardoor de omliggende huizen schade zouden kunnen be- loopen. De heer COLSEN herinnert, dat er inder- tijd een adres van de bewoners is ingekomen, waarin werd verzocht, mede te werken om het kapverbod opgeheven te krijgen. Die meenden dus, dat de boomen weg moeten. En nu zou de gemeente de Kerkhoflaan gaan koopen, om die boomen te behouden! Dat is juist met el kaar in strijd. Hij kan zich met die toelich ting ook niet yereenigen en betoogt, dat, mo- gen de boomen nu nog niet rijp zijn, de ge meente na 10 of 15 jaar toch verplicht zal zijn de boomen te rooien. De heer DE RIDDER verkiaart zich met het voorstel goed te kunnen vereenigen, al was het maar alleen omdat de gemeente dan in de ge- legenheid komt aldaar bestaande verkeerde toestanclen te verbeteren. Hij herinnert aan de rioolkwestie voor een deel der Kerkhoflaan, die niet op te lossen valt, omdat men aan alle zij- den door particulier eigendom omgeven is. Als de gemeente de eigendom verkrijgt, kan dat ook opgelost worden. Als de boomen eenmaal te oud worden, kan de gemeente ze rooien. De heer HAMELINK moet de poging van burgemeester en wethouders, om het weinige lommer, dat we in deze gemeente nog hebben, te behouden, toejuichen. Het komt bij storm wel eens meer voor, dat er een boom omwaait, daarom velt men toch de overblijvende niet 7 Hij ziet nog niet in, dat deze boomen werkeli.jk gevaar voor de omgeving opleveren. Van des- kundige zijde wordt nu meegedeeld, dat de boomen nog niet slachtrijp zijn. Ze worden toch in den regel pas gevaarlijk, als ze te oud worden. De heer VAN CADSAND: Of als het heel erg waait. De heer HAMELINK merkt op, dat er dan ook wel eens jonge boomen omwaaien. Hij wijst er op, dat het kapverbod is mgesteld, tot behoud van natuurschoon en op deze boo men is het kapverbod toegepast. De neer Van Cadsand wil dan in de plaats wel kastanje boomen laten planten," maar dan zal er een heele tijd overheen gaan, eer men daaraan wat heeft. Waar nu gezegd wordt, dat ze er nog wel 10 tot 15 jaar kunnen staan, ziet hij niet in, dat het op den weg der gemeente zou lig- gen ze weg te doen. Hij wijst ook op Zaam- slag. Dat is, na het vellen der boomen op het dorpsplein een kaal dorp geworden en spreker meent, dat men hier niet op dezelfde wijze moet werken. Met deri heer De Ridder is hij het eens, dat het ook niet alleen gaat over die boomen, maar om de gelegenheid te hebben verschillende toestanden op te lossen in het belang van de bewoners der Kerkhoflaan. De heer VAN CADSAND acht het niet noo dig, er diep op in te gaan, doch merkt op, dat een zwaar varken in het hok ook aangenamer is dan een jong varken, maar dat dit toch niet belet dat de vette geslacht worden. De heer HAMELINK acht, dat deze vergelij- king mank gaat. De heer DE MEIJER is van oordeel, dat de kwestie betreffende de boomen toch eigenlijk afzonderlijk staat van het koopen van de Kerk hoflaan. Hij meent, dat het dus gevoeglijk tot later kan worden uitgesteld om er eens over te „boomen", wat er met de boomen geschie den moet. De heer GEELHOEDT: Het licht toch in de bedoeling om ze te behouden De heer SCHEELE stemt dit toe, maar moet hieraan toevoegen, dat de praktijk vermoede lijk toch al heel vlug zal leeren, dat ze moeten gerooid worden, uit vrees voor ongelukken, waarbij men dan bovendien nog zou kunnen worden aangesproken voor schadevergoeding. De VOORZITTER deelt mede, dat burge meester, toen het voornemen rees, om voor deze boomen een kapverbod op te leggen, des- kundige voorlichting hebben ingewonnen. Er is hier toen iemand van het staatsboschbeheer geweest, die na onderzoek verklaarde, dat de boomen geen gevaar opleverden. Zij hebben toen reeds met den eigenaar over aankoop wil- len onderhandelen, maar pie bleek niet tot ver- koopen bereid. Nadat het adres der bewoners gekomen is, hebben burgemeester en wethou- (leis andermaal advies ingewonnen van des- kundige zijde, en dit tweede advies was een bevestiging van het eerste. De deskundige ver klaarde, dat er, menschelijkerwijs gesproken geen gevaar bestaat. Dit wil nu niet zeggen, dat er geen boomen kunnen omwaaien, als er ?99 S v v.erwaaide storm komt, zooals 'in Nov. 22. Er is toen een boom omgewaaid, waar- van de wortels vermoedelijk wat verzwakt wa ren, en dan is het ook zeer de vraag, of die boom wel zou omgewaaid zijn, als het verder bedoeling waarmede burgemeester en wethouders hun voorstel doen, is in hoofdzaak verbetenng van den toestand. Gistermiddag werd na een iangdurig, zeer geduldig gedragen lijden, van onze zijde weggenomen onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, in den ouderdom van 53 jaar, 6 tnaanden en enkele dagen. De Heere van leven en dood doe ons berusten in zijnen wil. Uit atler naam, Ter Neuzen M. ANDRIESSEN. J. ANDRIESSEN. D ANDRIESSEN—Jansen- Vaals E. DEN HOLLANDER-Andriessen. A DEN HOLLANDER. Ter Neuzen, 30 Mei 1923. I Ondergeteekenden betuigen hun hartelijken dank aan hen, die hunne verkiezing tot lid van den Gemeenteraad mogelijk maakten en daar- bij van hunne belangstellingblijk gaven. B. N VAN DIJKE. D- VAN AKEN. I. DE RIDDER Ter Neuzen, 29 Mei 1923. Mijn dank aan alien die hebben medegewerkt en blij- ken van belangstelling gaven bij mijn herbenoeming, tot lid van den Ge meenteraad. P. VAN CADSAND. Ter Neuzen, 30 Mei 1923. De ondergeteekende betulgt zijn hartelijken dank aan alien die hebben medegewerkt en hunne belangstelling hebben betoond bij mijne benoeming tot lid van den Gemeenteraad Hoek. D. JANSEN. is thans verschenen. In dit boekje zijn opgenomen de Dienstregelingen van de stoomtram Breskens—Maldeghem, de spoorwegmaatschappijen Gent- en Mechelen—Ter Neuzen en de staatsspoor Vlissingen—Roosendaal met de voor- naamste aansluitingen.benevens deProv. Stoombootdienst op de Ooster- en Wester-Schelde, de Electr. tram Middel- burg—Vlissingen en eenige Auto-diensten Verkrijgbaar bij de Agenten en de Conducteurs, zoomede bij den Uitgever JW. DE JONGE te Ter Neuzen. Het Bestuur van den PHILIPPINE- POLDER, maakt aan de eigenaren van gronden in dien polder bekend: dat de rekening en verantwoording over het dienstjaar 1922/1923, en de ont- worpen begrooting voor het dienstjaar 1923/1924 met de memorie van toelichting gedurende acht dagen ten kantore van den Ontvanger-Griffier ter inzage zal liggen dat eene vergadering van Stembe- bevoegde Ingelanden is belegd in het gewoon lokaal in het paviljoen bij den heer E Cuelenaere aan de Isabella- sluis te Philippine.op Donderdag "7 Juni 1923, des voormiddags elf ure, zomertijd dat de begrooting na de vaststelling door de vergadering van Stembevoegde Ingelanden, benevens de memorie van toelichting, mede gedurendeachtdagen te rekenen van den dag na de vaststel ling ten voormelden kantore ter inzage zal liggen en dat van de voormelde stukken af- schriften te bekomen zijn tegen betaling der kosten. Philippine, 30 Mei 1923. Het Bestuur van den Philippinepolder, E CUELENAERE Dijkgraaf tevens t. LUCLtniatKt, j Ontv.-Griffier. voor het binden van Zaadstroo, bij A.. KOIIVV, Mandenmaker, Zaamslag. Het voorstel wordt aangenomen met alpe- meene stemmen. 4. In erfpachl nemen van rijksgrond ten behoeve der bad- en zweminrichting. Naar aanleiding van het in hunne handen om bericht en raad gestelde verzoek van de Ter Neuzensche bad- en zweminrichting, om voor haar in erfpacht te nemen een stuk grond, gelegen aan de westelijken kanaalarm, ten behoeve van de door haar opgerichte bad- en zweminrichting, terwijl de erfpacht aan de ver- eeniging zal worden overgedragen, zoodra zij rechtspersoonlijkheid heeft verkregen, stellen burgemeester en wethouders voor ten behoeve van bovengenoemde vereeniging, die den ge- heelen erfpachtseanon voor hare rekening neemt, in erfpacht te nemen een stuk rijks- grond, gelegen in den hoek tusschen den ooste- lijken dijk van den westelijken kanaalarm van het kanaal van Ter Neuzen en de zuidoostelijke kade van de sluisdeurenbergplaats, aldaar, ter grootte van 1325 M2., deel uitmakende van het perceel sectie K no. 95, en zulks voor den totalen prijs van f 13,25 per jaar en voorts op de voorwaarden, zooals die in het ontwerp- eontract door den ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst, zijn aangegeven. De heer VAN CADSAND vraagt, of de ver eeniging reeds rechtspersoonlijkheid heeft aan- gevraagd.' De VOORZITTER: Ja, maar die is nog niet verkregen. De heer VAN CADSAND zal er zich dan niet tegen verklaren, maar meent, dat men van gemeentewege in deze zeer voorzichtig moet zijn, om aan die bad- en zweminrichting niet te gaan bijdragen. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. 5. Vaststelling van pensioensgondslagen van gemeenteambtenaren. Burgemeester en wethouders, gelet op art. 34, lo. der Pensioenwet 1922 stellen den raad voor te besluiten, den pensioensgrondslag van W. H. van Doeselaar, gemeentewerkman, vast te stellen op f 1404 en dien van A. J. Hage. agent van politie, op f 1742. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 6. Af- en overschrijving in de begrooting van het Burgelijk Armbestuur voor 1922. Overeenkomstig het verzoek van het burger- lijk armbestuur stellen burgemeester en wet houders voor, dat college te machtigen, in de begrooting yoor 1922 af te schrijven van den post bedeeling in brood en levensmiddelen f 475.27% en over te schrijven op bestedings- kosten f 211,45 en onvoorziene uitgaven f 263,82%, samen f 475,27%. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 7. Af- en overschrijving in de begrooting voor 1922. Burgemeester en wethouders stellen voor 1 de begrooting voor 1922 als volgt te wijzigen: onder de ontvangsten te vermeerderen de voigende posten: bijdrage van het rijk in de annui'teit van het bouwvoorschot der 42 arbeiderswoningen voor zooveel de rentevoetbijdrage betreft 298,37; renten van uitgezet kasgeiri f 1819,31, totaal der vermeerdering f 2117,68; onder de uitgaven te vermeerderen de voi gende posten: briefporten, vrachten, zegels en andere kleine uitgaven f 24; verdere kosten betreffen de den burgerlijken stand 11,39; kiezerslijs- ten, uitoefenen der kiesverrichtingen, kosten van stembureaux 158,70%; aandee! der ge meente in de kwade posten op de gemeente- lijke inkomstenbelasting overeenkomstig art. 243h der gemeentewet f 1945,85; kosten voort- vloeiende uit de Warenwet f 0,01onderhoud van straten, pleinen, markten enz. f 134.04; verlichten, verwarming en schoonhouden der lokalen 37,04%; kosten van het bouwen eener kopschool met gymnastieklokhlen en eentrale 7e klasse f 1258,94%; annui'teit van het grond- voorschot voor den bouw van 19 arbeiders woningen f 13,75; terugbetaling aan het rijk van 0.1 r/r van de bouwkosten voor toezicht bij den bouw van 19 arbeiderswoningen f 0,31 buitengewone bijdrage der gemeente aan de woningbouwvereeniging „Werkmansbelang" te Ter Neuzen in de betaling der annui'teit van het bouwvoorschot der 42 arbeiderswoningen voor zooveel de rentevoetbijdrage betreft f 596.74, totale vermeerdering der uitgaven 4180,78% onder de uitgaven tfe verminderen de voi gende post: bedrag waarover alleen met goedkeuring van gedeputeerde staten kan worden beschikt 2063,10%, totale vermindering 2063,10%. Het voorstel woj-dt aangenomen met alge meene stemmen. 8. Rekening der Gezondheidscommissie over 1922. Van de Gezondheidscommissie, gezeteld te Ter Neuzen, is ontvangen de rekening over 1922, met een bedrag van f 3223,51 in ont vangsten, f 1676,93 in uitgaven, goed slot al- zoo f 1546,57%. Burgemeester dn wethouders stellen voor deze rekening goed te keuren. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. (Wordt vervolgd). SCHEEPVAARTBEWEGING. 28 Mei. Eng. s.s. Nidd, 2818 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Pylades, 1887 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.s. Swynfleet, 3306 M3., kolen, van Goole voojr Gent. Duitsch s.s. Jade, 2953 M3„ kolen, van Methil voor Ter Neuzen. Belg. s.s. Jonier, 7842 M3., pyrites, van .Huelva voor Gent Eng. s.s. Sunniside, 2093 M3., kolen, van Boness voor Ter Neuzen. Noorsch s.s. Harbor, 2856 M3., cokes, van Cardiff voor Gent. Eng. s.s. Ousel, 4355 M3., stukgoed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Meckleton, 2199 M3., ledig, van Gent naar Hull, Duitsch fregat Valborg Skogland, 4547 M3„ ledig, van Gent naar Quebeck. 29 Mei. Eng. s.s. Afon Fowey, 1937 M3., kolen, van Llanelly voor Gent. Amerik. s.s. Shickshinny, 14442 M3., ge- mengd, van Rotterdam voor Gent. Zweedsch s.s. Heldegard, 3320 M3., hout, van Hernosand voor Gent. Eng.'s.s. Nidd, 2818 M3., ledig, van Gent voor Goole. Eng. s.s. Avocet, 3985 M3„ kolen, van Liverpool voor Ter NeuzenGent. Eng. s.s. Vectis, 3262 M3., ledig, van Gent naar Blyth. Eng. s.s. Gripfast, 3139 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Fransch s.s. Saint Tropez, 5931 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Newcastle. Van 28 tot en met 29 Mei werden langs de Oostsluis alhier 16 binnenvaartuigen op en 29 afgeschut; langs de Middensruis 0 op en 5 afgeschut; langs de Westsluis 1 op en 2 afgeschut. WEERBER1CHT VAN 30 MEI 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand: 770,4 Thors- havn. Laagste barometerstand: 755,1 Miinchen. Verwachting tot den avond van 31 Mei: Zwakke tot matige, Oostelijke tot Noor- delijke wind, meest zwaar bewolkt of be trokken, waarschijnlijk regen met kans op onweer, vooral in het Zuiden, zelfde tempe- ratuur. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPP1J—TER NEUZEN. s.s. ARY in lossing te New-York, s.s. HELENA van Newcastle on Tyne naar Ancona, passeerde 28 dezer Algiers. s.s. TERNEUZEN vertrok 30 dezer van Port Talbot naar Sluiskii. Firm* P. J. VAN DE NANDK Met ingang van 1 Juni 1923 wordt eene nieuwe dlenstregeling ingevoerd. Tramboekjes 4 10 cent verkrijgbaar tot een beperkt aantal bij de conducteurs, de agenten en de stationschefsgroote dienstregelingen (affiches) aan te vragen aan het kantoor te Axel. De Algemeen Directeur, C. WIND VAN MERKESTEYN. Axel, 28 Mei 1923. Net persoon gezocht voor Agentschap eener soliede instelling Brieven onderNo- 14S bureau v. d- blad te koop a lO cent. Geneeskundig Kabinet te GENT, Savaenstraat 5 2. Raadplegingdoor Dokter Specialist den Vrijdag, Zaterdag en Zon dag van 8 tot 12 ure. Radikale genezing van IMier-, Blaaszlektentroebel Water en alle getieme Zlekten. Kantoor Ter Neuzen. Directeur J. A. KLAASSEN. Telefoon Ns 6 en 27. Nieuwstraat 10. Dividend No. 4 der gewone en prefe- rente aandeelen is van heden af bij ons kantoor betaalbaar met verkooping van den kapltalen Land- bouwinspan ten verzoeke van den heerGYSB. HIEL te Hontenisse, Noordstraat, zal plaats hebben op Notaris DUMOLEYN aan zeer I age prijzen oud 11 jaar met Hengstveulen. In de op 28 Mei 1923 gehouden jaarlijksche Algemeene Vergadering der N. V. „DE BRUSSELSCHE BANK", werd behalve de reeds gedane uit- keering van 4 °/o, het dividend vastgesteld op 6 hetwelk vanaf 1 Juni a. s. met 30,— per aandeel van 500,— tegen dividend-bewijs No. 2 betaalbaar is ten kantore der Vennootschap. Tot Commissarissen werden benoemd de heeren Mr. G. M. VROESOM DE HAAN, Advocaat en Procureur te Amsterdam en C.E. VAN VLOODORP, lndustrieel, wonende te Bussum. Alles onder solide garantie en beslist zeer lage prijzen. A.s. ZONDAG en MAANDAG het laatste gedeelte van deze prachtige film. Wat in dit gedeelte wordt vertoond overtreft alles wat tot nu toe op filmgebjed is geschied. W Zeer uitgebreid 11 i j p r o g r a m m a. *^H| Plaatsbespreking des namiddags van 5 6 uur aan het Bioscoopgebouw. DE DIRECTIE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3