SPORT. GEMENGDE BERICHTEN, land werd gekocht door P. de Smidt alhier naar 2650 gld. per H.A., dus voor 1664,20 gld. Perceel III en IV: woonhuis en tuin groot; 1 A. 95 c.A. plus 38 A, weiland werd gekocht door den heer W. Priesler alhier voor de so in van 1840 gld. Het hoefje is gelegen in Weelhot'k en bewoond door Jen heer A. Bruinooge. BRESKENS. Vrijdag werd alhier door de Stoomtram- Maatschappij „BreskensMakhghein'1 pu- bliek aanbesteed: het maken van de aarde baan, het leveren van den ball)ast, het leggen van sporen en wissels en het maken van eenige verdere werkien voor de Sectie Qroede-Cadzand, lang ongeveer 11 K.M van het traject BreskensCadzandSluis Minste inschrijver was W. Aafjes, .te Assendelft voor 174.174 gld. VOETBAL. Bekerwedstrijden v.v. Juliana, Zaamslag. Zaterdag speelden voor de finale klasse B, Juliana II en Ter Neuzen III. De. uitslag was 81 voor laatstgenoemd elftal, zoodat dezen den eersten prijs ver wierf, zijnde een zilveren medaill|e. Bekerwedstrijden v.v. „Axel" te Axel. T.V.V. speelde gister te Axel voor den Wilhelmina-wisselbeker, tegen Axel I. De uitslag was gelijk spel, 22. Bij loiing werd gewonnen door Axel UITSLAG SCHIETWED3TRIJD. Bij de gehouden schietwedstrijd met scherp op de baan te Stoppeldijk, door de burgirwacht van Zaamslag, werden de volgende prijzen behaald: le pr. C. J van Vessem, 2e Jac. van Doeselaar, 3e J C. de Vos, 4e C. Sol, 5e C. Herrebout, 6e L. de Putter, 7e M. Galle, 8e J. de Putter, 9e A. J. de Visser, lOe J. van Doeselaar, lie J. Roose, 12e G. de Leeuw, 13e J. Bal<ker, 14e K. den Engelsman, 15e W. Galle, 16e D. R. Riemens, 17e P. de Put ter, 18e J. Scheele, 19e J. Scheele, 20e G. van de Voorde 21 e j. de Bruijne, 22e Jacs. de Putter, 23e R. Dieleman, 24e A. P. Wisse, 25e M. de Pooter, Rooseprijs C. J. van Vessem. Poedelprijs L. Scheele. Loop dor bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: K. E. Schieman, dienstbode, P 73, van Hoek. F. A. Nijman, zonder, P 38c van Steen- wijkerwold. G. A. Gebraad, kleermaker, Nieuwstraat 8, van Vlissingen. Wed. C. Bruggeman, zonder, Vlooswijk- straat 34, van Berkel en Rodenrijs. Vertrokken. H. Helweg, officier Leger *».s Heils, Donze-Vissersiraat 61, naar Breda. Wed. J. A. Klaassen, huishoudster, Nieu wediep 19v naar Rotterdam. H. D. Bol, wnkelier, Nieuwstraat 8, naar Amhem. E. Andr essen, zonderLange Kerkstraat 86, naar Vaals. J. Nicolle, dienstbode, Korte Kerkstraat 17, naar Gent (B.). E. Rikvoor;, onderwijzeres, Nieuwstraat 12, naar Roosendaal. A. E. den Exter, dienstbode, O 181a, naar Brussel. M. P. Nijssen, zonder, Q 7, naar Oost burg. P. F. A. Vermast. v tyensgezel, Q 215, naar Canada. BIJ DE GRENS TEGENGEHOUDEN. Bij 's Heerenberg heeic een zigeuner- bc-ncn, oes'.aande u,t 3d personen met vier wagens, acnd beren en acht aperi, getracht over de Nederlandsche grens te komen. Ze kwam uit het Duitsche bezetje ge- bied. De iroep moest terugtrekken en ver- ispreidde zilch in de rich ting van Gendringen en Anhalt. Men meent, dat het een ver ve rk en ningsb en de is van -een grooteren troep. EEN JEUGDIGE OPLICHTSTER. Een firma te Maassluis heeft de gewoon- te, om aan de gezinnen van in haar dienst zijnde en op zee verblijvende geemploy- eerden voorschot op het salaris te verstrek- ken. Da; geld wordt in den regel door de echtgenoote of iemand namens naar af- gehaald. Begin Mei kwain een meisje van om- streeks tien jaar namens de vrouw van een der beainbien een dtrgelijk voorschot ten bedrage van 140 gulden, in ontvangst nemen. Het kind teekende de kwitaiMje en nam het geld mede. Toen echter eeni- gen tijd later de echtgenoote zelf om het loon kwam vragen, xwam men tot de ontdekking, dat de firma de dupe van een oplichiing was geworden. Er volgde aan- gifte bij de politie, aan wie het gelukle. het bewuste meisje op te sporen. Het bleek dat een tante haar toll deze taak had aan- gezet. Van de 140 gulden zijn verschillen- de huishoudelijke artikelen gekocht, die alio in beslag werden genomen. De vrouw is voorloopig op vrije voeten gesteld. EEN ONTPLOFFING TE DIEREN. In het Chri'stelijk Rusthuis „Betihanie" te Dieren ontstond de vorige week door onbekende oorzaak een oncptoffing. Geluk- kig waren er siechts zeer weinig menschen tijdens de exploisie in de inrichting aan- wezig. De inv.onende secretaris, de heer D. en een zekere heer L. liepen verwon- dingen op. De heer L. werd door den druk door een raam in den tuin geworpen. Een inmiddels uitgebroken brand werd door eenige bewoners gebluscht. De di- recteur der stichting was met, de verpleeg- den naar een zangersfeest in Leuvenheim geweest. Hij keerde 's avonds terug. In het tehuis is door de ontploffing veel ver- nield. Het parket uit Arnhem heeft een onder- zoek naar de oorzaken der ontploffing in- gesteld. SjTEIGER TE TILBURG INGESTORT. Woensdagmorgen is een steiger van een in aanbouw zjjnde school in de Kapel- straat te Tilburg, waarop zich vijf werklie- den bevonden, ingestort. Een der arbei- ders, zekere J. Driessen, werd met zware inwendige kneuzingen naar het gasthuis vervoerd. De anderen kwamen met den schrik vrij. MISHANDELING TE LEIDEN. De 40jarige B. H. te Leiden werd de vorige week bloedend op straatt gevonden. De man werd naar huis gebracht en bleek er ernstig aan toe te zijn. Bij het onder- zoek door de politie kwam uit, dat hij mis- handeld was door zekercn K. De man had een schedelbreuk en moest naar het zie- kenhrns vervoerd worden. Zijn toestand is ernstig. VERKIEZINGSVARI A. Bij de raadsverkiezing in Utingcradeel was op een biljet van de anti-revolutionai- ren het puntje niet met rood, doch met zwart potiood ingevuld. De stem werd daarom ongeldig verklaard, wat in de zen een zetel kostte. Was zij geldig ver klaard, dan had de A.R. parti] een zetel in den gemeenteraad gehad. VERBRAND. Woensdagmorgen is een jong kind te Boskoop in een onbewaakt oogenblik in een teil met kokend water gevallen. On- middellijk werd de kleine naar het zieken- huis te Leiden vervoerd, waar het kort daarna overleed. EEN AANSLAG. Een vroegere commensaal der familie Evrers te Noordwijkerhout heeft toen het gezin 's avonds met gasten bijeen zat, een schot gelost op E., toen deze zich op een gerucht naar buiten begaf. E.,s mouw schroeide en hij vluchtte naar bin- nen. Een tweede schot hagel werd door een raam gelost, waar niemand zat. Een gast, die de politic wilde ha km, kreeg een schot langs het been. De pohtie kwam op het gerucht en arrest-eerde den schuttler. VERDRONKEN. Vorige week is spelende een kind uit het gezin van Diefreveen aan het ,„Kle;in Schutje" te Veenendaal te water geraakt) en verdronken. Pogingen om de levensgees- ten weer op te wekken mochten niet meer baten. AANSLAG OP EEN SCHOONVADER. Te Eindhoven kreeg Pinkster Maandag iemand ruzie met zijn toekomstigen schoonzoon. De man, die met wilde dat zijn stiefdochter met den jongeling verkeerde. ontmoette den a.s. schoonzoon bij den Strijpschen overweg. Hij stapte van zijn fiets en er ontstond spoedig een hoogloo- pende ruzie. De schoonzoon in spe werd te gen den grond geslagen. Deze liet zich dat niet welgevallen en meenende, dat schoon- papa naar een mes tastte, was hij hem voor en bracht den „ouden heer" een 2- tal messteken toe, een op het hoofd en een ander in den linkerbovenarm. De schoonzoon werd gearresteerd en leg- de voor de rijkspolitie een volledige beken tenis af waarna hij op vrije voeten is ge steld. De gewonde schoonvader, v. Dies- sen geheeten, is verbonden in de kliniek der Philipsfabrieken. De wonden bleken niet levensgevaarlijk te zijn. EEN ONPLEIZIRIGE ONTDEKKING. De landbduwer A. te Eindhoven—Strijp heeft bemerkr, dat de klaver van zijn veld door ongenoode gasten is gemaaid en mee- genomen. TRAM TE WATER. De zandiram, die Donderdagmorgen te 9.3d van Huis ter Heide (Fr.) vertpok, reed te Scharnsterbrug door de openstaande brug in de Lemsterrijn. Twee lorries met zand liggen in den Rijn. De lijn Lemmer- Joure is versperd. Er zijn geen persoonlijke cngelukken voorgevallen. VERKIEZINGS-ECHO'S. In een provincieplaatsje, niet ver van de hoofdstad, heeft zich dezer dagen bij de gemeenteraadsverkiezingen het volgende afgespeeld. In het R, K. kamp was splitsing ont- staan, een deel van den middenstand had zich afgtscheiden en kwam met een eigen candidaat uit, een broodbakker. Een tegencand<daat, eveneens br ^odbak- ker, maar P. G„ voe.de sympathie voor z'n oollega en ried o.a. een eenvoudig vrouw- tje (R.Kj) bij wie hij brood bracht, aan, op zijn Roomschen collega te stemmen. Daags na den scemmingsdag de Roomsche ba.tker had he, niet kunnen bol- werken brengt de „advlseerende" bak- ker (die mei een enorm aantal voorkeur- stemmen zijn heftig bestreden zetel had weten te handhaven) opnieuw brood bij he; eenvoudige vrouwtje. „Wel gefelidteerd met de overwinmng hoor", zegt 't vrouwtje, goedig tot den triumfator. "Ik heb ook nog op uwe ge- stemd." „Op mij"? vraagt de ander heel ver- baasd. "En 'k had je tocb gevraagd op m'n collega te stemmen, u bent toch ook Roomsch." „Zeker zeker, dat weet ik wel", klinkt 't geruststellend terug. „Dat' heb 'k ook ge- daan. 'k Heb 'm niet in de steek gelaten. mot je niet denken. Maar 'k von 't zoo mooi, dat je vocht voor 'n concurrent, dat ik heb uwes plaatsie op de kaart ook rood gemaakt." Een der onwaarde-stemmen was opge- helderd... Tel, MIDDELEEUWSCHE GEBRUIKliN. De gemeente Tongelre, bij Eindhoven, heeft de beide Pinksterdagen ft est ge- vierd ter gelegenheid van het 475jarig be- staan van het St. Martfnus-Gilde, aidaar. Bij de nationale gilde-feesten werden de oude gebruiken en attributen der Brabant- sche gilden ten toon gespreid. Vele prij zen wart>n beschikbaar gesteld. Hoogst belangwekkend was de optocht van het jubileerende gilde, met de van heinde en ver gekomen Brabantsche gil den, waarvan veler bestaan ook met eeuw- cijfers kan worden aangetoond. Bij het aanschouwen van den kleurigen stoet, met zijn gilde-koningen en kapi- teins leden en tamboers, dekens en vaan- drigs, in alouden gildendos, dacht men on- willekeurig terug aan dien ouden tijd, toen het gildewezen hoogtij vjerde. Zoo trokken de talrijke gilden op, om luister bij te zetten aan dit merkwaardige feest. En als een waas van een historisch en schitterend verleden, gelijk een ver- bleekte afspiegeling van vervaagden in- vloed en macht, trokken zij weer af, in vallend avondduister, de fleurige gilden hoog opklinkend de tonen van hobo's en fluiten, waartusschen door het dof geboem der ouderwetsche trommen, wier roffel aan den grijzen einde verstierf, als een symbool van verjvallen grootheid uit ver- vlogen eeuwen. Hbl. DOODGEREDeN. Even over de Belgische grens, op den vveg naar Lanaeken, is de motorrijder Croux uit Lanaeken, met zijn motorrijwiel tegen een boom gereden en op slag ge- dood. De man was gehuwd en vader van elf kinderen. EEN DRAMA TE CONSTANTINOPEL. Nabij het zomerverblijf van het corps di plomatique, Therapia, heeft een merkwaar- dig drama plaats gegrepen. Een man, die uit Joegoslavie schijnt te zijn gekomen en naar men zegt, met dobbelen veel geld heeft vcrloren, trad een cafe binnen, waar tal van personen bezig waren met het be- kende tric-trac spel. Plotseling haalde de binnengekomene een revolver voor den dag, schoot twee der aanwezigen dood,. verwondde zes anderen en joeg vervolgens zich zelf een kogel door het hoofd. VOOR DEN EERLIJKEN VINDER. In een voorraad straatvuil, dat hij kocht van de gemeente Southwark vond een bocrenarbeider voar 69 pond sveriing aan Engelsche banknote|n. Hij deed ken- nis van deze vondst bij de autoriteitfen van iSouthwark, doch deze misten niets, en ook zijn tot dusverre alle pogingen, om den eigenaar van het geld op te spo ren, vruchteloos gebleven. HET PAASCHEILAND. De geruchten, dat het Paascheiland on- der den zeespiegel van den Stillen Oaeaan zou zijn gezionken gedurende de hevigc aardbevingen in November jl., zijn onge- grond gebleken. De Chileensche visch- schoener Falcon, die in Februari naar het eiland vertrok, is thans te Santiago de Chili teruggekeerd en rapporteert, dat op het eiland alles wel was. DE BLIKSEM IN EEN HOEVF.WONING GESLAGEN. Te Dinteloord is tijdens een zwaar on- weder de bliksem ingeslagen in de hoeve- woning van den landUouwer B., in den Mariapolder, waardoor een stuk uit den muur is geslagen, zonder brand te veroor- zaken. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DE VERBORGEN SCHATTEN VAN UR. Het werk der opgpavingsexpeditie. De werkzaamheden te Ur, door de expe dite van het Britsch Museum in samenwer- king met gezelschap van het University Mu seum in Philadelphia verricht, hebben bui- tengewoon schitterende resultatlen opgele- verd in dit eerste seizoen. Het opgravings- werk is nu gestaakt tot de herfst. Wij hebben reeds eerder melding ge maakt van eenige werkwaardige vondsten en publiceeren nu ter aanvulling eenige fragmenten uit een Times-artikel van den heer C. Leonard Woollen, den leider van de expedite. Ur was voor de komst der Chaldeeen een groote Sumerische stad en had de naam van een der oudste beschavingscentra van Mesopotamie te zijn. Hoew'el de oudste lagen nog niet zijn bereikt en op de door de expedite gevonden voorwerpen geen vroegere dateering voorkomt dan 2900 j. v. Chr. moeten vele steenen vverktulgen en zelfs eenige muren vele honderden jaren ouder zijn. Aan het begin van de 30ste eeuw voor Christus was de stad onderworpen aan de koningen van Lagash, een beeid van een dezer, Enannatum, werd in de puinhopen tegen den voet van de „Ziggurat" toren gevonden; het becld mist het hoofd, maar is fraai gebeeldhouwd en op rug en schou- ders bevindt zich een uitvoznge interes- sante Sumerische inscriptie. Ur-Engur stichtte als onafhankelijk monarch de der- de dynastie, en liet niet alleen een nieuwc muur om zijn hoofdstad bouwen, maar ook de stad grond g reconstrueeren. Deze ringmuur is nu bijna volledig bloot- gelegd. He; is een dubbele muur van onge- oakken br.ks.een met ingebouwde kamers, dertig voet breed en Op sommige plaatsen nog meer dan tien voej hoog. Het recht;- hoekige terrein, dat door de muur wordt inges.oten, is ongeveer 455 M. lang en 273 M. breed. In de muur zijn zes doorgangen, geflankeerd door torens. De deuren draai- den rond in draaischarnierein van harde steen waarop de namen stonden geschrc- ven der koningen die het werk hadden her- steld. De oudste van deze deursteenen droeg den naam van Bur-Sin, den kleinzoon van Ur-Engur, de jongste van Nabonidus (555538 v. Chr.j, den laatsten koning van Babylon. In de westelijke hoek van de „temenos" het gebied waarin zich oude heiiigdommen bevonden en dat eveneens door Ur-Engur met 'n muur werd omgeven, reeds de zig- gurt", een groote rechthoekig-e toren, tioog boven de scad uit. Deze toren bestond uit vier verdiepingen. Een trap leidde naar het laagste platform en vandaar slingerde zich een wenteltrap rond het gebouw tpt aan den top, waar waarschijnlijk een klein altaar van den Maangod Nannar stond Deze toren, gcbouwd door Ur-Engur en z'n zoon Dungi, overleefde de gehei le geschie- denis van Uc. De mines van de laagste verdiepingen vormen nog een teeken dat op een atsrand van vele mijlen in de woes- tijn van Mesopotamie zichtbaar is. Aan den voet van de „ziggurat" lag het complex heilige gebouwen dat 't grootstc gedeeite van het „temenos"-torrein uesloeg en waarvan de groote Nannar-tempel het belangrijkst was. Over den Maantempel, waarbij door de expedite het voornaamste werk werd ver richt, hebben wij reeds vroeger een uit- voerig verslag gegeven. De tempel bestond zeker reeds in 2o50 voor Chr.; Ur-Engar heeft hier gebouvvd, maar on der zijn werk waren oudere steenlagen van ongebakken modder, die gelegd waren toen ze nog vochtig waren en tot een soort van stamp- aarde waren geworden. Deze muren, de mcest primitieve welke ooit in Mesopota mie zijn gevonden, moeten uit een zeer ver verwijderde oudheid afkomstig zijn. De vorni van dezen tempel werd door de verschillende hernieuwingen, waarbij over de oude grondlagen werd heenge- bouwd, niet veranderd; Nebucadnezar was de eerste koning die groote veranderingefn in den vorm aanbrt.cnt^ welke waarschijn lijk sanu-ngingen met veranderiligen in het ritueel. Toen Cyrus de Groote op zijn beurt den tempel herstelde, liet hij alles nauw- keurig naar het werk van zijn voorgangers reproduceeren. Zelfs in de binnenkamers van het heiligdom waar de geheime eere- diensten werden gehouden, heeft hij de kleine altaren, de offertafels etc. gelijk- gemaakt met die van Nebucadnezar en de voorwerpen op dezelfde wijze geplaatst. Het is zeer interessant na te gaan hoezeer Herodus' beschrijving van den Mardoch- tempel te Babylon overeenkomt met den tempel van Nannar en den Maangod t; Ur; het rcxonstructiewerk van de expedite "wordt dus vergemakkelijkt door de beschrij ving van den Griekschen geschiedschrijver. Het werk te Ur zal nog eenige jaren duren, er is nog siechts een gering gedeei te an het groote terrein van rui'nes onder- zocht. Het Britsch Museum zal echter fi- nancieelen steun noodig hebben om in vereeniging met Philadelphia de bakermat van beschaving en godsdienst geheel te on derzoeken. GOED AFGELOOPEN. Een eigen aardig ongeval heeft zich voor- gedaan op den weg naar Saint Genis les Ollieres, zoo wordt uit Lyon gemeld. Een autobus, vol met passagiers reed bij de „Port de la Planche Verte" een ravijn in. Gelukkig stond er een groote boom op den bodem der ravijn, waarvan de dichte bladerkroon tot aan den weg reikte. Toen de autobus dan oak van den weg af raakte werd ze als het ware opgevangen door den kruin van den boom. De achterwielen van den wagen bleven op den weg staan en met de voorwielen Iileef hij in den boom hangen Niemand werd gewond en de 45 inzittenden konden een voor een het voertuig verlaten. OUDERWETSCH. Te Church Town (Lancashire, Engeland) is dezer dagen overfcden mrs. Ann Maria Helme, op den leeftijd van 105 jaar. Zestig jaar lang is zij bij een familie in dienst geweest. Overigens was zij in den eirenhandel en volgens de Daily Chronicle" nog yoor kort een der meest „gehaaide" verkoopsters op de markt. Haar heele leven lang heeft zij haar eigen boeltje beredderd, en het was niet dan na veel tegenstribbelen, dat zij tijdens haar eenige en laatste ziekte een ander in haar huisje de baas liet. EEN BOOT DIE DE KEUKLN Nl£T UIT KON. Dezer dagen verscheen op de Theems een 9 voet lange en ongeveer 18 duim holle boot, een soort dingby, welke door haar eigenaar in zijn vrije uren thuis in de keuken was gemaakt. Toen de boot klaar was de man had er maanden aan gewcrkt bleek zij de keuken niet uit te kunnen. De maker werd woedend, en zwoer eerder zijn huis te zullen afbreken, dan de boot. Zoover kwam het wel niet, doch wel moest hij een gat in een der zijmuren breken, om zijn product naar buiten te kunnen loodsen. DE LOTGEVALLEN VAN DEN „FLORENTI JNER". Het is geen mensch, maar een steen, waarom het hier gaat, zoo schrijft de Frf. Ztg. Want de „Florentijner" is op drie na de grootste diamant ter wereld. Zijn naam draagt hij sinds den tijd, dat hij in het bezit was van de rijkste familie in Florence, de Medici. Vroeger had de dia mant behoord aan "Karel den Stouten van Bourgondie, die hem in den slag van Gran- son verloor. Een zwarte soldaat vond hem, maar verkocht hem, de waarde er niet van kennende, voor een gulden. Nu ging hij, voor steeds hooger prijs, snel door vele handen. In de loe eeuw kwam hij in het bezit der Medici. Maar de Medici stierven uit en Frans Stephanus van Lotharingen erfde den „Florencijner". Door dezen, den gemaal van Maria Theresia' kwam hij on- der de Habsburgsche kroonjuweelen. Toen keizer Karel na den verloren oorlog zijn land verliet, nam hij de familiejuweelen mee als vrijwel laatste rest van zijn roe- rend vermogen, ook den Florentijner. De meeste kleinoodien werden in Zwitserland verkocht. wat nog tot heel wat processen aanleiding gaf, maar de Florentijner bleek onvcrkoopbaar, en is nu vrijwel het eeni ge wat de keizeriri-wed. Zita nog aan ver mogen bezit. Welk lot zal den steen be- schoren zijn. Zal hij nog eenmaal den tooi vormen van een dollar-prinses? De tijd zal 't leeren. VERMOEIDHEID EEN VOORBEHOeD- MIDDEL TEGEN ZIEKTEN. Het is een interessant vraagstuk in hoe- verre lichamelijke vermoeidheid de vatbaar- heid voor zjekten beinvloed. Daaromtrent zijn, naar een Science"-nummer meldt, proeven gedaan op ratten, aan de ,.|ohn Hopkins school of Hygiene and Public Health" in Amerika, waarbij tot verras- sing der onderzoekers het resultaat ver- kregen werd, dat ratten, die na drie perlo- den van afmatting met kjemen van longont- steking gei'nfecteerd werden in het alge- meen minder vatbaar waren dan ratten, die niet vermoeid waren. In 13 pet. van de gevallen waren de ver- moeide dieren meer vatbaar, in 29 pet. was er geen verschil, in 67 pet. was het weer- standsvermogen der vermoeide ratten br- langrijk grooter dan dat der normale dieren. Natuurlijk kunnen uit deze proeven nog geen gevolgtrekkingen gemaakt worJen met betrekking tot de vatbaarheid van den mensch voor 1 ongontsteking en andere ziekten, maar toch zijn Ttp wel zeer inte- j ressant, vooral waar bij dergelijke proe ven met tetanus overeenkomstige resulta- ten verkregen zijn. De vermoeidheid werd teweeggebracht door de ratten te latfen loopen in ronde eekhoornkooien, welke met behulp van een klein en motor in beweging werden gehou den. De ratten moesten van deze oefening niet veel hebben, en sommige waren zoo slim, dat zij met pooten en staart in de lucht op hun rug gingen liggen zoodat het rad onder hen wegslipte. EEN ZWIJGENDE ECHTGENOOT. De rechtbank voor echtscheidingen te Londen heeft op verzoek der vrouw het fau- welijk ontbonden verklaard, van een echt- paar, waarvan de man ruim drie jaar niet tot zijn betere helft gesproken had. Hij kwam alleen 's middags thuis om met zijn vrouw te dineeren, doch ook dan deed hij geen mond open, althans om te spreken. EEN OUDE AMERIKAANSCHE TRUC DOET OPGELD IN RUSLAND. Een Britsch zakenman, die onlangs u t Rusland teruggekeerd was, liep verleden week het kantoor van een goudhandelaar in West End te Londen binnen, en zette een zwaar koffertje op zijn tafel. Hier is het, zede hij. Ik heb er alles en alles, 60 pond van. Wat is het? vroeg de verbaasde koop- man. Goud, antwoordde de bezoeker. Ik zond u er een monster van uit Riga. Heb u dfe niet gekregen? De handelaar keek riieuwsgierg naar den glinsterenden inhoud van het koffertje. Goud? vroeg hij. Ik zie heelemaai geen goud. Hier, dit, herhaalde de reiziger uit het land der bolsjewikj. Het is voor 9b pet. zuiver goud, zooals uw experts mij verze- kerd hebben. De handelaar schudde het hoofd, pakte een stukje metaal uit den koffer en zeide. Een koperlegcering, anders niets. Maar het monster, dat ik u uit Riga toezond, had ik zelf genomen van hetgeen hier in het koffertje is, protesteerde de man. Heeft u het zelf ook ingepakt? vroeg de handelaar. Neen, ik gaf het aan iemand anders, om te verzegelen en te verzenden. O, zoo. Dan ben ik bang, dat het mon ster dat ik van u gekregen heb, niet het- zelfde is als hetgeen u zelf hebt ujtgeziocht. Inderdaad, dat was het niet. De zaken man was genomen op een wijze, welke nog nieuw is ;n Rusland, doch in Amerika al heeft afgedaan. Hij had voor 2000 pond sterling een koffertje vol waardeloos me taal gekocht, nadat hij een gunstig rapportl had ontvangen van de essayeurs te Londen, over een monster, dat wel door hem zelf was genomen, doch naderhand door den man, die zich belasite met de verzending, verwisseld was voor een ander, dat indei- dood voor 95 pet. zuiver goud was. EEN MARMERBLOK VAN 50.000 TON. In de marmergroeven van Carrara is men er dezer dagen in geslaagd, een reusachtig marmerblok van meer dan 50.000 ton van het andere gesteente te isoleeren. Niet minder dan acht maanden van ingespannen arbeid zijn er voor noodig geweest om dit groote stuk steen uit te zagen. Men heeft er een gang van 36 Meter lengte in het ge steente voor moeten boren, om de zaag- machine te kunnen aanbrengen GEDOOD. Mevrouw Escar L. Richard, de echtge noote van een New-Yorkschen bankier, werd Zondagmorgen gedood, doordat zij in den liftkoker van een hotel aan de Champs Elysees te Parijs viel. Mevr. R. die den liftjongen om een boodschap gezonden had, trachtte onderwijl zelf de lift in working te stellen, doch drukte daarbij op een verkeer- den knop. Door den plotselingen schok viel zij uit de lift tusschen lift en liftkoKer. Zij viel bijna voor de voeten van haar echtge- noot en haar broeder en stierf onmiddellijk. EEN CYCLOON. heeft in den omtrek van Rennes groo(e ver- woestingen aangericht in een tiental dorpen. De cycloon duurde siechts een half uur, doch was van ongekende hevigheid, zoodat de geteisterde streek er uitziet als het ver- wocste gebied uit den oorlog. De oogst te velde is geheel vernield, de boomcn ont- worteld en de huizen van hun daken Deroofd of geheel ingestort. Wonder boven wonder zijn de bewoners er meerendeels met den schrik afgekomen. EEN ZENUWPATIeNTE. Een juffrouw te Alkmaar, een zenuw- patiente, overgoot zich Maandagnacht met petroleum en stak zich daarna in brand. Het gegil van de ongelukkige werd door een buurjongen gehoord. Deze waarschuw- de zijn ouders, die het meisje de brandende kleeren van het lichaam scheurden. De on gelukkige werd naar het St. Elizabeth- gesticht vervoerd. Haar toestand is zeer ernstig. GEBREK AAN K1KKERS IN ENGELAND In Engeland doet zich thans het merkwaar- dig verschijnsel voor, dat er gebrek is ont- staan aan kikkers. Zooals bekend worden jaarlijks duizenden kikkers door de medi- sche laboratoria gebruikt voor geneeskmn dige experimentcn, terwijl ook voor de vischvangst groote hoeveelheden worden gevraagd. Daarenboven hebben de Londen- sche en andere dierentujnen dagelijks een groot aantal noodig als voer voor verschil lende dieren. Voor den oorlog leverde het vangen van kikkers een lucratief bestaan op, doch tegenwoordig is er maar weinig animo meer voor dit beroep. De handelaars in kikkers willen tegenwoordig met pleizier drie stujvers voor iedere kikker betalen, en een pond per honderd, maar zij kunnen ze er met voor krijgen. EEN KIND SLIIKT 20 STRYCHNINE P1LLEN IN. Volgens de Daily Chronicle heeft etsn tweejarig kind te Bolton dezer dagen 20 strychnine pillen ingeslikt. Het vond een flesch met dit gevaarlijk goedje in een lade, en ging er mee spelen. Weldra raakte de kurk er af, en,rolden de pillen over den vloer. De arme kleine moest zijn snoeplust met den dood bekoopen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2