Tentconstelling Perzische Tapijten 1 4 Oemeenteraads verkiezingen 8EMEN80E BERICHTEN. ENGEZONDEN MEDEDEELINGEM. slechts lste Idas goederen, waar- onder zeer zeldzame exemplaren, worden aangeboden in het Salon van GRAND HOTEL te Middelburg, dagelijks van 26 tot uiterlijk 31 Mei. Aanbevelend, JOSEF FEKETE, Boedapest. niet gewenscht is, dit lokaal gratis ten ge- bruike te govern De heer De Ridder stelde voor, aarigezieh de vereeniging op zulke concerten veel rnoet toeleggen en deze ver- edelend werken op den kunstzin, terwijl zij ook groote belangstelling trokken, per avond voor die concerten te iaten betalen f 7,50. Over dit voorstel staakten de stem- men met 5 tegen 5. Afgewezen werd een reclame van P. B. van de Walle tegen de schatting van zijn vergunningslokaal, terwijl werden goedge- keurd plannen voor rioleering en bestrating van wege Domeinen in de buurt Java. Aan A. J. de Krijger, wed. A. van Over- beekeLeunis en W. P. Wieland werd, in overeenstemming met het advies der Ge- zondheidscommissie vergunning verleend om af te wijken van de bouwverordening. Aangenomen werd het voorstel van Burg, en Weth. om bun college te machtigen tot het voeren van een rechtsgeding, naar aan- leiding van de door de Groenten- en Fruit- veilingsvereeniging voor Ter Neuzen en omstreken, tegen de gemeente ingestelde rechtsvordering, in zake betaling van huur van een gedeelte van het veilingsgebouw en eveneens werd aangenomen een voorstel om afwijzend te beschikken op een verzoek van F. C. den Hartigh te Harderwijk, die /3500 schadeloosstelling vraagt, omdat Burg, en Weth. hem indertijd hebben belet een alhier staande woning aan de bestemming te ont- trekken door die af te breken. Medegedeeld werd, dat Burg, en Weth. onderhandelingen hebben gevoerd voor het verkrijgen van een beteren verkeerstoestand van den Molen- en Koedijk naar den Axel- schen weg. De heer Zegers, eigenaar van den weg en het aangrenzend land, verklaar- de 'bij de onderhandelingen gaarne daaraan te willen medewerken en genegen te zijn er zijn woning voor te verplaatsen. Hij rneen- de het billijk te achten, dat hem alsdan voor die medewerking, tot het verkrijgen eener verbetering in het algemeen belang, f 30.000 zou worden betaald. Een lid vroeg, oTf er geen ,.marken" bedoeld waren, terwijl een ander lid de vraag stelde of de vrager mis- schien had gedacht, „dat het een hengst betrof". De voorzitter gaf te kennen, dat Burg, en Weth. na dit „welwiliend" blijk van medewerking hadden gemeend, deze zaak maaT te moeten laten rusten. POSTERIJEN EN TELFGRAF1E. Aan den besteller M. J. Cense te Ter Neuzen, is ingang 1 Juli a.s. eervol ontslag verleend. WATERKEERING NIEUW NEUZEN. Het bestuur der waterkeering van den calam. polder „Nieuw Neuzen", plaatste op de voordracht voor bode bij genoemden polder, in alphabetische volgorde, de heeren J. Barentsen, J. Millenaar en D. van Wijck J.Cz. alien te Ter Neuzen. DE SPOORWEGSTAKING IN BELG1E. Meende men in den aanvang der week, dat deze aan het luwen was, van gisteren wordt weer verscherping gemeld. De toe- stand is nog onzeker. Ook tusschen Ant- werpen en Roosendaal is het reizigersver- keer vrij normaal, maar niet verzekerd. Het paseagiersverkeer tusschen Ter Neu zenGent en Ter NeuzenMechelen heeft geregeld piaats. Het goederenverkeer on- dervind echter stagnatie. WONINGBOUW. De Minister van ^\rbeid heeft goedge- vonden, dat vroeger toegekende bijdragcn voor woningbouw, zullen worden uitgekeerd aan de gemeenten: Axel, ten behoeve van P. de Jonge, 600 van wed. A. J. L. van Wiemeersch, 555 Hontenisse, ten behoeve van 1. de Waal 300. FRAUDE. Zondag ontdekte men van een duiven- houder te Absdale, die te Axel meespeeide met de prijsvluchten, dat hij fraude ge- pleegd had met zijn consiateur. De deugniet die op deze wijze al verscheidene eerste prijzen heeft gekregen. wordt nu geboycot voor aile duivenvluchten in Z.-Vlaanderen. (M. Crt.). R. K .LANDBGUWW1NTERSCHOOL TE HULST. Bij het gehouden eind-examer. werden diploma's uitgereikt aan de volgende leer- lingen: V. Larsen, Middelburg, H. Ferket. Nieuw-Namen, G. Hiel, Walsoorden, Ant. Baart, Hulst, L. Verdurmen, Hontenisse, A. Carnmaert, Hoofdplaat, A. Buijsrogge, Huist, C. Bruggeman, Clinge, E. M. Ver- schueren, Hengstdijk, R. van Acker, Clinge, E. Vael, Hontenisse, J. d'Haens, Nieuw- Namen, R. d'Hert, Zuiddorpe. UiTSTAPJES VAN DEN FRANSCHEN GEZANT. De Fransche gezant, de heer Charles Benoist, is Woensdagavond 12,13 te Vlis singen aangekomen, vergezeld van de hee ren Glaser, handelsattaohe der Fransche legatie en Judas, waarnemend Fransche consul te Rotterdam. Aan het station werd de gezant vervvelkomd door den burgemees- ter van Vlissingen, den heer C. A. van Woelderen en den consulair-agent den heer Stofkooper. De gezant begaf zich Donderdagmorgen per auto naar Middelburg, waar hij ont- vangen werd in de burgemeesterskamer ten staclhuize door het voiledige college van B. en W. De burgemeester, de heer P. Dumon Tak, verwelkomde den gezant, waarbii hij er od wees, dat er versehillende banden bestaan tusschen Middelburg en Frankrijk, zooals blijkt uit familienamen en ook uit straat- namen (Rouaansche Kade). Na de verwelkoming werd de oudheids- kamer ten stadhuize beziehtigd; het volgen de bezoek gold het Museum van het Zeeuwsch Gendotschap der wetenschappen, waarheen de burgemeester, de secretaris en de archivaris den gezant vergezelden en waar het bestuur, bij monde van den voor zitter, den heer Ds. D. Schoute. den gezant verwelkomde. Na dit bezoek werd een deel der stad doorgewandeld en o.a. een kijkje genomen op de Markt, die juist des Donderdags zulk een schilderachtigen aanblik geeft. Nadat ten huize van den burgemeester een kopje koffie was aangeboden, begaf men zich naar de woning van den Com- missaris der Koningin. den heer Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, die den gezant en zijn gevolg een noenmaal aanbood, waar- aan mede genoodigd waren de leden van Ged. Stater,, van wie aanwezig waren dc heeren Van Rompu, Fruijtier, Sprenger en Dieleman, de laatste ook als voorzitter der Zeeuwsche Landbouw Mij.de griffier der Staten, de heer Hartman, de commandant der marine in Zeeland, kapitein ter zee, graaf Van den Bosch, de voorzitter der Kamer van Koophandei. de heer Jos. van Raaite. de direeteur der Kon. Mij. de Schel- de, Mr. Jan Smit, en de burgemeesters van Middelburg, Vlissingen en Dontburg, de heeren Tak, Van Woelderen en Van Voort- huijsen. Na het maal volgde een bezoek aan de fabriek van de N. V. The Vitrite Works Li mited en een autotocht naar Domburg, ter wijl ten slotte het bureau van de Kamer van Koophandei voor Middelburg den heer Be noist een maaltijd aanbood. SLUITING VAN WEG EN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN VOOR ZWARE MOTORRIJTUIGEN. Ged. Staten van Zeeland, overwegende, dat het in het belang van de instandhou- ding en bruikbaarheid der wegen in Z.- Vlaanderen wenschelijk is, die wegen geslo- ten te verklaren voor de hieronder bedoelde inocorrijtuigen, hebben goedgevonden A. De kunstwegen in Zeeuwsch-Vlaande- ren, geen Rijkswegen zijnde, buiten de be- bouwde kommen der gerneemen, gesloten te verklaren voor motorrijiuigen op meer dan twee wielen: K*dig zwaarder dan 1700 K.G., wanneer deze voorzien zijn van gummi-wielbanden ledig zwaarder dan 100 K.G., wanneer deze voorzien zijn van andere dan gummi- wielbanden; met een belasting van een der wielen grooter dan 1300 K.G. Pcrsonenmotorrijtuigen met ten hoogstfc acht zitplaatsen zijn nieronder niet begre- pen. B. Te bepalen. dat, met het oog op de te verleenen ontheffingen van 't verbod vervat in art. 13 der Motor- en Rijwiel- wet, van de vorengenoemde wegen gere- kend zullen worden bestand te zijn tegen: a. een wielbelasting van ten hoogste 1300 K.G.alle wegen, behalve die onder c en d genoemd; b. een wielbefasting van ten hoogste 1800 K.G.,: le alh' keiwegen, behalve die onder c en d genoemd<t 2e. aile klin- kerwegen, behalve die onder c genoemd; 3e de weg van Zuidzande naar Cadzand; 4e de weg van Sluis over Retranchement naar Cadzand; 5e de weg van Oostburg naar Waterlandskerkje; be de weg van Breskens naar Hoofdplaat; 7e de weg van Zwartenhoek over Drie-Schouwen naar Absdale; 8e de weg van Zuiddorpe naar Roodesluis; 9e de weg van Zaamslagsche veer naar Rustwat, aan den Prov. weg van Walsoorden naar Hulst; lOe de weg van Othene over Rcuzenho.k naar Zaam siagsche veer; lie de weg van Kruisweg, aan den Prov. weg van Walsoorden naar Hulst, over Groenendijk en Kloosterzande naar Lamswaarde. c. een wielbelasting van ten hoogste 2600 K.G.le. de Prov, weg van Buiten- lust, aan den Rijksweg van Breskens naar Schoondijke, over Groede naar Nieuwvliet; 2e de ITov. weg van Schooudijke over IJzendijke naar de Rijksgrens; 3e de Prov. weg van Oosiburg naar Zuidzande; 4e de Prov. weg tusschen Westelijk en Oostelijk Zeeuwsch-Viaanderen; 5e de Prov. weg van Ter Neuzen naar Axel; 6e. de Prov. weg van Walsoorden naar Hulst. d. een wielbelasting van ten hoogste 3500 K.G.: de Prov. weg van Draaibrug, aan den Rijksweg van Oostburg naar Aar- denburg, over Sluis naar de Rijksgrens bij St. Anna-ter-Muiden. C. Te bepalen, dat het gesloten zijn (van deze wegen zai wordien aangeduld door waarschuwingsborden die gep^aist zullen worden op m de beschikking genoemde punten. Voorts worden in het besluit de alge- ineene voorschriften genoemd waaronder de onder B bedoeide ontheffingen kunnen wrorden verleend. BESTUUR DER VISSCHERIJ. Volgens net Handelsblad bestaat bij de regeeriug het voornemen om den zetel van het bestuur der Visscherij op de Schelde en de Zeeuwsche stroomen in den loop van dit jaar te verplaatsen van Bergen op Zoom VValsoorden. Vandaar zijn zij per Provin- ciale boot naar Hansweert en verder per trein naar Vlissingen vertrokken. Dit was een pleizierreisje met veel hindernissen! ZAAMSLAG. Bij dc wed. A. J. Vcrpoorte vaerp de- zer dagen een varken 18 biggen. KOEWACHT. In deze gemeente zijn reeds 144 huisge- zinnen aangesloten bij het electrisch licht en 2 krachtaansluitingen. Het SOjarig bestaan van de Gongre- gatie van O. L. Vr. alhier, zal a.s. Don'der- dag op plechtige wijze gevierd worden. Van de tegenwoordige leden is er slechts een on- afgebroken 50 jaar lid geweest n.l. mei. L. Wuijtack. AARDENBURG. Benoemd tot onderwijzer aan de R. K. bijz. school te Putte (N.-Br.), de heer A. Dinnewet, te Aardenburg. OOSTBURG. Alhier overieed de oud-wethouder dezer gemeente, de heer Iz. Risseeuw lz., geboren te Cadszand den 24 September 1841. De overledene was van Febr. 1879 tot Sept. 1901 lid van den raad der gemeente Retranchement, terwijl hij van 1895 tot 190' tevens wethouder dier gemeente was, waar- na hij zich metterwoon als rustend land- bouwer vestigde te Ocfstburg. In de vacature van H J. de Smit werd hij op 29 September 1905'gei'nstalleerd als lid van den raad der gemeente Oostburg en op 1 Juni 1906 als wethouder dier gemeente be noemd, welke beide functies hij heeft ver- vuld tot April 1922. Hij vertegenwoordigde in den gemeenteraad de vrijzinnige richting. Bovendien was de heer Risseeuw van 1893 tot 1911 gezworen van de Watering Cadzand, bekleedde te Retranchement en Oostburg de betrekkingen van nota'bel en kerkvoogd der Ned. Herv. gemeente. (Midd. Crt.). BORSELE. Bij de heden gehouden stemming voor den gemeenteraad zijn herkozen de heeren j. Bruinooge, j. Leijs, C. Rottier, P. Dek- ker, A. van Overbeeke en M. de Regt Jz„ alien aftredend en is gekozen C. M. Nijssen. Het lid A. Boone werd niet herkozen. HOEK. Uitslag Raadsverkiezing 23 Mei 1923. LIJST. 828 40 788 50 404 11 393 109 7 1232 51 1181 159 12 naar Middelburg. (Zooals men weei bestaat het bestuur uit den voorzitter, Mr. J. A. F. Fokker te Zie- rikzee, en de ieden: W. Moelker, J. v. d. Koogh en P. F. Fruijtier. De secretaris-penningmeester Dr. F. Leo de Leeuw, die 22 Febr. j.l. overieed,, was gevestigd te Bergen op Zoom. Daar zijn tevens gevestigd de bacterio- loog Dr. T. Folpmers, en de aan dezen dienst verb(,nden rijksklerk). EEN PLE1Z1ERRE1S MET HINDER NISSEN. De motorboot „Adriana", schipper Kole, met passagiers van Waarde naar Vlissin gen varende, voer op de M^ester-Schelde in het Schaar van Ossenisse op een zandpiaat en bleef daar tot over ebbe zitten. De pas sagiers (onder wie zich ook het muziek- gezelschap uit Waarde bevond, dat aan het concours te Vlissingen raoest deelnemen) zijn door een hcogaars te Ossenisse aan den v/ai gezet en zijn verder geloopen naar 55 i 116 171 66 20 9 1 7 4 3 52 7 7 10 3 4 2 118 27 16 11 10 8 5 Uitgebracht Onwaarde Geldige stemmen 1. Oud Gereformeerd. Meertens J. A. (aftr.) Tollenaar J. Totaal 2. Anti-Rev. H. v. Doeselaar (aftr Pladdet Herm. Hooft K. van der Bruijne Alarinus de Dixhoorn H. C. van Scheele Azn. P. Dieleman Herm Totaal S. Christ Historisch. Jansen D. J. Kense J. F. Visser F. de Jansen J. D. Scheele J. L. Totaal •1. Vrije lijst of Plattelanders Feijter J D. de Bruijne J. J. de Haak J. D. Dieleman P. C. Totaal 5. Vrij heids bond, Meertens A (aftr.) Hoff J. van 't (aftr.) Feijter Pzn. M. Feijter W. J. de Lij baart P A.. Andriessen G. G. Hamelinlf P. Totaal j Kiesdeeler 1685/?. SU tIt t Gekozen zijn: Meertens J. A. (aftr.) Doeselaar H. v. (aftrJansen D. J Feijter J D deMeertens A. (aftr); Hoff J. van t (aftr.) en Feijter Pzn. M. de 110 195 50 39 89 28 31 59 18 3 21 4 8 6 1 7 106 51 11 62 11 20 31 37 13 50 22 2 24 121 46 167 281 59 340 50 4 54 26 2 28 20 1 21 10 2 12 9 9 396 68 464 RECHTZAKEN. ArrondissemenC-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 25 Mei de volgende vonnissen uitgesproken: J. J. H., oud 46 j., werkman te Aarden burg, is wegens beleediging veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. P. de P., oud 23 j., arbeider te Oostburg, is wegens mishandeling veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hecht. A. L. B., oud 39 j., herbergier te Hoofd plaat, is wegens strooperij veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. E. B., oud 45 j., paardenslachter te Sint Jansteen, is wegens wederspannigheid ver oordeeld tot f 75 boete of 75 dagen hecht. D. J. S., oud 26 j., arbeider te Huist, is wegens alsvoren veroordeeld tot f20 boete of 20 dagen hecht. P. FA. V., oud 24 j., varensgezel te Ter Neuzen, is wegens mishandeling veroor deeld tot 10 boete of 10 dagen hecht. Uitgesproken werden de volgende von nissen, alle wegens overtreding van's Rijks- belastingwetten: A. de H„ oud 27 j., koopman te IJzen dijke, vrijspraak. C. H., oud 21 j., landbouwersknecht te Nieuwdorp f 10 boete of 10 dagen hecht. D. K., oud 29 j.,. reiziger te Delft, fit) boete of 10 dagen hecht. -j- 50 boete of 50 dagen hechtenis. P. P. de N., oud 35 j., leurder te Nieuw- Namen, 15 boete of 15 dagen hecht. R. J. N„ oud 34 j., klompenmaker te Koewaeht, f 25 boete ot 25 dagen hecht. E. de D„ oud 46 j., koopman te Philip pine, 25 boete of 25 dagen hecht. A. de C., oud 27 j., knecht te Philippine, 25 boete of 25 dagen hecht. A. J. M., oud 23 j., schilder te Kortrijk (B.),^ f 10 boete of 10 dagen hecht. A, F. D., oud 26 j., beeldhouwer te Kort- rijk B.10 boete of 10 dagen hecht. F. X. M„ oud 34 j., schippersknecht te Antwerpen, 26.40 boete of 27 dagen hecht. P. C. de V., oud 40 j., te Stekene, f25 boete of 25 dagen hecht. E. S., oud 33 j., huisvrouw van E K te Selzaete, 25 boete of 25 dagen hecht! VALSCHE BELASTI.NGAANGIFTE DOOR EEN GEMEENTE-ONTVANGER. De rechtbank te Maastricht veroordeelde Woensdag den gemeente-ontvanger te Heer tot een maand gevangenisstr. terzake van te lage aangifte voor de belastingen. De man had met een architect uit Maastricht een overeenkomst aangegaan, dat hij 3/5 van de winst van dien architect moest hebben, ter vergoeding, dat door zijn bemoeii'ngen de architect een 50-tal huizen mocht bouwen voor de gemeente Heer. Dit 3/5 gedeelte van de winst was hem door den architect uitbetaald, maar door den ontvanger niet als buitengewone inkomsten in de belastin gen aar.gegeven, zoodat die aangifte ruim 5000 te laag was. Ztmdag 27 Mei 1923 OVERSLAO. Uitslag der stemming voor leden van den genteenieraad, op 23 dezer. Er waren 2 lijsten ingediend. Gekozen van lijst no. 1 de heeren C. A. Mattele, H. Gijsel, H. Lammens (aftr,) en van lijst no. 2 C. de Nijs (aftr.), L, Uijtendaele, Jos. Apers en S. Verstrepen. WESTDORPE. De uitslag der verklezing voor den ge meenteraad, welke is gehouden op 23 Mei 1923, is als volgt: Aantal uitgebraehte ktemmen 823. le lijst: H. J. van V/aes 260; A. de Beleir 89, Ch. L. D here 63; Ed. Xalle 40; H. Go- vaert 65; Em. de Maprtelaere 79; samen 596 stemmen. 2e lijst: F. P. J. de Jonghe 170; A. de Bruijn 10; F. Ingels 13; C. de Tollenaer 2; C. R. Kalle 1samen 1'96 stemmen. Gekozen van de R. K. lijst: H. j. van Waes (aftr.); A. De Beleir (aftr.); Ch. L Dfiert (aftr.); Ed. Kalle; Em. de Maerie- laere. Gekozen van de lijst der S. D. A. P.: F. P. J. de Jonghe; A. de Bruijn. EEN BeKENTENIS. A. S., d'e den Oden September tot le- vensiange gevangemsstraf is veroordeeld wegens moord onder Harskamp, op kor poraal Vos, heeft titans, naar aan de Tel wordt gemeld, in de gevangenis te Leeu- warden een voiledige bekeniems afgelegd. VERDRONKEN. Woensdagmorgen half-acht is op het Buiten-Spaame, bij Haarlem, een bootje waarin de twee Spaarndamsche visschers P. de Vries en E. v. d Veen zaten, vol water geloopen. De beide mannen sprori- gen in het water en probeerden zwem- mende den wai te bereiken. Zij werden hierin evenwel door hun dikke kleeding te zeer gehinderd. Van der Veen werd door J. Jukes op het laatste oogenblik met een bootje gered. P. de Vries is verdronken; zijn lijk werd ont 9 uur opgehaald. MOORD OP EEN TAXI-CHAUFFEUR TE LONDEN. Dezer dagen heeft zich in een stille straat van de Londensche vo.trsiad Brixton een geheimzinnig drama afgespeeld. Een ta xi-chauffeur, Dickey geheeten, werd daar na een woordenwisseling doodgeschoten door twee mannen, die hij in zijn wagen had gereden. Be;de inoordenaars wisten te ontkomen, ofschoon het signalement van een hunner kon worden opgegeven. Dank zij dezen gegevens wist de politie dien man dan ook al spoedig op te sporen. Deze moordenaar, Mason geheeten, werd onmiddellijk na zijn afrestatie aan een voor- loopig verhoor ondervvorpen. Als eerste getuige trad daarbij op een broeder van den versiagene, Philip Dic key, een tabakswinkeljer. Hij verklaarde niets te weten van bijzondere relaties van zijn broer. Zijn broer was een man van eenvoudige en regelmadge levenswijze en in de veertien jaren van zijn bestaan als taxi-chauffeur was hij nog nooit met den strafrechter in aanraking gekomen. Als hij zijn werk voor den dag had beeindigd ging hij regelrecht naar huis en bleet nooit 's avonds laat uit. Hij was er de man niet naar 0111 zijn taxi voor misdadige doelein- den te leenen. Mason was zeer bieek toen hij werd binnengeleid. Hij herkreeg eve.iwel spoe dig zijn normale kleur en luisterde met groote kalmte naar de versehillende ge- tuigenverklaringen. Toen hem werd ge- vraagd of hij nog iets aan de getuigen- verklaringen had toe te voegen gaf hij een ontkennend antwoord. Doch ten slot te kwam hij toch ios. Ik kon niet verwachten, dat ik op het politiebureau zou moeten verschijnen, be- schuldigd van moord. Ik ben dien nacht in 't geheel niet in Brixton geweest.. Ik dacht „dat ik hier inoest komen in verband met de zaak van Eddie. Toen ik aan zijn huis kwam, hoorde ik, dat hij door de politie was gehaald". De verdachte werd daarop tusschen der- tien andere mannen geplaatst van ongeveer gelijke grootte en gelaatstrekken. Daarop werd aan de getuigen, die bij den moord tegenwoordig waren geweest, verzocht den dader aan te wijzen. Zonder aarzielen werd toen Mason achtereenvolgens door de getuigen herkend. EEN HONGERSTAKING VAN KOST SCHOOLJONGENS. Een kostschooljongen te Tpulon cmt- ving onlangs een aantal brieven, welke de meester niet wilde afgeven alvorens daaromtrent de schriftelijke mstemming van de ouders van het jongemenscit te hebben ontvangen. Hierover was de laatste zoo verbitterd, dat hij den meester een klap in het gelaat gaf. Deze beklaagde zich hier over bij zijn meerderen met het gevolg, dat den jeugdigen aanbidder van het vuisl- recht het verdere verblijf op de kostschool werd ontzegd. U i t„solidariteit" begonnen toen zijn me- descholieren een „hongerstaking", weflte echter slechts een dag duurde. Den vol- genden dag verorberden zij maar weer het ochtendmaal, dat als naar gewoontu werd klaargezet. VERG1FTIGD DOOR ZURINGZUUR. Dezer dagen werd in de zijgang van een sneltrein naar Southend in Engeland een jonge man bewustelooc op den vloer aangetroffen. Geneeskundig onderzoek wees uit, dat hij vergiftigd was door zuring- zuur. In zijn zakken werden bovendien nog vele kristallen van dat zuur gevon- dep. De ongelukkige werd bij aankomst van den trein aan het eers'tvoigend station on middellijk naar een ziekenhuis gebracht, waar men er in slaagde, hem in het be- wustzijn terug te roepen. Hij weigerde evenwel iedere inlichting omtrent zich zelf of omtrent de beweegredenen, welke hem tot zijn wanhoopsdaad hadden aadgczet. De politie houdt zich thans met dezje vreemde aangelegenheid bezig- Papieren, welke men op hem heeft gevonden, heb ben aangetoond, dat hij lid is van den bond van zeelieden en stokers der koopvaardij- vloot. HAND IN HAND DEN DOOD IN. 1 Zooais men zich zal herinneren, geraak- te de bark Amy Turner, op 23 Maart jl. in een hevigen storm, op de hoogte van het eiland Guam in de Stille Zuidzee. Lam ger dan dne dagen streed de bemanning met de woeste eiementen alvorens zij be sioot den strijd op te geven en 111 de red- dingsbooten te gaan. Nadat de booten te water waren geiaten en de 11 leden der bemanning daarin hadden piaats genomen, smeekten zij den kapitein en zijn vrouw zich toch bij hen te voegen. Dezen weigerden echter be- slist het schip te verlatien. De booten wa ren vol en zij waren niet te bewegan te trachten hun leven te redden ten kostie van anderen. Het laatst zagen de schipbreu- kehngen he. inoedige zeemanspaar hand in hand up het achterdek staan. den storm trctseerencie. "1 een was het einde nabij. Nog een vioedgoh en het vaartuig ver- dween in de diepte. De groouste van de beide booten, waarop de bemanning zich had gered, sioeg ech ter eveneens weidra am. Slechts een der acht inzittenden siaagde er in naar de kieinere boot te zwemmen. Met hun vie- ren zwaikten zij acht-en-tw!ntig Iange da gen op het z.ite nat. tunaehjk bereiktlen zij Surigao op het tot de Phiiippijnen be- hoorenctf eiiandje Mindanao. B E E T G E N OM E N lie; gebeurce deze week in een der zaiut van een rechtoank te Montreal, zuo lezen we in de Msb. Het hot trad plechtig bin- nen, orn wederom een menschenzDon te von nissen, toen de beklaagde zich plotseiing verhiet, een revolver vooruitstak en schreeuwde: ,,hanuen omhoog Advoca- ten, rechters en publiek hieven de hantlen oinhoog, van weike situatie den besdiul- digde gebruik rnaakte om over de be- klaagdenbank te springen en uit het gebouw te ontsnappen. Juist passeerde een aiitomobiel. „Han- den omhoog". Het geschiedde en de vluch- teling nam naast den chauffeur piaats. Na een kilometer gereden te hebben, liet hij deri auto stoppen, schaterlachte en scheurde zijn revolvervan bordpapier aan stukken. Dan verdvveen de man in de bosschen. Onderwijl was de rechtszitting geopend, en de proctireur deed net hof weten, dat de beschuldigde bij het aflezen van zijn naam, niet had geantwoord VENDETTA. Corsica schijnt nog steeds het land van de oude veefen en de lang gekoesterde vvraak te blijven. en volgens een bericht uit Ajaccio heeft dezer dagen het geweer op bloedige wijze een eind gemaakt aan een lang bestaande twist. In het bosch van Savelia, bij Zonza in het arrondissement Corte, kwainen de twee gebroeders Rossini onvernioed de gebroedrs Lucciani tegeri. Tusschen de vier mannen bestond een oud geschil. Van weerskanten werd dan ook het vuur geopend en de Rossini's werden gedood. De gebroeders Lucciani werden gekwetst. Volgens getuigen zou het geweer- vuur ianger dan tien minuten geduurd hebben. c« c: N -O a a P5 ce o aO GO OO l>- OO r—t Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Sas van Gent. Philippine. Hontenisse. Hoek. Ned. Herv. Kerk. 94 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. 94 u. en 2 u„ dhr. L. Dek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. 9i u., Ds. H. Akersloot van Houten Roof. 2 u., Ds. H. Akersloot Roos. 9i u., Ds. Maas. van Houten Gereformeerde Kerk. 94 u. en 2 u., ieesdienst. Zaamslag Chr. Gereformeerde Kerk. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat). Tot Neuzen, 9 u., 2 u. en 54 u., Neerbosch. Ter Neuzen. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswfjkstraat) 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Ter Neuzen. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). 54 u., Evangelisatie. B. K. Kerkdiensten te Ter Nensen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur. Namiddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2