ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7455. Woensdag 23 Mei 1923, 63e Ja&rg&ng. PROCES-VERBAAL Uitslag verkiezing. BINNENLAND. BJJ TJ_N LAND. van de zitting van het hoofdstembureau, DIENSTPLICHT. Uitspraak inzake vrijstelling FEBILLETON. Het geheimzinnige Woudhuis bedoeld in artilsel 92 der Kieswet. Den anderen morgen ontwaakte OuidD na een verfrjsschenden, weldoende nach,- rust. Na het ontbijt gelejdde de oude dokter en directeur van de inrichting hem door het huis en de cellen der krankzinnigen. De cellen waren zieer eenvoudig maar toch geriefelijk ingericht. Dit zijn de cellen van de ongenees- lijken, zejde dr. St. Jean, wijzend op de deuren der rechterzijde van de lange gang. J a, ging hij voort, toen hij Quido's verbaasden bljk zag, zij ziijn alien onge- neeslijk. Zij zijn ook stil, alleen „mademoisel'le" maakt nog weleens wat boweging. Jonge vrjend, gij moet u bereid houden, hier veel onaangename, smartelijke dingen te zien. Hoe meer gij daarvoor gevoelt, des te 1 iever lj,s het mij want die ongelukki- gen hebben alleen in de eerste plaats een zachte liefderijke behandeling en verzor- ging noodig. Denk daar steeds aan, nooit mag men hen ruw of bard behandelen. Men zal wel eens geprjkkeld en onge- diildig worden, door bun altijd onverander- lijke verhalen, hun wejgerachtigheid, hun koppigheid en soms uitbrekende vijand- schap tegen den geneesheer, die hen bc- handelt, maar gij moogt u daardoor niet laten medeslepen. Ik heb ook te veel ver- trouwen in u, dat ik niet zou weten, dat gij uw geduld en uw zachtheid niet zult verljezen. Wij zullen nu eenigen van hen bezoeken. aankondigingen van den Provincialen Stoombootdienst op de Wester-Schelde. van 1 Juni 1923 tot nadere annkondiging Ter Neuzen, 22 Mei 1923. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. Zij traden een der cellen binnen, waar aan het getraliede venster een in rouw gekleede dame zat. Zij stond langzaam op, toen de beide heeren binnenkwamen. Guido stond een oogenbljk versteld; was dat een krinkzm- nige? Dat weliswaar blecke en iijdende, maar intelligente gelaat, die vlugge oog- opslag, die scherpe blik, die rustige kalm- te waren dat teekenen van verstandsver- bijsterjng? Dr. St. Jean, die de gedachte van zijn assistent blijkbaar raadde, gaf hem een wenk. Mademoiselle, sprak hij tot de krank- zjnnige, terwijl hij een bulging maakte ik heb de eer u mijn jongen coTkga voor te stellen, dr. Quido Rocke, Dr. Rocke, dit is mademoiselle Mont St. Pierre. Guido maakte een buiging, welke door de krankzinnige met een koel knikken be- antwoord word. Dokter St. Jean, zejde zij uit de hoogte, jk heb u eenige tnalen reeas ver- zocht, mij njet mademoisselle, maar ma- dame te noemen. Ik protesteer tiegen de beleediging, die gij mij voortdurend aan- doet. Ik vraag u excuus, madame, hernam de oude dokter. Hoe heeft u het gemaakt gedurende mijn afwezigheid Heeft men u goed en hoffelijk bediend? Madame heeft slechts te spreken, de bedienden staan te harer beschikking. Waarom zou ik spreken, waar ieder woord, dat jk zeg, door u en alien hier wordt beschouwd als een waardelooze op- inerking van een waanzinnige. Ik zal u niets meer zeggen. De dame keerde hem den rug toe en nam haar plaats voor het raam weer in. Kom, flujsterde de directeur Guido toe. Kom mede, zij zou in razernij kunnen vervallen. EEN KONINKLIJK GESCHENK. Bij gelegenhejd van het bezoek van den koning van Zweden heeft H.M. de Ko ningin aan den Koning een gesc'netik aan- geboden in den vorm van een tuinbeplan- ting van een der Koninklijke paieizen in Zweden. De keuze daartoe is gevallen op het kasteel SoHiden, op het eiland Oland. De uitvoering van dit plan is op- gedragen aan een commissie, bestaande uit de heeren J. G. Malliego te Leiden en J. H. v. Straaten Mes te Boskoop, die zich daarvoor naar Zweden zal begeven. DE N1EUWE D1RECTEUR-GKNERAAL VAN POSTER IJ EN EN TELEGRAFIE. Naar het Haagsche Correspondentie-bu- reau te 's Gravenhage u[t zeer goede bron zegt te kunnen meedeelen is eerlang de benoeming te verwachten van den heer A. A. H. W. Konig, oud-minister van waterstaat, tot diredeur-gcneraal van pos- terijen en telegrafie. STATUTEN NAAMLOOZE VENNOOT,- SCHAPPEN. De redactje van het Weekblad voor pri- vaatrecht, notaris-ambt en registratie, ver- zoekt den lezers, die in de practijk in aan- raking komen met weigering van de goed- keuring van ontworpen statuten van naam- looze vennootschappen door het departe- ment van justitie, van deze gevallen (liefst met toelichting) mededeeling tie dcen aan haar secretaris. Zij meent dat het van belang is te onderzoeken welke richtsnoe- ren het departement bij de beoordeeling van deze akten volgt en is voornemens de resultaten van deze enquete in het week blad te verwerken. STATENLID EN EERSTE KAMFRLID. Prof. Djepenhorst, lid der Eerste Ka- mer, heeft als lid der Prov. Staten van Noord-Holland bedankt, om de moeilijk- heden te ontgaan, die bij de verkiezing van de nieuwe Eerste Kamer kunnen voor- komen, doordat er in het aanhangige wets- ontwerp tot wijziging der Prov. Wet geen overgangsbepalingen staan ten opzichte van het njet verkiesbaar zijn van een Sta- tenlid voor de Eerste Kamer. WERKGELEGENHEID IN BELGIe. De heer A. Kelderman, wethouder van sociale aangelegenheden te De\enter, heeft een onderzoek ingesteld naar de werkgeie- genhejd in Belgie. Naar aanleiding uier- van doet de districts-arbeidsbeurs te De- venter thans mededeeling, dat aldaar kun nen geplaatst worden behangers, betonwer- kers (vlechters). loodgjeters, voegers, kleermakers, schocnmakers, biikslagers, ko- perslagers, kopersmel.ers, metaaldraaiers, pollsters, grondwerkers en opperlieden aan de kanaalwerken bij Brussel, tegen een loon tusschor? 3 eij 4 francs per uur. Losse arbejders kunnen o.a. als sleepers in de kolenmijnen werk vinden tegen 18 a 21) francs per dag. Aanbevolen wordt, dat al leen ongehuwden van deze werkgelegen- hejd gebruik maken. SCHIPPERSSCHOOL. De minister van O. K. en W. heeft naar V. D. verneemt aan het Onderwijs- fonds voor de binnenvaart opdracht gcge- ven plannen te ontwerpen en een kosteh- begrootjng te maken voor den bouw van een nieuwe sch-ppersschool te Amsterdam, die ;n exploitatie zou worden gegeven aan het Schippersfonds. Hij nam Guido bij den arm en trok hem met zich mede, geheel ontdaan van wat hij gezien en gehoord had. Is dat weTkelijk een waanzinnige, dokter? vroeg hij, toen zii weer op de lange gang stonden. En is zij inderdaad ongeneeslijk? Ik kan het haast niet aan- nemen. O, mijn waarde, gij zijt nog te on- ervaren, om daarover te kunnen oordeelen. Gij laat u door het uiterlijke bedriegen. evenals ieder, d;e pas met die armen ken nis maakt, maar gij zult zien, het is overal hetzelfde, ieder beweert, dat hij geheel ge- zond van geest is. Let maar eens op. Inderdaad de Franschman had gelijk. Overal in elke eel, hoorde Guido de waan- zinnigen protesteeren tegen hun opsluiting, hoorde hij hen verklaren, dat zij geens- zins waanzinnig waren, dat zij hun vrijheid opeischlen, dat zij naar hun familie wenscD- ten terug te keeren etc. En toen de ronde was gemaakt en hij met den ouden dokter weer in de huiskamer zat, was hij een droe- vige ondervinding rijker geworden. En toch, er was iets in die deftige dame, die zij het eerst hadden bezocht, dat hernels- breed vorschilde van de kenmerkende eigenschappen en eigenaardigheden der andere patjenten. Hij kon de overtuiging njet van zxh afzetten, dat zjj in dat mii- lieu met thuis behoorde, dat zij niet was 1 gelijk die anderen. Hij verzuimde niet, dit ook aan dr. St. j Jean mede te dee 1 en. Maar deze nam I zijn woorden met een sceptischen ghm- lach op. i Zij is de meest origeneeslijke, jonge vrjend, zeide hij, Sedeert achttien jaren reeds is haar geest verduisterd. De gent'.e- man die haar hierheen bracht, heeft mij haar geheele tevensgeschiedenis virleld. Mademoiselle Mont St. Pierre schijnt waan zinnig te zijn geworden over den plotse- GROE1END WANTROUWEN IN DEN VOLKENBOND. Wanneer tot voor korten tijd in officieele liehamen in ons land gesproken werd over den Volkenbond, schrijft de Midd. Crt., was het heel duidelijk merkbaar, dat bijna alien zich «pzettelij.k ervan onthielden te erg hun wantrouwen uit te spreken in de handelin- gen van den Volkenbond. Natuurlijk wer- den de gebreken heel duidelijk waarge- nomen, maar men weidde er niet over uit, om die teere schepping toch maar niet te benadeelen. Maar daarin was een verandering te con- stateeren, toen in de Kamerzitting van 9 dezer achtereenvolgens de heeren Dressel- huijs, Colijn en Schokking zich ertegen ver- zetten om tegelijk met de deelneming aan de Volkenbondleening aan Oostenrijk ook het daaraan gehechte protocol goed te keu- ren, waarbij o.a. de bepalingen van het vredesverdrag van St. Germain nog eens werden bevestigd, wat het niet aansluiten van Oostenrijk bij andere staten betreft. De scherpste woorden zijn daarbij ge- zegd bij de replieken. Nu is het een niet geheel te billijken gewoonte, dat in de ver- slagen der groote bladen de replieken zeer kort worden vermeld. Meestal leest men slechts: de heeren die en die repliceeren. Dat was ook nu het geval. Maar toen we ze in de Handelingen na- lazen, bevonden we dat er door de drie ge- noemde heeren termen zijn gebezigd, die bijzondere aandacht verdienen. Het gematigdste was nog de heer Dres- selhuijs, bekend door zijn ijveren vqor de Volkenbond-idee, en die ook nu weer zei, dat wij alles moeten doen wat wij kunnen om den Volkenbond te verstevigen. Maar hij voegde eraan toe, dat wij er ook voor moeten zorgen „dat wij los blijven van de verdragen, welke wij zoo gaarne van den Volkenbond zouden willen afscheuren. Verder ging de heer Colijn, die openlijk uitsprak: „ik moet tot mijn leedwezen er- kennen, dat het vertrouwen in de besiissin- gen van den Raad van den Volkenbond bij mij niet zoo groot is, dat ik mij daaraan zonder meer zou wenschen te onderwerpen." En het verste ging de heer Schokking die na een herinnering aan de eenstemmige goedkeuring door de Kamer (behalve de communisten) van de aansluiting bij den Volkenbond, liet volgen: ,,Maar wij hebben niet meer enkel te doen met de gedachte, maar ook met de werkelijkheid en dan moet ik er op wijzen dat toen die aansluiting werd gevraagd, wij onze instemming op grond van bepaalde onderstellingen heb ben gegeven. Alleen wegens de formeele onmogeliikheid van amendeering is 't ge- bleven bij de uitspraak, dat wij ons aan- sloten bij den Volkenbond onder de voor- waarde, dat deze universeel zou zijn, en dat ook Amerika zou toetreden. Wanneer nu blijkt. dat een van de aanstichters van den Volkenbond afzijdig blijft, en dat de hoofdparticipanten in den Volkenbond nog weinig geneigd zijn ik zal het zacht uit- drukken tot het uitwerken van de grond- gedachte. dan gaat het niet aan van ons toetreding te vragen tot protocollen, waarin een bevestiging voorkomt, van het eenzijdig geuoelen van die partijen." Op zulk een wijze was er nog niet in ons Parlement gesproken over den Volkenbond, en zeker niet door drie partijleiders. Waaraan die omkeer te wijten is? Er zijn er geweest die als oorzaak wezen op de stemming, hier te lande gewekt door de Roerbezetting, en die is omgezet in een sterke ontstemming door hetgeen daar plaats heeft. Het is heel waarschijnlijk, dat deze fac- toren meewerkten tot het versterken van het vertrouwen in den overheerschenden invloed lingen dood van haar ouders. Zij werd toen ljefderijk opgenomen door den ge- noemden rijken gentleman, een familielid van haar, die haar jarcnlang in een stil afgelegen landhuis verblijf deed houden, waar zij een goede en liefderijke verzor- ging had. Maar gaandeweg werd haar toe- stand gevaarlijker en ten slot tie zag de gentleman zich genoodzaakt, haar tegen zijn wil in een gesticht te doen. Hij bracht haar daarom zelf hierheen. Zooals ge weet, hebben do meeste krank zinnigen een of ander idee fixe. Welnu haar idee fixe bestaat hierin: Zij verbeeldt zich, dat zij weduwe is, dai haar man en haar beide kindcrcn door denzelfden gentle man, die haar zoo edelmoedig onder zijn bescherming nam, zijn vermoord en dat die gentleman, dien zij een zwager noemt, haar zelf ook uit den weg wil ruimen. Zooals gij ziet, een zeer fantastische ge- dachtenccmbinatie, waarvan men zich ver- bazen moet, dat zij in het hoofd eener arme waanzinnige opkomt. Guido Rocke gevoeide zich door deze mededeelingen eigenaardig getroffen. Maar dat alles is zeer zonderling, merkte hij op. Te zonderling haast om geheel en al fantasie te zijn. Veronder- stel, dat het eens waarheid was. Och kom, Wat voor waarde kan men hechten aan de beweringen van on- geneeslijke waanzinnigen En zij is, zoo als ik u reeds heb gezegd, de meest on- geneeslijke van alien. Soms vervait zij in zulk een razernij, dat men haar vast moet binden. Den laatsten tijd echtter is zij meestal in diepe stompzinnigheid ver- zonken. Dat is een slecht teeken. Zooland krankzinnigen nog in woede geraken, is dat een teeken dat hun krankzinnigheid den ganschen geest en het gansche wezen nog niet overmeesterd heeft, maar als zij permanent stompzinnig worden, is alle van Frankrijk in den Raad van den Volken bond. Maar er mag toch ook wel op gewezen worden, dat die kritiek op den Volken- bondsraad slechts een van meerdere uitin- gen van dien aard is in den laatsten tijd. In dit verband moet zell's bijzondere aan dacht geschonken worden aan de zeer scherpe woorden in het Engelsche Lager- huis gesproken naar aanleiding van de slaafachtige houding van den Volkenbonds- raad ten opzichte van de verordeningen in het Saarbekken. Ter herinnering even dit: Dat gebied wordt bestuurd door een commissie van den Volkenbond, maar die commissie is een zuiver Fransche commissie gebleken, die onlangs een decreet uitvaardigde dat a zoo'n krasse wijze de politieke vrijheid aan banden legde, dat er algemeene veront- waardiging door werd opgewekt. Om maar een voorbeeld te noemen: een gevangenis- straf van max. 5 jaar en groote geldboeten werden bedreigd tegen ieder die zich af- keurend mocht uitlaten over het verdrag van Versailles, over een van de onderteekenaars daarvan of over den Volkenbond. Bovendien werd de vrijheid van vergadering opge- heven, een speciale rechtbank ingesteld, bla den verboden enz. En het werd toegepast ook! Tegen het decreet van een commissie van den Volkenbond heeft Branting bezwaren ingebracht bij den Raad van den Volken bond. Heel begrijpelijk! Maar de Raad heeft zich opnieuw heel gedwee neergelegd bij het verzet van Frankrijk tegen 'n herroe- ping van dat decreet. En daarover zijn in het Engelsche Lagerhuis harde woorden gevallen. Asquith ncemde het besluit van den raad om zich niet met dat decreet in te laten, verpletterend voor het prestige van den Volkenbond. Als de stemming zoo wordt. kon dat wel eens doodend voor den Volkenbond worden. We geven graag aan Minister Van Karne- beek toe, dat het bestaan van den Volken bond toenaderingen heeft mogelijk gemaakt, die anders onden.kbaar zouden zijn geweest. Maar als de zaken zoo vobrtduren en als Frankrijk zoo zijn overheersching laat gel- den, hebben we er al heel weinig vertrou wen in, dat de Volkenbond nog langen tijd in staat zal zijn leiding te geven. DE TOESTAND. Poincare heeft voor de vereenigde com- missien voor financieele en buitenlandsche aangelegenheden uit de Fransche Kamer uiteengezet dat de mkomsten uit het Roer- gebjed nu de bezettingskosten dekten. Zijn berekening was aldus: Tot 1 Mei hebben de bezettingskosten 63,650,000 frs. bedra- gen. De ontvangsten uit douane-rechflen. vergunningen, bosschen, boeten enz. be- droegen ongeveer 36 millioen frs., maar het is noodig hierbij de ^vaarde van de betalingen in natura op te tellen, welke 36,680,000 frs. vertegenwoordigen. Zoo- doende komt hij op baten van ruim 72 mil lioen frs. tegenover uitgaven van ruim 63 millioen. Dit zou een zeer bevredigende dunk van de uitkomsten geven, schrijft de N. R. Crt., indien er niet een ernstige fout in de berekening zat. De 36.680.000 frs. uit de leveringen in natura zouderi ook zonder de bezetting binnengekomen zijn, verinoedelijk zelfs meer, en bovendien hebben de andere gealljeerden daar ge- deeltelijk aanspraak op. De commissie van herstel zal ieders aandeel in de som nauw- keurig moeten uitrekenen. De eenige juiste manier van rekenen is. te zeggen dat tegenover de bezettingskos ten van 63.650.000 frs. een opbrengst uit hoop gewoonlijk vervlogen. En mademoi selle of madame, zooals zij natuurlijk als weduwe steeds wil worden am gespro ken Mont St. Pierre zai in het krank- zinnigengesticht sterven. Daarvoor staat mijn groote ondervjnding mij borg. Hoe overtuigend de >ude dokter sprak, hij kon Guido toch niet geheel overtuigen Wel sprak de njeuwe assistent niet meer tegen, maar in het binnensie van zijn zjel was hij vast overtuigd, dat die ma dame Mont St. Pierre ten geheel e gen- aardige patiente was, dat zij minder een waanzinnige, dan een slachtoffer van een of anderen schurkenstreek was. Hoe meer Guido op zijn nieuwen post vertoefde en hoe meer hij mademoiselle of madame Mont St. Pierre zag, hoe meer hij werd bevestigd in zijn overtuiging, dat er bij haar geen sprake was van waan- zin. Doch dan was er slechts een ding mo gelijk, dat ltjer een ontzettende misdaad werd gepleegd, dat men om een of ande re reden deze dame uit den weg had ge- ruimd, door haar in dit gesticht te dt n opsluiten. Dr. St. Jean was een te braaf en te goedhartig mensch om daaraan me de te werken. hij moest dus om den tuin gelejd zijn. Guido dachi dikwerf en lang over deze kwestje na, cn nam *het besluit madame Mont St. Pierre nauwlettend ga- de te slaan en haar nu en dan eens aan het spreken te krijgen. Hij sprak haar nooit met „mademoisselle", maar steeds met „madame" aan, wat haar blijkbaar zeer aangenaam was. Op zekeren dag zeide zij plotseljng tot hem: Gij geeft mij steeds den goeden ti- tel, mr. Rocke. Hoe komt het, dat gij mij steeds zoo geheel anders aanspreekt dan de anderen? (Vvordt ven'opO TER NEUZENSCHE COURANT PROCES-VERBAAL van de zitting van het hoofdstembureau tot het vaststellen van de uitkomstder stemming, gehouden op 17 MEI 1923 ter verkiezing van de leden van den gemeenteraad. Het hoofdstembureau neemt zitting in het stemlokaal des voormiddags te 10 URE. Het hoofdstemburean stelt ten aanzien van iedere lijst, in de volgorde van de nummers (en letters), vast het aantal stemmen op ieder der candidaten uitgebraeht en het stemeijfer van de lijst. De Voorzitter maakt bekend, dat de aldus verkregen uitkomsten zijn de volgende LIJST No. 2. LIJST No. 3. LIJST No. 1. Naam en voorletters. (of voomamen). Aantal nit- gebrachte stemmen. Haniclink N. A. van Dnel L. J. Harte A. van den Bulck C. Hamelink A. N. Lammers A. 673 12 2 2 STEMCIJFER 689 LIJST No. 4. Naam en voorletters. (of voomamen). Aantal uit- gebraehte stemmen. de Jager J. J. Scheele D. Bakker P. Wolfert C. Meertens J. A van Strien P. J. Huijssen J. J. 445 108 19 6 13 3 4 STEMCIJFER 598 Naam en voorletters. (of voornamen). Aantal uit- gebrachte stemmen. Nolson R. G. E. Geelhoedt L. J. Verlinde C. A. Scheele Nz. R. Balkenstein G. J. Bruijne de Mz. A. 778 108 19 10 2 17 STEMCIJFER 934 LIJST No. 5. Naam en voorletters. (of voomamen). Aantal uit- gebrachte stemmen. van Cadsand P. Dekker Az. F. de Braal S. I. 228 58 1 STEMCIJFER Naam en voorletters. (of voomamen). Aantal uit- gebrachte stemmen. Kaan P. 94 Hardorfl geb. de Hosson G. 17 Trijsburg J. P. 14 STEMCIJFER 125 LIJST No. 6. Naam en voorletters. (of voornamen). Aantal uit- gebrachte stemmen. de Meijer F. B. G. 348 Colsen H. J. 98 Freriks E. L. 32 Lafort F. 23 van Hecke E. 55 Kalle E. 4 STEMCIJFER 560 LIJST No. 7. Naam en voorletters. (of voomamen). Aantal uit- gebrachte stemmen. van Dijke B. N. 658 van A ken D. 17 de Ridder I. M. 7 van Riet J. 13 de Feijter M. R. 8 Vereouteren .1. Sr. 15 STEMCIJFER 718 Er zijn door de in het lokaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na alloop van dit eeu en ander proees-verbaal opgemaakt in tegenwoordighrid van alle die, zich in het lokaal bevonden. Gedaan te Ter Neuzen, den 19 Mei 1923. 1 J. HUIZINGA, Voorzitter. VOOR AFSCHR1FT. (was get.) J. J. DE JAGER I ,„A.„ De Voorzitter van het Hoofdstembureau, I B. I. ZONNEVIJLLE leden' J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter algemeene kennis dat een uitspraak op aanvrage on vrijstelling van den dienstplicht ter secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN dagen na den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen a. door den ingeschrevene wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegenwoordiger b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven personen of door diens wettigen vertegenwoordiger Het verzoekschrift moet met redenen omkleedzijn Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gerichtaan de Koningin, doch worden ingediend bij den Burgemeester, ter secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin binnen dezelfden fermijn bij de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 22 Mei 1923. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. De Voorzitter van het centraal stembureau in de gemeente Ter Neuzen maakt bekend dat het besluit, waarbij de uitslag der verkiezing is vastgesteld, ter gemeente-seeretarie voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Ter Neuzen, den 19 Mei 1923, De voorzitter voornoemd, J. HUIZINGA. De Burgemeester van TER NEUZEN brengt ter kennis van logement-, koffie- en bierhuishouders en verdere onder- nemers van voor het publiek toegankelijke bedrijven, dat van af heden op het Gemeentehuis op de gewone kantooruren GRATIS verkrijgbaar zijn;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1