BUR6ERLIJKEN STAND. 100 personen gedood zijn bij 'n ontploffing in de voonnalige k^jzerlijke kanonnenfa- brjok en munitiedepot te Toela. Onder de gedooden bevonden zich ge- neraal Melinikof, talrijke officiercn en drie laden van de plaatselijkc sovjet. Toela, de hoofdsiad van de gelijknamige provincie, is een stad van ongeveer 200 duijzend inwoners en ligt ongeveer 180 K.M. ten zuiden van Moskou. De belang- rijke staatswapenfabriek werd in 1712 op- gericht. EEN SCHOOL HAA1EN. Als een bijzonderheid wordt uit Lorient aan het Journal gemeld, dat er dezer da- gen dieht onder de Bretonsche kust een sdbool haaien is waargenomen. DOODEL1JK ONGEVAL BIJ EEN BRANDWEER-OEFENING. Te Baden Baden werd door de vrijwillige brandweer een proef genomen met een nieuw-geconsirueerde sctiuifladder, die op een vrachtauto was gemonteerd. Be ladder was 25 meters lang. Toen de brandweer- man Huck boven aan de ladder stond met de tromp van een brandslang in de handen, brak de ladder in het midden door en de oqgelukkige plofte eerst op het dak van het Kurilaus-tneater en daarna op den grond. brak den nek en was onmiddellijk dood. ■Een and ere brandweennan brak een arm en kreeg verwondingen aan het hoofd. EEN ROYALE OPL1CHTER. ten 27jarig bewoner van Berlijn, zekere Carl Schindler, heeft er kans toe gezien on een maand lang in zijn vaderstad goede sier te maken van het geld van diverse fiinna's, die hij voor 350 millioen mark had opgelicht. Hij gaf zich uit voor vertegenwoordiger van een belangrijke onderneming te Bres- lau, huurde kantoren, nam personeel aan en slaagd er in, heel wat, goederen in handen te krijgen, waarvoor hij betaalde me4 ge-postdateerde cheques of wissels. Die goederen verkocht hij of verpandde hij en van de opbrengst woonde de jonge man in een luxe hotel, huurde een prach- tigen auto en tnok meti een ^sweetlheart" van restaurant naar restaurant. Nu is hij met de noordcrzon vertrokken en de firma's die al zijn buitensporige verteringen hebben bekostigd, doen alle tnoeite om zijn verblijfplaats te weten tie komen. EEN ADRES OP RIJM. In een der brievenbussen te Bussum is een brief gevonden met het volgende poe- tische adres: Besteller, als ge in Bussum morgen Bij Krauwer, den polier aanbelt, Wil er dan s.v.p. voor zorgen Diat gij ook dezen brief bestelt. 't Adres gij weet het wel misschien ts Havenstraat no. 17. fk hoop maar, dat gij 't goed onthoudt Want anders mis 'k mijn Zondagsbout! EEN VRIJHE1D-LIEVENDE ORANG- OETAN. Toen Vrijdagochtend zoo tegen elf uur, ais naar gewoonte, de apenoppasser Schilt de beide orang-oe tan's, waar de Rotter- damsche Ditjrgaarde terecht trotsch op is. „uitliet" en her mannelijk exemplaar, dat Piet heet, in de nabijheid van een boom bij den hooizolder was gekoinen, nam de ze de kans waar en voideeu aan zijn al- oude apenveriangens. Hij klauterde den boom in. Zijn vrpuwelijk speelmakkertje wilde hem eerst in de gulden vrijheid vol- gen, doch vond het na eenig nadenken toch maar beter in de veilige en beproefde ar- men van Schilt urug te keeren. Piet klom in z'n eentje hoogtr en beland- de eindeiijk in den top van een boom bij reigernest. De bewoners hiervan mevrouw en meneer Reiger, hadden veel meege- maakt in hun leven, maar een dergelijke visite hadden zij toch njet verwacht. En tie oonsiematie nam nog toe, toen Piet, zon- dcr zich aan gekrijsch en geschreeuw te storen, van het nest bezitj nam en zich daar in mstalleerde. Een snavelaanval van den heir en mevrouw Reiger wist hij behendig te ontwijken, daar hij, door zijn „iong reach" verre in het voordeel was en daar door eenige gevoeiige swings" en upper- eats kon uitdeelen, welke ten gevolge had den, dac het echtpaar Reiger, zij het adn on der hevige proiesten, retireerde. Van de zijde der bewakers werden intus- schen aile mogelijke on onmogeiijke pogin- gen gdaan om Piet weer te „arrestee- ren", doch, hoe sclirander ook insluitings- piannen beraamd werden, steeds wist Piet de open plek in de linie te ontdekken en daardoor te ontsnappen. En steeds ook w»st hij, na atioop van eon mislukten aan vai, hoc veilige nest weder te Dereiken. 'vfaar dan Dogonnen honger en dorst hun invloed te doen geld en., Piet is 't zoo goed gewoon, nietwaax. De boomen in ons kille Nocrden kunnen nu eenmaal piet het „ra feltje-wel-bereidkveren, waaraan Piet in z'n gebocrieiand geWend was. Zoodat, toen den volgenaen dag, hongerig, hij deti Doom vara ten had en het dak van den hooizolder betreden, om eenige, daar listiglijk neer gezette en \<r.eidelijx lokkende, sinaasap pel en te bemachtigen, hem de pas afge snedtai kon worden en hij, zij het dan na een gevaar.ijke klim- en klauterpartij van den oppasser, gevangen kon worden en weer naar huis gebracht. De ruse in de reigerkolonie fkeerde weer terug. De heer en mevrouw Reiger gingen vlijtig aan het schoonmaken, want Piet had m hun huis zijn sporen achtergelaten. En nog lang na de gelukkige vangst, speurden tal van Diergaarde-leden, er een stijven nek aan wagend, naar den top der boomen in de omgeving van den hooizol der en menigeen, die niets wist van de reeds plaats gehad hebbenden vangst, meende een arm of een been van Piet uit een der nesten te zien steken. DE GEVALLEN CANDIDAAT ZOEKT VERHAAL. Voor den rechter van „01d Bailey" te L. nden diende dezer dagen een grappige zaak. Een groentehandelaar uit Covent Garden had een eisch ingesield tot betaling van kosten, schaden 6n iiiteressen tegen den president der conservatieve parfij in zijn district, Southend. De groenteboer had zich de j.l. verkiezingen canoidaat laten stel- len werd verslagen, en weet zijn mislukking gezonden. Drie er van kwamen niet aan. aan genoemden president. Om de zaak toe f Een machine viel op het ijs in het meer. te lichten, werd een der getuigen door den j rechter verzocht, alle ieelijke protestgelui- den te laten hooren, die hij op een politieke J vergadering gehoord heeft. De eischer beklaagt zich erover, dat hij tijdens de vergadering zoo is „uitgemaakt" j dat hij niet meer kon verkozen worden. j Speciaal zou de bedoelde president het j publiek verklaard hebben, dat de groente- i boer zijn menschen niet fatsoenlijk betaalde j en daarom de eer niet waard was, tot volks- vertegenwoordiger te worden gekozen. Het lawaai, dat op die aantijging was gevolgd, werd nu door den getuige natuurgetrouw weergegeven. Deze voegde er aan toe, dat terwijl de president nog sprak, de menigte iosbarstte in uitroepen als: „Schande, Sluit den boel, Gooi den kerel op straat! enz. En ook andere kreten, zoo verschrikkelijk, dat de rechter den getuige eerbiedig ver zocht, verder zijn mond er maar over te houden. DE „KAMELIA". Van de Ku Klux Klan hadden we in iang niets uit Amerika gehoord, maar daarom bestaat het toch nog wel en heeft zich zelfs uitgebreid tot een „Klan" voor vrouwen, die de „Kamelia" heet en dezer dagen te Atlanta zijn (of haar) eerste jaarvergade- rirtg heeft gehouden, vereerd met de hooge tegenwoordigheid van William J. Simmons, den „keizer" van de mannen K. K. K. En natuurlijk heeft Zijne Majesteit daar zijn vrouwelijke „onderdanen" met een proeve van zijn rhetorica verblijd, waarin hij haar aanspoorde zidi te inobiliseeren tegen ge- varen die de blanke Protestantsche bevol- king der Staten bedreigen. Het centrum van het gevaar zij hij, is New-York, waar zeven millioen menschen bijeen leven, van wie sjechts 1.100.000 blanke uit den streek zelt voortgekomen, personen zijn. De rest spreekt 37 versdhillende talen en geen van hen Engelsch. Zoo heeft, zei hij verder, zich onlangs 'n uitnemend sociaal-econoom van New-York kunnen afwenden, met de opmerking, dat de toekomst dier stad ge- trouw weerspiegeld was, in de eliende en den jammer van Petersburg. En hetzelfde, zei de ,,keizer", beleeft men aan de kust van den Stillen Oceaan, met haar bevolking van zooveel Japanneezen en in de Zuidelijke Staten, waar 11 millioen negers leven. Hij eindigde met een opwekking aan de vrouwen van Amerika, om keer te maken tegen de „invasie" van Amerika, door hor- den van vreemde, ondemocratische elemen- ten, die zichzelf niet kunnen besturen en drong aan op stopzetten der immigratie en wetenschappelijke verstrooii'ng der reeds aanwezige vreemdelingen over het land. UIT DROOGGELEGD AMERIKA. 'n de Vereenigde Staten, men weet het, wordt het alcoholverbod streng gehand- haard, met bet bekende resultaat, dat heel wat stcrke drank en wijn in stilte wordt verschalkt. Onlangs stopt aan een der groote stations een sneltrein. Onmiddellijk springt eer man in de wandelgang, kijkt in alle com- partime.nten en vraagt met een knipoogje en een blik op het mandje aan zijn arm hee1 geheimzinnig: „Wil een van de heeren mis scb.ien een t'leschje heerlijke, ijskoude thee koopen." Zijn knipoogje en zijn heele my nier van doen zijn zoo veel beteekenend dat het mandje in minder dan geen tijd '"eg is. Telkens als de man het geld voc>- zijn t'leschje int en die heerlijke ijskoude *hee gaat waarlijk niet voor een prikje \veg fluistert hij den kooper in het oo1* vVii meneer asjebiieft met openinake'- -achten tot de trein buiten het station is U begriipt, dat ik liever mijn vingers nip' brand". Sen conducteur, die dit verzoek eenige m.alen heeft gehoord, zegt, als de trein o1" het Dunt vah vertrekken staat: Vertel eens kerel, waarom mogen de In" lie fleschies nu niet open maken". Fr> lachend antwoordt de handige baas erwiil hij ai met een voet op de trap nao" hniten staat: „Je zou een spektakel beR want onder ons gezegd, de fleschj 7-iin inHerdaari met koude thee gevuld." VAN WERKLOOZE TOT M1LLIONNAIR Een achttienjarige Berlijner, Hans Bki- fuss, heeft volgens de Chicago Tribune, kans gezien het binnen den tijd van een maand te brengen van werklooze tot ka- pitalist. Weliswaar bestaan zijn mdliocnen slechts in papieren marken, maar de wijze, waarop hij hierbij te werk is gegaan, is belangwekkend en teekenend voor de hui- dige toestanden te Berlijn. Hans virloor zijn baantje als boodschap- penjongen van een warenhuis en hij bezat slechts als kapitaal zijn weekloon van 20 duizend mark. Na gedurende verscheidene dagen vergeefs getracht te hebben een nicu- we belrekking te vinden, besloot hij even- ais zoo talrijke anderen, te beginnen met het opkoopen van ouci goud en zilver. Daar hij geen wink-el had, begon hij zijn operaties in cafe's en bierlokalen. Zoodra hij een zilveren lepel of een ring had gekocht, was hij genoodzaakt, dien te verkoopen, ten einde kapitaal te hebben om voort te kunnen gaan, maar aan het eind der eerste week was hij reeds in staat een stel tafelgerei te koo pen, voordat zijn kapitaal uitgeputj was. Aan het einde der vierde week had Hans de beschikking over een nettowinst van 3.800.000 mark, nadat hij zijn pension had betaald en nieuwe kleeren had gekocht. Zijn vroegerc patroon had hem ervan in kennis gesteld, dat hij weer terug kon ko men, maar Hans voelt thans niets meer voor het baantje van loopjongen. HET VERLANGEN NAAR TAI3AK! Een kleine kolonie van houthakkers op Fox-eiland in het Michigan-meer, wier voorraad tabak was uitgeput, zonden drie mannen met gevaar voor hun leven uit naar het vasteland. Zij moesten een afstand van twintig mijl over ijsschotsen afleggen. Toen zij eindeiijk op het vasteland waren aan- gekomen, teiefoneerden zij naar Morint Clemens om hulp te verleenen aan negen mannen en een vrouw, die in nood ver- keerden en wier levensmiddelen uitgeput v/aren. Ondanks den zwaren storm werden in alierijl zes vliegtuigen met voorraden uit— De beide inzittenden werden met moeitc gered. De drie overige vliegtuigen, die elk 200 pond levensmiddelen aan boord hadden, lieten hun lading vallen in de nabijheid van het kamp. Er bevond zich echter geen tabak in de pakken. DE ONTHULL1NGEN VAN EEN POL1TIEAMBTENAAR. John. C. Goodwin, een voormalig En gelsch politieambtenaar, heeft een boek ge- publiceerd, waar hij belangwekkende bij- zonderheden medeueelt, omtrent de trues, welke door verschillende categorieen misda- digers worden gebruikt. Zoo ontsluiert hij onder meer een aantal geheiine kunstgrepen van de smokkelaars in cocaine en andere verdoovingsmiddelen. Daar er op deze soort smokkelwaar onge- vee 9600 winst wordt gemaakt, is het te begrijpen, dat de meest geraftineerde kunstgrepen werden toegepast, om het goedje binnen te smokkelen. Eenmaal is het voorgekomen, aldus Goodwin, dat de cocaine uitgespreid was over een gewone speelkaart, waar een andere kaart overheen werd geplakt". De „geladen" kaarten wer den dan weer tusschen de andere in het spel gestopt, waarna het gefieele spel keurig werd verpakt. Een jong meisje uit Nederland werd erop betrapt, dat zij een stel schaakstukken mee- voerde, die uitgehold waren, en als berg- plaats voor de cocaine diqnden. Voor het zelfde doel heeft men zp|fs eenige doode katjes gebezigd. alsmede, doorgezaagde stukken steenkool, die, na „gevuld" te zijn, zorgvuldig op elkaar werden gelijmd. Ook voor het stelen van verschillende koopwaren worden handige trues toegepast. Kort geleden werden er zijden blousen ver- mist uit een houten kist, die er geheel on- geschonden uitzag. Bij een nauwkeurig onderzoek bleek, echter, dat er een „kwast" uit het hout was gehaald. Door deze ope ning had men met een verbogen stuk ijzer- draad de dunne blouses uit de kist weten te halen. Ook maakt het boek melding van eenige handigheidjes, toegepast door reizigers, die vergeten hadden een plaatsbewijs te nemen. Een treffend staaltje daarvan is het vol gende: Vier mannen waren zonder kaartje in den trein gestapt. Bij het einde van de reis gaf een der vier zich uit voor contro- leur, en wist hij de kaartjes van andere reizigers in zijn bezit te krijgen. Hij en ziin kornuiten kwamen dan ook veilig en wel door de controle, terwijl de gedupeerden maar moesten zien, hoe zij het gebeurde den echten controleur aan het verstand kon- den brengen! HET KANAAL OVERGEZWEEFD. Zondag heeft de Franschman Georges Barbot in een zweef-vliegtuig (een viieg- tuig met een motor van getinge capaciteit, welke onder het zweven isi stopgezet) a! zwevende den overtocht velbracht van Bou- togne naar Folkestone, in iets meer dan een uur. Daarna zweefde hij naar Frankrijk terug in 44 minuten. De bladen spreken met grooten lof van den Franschen vlieger Barbot, die Zondag heen en weer over het Kanaal is gegaan in een glijvliegtuig. Barbot's machine bezat wel een motor van 15 P. K'., doch volgens de regels van deelneming was het verboden meer dan twee liter benzine mede te nemen. Deze hoeveelheid ter waarde van twee shil ling) was practisch juist voldoende voor het stijgen, dat hij moest doen. Bij zijn terugkeer in Frankrijk deelde Barbot aan de journalisten mede, dat de hartelijke ont- vangst in Engeland hem zeer had getroffen. De bladen vergelijken zijn machine met het ldeine Engelsche vliegtuig Wren, dat eenige dagen geleden te Presten eenige goed ge- slaagd vluchten deed en dat een motor heeft van nauwelijks een derde der capaci teit van die van Barbot. Het succes van den Franschman vestigt de aandacht nog meer op den a.s. Engel- schen wedstrijd voor lichte vliegtuigen. In alle gevallen is daarbij de capaciteit van den motor beperkt tot tien P. K. en moet er een minimumafstand worden afgelegd met een vastgestelde hoeveefheid benzine. In een der afdeelingen van dien wedstrijd is voorgeschreven, dat het vliegtuig over aller- lei landwegen gemakkelijk moet kunnen worden vervoerd en dat het door gewone weidehekken moet kunnen passeeren. Voorts zijn er afzonderlijke prijzen voor glijvluch- ten. EEN MAN EN EEN VROUW OPGE- HANQEN IN CANADA. In de gevangenis van Fort Saskatchewan zijn opgehangen Emilie Picariello, 42 jaar en Florence Lassandra, 22 jaar oud, beiden Italianen, oindat zij in September {e Cole man een politieagent Steve Lawson, hadden doodgeschoten. De man beweerde, dat hij op Lawson had geschoten, omdat deze op zijn zoon schoot, en deze in den pols trof toen hij weigerde te jalijyen staan bij het vervoer van een mit 'drank geladen wagen over de Crowsnestpas naar Britsch Columbia. Twee revolvers werden ge bruikt en de vrouw bekende, dat zij het noodlottige schot had gelost, Het is voor het eerst in 22 jaren, dat in Canada een vrouw werd opgehangen. EEN GRUWELIJKE MISDAAD. Woensdagavond heeft zich een vreeselijk drama afgespeeld in de huurwoning van den majoor der artillerie (5e regiment), Scouvemont, te Bergen (Eklgie) die daar woonde met zijn echtgenoote, Yvonne Eugenie van der Pepen, geboren tie Bergen 16 April 1884, en twee zoontjes van 10 en 13 jaar. Niemand is getuige geweest van dit drama en de omstandigheden, waaronder het geschied is, zijn nog in een inysterieus waas gehuld. 's Avond^ was de majoor zijn vrouw gaan opzoeken in een klein salon, waar zij haar particuliere aangelegenheden bered derde. Van te voren had hij^zijn beide jongens verboden hem te storen. Oeruimen tijd, nadat hij het boudier van zijn vrouw was binnengegaan, kwam de majoor zijn kinderen weer opzoeken en gelaste een van de jongens, hun buurman, een dokter, te gaan halen, terwijl hij den anderen naar het politie-bureau zond, om daar te zeggen, dat er bij hen thuis een moord was ge- pleegd. Het kind kwam aldus de Tel. na eenigen tijd, van niets bewust, met den dienstcloenden inspecteur terug. Zeer kalm en volkoinen onbewogen zeiae de majoor tot dezen: „lk heb u laten roepen, omdat ik zooeven mijn vrouw gedood heb. ja, ja, ik heb haar gedood." De inspecteur drong onmiddellijk tot het bouditr door; daar vond hij mevrouw Scouvemont, levenioos en badende in haar bloed. De ongciukkige had drie wonden aan de rechtzijde van het hoofd. Het bleek, dat de majoor drie schoten; a bout portjant met zijn dienstxevolver op haar gelost had. Do dood moet onmiddellijk zijn ingetreden. Voor den auditeur-militair heeft de ma joor zijn bekentenis herhaald. Ook toen was hij voikomen kalm. Hij weigerde be- slist de redenen mede te deelen, welike hem tot zijn vreeselijke daad gebracht hebben. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL TE BRUGGE. Maandaginorgen omstreeks elr uur is te Brugge een ernstig ongelux gebeurd, waar- van mi van personen het slachtotter zijn geworden. Verscheidene hunner verxeeren in levensgevaar. Zekere mijnheer P., een koopman uit den omtrex van Drugge, was met zijn veertien- jang zoontje per auto naar Brugge geko- men om de processie van het Hei'ig Bloed bij te wonen. hij reed te Brugge, uit ae rue f-orze aux Loups komend, de rue Word du Sablon op, waar het verkeer uoor een dichte menigte evenwel was gestremd. Hij stapte uit den auto om te iniormeeren, wel ke andere richting hij met zijn wagen kon inslaan, uoch had daarbij de onvoorzichtig- neid, zijn motor niet stil te zetten. Geduren de zijn afwezigheid trapte zijn zoontje, zon der dit te weien, op het deorayage-pedaal. Op hetzelfde oogenblik vloog de auto met voile snelheid vooruit en stortte zich op de dichte menigte. Vreeselijke kreten stegen uit het volk op. Het bleek, dat een twintig- tai personen tegen den grond was gewor- pen en gekwetst. Een ruiter werd met zijn paard eveneeus tegen den grond gcslingerd. Ten slotte liep de auto tegeri den gevel van een huis en kwam zoo tot stilstand. Van onder den wagen haalde men een dame te voorschijn, die vreeselijk was gewond. Onder de andere slachtoffers bevinden zich vijf eveneens in levensgevaar. Zij zijn dade- lijk naar het ziekenhuis gebracht. Op de plaats van 't ongeluk waren reeds spoedig tal van doktoren aanwezig, die den anderen slachtoffers de eerste hulp verleen- den in de naburige woningen, waar men dezen had binnengedragen. Dinsdagavond is een dame aan de be- komen verwondingen overieden. VIJF MENSCHEN VERDRONKEN. Een ernstig ongeluk is gebeurd op het Woiziger meer in de nabijheid van Konigs Wusterhausen. Drie dames en drie heeren, leden van een Berlijnsche roeivereeniging, hadden een tochtje ondernomen, toen piot- seling een onweer opstak. Een windhoos deed de boot omslaan, en van de zes in zittenden kon er slechts een worden gered. De andere vijf verdronlcen; hun lijken zijn nog niet gevonden. De Wolzigersee staat bij sportmenschen als zeer gevaarlijk be- kend, vooral bij plotseling opste'xend on weer. DE ETNA IN WERKING. De Etna is in werking getreden. Een lavastroom strekt zich over een lengte van 3 K.M. uit. EEN NIEUW ONTSMETT1NGSMIDDEL ONTDEKT. De Zweedsche scheikundige dr. Hilmer Cederbergh heeft na een studie van 12 jaar een nieuw ontsmettingsmiddel ont- dekt, dat hij premetxylenel heeft genoemd en dat naar zijn zeggen het krachtigste en opzienbarendste middel zou zijn om ba- cillen te dooden bij gevallen van tyfus, tubcTculose, rheumatisme en kinkhoest. De Astirafabriek zal het in poedervorm ver- vaardigen in haar werkplaatsen te Seeder- telje in Zweden. Er zuilen klinische proe- ven plaats hebben alvorens het artikel in den handel wordt gebracht. DE KU KLUX KLAN, PUBLIEKE VER- MAKELIJKHEID. Op een eenzamc boerenhofstede in het noordelijk deel van New Jersey in de Vereenigde Staten heeft een dezer avonden de plechtige aanneming van 1500 nieuwe leden van Ku Klux Klan plaats gehad. Men had er een publieke vertooning van gemaakt. Dagen te voren waren er ad- vertenties in de bladen verschenen, zoo dat dien nacht niet minder dan 12 duizend personen, te voet of in auto's zich naar de boerderij begaven om van die plechtigheid getuige te kunnen zijn. Bovendien werden velen aangelokt door de mogelijiduid van een relletje. Den vo- rigen avond namelijk was een vergadering van de „Vuurzuil-secte", waarbij ter eere van Ku Klux Klan van lampions was ge- bruik gemaakt, door een aantal verontwaar- digde burgers verstoord en de politic had zelfs moeten ingrijpen om de leden dezer secte tegen hun woedende aanvallers te beschermen. Degenen, die een relletje hadden ver wacht, werden evenwel teleurgesteld, want de avond ging kalm voorbij, waarschijnlijk omdat dezen keer de Klan-mannen in veei grooter getale waren opgekomen dan hun tegenstanders. Doch ook 0111 andere redenen werden de nieuwsgierjgen teleurgesteld. Zij maes- ten op zeer grooten afstand van de plechtig- jheidbl ijven, dat zij zoo goed als niets ervan konden zien. Als kijkspel was de plechtig heid dus een mislukking, zelfs toen een tien meter hoog houten kruis door middel van het „hemelvuur" werd verbrand. Dat „hemelvuur" bestond uit brandende jute- zakken, die in petroleum waren gedrenkt. HANDIGE GAUWDIEVeN. Twee handige gauwdieven hebben te Ni ce weer een brutaal stukje uitgehaald. Een dame, die tijdelijk te Nice vertoefde, had zich naar een groote bankinstelling bege- ven om een aantal aandeelen van een Lyonneesche vennootschap af te halen. Zij wikkelde de kostbare papieren ter waar de van ruim 50 duizend francs in eenige kranten en ging daarna op een bank in de groote hal zitten om wat) uit te rusten. De aandeelen legde zij even op een tafet- tje ondar haar bereik. Toen zij weer op- stond, constateerde zij tot haar groote ver- rassing, dat het gewicht van het pakket aanzienlijk verminderd was. Zij opende het en vond slechts kranten in plaats van aandeelen. De dame herinnerde zich dan, dat enke- le oogenblikkcn te voren een onoekt-nde haar om inlichtingen had gevraagd. Ter wijl zij even het hoofd omwendde om te antwoorden, had een medeplichtige de ver- vanging der aandeelen uitgevoerd. CK handige gauwdieven, wier signak- ment reeds aan de politic bekend is, zui len geen voordeel uit hun brutale coup de main slaan, daar tie aandeelen, waar- van de nummers bekend zijn, slechts te Lyon verhandelbaar zijn en alle bankin- stellingen aldaar van het gebeurde op de hoogte zijn gesteld. BETER GEZEGD DAN GEDAAN. Beste vriend, je moet je niet zoo door je droefgeestige buien laten fceheerschen. \Vees vroolijk, verheug je over het lieerlijke weer. Kijk naar de onduikende boomen en zing onder je werk een genoegiijk lied. Een lied zingen onder mijn werk? U hebt goed praten, dokter. Vertjelt u me maar eens hoc je onder je werk kunt zin gen als je glasblazer bent. AXEL. Huwelijks-aangiften. 4 April. Jozet Marcus, oud 23 j., jm. en Marie Cecilia Michielsen, oud 20 j., jd. 5 April. Pieter van Drongelen, oud 27 j., jm. en Krina van Cadsand, oud 21 j., jd. Antome Cornelis Hoogstraate, oud 21 j., jm. en "WiLlemina de Footer, oud 20 j., jd. 6 April. Pieter Martinus Freekenhorst, oud 2o j., jm. en Pieternella Maria Ringelberg, oud 21 j., jd. 12 April. 1-lorimondus Franciscus Naessens, oud 23 j., jm. en Josephma de Kerf, oud 17 j., jd. Emile Serapliinus Herwegh, oud 35 j., jm. en Lisa Maria Frankevijle, oud 24 j., jd. 20 April. Camille Bemardus de Danschutter, oud 23 j., jm. en Maria Hendrika Steel, oud 21 j., jd. 26 April. Johannes Haak, oud 26 j., jm. en Ebrina Anna van Driel, oud 26 j., jd. Huwelfjks-voitrekkingen. 15 April. Jacobus Koster, oud 20 j., jm. en Cornelia Koekkoek, oud 19 j., jd. 19 April. Antonie Cornelis Hoogstraate, oud 24 j., jm. en Willemina de Pooter, oud 23 j., jd. Pieter Martinus Free- kenhorst, oud 23 j., jm. en Pieternella Maria Ringelberg, oud 21 j., jd. Pieter van Dron gelen, oud 27 j., jm. en Krina van Cadsand, oud 21 j., jd. 26 April. Jozef Marcus, oud 23 j., jm. en Marie Cecilia Michielsen, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 April. Rene Florentius, z. van Camillus Theophilus Duijm en van Anna Maria Rosalia David. 4 April. Mathilda Zulma, d. van Levinus Breepoel en van Maria Coleta Herwegh. 6 April. Adriana, d. van Petrus Dielema en van Elisabeth de Nood. 8 April. Cornelis Jozias, z. van Gerard van Espen en van Leuntje den Beer. 10 April. Anthonia Leentje, d. van Leendert de Kraker en van Leentje Koster, 11 April. Anthonie, z. van Jan Pijpelink en van Tanneke de Feijter. 19 April. Elza Justina Maria, d. van Leander Charles Bemardus Kesbeke en van Elza Jo- sephina Maria de Wolf. 27 April. Louisa Maria, d. v. Desire v. Kruijssen en van Christi na Hemelaar. 28 April. Maria, d. van Jacobus Franciscus Seghers en van Alida Maria Louis. Albert Marcel, z. van Achiel Karel Jan den Haerynck en van Juliana Albina Matthijs. Overlijden. 8 April. Anna de Klerk, oud 80 j., wed. van Pieter van Alten. 11 April. Jan Willemsen, oud 67 j., echtg. van Elisabeth Willemsen. 13 April. Catharina Penne, ou 55 j., wed. van Francois Dieleman. 30 April. Pieter Martinus Freekenhorst, oud 23 j., echtg. van Pieternella Maria Ringelberg. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 5 April. Stepnanus van Inunerseel, oud 29 j., jm. en Anna Maria d'Hondt, oud 24 j., jd. 13 April. Frederilt Hendrik Boogaart, oud 27 j., jm. en Lydia Francisca Schuurman, oud 28 j., jd. Josephus Verras, oud 26 j., jm. en Bertha van Inimer- seel, oud 24 j., jd. Johannes Bapthist van Troost, oud 31 j., jm. en Martha van Gimst, oud 27 j., jd. 14 April. Aloisius van Gimst, oud 37 j., jm. en Florentina de Koi.ing, oud 30 j., jd. 20 April. Rene Octave Buijsse, oud 27 j., jm. en Louisa Maria Apolonia Bauwens, oud 24 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 April. Corne lius Petrus Josephus Piessens, ottd 24 j., jm. en Maria Cornelia Verschuren, oud 26 j., jd. 17 April. Aloysius van Goethem, oud 24 j., jm. en Bertha Rosina Biddelo, oud 28 j., jd. 20 April. Stephanus van Immerseel, oud 29 j., jm. en Anna Maria d'Hondt, oud 24 j., jd. 27 April. Frederik Hendrik Boogaart, oud 27 j., jm. en Lydia Francisca Schuurman, oud 28 j., jd. Geboorten. 2 April. Martha Maria, d. van Desire de Block en van Melanie Verdurmen. 8 April. Petrus Prudent, z. van Leonardus Petrus Bruggeman en van Florentina Maria Boehne. Rachel Judith Esther Maria, d. van Petrus Josephus Goossens en van Sephania Maria Meijs. 12 April. Emile Petrus, z. van Aloysius Desiderius Boenne en van Juliana Maria Theresia Apers. 13 April. Elza Regina T.ucia, d. van Aloysius Bogaert en van Lucia Christina van den Bergen. 15 April George Jacobus Johannes, z. van Hypofitus Hulianus de Waal en van Celina Josephina Maria Michielsen. Overlijden. 11 April. Apolonia van Zwaal, oud 84 j., d. van Johannes en van Anna Maria Schorbijn. ZUIDDORPE. Huwelijks-aangiften. 30 Maart. Arthur Al- fons Fermont, oud 20 j., jm. en Leontlaa Maria Kaas, oud 19 j., jd. 4 April. Camile van de Vijver, oud 32 j., jm. en Stephania Rosalia Verschelden, oud 32 j., jd. 17 April. Eugene Constant Verhelst, oud 27 j., jm. en Celina Mathilda Maria Puijlaert, oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 18 April. Arthur Alfons Fermont, oud 20 j., jm. en Leontina Maria Kaas, oud 19 j., jd. 25 April. Camile van de Vijver, oud 32 j., jm. en Stephania Rosalia Verschelden, oud 32 j., jm. Geboorten. 5 Jan. Seraphina Alida, d. van Franciscus Lockefeer en van Maria Philomena van del Heijden. 26 Jan. Johan Prudent, z. van Emiel Franciscus Bnijck en van Leonora Emerentia Plasschaert. 29 Febr. Maurice Joseph, z. van Alfred Herman en van Stepha nie Poppe. 13 Maart. Julien, z. van Theophile Dominique Baetens en van Maria Catharina de Block. Overlijden. 5 Jan. Seraphina Alida Locke feer, oud 5 uren, d. van Franciscus en van Maria Philomena van der Heijden. 1 Febr. Ephrelina Eugenia Christina Hommel, oud 5 m., d. van Abraham en van Mathilda Maria Coppieters. 8 April. Livinus de Caluwe, oud 58 j., echtg. van Christina Rosalia Casteels. 9 April. Rosalia Sebolastiea Vm-darcke, oud 79 j., wed. van Doininicus Cooue.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 7