ALGEMEEN NiEUWS- EH A0VERTENTIE8LAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7447 Woensdag 2 Mei 1923 63e Jaargaug. ~BTiTE¥rAirD! let geheimzinnige Woudhuis BINNENLAND. FEUILLETON. PRINSESJES-VERJAARDAG. Op het voorplein van het Huis ten Bosch is Maandag door een 6000-tal kinderen van de 30 vereenigingen en instellingen, een zang-hulde gebracht aan Prinses Juliana. Toen de kinderen in een halven cirkel voor het standbeeld van Frederik Hendrik waren geschaard, betraden de Koningin, de Ko- ningin-Moeder, de Prinses en de Prins het bordes. Nadat aan de Prinses een bloemen- mand was aangeboden, ving onnuddelhjk de zang van het koor, onder leiding van den heer Van Ramhorst aan. Achtereen- volgens werden het Wilhelmus, het Vlagge- lied en Ons Prinsesje ten gehoore gebracht. Daarop begon onder de tonen van t.e muziek van de verschillende deelnemende iongensmuziekkorpsen een defile vooi de Koninklijke Familie. Van elk der vereeni gingen bood een kind aan de Prinses een bloemruiker aan. En ter zelfder tijd klonken nog de liederen, die kinderen van oncler- soheidene vereenigingen afzonderlijk ten ge hoore brachten. Het Wilhelminacorps van .Biibel en Oranje" luisterde de huldebetoo ging op door het uitvoeren van eenige stan- den. Na het defile, dat geruimen tijd duur- de zongen de kinderen nog gezamenlipc Pr'insesjes Verjaardag, Een lied van Neder- land en Mijn Nederland. CATECH1SATIE PRINSES JULIANA. Naar wij vernemen, zal de hofprediker Dr W L. Welter in bet a.s. najaar aanvan- gen met hgt catechistisch onderwijs aan H. K. H. Prinses Juliana. EERSTE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Aan de orde is de arbeidsbegrooting. De heer Wittert van Hoogland <r.-k. vraagt den Minister zijn standpunt ten aan zien van sociale verzekenng en vraagt, waarom de Ziektewet niet gewijzigd wordt ingevoerd. Hij verheugt zich erover, dat de Minister geen voorstander is van staats- pensioen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Het dntwerp tot onteigening te Utrecht ten beh< e van den bouw van een post- kantoor is verworpen met 42 tegen 21 stem- m£Een voorstel tot wijziging en aanvulling van het reglement van orde is zonder hoot deliike stemming aangenomen. Bii het wetsontwerp tot bestrijding van handel in vrouwen bepleit mej. Suze ^oe- neweg opneming van vrouwen in dc Ned landsche delegatie. Minister Van Karnebeek billijkt dat ver- langen voor conferences voor vrouwenbe- langen en zal het aan Minister Heemskerk overbrengen. Het wetsontwerp wordt aangenomen zon der hoofdelijke stemming. Bii het ontwerp tot wijziging van de La ger Onderwijswet vraagt de heer Tilanus (c.h.) of de gemeentelijke vergoeding aan biizondere vakonderwijzers ook over 1921 en 1922 moet worden toegekend. Hij bepleit alzijdige vorming van onderwijzers. Minister De Visser kan de vraag van den heer Tilanus niet beantwoorden. Hi] beveelt aanneming van de motie-Tilanus (betret- fende cursussen buitcn de schooluren) aan. Deze motie wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Een motie van den heer Suring (r. k.) be- doelende een verplicht aantal onderwijzers volgens het leerlingen-aantal met een ovei- gangstermijn van 3 maanden te doen aan- stellen, wordt toegelicht; evenals een motie- Tilanus om het onderwijzers-aantal te bc- palen naar het leerlingen-aantal van het vorige jaar. DE VLOOTWET EN DE RECHTERZIJDE. Van de door de Rcsidentiebode geineide teleurstelling, onder de Kamerfracties der rechterzijde gewekt door het rappport der Vlootwetcommissie, zal men de Chr. Hi- storischen wel moeten uitsluiten. De „Nederlander" althans heeft wel grie- ven, maar van een anderen aard dan die door de Residentiebode genoemd. Een diw grieven is deze: dat men uit het rapport niet leert, of de commissie de vtrvulling van de door haar gesteldc voor- waarden mogelijk acht, en hoe zij zich dezie vtrvulling denkt. En een tweede grief van het blad is, dat in het rapport ontbreekt een uiteen- zetting van de waarschijnlijke financieele en economische gevolgen van intrekking of vtrwerping der Vlootwet. Volgens het blad wil het loslaten der Vlootwet zeg- gen: het prijsgeven onzer marine; en het prijsgeven der marine beduidt het aan- staand verlies onzer kolonien,- met ai de financieele en economische gevolgen daar- van. De Standaard heeft nog geen oordeel uitgesproken ever de aanbeveling van het rapport. Het blad uit echter zijn voldoening over het feit, dat de financieele overwegin- gen van het rapport tot dezelfde conclusies leiden, als die vcrkondigd door den anb- rev. leider in de Tweede Kamer. Naar het Vad. verneemt, zal de regee- ring zich tevreden stellen met de aanne ming van de Vlootwet zonder vaststelling van datum van uitvocring. Wint zij dit pleit in de coalitie dan zat, zoo merkt het blad op, er een nieuwe Mi nister van Marine moeten komen, daar de heer Westervetd op dadelijk© uitvoe- ring blijft staan. Nu wordt het duidelijk, waarom de vacature van directeur-generaal der P. T. T. nog altijd niet is vervuld* VERKOOP AAN GOES. Ingediend is een wetsontwerp tot goed- keuring van den onderhandschen verkoop aan de gemeente Goes van het gebouw van het voormalige Rijkslandbouwproefsta.fion met woning en verderen opstal, te Goes, en erfpachtsrecht op den Oijbehoorenden grond. Blijkens de memorie van toeiichting be- hoort de ondergrond van deze gebouwen aan de gemeente, doch is deze bij den staat nog in erfpacht tot in 1976. De ge bouwen zijn voor den staatsdienst niet meer noouig. De gemeente kan dadelijk daarin haar keuringsdienst van waren huis- vesten. Zij heeft het daartoe reeds in huur in afwachting van de beslissing aangaande den thans voorgestelden verkoop waarin ook het voormelde erfpachtsrecht is opge- nomen. SCHOUWEN-DUIVELAND. Onder het opschrift „Eiland Schouwen en Duiveland, Ao. 1923" ontlast „iemand die ook belasting betaalt", in een ingezonden stuk in de N. R. Crt. op de volgende wijze zijn gemoed: Rechtbank wordt opgeheven, personeel der H. B. S. wisselt elke maand. Recht- streeksche bootverbinding met Middelburg zal opgeheven worden. Avondbladen krijgt men volgenden och- tend pl.m. 10 uur, Zondagochtendblad zelfs al 's Maandagsmiddags. 's Zondags na 2 uur't eiland niet te ver- laten, uitgezonderd voor goede zwemmers. Wegen 's winters alleen voor skiloopers begaanbaar. Waterleiding uit je dakgoot (uitgesteld tot 1950). Electriciteit kennen we alleen uit boeken. Gas alleen te Zierik- zee, hoewel men beweert, dat als tegen- woordig de kraan opengaat, er wat anders uitkomt; verder goede petroleumverlichting, behalve als de maan schijnt. XXII. Het masker valt. Kapitola had nog menigmaal gedacht aan het bezoek dat zij had gebracht aan Klara Day en het verlangen werd in haar levendig. het sympathieke, eenzame meis- je nog eens te gaan opzoeken. Wel ge- voelde zij, dat er toch iets moest zijn, dat het raadzaam maakte liever niet naar het door alien gemeden huis te gaan, maar de wensch, haar jonge vriendin te gaan bezoeken, bleek machtiger dan de beweegredenen, die haar daarvan konden terughouden. Zij besloot daarom op een heerlijken dag weder eens naar het huis van den kolonel te rijden, maar zij zou Wool medenemen. In diens gezelschap was zij veilig en daardoor zou zij ook aan het bevel van haar voogd gehoorzamen, die haar immers verboden had, alleen uit rij den te gaan. Kapitola vond Klara even vriendelijk en hartelijk als vroeger, alleen zag zij nog bleeker en lag er een trek van groote zorg op haar gelaat. Daartoe had de arme wees wel reden. Zij had van den dag af, dat zij in haar nieuw tehuis haar intrek had genomen, geregeld aan Guido en zijn moeder geschre- ven, maar nog geen letter antwoord terug ontvangen, zelfs van Guido niet. Zij had al- dra begrepen, dat dit niet voortkwam uit onverschilligheid van den kant harer vrien- den, maar uit het feit, dat de kolonel haar brieven eenvoudig onderschepte en verdon- k< remaande. Maar wat zou Guido, wat zou zijn moe der nu woel denken? Hoe kon zij hun nu doen weten, dat zij door de sluwe wreed- heid van den kolonel niet in staat was met hen te correspondeeren Elke brief, dien zij aan een bediende van het eenzame huis medegaf, kwam niet in de postkoets, maar in de handen van den kolonel terecht. Ten einde raad, had Klara besloten Kapi- tola's hulp in te roepen en zij was dan ook hartelijk blij, dat haar vriendin wederom van Hurricane Hall was overgekOmen. Zij was te meer verheugd, omdat zij haar ook nog in een andere zaak wilde spreken, een zaak, die voor haar van het hoogste be- lang was. Frincis Le Noir had haar namelijk n et meer of minder dan een huwelijksaanzoek gedaan. Niet dat de zoon van den kolonel genegenheid voor haar gevoelde, hij had het veeleer op het aanzienlijke vermogen voorzien, dat Klara bij haar meerderjarig- heid zou erven. Natuurlijk had Klara hem beleefd, maar beslist afgewezen. Maar daarmede was hij geenszins tevreden en Klara zou spoedig bemerken dat haar Tot beslist was. Eenige dagen gingen voorbij, zonder dat Francis een woord tot haar sprak. Toen kwam on- verwacht, althans voor Klara, de kolonel van Washington thuis. Hij had dienzelfden avond nog een lang gesprek met zijn zoon en liet den anderen morgen Klara bij zich komen. Mijn dicrbare Klara, zeide hij, de plichten van een voogd zijn moeilijk. Hij moet in de eerste plaats zorgen voor het 17 gemeenten met 15 fcurgemeesters, enz. (leve de bezuiniging) op 24.000 inwoners. Auto overzetten aan Zijpe (breedte 400 meter) kost 5 tot 7 gulden, koeien gaan echter voor, anders wachfen op andere boot, die den volgenden ochtend vertrekt. Zierikzee zelfs geen bioscoop! Doux pays! EEN GELUKKIGE GEMEENTE. Men schrijft aan het Hbl. Terwijl overal de belastingen een steen des aanstoots zijn, worden er in Nodrd-Hol- land toch dorpen gevonden, waar men niet te klagen heeft. 1 In de Zaterdagavond'gehouden raadsver- gadering van Wognum. het dorpje van het bekende zangkoor .Jacob Kwast", deelde de burgemeester mede, dat de hoofdelijke omslag, nrig jaar bij een vermenigvuldi- gingscijfer van 1 geraamd op 21.000 op- brengst, 't zal brengen tot 28.747, wat ver- minderd met aftrek voor reclames 26.000 netto zal worden. De dienst 1922 vergde slechts f 12.600 en er is dus een overschot van 13.400. Over 1923 moet er 14.000 zijn en men behoeft dus geen belastingen te heffen. De raad wilde echter rekening houden met den dienst '924 en besloot, om ook dat jaar niet hooger'belastingen te moe ten heffen, een. vermenigvuldigingscijfer te moeten vaststellen van 0.5. Dan zal men bij een benoodigd bedrag van 14.000 nog wel 19.000 in kas krijgen, ook al rekent men een daling van de inkomens met een derde. 't Land van belofte, zal men elders zeggen. LIBERALE PROV. STATENLEDEN. Te Amsterdam heeft een vergadering plaats gehad van tot den Vrijheidsbond be- hoorende leden van de verschillende Provin- ciale Staten. Vastgesteld werd o.a. een ont werp voor de verkiezing van Edrste Kamer- leden. Tot bestuursleden van de Vereeni- ging van bovenbedoelde Statenleden werden gekozen de heeren Mr. Dr. E. van Ketwich Verschuur te Groningen, voorzitter Dr. M. de Hartogh te Amsterdam, secretaris, Mr. G. Kortenbout v. d. Sluys te Almelo, pen- ningmeester, Mr. A. C. Crena de Jongh te 's-Gravenhage en A. v. d. Weyde te Zie rikzee. CENTRAAL HULDIGINGSCOM1TE VOOR DE BETOOGING TE AMSTERDAM. Op Zaterdag 28 Aprd j..l._ had te Utrecht in hotel Pays-Bas de e^rst'e officieele ver gadering plaats van bovengenoerpd Comite. Op deze vergadering waren aanwezig afge- vaardigden vah alle provinciale Comite's en van de steden Amsterdam en Rotterdam, alsmede afgevaardigden van eenige belang- rijke landelijke organisaties. Bovendien waren tegenwobrdig Dr. C. J. K. van Aalst en mevr. HavelaarVan Beeck Calkoen, als voorzitter en secretaresse van het Hoofdbestuur van het Nationaal Huldeblijk vertegenwoordigende, terwijl de heer Vattier Kraane het Huldigingscomit£ Amsterdam 1923 vertegenwoordigde. Tot het dagelijksch bestuur van het Hoofdcomite werden verkozen: A. E. Dudok van Heel, Amsterdam, tot voorzitter; Jhr. lr. A. C. von Weiler, te Vleuten, tot len se cretaris; Jhr. Mr. J. M. M. van Asch van Wijck te 's-Gravenhage tot 2en secretaris, en L. A. Baron van Ittersum te Amersfoort tot penningmeester. Besloten werd, dat verder in het Hoofd comite zullen zitting hebben de leden van het voormalige Landshuldigingscomite, waaronder de voorzitter van de Kon. Ver. Oranjebond te 's-Gravenhage, de heer A. C. Verbeek, welke Vereeniging destijds het initiatief nam tot een betooging. Verder zullen voor elke provincie en van de steden Amsterdam en Rotterdam afgevaardigden hierin zitting nemen, terwijl door de groot- ste landelijke organisaties eveneens een vertegenwoordiger in het Hoofdcomite zal worden aangewezen. heil van zijn pupil. Mijn gro-otste zorg voor u is, dat gij diet in handen valt van een of andi ren avonturier, die onder het mom van genegenheid uw hand vraagt, maar in wer- kelijkheid op uw bruidsschat loert. Sir, daarover behoeft u te Irn ijnen op- zichte geen vrees te koesteren. Zooals u weet, ben ik reeds eenigen tijd verioofd met mr. Guido Rocke. Klara, geen woord meer daarover. bid ik u. Ik alleen heb als voogd he^recht te beslissen over uw toekomst. En mijn plicht gebiedt mij! u te bewaren voor dien gelukzoeker, die u niet bemint, maar uw fortuin iiefheeft. Ik kan u niet beter voor hem bewaren, dan doordat ik u met een waardig jonkman in den echt vereenig. Welnu, mijn zoon Francis heeft uw hand gevraagd en ik heb ze hem toegezegd. Klara's gelaat kleurde zich donkerrood; haar oogen gloeiden van verontwaardi- ging- Sir, zeide zij met waardigheid, maar beslist, ik ben in uw oogen slechts een jong, omrvaren meisje, maar ik begrijp uw oogmtrken evenzeer als een scherp- zinnig man met ondervinding dat zou doen. Niet mr. Guido Rocke, maar gij en uw zoon, gij beiden zijt avonturiers, die het op mijn toekomstig fortuin hebt voorzien. onder schijn van genegenheid, maar in werkelijkheid uit hebzucht heeft uw zoon mij een huwelijksaanzoek gedaan. Ik zal daar natuurlijk niet in toestemmen. Ik zal mij nooit vcrbinden aan een man, dien ik verachten moet. Le Noir sprong woedend op. Hij wierp het masker af. Gij zijt in mijn macljt en ik zal u weten te dwingen. Gij zult mij gehoorza men, siste hij woedend. Het bleek uit de besprekingen, dat ver schillende landelijke organisaties er de voorkeur aan geven in eigen vetband aan de betooging deel te nemen en niet in pro- vinciaal verband uit te komen. Zoover in organisatorisch opzicht moge lijk is, zal er naar gestreefd worden aan dezen wensch te voldoen. De voorzitter deel de mede, dat men zich tot de Directie der Ned. Spoorwegen zal wenden en voor de deelnemers aan de Huldebetooging een be- langrijke reductie van reistarieven hoopt te verkrijgen. Verder decide de voorzitter mede, dat hij voor de betooging op 6 Sept. reeds de toe- zegging tot algeheele steun en medewer- king had ontvangen van de Amsterdamsche Huldigingscommissie 1923 (voorzitter Prof. Jhr. Dr. J. Six) en van den hoofdeommis- saris van politie te Amsterdam, den heer A. J. Marcusse. De stand van zaken is thans deze, dat nu de provinciale comite's zich in verbin- ding zullen stellen met de vereenigingen in hun ressort. Het dagelijksch bestuur rekent er op, voor 15 Juni van deze comite's de opgave te ontvangen van de vereenigingen die wen- schen deel te nemen. Zooals reeds bekend is, ligt het in de bedoeling het Nationaal Huldeblijk, bestaande uit de aanbieding van de restauratie van het koor der Nieuwe Kerk te Delft en het persoonlijk geschenk aan H. M. de Koningin, aan te bieden tij- dens deze Huldebetooging. DE TOESTAND. Wij zijn nu in het laatste stadium van voorbereiding Van de Duitsche nota. schrijft de N. R. Crt. Indien onze Berlijnsche cor respondent uit een niet-Duitsche diploma- tieke bron juist is ingelicht, heeft het maar weinig gescheeld, of Frankrijk zou reeds verleden week de Duitsche regeering tot den uitersten spoed vermaand hebben een ultimatum. Engeland zou er in geslaagd zijn dit nog af te wenden, maar dan tegen de belofte dat het mee zou doen aan een gemeenschappelijken beslissenden stap der geallieerden, indien Duitschland nog lar ger draalde dan men redelijkerwijs ver- wachten mocht. Als de zaken zich zoo hebben toege- dragen, begrijpt men dat Engeland alles op haren en snaren gezet heeft om Berlijn uit de halve lethargie, waarin het ten gevolge van de bijzondere binnenlandsche politieke constellatie bij beslissingen van den eer- sten rang tegenover de Entente pleegt te vervallen, op te porren. Voor de buiten- wereld zou intusschen Lord Curzon's rede als vcrmaning reeds duidelijk genoeg ge- wcest zijn, om het ontstaan van een Duitsch aanbod te verklaren. De vorige week Dinsdag hebben wij, op grond van wat de Parijsche correspon dent van de Times vernomen had, de waarschijnlijkheid genoemd, dat men in het beste geval nog niet veel meer dan een voorloopige regeling afs resultaat van een Duitschaanbod verwachten kan, omdat Frankrijk vast wil houden aan het imagi- naire bedrag van 132 milliard mark als gezamenlijke vordering der geallieerden op Duitschland, in de hoop met zijn aandeel in de C.obligaties zijne schulden aan Ame- rika en Engeland te kunnen kwijten, waar- tegenovcr Frankrijk den kleineren bond- genooten zou kunnen kwijtschelden wat het zelf van hen te vorderen heeft. Ja, die schulden tusschen de geallieerden on- derling. (Men spreekt tegenwoordig in ons goede Hollandsch veelal van „infergeal- lieerde" schulden, wordt het echter geen tijd dat degenen die dit woord gebruiken, eens „intergepelleerd" worden, of zij, zoo sprekende, zich niet al te zeer „intergena- tionaliseerd" toonen. De lezer vergeve ons dat wij deze opmerking hier „intergepo- Luistcr. Hedenavond te zes uur zal het rijtuig voor de deur ger-eed staan. Ik ga thans weg, om den predikant te waarschu- wen. Het rijtuig zal ons gezamenlijk naar de kapel in het woud brengen en daar zal de predikant u en mijn zoon in het hu- welijk vereenigen. Denk niet, dat gij mij kunt ontvluchten. Ik ben niet gewoon ge- dwarsboomd te worden. Maak u gereed. Hedenavond is mijn wil ten uitvoer ge bracht. En daarmede ging de kolonel heen, Kla ra in doffe wanhoop achterlatend. Het was in dien toestand, dat Kapitpla haar vond. Het koene meisje had stout- moedig aangescheld en aan Dorxey Night bevolen, haar bij miss Day aan te dienen. De ko' inel was weggereden, om voor de huwelijksvolirekking in de kapel de noo- dige vc orbereidingen te treffen. Dorkey Night was hevig geschrokken, toen Kapi tola wederom het huis van den kolonel was Dinnengetreden, maar zij had geen wo rd gesproken en het meisje naar bo- ven geleid. Kapitola bemerkte dadelijk, dat Klara door iets gedrulct werd. Klara gaf aan haar tranen den vrijen loop en stortte ge- heel haar hart aan haar jonge vriendin uit. Kapitola hoorde met spanning het droeve verhaal aan en bleef langen tijd in gedachten verdiept. Plotseling kwam haar een gedachte in het hoofd, die haar zelf in luid gelach deed uitbarsten. Het was te dol, te gek en toch het was de eenige manier, om Klara te redden. Zij zelf zou er wei weer uitkomen; zij had reeds zoo dikwerf dolle streken uitgehaald en altijd en altijd was alles goed afgeloopen. leerd" en daardoor den draad van het betoog een oogenblik „intergerompeerd" hebben.) Onder de geruchten, die uit Ber lijn ovtr den vermoedelijken inhoud van de Duitsche nota ovcrwaaien, keert tel- kens de verzekering terug dat het Duit sche rijk een onderzoek naar zijn praes- tatievermogen door een Internationale com missie zal verlangen. Komt dit in het Duit sche voorstel te staan, dan is het geval niet zoo geheel ondenkbaar dat Frank rijk met het tegenvoorstel zal aankomen, zijn betaalvermogen ten aanzien van de schulden aan Engeland en Amerika ook eens door een internationale commissie te laten onderzoeken. Men weet dat het Fran- sche standpunt is dat, aangezien die schul den aangegaan zijn ter bestrijding van oor- logskosten en de meerderheid van de ge allieerden eenmaal besloten heeft van Duitschland slechts vergoeding voor ver- woesting en niet van oorlogskosten te ver langen, het daartegenover onbillijk zou zijn van Frankrijk wel vergoeding van oor logskosten te vragen. Engeland kan daar nochtans op antwoorden dat het door Ame- rika zedelijk gedwongen is te beginnen een schuld af te lossen die hetzelfde ka- rakter draagt. Wat er in het Engelsche ge moed omgaat, komt af en toe aan het licht Bijvoorbeeld pas weer in een ingezonden stuk in de Times van het liberate parle- mentslid George Lambert, die vroeger burgerlijk lord van de admiraliteit is ge- weest. Hij sluit zijn betoog aan bij de me- dedeeling van den financieelen secretaris van de schatkist dat de Engelsche regee ring op de vredesconferentie te Parijs ge- schat had achttien milliard gouden mar- ken te zullen ontvangen waartegenover een schuld aan Amerika van twmtig milliard zou staan. Hij vervolgt dan:_„In Febru- ari 1.1. was de belasting in Engeland 16 p.st. 12 sh. per hoofd, in Frankrijk onge- veer 6 p.st. 5 sh. en in Amerika 6 p.st, Duitschland heeft, doer frauduleuze infla- tie, zijn binnenlandsche schuld zoo goed als uitgewischt. Belasting befemmert den handel en moet hem belemmeren. Het ge- produceerde artikel moet de belasting van den producent dragen. Als in een land de belasting hoog is, moeten de in dat land geproduceerde artikelen duurder zijn. En geland kan zijn bevolking alleen onderhou- den door een grooten uitvoerhandel waar- mee de invoer van levensmiddelen en grondstoffen betaald wordt. Hoe zal, wan- neer de norm ale tijd terugkeert, de Britsche Croducent kunnen concurreeren met iicht elaste concurrenten op de markten van de wereld? Wij betalen onze schuld aan Ame rika, maar de geallieerden betalen hun schuld aan ons niet. Duitschland, onze ge- duchtste concurrent voor den oorlog, moet licht belast worden, maar 'Duitschland is den ooriog begonnen en heeft hem verlo- ren. Engeland streefde naar vrcde, won den ooriog en moet betalen. „Wee den overwin- naar." In den gedachtengang van Engelscheu, die denken als Lambert moet het veilig lijken, tegenover Duitschland wanner r men het nu het betalen gemakkelijker gaat ma- ken, een gedeelte van de vordering ach- ter de hand te houden voor dien verwachten lateren concurrentiestrijd. Frankrijk wil het zelfde voor den tijd, dat hot aangesprokon zou worden door zijn geallieerden. Als Amerika aandringt op scnoonschip maken, door Duitschland slechts scnuldig te ver klaren voor een aanmerkelijk verlaagd be drag, weet men heel goed dat dit geens zins beteekent dat het ten aanzien van zijn eigen vorderingen op Europa hetzelftu pro- ciSe wil toepassen. De prognose oiijft dus dat de tegenwoordige beroering in het vraagstuk van de schadevergoeding uit zal loopen op een voodoopige regeling, Heden, zoo verklaren de berichten der Engelsche correspondenten te Berlijn, zou de Duitsche nota te London, Parijs, Rome, Neem mij niet kwalijk, Klara, zeiue zij, dat ik zoo laclien moet, terwijl ik toch zoo innig medelijden met u voel. Maar luistt rik heb een prachtig idee. Het is de eenige manier om u voor dien Francis te behoeden. Het moet en het zal lukken. Wij gaan aldus te werk. Gij trekt mijn rijkleed aan en verlaat dit huis. Ik steek mij in uw rouwgewaad en blijf hier. Rechts onder de eikeboomen voor het huis staat mijn dienaar, de oude Wool, met de paarden. Gij trekt een sluier voor uw ge- zicht en niemand, noch de huishouaster, noch mijn dienaar zal iets van de. persoons- virwisseling bemerken. Gij rijdt met hem naar Tiptop en neemt daar de postkoets naar Staunton. Daar steit%gij u onmiddel- lijk ondrr de bescherming \an hei gerecht Ik blijf intusschen hiir. Als alles meeloopt, zal men de poets, die wij den kolonel en zijn ditrbaar zoontje bakken, niet bemer ken, voor dat gij reeds lang in veiligheid zijt. Ik zal hier uw rol spelen en ik heb nu reeds genoegen, als ik mij het ver- baasde gezicht der achtbare heeren Le Noir voorstel, wanneer ze zien, dat zv de ver- keerde voor zich hebben. Dat is mijn plan, Nu fluks aan het weric. Maar Klara wilde daarvan in den beginne niets hooren. En gij dan, Kapitola, wat moet er met u gebeurcn? Als de ellendelingen mijn vlucht ontdekken, zullen zij u dooden. Neen, ik mag dat niet op mijn verantwoor- ding nemen. Och kom, onzin. Zoo'n vaart zai het niet loopen. Zij zullen het niet ontdekken, voor het te laat is. En dan zullen zij mij niets meer kunnen doen. (Wordt vervolgd). NSCHE COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1