BEiE¥aFE~ berTuhten. LANDBOUWBERICHTEN. ELN BUEDE DOCTOR VOOR MAAGLIJOERS IXGEZOMDEN MEDEDEELtNGEN. (210.000 gulden) aan schatkistbiljetten ge- sfcolen. De biljetten werden Dinsdag van het station St. Pancras verzonden en had- den het filiaal van de National Provincial and Union Bank of Engeland tot bestem- mtng, De safe kwam Dinsdagavond te half acht te Bradford aan. Eerst 39 uren later dus Donderdagmorgen om 11 uur, ont- dekten de bankautoriteiten, die kwamen informeeren waarom de safe niet was ge- leverd, dat zij verdwenen was. Men heeft niet de geringste aanwijzing omtrent de vexdwijning. De biljetten behooren alle tot een nieuwe emissie, zoodat het den dieven niet zoo gemakkelijk zal vallen, ze te ver- zilveren. TER NEUZEN, 18 April 1923. LljST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BR1EFKAARTEN. van welke de afzenders onbekend zijn, te- ragontvangen in de le helft der maand April ten postkantore te Ter Neuzen. Brieven binnenland. Vandcreb Asserandem, Rotterdam. Brieven buitenland. Wed. v. Eyck Briefkaarten binnenland. Familie Binker, Boskoop. C. Hindirks, Den Haag. Julia de Wolf, Axel. Briefkaarten buitenland. Vandenbrunde, Berchem. Marthel Krafft, Duisburg. Arthur Krafft, Duisburg. „NOTA". Aanbevolen wordt om het adres van den afzender op de stukken te vermelden, opdat deze bij onbestelbaarheid fcunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. GEREF. KERK. Beroepen te Axel Ds. V/. Veder te Gouda. omgenomen het beroep naar Wijckel en Balk, door J. Hettinga, cand. te Apeldoorn, die o.rn. bedankte voor Hoek. REKEN1NGEN EN BEGROOTINGEN. Door Ged. Staten van Zeeland zijn aan alle gemeenlebesturen nieuwe voorschrif- ten beireffende de inrichting der begroo ting en der rekening der gemeente toege- zonden, waarbij gevoegd zijn modellen, die stork afwijken van het tegenwoordig gebruikte model. In de eerste plaats zijn model begrooting en rekening gesplitst in een vocr gevvone inkomsten en uitgaven en een voor kapitaaldienst. Een tweede groot verschil is, dat niet zooals tot nu toe eerst alle inkomsten en dan alle uitgaven wor den genoemd. inaar op de linkerbladzijde de inkomsten en de tegenoverstaande rcch- torzijde de uitgaven over dezelfde zaken, welke inkomsten en uitgaven dan eenzelfde hoofdsink vormen en van ieder dier hoofd- stukken wordt afzonderlijk het voor- of nadeelig saldo genoemd. Door het beter scheide'u in hootdstukken of deelen daar- van kan men van ieder onderdeel beter beoordeelen wat het de gemeente kost of weik voordeci de gemeente er van trekt. Zoowet vail den gewonen dienst als van den kapitaaldienst moet een Verzamelstaat worden Opge.naakt, waaruit dan ten slotte blifkt het resuttaat der geheele begrooting of rekening. Bij de begrooting moet nog worden overgelegd een staat tier schulden die niet bij wijze van annuiteit zijn aange- gaan en een van die waarmede dat wel net geval is. Verdcr zijn voorschriften gegeven betreffende de inrichting van de memorie van toelichting, van de besluiten tot hell bestemmen voor eon bepaald deel van gel- den geboekt op onvoorzien en van die tot wijziging dir begrooting. LAND- EN ZEEMACHT. Bij Ron. besluit zijn benoemd bij het re set vv-personeel der landmacht, met ingang van 12 April 1923, tot reserve-eerste luite nant bij het wapen der infanterie de reserve- tweede mitenants j. Kramer en J. A. E. Ram- rr.eioo, beiden van het 14de reg. ZEEUVv'SCHE HYPOTHEEKBANK. Aan aandeelhouders der Zeeuwsche Hy- potheekbank wordt voorgesteld over 1922 evenals vortg jaar 16 pCt. dividend uit te STOPPELD1JK. Men had hier het zeldzame voorrecht, dat er voor de verkiezing van den gemeenteraad slechts een candidatenhjst was ingediend, zoodat zonder stemming de gestelde candi- daten en hunne opvolgers gekozen konden worden verklaard, maar nu schijnt er aan de candidatenlijst iets te liaperen. Men heeft eerst handteekeningen verza- meld op eert candidatenlijst, waarop vijf namen waren geplaatst. Daarna is buiten voorkennis der onderteekenaars van de eer ste vijf candidaturen, de naam van een zes- den candidaat op do lijst geplaatst en heb ben eenige personen voor die zes candida turen geteekend, waardoor het aantal hand teekeningen tot 14 klom. Toen zijn op de candidatenlijst wederom buitenvoorkennis der 14 onderteekenaren, drie namen van candidaten geplaatst en ver- kreeg de candidatenlijst,nog meerdere hand teekeningen. Naar wij vernemen zal in de heden te houden zitting van het hoofdstembureau door de eerste 14 onderteekenaars der can didatenlijst protest worden aangeteekend. Het gevolg hiervan zal wel zijn, dat het hoofdstembureau de candidatenlijst nietig verklaart. Mocht dit het geval niet zijn, dan zullea Ged. Staten het wel doen, indien de onderteekenaars in hooger beroep gaan. (Zel.). MIDDELBURG. Heden werd alnier aanbesteed het ma- ken van1 3 remstoelen bij de kanaalhavens te Ter Neuzen. Raming 12.000 gld. Minste inschrijver was de heer G. A. van der Straaten, te Ter Neuzen, voor 9885 gld. KECmZAKEN. ON RECHT MAT IGE FAlLLiSSEMENTS- AANVRAGE. De Amsterdamsche rechtbank heeft Za- terdag uitspraak gedaan over een failiisse- mentsanvrage, die in den zomer van 1921 gedaan is tegen den heer G., een der ver- mogende ingezetenen van Laren, welke aan- vraag, bij zijn afwezigheid op een zomerreis, zijn faillietverklaring ten gevolge heeft ge had wegens een vordering van 150. De heer G. heeft daarna de vernietiging van het faillissement verkregen, en vervolgens heeft hij den aanvrager K. voor de rechtbank ge- dagvaard tot schadevergoeding. Mr. Z. van den Bergh, voor hem optre- dende, betoogde aan de hand van schrijvers en jurisprudentie, dat niet elk gebruik van een rechtsmiddel geoorloofd is, doch men, daarvan misbruik makende, een onrechtma- tige daad pleegt. In dit geval was volgens pleiter van het rechtsmiddel der faillisse- mentsaanvrage een kwaadwillig, althans een lichtvaardig, gebruik gemaakt. De aanvra ger K. was immers van G.'s vermogens- toestand goed op de hoogte en hij heeft de rechtbank op een dwaalspoor gebracht door van de gevoerde correspondentie slechts zijn eigen brieven over te leggen en niet de ant- woorden van G., daardoor de rechtbank in den waan brengende, dat de vordering niet weersproken was. Mr. H. F. H. Wilbrink Hoitsema, voor gedaagde K. optredende, bestreed, dat zijn client, die weliswaar voor enkele jaren het landhuis van G. had gekend, nog bekend was met diens vermogenstoestand, en be- weerde, dat het niet de plicht van zijn client was, het verweer van de wederpartij den rechter voor te leggen. Volgens pleiter was de faillietverklaring een gevolg van een toevalligen samenloop van omstandigheden, o.a. van de afwezigheid van G., waarvoor hij niet aansprakelijk was. De rechtbank, uitspraak doende, over- woog, dat gedaagde lichtvaardig heeft ge- handeld bij het indienen van de faillisse- mentsaanvrage. Het komt niet zelden voor, dat de oproeping om voor de rechtbank te verschijnen hem, wiens faillissement wordt aangevraagd, niet bereikt. Wanneer het faillissement op onvoldoende gronden wordt aangevraagd, is de aanvrager voor de gevolgen verantwoordelijk. De aanvrager is n.l. verplicht de rechtbank volledig omtrent de omstandigheden van de wederpartij in te lichten. In dit geval heeft de aanvrager dit niet gedaan. Hij heeft n.l. wel de brieven overgelegd, die hij tot de tegenpartij had ge- richt, maar verzuimd de antwoofden van dezen over te leggen. Uit deze brieven blijkt, dat G. er zich op beriep, dat de vor dering, waarvoor het faillissement werd aangevraagd, niet hem aanging, doch een ander. Indien de aanvrager deze brieven had overgelegd, had de rechtbank het fail lissement niet uitgesproken. Op deze gronden werd de aanvrager aan sprakelijk geacht voor de schade, die de eischer door de faillissementsaanvrage ge- leden heeft, het bedrag daarvan nader op te maken bij staat. Het vonnis is uitvoerbaar verklaard bii vcorraad en voor de schade boven de 150 bij hjfsdvyang. Verder werd gedaagde ver- oordeeld in de kosten. KEURINGEN VAN STiEREN EN KOEIEN. De keuringen van stieren en koeien wor den dit jaar in Oostelijk Zeeuwsch-Viaan- deren gehouden te Hulst op maandag 23 April, te Kloosterzande op Dinsdag 24 April, te Zuiddorpe op Dinsdag 24 April, te fer Neuzen op Woensdag 25 April en te Axel op Zaterdag 28 April a.s. Op deze keuringen, welke uitgaan van de Provinciale commissie voor de Rundveefok- kerij in Zeeland en het Nederlandsch Rund- vee Stamboek kan ieder veehouder dekstie- ren boven de 9 maanden en koeien, die min- stens eenmaai gekaifd hebben, ter keuring en mededinging naar de prijzen, inzenderi. Het Nederlandsch Rundvee Stamboek keurt alleen dieren van leden, waarvoor tijdig inspectie is aangevraagd aari het se- cretariaat van dit Stamboek, Suriname- straat 24, te's Gravenhage. Te Zuiddorpe worden alleen koeien ge- keurd. Op de keuring wordt door de keurmees- ters verslag gedaan, hetwelk zeer leerzaam is voor de veefo.kkers. Daarom is het van groot belang, dat deze keuringen door hen worden bijgewoond. (Zie advertentie in dit blad.) EEN BANK OPGELICHT VOOR 50.000. Naar gemeld wordt is dezer dagen een bank te Rotterdam op zeer geslepen wijze voor een bedrag van 50.000 opgelieht. Van een firma uit Duitschland, v/aarmede zij in relatie stond, ontving zij onlangs een tele gram met verzoek om voor een harer clien- ten, zekere O, B. te Den Haag, op den Post-, Cheque- en Girodienst een bedrag van circa f 50.000 over te schrij\'en. Eenigen tijd daar na ontving zij van dezen client uit Den Haag bericht, dat hij kennis had gekregen van de verzending van dit telegram en drong hij er op aan het bedrag op zijn giro-rekening over te maken. De bank voldeed hieraan. Het bleek later, dat op de rekening van O. B. tweemaal een bedrag was afgehaald; eenmaai 20.000 en eenmaai /25.000. Van het restant stuurde de girodienst een rekening aan het adres van O. B. aan het Bezuidenhout, Deze af- rekening kwam echter als onbcstelbaar terug. Op het aangegeven adres was O. B. onbekend. Toen hiervan aan de bank te Rot terdam werd kennis gegeven, kreeg deze argwaan en informeerde telegrafisch bij de Duitsche firma, die opdracht tot uitbetaling had gegeven, Deze firma wist echter van niets; had nooit een dergelijk telegram ver zonden en kende niemand met den naam van O. B. Toen de politie de zaak verdei onder- zocht, bleek de naam gefingeerd. Dc vogel is natuurlijk gevlogen. MOORDAANSLAG TE SCHIEDAM. Eenigen tijd geleden had de Duitsche dienstbode Erna A., 21 jaar, in betrekking bij het hoofd der openbare school, den heer H. v. d. Poel, het engagement met haar 26- jarige landgenoot Heinrich F., die vroeger hier, thans te Rotterdam vvoont, verbroken. De jonge man was daarover niet erg ge- sticht en maakte het zijn vroegere meisje en de familie v. d. P. nog al lastig, zelfs zoo, dat deze laatste de politie waarschuwde, die F. onder bijzonder politie-toezicht stelde. Zaterdagmiddag, toen de familie v. d. P. uit was, moest het meisje in de buurt even een boodschap doen. Toen zij terug kwam, sloop H. F., die in een cafetje in de onmid- dellijke nabijheid op den loer had gezeten, haar na, ging tegelijk met haar de deur in, die hij achter hem dicht sloeg. Daarop trok hij een mes, waarmee hij naar het meisje stak, dat het huis uit trachtte te vluchten. De keukendeur klemdtFechter, zoodat F. haar daar weer inhaalde en haar, blijkens de bloedspatten op den muur, een of meerdere messteken toebracht. Zij wist echter weer te ontkomen en den tuin in te vluchten, maar ook daar werd zij door haar beul achter- volgd, die haar meerdere steken in den rug toebracht en bovendien met een revolver drie schoten op haar loste. Tegen een muur ge- leund heeft het meisje zich nog, blijkens de bloedsporen op den muur, tegen haar ver- volger verdedigd, maar ten slotte zakte zij uitgeput en badend in haar bloed, bewuste- loos ineen. Intusschen waren menschen uit de dwars- straat, waarin zich het drama afspeelde, op het gegil en de schoten afgekomen. Daar de voordeur gesloten was, klommen eenige mannen op den tuinmuur, maar ze werden door den woesteling met revolverschoten ontvangen. Men wierp 'n bloembak naar F.. die hem tegen het hoofd trof en versuft deed neervallen. Toen men hem naderde, had hij de revolver nog in de hand en bleek hij ook vnj ernstig verwond te zijn. Men kon nog niet uitmaken, of hij die wonden bij de wor- steling had opgeloopen, of wel bij een po- ging om zich van het leven te berooven. VERDRONKEN. Een vierjarig knaapje en zijn 3jarig zusje kinderen van een veehouder te Scharnegou- tum geraakten bij de boerderij in een sloot en verdronken. DE HELPENDE HAND. De ontvanger van het loodswezen te Maas- sluis, die per fiets op weg was, om aan het gebouw van het loodswezen aan den Pieter de Hooghweg te Rotterdam geld af te dra- gen, werd aan de Rochuschestraat plotseling onwel. Hij raakte buiten kennis, werd ge- holpen door voorbijgangers, die hem vol gens zijn aangifte bij de politie een bedrag van 655 uit zijn poYtefeuille hebben afhan- dig gemaakt. FA1LLIETE KOOPMAN GEARRES1 F.ERD. Een 32jarig koopman te Amsterdam, die in staat van faillissement verkeerde, is in hechtenis gesteld, omdat hij wordt verdacht ten nadeele van Zijn schuldeischers belang- rijke bedragen uit den boedel te hebben bnt- trokken. EEN MEISJE LEVEND VERBRAND. Eenige kinderen te Kloosterhaar rakelden in een nog niet uitgedoofd Paaschvuur. De kleeren van het achtjarig dochtertje van W. de Jager vatten vuur en, aangewakkerd door een fellen wind, stond het arme kind weldra in voile vlam. Menschen waren er in de nabijheid niet aanwezig, en toen einde- lijk hulp kwam opdagen, was het meisje reeds geheel verbrand. EEN RECORD? Voor de betrekkelijk kleine gemeente Rucphen zijn voor de gemeenteraadsver- kiezjng niet minder dan 19 lijsten ingediend, waarvan 11 met een candidaat, 3 met twee, 4 met drie en 1 met zeven candidaten. EEN LANGDURIGE REIS! Den 15en October 1890 zond de Kon. Utr Tabak- en Sigarenfnbriek Naseman en Co. een briefkaart naar een adres in Altona bij Hamburg) beplakt met een postzegel, waar op de beeltenis van Koning Willem III. Thans is deze briefkaart aan de fabriek teruggezonden met de mededeeling „Unbc kannt". De k-aart-+»t33 }na.r onderweg ge- weest! GEVAAR VAN RINGEN-DRAGEN. Dat het voor een arbeider gevaar kan op- leveren. een ring te dragen, leert het volgen- de geval, dat de heer J. Sneyders de Vogel, ambtenaar bij den Gem. Geneesk. Dienst te Rotterdam, verhaalt in het tijdschrift Red- dingswezen. Toen een arbeider bezig was, heipalen naar een heistelling aan te voeren, pakte de haak van den kettingstrop, na zijn sein om den ketting op te halen, een ring, dien hij aan den rechter ringvinger droeg, waardoor hij aan dien ring eenige meters van den grond werd geheschen. De ring brak en de man viel. Hij had eenige huidwonden aan het hoofd en een breuk van de 1 inker-knieschiff, terwijl aan zijn ringvinger slechts een klein huid- wondje was waar te nemen. Het liikt mij, concludeert de heer Sneyders de Vogel, voor deze arbeiders wel geraden, zich bij hun bezighouden van hun ringen te ontdoen. EEN AVONTUURL1JKE ONTVLUCHTING. Dezer dagen zag nabij New-YiSrk eeri tweetal beruchte misdadigers kans lit r'e gevangenis te ontsnappen. Zij waren iot een langdurige gevangenisstraf veroordeeld om dat zij in een van de drukste strnten van New-York op klaarlichten dag 'n postwagen hadden aangehouden en aaaruit voor 'n waarde van anderhaif imllioen dollar aan poststukken hadden gestolen. De veroor- deelden hadden nog maar zes maanden van hun langen straftijd uitgezeten, toen zij hun stout ontvluchtingsplan konden volvoeren. Het was een gedurfde en sensationeele ont- vluctiting. Zij hadden zich als zieken voor- gedaan en waren zoodoende opgenomen in het gevangenisziekenhuis, dat op de boven- verdieping van een hoek van het gevange- nisgebouw was gelegen. Op zekeren nacht, terwijl de bewaker in slaap was gevallen, scheurden zij hun beddelaken tot reepen, be- vestigden die als een touw aan het raam- kozijn en lieten zich er langs naar beneden glijden. Op den beganen grond aange- komen, sneden zij de draden van het elec- trisch licht door om hun ontsnapping door de duisternis gemakkelijker te maken. Voordat de cipiers hadden nagegaan wat de oorzaak er van was, dat het licht zoo plotseling was uitgegaan, hadden de beide ontvluchten door middel van een touwlad- der, die hun door een makker was verschaft, den hoogen muur om de gevangenis over- geklommen en waren zij niet lang daarna in de bosschen verdwenen. Daar verwissel- den zij hun gevangenispakje met gewone kleeren, die daar door een anderen mede- plichtige waren gebracht. Vervolgens voor- zagen zij zich van de noodige revolvers en messen en maakten zich zoo snel mogelijk uit de voeten, toen zij van verre de alarmbel der gevangenis hoorden luiden. Zij kwamen langs het huisje van een baan- wachter, die aan de deur stond om te ver nemen, wat het alarmgerucht van de gevan genis te beduiden had. Zij bedreigden hem met hun revolvers en dwongen hem met hen mede te gaan. Op deze wijze zou er minder verdenking op hun rusten. Het drietal bereikte een tramhalte, waar gewacht werd op de eerstvolgende tram. De conducteur bemerkte dan ook niets bijzonders aan het drieta! bij het instappen, Hun onvrijwiliige reisgenoot fluisterden zij in het oor, de vracht te betalen, hetgeen deze, gedachtig aan de revolvers, die op hem waren gericbt geweest, dan ook zonder tegenstribbelen deed. Aan het eindpunt gekomen lieten zij hun verbaasden reisgenoot plotseling in den steek, door in een passeerende taxi te sprin- gen. Thans werd de chauffeur het slacht- offer. Zij dwongen hem zoo snel mogelijk te rijden en legden zoo een afstand van zeventig mijl at in de richting van de plaats Athens. Voordat Athens werd bereikt, veriieten zij den auto in een dicht boseh, na den chauf feur met den dood te hebben bedreigd, wan neer deze hen zou verraden. Inmiddels was de politie er ook niet auto's op uitgetrokken om het spoor der beide ont vluchten te ontdekken. Naar alle richtingen werden rechercheurs uitgezonden. Dezen kwamen ook in de buurt van Athens en het toeval wilde, dat zij den taxi-chauffeur, die de gevangenen had gereden. aanspraken en hem naar hen vroegen. De chauffeur gaf aanwijzingen en spoedig werd men de beide misdadigers dan ook gewaar. Met geweervuur werden zij uit het be- schuttende bosch gedreven. Zij vluchtten naar een katoenveld, terwijl zij steeds met hun revolvers op dc achtervolgers bleven vuren. Ten slotte werd een hunner echter zoodanig door de geweerkogels zijner ach tervolgers getroffen, dat hij ernstig gewond neerviel. Zijn makker sloeg thans de schrik om het hart en hij stak de handen op ten teeken, dat hij zich wilde overgeven. Zwaar geboeid werd hij naar Athens gevoerd, waar ook zijn gewonde makker in het ziekenhuis is opgenomen. EEN PROCES TEGEN EEN BELGISCH OFFICIER. Binnenkort dient voor de militaire recht bank te Antwerpen in hooger beroep de zaak tegen den Belgischen luitenant, die in Juni van het vorig jaar door den krijgsraad werd veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf en degredatie, wegens inishandeling en mis bruik van gezag jegens zijn landgenooten, met wie hij tezamen gedurende den oorlog in het Duitsche krijgsgevangenkamp Ober- horde heeft Vertoefd. Hij was in 1914 bij Namen gevangen ge- nomen en geinterneerd in dat kamp. In ver- band met zijn militairen graad werd hij aan- gezocht om onder de bevvoners van dat kamp de discipline te handhaven. Hij kreeg op die wijze gezag over een duizendtal Bel- gische militairen. Hem wordt thahs ten laste gelegd, dat hij verschillenden van hen aan de ,,schandpaal" heeft laten binden, opzet- telijk een hond heeft opgehitst tegen een dier gevangenen, die ernstig door het dier gebe- ten werd, en voorts. dat hij tal van Belgen heeft geslagen en verwond. De luitenant ontkent de feiten, of schrijft ze op rekening van de Duitschers, maar er- kent, dat hij energiek heeft moeten opfreden om de orde in het kamp te bewaren. VLOEDGOLF OP DE KUST VAN KOREA. Het departement van Marine te Tokio heeft bericht ontvangen uit Korea, dat 400 visschcrs en andere personen vermis! wor den na een vJoedgolf, welke tijdens een storm de, oostkust van Korea tcisOrde. Men vermoedt, dat een groot aantal om- gekomen is. EEN SCHRIKKELIJKE MISDAAD. In den sneltrein Nancy-Parijs is Vrijdag- nacht een schrikkelijke misdaad gepleegd door 3 soldaten van het 26ste regiment Fransche infanterie. Twee der (Jaders zijn gevat en een van hen, Maury geheeten, heeft de volgende be- kentenis afgelegd: „Vrijdagavond heb ik de kazerne zonder permissie verlaten en ben naar het station gegaan om den sneltrein naar Parijs te nemen. Daar heb ik mijn kameraden Val- leron en Bogoris ontmoet. Deze gingen eveneens zonder permissie naar Parijs en ze verklaarden mij, dat ze van plan waren in den sneltrein onder weg hun slag te slaan en dan met het geld, dat ze daardoor zou- den krijgen naar Brest te gaan om vandaar naar Amerika in te schepen. Ik heb me laten verleiden met hen mee te doen en wij zijn in een derde klasse-wagen gaan zitten. Onder weg zijn we langs de loopplanken naor de wagons tweede klasse gegaan en zijn in den gang van den trein de coupe's langs gegaan om te zien of wij ook remand zagen, man of vrouw. die alleen was en die er naar uit zag gGd bij zich te hebben. Alaar er waren te veel menschen, wij durfden niets te be- ginnen. Toen zijn wij naar den wagen met coupes eerste kiasse gegaan. Een der wagens was vrijwel heelemaal leeg. In een der coupe's, waar het licht nog uitgedaan was lag een man te slapen, een tweede luitenant. Het was ongeveer 4 uur 's morgens. Valleron haalde toen uit zijn kapotjas twee ijzeren staven, die hij uit de kazerne meegenomen had; hij gaf er een van aan Bogoris, hield zel I de andere en gelastte mij op den uitkijk te blijven. Hij bedreigde mij tevens voor het geval ik weg zou loopen. Toen zijn Valleron en Bogoris de coupe binnen gegaan en zijn verwoed met hun staven op het hoofd van den Untenant gaan slaan. Afaar deze was sterk en verweerde zich geweldig, hij beet zijn aanvaliers en trachtte den noodrem te bereiken. „Waar is je geld?" zei Bogoris tegen den man wiens gelaat vol bloed was. Deze wees naar zijn reistasch, maar bleef tegenstand bieden. ,,Kom helpen" riep BogoFtS mij toen toe. Ik trachtte :'rn officier bij de keel te grij- pen; maar he gclukte niet. Toen stak ik hem mijn duin. n den mond om hem te ver- stikken, maar hq beet mij zoo hevig, dat;ik los moest laten. Tegelijkertijd bleven de an deren nog met hun staven op hem slaan en wilden een der staven in de wonde zieii te duwen, die de luitenant in het voorhoofd had. Ook dit hielp niet. Bogoris trachtte toen nog met zijn mes den luitenant af te maken, door hem in het gezicht te steken, maar deze bleef zich nog zoo heftig ver- dedigen en schreeuwde zoo hard, dat wij een portier open deden, hem beetpakten en uit den trein wierpen. Valleron opende toen niet gewelc! den reistasch, waar niets van waarde inzat. Bogoris is bij Parijs uit den nog in voile vaarl zijnden trein gesprongen. Valle ron en ik hebben dat pas gedaan toen de trein bij Parijs tangzaam begon te rijden". De aangevallen luitenant heet Lacarri£re en was op weg naar zijn ouders in Parijs, met een permissie van enkele dagen. Hij is in zwaar srewonden staat langs de spoorlijn gevonden bij La-Ferte sous-Jouarre en naar het hospitaal te A4eaux overgebracht. De directeur-geneesheer van dat hospitaal bUjft eenige hoop behouden zijn leven te redden ondanks de talrijke ernstige wonden. De ouders van den ongelukkige zijn te Meaux aangekomen. De soldaat Bogoris is nog niet opge- spoord. ZESDU1ZEND TON TABAK VERNIETIGD. Een der pakhuizen in het Victoria-dok te Londen is totaal uitgebrand. Zesduizend ton tabak is een prooi der vlammen geworden. AAen schat de schade op meer dan een mil- lioen pond sterling. WEERBERICHT VAN 18 APRIL 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 767,3 Valdersund. Laagste barometerstand 753,0 Valentia. Verwachting tot den avond van 19 April: Meest zwakke wind uit Oostelijke rich tingen, licht tot half of zwaar bewolkT aan- vankelijk nog droog weer, waarschijnlijk nachtvqrst, iets zachter overdag. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 13 dezer van Rosario naar New-York, s.s. HELENA vertrok 10 dezer van Phila delphia naar Antwerpen. s.s. TERNEUZEN vertrok 17 dezer van Antwerpen naar Port Talbot. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Indien t spoedige en zakere verlichting wenscht van de pijnen en ongemakken van slechte spijsvertering, dyspapsie, maagontste- king, gisting van het voedsel en aciditeit, ge- braikt dan een half theelepeitje Gebismureerd Magnesium na Uwe maaltijden of wanneer pijn door TJ wordt opgemerkt. Gebismureerd Mag nesium werkt als een toovenniddel, het is be- slist onschadelijk en stelt de emstige maag- lijders in staat hun voedsel met genot te nut- tigen, zonder dat zij bevreesd behoeven te zij n voor de pijnen of ongemakken die er op zullen voigen. Dit is de reden waarom Gebismureerd Magnesium „De Doctor voor Maaglijders" wordt genoernd. Schaft U nog heden Gebis- mareerd Magnesium aan bij Uw apotheker, ge- bruikt het volgens de gebruiksaanwijzing en het is dan tien tegen een dat gij spoedig ver- geten zult hebben dat gij ooit een pijnlijke maag hebt gehad. Gebismureerd Magnesium Depot, NassaukaSe. 314, Amsterdam. Verkrijg- baar bij alle goede Apothekers en Drogisten. o.a. bij A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Vergadeiing van Donderdag 12 April 1923, des nannddags 2 uur. Voorzitter: de heer J. Huizinga, burge- meester. Tegenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt. L. T. van Hasselt, J. J. de Jager, P. van Cadsand, R. G. E. Nolson, G. de Ridder, F. B. G. de Meyer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel en A. J. Harte. Afwezig de heer H. J. van den Ouden. (2. Vervotg). 3. Verzoek van het bestuur der vereeniging tot ziekenverzorgmg om een subsidie van f 5000 voor 1923. Naar aanleiding van het in hunne handen om bericht en raad gestelde verzoek van het bestuur der vereeniging tot ziekenverzorging te Ter Neuzen, om ten behoeve van het zieken huis voo 1923 atsnog eene subsidie te willen verleenen van 3000, daar deze inrichting zofl- der subsidie niet geexploiteerd kan worden en het bestuur, daar geen andere oplossing moge lijk is gebleken, bij gemis daarvan aan de ver eeniging zal moeten voorstellen de inrichting te sluiten, verwijzen burgemeester en wethou- ders naar het voorstel van den heer Van Has- selt, bpgenomen in de notulen der vergaderihg van 15 Maart ji. (bladzijde 4 en 5). De heer DE JAGER, opmerkende dat het voorstel beoogt, aan de vereeniging toe te ken- nen eene subsidie over de jaren 1923 tot en met 1930, beginnende met f 4000 en afloopende tot f 1000, heeft uitgerekend dat dit neer komt op een gemiddeld bedrag van 2500 per jaar. Hij verklaart voor dit voorstel wel iets te ge- voelen, doch zou er de voorwaarde aan willen verbinden, dat het bestuur na afloop van het eerste jaar eene zuivere exploitatierekening overlegt. Indien dan blijkt, dat de subsidie niet voldoende is, en alzoo de schuld van het ziekenhuis niet in een dalende lijn gaat, zou hij de verdfire uitvoering van de subsidie- verleening als vervallen wenschen te be- schouwen. De heer DE RIDDER meent, dat het voor het bestuur der vereeniging geen bezwaar zal zijn, die voorwaarde te aanvaarden Indien de vereeniging tie door den heer Van Hasselt voor- gestelde subsidie krijgt, kan de schuld worden afgelost. In de tiJekomst Zal het ziekenhuis van nog grooter beteekenis worden. omdat er nu ook in gevestigd is het consul tat iebureau voor tuberculose-bestrijding. terwijl door de Rijksverzbkeringsbank is besloten, de chirur- gische gevallen uit deze omgeving die voor rekening der bank moeten geschieden, aldaar te laten behandelen. In de toekomst, als de schuld is afgelost, zal de inrichting zichzelf kunnen bedruipen. De heer HAMELINK wij ft er op, dat deze zaak herhaaldelijk in den gemeenteraad terug- komt. On 4 Anril 1922 zeide de heer Nolson: „de inrichting krijgt de stibsidie niet en daar- mede is het uit'Het bestuur heeft het ech-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2