6EMENBDE BERICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. Hawdelsberichteii. ZIJ KWAMEN TE LAAT. Te Bccrta hebben de communisten die thans twee raadsleden hebben, Dinsdag verzuiind bun candidaatlijst in te jeveren. Ze zijn er enkek minuten te laat mee ten gomcentohuize gekomen. TXXIR EEN STEEN VERWOND. Aan den Krwkwcg te Rotterdam hebben jongens met stukken steen gegooid naar een in de richting Dordrecht vertrekken- don trcin. De op de locoinotief staande ma chinist is door een steen ernstig aan het viooflioofd verwond en een ruit werd ver bs'i|zeld. ZUURSTOFAPPARAAT GESPRONGEN. Woensdagmiddag is in de smederij van G. J. W. van der Veld aan de Brouwers- vaart te Haarlem een zuurstofapparaat ge- sprongen. Van der Veld, een man van 27 jaar, werd aan het hoofd getroffen, hij is aan de gevolgen overleden. ZONDERLING VOORJAAR. Men meldt nit Geldermalsen aan het Hand.bh: Als curiositeit mag zeker wel gemeld wofden, dat deze week een ploeg arbei- ders op een perceel land aan het aardap- pel rooieit was oogst vorige jaar op een akker daarnaast een aantal werk- Jieden aan het aardappclpotendaarvoor «Hjn pruimenboomgaard in vollen bloei en tussthen de akkers een dicht gevroren sloot. MOORDAANSLAG. De 33jarige groentenkoopman M. van T., wandelde Woensdagavond omstreeks 7 uur in de Aert van Nesstraat te Rotterdam, met zijn meisje, de 31 jarige A. van der W„ die in die straat op. een kamer woont. De broe- der van M. van T., die een paar meter ach- ter hen liep, hoorde dat M. met zijn meisje twist gekregen had. Vermoedelijk was er rnmnennijd in het spel. Even later haalde M. een kleine browning te voorschijn en loste twee schotett op zijn meisje. Een van de kogels vloog langs het hoofd van den spaitmeester Van Zwet, die in zijn deur de courant stond te lezen, en.de andere kogel doorboorde de rechterkaak van het meisje er bleef in de linkerkaak zitten. M. v. T. zette daarna het wapen tegen de rechterslaap, drukte af en zakte op straat ineen. Het meisje werd bii den bakker J. Hen- drikse in de Aert van Nesstraat binnenge- dragen en is" vandaar naar het ziekenhuis vervoerd. De kogel is er uit de kaak ge- haald. Haar foestdnd levert geen oogenblik- kelijk gevaar op. VI.-v. T. werd eveneens naar het zieken huis gebracht; bij aankomst aldaar was hij reeds overleden. De revolver en drie ledige huizen zijn op straat gevonden en in beslag genomert. Het wr.pen was nog met twee patronen'geladen. EEN TEGENVALLER. den heeft getracht in te breken in het postkantoor te Ede. Er is een paneel uit een buityndeur van de postkarrenbergplaats gezaagd. De inbrpkers zijn niet verder kuffineii komep, daar de verbindingsdeur met het kantoor met iizer beslagen is. VREEMDE VOGELS. )p Schiermonnikoog vertoeven thans een zeer groote areud en een wilde zwaan, een zoGgenaamde kloekzwaan, die in den winter ir ons land maar zelden voorkOmen. Ver- leden week was er een groote koppel plu- vieren, zoo groot als daar nog niet werd gezien. Zij streken op de groene vlakte ten Zuiden van het eiland neer; het waren er, naar ruwe schatting, wel 2000 a 3000; zij piaatsten zich over een oppervlakte, die uit eenige hektaren weiland bestond. De wilde vogels worden 'vermoedelijk tegengehouden door den steeds aanhouden- den sterken Oostentond. DE D1ELSTAL VAN 600.000 FRANCS TE PARIJS. Gmtrent den diefstal van juweelen, ter w..arde van 600.000 francs in een groot hotel te Parijs, ontleenen wij aan de Fran- sche bladen nog het volgende; Eerst kortgeleden waren in een groot hotel in de Rue de la Paix afgestapt de heer en meyrouw Braun, van Oosteorijksche natio- naliteit. Zij betrokken twee kamers. Maandagochtend verlieten zij het hotel om i egen uur. Tegen den middag keerde me- vrouw Braun terug. Zij wilde in de portiers- loge den sleutel van haar kamer halen, doch de sleutel was tot haar verwondering niet aanwezig. Eenigen tijd later kwam ook de heer Braun binnen. Van zijn echtgenoot ver- r.emende, dat de sleutel weg was, bcsloot hij de deur van zijn kamer met een passe-par tout te openen. Zoodra hij de kamer binnen- trad, berherkte hij, dat zijn gouden horloge, hetwelk hij op den schoorsteen had laten liiigen, verdwenen was. Op den grond lag een schaar, waarvan de punten geheel ver- bogen waren. Vermoedelijk hadden de die- ven deze gebruikt om de lade van een -chrijftafel te forceeren. In deze lade bc- \i aarde de heer Braun eenige paren gouden manchetknqopen, benevens een juweelen dasspeld, ter waarde van totaal 50.000 francs. A1 deze voorwerpen waren ver dwenen. Doch ook de kamer van mevrouw Braun was niet gespaard. De kast was geopend en men had een paarlen halssnoer, ter waar de van 200.000 francs, een broche met groo- ten smaragd en verschillende andere din- nanten sieraden, in platina gezet, waar- nder een diamanten steekspeld, medege- r men. De totale waarde van de gestolen voorwerpen wordt, z.ooals gemeld, op '00.000 francs geschat. Als bijzonderheid zij nog vermeld, dat de Heutel van de kast zich in een koffertje, hetwelk in de kamer op den schoorsteen was geplaatst, bevond. E)it koffertje, waar in geen voorwerpen van waarde waren, was geopend en de sleutel van de kast was er uit zenomen. Dit doet de politie veronderstel- len, dat de dieven moeten bekend zijn, ge- weest met de ge'woonten van het rijke echt- naar. Kort na ontdekking'Yan den diefstal arri- -eerden de cdmmissafisseh van politie Coste en Guillaume, am het onderzoek te leiden. Tot dusver heeft men echtfr nbg geen spoor van de dieven kunnen ontdekken. GEMEF.NTEKAAD VAW TER NEUZEN. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) WEERBERICHT VAN 16 APRIL 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 765,4 Stensele. Laagste barometerstand 752,5 Le Havre. Verwachting tot den avond van 17 April: Zwakke tot matige Oostelijke tot Noord- oostelijke wind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, waarschijnlijk nacht- vorst, zelfde temperatuur overdag. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT SCHAPP1J—TER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 13 dezer van Rosario naar New-York, s.s. HELENA vertrok 10 dezer van Phila delphia naar Antwerpen. s.s. TERNEUZEN in tossing te Ant werpen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. SCHEEPVAARTBEWEUUNU. 11 April. Nederl, s.s. Wintcrswi|k, 8394 M3., ledig, van Gent naar Grangemouth. Eng. s.s. Palmston, 1314 M3., ledig, van Gent naar Sandvick. Eng. s.s. Sunniside, 2092 M3., ledig, van Gent naar New-Castje. Fransch s.s. Bolbec, 3013 M3„ fosfaat, van Gent naar Granville. Fransch s.s. Honeck, 12282 M3., ledig, van Gent naar Cherbourg. Zweedsch s.s. Falkvik, 3683 M3., ledig, van Gent naar Swansea. Eng. s.s. Querida, 3326 M3,, ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Blackcock. 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Nesta Williams, 1385 M3., ledig, van Gent naar Goole., Eng. s.s. Corton, 9636 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Diana, 3267 M3., stukgoed, van Gent naar Stavangex. Noorsch s.s. Fidalgo, 3180 M3., ledig, van Gent naar Kingslynn. Eng. zeils. Gothic, 422 M3„ ledig, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Aydon, 5427 M3„ koien, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. The Monarch, 1638 M3„ kolen, van Ayr voor Gent. Eng. s.s. Mayrix, 2248 M3., ledig, van Gent naar Goole. 12 April. Eng. s.s. Jolly Basil, 964 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Record Reign, 567 M3., ledig, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Falcon. 1910 M3.. stukgoed, van Londen voor Gent. Noorsch s.s. Ethel, 4275 M3„ cokes, van Barry Dock voor Geht. Noorsch s.s. Jernfjeld, 3871 M3.. ledig, van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Echo, 1415 M3., ledig, van Gent naar Kingslynn. Noorsch s.s. Hiibro, 5032 M3., cokes, van New-Castle voor Gent. Zweedsch s.S. Mercuruis, 1573 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Zweedsch s.s. Valkyfian, 3482 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Nederl. s.s. Groenlo, 4106 M3„ cokes, van Barry voor Gent. Eng. s.s. Therese, 3677 M3., kolen, van Goole voor Gent. Van 11 tot en met 15 April werden langs de Oostsluis alhier 78 hinnenvaartuigen op en 112 afgeschut; langs de Middensiuis 14 op- en 21 afgeschut: langs de Westsluis 5 op- en 4 afgeschut. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd: een portemonnaie met inhoud. Rechthebbende vervoege eich aldaar. Rotterdam, 16 April 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 639 vette runderen, 303 vette- en graskalveren, 147 schapen en lammeren en 697 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1176 tot 1,20 2e kw. /1,15 tot 1,10 3e kw. 1,tot 0,90 Ossen le kw. 1,15 tot 1,17°; 2e kw. 1,10 tot 1,3e kw. 0,95 tot /0,85; Kalveren le kw. 1,60 tot /1,80 2e kw. 1,40 tot 1,20; 3e kw. 1,05 tot 0,95 Schapen le kw. tot 2e kw. tot 3e kw. tot Zniglammeren tot per stuk; Varkens le kw. /0,94 tot y 0,962e kw. 0,92 tot 0,88 3e kw. 0,84 tot /0,80 licht soort 0,85 tot 0,92. Vet vee en vette kalveren met matigen haudeltweede en derde kwaliteiten moeiigk verkoopbaar. De handel in schapen was onbednidend wegens den geringen aanvoer. Bg den aanvang der markt was de handel in varkens redelgk, later liepen de prijzen eenigszins terug, hoe wel de aanvoer minder dan de vorige week was. FiJNE ZADEN. Lgnzaadvoer 18,tot 20,— Bruin Mosterdzaad 43,tot 46,— Geel Mosterdzaad 30,tot 33, Karwgzaad /155,tot /160,Kanarie- zaad f 17,tot 19,Koolzaad tot Zaailgnzaad 20, 23,Blauwmaanzaad 48,tot 52,Boekweit 12,50. VLAS. Aangevoerd: Blauw 11200 K.G. /1,10 tot /1.80, Groningsch 15000 K.G. /1,20 tot f 1,75. Hollandsch Geel 9450 K.G. /1,25 tot /1.85. Wit 12820 K.G. /1,_ tot /1,35. Dauwroot 2100 K.G. 0,90 tot 1,25, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe f 1,60 tot f 2,20 Zeeuwsche Bonte 1,70 tot 2,30 Poters /0,70 tot /1,20; Zeeuwsche Eigen- heimers /9.80 tot 1.10 Blauwe Eigen- heimers 1.20 tot 1.70; Brielsche Eigenheimers 1.tot /1,60; Bravo's 1,70 tot 1,90Red Star 0.80 tot 1,60 per H.L. Malta's 9 tot 11 cent per K.G. E IE REN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 4,50 tot 5,50. Verg-adering van Donderdag 12 April 1923, des namiddags 2 uur. Voorzitter: de heer J. Huizinga, burge- meester. i egenwoordig de leden: L. J. Geelhoedt. L. i. van Has.seit, J. J, de Jager, 1J. van Cadsand. R. G. E. Nolson, G. de Itidder, F. B. G. de Meijer, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel en A. J. Harte. Afwezig de heer H. J,, van den Ouden. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Notulen. Aangezien de notuleh der vergadering van 15 -VI a art 13. nog niet gedrukt zijn, wordt de vast- steliing daarvan aangehouden. 2. Ingekomen stukken. a. Een adres van A. P. van Baal, voor zitter, en J. van Meelen, secretaris. van den Ohr. Besturenbond te Ter Neuzen, waarbij zijn aangesloten de Chr. Werkiiedenvereemging Itom. 13 i, de R. K. werldiedenvereeniging ,,St. Raphael", de Chr. Bond van bouwvakar- beiders, afdeeling- Ter Neuzen, en de Chr. Land- arbeidersvereemging te Driewegen, die daarin te kennen geeft, dankbaar te erkennen, het vele goede, dat door den raad werd gedaan voor de verbetering der volkshuisvesting; dat echter bij nader onderzoek is gebleken, dat nog velen in deze gemeente zijn, die moe ten wonen in huizen waarin groot nadeel be- staat voor de gezondheid door te weinig ruim- te, vochtigheid en andere nadeelen; dat nog in enkele perceelen 2 gezinnen wor den aang'etroffen en ook onbewoonbaar ver- klaarde woningen worden bewoond; dat deze mensrihen evenwel niet in staat zijn een hooge huur te betalen, wijl zij nu reeds moeten bestaan van nagenoeg geen of geen voldoende inkomen en gedwongen worden zulke soort huizen te bewonen; redenen waarom de Chr. Besturenbond er bij den raad op aandringt voort te gaan met gel- den beschikbaar te stellen voor woningbouw, met name voor een soort woningen waarvoor hoogstens 2,75 a 3,huur moet worden betaald, omdat voorzien wordt in de behoefte voor onvolledige gezinnen. Burgemeester en wethouders stetlen voor, om dit adres te stellen in hunne handen om bericht en raad. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. b. Kennisgevingen van P. van Cadsand, Jan de Feijter, J. Huizinga en J. D. Thielman, dat zij hunne benoeming tot lid der schattings- commissie bedoeid in art. 57 der wet op de Inkomstenbelasting 1914 aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een kennisgeving van W. Temperman, dat hij de benoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager ondervvijs in de kom aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. d. Een kennisgeving van J. C. Jansen, dat hij de herbenoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs voor Sluiskil Driewegen aanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het verslag der Gezondheidscommissie wier zetel is gevestigd te Ter Neuzen, over het jaar 1922. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een verklaring van E. A. van den Eeck- hout, slager alhier, dat hij aanneemt de voor- waarden waarop hem door den raad bij besluit van 15 Maart 1.1. vergunning wordt verleend tot het leggen en hebben van een buisleiding in gemeentegrond voor den aanvoer van water uit den middenkanaalarm naar zijn perceel aan de Donze-Visserstraat en Tholensstraat. Aangenomen voor kennisgeving. g. Het verslag der commissie van toezicht op net lager onderwijs in de kom der gemeente over 1922. Daaruit blijkt, dat de commissie op 1 Janu- an 1922 was samengesteld als volgt: C. M. L. Broekkamp, tijdelijk voorzitter en secretaris, W, Estor, L. A. F. Le Mat, C. Lok, en C. F. KdHler. In de Maartvergadering werd tot voorzitter benoemd de heer W. Estor, tot secretaris de heer C. F. Kohler. l>e drie leden die tot het bezoeken der scholen bevoegd waren, bezochten in den loop van het jaar de 5 scholen in de kom een paar malen en mochten wat de openbare scholen betreft constateeren, dat aan het schoonhouden der lokalen bij voortduring beter de hand werd gehouden. De commissie kreeg- bij hare bezoe ken den indruk, dat de toestanden op de scho len normaal waren en dat de voorschriften en verordeningen werden nageleefd. Het verzoek om advies in zake de vast- stelling van tijdperken voor het verleenen der landbouwverloven ontving de commissie te laat om dat nog tijdig uit te breng-en. Het advies dat de commissie meende te moeten uitbrengen betreffende het al of niet afstaan van een der openbare scholen aan de schoolvereeniging voor bijzonder Hervormd Onderwjjs, strekte in hoofdzaak om a. geen 3 openbare scholen te handhaven in verband met de schoolbevolking; b. een der openbare scholen af te staan aan de nieuwe schoolvereeniging; c. niet school B af te staan in verband met de bekende gehechtheid aan die school van zekere groep der burgerij; d. de verdeeling der leerlingen over de beide overblijvende openbare scholen door burge meester en wethouders te doen geschieden; e. de leerstof aan de in de bedoelde scholen niet te doen verschillen. Nog werd van wege de commissie gewezen op den onvoldoenden toestand waarin het vei- lingsgebouw verkeerde, dat tijdelijk voor schoollokaal moest dienen. Dit had tengevolge, dat de betrokken klasse onmjddellijk in tie R. H. B. school ondergebracht werd. Op 1 November vertrok de heer Estor en werd de heer Le Mat tijdelijk voorzitter. Aangenomen voor kennisgeving. h. Het raadsbesluit van 15 Maart 1.1. be treffende het aangaan eener geldleening groot 4050, tot dekken der kosten van verbouwing der bijzondere school aan de Jozinastraat en verbetering der speelplaats aan de bijzondere school te Driewegen, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. i. Een verzoek van de vereeniging van Christelijk ondeiwijs te Driewegen, om beschilc- baarstelling van gelden voor aanschaffing van nieuwe schoolmeubelen. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit verzoek te stellen in hunne handen om be richt en raad. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. j. Een adres van het hoofdbestuur van den Algemeenen Nederlandschen Politiebond, lui- dende ais volgt: In verband met de naar voren komende nei- ging tot verslechtering der bezoldiging van de in dienst syjnde ambtenaren is het Hoofdbe stuur van den Algemeenen Nederiandschen Politiebond zoo vrij uw geacht college als zijne meening kehbaar te maken, dat de salarissen ,der politieambtenaren - op -Sen behoorljjk peil 'dienen te worden gehouden oi alsnog georachi," wjl met een toestand intreden, dat er van eene onomkoopbare betrouwbare politie geen sprake meer kan zijn, wat voor ons land en volk, dus ook voor uwe gemeente een van de grootste rampen zou zijh. Niet mag worden vergeten, dat het levc-n yan een politieinaiT is een en al opoffering. Dien- sten hioecen door nem worden gedaan 's Zon- dags dn 's nachts. Hij staat bloot aan gevareti voor ieven en gezondheid van de Zijde van kwaadwilligen en van klimaai. Ernstig wordt er op gewezen, dat wanneer moeilijke tijden mochten komen en het ge vaar, dat pntevreden en minder ordelievenoe elementen de openbare orde verstoren is lang niet denkbeeidig het de politieman zal zijn, die het gewicht van zijn ambt dubbel zal voe- len. Deze omstandigheid alleen reeds moet tot. groote voorzichtigheid aansporen, opdat voor- kotoen worde, dat de politieambtenaar dooi verwa&rloozing zijner belangen wordt gedron- gen naar het kamp der ontevredenen. Het moet van groot belang worden geacht te weten, dat men beschikt over goede, be trouwbare politiemannen, doch dan geve men hen ook eene behoorlijke bezoldiging, geregeld naar billijke grondslagen. Wij vragen uw aandacht voor het feit, dat de gewone rijksveldwachter een salaris heeft van f 1600 tot f 2300, met kindertoeslag, en dat die rijksveldwachter kali opklimmen tot f 3000 pel' jaar als brigadier-majoor of tot 3400 als rijksveldwachter-rechercheur. Het loonpeil van de gemeentepolitie in uwe gemeente is nog van dien aard, dat verlaging, op welke wijze dan ook zeer ongewenscht moet worden geacht. Ook het verhalen op de bezol diging van de pensioonsbijdragen kan niet anders worden bescliouwrf dan als eene verkap- te salarisverlaging, want.de belanghebbenden worden er onmiddellijk door getroffen. Wel is waar, dat het rijk zelf is voorgegaan met het verhalen van 8V2 van de bezoldi ging van de rijksambteriaren voor pensioeirs- bijdrage, doch waar bij het vaststellen van het loonpeil van de politieambtenaren in uwe ge meente, niet de rijksregeling daarvoor als voorbeeld is genomen en de bezoldiging uwer gemeente-politieambtenaren nog yerre beneden het peil blijft van de bezoldiging der rijks- politieambtenaren gaat het niet aan thans de bezoldiging der ambtenaren van gemeente politie te verminderen, door heffing van eenige premie voor pensioensbijdragen. Naast zijn beter salaris heeft de rijkspolitie- ambtenaar nog kindertoeslag en woningtoe- lage, voorrechten, die bij de ambtenaren uwer gemeentepolitie onbekend zijn, Niet mag uit het oog worden verloren, dat in het thans ge- sloten gulden tijdperk de ambtenaar geen extra-winsten gemaakt heeft, doch integendeel een zorgelijk bestaan mopst lijden. Toen werd in de laatste plaats geda,cht aan den ambte- naars-stand. waarin toen, als gevolg van de prijsstijgingen vaak armoede werd geleden. Toen in bedoeid tijdperk van het gemeentelijk personeel nu en dan adressen bij uwen raad binnenkwamen, houdende "verzoek tot salaris- verhooging werd de behandeling dier adressen v.itgesteld tot den tijd, dat de begroot'ng der gemeente werd behandeld en liet men de be langhebbenden wachten. Thans nu men het gemeentepersoneel in zijne inkomsten wenscht te gaan beknibbelen, toont men meer haast te hebben en wordt er los van de begrooting een tusschentijds-voorstel gedaan, strekkende tot dat doel. Wanneer de gemeente-financien thans in stechten toestand verkeeren. moet het toch nog zeer onrechtvaardig en onbillijk worden ge- noemd wanneer getracht wordt de lasten daar van zooveel mogelijk te leggen op de schouders van slechts een deel der burgerij i. c. het per soneel uwer gemeente. Vermindering van in komsten van bedoeid personeel met misschien eene kleine verlichting brengen in den belas- tingdruk uwer gemeentenaren, doch beteekent voor het gemeentepersoneel een meer dan dub- bele onrechtvaardige belasting'. Aangezien de omstandigheden dit nog niet mogelijk en wenschelijk rnaken verzoekt het hoofdbestuur voornoemd tledelachtbaren drin- gend niet uwe medewerlcing te willen verleenen aan eene salarisvermindefing, op welke wijze dan ook, doch juist integendeel te willen mede- werken om voor de hier bedoelde categorie van ambtenaren thans te behouden wat zij te laat heeft verkregen en haar thans nog rechtens en billijkheidshalve toekomt. Burgemeester en wethouders verwijzen in verband met dit adres naar hun voorstel onder punt 10 der agenda, om het voorstel der heeren De Jager en Scheele tot verhaal van een deel der pensioenpremie niet aan te nemen. j. Het raadsbesluit van 15 Maart 1.1. tot wijziging der begrooting- voor 1922, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedepu teerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. k. Een verklaring van D. C. IJsibaert, dat hij de voorwaarden aanvaardt, hem bij raads besluit van 15 Maart 1.1. gesteld voor het leg gen van een riool in gemeentegrond. Aangenomen voor kennisgeving. Wordt vervolgd AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Maart. Jan Klaas- sen, oud 28 j., jm. en Levina Jacoba Wieles, oud 25 j., jd. 23 Maart, Jacobus Roster, oud 20 j., jm. en Cornelia Koekkoek, oud 19 j., jd. Huwelij ks-\ olt,rekk)i)g6p, V(l,Maart. Fieter Jan van Bendegem, oud 25 j., jm. en Maria Santina Koole, oud 25 j., jd. 8 Maart. Comelis Hollebrand, oud 51 j., weduwn. en Janna Koek koek, oud 48 j., wed. Adriaan Willern Scheele, oud 26 j., jm. en Anna Jacoba Bareman, oud 25 j., jtl. Jacob Wieles, oud 23 j., jm. en Susan na Elisabeth van- Bendegem, oud 22 j., jd. 15 Maart. Jan Klaassen, oud 28 j., jm. en Levina Jacoba Wieles, oud 25 j., jd. Geboorten. 2 Maart. Pieternella Maria, d. van Adriaan tie Footer en van Janna Maria Dielemait. Levinus Cornelis, z. van Jacobus Bakker en van Cornelia Maria van Bendegem. 5 Maart. Jacobus, z. van Jacobus Buijze en van Janna Dieleman. 8 Maart. Pieter Adriaan, z. van Jannia van Hanegem en van Janneke Eli sabeth de Gardeijn. 19 Maart. Aaltje, d. van Comelis de Putter en van Janneke de Putter. Sara, d. van Petrus Dieleman en van Sara Martina Hevjnsdjjk. 12 Maart. Pieternella, d. van Johannes de Bruijne en van Maatje Lourens. Geleijn, z. van Andries de Visser en van Johanna Pieternella Oppeneer. 16 Maart. Sara, d. van Meeuwis de Bruijne en van Dina Verpoorte. 17 Maart. Jan, z. van Pieter Comelissen en van Anna de Bruijne. 18 Maart. Ebrina, d. van Laruus van Cadsand en van Krijna Tanneke Rouw, 18 Maart. Sara Leuntje, d. van Joris de Vos en van Maria Ja coba Sara de Vos. 21 Maart. Comelis Adriaan, z. van Levinus Hemnanus de Kraker en van Cornelia Haak. Rosa Maria, d. van Eduardus Jacobus TJsebaert en V3n Maria Rosalia Ange lina Hamerlipck. 26 Maart. Geertmida Klara, d. van Jan Frederik de Doelder en van Neeltje Magdalena Klaassen. Julien Frangois, z. van Joseph Francies Marie Dieleman en van 27 Maart. Pieternella Adriana, d. van Gerard Adriaan van Driel en van Pieternella Adriana van Es. Overljjden. 4 Maart. Stephania Coppieters, oud 36 j., echtg. van Dominicus Franciscus Goossens. 6 Maart. Christiaan Hollebek, oud 11 j., z. van Andries en van Willemina de Jonge. 24 Maart. Janna Dees, oud 73 j., wed. van Adriaan Scheele. 28 Maart. Marinus Wiemes, oud 82 j., weduwn. van Catharina Herrebout. BOSCH KAPELLE. Huwelijks-aangiften. 29 Maarj. Augustus Martens (van Koewachtj, olid 27 j., jm. en Maria Pieters, oud 25 j., jd. Petrus Kint, oud 33 j., jm. en Paulina Remorie, oud 27 j., jo Geboorten. 1 Maart. Daniel, z. van Jaspert Oppeneer en van Maria Ebrina van Doom. 3 Maart. Adriana Maria, d- van Johannes Adriaansen Neeteson en van Magdalena Jo hanna de Pagter. 15 Maart. Rosalia, d. van Theophilus Josephus Martens en van Maria Jo hanna Otjes. 30 Maart. Joseph Augustinus, z. van Desire Freijser en van Leonia Maria Lauwereijs. Overlijden. 5 Maart. Gijsbregt van Laar, oud 82 j., weduwn. van Anna Maria Serrarens, echtg. van Paulina Adriaansens. 9 Maart. Jo seph de Smet, oud 8 m., z. van Camille en van Maria Petronella van den Berghe. HOEK Huwelijks-aangifen. 1 Maart. Jacobus Dees, oud 30 j., jm. en Suzanna Verpoprte, oud 25 j., jd. 16 Maart. Adrianus Martinus Meeusen, oud 38 j., jm. en Sara Verbrugge, oud 39 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Maart. Jacobus Dees, oud 30 j., jm. en Suzanna Verpoorte, oud 25 j., jd. Geboorten. 6 Maart. Salomon, z. van Levi nus Jacobus Meertens en van Ebrina Jansen. 7 Maart. Pieternella, d. van Janna de Kraker. Remon, z. van Emiel Notschaele en van Rosa lia Vincent. 12 Maart. Jacobus, z. van Jan Jansen en van Neeltje Michielsen. 13 Maart. Livina Marina, d. van Louis de Groote en van Maatje Maria Verheulen. Marinus, z. van Gelein Meertens en van Pieternella Vinke. 24 Maart. Pieter Jacobus, z. van Karel de Feijter en van Elisabeth de Bruijne. 31 Maart. Jacobus Johannes, z. van Conelis Scheele en van Louisa Adriana de Wispelaere. Overlijden. 2 Maart. Catharina Deij, out! 66 j., echtg. van Jacobus van Doeselaar. 9 Maart. Abraham de Blaeij, oud 67 j., echtg. van Suzanna Johanna Maartens. 12 Maart. Leendert van Oosten, oud 70 j., weduwn. van Janneke Buijze. WESTDORPE. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Rudolphus de Vos, oud 24 j., jm. en Madelena Amelia van Hulle, oud 21 j.. jd. 31 Maart. Emiel de Maer- telaere, oud 26 j., jm. en Eliza Marie Bomelijn, oud 23 j., jd. Geboorten. 5 Maart. Elza, d. van Franciscus Bruno de Vrieze en van Julma Bemardina Kamoen. 12 Maart. Rachel, d. van Alphon- sius Verhoeven en van Maria Louisa de Guyte- naer. 27 Maart. Leonardus Theophilus Johan nes, z. van Honore Comelis Morcus en van Bertha Juliana de Guytenaer. Overlijden. 5 Maart. Polydore Hyppoliie van Haelst, oud 72 j., z. van Theodoras Johannes en van Maria Christina Kerckhaert. 18 Maart. Elisabeth Francisca van Hulle, oud 68 j., echtg. van Eduardus DTiaene. 23 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het mann. gesl. van Eduardus Verdurmen en van Maria De Caluwe. SAS VAN GENT. Geboorten. 25 Maart. Florence Leontine, d. van Benignus Vergauwen en van Maria de Bakker. Overlijden. 12 Maart. Theophiel Verman- del (van Assenede, B.), oud 50 j., echtg. van Louisa Maria Van Guyt. ZAAMSLAG. Huwelijks-aangiften. 29 Maart. Pieter den Hamer, oud 22 j., jm. en Jacomina Jacoba Sol, oud 24 j., jd. Geboorten. 10 Maart. Leunis Comelis, z. van Jojakim Jacobus Verlinde en van Anna Dees. 13 Maart. Janus Jacobus, z. van Krijn Hame link en van Janna Herrebout. 20 Maart. Sara, d. van Simon Mechielsen en van Jacoba Maria van Hoom. 21 Maart. Helena Catharina, d. van Jacob Kempe en van WilheLmina Hamelink. 23 Maart. Cornelis, z. van Jan Roose en van Catharina de Putter. Overlijden. 4 Maart. Sara Wagenaar. oud 8 m., d. van Willem en van Maatje Buijze. 6 Maart. Johanna Maria Wisse, oud 24 j., echtg. van Mattheus Adriaan de Blaeij. 9 Maart. Jan Riemens, oud 72 j., echtg. van Catharina Rie- mens. 14 Maart. Jacomina Cornelia Dees, oud 5 w., d. van Cornelis Abraham en van Cornelia Janna Dieleman. 23 Maart. Een als levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van Pieter Marinus van de Voorde en van Janna Jozina Herrebout. Cornelia Charlotte Casteleijn, oud 79 j., a. van Michiel en van Neeltje Huissen. 24 Maart. Geertruida Cor nelia van Bendegem, oud 5 m., d. van Pieter Jacobus en van Maria Riemens. Mijnheer de Redacteur, Naar aanleiding van het ingezonden stuk van Mr. R. M. van Dusseldorp kan ik U mededee- len, dat het verslag van de rede van Mr. van Dusseldorp en het daarop gevolgde debat eene tamelijk nauwkeurige wedergave daarvan is. Het is geen stenografisch verslag, maar de hoofdzaken zijn op behoorlijke wijze naar voren gebracht. Toch verwondert mij het protest niet, daar ik nog voor het verslag in de Tern. Courant stond, de woorden hoorde van een Chr.-Hist. van Hoek: Ze leggen de zaak verkeerd uit, daar- rnede doelende op de toehoorders, die hun in- drukken onder elkander uitwisselden. Het Dleek mij, dat die indrukken geen an dere waren dan die in het verslag zijn neer- gelegd. Gaame wil ik hieraan toevoegen. dat de spreker zijne indrukmakende beschouwingen op ,,welwi!lende en gematigde wijze" ontvouwde. Het spijt mij, dat de spreker van zijne be- zadigdheid zooveel dis-pleizier moest onder- vinden. Met dank voor de plaatsing, DE VERSLAGGEVER VAN DE REDE. Iedereen heeft bij tijden een zacht iaxeer- rniddel noodig voot de lever en ingewanden. Foster's Maagpillen werken rechtstreeks op de lever, wekken de vloeiing der gal op en ver- schaffen natuurlijke werking der ingewanden. Slaap, eetlust en een goed humeur worden door Foster's Maagpillen verzekerd. Prijs per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0,65; in apotheken en drogistzaken. 9

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3