GEMEENTERAAI) van zaamslag. lonmiddellijk in zee. Met groote inspan- rang slaagden zij er In, de kindereti tc redden. Toen het laatste kind behouden aan wal w«rd gebraeht, barstte de menigte, welke het rcddingswcrk had gadegesiagen, in luid gejuich los. 'N Q EH EEL DORP BEDRINK1 ZICH. In de Belgische grensgemeenle Quievre- chain, op eenige kilometers afstand van Valenciennes, heeft zich een onbeschriiflijk zwelgpartij afgespeeld. Werklieden, die een karvvei verrichten nabij het spoorwegcm- pl acumen!, hadden een tankwagen ontdekt, welke 160 hectoliter Kinabitter bevatfie. Daar de vloeisstof uit den wagon siepelde, loonden zij zich aan den drank te goed doen. Spoedig Weird het feit in het dorp be kend en van alle kanten kwamen de dorpe- lingen, voorzien van flesschen en glazen, aanloopen. De gchegle vocrraad werd op- gevangen. Den ganschen middag vierde het dorp feest. Tal van beschonkenen lie- pen door de straten en verscheidenen vie- len voor dood neer. De politie kwam tusscheribeide, doch de de geheele wagon was toen reeds leegge- dronken. Na een door de politie ingesteld onderzoek, werden acht personen in hech- tenis genomen. Men verwacht, dat nog meer arrestaties zullen worden verricht. ZICH DOOD OELACHEN OM CHARLIE CHAPLIN. Te London heeft ©en rentienierend bouw- ondernemer, 79 jaar o.ud, met zijn huis- houdster naar de biosooop, om een film van Charlie Chaplin te zien. De oude hecr leed aan zwaarmoedigheid en hoop- te deze te overwinnen, als hij maar eens recht hartelijk kon lachen. Een Chaplin- film leek hem het beste middel daartoe en inderdaad, het middel bleek probaat, want bij de malle fratsen van Charlie lachte de grijsaard dat hij schudde. Helaas bet middel schoot zijn doel voorbij, want plotseling kreeg de lacher het benauwd, viel in de armen van zijn huishoudster en stierf. De dokter, die het lijk schouwde, oonstate.erde, dat de man een zeer zwal< hart had en schreef den dood aan een na- tuurlijke oorzaak toe. EEN RHINOCeROS-BABY. Te Plyinouth is een aantal boesten be- stemd voor den dierentuin te Edinburgh, aangekomen. Hierbij bevinden zich o.a. een rhinoceros, een zebra, een hert en eenige apen. De rhinoceros word tijdens de reis gevoed metde flesch. OF HIJ OOK MEE MOCHT RRATEN. De Engelsche Labourafgevaardigde Stan ley Burgess hield, zoo zegt de Evening News dezer dagen in zijn kiesdistrict, Roch dale, een rede, waarin hij-o.a. dit vermake- liijke geval vertelde; Toen hij onlangs in het Lagexhuis een rode had gehouden over het dienstboden- vraagstuk kwam een der conservatieve af- gevaardigden op hem af en zei: „Nu zul je toch moeten toegeven, Burgess, dat je niet half zooveel weet van het dienstbo- denvraagstuk als ik, Kijk 's wij houden er vier op na." „Zoo", zei Burgess toen ,,maar als ik er geen verstand van heb.... ik heb er im- mers vier het hof gemaakt." „Is dat waar?" vroeg de Tory-afgevaar- digde verschrikt „Zdkdr," was het antwoord „ik heb er vier het hof gemaakt en ben er ten slotte met een getrbuwd." Of hij ook mee mocht praten.... JAZZ-MUZ1EK EN MELK. Volgens den heir Walter G. Brooks, di- recteur van een muziekkorps, natuurlijk in Amexika, bestaande uit employe's Yajn' eiein zuivelonderneming te dezer plaatse, zou Jazz-nuiziek oorzaak zijn, dat de koeien meer en betere melk geven. De heer Brooks deelt mede, dat sedert 1921 in welfc jaar het muziekkorps werd op- gericht, de koeien geheel afwijken van al- Je statistieken betrefiende de meikproductie. Wij zijn begonnen met elken middag te oefenen, naoat de koeien waren gemol- k»n, zegt Brooks. Hoe meer vorderingen wij maakten, des te meer vermeerderde de mellcproduktie. Nu spelen wij voor de koeien, en wij gelooven, dat wij even waar- oeerende totltoorders hebben, als elk an- der muziekkorps in dit land. In ieder ge val: wij hebben resultaat. OEEN DRANK MAAR REVUES. De Ainerikaansche Shipping Board zal nog eens cen poging doen om het reizen met de schepen der Amerikaansche regce- ring wax aantrekkelijker te mtiken. Om de reis op deze schepen, die geen druppel akohoihoudende drank aan boord mogen hebben, wax drageiijxer te maken en aan tit- ooncurfentie der vreemde oooien met nun aanlokkenden drankvoorraad weer- stand tedoen bieden, is wat nieuws ver- zonnen. De „Leviathaa", het grootste pas- sagiersschip van de Shipping Board, die t» Newport werd opgeknapt tegen een uitgave van 1.600.000 pond, zal worden voorzien van een schitterend verlicht too- neel in de biilzaal, waar de passagiers ieder en avond van hun reis zullen wor sen onthaald op keurig gemonteerde re vues. Als revue-Wider aan boord werd aangescekf de huidige directeur-gjeneraal van het hippodroom te New York. De re vues aan boord zullen worden opgeluis- terd door een jazz-orkest. De Shipping Board vat deze zaak zeer .rnstig op. lie eerste voorstehing aan boord zal worden gegeven in Juni, wan ned Leviathan" weer in de vaart komt. EEN STR1JD OM HET RECHT. Vijf-en-veertig jaar geleden werd Dauval n apotheker te Parijs, veroordeeld tot kvenssiangen strat'arbeid, wegens het ver- giftigen van zijn vrouw met arsenicum. Var-en-twintig jaar bracht hij in gevan gensschap door, daarna werd hij in vrijheid g est eld. Sedert dien zijn 21 jaar verstreken en al dien tijd heeft Dauval, tot ieder, die het maar hooren, wilde, verklaard, dat hij onschuldig was. Vooraanstaande geleerden en weten- -chappeljjke genootschapppen interesseer- den zich voor zijn geval en toonden aan, dat de kleine hoeveelheid arsenicum, welke in het lichaam van de vrouw was gevonden, daarin zeer goed bij tocval kon zijn geraakt. Op grond van deze pogingen werd hem, icoals gezegd, in 1902 grade verleend. Dauval was echter niet voldaan, en toen de Academie van Geneeskunde officieel vurklaarde, dat een milligram arsenicum in een menschelijk lichaam onschadelijk is, maakte hij zijn zaak opnieuw aanhangig bij de autoriteiten. De hoeveelheid arsenicum, welke in het lichaam van mevr. Dauval was gevonden, bedroeg n.l. minder dan een milligram. De Minister van Justitie heeft z:ch thans eenige dagen geleden tot tieskundigen ge- wend, die een onderzoek zullen instellen naar de bewijsgronden, waarop Dauval in- dertijd is veroordeeld, ten einde na te gaan, of het wellicht gemotiVeerd is, het vonnis te herroepen. VeRLOREN PROCESSEN. De advocaten zullen moeten gaan oppas- sen om geen processen meer te verliezen, of het zal slecht met hen afloopen, aldus schxijft het Hbl. van Antw. In het begin der week betaalde een schipper, die een proces verloren had, zijn advocaat met eenige revolverkogels. Dat voorbeeld schijnt navolging te vinden. Een dame uit Luik, aangedaan door zwaarmoedigheid, die onlangs een proces verloren had, was in een hotel te Brussel afgestapt en Vrijdag begaf zij zich naar haar advocaat, woonachtig te St. Gilles. In zijn werkkabinet gekomen haalde de dame een revolver te voorschijn en schoot. Het wapen was slechts met twee kogels geladen, die gelukkig hun doel misten. De advocaat ontwapende haar en leverde haar over aan de politie. De vrouw was in het bezit van een getuigschrift, meldende dat zij aan zwaarmoedigheid lijdt en in een gesticht voor onderzoek moet worden geplaatst. Zij werd ter beschikking van de justitie gesteld. DE LASTERCAMRAGNE TE TULLE. Angele Laval, het jonge meisje, dat vo- rig jaar door middel van anonieme brie- ven, het stadje Tulle in Frankrijk op stel- ten zette en dat deswege in een gerucht- makend proces door de rechtbank aldaar tot een maand gevangenisstraf, 100 francs boete en 200 francs schadevergoeding ver oordeeld werd, heeft zich thans in hoogcr beroep voor 't Gerechtshof te Limoges te verantwoorden. Er zijn niet minder dan 200 getuigen opgeroepen. Vergadering van Vrijdag 6 April 1923, des namiddags 1 uur. Voorzitter de heer J. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Visser, A. de Feijter, W. Scheele, P. Faas, C. A. Wisse, S. van Hoeve, D. G. Koopman, A. de Koeijer en J. Vinke, benevens de Secretaris J. Stolk. Afwezig de heer M. Kaijser. Een vacature. (2. Vervolg). o. Een schrijven van K. de Koeijer en 36 anderen, luidende: geven met den meest verschuldigden eerbied te kennen: ondergeteekenden alien landbouwers, die hunnen producten leveren op de haven Marga- retha, gemeente Zaamslag, gevoelen zich ten zeerste gedrongen zich tot Uwe edelachtbaren te wenden met het volgend verzoekschrift: om het kaaigeld voor hunne te leveren producten op de Margaretha van nu aan met 3/4 oi 75 te willen verminderen om reden, het ons voorkomt, dat 20 cent per 0/00 veel te hoog is, voor de bieten en aardappels. Wij weten officieel, dat op andere buurthavens zooals Walsoorden maar 5 cent per 0/00 aan kaai- liggeld voor de bieten betaald wordt, Op de Paal en Kruispolder wordt maar 10 cent p wagenvoer betaald, laad men daar bijv. 3000 K.G., dan is zulks maar 31/3 cent per 1000 K.G. bieten. Nu de landbouw, in drukkende toestand keert en op bovengemelde buurthavens, maar 3 tot 5 cent betaald wordt, dringen wij er bij Uwen raad ten zeerste op aan om ook onze te leveren bieten van 20 cent op 5 cent per 1000 K.G. te brengen voor liggeld op de Margaret' Ons inziens is hiertoe alle reden. Hoe meer de teelt van bieten, aardappels enz. bemoedigd wordt, hoe meer door den werkenden stand verdiend wordt, derhalve minder werkloosheid. Ook achten wij deze vermindering gewenscht, omdat de verhooging der twee laatste jaren de Margaretha een onbillijke belastingdruk was alleen voor diegenen die hunne product?.' aldaar brachten. Burgemeester en Wethouders van oordeel. dat bij de begrooting voor 1923 is gerekend op een opbrengst van havengeld berekend naar de laatstelijk vastgestelde tarieven en dat he' dus niet mogelijk is als er verandering in de tarieven havengeld dient te worden gebraeht dit eerder te doen ingaan als 1 Januari 1924. Voorts van oordeel, dat de haven telken i groote uitgaven eischt voor onderhoud enz., stellen voor op dit adres afwijzend te be- schikken. De heer DE FEIJTER geeft te kennen, niet tegenwoordig te zijn geweest in de vergadering van Burgemeester en Wethouders waar deze zaak is behandeld. Hij is van meening. dat in deze geen rekening moet worden gehouden met andere gemeenten, maar met onze eigen ge meente. Aan de tram moet ook 15 cent straat- geld worden betaald. Juist is het, dat aan de tram van wege de gemeente subsidie wordt verleend, maar de gemeente onderhoudt ook de haven. Hij acht geen tennen aanwezig om op het verzoek in te gaan. De heer FAAS kan zich niet vereenigen met een verlaging zooals adressanten die vragen, maar meent, dat er in de lagere prijs der land- bouwproducten, met name der suikerbieten, toch wel aanleiding is voor eenige verlaging. Hij gelooft ook wel, dat het in dezen tijd van het jaar moeilijk kan veranderd worden, maar zou het verzoek toch zoo maar niet klakkeloos geheel afwijzen. De heer VINKE kan zich met de motieven van het verzoek niet vereenigen. Hij veronder- steldt, dat de 36 onderteekenaars van het ver zoek zoo wat alien aandeelhouders zijn in de weegbruggen op de havenTaan clen Margaretha- polder. Nu klagen adressanten over de duurte van het kaaigeld en vragen een liggeld van 5 cent per 1000 K.G. vast te stellen, terwijl ze zelf op hun weegbruggen voor suikerbieten of aardappelen 12 cent weegloon vragen. Nu zul len die weegbruggen toch lang zooveel niet van onderhoud kosten als de gemeentehaven. De aandeelhouders krijgen echter 60 a 70 procent dividend. Als ze zelf zoo handelen, is er voor hen geen aanleiding om bij de gemeente op vermindering aan te dringen. De heer FAAS acht de bemerking omtrent dat weeggeld wel juist, maar meent, dat dit hier geheel buiten staat. Ze vragen aan den gemeenteraad om het kaaigeld te verlagen, aangezien dit thans te hoog moet geacht wor den. Toen dit vastgesteld is, was de prijs der bieten veel duurder dan voor het oogenblik het geval is. De heer SCHEELE wjjst er op, dat de weeg- brug met deze zaak niets te maken heeft heeft destijds voor verhooging van het kaaigeld gestemd, omdat de haven aan de gemeente veel meer kostte dan zij opbracht. Er moet rekening mee gehouden worden, dat de wegen, leidende naar de haven, ook geld kosten. Als de uitgaven minder worden, kan er tot vermin dering van het kaaigeld worden overgegaan. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders de kwestie bij de behandeling der begrooting nog eens onder de oogen zouden willen zien. De heer VAN HOEVE merkt op, dat het kaaigeld is verhoogd, omdat het onderhoud wegens de tijdsomstandigheden zooveel duur der werd en daartegen was te minder bezwaar, omdat de landbouwproducten toen zoo duur waren. Nu gelooft ook hij, dat de heer Vinke verkeert begonnen is, met de weegbrug met de haven in verband te brengen. Met dat weeg geld heeft de raad niets te maken. Door den heer Scheele werden er echter ook de wegen bij gehaald en nu meent hij, dat over een of twee jaar de bijdrage aan den Valweg, vervalt. Als er dan vermindering van uitgaven is, kan er ook aanleiding voor vermindering van kaaigeld zijn. De producten zijn werkelijk verminderd, de bieten met een derde en de aardappels tot zoo goed als niets. Hij kan zich wel vereenigen met het advies, om tegen 1924 eens te zien, of er aanleiding is voor wijziging. De heer SCHEELE acht geen aanleiding voor verandering, omdat belanghebbenden door hunne suikerbieten te kunnen leveren, aan de haven een groot voordeel hebben op hen die aan de tram moeten leveren. Ze krijgen f 1,50 per 1000 K.G. meer en degenen die aan de zeedijken leveren moeten f 1,betalen om de bieten over den dijk te dragen. Ze profiteeren dus, ondanks de 20 cent kaaigeld veel meer dan anderen. Bovendier.: de prijzen die voor de suikerbieten betaald worden zijn nog prijzen die aan den grond een goede opbrengst verze- keren. Vroeger, toen de prijs f 9 en f 10 was werd 12 cent betaald. Het scheelt nu de helft. De "burgemeester komt ter vergadering en neemt het presidium over. De heer VAN HOEVE stelt voor, om het adres aan te houden tot bij de volgende begroo ting. Dan kan er alsnog over beslist worden. Indien evenwel het voorstel van Burgemeester en wethouders zou worden aangehomen, was het verzoek ineens van de baan. Het voorstel van den heer Van Hoeve wordt aangenomen met algemeene stemmen. p. Een schrijven van C. H. H. Wisse, blijkens ontvangen afschrift van het proces-verbaal van het Centraal Stembureau benoemd tot lid van den raad der gemeente, daarbij zijn geloofs- brief met bijlage toezendende. Burgemeester en Wethouders Leggen ti vaststelling over het navolgende concept- besluit: De raad der gemeente Zaamslag: gehoord het rapport der commissie van on derzoek; overwegende: dat uit den ingezonden ge- loofsbrief van den heer C. H. Wisse, bljjkt, dat hjj in de zitting van het Centraal Stembureau op 8 Februari 1923 benoemd is tot lid van den raad; dat niet is gebleken, dat bij de candidaat- stelling, stemming en zitting informaliteiten hebben plaats gehad; dat de benoemde op 8 Februari 1923 het bij art. 13 der Gemeentewet bedoelde ontvaiv bewijs heeft af gegeven en op 8 Februari 1923 verklaard heeft, de benoeming aan te nemen; dat hij blijkens de ingevolge art. 17 der Gemeentewet overgelegde stukken: a. is geboren 8 November 1877 te Zaam- slas als wettig kind van een Nederlandschen vader en dus is Nederlander volgens de wet van 12 December 1892 (Staatsblad no. 268) en den ouderdom van drie en twirttig jaren vervuld heeft; b. gedurende de laatste twaalf maanden aan zijn verkiezing voorafgaande in de gemeente heeft gewoond; c. geen openbare betrekkingen bekleerlt: dat den raad geen feiten bekend zijn, den benoemde een der vereischten bedoeld bij art. 19 der Gemeentewet, hebben doen ver- liezen; dat geen bloedverwantschap of zwagerschap in den eersten of tweeden graad tusschen den benoemde en den Burgemeester of een der raadsleden bestaat; gelet op art. 31 der Gemeentewet: Besluit: den heer C. H. H. Wisse, toe te laten als lid van den raad en van dit besluit kennis te geven aan Gedeputeerde Staten en aan den toe- gelatene. De VOORZITTER benoemt de heeren Koop man en Vinke in eene commissie tot onderzoek van den geloofsbrief met de bijlagen. Na onderzoek deelt de heer KOOPMAN namens de commissie mede, dat er een stuk onder de bijlagen voorkomt, dat de benoemde geen openbare betrekkingen bekleedt, maar dat hij er op moet wijzen, dat deze brandmees- ter is, daartoe benoemt door het gemeente- bestuur. De vraag is nu, of dit geen open- bare betrekking is, waarmede overeenkomstig de Gemeentewet het lidmaatschap van den raad onvereenigbaar is te achten. Opgemerkt wordt, dat het hier een vrijwillige brandweer betreft; deze geniet van de ge meente subsidie en daaruit krijgen de brand- meesters een geringe vergoeding. Het wordt ook niet in het belang der ge meente geacht, als iemand een post, die hij in het belang der gemeente bekleedt, moet laten varen, als hij als lid van den gemeenteraad moet optreden. De raad meent evenwel ten slotte, omdat de heer Wisse als brandmeester benoemd is door burgemeester en wethouders, dat hij volgens de letter der wet niet kan worden toegelaten. Belanghebbenden ka^i. eventueel de beslissing van Gedeputeerde Staten inroepen. Met algemeene stemmen wordt het voorge- stelde concept-besluit verworpen en besloten den heer Wisse niet toe te laten. 5. Benoeming leden van het Burgerlijk Armbestuur. Aan de beurt van aft'reding zijn: de heeren C. A. Wisse; S. Scheele en C. H. H. Wisse. Met de aftredenden worden door het betrok- ken college aanbevolen de heeren S. van Hoe ve; S. de Mul en J. Risseeuw. De VOORZITTER verzoekt de heeren Koop man en Vinke met hem het stembureau te vormen. Herbenoemd werden de heeren S. Scheele en C. H. H. Wisse met 9 en C. A. Wisse met 8 stemmen. 6. Voorstel Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van het percentage als bedoeld bij art. 5 der verordening op de heffing van eene belasting naar het ill. komen, voor het belastingjaar 1923-1924. Burgemeester en Wethouders leggen over het navolgende concept-besluit: De raad der gemeente Zaamslag: overwegende, dat het percentage voor het belastingjaar 19221923 was bepaald op 1.10 en blijkens verstrekte mlichtingen de betref- fende kohieren een bedrag aanwijzen van plus minus 40850; dat bij de begrooting dienst 1923 voor op brengst hoofdelijken omslag is geraamd/ 34500; dat het percentage indien dit kon worden berekend over dezelfde ijikomens als die waar- over, dat over het belastingjaar 1922'23 zou kunnen bedragen plus minus 0.95; dat echter er op gerekend dient te worden, dat de inkomens over belastingjaar '23'24 aanmerkelijk minder zullen zijn dan die over '22—'23; besluit: het percentage bedoeld in het 2de lid van artikel 3 der verordening op de heffing van eene plaatselijke inkomstenbelasting in deze gemeente, voor het belastingjaar 1922'23 te bepalen op 1.75. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester en Wethouders hun voorstel wijzigen en voorstellen het percentage vast te stellen op f 1,50. Zij meenen ten slotte, dat daarmede wel zal kunnen worden volstaan. De heer SCHEELE merkt op, dat het ten slotte maar een raming betreft en met ramin- gen kan men zich vergissen. Er moet echter een bedrag worden vastgesteld. Het gewijzigd voorstel wordt aangenomen met algemeene stemmen. 7. Vaststelling kohier hondenbelasting 1923. Burgemeester en Wethouders leggen ter vaststelling over het kohier op de hondenbe lasting dienst 1923 op een bedrag van f 538. De heer SCHEELE vraagt, of alle honden die voor plezier gehouden worden, worden aangeslagen. De VOORZITTER antwoordt bevestigend; alle honden waarvan bekend is of gezien wordt dat ze losloopen, worden opgegeven en over eenkomstig de verordening aangeslagen. De heer SCHEELE vindt dat maar goed ook; het is een nogal zware belasting en alien moeten over een kam worden geschoren. Het kohier wordt met algemeene stemmen vastgesteld. 8. Voorstel Burgemeester en Wethouders vaststelling verordening tot wijziging van de verordening op den keurings- dienst van vee en vleesch. Burgemeester en Wethouders leggen ter vaststelling over het navolgende ontwerp- besluit: De raden der gemeenten Axel, Zaamslag, Boschkapelle, Overslag, Koewacht en Zuid- dorpe; gelet op een schrijven Van heeren Gedepu teerde Staten van Zeeland, houdende verzoek, overeenkomstig het bepaalde bij artikel 21, tweede lid der Vleeschkeuringswet, de jaar- wedde van den keuringsveearts te regelen in zijne instructie en niet in de verordening o- den Vleesehkeuringsdienst van vee en vleesch in de gemeenten Axel, Zaamslag, Boschkapelle, Overslag, Koewacht en Zuiddorpe: besluiten vast te stellen de volgende VERORDENING tot wijziging van de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch in de gemeente Axel, Zaamslag, Boschkapelle, Overslag, Koe wacht en Zuiddorpe. Artikel 1. Artikel 34 van bovengenoemde verordening in te trekken. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 9. Voorstel Burgemeester en Wethouders wijziging instructie voor den keurings veearts van den Vleesehkeuringsdienst. Burgemeester en Wethouders leggen ter vaststelling over het navolgende ontwerp- besluit: De raden der gemeenten Axel, Zaamslag, Boschkapelle, Overslag, Koewacht en Zuid dorpe; gelet op een schrijven van heeren Gedepu teerde Staten van Zeeland, houdende verzoek, overeenkomstig het bepaalde bij art. 21, tweede lid der Vleeschkeuringswet, de jaarwedde van den keuringsveearts te regelen in zijne in structie en niet in de verordening op den Vleesehkeuringsdienst van vee en vleesch in de gemeenten Axel, Zaamslag, Boschkapel!'1 Overslag, Koewacht en Zuiddorpe; besluiten: De instructie voor den keuringsveearts van den Vleesehkeuringsdienst, met een nieuw artikel aan te vullen. Artikel 20. De jaarwedde van den keuringsveearts wordt voorloopig voor een jaar bepaald op 2500, met inbegrip van het beschikbaar stel len van de noodige instrumenten, alsmede van de kosten van het gebruik maken van een vervoermiddel voor de uitoefening van deze functie. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 10. Wijziging begrooting 1922. Burgemeester en Wethouders leggen ter vaststelling over het navolgende ontwerp- besluit: De raad der gemeente Zaamslag: besluit: de begrooting voor 1922 te wijzigen als volgt: INKOMSTEN: te vermeerderen: Brug-, kaai-, haven- en sluisgelden 780,24; uitkeering van het rijk, ingevolge art. 1 der wet van 24 Mei 1897 S 156 f 1882,49; bijdrage van het Rijk, krachtens art. 48 der wet tot regeling van het Lager Onderwijs f 295,57; totaal der inkomsten 2958,30. UITGAVEN: te vermeerderen: Jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie f 31,20; onderhoud, schoonhouden, meubileeren en brandwaarborg van het gemeentehuis 94,03; licht en brandstoffen 61,80; druk- werk, aankoop van gedrukte stukken en boe- ken, bindwerk f 284,68; dienstreizen f 24,60; verdere kosten betreffende den burgerlijken stand f 7,75; kiezerslijsten, uitoefenen der kies- verrichtingen, kosten van stembureaux f 395,41'; ontvangloon voor het innen van havengeld 8,44teruggaaf van belasting 165,70; kosten van politiemaatregelen f 137,10; aanschaffing en onderhoud van brandbluschmiddelen 30,33; onderhoud van wegen en voetpaden f 566,0914 jaarwedden der onderwijzers 295,57; instand- houden van schoollocalen en andere woningen f 651,07; verlkhting, verwarming en schoon houden der lokalen f 273,37; advertentien be treffende het onderwijs 78,80; rente van waarborgsonrmen gestort door besturen van bijzondere scholen f 4,48; vergoeding voor ter- reinen en gebouwen van bijzondere scholen aan besturen dier scholen, bedoeld in art. 205 der Onderwijswet 1920 /437,96; subsidie aan de Chr. Boeren- en Tuindersbond .f 140; onderhoud van de woning, wijk A 253b 21,67; beleg- ging op de Rijkspostspaarbank f 3,61; bijdragen voor pensioen ingevolge de Pensioenwet en de Weduwenwet voor de gemeente ambtenaren 1913 348,13; bijdrage Zeeuwsch-Vlaamsche Water- leidingcomite 356,50; teruggaaf van over 1921 te veel ontvangen uitkeering volgens de wet van 24/5/1897 S 156 f 15,01 Va; totaal der ver- meerdering f 4433,31 M> te verminderen: adverteeren, aanplakken of op andere wijze wijze bekendmaken der aankondigingen van het bestuur 200kosten van den keurings dienst van waren 240; aanschaffen en onder houd van schoolmeubelen f 100; subsidie aan de vereeniging Ambachtsschool te Hulst f 100; jaarwedde van de geneesheeren f 150; kosten werkloosheidsbesluit ,f650; bedrag dat zonder nadere machtiging van Gedeputeerde Staten kan worden gebruikt tot overschrjjving op f 3501%; totaal te verminderen f 1475,01%. De heer KOOPMAN vraagt iniichtingen om trent het bedrag van 356,50 voor het Zeeuwsch-Vlaamsche waterleiding comite; hij maakt bezwaar, dat toe te staan. Wat doen ze daarmede De VOORZITTER merkt op, dat dit bedrag indertijd bij raadsbesluit is toegestaan als bij drage in de kosten van het instellen van een onderzoek naar water enz., onder voorwaarde, dat er rekening en verantwoording zal worden gedaan. Daarvoor behoort eerst het werk van het comite voleind te zijn. Hij verwacht bin- nenkort de voorstellen betreffende aansluiting aan de waterleiding. De heer KOOPMAN verneemt dit laatste met genoegen, hij voelt daarvoor nog meer, dan voor electrisch licht. Hij is over de toelichting voldaan, bemerken- de, dat het geen jaarlijksche bijdrage is. Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen (Wordt vervolgd). WEERBERICHT van 11 April 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 765.0 Memel. Laagste barometerstand 748.8 Valentia. Verwachting tot den avond van 12 April: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zuide- lijke wind, meest licht of half bewolkt. waar- schijnlijk droog weer, iets zachter. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY in lading te Rosario voor New York. s.s. HELENA vertrok 10 dezer van Phila delphia naar Antwerpen. s.s. TERNEUZEN in lossing te Ant werpen. SCHEEPVAARTBEWEGING. 6 April. Eng. s.s. Holmside, 2387 M3., kolen, van Hull voor Gent. Duitsch s.s. Trave, 2212 M3., ledig, van Lon. den voor Gent. Eng. s.s. Tana, 3308 M3., kolen, van Grange mouth voor Gent. Eng. s.s. Nunnington, 1988 M3., kolen van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Clearlight, 2485 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Becton. Eng. zeils. Isabella, 273 M3., fosfaat, van Gent naar Wadebridge. Noorsch s.s. Rensfjeld, 3154 M3., ledig, van Gent naar Immingham. Noorsch s.s. Torstein, 3040 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Aydon, 5457 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Tento, 5836 M3., ledig, van Gent naar Hull. Nederl. s.s. B. W. 3, 1023 M3., fosfaat, van Gent naar Plymouth. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Yokefleet, 2327 M3., ledig, van Gent naar Goole. 7 April. Eng. s.s. Darlington, 3044 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. River Crake, 1892 M3-, stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Jolly Christine, 886 M3., ledig, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. Nesta Williams, 1385 MS., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Harrogate, 1821 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Arrow, 5925 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Noorsch s.s. Diana, 3267 M3., ledig, van Rouaan voor Gent. Belg. s.s. Alberta. 991 M3., ledig, van Seachester voor Gent. Zweedsch s.s. Satumus, 1862 M3., kolen, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Pickmere, 1319 M3., fosfaat, van Gent naar Dundalk. Belg. Lo.odsboot No. 2, 520 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Stock Force, 2782 MS., ledig, van Gent naar Caen. Fransch s.s. Lillebonne, 30l3 M3., ledig, van Gent naar Caen. Eng. s.s. Narva, 5345 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Grantley, 5289 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Marlwood, 5604 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Stend, 2228 M3., ledig, van Gent naar Leith. Noorsch s.s. Echo, 1415 M3-, kolen, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Darlihgton, 3044 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Harelda, 3645 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Nederl. zeils. Wilhelmina, 378 M3., fosfn? van Gent naar Bridgeport. Amerik. s.s. Fluor Spar, 15740 M3., rest- lading, van Gent naar Rotterdam. Eng. s.s. Bortwick, 3182 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Noorsch s.s. Fantoft, 2445 M3., ledig, van Gent naar Cardiff. Noorsch s.s. Capri, 1613 M3., kolen, van Bon'ess voor Gent. Noorsch s.s. Sund, 3437 MS., cokes, van Car diff voor Gent. Belg. s.s. Cesar de Paepe, 720 M3., ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Nanset, 1084, fosfaat, van Gent naar Montrose. 8 April. Eng. s.s. Ebbrix, 1215 M3., ledig, van Nieirw- poort voor Gent. Eng. s.s. Mayrix, 2248 'MS,, kolen, van Im mingham voor Gent. Noorsch s.s. Jernfjeld, 3871 -MS., kolen, van Granton voor Gent. Eng. s.s. Pernbry, 1552 M3., kolen, van Lla- nelly voor Gent. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Querida, 3326 M3., kolen, van Swansea voor Gent. Ned. s.s. Johanna, 5882 M3., kolen, van New- Castle voor Sluiskil. Duitsch s.s. Trave, 2212 M3., fosfaat, van Gent naar Oscarshamn. Eng. s.s. Therese, 3677 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Jolly Christine. .886 M3., fruit, van Gent naar Sunderland. Eng. s.s. Tana, 3308 M3., ledig, van Gent naar Swansea. Eng. s.s. Bengore Head, 7382 M3., ledig, van Gent naar Riga. Noorsch s.s. Spind, 8921 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Vanaf 6 tot en met 10 April werden langs de Oostsluis alhier 68 binnenvaartuisien op en 90 afg;eschut: langs de Middensluis 35 op- en 5 afgeschut; langs de Westsluis 4 op- en 7 aftieschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3