ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Maandag 9 April 1923 63e Jaar gang. Bekendmaking. No. 7437. ill geheimaiuiige Woudkuis BINNENLAND. BUITEN L AND. FEUILLETON. ZOMERTIJD. het adres van het comite van actie in- zake het behoud van den zomertijd aan de Eerste Kamer, is gezonden narnens 392,286 volwassen Nederlanders. ONGEVALLEN DOOR eLECTRICITEIT Gedurende het jaar 1921 kwamen 135 ongevallen, vcroorzaakt door den e'ecjri- schen slroom ter kennis van den Electro- tochnisch-Adviseur bij de Arbeidsinspec- tie. Himonder waren 19 doodelijke en. 116 niet doodelijke ongevallen. Ondcr de doodelijke ongevallen zijn er 4, welke buiten de 17 nijverheidsgroepen vallen. Bovendien Icwam 1 doodelijk onge- val in dc mijnen voor. Van de 116 niet-doodelijke ongevallen hadden er 89 plaats bij lage spanning (127 tot 290 volt tegen de aarde) en 27 bij hooge spanning (300 tot 5800 volt tegen de aar- Van de 19 doodelijke ongevallen had den or niet minder dan 18 plaats bij lage spanning en slechts 1 bij hooge spanning. De doodelijke ongevallen werden alle vcroorzaakt door wissel (draai)-stroom. Van yie 116 niet-doodelijke ongevallen waren er 20 het gevolg van een aanraking met gelijkstroom en 96 het gevolg van een aarraking met wissel(draai)-stroom. DE PERSONeELE BeLASTINO. Blijkens het voorloopig verslag over het wetsontwerp tot wijziging der wet op de P<rsoneele Belasting 1896 waren sommige leden van oordeel, dat verscheidene bedra- gen, die daarin worden genoemd, niet meer in overeenstemming zijn met de verminder- de waarde van het geld. Met het oog daar- op zou de geheele wet aan een doorloo- pende hexziening moeten worden onder- wcrpen. Eenige leden waren van oordeel, dat de belasting naar den eersten grondslag te zwaar rirukt op de arbeidersklasse. Behalve dat de belasting zelf vcrhoogd is, worden nu ook de huren verhoogd, zoodat de druk dubbel zwaar treftt. Sommige leden dirongen er op aan de gebouwen of lokaien van jeugdcrganisaties vrij te stellen van personeele belasting. LORD CARNARVON, f Zooals Mozes het Beloofde Land wel had mo;,en aanschouwen doch er niet mocht binnengaan, zoo heett lord Carnarvon wel het getimmerte gezien waarbinnen naar alle waarschijnlijkheid de mummie van Toet- ank-Amen bewaard ligt, doch mocht hij den dooden Farao niet in de sarkofaag zien liggen. Want lord Carnarvon, door wiens jarenlange vrijgevigheid het stelselmatig zoeken naar nog ongeschonden graven in de Vallei der Koningir, door knappe deskun- digen mogelijk bleef, is overleden. Als doodsoorzaak vonden wij longontsteking opgegeven, die dan het gevolg zou zijn ge weest van bloedvergiftiging door den gif- tigen beet van een insect. Het is een treffend overlijden, want Car narvon heeft den insekten-steek ontvangen 15) Een siguaal aan de deur deed een plot- selinge stilte ontstaan. De deur werd ge- opend; kolonel Le Noir kwam binnen en ging gevolgd door Mac Donald naar het nevenvcrirek, waar hij den vorigen avond met den rooverhoofdman had gesproken. Hicr zijn vijfduizend dollar, Zjeide hij. Wat heb je tot nu toe gedaan? Leeft Kapitola nog? Kolonel, geef mij twaalf dagen tijd en ik zal de andere vijfduilzend dollar vcrdiend hebben. Waarorn twaalf dagen? Waarom zoo lang getalmd? Hoe spoedigcr, hoe beter. Geduld kolonel, ik ga kalm en voor- zichtig te wcrk. Binnen twaalf dagen zult gij meer van mij hooren. De kolonel zag hem wantrouwend aan. Hicr is mijn hand, kolonel, voegde Mac Donald cr haasiig bij. Kapitola zal stcrven, zoowaar ik Mac Donald heet. De beide samenzweerders scheidden, bei- den vcrvuld van sombere plannen tegen een menschenleven, dat geen vermoeden had van het dreigende gevaar. XIII. Tevergeefs had majoor Warfield een som gelds beschikbaar gesteld voor hem, die Mac Donald levend of dood zou inleve- ren. De gevreesde rooverhoofdman was spoorloos verdwenen; men hoorde of zag plotseling niets meer van hem. De majoor was sedert dien dag dikwerf bij een bezoek aan het graf, dat zoovele schatten en geheimen bleek te bevatten. Men mag er zich op voorbereiden, dat in Egypte de dood van lord Carnarvon onder de ontwikkelde bijgeloovige en toch al zeer tegen de Britten ingenomen inlandsche be- volking indruk zal maken; heFvolk zal er een occulte beteekenis aan toekennen. „Zoo gaat het den grafschenner, die de bezwe- ringsformulieren van de oude Egyptische goden minacht en zelfs de rust der dooden niet eerbiedigt." Dat wordt men zal het zien binnenkort een iegende, die zal blij- ken niet meer uit te roeien te zijn. Daarbij komt nog de wijze waarop de wrekende wil van de vertoornde godheden zich (naar fellah- en bedouienen-opvatting) heeft ge- manifesteerd. Ziet: de steek van een on- aanzienlijk insect was voldoende om den Britschen lord die met houweeren breekijzer verzegeide toegangen liet forceeren, op het ziekbed te werpen en te doen sterven. .,De leoende is geboren, niets za! haar ondcrdrukken". Men heeft lord Carnarvon dikwijls de ont- dekker genoemd van het graf van Toet-ank- Amen. Dat was natuurlijk onjuist, Carnar von was de maecenas; maar Howard Carter, de Egyptologische deskundige, de geschool- de speurder was de ware ontdekker. En in- dien de erfgenamen van Carnarvon of an- der vrijgevige lieden het onderzoek van het thans tijdclijk weir dichtgegooide graf laten voorzetten, zal Howard Carter wel met de leiding belast blijven. Want het is zijn le- venswerk, dat dan zijn bekroning vindt. Lord Carnarvon was de vijfde graaf (de titel dateert van 1793); hij is 56 jaar ge- worden. Hij was een groot grondbezitter en bekleedde het ambt van High Steward of Newbury. Het echtpaar Carnarvon had aanzienlijk geerfd van Alfred Rotschild, die bevriend was met de echtgenoote van den graaf, en ook reeds tijdens zijn leven veel voor de Car- narvons had gedaan. Lord Carnarvon had in zijn talrijke huizen en kasteelen mooie col- lecties antiquiteiten, vooral Egyptische. Dat bracht hem er een jaar of 15 geleden foe, zelf in Egypte naar archaeologische schat ten te laten zoeken. Hij was een fameus jager en sportsman. ELLENDE DER KINDEREN. In de sowjetpers kan men veel over de ontzettende cllende der kinderen lezen, el- lende die niet slechts in de hongergebieden, maar in het geheele rijk in stad en land heerscht. Ondanks de zeer liberale arbeids- wetgeving van de republiek van het prole- tariaat, is het duidelijk, dat onder deze om- standigheden de kinderexploitatie in onder- nemingen van handel en industrie een hoog- te bereikt heeft, die in een kapitalistisch land nauwelijks denkbaar is. De wet ver- biedt kinderen beneden den leeftijd van zes- tien fnar in dienst te nemen; slechts kan bij uitzondering toegestaan worden, dat perso- nen van 14 tot 16 jaar 4 uur per dag arbei- den; overuren zijn verboden. Alleen al in een porseleinfabriek in Wolhinie trof men 70 kinderen aan, waarvan 46 beneden de 14 jaar, die den vollen arbeidsdag en boven dien nog's nachts arbeiden. De vrouw van den staatsraad Kalinin doet nu in de Izwestia van 24 Maart een vlam- menden oproep, opdat toch eindelijk dc schaamtelooze onverschilligheid worde afge- schud en aandacht geschonken worde aan het lot van de kinderen zonder tehuis. Zij schrijft: „Kameraden! Tienduizenden kinderen gaan letterlijk en overdrachtelijk te gronde. Geheele legers van het kinderproletariaat zijn gedoemd tusschen leven en sterven te zweven, zedelijk en lichamelijk ten onder te gaan. Een onmiddellijke organisatie door het gansche rijk tot stichting van vereeni- gingen tot maatschappelijk hulpbetoon is noodig tot redding der kinderen." in gedachten verdiept geweest. Hij had in den geest het vcrleden nog eens door- leefd en zondcrling had 't hem aangedaan dat een of andtre inisdaad van Mac Donald ge.woonlifk samen was gevallen met zekcre gebcurtenissen, die den majoor min of meer aangingen. Hij dacht er lang over na nep al de bijzonderheden nog eens voor zijn geest, combineerde de feiten met wat de oude Nancy Grewel hem op d'en storm- achtigen nacht had verhaald en kwam eindelijk tot een zekere gevolgtfekking. Nu was hem alles duidelijk geworden. De man, die de oude Nancy Crewel1 naar het onbekend huis had gtfeid, was niemand andcrs dan Gabriel Le Noir ge weest en de andere man, die haar van het eenzame huis in 't woud naar het schip had gebracht, was Mac Donald geweest. Mac Donald was de man, die de duistcxe plannen van den kolonel moest uitvoeren. En sinds waren die beiden steeds verbon- den geblteven, de een een wirktuig in de hand van den andcr, de een gebonden aan den andcr door de kennis van elkaars misdaden. James Warfield zag het alles klaar en duidelijk en hij was vast besloten niet te rusten, voor hij alles aan het dag- licht had gebracht. De storm gierde rond het oude huis. Al le ramen waren donker, behalve twee ra- men in de kamer van mrs. Kondiment. In haar kamer zaten in haar gezelschap Kapitola en de kleine Pitapat. Zij waren geheel alleen in het holle huis. Mr. War- field vertoefde als vrederechter te Tip top, de negers hadden een vrijen dag ge- had en zouden voor den ochtend wel niet terugkeeren. De stemming was niet zeer opgewekt. Mr«. Kondiment beschikte over een for- meele vcrzameling van allerlei akelige. schrikaanjagende spookverhalen en zij wist Hetzelfde blad brengt „sclmkwekkende cijfcrs" over de misdadigheid der minder- jarigen in Mos'kou. Hier hebben in 1922 twee kinderrechtbanken gefunctionneerd. Die hebben tezamen 4606 kindermisdrijven behandeld, waaronder 10 moorden, 37 po- j gingen tot berooving, 22 mishandelingen, meer dan 2100 diefstallen en 5 zedenmis- J drijven. De misdadigheid onder de kinderen en minderjarigen neemt toe; zoo werden in Januari 484 gevallen aangebracht en in Fe- bruari ongeveer evenveel. EEN INCIDENT OP DE WALTROP-MIJN. Donderdagmiriiag heeft een incident plaats gehad op de staatsmijn Waltrop bij Recklinghausen. Ten gevolge van het stil- leggen van de telefonische en telegrafische verbindingen zijn eerst heden nadere bijzon derheden hieromtrent bekend geworden. Een sterke Fransche troepenafdeeling be- zette de mijn en verlangde, dat men de ma chines van de cokesverlaadplaats in werking zou stellen, daar de Franschen, evenals op alle andere staaismijnen, de opgestapelde cokesvoorraden in beslag hadden genomen en ze wilden wegvoeren. Toen hieraan geen gevolg werd gegeven, werd 'n Oberbergrat gearresteerd en onmiddellijk naar Reckling hausen getransporteerd- Later werden nog een machinist en twee stokers gearresteerd. Terwijl dit plaats had, verzamelden zich de arbeiders op de mijn. Klaai blijkelijk acht- ten de troepen zich bedreigd door de menig- te en vuurden zij verscheidene schoten af. Deze sloegcn echter in het ketelhuis, zonder iemand te raken. De arbeiders legden daarop als protest het werk neer. Zelfs de noodzakelijke werk- zaamheden werden niet verricht. Hierdoor zal het niet mogelijk zijn, de mijn voor on- derloopen te behoeden. Op 't oogenblik is de geheele mijn door een sterke troepenmacht geheel van de bui- tenwereld afgesloten. DE KLOKKENLUIDERS VAN DE NOTRE-DAME. De klokkenluiders van de Notre-Dame gaan verdwijnen, voortaan zullen de klokken van de Parijsche kathedraal door een elec- trischen motor in beweging worden ge bracht. Een lichte druk zal reeds voldoende zijn om al de klokken aan't luiden te bren- gen. Waarom men de klokkenluiders heeft afgeschaft? Ze warden te duur; ze eischten den man 20 francs per dag; een motor kwam voordeeliger uit. DE VERKAPTE ZOMERTIJD. Naar uit Parijs wordt gemeld spreken de bladen hue misnoegen uit over de povere oplossing, welke de regeering inzake de quaestie van den zomertijd aan de hand heeft gedaan, n.l. om gedurende den zomer dc etensuren, de tijden voor het baden in de badplaatsen en voor het schouwburgbezoek e£n uur te vervroegen. PETROLEUMBRONNEN IN FRANKRIJK Op 19 Maart j.i. heeft dr. Glanjeaud, leeraar in de geologie te Clermont-Fer rand, belangrijke mededeelingen gedaan aan de Academie van Weienschappen te Perijs, betreffende onderzeekingen naar pe- trolcumbronnen in Frankrqk. Deze pogin- gen werden nog niet met een volledig suc- ces bekroond. Op 160 M. diepte werden koolwaii rgasstoffen ontdekt. Op 400 M. diepte werd een kleine laag petroleum gevonden. Uit een zandachtige laag op 700 M. diepte, werd een ton pe troleum getrokken. Nog dieper, op 850 M., is de hoeveelheid petroleum aanzien- lijkir. Daar is het zand petroleumhoudend in een verhouding van 22 pet. Uit cijfers blijkt, dat de bodem per H.A. 1100 ton petroleum bevat. Te Vaux-en-Bugey, in het Aindeparte ment, werden vroeger feeds koolwatergas- stoffen ontdekt, en te Arcahon eveneens. niets beters te doen, dan ze op de rij af te vertellen met het gevolg, dat zij zelf en de kleine Pitapat hoe lang_r hoe meer be- vreesd werden. Kapitola bleef tamelijk on- virschillig, zij lachte om de spookverhalen; zij luistirde echter met oplettendheid toe. toen de huishoudster eenige zonderlinge dingen vcrhaalde van een huis, dat niet zeer ver van Hurricane Hall lag en waar raadselachtige dingen zoud n gebeuren. Dit huis werd genoemd „het behekste huis". Een ieder vertelde dat sedert de onverklaar- bare vermoording van Eugene Le Noir, .en spookachtige verschijning daar in dat huis ronddoolldc en zonderlinge geluiden ge- hocrd werden. Een vreemdeling, zoo zeide myn, had daar 's nachts eens geslapeii, omoat hij was vrrdwaalid en te midder- nacht waren de gordijnen van zijn ledi- kant uiteengetrokken door een spook, ge heel in het wit gekleed en met lange ha- ren, de verschijning had hem een oogen blik aangestaard en was toen weer ver dwenen. Een andtrmaal had mr. Ezy, de opzich- ttr van Hurricane Hail, toen hij diep in den nacht langs het eenzame huis kwam een blauwen schemerglans uit een van de vensters zien stralen en hij had een witte gedaaiite op en neer zien schrijden. Ja, zelfs majoor Warfield had eens, bij een jachtpartijtje, een bleek vrouwenge- zicht tegen de stoffige vensters gezien, dat onmiddellijk weer verdween. En het zondcrlingste was, dat geen vrouw ooit den drempcl van dat huis had overschreden, sedert den dood van Eugene Le Noir en het spoorloos verdwij nen van zijn jonge weduwe. Het verdwijnen van zijn jonge wedu we? vroeg Kapitola nieuwsgierig. Ja, men hocrde toen wel verluiden dat mevrouw Le Noir krankzinnig was De geologen zijn algemeen de meening toe- gedaan, dat de aanwezigheid van deze stoffen ook die van petroleum insluit. HEVIGE TORNADO IN NOORD-AMERIKA. Een hevige tornado heeft Woensdag- avond in de Vireenigde Sta en groote ver- woestingen aangericht. Te Pineville in den staat Louisiana werden 24 personen ge- dood en 50 gewond. In ecu der hoofd- stratcn werd van een rij van 20 huizen de gevel weggcrukt, terwijl ook vele andere j gebouwen werden beschadigd. De verbin dingen met de naburige steden Buyck en Goodpine zijn verbroken. Gevr esd wordt, dat ook laatstgenoemde steden zeer door den stcrm hebben geleden. Te Wendell in Noord Carolina werden j niet minder dan vijftig huizen verwoest. J Vijf en twintig personen liepen er ver- j wondingen op, Te Cass in Texas werden twintig woningen vernield, doch persoon- lijke ongelukken kwamen daar niet voor. Uit tal van plaatsen in de staten Missis sippi en Louisiana warden hevige stort- regens gemeld. De rivieren zijn er buiten de oevers getreden en op tal van plaatsen is het spoorwegverkeer verbroken. PARTIJSTRIJD MET REVOLVERS TE WEENEN. Even buiten Weenen is den tweeden Paaschdag een geregel|den veldslag met revolvers geleverd tusschen twee gewa- pende partijen, n.l. tusschen de nationale socialisten, d.w.z. de monarchistische re- actionnairen en de sociaal-democraten. De ze beide partijen hebben ieder hun mi- litaire organisatie. Maandag marcheerden drie gewapende compagnien der nationale socialisten, in totaal drie- tot vierhonderd man, naar de beboschte heuvels ten Zuid- westen van Weenen om er militaire oefe- ningen te houden. De sociaal-democraten, die van hun voomcmen op de hoogte wa ren, hebben daarop een gewapende troep van hun eigen mannetjes achter de natio- nalisten aangesluurd om hun vijanden in de gaten te houden. Maar daar bleef het niet bij, want toen de nationalisten na het beeindigen van hun oefeningen gefotogra- feerd werden, werd door een der sociaal- democraten een schot gelost. Dat schot wird het sein voor een geregeld gevecht, waarbij volgens ooggeiuigen meer dan 150 schoten werden afgevuurd, in elk geval meer dan genoeg om schrik te brengen ondtr de vele menschen, die door het mooie Paaschweer naar de bosschen waren gelokt. Aan het gevecht kwam ,en eind, toen de politic ten tooncele verscheen. Aan beide zijden waren toen twee gewonden gevallen. Het was reeds lang een publiek geheim, dat zoowel de sociaal-democraten als hun uitirst rechtsche tegenstanders in het be- zit van wjpens en munitie waren en van j tijd tot tijd militaire manoeuvres hidden. De regeering kneep een oog dieht, met het gevolg deze vechtpartij, die licht een j heel wat bloedigcr verioop had lojnuen hebben. KON1NG ALBERT. Ter gelegenheid van den 48sten verjaar- dag van Koning Albert heeft er Donderdag bij vrij goed weer, de gewone parade plaats gehad. Het defileeren der troepen heeft 1 j uur geduurd en is geeindigd met een betui- ging van tevredenheid, door den minister van defensie, aan de soldaten, die eraan hebben deelgenomen. Er heeft qchter een incident plaats gehad. Toen de koning met zijn gevolg bij de boule vard kwam om de troepen te inspecteeren, zette een militair muziekkorps de Braban- Qonne in. Het paard van een officier, die naast den koning reed, begon te steigeren. Het slocg tegen het paard van den koning en viel op de knieen. Door die botsing vloog de koning over den kop van zijn paard. Hij was echter in het minst niet gewond. Een buitenlandscii officier gaf hem zijn paard, waarna de tocht werd vcortgezet. Alles was in een oogwenk voorbij en zelfs menschen, die erbij stonden, hebben er niets van gezien. TER NEUZEN, 9 April 1923. GEMEENTERAAD. In de op Donderdag a.s. des namiddags 2 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier komen de vol- gende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Beschikken op het verzoek van het bestuur der vereeniging tot Zieken- verzorging, alhier, om voor 1923 eene subsidie van J5000 uit de gemeente- kas. 4. Voorstel van Burg, en Weth. tot vast- stelling van het vermenigvuldigings- cijfer voor de gemeentelijke inkom- stenbelasting 19231924. 5. Idem om den onderwijzer W. D. de Vries over te plaatsen van school B naar C. 6. Idem tot opheffing van de bestaande cursussen voor vervolgonderwijs aan de scholen A en D. 7. Idem om afwijzend te beschikken op het voorstel van de heeren De Jager en Scheele om 3y2 pensioenbij- drage op de ambtenaars-salarissen te verhalen. 8. Idem tot het verpachten van gras- gewas, nabij de voormalige bastions, aan J. P. Vercouteren, alhier. (Voorgesteld wordt de pacht te ver- lenszen en daarvoor denzelfden prijs en dezelfde voorwaarden te doen gel- den als vermeld in de notulen van 1 April 1920, no. 5, bladz. 9). 9. Idem om gunstig te beschikken op een verzoek van J. Harms, alhier, om ver- gunning voor het leggen van een riool in gemeentegrond, 10. Idem om gunstig te beschikken op een verzoek van Adr. van Es, alhier, om vergunning voor afwijking van art. 10 van de bouwverordening. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Door de R. K. kiesvereeniging alhier zijn candidaat gesteld, de heeren F. B. G. de Meijer, H. J. Colsen, E. Freriks, F. Lafort, E. van Hecke en E. Kalle. CHR. HIST. CANDIDATEN. Naar men ons meed celt, behoort de heer L. Michielsen, die ons als no;. 7 was opgegeven, niet tot de candidaten van de Chr. Hist, partij alhier. GEREF. KERK. Tweeta! te Axel; Ds. J. Sijbesma te Bu- rum en Ds. W. Veder te Gcudc. WONINGBOUW. Door den Minister van Arbeid is ten be- hoeve van woningbouw (premiebouw) toe- gekend aan de gemeenten: Hontenisse: f 300 voor een woning van J. de Waal; Hulst 3900 voor 13 woningen aan J. F. v. d. Walle. DE ZEELAND. Het Hdbl. verneemt, dat het nu vast staat, dat de Zeeland op Folkestone blijft varen. Van de verleg.naar Harwich is defini- tief afgezien. MIDDELBURG. Kerkvoogden en notabelen der Nederl. Herv. kerk te Middelburg besloten tot invoe- ring van het actief en passief vrouwen- kiesrecht. geworden en naar een krankzinnigenge- sticht was gebracht, maar er zijn tegen- wocrdig nog menschen, die daaraan geen geloof slaan en bewtren, dat de weduwe op een of andere wijze uit den weg is ge- ruimd, fluisterde mrs. Kondiment. Hoe vcrschrikkelijk, zeide Kapitola. Ik had nooit gcdacht, dat zoo icts hier in deze landelijke s.reken kon gebeuren; ik dacht, dat zulke misdaden alleen in New York gebeurden. Het gesprek werd nog langen tijd voort- gezet, tot de klok elf doffe siagen deed hooren. Het werd tijd, naar bed te gaan. Zijt gij bang Kapitola, vroeg mrs. Kondiment. O, neen, in 't geheel niet. Ik vrees geen spoken of verschrikkelijke verschijn- ningen. Heeft u alles geslofen? Alies, deuren en ramen. Growler, den buldog, heb ik naar mijn slaapkamer meegenomen. Hij is een goede wacht.r. Waakzaam en sterk. Beter dan tien vreesachtig'e ne- gcrs. Maar gij, Kapitola. O, maak u niet bezcrgd, ik heb geen \recs. Kom, Pitapat, we gaan naar boven. Zij nam de lamp, wenschte de huishoud ster goeden nacht en ging naar haar eigen kamer, gevolgd door Pitapat. Zij schreden door de donkere gangen en de rij van hol le vertrekken. Maar Kapitoia's kamer bood een schouwspel van gezelligheid en comfort. Er brandde een vuur in den haard en het was cr aangenaam warm. Kapitola sloot de deur van'de kamer af en ging bij een der fauteuils zitten, waar zij zich koes- terde in de warmtegevende vlammen van het haardvuur. Zij liet haar oogen door het vcrtrek dwalen en was in gedachten virzonken over wat mrs. Kondiment haar over het geheimzinnige huis had rnedege- deeld. Voor haar stand de mahoniehouten kast, die met haar spiegefdeur den tegenovcr- liggenden kant der kam< r, waar het groote ledikant stond, wetrspiegelde. Plotseiing werd haar aandacht getrokken door het beeld inden Spiegel van de deur, zij open- de de oogen wijd en staax le met angstigen blik naar de deur. Geen twijfel meer moge lijk. Het spiegelbeeld bedroog niet. Daar, ondcr het ledikant zag zij drie gestalten, drie tot de tanden gewapende mannen lig gen, die daar onboweeglijk hei oogenblik afwachtten, waarop zij hun opdracht zou den volvoeren. Kapitola bleef eenige oogenblikken stil zitten, de schrik had al haar ledematen ver- lamd. XIV. Op den bepaaldcn dag ging uido Rock'' naar Willow Heights, het buiten van dr. Day, om Jaar een aanvang te maken met zijn geneeskundige studien. Cewcon als hij was bij den dokter te komen, ging hij een- voudig het huis binnen, klopte aan de deur der studeerkamer en opende de deur. De doktir was er niet. maar een ior^" meisie zat aan den haard,. een meisie naet blond haar en een roosklcurie £&laat. '.erdicpt in de lectuur van een boek. Reeds wilde .Guide vcrl<m;en t.ruggaan en de ioegeda- me hem gewaar werd en dadelijk opsto,nd. Zij kwam naar hem toe en zeide vriendeliik: Kom' u binnenv u is zeker mr. Guido Rocke, de heir, dien mijn vader wachtende is. Neem plaats, hij zal spoedig hier zijn. De UurgemeeBter (ier gemeente TER NEUZEM maakt bekend. dat eene Openbare Vergadering van den Gemeenteraad zal worden gehouden op Donderdag 13 April 1933, des namiddngs 3 u ur Ter Neuzen, den 9 April 1923. De Bnrgemeeeter voornoemd, J. HUIZINGA. Een nacht vol verschrikkingen. Klara. ilfil).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1