BURGERLUKEN STAND. gingen uitvoeren, en toen hij hen vond, lagen ze heel genoegiijk te slapen op een paar planken, die door de vverklieden daar waxen achtergeiaten en een heel eind uit het bouwwerk Uitstaken. Niet minder dan tien meter scheidden die planken van den beganen grond. Weinige minuten later stonden de twee kwa jongens, resp. 18 en 17 jaar oud, weer op veiligcr bodem, en den volgenden och- tend was hun eerste wandeling naar den politicrechter, die hun een ongezouten uit- hrander gaf. EEN ERNST 1G ONGELUK. Op den Gotthard-baan sprong nabij Faido de ketel van een locomotief van een expres- trein. De stoker werd daardoor gedood. Die machinist die een ernstig ongeljuk voorkwam door den trein tot staan te brengen, werd zwaar gewond. D1EFSTAL VAN BELGISCHE SCHATKlSTBILJETlTEN. Dinsdagmorgen heeft de recherche te Brussel, ten huize van zekeren V., veertig Belgische schatkistbiljetten, tot reen totale waarde van 200.000 francs, in beslag geno- men. Deze biljetten zijn Zaterdag gestolen bij de drukkerij van het ministerie van Fi- nancien, door een tweetal drukkers. Deze laatsten hadden de biljetten aan genoemden V overhandigd, alsmede aan nog een an- deren persoon, met de opdracht, de bil jetten te realiseeren. De biljetten waren evenwel waardeloos, omdat zij niet waren voorzien van de benoodigde handteekening. waardoor zij eerst waarde verkrijgen. De beide dieven en hun medepfichtigen be- vinden zich in verzekerde bewaring. BRUTALE 1NBRAAK IN EEN POSTKANTOOR. Te Clapham nalbij Londen vond dozer dagen in het postkantoor een brutale dief- stal plaats, waarbij voor een waarde van 000 pond sterling werd gestolen. De die ven wisten door te dringen in het lokaal, waar de brandkast stond en slaagden erin, dit zware voorwerp op een wagen te zetten en weg te rijden. De brandkast hield 160 pond aan oontant geld in, terwijl zij verder postzegels, post- wissels en andere stukken van waarde be- vatte. Ofschoon de politic terstond een nauw- gezet onderzoek inleidde, is er van de inbrekers nog geen spoor teruggevonden. 1 Vermoed wordt, dat de inbraak om- stteeks acht uur des avonds plaats had, ge- durende de afwezigheid van den directeur. Ffet postkantoor staat in een ietwat stille straat. Om de brandkast te kunnen ver- plaatsen moeten wel vijjf a zes man noodig zijn geweest. EEN KLEINE HELD. Benjamin Arthur Traphouse, het vijf- |arig zoontje van een portier in het Engel- sche stadje Maidenhead, was dezer dagen met zijn kameraadjes op straat aan het spelen. Plotseling kwam er een groote vrachtauto de straat inrijden en de kinderen soeiden naar het trottoir. De kleine Benjamin zag echter, dat een kinderwagen met een kindje erin onbeheerd midden op straat bleef staan. Hij keerde terug om het kind in veiligheid te brengen, hoewel de vrachtauto reeds vlak bij was. en werd zelf het slachtoffer van zijn hulp- vaardigheid. Nadat hij den kinderwagen reeds had weggeduwd, werd het dappere ventje door den zvvaren auto gegrepen en vcrpletterd. Eenige minuten later stierf hij. Het kindje in den kinderwagen bleef on- gedeerd. VERRADEN DOOR GEHE1MSCHR1FT Een gewezen Duitsch officier, die na den ooriog met oplichting aan den kost kwam, heeft zichzelf op eigenaardige wij- ze vexraden. Hij had zijn ervaringen ais oofichter in geheimschrift te boek gesteld en dat dagboek te Berlijn in de tram la- ten liggen. De vinder stelde het in handen der politie, die er na veel mocite in slaag- de het te ontcijferen en zoo op het spoor kwam van den dader, die zoowat in alle gnoote Duitsche steden had gewerkt. DOOR TWEE VROUWEN GESCHAAKT In de gemeente Monastier, nabij Marve- jofe in het Fransche departement Lozere, heeft zich het niet alledaagsche geval voor- gedaan, dat een jonge man, die op het punt stond te trouwen, door twee dames ge- schaakt is. De jonge man in kwestie behoorde te Cette thuis. Te Monastier had hij niet fang geleden kennis gemaakt met een bekoor- lijke jeugdige weduwe. Het huwelijk was op Zaterdag jd. bepaald. De aanstaande echtgenoot, die een aantal dingen voor de plechtigheid verzorgd had, was Vrij- dagavono ter ruste gegaan en lag Zater- dagmorgen vroeg nog te slapen, toen twee dames, die gelijk, zooals later bleek, den vcxrigen middag om' 2 uur uit Cette waren verrokken en zich te Monastier op de hoogte hadden gesteld omtrent de vvoning van den jongeman, zijn kaimr binnendroii- gen en hem na eenige bedreigingen in een stor regen meenamen naar Banassac, waar het drietal den avondtrein naar Cette nam. De braid ontwaakte 's morgens en vond den vogel gcvlogen. Ze moet het thans voor.oopig zonder huwelijk stellen, want de dames hebben haar prooi zoo goed in veiligheid gebracht, dat deze tot dusver nog niet te Monastier is teruggekeerd. Te Philadelphia is een ontzettend fami- liedrama afgespeeld (en huize van den Span- jaard Manuel Silva, die zijn vrouw en schoonmoeder heeft vermoord en wiens 13-jarig dochtertje ternauwernood aan de slachting is ontkomen. De man had zelf onder zijn huis een kelder van beton ge- bouwd met een trap erin, die eveneens van beton was en in de wand en had hij drie ijzeren haken bevestigd, terwijl hij ook een gasleiding naar den kelder had gelegd. Toen alles gereed was, riep hij /ijn bij hem inwonende schoonmoeder er bij om haar zijn werk te laten zien. Arge- loos ging de oude vrouw met hem mee en toen zijr- n den kelder was sloeg de misda- diger haar onverhoeds met een hauler den schedel in, waarna hij haar lijk aan een der haken ophing. Vervolgens riep hij zijn vrouw en dochter, die bij de buren op visite waren. De vrouw trad het errst bin- len en werd eveneens door den moorde naar neergeslagen. Haar dochter, die dit zag, nam gillend van angst de vlucht, ach- tervolgd door haar vader, die het van bloed druipende moordwerktuig boven zijn hoofd zwaaide. Het meisje sprong het venster uit en kwam, gelukkig ongedeerd, in den tuin terecht, waar zij er in slaagde, zich voor den moordenaar fte verbergen. Later wist zij omzichtig den tuin te verlaten en de buren te waarschuvven. Men vond den moordenaar nog in het huis bij zijn gru- welijk verminkte slachtoffers. Het schijnt zijn plan geweest te zijn de lijken in den kelder te verbranden, waar- toe de gasleiding moest dienen. Waar de drijfveer tot deze gruweldaad nog in het duister ligt, vermoedt men, dat de dadei krankzinnig is en heeft hem daarom in ob- servatie genomen. DE PARELVISSCHER1J BIJ HET DONDeRDAGEILAND. Op het Donderdageiland in de Torre- straat nabij de Australische Noordkust is het nog steeds geen pais en vrce. Eemgen tijd geleden werd gemeld, dat Japansche parelvisschers in staking waren gegaan en met een opstand dreigden. Op het oogen- blik moeten zij zelfs het geheele eiland be- heerschen. Er hebben nog geen geweldda- den plaats gehad, doch de plaatselijke blan- ke bevolking kan zich niet met dit Japan sche machtsvertoon vereenigen. De strijd is aanvankelijk uitgebroken om een loongeschil. De regeering van Queens land is niet bevoegd, in deze kwestie tus- schenbeide te komen. Zij verwacht daarom, dat de Australische regeering handelcnd zal optreden, doch beschuldigt de feder- ale regeering van laksheid. Thans wordt verzocht, dat de federate regeering het Donderdageiland onder haar bestuur zal nemen en alle buitenlandbrs daar zal uitwijzen. Er werden te voren reeds eenige po- gingen gedaan, teneinde de Aziatischc me- dedinging in de parelvisscherij aldaar te beperken. DE BL1NDE EN De DETECTIVE. In North Great Georges-street te Du blin kon men dezer dagen de volgende scene meemaken: Een oude, blijkbaar blinde, man strom- pelde over den weg. Hij droeg een langen baard en had een bril met donker blauwe glazen op. Behoedzaam vond hij zijn pad, vooruittastend met zijn stok, terwijl een hondje, rustig meetrippelde aan het uit- einde van een lang touvv. Toen kwam de blinde een detective tegen. De ongelukkigc oude liet hondje en stok los en was met een sprong bij den detective, dien hij aanviel en trachtte te ontwapenen. Maar de ander wierp den oude op den grond, rukte hem baard en bril af, en toen kwam het gezicht te voorschijn van een „clean shaven" jon geman, die ondanks zijn gehavende kleeren een smetteloos witten boord droeg. De detective had met een oogopslag door baard en bril heen een ouden bekende der iustitie herkend. DE SLAAPZIEKTE IN ENGELAND. In de afgeloopen week zijn in Enge- land en Wales drie en veertig nieuwe geval- len van slaapziekte geconstateerd. Hieruit blijkt, dat de epidemic in Groot-Britannie nog geenszins voorbij is. Een medische medewcrker van de „Ti- mes" deelt eenige interessante bijzonderhe- den mede, waaraan wij het volgende ont- leenen: De slaapziekte schrijft hij is van geheimzinnigen aard; den laatsten tijd ech ter hebben verschillende medici zich met deze ziekte beziggehouden. De slaapziekte komt An verschillende vormen voor; er zijn lichte gevallen van „slaapziekte" be- kend, waarbij het nauwelijks noodig was, dat de zieken het bed hielden. Toch traden hier dezelfde zie'kteverschijnselen aan den dag als bij de ernstigere gevallen. De slaap ziekte gaat dikwijls gepaard met groote zenuwachtigheid. EEN VEROORDEELING DOOR EEN RECHTER VAN VERSLAAFDHeID AAN DE MODE. Rechter Mc Cardie heeft dezer dagen te Londen vonnis gewezen in het proces van een Parijsche modefinma tegen een echtgenoot, voor een schuld van ruim 650 pd. st. door zijn vrouw aangegaan. De rech ter zelf vrijgezel verklaarde de vorde- ring niet-ontvankelijk en voegde aan zijn vonnis, eenige hartige qpmerkingen toe over de zucht tot verkwisting als gevolg van verslaafdheid aan de mode. Daarbij beriep hij zich o.ia. op Ovidius, George Eliot, Victor Hugo en William Hazlitt. Een zijner uitspraken luidde, dat deze vrouw trachtte uit te blinken in de minder- intellectueete deelen der samenteving, waar de waarde van een vrouw wordt afgemeten naar de veelVuldigheid, waarmee zij van japon verandert. Zelf-versiering was haar visie, haar doel en haar geloofsbelijdenis. Zij wierp den adel van het vrouwenleven in het stof van voorJdurend vermaak. Te trachten de best-gekleede vrouw van Lon den te zijn beteekent een leven van luiheid, ijdelheid en dwaasheid. De echtgenoot, een offiricr, had ontkend, dat zijn vrouw op zijn crediet had mogen kqopen haar grootste besteliingen deed zij even voordat haar man van haar ging scheiden en had aangevoerd, dat hij haar gegeven had wat zij noodig had, maar dat de japonnen, waarover het proces liep, niet tot benoodigdheden konden worden gerekend. Voor haar huwelijk met haar tegenwoordigen echtgienoot haar dcrden man had zij hem bekend, dat zij vele duizenden ponden schuld had voor japon nen, hoeden enz. Drie schulden had hij betaald door zijn eigendomtnen te gelde te maken. Zijn inkomen bedroeg 1000 pd. st per jaar, de modere keningen van zijn vrouw, die met haar verkwisting doorging, 2000 a p000 pd. st. Zij had 50 a 60 avond- japonnen, en droeg de duurste niet mecr dan driemaal. Haar schoenenrekening bij slechts twee leveranciers beliep binnen het jaar 10.000 francs. En in dit verband citeerde de rechter Hazlitt, die zeide, dat „zij die hun kleedij tot het voornaamste deel van zichzelf ma ken, gewoonlijk niet meer waard zullen worden dan hun kleedij". In zijn vonnis wees de rechter nog op de mirkwaardigheid der Engelsche wet, dat ook al heeft een vrouw geld, zelfs veel geld, van zichzelve, de man, hoe bescheiden zijn inkomen ook is, toch voor haar ja ponnen moet zorgen. Als ik, zoo liet rechter Mc Carthy zich nog uit, de gevolgten zie van de vcrslaafd- heid dezer vrouw aan de mode, dan mag ik hier zeker wel de woorden van Victor Hugo in zijn „Notre Dame de Paris" toc- passen„De mode heeft m er kwaad ge daan dan revoluties". DE MEEST BESPROKEN VROUW VAN DE VER. STATEN. Mej. Evelyn Lyons te Escanaba in Mi chigan is een gediplomeerde verpleegster en zij is tevens drie weken lang de meest besproken vrouw van de Ver. Staten ge weest. Zij was het slachtoffer geweest van een auto-ongeluk en kreeg in het ziekenhuis verhooging die zich ernstig liet aanzfen, echter een volkomen normale en mogelijke verhooging. Doch spoedig veranderde dit en constateerden de doktoren want er zijn niet minder dan 12 medici aan het ge val te pas gekomen met hun koorfsther- rnometer temperaturen van 114 tot 120 gr. F.; dat zijn dus temperaturen waarbij an- dcrs geen tnensch in leven kan blijven. Mej. Evelyn Lyons had zoo hooge koorts en bleef wel in leven. Heel Amerika sprak over het geval en de medici zaten voor zoover zij niet kaal waren met de han den in het haar. Totdat dr. Morris Fish- been, die door den American Medical As sociation, op onderzoek was uitgezonden en die de zieke verpleegster ervan ver- dacht een mystificatie te hebben op touw gezet, haar ook werkelijk betrapte. De thermometers, die de verpleegster in den mond kreeg, wist zij onder het simuleeren van een hoestbui in haar hand te krijgen en onder het dek te brengen, waar zij een klein heet waterkruikje had, zij hield dan de thermometer daar tegen aan en bracht die even later weer behendig in haar mond. terug. Wekenlang wist zij dit spelletje vol te houden, tot eindelijk dr. Fishbein een gat liet boren in de kamerdeur en haar van achter de deur in observatie hield. Toen kwam het bedrog uit. De emoties van de voortdurende oome- die en ook wel het auto-ongeval zelf heb ben het meisje erg aangepakt. Zij blijkt nu achteraf werkelijk hooge koorts te hebben en de doktoren zijn er niet zeker van dat zij het ex door zal halen. EEN SCHAAKWONDER. Te Parijs is een schaakwonder ontdekt: een dertienjarige knaap, Aristide Grom- mier, die zoo juist negentien bekwame schakers in een simultaanspel heeft versia- gen. In een koffiehuis werd het spel be- gonnen en Grommier's tegenstanders be- stonden o.a. uit een Engelsche dame, een diplomaat en een kolonel. Gedurende drie en een half uur liep de knaap in zijn ma- trozenpakje af en aan naar de twintig ta- fels. Ten slotte werden vijftien speiers ver- slagen; bij vier anderen eindigae het spel met een remise, terwijl een het van hem won naar hij erkende: ternauwernood. KOREN, DAT GEGROEID IS OP DE GRAVEN DER GEVALLEN CANADEEZEN. In het vorige jaar heeft mgr. Landrieux, bisschop van Dyon, in opuracht van de Fransche regeering, een reis naar Canada gemaakt. Toen hij op die reis te Ottawa vertoefde, ontving hij een deputatie van Fransche Canadeezen, waarvan de leider hem aldus toesprak: „Monseigneurk wij hebben onze zonen aan Trankrijk gegeven, wij eischen hen niet terug, laat hen slapen daar, waar zij gevallen zijn, in den grond, die met hun bloed is gedrenkt, maar toch zouden wij u een wensch willen kenbaar maken. Het ko- ren wast goed op de graven. Wanneer gij daarginds teruggekeerd zijt en ons eenige korrels zoudt kunnen toezenden, die op het oogenblik talrijk rijpen op de Canadee- sche graven, dan zouden wij die als een reliqui ontvangen, wij zouden dit koren zaaien in Canadeeschen grond en weldra zou er genoeg zijn om er de hosties voor alle kerken van Canada van te maken". De bisschop beloofdc dit en hij hield wooxd. Dezer dagen heeft hij naar Ottawa een zakje graan gezonden, dat op de Ca- nadeesche graven was gegroeid. HELPEN BIJ HET HU1SHOUDELIJK WERK. Om den huishoudelijken arbeid op hoo- ger peil te brengen en daaraan de waar- deering te geven, die dezen arbeid toekomt, is het, zegt „bb en Vlood" uit een paeda- gogisch oogpunt, noodzakelijk, dat onze jongens zoo wel als onze meisjes, in alle standen bij dezen arbeid niet alleen as- sisteeren, maar hem op verantwoordelijke wijze ten uirvoer brengen. 't Is geen schan- de voor de opvoeding van dezen tijd, wanneer moeder zonder hulp zit, dat in het huisgezin ieder .onmiddellijk bij het opstaan zijn bed afhaalt, de meisjes ma ken deze op, terwijl de jongens zich bc- lasten met het schoonmaken der wasch- tafels en s'tof op- en afnemen. Dit alles kan voor schooftijd geschieden, dit werk, waaraan de huisvrouw in een gezin van eenige beteekenis haar geheelen ochtend kwijt is, is 'n groote verlichting voor de huisvrouw en is aanleiding, dat men haar bij thuiskomst uit scnool, fabriek, kantoor, of anderszins, vindt, daar waar zij be- hoort op de eerste plaats in het huisgezin, in de huiskanter waeht zij de haren op met een vriendelijk gezicht, niet afgeslool'd en afgejakkerd om tijdig klaar te zijn, maar goed gekleed, omdat zij hiervoor den tijd had, want onder deze omstandigheden kan zij zorgen, dat zij haar man en groot wor- dende jongens en meisjes tegemoet treedt, zooals zij dat wenschen, dan ook heeft de huisvrouw haar menschwaardig bestaan, dan zullen onze jongens en meisjes gaan waardceren den huishoudelijken arbeid, want een net en geordend huishouden brengt in de kiem van het gezin geluk en vrede. Dit is niet alleen het werk van de huis vrouw en moeder, hiertoe kunnen alien medewerken. Een ieder zorge, dat de huis vrouw niet steeds moet gezocht worden in kelder, keuken of bij het eeuwig terugkee- rend kamerwerk, en wanneer wij onze jon gens aldus opvoeden, zullen zij meer re spect voor den huishoudelijken arbeid krii- gen en zullen zij op rijperen leeftijd des temecT waardeeren, die altijd weerkeeren- den huishoudelijken arbeid, waaraan nooit of te nimmer een einde komt, en die daar om alleen reeds waardeering verdient. De overdreven zorgen, die de goede huisvrouw voor 'haar dagelijksch werk heeft, maken haar in vele gevallen tot een huissloof en zij die er aldus gaat uitzien, verliest het respect van haar man en groot wordende kinderen voor haar zelf en mede voor den arbeid die de hare is. Om dit te voorkomen moeten alien de handen uitsteken. ZICH BEDAGHT. In een katholieke kerk der Londensche voorstad Kensington moest dezer dagen het huwelijk worden voltrokken van een jonge Iersche, miss Honnora Mary Wilson, met een Nieuw Zeelander, Gerald Hamilton Wall, die speciaal voor deze gelegenheid van het Zuidelijk halfrond was gekomen. Reeds omi 8 uur's morgens, zoo schrijft de Petit Parisien. was het bruidspaar, verge zeld van eenige vrienden, in de kerk en in afwaehting, dat de priester hen kon ortt- vangen, gingen zij de sacristie binnen. Was het de heiligheid der plaats, die indruk maakte op den geest van het meisje? Werd zij aangegrepen door twijfel of vrees of ontstelde haar de gedachte naar het verre land te moeten vertrekken? In elk geval verklaarde de bruid, toen de priester kwam, dat zij er niet toe kon besluiten naar het altaar te gaan en zich te onderwerpen aan de huwelijksceremo- nie. Vergeefs trachtten de bruidegom en de vrienden haar van dit idee af te brengen. De woorden van den priester richtten niet meer uit en na bijna een uur geduldig te hebben gewacht, verliet de priester de kerk. Het meisje bleef zich verzetten tegen de smeekbeden van haar verloofde. Deze moest reeds den volgenden dag naar Nieuw-Zeeland terugkeeren. SCHEEPVAARTBEWEGING. 30 Maart. Noorsch s.s. Hosanger, 3202 M3., ledig, van Gent naar Burnt Island. Letl. s.s. Kodrima, 4063 M3,. ledig, van Gent naar Barr Roads. Noorsch s.s. Brio, 4065 M3„ stukgoed, van Gent naar Christiansund. Eng. s.s. Pharmigan, 1412 M3, ledig, van Gent naaT Londen. Belg. s.s. EJ, Anseele, 732 M3, ledig, van Gent naar Ostende. Eng. s.s. Cheswick Masson, 4189 M3, ledig, van Gent naar Swansea. Eng. s.s. Juno, 2562 M3, stukgoed, van Antwtrpen voor Gent. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3, kolen, van Goole voor Gent. Noorsch s.s. Astra, 2265 M3, kolen, van Kingslynn vocr Gem. Eng. s.s. Horn, 1810 M3, kolen, van Goole vo..r Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3, stukgoed, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Robrix, 890 M3, fosfaat, van Gent naar Perth. Fransch s.s. Neufchatel, 3013 M3, ledig, van Sluiskil naar Blyth. 31 Maart. Eng. s.s. Marhvood, 5604 M3, kolen, van Port Talbot voor Gent. Noorsch s.s. Torstein, 3040 M3, kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Wander, 368 M3, olie, van Londen voor Gent. Noorsch s.|s. Kolsaas, 1960 M3, kolen, van Llanelly voor Gent. Zweedsch s.s. Torfred, 1782 M3, hout, van Stettin voor Gent. Eng. s.s. Bengore Head, 7382 M3„ kolen van Ayr voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Arrow, 5925 M3, ledig,, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Ferry Hill, 3043 M3, ledig, van Gent- naar Shields. Deensch s.s. Stella, 2392 M3, ledig,, van Gent naar Fowey. Eng. s.s. Sellasia, 9831 M3, ledig, van Gent naar Barry Roads. Noorsch s.js. Europa, 2948 M3., ledig, van Gent naar Barry Roads. Deensch s.s. Aladdin, 4932 M3, ledig,, van Gent naar New-Castle. Zweedsch s.s. Smaland, 4981 M3, ledig, van Gent naar Boston. Noorsch sjs. Echo, 1415 M3, ledig, van Gent naar New-Castle. Belg. s.s. Van Dyck, 6042 M2, ledig, van Gent naar New-Castle. Eng s.s. Porthminster, 2391 M3, ledig,. van Gent naar Newport Mon. Eng. s.s. Ousel, 4355 M3„ stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Huntherfield, 4114 M3, stuk goed, van Gent naar Leith. Ned s.s. Eem, 3738 M3, ledig, van Gent naar Seaham. Eng. s.s. Juno, 2562 M3, stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Alt, 2840 M3, stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Athema, 457 M3, fruit, van Gent naar Sunderland. Fijansch s.s. Depute J. de Bohen, 5775 M3, kolen, van Gent naar Paullac. Grieksch s.s. Phaleron, 2997 M3., ledig, van Gent naar Cardiff. 1 April. Ned. s.s. B, W, 3, 1023 M3. ledig, van Antwerpen voor Gent. Fransch s.s. Ganzeville, 4346 M3., kolen, van Garnton voor Gent. Eng. s.s. Heather King, 1760 M3., kolen, van Boness voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Clvdevalley, 1302 M3, kolen, van Troon voor Gent. Eng. s.s. Ardgantock, 2383 M3, kolen, van New-Castle voor Gent. Engs .s. Blackcock, 1393 M3, stukgoed, van Londen voor Gent Eng. s.s. Stock Torce, 2782 M3., kolen, van Newport voor Gent. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3, stukgoed, van Goole voor Gent. Duitsch s.s. Olympia, 3828 M3., stuk goed, van Antwerpen naar Gent. Noorsch s.s. Rensfjeld, 3154 M3., kolen, van Methil voor Gent.'i Noorsch -s. Tantoft, 2445 M3., cokes, van Cardiff voor Gent. Noorsch s.s. "frost, 2737 M3., cokes, van Newcastle voor Ter Neuzen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Wandtr, 363 M3., ledig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Avocec, 3985 M3., stukgoed, van Gent naar Manchester. Eng. s.s. Camden, 4032 M3., ledig,, van Gent naar Barry. Zweedsch s.s. Orion, 1828 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Noorsch s.s. Kolsaas, 1960 M3., ledig, van Gent naar Rotterdam. 2 April. Ned. s.s. Sint Jansland, 6239 M3., kolen, van Newcastle voor Sluiskil. Fransch s.s. Lillebonne, 3013 M3., ko len, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Bolbec, 3013 M3., kolen, van Garston voor Gent. Eng. s.s. Carton, 9636 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Eljtrsdale, 1062 M3., kolen, van Birkenhead voor Gent. Eng. s.s. Therese, 3677 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Aire, 1974 M3., kolen, van Goote voor Gent. Eng. s.s. Yokefleet, 2327 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Grantley, 5289 M3„ kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Stepney, 2285 M3„ kolen, van Bon'ess voor Gent. Zweedsch s.s. Toifleif Hugo, 2597 M3. kolen, van Penarth voor Gent. Deensch s.s. Nautik, 2663 M3., vlas, van Stettin voor Gent. 3 April. Eng. s.s. Heather King, 1760 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. Balfron, 1024 M3„ kolen, van Grangemouth voor Gent. Fransch s.s. Capt. Henri Rollier, pyri tes, van Brest voor Gent. Ned. s.s. Sint Jansland, 6239 M3., ledig, van Sluiskil naar Newcastle. Zweedsch s.s. Torleif Hugo, 2597 M3., ledig, van Gent naar Mumbles. Noorsch s.s. Stond, 2223 M3., kolen, van Ayr voor Gent lersch s.s. Elise Annie, 1014 M3., ledig, van Wixford voor Gent. Eng. s.s. Whin, 1320 M3., kolen, van Cardiff voor Ter Neuzen. Noorsch s.s. Tcnto, 5836 M3., vlas, van Reval voor Gent. Eng. s.s. Clearlight, 2485 M3., kolen, van Cardiff voor Ter Neuz n. EEN LUGUBERE BOUWMEESTER. HONTENISSE. Huweljjks-aangiften. 11 Jan. Josephus Fran- ciscus Verdurmen, oud 27 j., jm. en Sophia van der Borgt, oud 37 j., jd. Desiderius Josephus Kroes, oud 35 j., weduwn. en Louisa van Heese, oud 32 j., jd. 18 Jan. Eduardus Cornelis Maria Roelans, oud 27 j., jm. en Anna Cornelia Tiele- man, oud 33 j., wed. 25 Jan. Petrus Josephus de Kort, oud 44 j., jm. en Maria Catharina de Rjjk, oud 31 j., jd. Emile Benedictus Aloijsius Buijsrogge, oud 32 j., jm. en Eliza Maria Co- leta Joossen, oud 32 j., jd. 1 Febr. Petrus Roels, oud 38 j., weduwn. en Rosalia Louisa Fruijtier, oud 26 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Jan. Leendert Cornelis van Duijvenbode, oucT 26 j., jm. en Anna Johanna Neeteson, oud 30 j., jd. 27 Jan. Joephus Franciscus Verdurmen, oud 27 j., jm. en Sophia van der Borgt, oud 37 j., jd. Desi derius Josephus Kroes, oud 35 j., weduwn. en Louisa van Heese, oud 32 j., wed. 7 Febr. Eduardus Cornelis Maria Roelans, oud 27 j., jm. en Anna Cornelia Tieleman, oud 33 j. wed. 10 Febr. Petrus Josephus de Kort, oud 44 j., jm. en Maria Catharina de Rijk, oud 31 j., jd. 13 Febr. Emile Benedictus Aloijsius Buijsrogge, oud 32 j., jm. en Eliza Maria Co- leta Joossen, oud 32 j., jd. 17 Febr. Petrus Roels, oud 38 j., weduwn. en Rosalia Louisa Fruijtier, oud 26 j., wed. Goboorten. 2 Jan. Albert Ludovicus, z. van Nobertus Lauwereijs en van Angelina de Bur ger! 3 Jan. Mathilda, d. van Jan Francies van Troosten en van Apolonia Crombeen. 5 Jan. Josoep. z. van Petius Valckx en van Susanna Huberdina de Burger. 6 Jan. Anna Philome- na, d. van Johannes Baptist Wullems en van Dina Maria Buijsrogge. 9 Jan. Liza Amelia Louiza, d. van Honore Pieter du Bois en van Rozalia de Kort. 11 Jan. Petrus, z. van Al- phonsus Bal en van Anna Maria Baart. Ga- brielle Eugenie Marie, d. van Theodoras Cor nelis Vereeckei; en van Sophia Leontina Maria Aerts. 13 Jan. Elza Roza, d. van Frederik Arends en van Maria Mathilda Rosseel. 15 Jan. Petrus Franciscus, z. van Francies van Gassen en van Eugenie van Walle. Sophia Maria, d. van Jules van Goethem en van Leonia Maria de Braijn. 16 Jan. Karel Petrus, z. van Jules Cornelis Petrus Vereecken en van Maria Theo dora van Haelst. 23 Jan. Anna, d. van Petrus van Jole en van Maria van Dommelen. 25 Jan. Irma Sophia, d. van Vitales de Roeck eh van Augusta Cecilia van Overmeeren. 28 Jan. Alouisius Frederikus, z. van Alphonsus Fran- ciescus Roelans en van Melania Anna Paulina Bracke. 29 Jan. Franciscus Johannes, z. van Jan Francies Weesepoel en van Paulina Ludo- vica Warrens. 31 Jan. Eduardus Anthonius Johannes, z. van Albertus Cornelius Blom- maert en van Maria de Westelinck. 1 Febr. Rosalia Elisabeth, d. van Joseph Vermeire en van Cecilia van der Velpen. 4 Febr. Maria Coleta, d. van Gustaaf Hillaert en van Maria Seraphina Vernimmen. 5 Febr. Elza Apolonia, d. van Levinus Everaert en van Paulina Broeckaert. 6 Febr. Aloijsius Bemardus, z. van Cornelis Alphonsus Verschuren en van Nathalie Paulina van der Walle. 8 Febr. Anna Cornelia, d. van Ludovicus Cornelis Serrarens en van Louisa Cornelia Sameel. Petrus Fran ciscus, z. van Theophile van Rumste en van Maria Rosalia Strobbe. 9 Febr. Augusta Christina Philomena, d. van Petrus Verdurmen en van Rozalia Beck. 14 Febr. Gerarda Maria Isabella, d. van Camillus Theodoras Herman; en van Maria Paulina Maas. 18 Febr. Jozef E.mile, d. van Emile Joseph de Silva en van Hendrika Hendrina Gerardina Koorwalt. Maria Johanna, d. van Petrus Jo hannes Everaard en van Cordula Elisabeth Paulina Everaert. 22 Febr. Elisabeth Louisa, d. van Johannes Acda en van Maria Apolonia Kakebeeke. 23 Febr. Angelina Louisa, d. van Andries de Kever en van Philomen den Tenter. Cornelis, z. van Francois Dekker en van Neel- tje Dieleman. 24 Febr. Agnes Rozalia, d. van Josephus Hiel en van Mathilda Louisa Maria van der Veeken. 25 Febr. Rene Cornelis, z. van Josephus de Bakker en van Anna Maria Elias. 27 Febr. Josephus Florobertus en Irma Anna Maria, z. en d. van Camillus Raes en van Josephina Maria Matthijs. Overlifden. 8 Jan. Francois Wijn, oud 7 j., z. van Johannes en van Maria Johanna Nee teson. 31 Jan. Petrus Mannaart, oud 41 L. z. van Jan Francies en van Maria Anna Bogaert. 1 Febr. Johannes Cornelis Vercouteren, oud 23 j., z. van Cornelis Franciscus en van Pau lina Kints. 7 Febr. Carolus Augustinus Jelijt, oud 80 j., echtg. van Philomena Schools. 17 Febr. Angelina Rosalia Kindt, oud 3 j., d. van Aloijsius en van Maria Isabella Leeraert. 21 Febr. Elsa Maria de Waal, oud 4 j., d. van Eduard Theodoor en van Louisa Anna van Remortel. 26 Febr. Theodoras Comelissens, oud 85 j., echtg. van Rebekka Paulina Bogaert.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 7