BOVEBWOmG Aanbesteding. Keei-, Ooi- en Neusziekten Hofstdde ,,Wilgenhofst" Aanbesteding. Chilisalpeter, pl.m. 38000 K.G. Chilisalpeter BURGERLIJ^iTSTANDr fiet Consultatisbureau voor Tubercolose J. H0QGKAMER, 0p8nbare Verkooping „D E V R IJ H E I D" Algemeene Vergadering Libsrale Kiesvereeniging Openbare Vergadering belast zich met het IN- en UITKLAREN van goederen komende uit het buitenland. Openbare Verkooping. SCHUUR, 3 Melkkoeien, Kerkboeken en Bijbels, Openbare Verkooping. een WOON HUIS ♦,Door Eendracht Sterk" KINDEKWAGEN. gezaagd HOUT, pl.m. 1600 K.G, Am. Super Nederlandsche Pestalozzikalender Firma J. v. d. Sande, oceaan. Qp Vriidag 13 April 1923 bij instel en ep Oonderdag 26 April 1923 bij toewjjzing Notaris H. VAN MAZIJK ta Sluis. (Afd. v. d. Vrijheldsbond SprekerDe heer i. v. d. PEIJL, Expediteur. Noordstraat 85 - Ter Neuzen MAANDAG 16 APRIL 1923, pl.ffl. 30.000 K.G. Chilisalpeter, pl m. 50.000 K.G. Chilisalpeter, 300 S T. Zetbasalt. 70 Waalbrikken. 1065 stuks gecr. denn. perkoen- palen lang 1.60 R|. 565 stoks gecr. denn. perkoen- palen lang 1.20 M. 100 bos Holl. Haringband. 310 Walchersche staken. 770 S T. Basaltslag 7* c-n- 140 i. /i c.m- Het Comite tot aankoop van Meststeffen VOORHANDEN: ERNSTIO AIJTO-ONGELUK TE ANTWERPEN. In de Eri'-derodestraat te Antwerpun Heeft Zondag ecn zcar ernstig auto-ongeluk plaats gehad. E'en vrachtauto reed in gematigd tempo en geheel volgens de gebruiken van bet straatverkeer door de Brederode- straat. Hij was gevolgd door een auto-taxi, welke poogde den vrachtauto voorbij te Snellen. Toen hij bijna voorbij de vracht auto was, werd met zijn achterwiel het voorwiel van den vrachtauto aangereden. Qeze iaaeste werd daardoor op het voetpad gesftngerd en kwam terecht tegen het huis wo. thy, bewoond door den fruithandelaar Breugelrnans. De slag was zoo geweldig, dat niet alieen de etalagekast tofaal ver- brijzeld was, maar ook een groot deel van den biauwen steen fel beschadigd was. De mhoud van de etalage vloog tevens op foet voetpad. De ressort- van net voorwiel van den vrachtauto werd door den slag gebroken, zoodat het zware rijtuig ont- rodderd was. Dadelijk bemerkte men drie gekwetsten .us een bloedplas op den grond nggien. Zij werden opgenomen en in een apotheek bin- nengebracht, alwaar een dokter hen voor- toopig verzorgde. De autobestuurder, welke het ongeluk v eroorzaakte, zette zijn olievergaar-bak open, zoodat de auto in een vuile wolk gehuld was, wat de menschen beletten moest het nummer te zien. Hij verdween in voile srielheid, terwijl net volk riep: „Zie het nummer. Zie het nummer.-" ET bestaan evenwel redenen 0111 aan te aemen, dat de auto te Brugge moet thuis tiooren en. een wacht werd aan de vlotbrug mtgezet om te trachten den schuldige te ontdekken. KGSTPR1JS EN DOeL VAN TOER- VLIEGTU1GEN IN FRANKRIJK. Op de jongste Parijsche luchtvaartentoon- sitelling zijn ongeveer 50 toervliegtuigen verkocht. DC vliegtuigbouwer Potez, die het leeuwenaandeel in de bestellingen had, heeft verklaard, dat lang niet alle koopers trim toestel zuiver als toermachine op vrije dagen willen gebruiken. Twee koopers ver- klaarden een toestel aan te schaffen voor bet oontroleeren van de exploitatie van uitgestrekte grondbezittingen. Twee gara- gehouders kochten elk een toestel in de ifooop ze te kunnen verhuren. Verder waren at onder de koopers drie industrieelen en twee handelsreizigers. De overige koopers, waarvan er een half dozijn nog eerst moet keren vliegen, willen hun machine voor sportdoeleinden gebruiken. Het veikoopen van een dergelijk groot aantal toestellen was mogelijk, doordat de Staat als aanmoediging van het luchttoe- risme, de helft van den werkelijken prijs moot zijn rekening neemt. Ook de fabrikan- ten van vliegtuig en motor hebben op den prijs laten vallen, zoodat een twee-persoons tweedekker met 60 paards motor slechts fr. 9000 behoefde te kosten. De volgens bet „prime d'achat" systeem gekochtc toer vliegtuigen mogen ochter niet gebruikt worden voor eenigen professioneclen vlieg- arbeid, dus betaalde passagiersvluchten of bdtaaWe luchtfotogratie. Ze mogen ook met zonder toesternming van den Staat word en verkocht. Verder is de kooper nog aan het Rijk verbonden door enkele an- dere bepalingen. EeN ERFENlS. De nalatenschap van W. K. Vanderbilt is thans geschat op 54.530,966 dollar. De boofdsom gaat aan de zoons: W. K. Van- derbilt en H. S. Vanderbilt. Toen de doch- ter van den erflater, Consuelo, trouwde met den herto-g van Marlborough, bestemde de vader 5.000.000 d voor de bruid. Daar- van is ochter maar ongeveer de helft ook afgedragen, want het huwelijk van den tmrtog met mej. Consuelo is al weer ont- bonden. Kort voor zijn docd gaf de vader aan zijn dochter 15.000.000 d. Het schijnt dat dit gegaan is op de wijze, die voor den j fiscus het onvoordeeligst was. Het Metropolitan Museum of Art erft schilderijen tot een geschatte waarde van i l.OOOJOOO d. Onder die schilderijen zijn er van Rembrandt, Gainsborough, Reynolds, Holbein, Boucher en Greuze. De waarde van de renpaarden, die W. K. Vanderbilt er op na hield, wordt ge schat op over de 500.000 d. EEN VOORZICHTIGE 1NBREKER. Een ietwat ongewone inbraak heeft te Acheaux en Vimeux nabij Amiens plaats gehad. Dc inbreker drong het huis, waar hij zijn slag wilde slaan, een kiTiideniers- winkei, 's avonds binnen en hield zich tot midden in den nacht schuil. In zijn schuil- hoek vond hij een vrouwenblouse en -rok. die hij bij wijze van vermomming aantrok. Verder lagen er lappen, waarmee hij zijn voeten omwikkelde, om geen leven te ma- ken. Daarna sneed hij heel omziclitig de tetefoondraad door, die zich in den win- kel bevond, en bedekte zijn gezicht met een masker. Hij maakte toen de vier vrou- wen, die in het huis woouden, wakker, en hield ze zoolang een revolver pnder den neus, tot ze hem de kast wezen, waarin het geld van de zaak werd bewaard. In een notitieboekje vond de bandiet daar 6000 francs, waarmee hij zich uit de voeten maakte. Er is geen spoor van hem ge- vonden. GEVAARL1JK GOeDJE. Voor de tweede maal in enkele weken maakt de Daily Chronicle melding van een kind, dat gestorven is ten gevolge van het inslikken van een speelgcedballon. Ter wijl een vijfjarig meisje, Annie Segal uit Dalton, bezig was een ballon op tc blazen kkvam het ding in haar keel terecht. En kele uren later was zij gestikt. Bij het gcrechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak verklaarde de dcrkter, dat de ballon zoodanig in haar keel lag, dat tel- kens wanneer het meisje ademhaalde, de ballon gedeeltelijk opgeblazen werd. EEN ZUIGELING IN DEN GEMEENTERAAD. Het eenige vrouwelijke gemeenteraadslid van Darwen, in Lancashire, mevr. Bai ley, heeft de vorige week de vroede vade- ren van het stadje in stomme verbazing gezet, toen zij ter zitting verscheen met haar baby, van een maand oud, op den arm. Zij trok zich echter van die verbazing niets aan, en nam deel aan de discussies over de gemeentebelangen, zelfs geduren- de het kwartiertje, dat haar kleintje haar bijzondere zorg noodig had. DURE KeRSEN. Vorige week Woensdag zijn de eerste kersen van dit jaar in de Parijsche haljen verschenen, d.i. veertien dagen later dan het vorige jaar. Een takje met elf vruchten is verkocht voor het aardige prijsje van 165 francs. DOOR EEN LUIPAARD GEDOOD. Te Hongkong is een achtjarig jongetje. kind van tngelsche ouders, door een ont- snapten luipaard zoo ernstig aan den hals verwond, dat het in het ziekenhuis stierf. Het beest had kans gezien uit zijn kooi te vluchten tjjdens een circusvoorstelling, waarin het optrad. Het kind zat in de zaal en word plotseling door het wilde d-ter overvallen. Een gekleurde 'bewakcr worgde den luipaard bijna in zijn pogingen om het dier van zijn slachtoffer af te ha'Ien, maar toen dit gplukte, was het knaapje er reeds te treurig aan toe, dan dat er zelfs kans was, het te redden. Het dier werd later, zonder verder iemand letsel te hebben toe- gebracht, weer in zijn kooi opgesloten. HET NOODLOT VAN EEN TSJEROKIE INDIAAN. Het departement van justitie te Washing ton heeft, naar wij in de Engelsche pers le- zen, een tragisqhe onthulling gedaan met betrekking tot het noodlot van een half- bloed Tsjerokie Indiaan. Deze man was 25 jaar geleden tot levenslange gevangenis- straf veroordeeld wegens een hem ten laste gelegden inoord.. De presidenten Roosevelt, Taft en Wilson weigerden alien hem gratie te schenken. De Indiaan toleef gedurende zijn geheele gevangenisstraf hardnekkig ontkennen en tharis Is zijn onschuld uitgekomen, doordat de vrouw van den vermoorde heeft bekend, dat haar minnaar, die innridtiels is gestor ven, den moord heeft gepleegd. De roodhuid is nu uit zijn gevangenschap veriest. Behalve dit geluk, valt hem nog het buitenkansje ten deel, dat hij erfgenaam is geworden van een fortuin verkregen uit de opbrengst der Oklahoma olievelden. HONDEN TE BERLIJN. De houders van honden te Berlijn zijn op hun achtersten zolder over de hooge belas ting op hun huisvrienden. Die bedraagt nu al 12.000 Mark en zal eeriang tot 20.000 worden verhoogd. Bovendien zijn ze boos over de wijze, waarop de politie honden op- varigt. De beesten worden gelasseerd en stikken meennaten bij de pogingen, die ze doen om Ios te komen. Zaterdag is een zeer druk bezuchte ver- gadering van hondenliefhebbers gehouden, waar een staking van betaling van honden- belasting is overwogen. Of het er van zal komen is nog onzeker. DE THEATERBRAND TE WIESBADEN. Volgens verschillende berichten is de brand in het Hoftheater te Wiesbaden aan een misdaad toe te schrijven. Alles wijst erop, dat men hier met brandstichting of met een bomaanslag te doen heeft. Reeds de vorige week hebben dieven de schoenmakcrswerkplaats van het theater leeggeplunderd, en de koperen bliksemaf- leiders van het dak gestolen. Zij hebben tevens getracht, zich meester te maken van de zinkplaten, waarmede de koepel is be- dekt. Een gewezen officier, die op het oogen- blik, dat de brand uitbrak, voorbij! 't thea ter kwam, heeft verklaard, dat hij duidelijk gezien heeft, Rot de vlammen zich iangs een lont van den koepel naar benedtn voortbewogen. Deze verklaring komt overeen met die van twee nachtwachten, die gezien heb ben, dat zich een vlam van den koepel naar beneden bewoog. Nog voor deze beide personen hulp konden halen, weerklonk een verschrikkelijke knal, waarna het ge heele gebouw in een oogwenk in lichtje laaie stond. Met korte tusschenpoozen volg- den er nog drie ontpldffingen, en reeds weinige minuten later stortte de koepel in. Uit deze omstandigheden heeft men de conclusie gemaakt, dat er in het gebouw een bom is aangebracht, die op een be- paald tijdstip moest ontploffen. Naar alle waarschijnlijkheid heeft het zelfs in de bedoeling van de daders gelegen, de ont- ploffing nog tijdens de voorstelling te doen plaats hebben, want de laatste actie van „Rienzi" dat dien avond opgevoerd werd, was nog niet ten einde, toen het publiek en de artisten ecn luiden knal hoorden, waaraan evenwel geen verdere aandacht werd geschonken. Bovendien heeft men geconstateerd, dat de brand op vier punten gelijktijdig is uitgebroken. Gp grond van dit alles valt het nau- welijks te betwijfejen, of men heeft hier met een misdaad' te doen. De politie heeft een onderzoek ingesteld, doch tot dusver is er nog geen spoor ontdekt. De aangerichte schade wordt geschat op acht milliard mark. VAN MANNEQUIN TOT MARKIEZIN. Miss Paulo Sellibrand, die het mooistfe meisje van de Londensche society wordt genoemd, is in hef huwelijk getreden met deii markies van Casa Maury. De plechtig- heid, waarvan de bladen veet ophef ma ken, had plaats in de fashionable St. James- kerk. Er waren talrijke aristocratische gas- ten uit Frankrijik en Engeland. De bruid was gekleed in een wit satijnen costuuin, een witte tulle sluiex om het voorhoofd, die haar het uiterlijk gaf van een nonnen- figuuir uit een van Botticelli's schilderstuk- ken. Miss Sellibrand was verleden in de Lon- densche society geintroduoeerd door ba- rones d'Erlanger. Een jaar geleden nog was zij een der eerste mannequins van Vic- toire, de hofkleerfnakerij. Nu is zij mar- kiezin. Ik schaam mij er niet over manne quin te zijn geweest, verklaarde zij onlangs Het was geen gril, zooals van sommige Londensche societydames, want ik moest er mijn brood mee verdienen. De markies de Casa Maury is een auto- mobilist, die zeer bekend is in Frankrijk en Engeland. TRAGISCH. Harry en Thomas Mc. Intosh, twee broers, die op de eendenjacht waren, wer den dezer dagen, meldt de correspondent van de Daily Chronicle te New York, op een zandbank in de Missouri, 30 mijfen ten noorden van de scad Omaha in Ne braska, geisoleerd. Zij hadden tc laat bemerkt, dat hun boot was weggedreven. De mannen riepen om hulp doch in weervvil van de energieke po gingen van de bevolking om hen te redden, slaagde deze daarin niet. Allengs werd de zandbank door het wa ter overstroomd en urenlang zaten de broers op een boomstam. Ten slotte reikte het water tot hu'1 mid- del. Flauw drongen toen hun stemmen door tot de menschen aan den oever, waar- bij zij voor het laatst om hulp smeekten: „Kan er dan niets worden gedaan om ons te helpen? Het water reiki ons reeds tot den hals. Wij zijn bevangen door koude en kunnen het niet langer meer uithouden." Kort daarop klonk het van af de zand bank: „Wij zijn op een ijsschots gaan lig- gen." En terwijl zij den dood tegemoetgin- gen, zongen de ongelukkigen„Nearer, my God, to Thee". DE VERJONGINGSKUUR, De Parijsche correspondent van de N. R. Crt. schrijft d.d. 26 Maart: Dr. Woronof's operatie, die het mogelijk zou maken, een door ouderdom verzwakte te verjeugdigen door op hem een apeklier tc „enten", heeft hier vzel indruk gemaakt. Het succes schijnt voorloopig vooral een lachsucces. Een medewerker van de Quotidien, het nieuwe radicale dagblad. Malato, heeft zich daaraan onderworpen. Hij doorstond de bewerking uitstekend, werd niet genarcoli- seerd, maar slechts plaatselijk gevoelloos gemaakt met novocaine. De quaestic duur- de 35 min. In dien tijd voelde hij niets van pijn. Hij prijst de bekwaamheid van dr. Woronof, die onder-directeur is van het laboratoriuin van het College de Fran ce en directeur dor biologische afdeeling aan de Ecole des hautes etudes. De hecr Malato is 65 jaar. Hij was nog flink, maar meende, niet meer dan drie jaar nog mee te kunnen, geestdijk en lichame- lijk. Vooral het eerste gaat hem ter harte. Dr. Woronof opereert slechts uit liefde voor de wetenschap. De aap, die de opera- tie mogelijk inaakte, lijdt niet, verzekert de dokter. Voor de heeikundige bewerking wordt hij in slaap gemaakt; daarna is hij zonder verlangens. De heer Malato wacht nu de gevolgen van de chirurgische kunstberwerking af. EEN OFFERVAARDIGE VeRPLEEGSTeR. In de Tsjechische chirurgische kliniek te Praag werd een man geopereerd, die door bloedverlies zoodanig had geleden, dat er alieen dan kans op redding zou be staan, indien men hem nieuw menschen- bloed zou kunnen toevoexen. Een der aanwezige verpleegsters bood zich aan, den patient een deel van haar bloed te offeren, waarop haar dadelijk een hoeveelheid bloed werd afgetapt. Haar offervaardigheid was echter helaas vergeefsch, daar de patient, eenige uren lattr overleed. IJSVeLDEN OP DEN ATLANTiSCHEN Te New York aangekomen Oceaansche- pen melden, dat de vaart op den Atlanti- schen Oceaan ernstiger door ijsbergen en ijsschotsen wordt bclemmerd dan sedert het vergaan van de „Titanic". De Hollandsche mailboot „Nienw Am sterdam" kwam met 36 uur vertraging te New York aan. Het schip had een ijsveld bemerkt, dat volgens den gezagvoerder een oppervlakte had van 250 vierkante mijl. De regeering der Vcr. Staten heeft twee waarnemingsschepen uitgezonden, die de beweging der ijsmassa's nauwkeurig con- trofeeren en de scheepvaart dienaangaande draadloos inlichten. EEN VEELBELOVENDE KNAAP. Te Hull moest een knaapje van elf jaar voor den kinderrechter verschljnen, om- dat hij een poging had gedaan, de gefd- lade van een winkel te forceeren. Toen hem dat evenwel niet spoedig ge- lukte., nam hij om zich daarover te troos- tcn, maar eenige pakken boter uit den win kel mede. Zijn moeder had hwn naar de kerk ge- stuurd doch in plaats van daar zijn plicht te doen, had hij zich meester gemaakt van het handtaschje eener dame die in het ge- bed was verdiept. Bij een andere gelegenheid wierp hij de kat uit het zolderraam en toen hij zich er van had overtuigd, dat het,dier op haar pooten was terechtgekomen, wilde hij het- zelfde met zijn tweejarig zusje doen, toen hem dit nog door een ouderen broer kon worden bclet. Een anderen keer verdween hij met zijn jonger broertje voor verscheidene dagen en na lang zoeken vond men beiden (in- delijk in een kippenhok. Hij had zich op naam van zijn moeder brood en marga rine kunnen verschaffen. De jongen werd door den rechter naar een verbeterhuis gezonden. (Nadruk verboden TER NEUfiN. Huwelijks-aangiften, 22 Maart. Corneiis Pie- ter Lensen, oud 44 j., weduwn. en Janna Neeltje Millenaar, oud 30 j., j'd. Comelis Adrianus Duvekot, oud 28 j., gesch. van echt en Elisabeth Anna Lansen, oud 32 j., jd. 23 Maart. Adriaan Riemens, oud 29 j., jm. en Anna Maria van der Gouwe, oud 29 j., jd. Levinus Michiel- sen, oud 27 j., jm. en Pietemella Magdalena Geelhoedt, oud 31 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 22 Maart. Adriaan Andries Herrebout, oud 26 j., jm. en Angela Irma Maria Taalman, oud 20 j., jd, Anthonie den Hollander, oud 24 j., jm. en Elisabeth Andriessen, oud 28 j., jd. Jacobus Wisse, oud 37 j., weduwn. en Maatje Cornelia Harte, oud 35 j., jd. Geboorten. 18 Maart. Heiltje Margaretha, d. van Thomas Arie Kosten en van Francina Jansje Johanna Timmermans. 20 Maart Pie- ternella Aaltje, d. van Jacobus den Hamer en van Adriana Coppoolse. 22 Maart. Henk, z. yan Amoldus Jacobus Pijnacker en van Mathil da Helena Coucke, Samuel Jacob, z. van Pieter Korstiaan Gazan en van Adriana de Reus. Maria Margaretha Celia, d. van Abra ham Josephus de Jager en van Hendrina Celia van Os. 24 Maart. Jan, z. van Pieter Jansen en van Dingena Jansen. Maatje, d. van Jacob Scheele en van Catharina van Kerkvoorde. Overlijden. 18 Maart. Elisabeth Francisca van Hulle, oud 68 j., echtg. van Eduarrtus Dhaene. Adriana Hamelink, oud 3 m., d. van Jacobus en van Maria de Ridder. 22 Maart. Maria de Bakker, oud 67 j., echtg. van Adol- phus David. 24 Maart. Pietemella Josephina Hollen, oud 76 j., echtg'. van Jan Jansen. POLITIE. Op het bureau van politie alhier, zijn als gevonden gedeponeird: eien mautel- ceintuur. een haarkam, een kindertaschje en een koperen gewichtje. Rechthebbenden vervpegen zich aldaar. WEERBERICHT VAN 4 APRIL 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bild' luidt als volgt; Hoogste barometerstand 771.4 Kopen- hagen. Laagste barometerstand 751,2 Vestma- noer. Verwachting tof den avoftd van 5 April: Meest matige, later afpemende Zuidooste- lijke tot Oostelijke wind, licht tot half be- wolkt, weinig of >geen regen, ochtends zachter. A. C. LENSEN's ST OOM V A ARTM A AT SCHAPP1J—-T.ER NEUZEN. s.s. ARY in tossing fe Rosario. s.s. HELENA vertroik 4 dezer van New- York naar Philadelphia, s.s. TERNEUZ.EN in lading te Port Talbot voor Antwerpen. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 30 Maar't tot en met 3 April werden Iangs de Oostsluis alhier 54 binnenvaar- tuigen op- en 43 afgeschut; Iangs de Mid- densluis 19 op- en 10'afgeschut; Iangs de Westsluis 3 op- en 2 afgeschut. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeenden dank aan de „Onderlinge Veeverzekerings- Maatschappij in bet voormalig Ve dis trict van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven paard. M. A WOLFERT. Hoek, 4 April 1923. te Ter Neuzen, zal g e o p e n d worden op Woens- dug II April in het Ziekenhuis. Spreekuren zijn van 11 uur tot half 2. De zittlngen worden gehouden om de 14 dagen. Er is gelegenheid tot kosteloos onderzoek en advies, in overleg met den huisarts. A. J. HOORWEG. Cons-bur. Arts. Mlddelburg, April '23. Geneesheer- Specialist te Vlitwinffen, zal in de maand April spreekuur houden te Hulst in het Liefdehuis, op Zaterdag 7 en Zater- tlag 21 April, van IOV2—I2V2 uur. van een uitmuntende zeer gunstig aan den Steenweg Sluis-Draaibrug gelegen •e 8LUIS, groot 21.12.60 H.A. verhuurd aan den neer F. D'HOORE tot 1 Oct. 1924 voor f 3500,per jaar. telkens des n.m. 3 uur in het Hotel „de Korenbeurs" te Sluis. Liberate Kiesvereeniging op Donderdag S April,des avonds te uur, op de bovenzaal van den heer A. de Vrieze Agenda L Candidaatsteiling voor den Ge- meenteraad. 2- Lezing van den Secretaris HET BESTUUR. te HOEK. op Zaterdag 7 April, des namiddags te uur, op de bovenzaal van den heer Nieuwelink, van Ter Neuzen. Onder werp IJDELE LEUZEN. HET BESTUUR. I nan der Bent Beleefd aanbevelend. Notaris VAN DER MOER zal, ten ver- zoeke van de weduwe en erven van LEVINUS BERNARDUS VAN KERK-' VOORDE, in het openbaar verkoopen op Vriidag April 1933: fi des voormlddags te half elf bij den heer A. de Vrieze, eene (stal of bergplaits) in steen gebouwd en het recht van erfpacht op den grond tusschen de D ij k s t r a a t en het Achterom te TerNeusen, kadaster sectie L nommer 1567, groot 87 centiaren. Voor verschillende doeleinden geschikt. Betaling der koopsom 5 Mei 1923. Onkosten binnen 8 dagen. Aanvatirding na de betaling of zooveel vroeger als zal worden toe gestaan. Grondlastcn f 7,20. Erfpachts- canon f 8,70. De kooper moet een half jaar grond- lasten en erfpacht opleggen. Te be- zichtigen op aanvrage bij de weduwe, Dijkstraat 51. D des namiddags te 1 uur in u' en bij gemelde schuur: 1 Paard (Poney), 2 Loopvarkens, Poneykar op veeren, Tuig, Ploeg, Eggen, Waterkar, Bietenmolen, Hooi, Voederbeeten, Erwtenstroo, 100 Balen, 2 Kruiwagens, 4 Ladders, 4 groote Vaten, Voederketel, 3 steenen Varkensbakken, Meelkist, Rieken, Vorken, Schoppen, Brand- hout enzoovoort. Betaling contant. t e huur. Te bevragen Bureau v. d. blad. Firma P. J. VAN DE bANDE. Notaris VAN DER MOER zal op des namiddags te 3 uur, in deherberg van A. Faas te S 1 u 1 s k i 1, ten ver- zoeke van de erven CORNELIS VAN DOESELAAR en SUZANNA WOLFERT, in het openbaar verkoopen met toebehooren en grond te Slulskil, Ter Neuzen, kadas ter sectie G nommer 1914, groot 4 aren 24 centiaren. Bewoond geweest door wijlen C. VAN Doeselaar Senior. Betaling der koopsom 6 weken. Onkosten binnen 8 dagen. Aanvnarding na de betaling. Orondlasten over 1923 ad f 5 30 door den kooper op te ieggen. DE LANDBOUWVEREENIGING te TER NEUZEN zal op Woensdag 11 April, des namiddags om 2 uur, in het Hotel „den Arend", trachten aan te besteden levering 15—25 April 1923, levering 15—25 Mei 1923, te leveren op drie door het Bestuur aan te wijzen plaatsen op het Kanaal te Ter Neuzen, franco op ons voertuig. De aannemer stort bij de overeenkomst 5 van de aannemingssom als garantie, verder alles A. H. V. Namens het Bestuur, H. DE REOT Lz., Voorzitter. M. DE PUTTER, Secretaris. TE KOOP: een in goeden staat zijnde AdresDijkstraat 6. De Notaris E. B. DUMOLEYN te Hontenisse, zal ten ver- zoeke van den heer PRUDENT DE RIDDER te Sas van Gent, op Zater dag 7 April 1933, in het openbaar a contant geld verkoopen om IOV2 uur, bij dhr. Aug- Puijlaert te Westdorpe, om IVjuur, bij Mej.de Wed.G Stock man te Sluiskil, en om 3 uur, bij dhr- Van Mossevm.de te Axel, Sassing, telkens een partij als Balken, Planken, Platen, Kepers Latien enz. Het Bestuur van het Waterschap HOEDEKENSKERKE zal in het Ge- meentehuis te Hoedekenskerke, onder nadere goedkeuring aanbesteden op Woensdag IS April 1933, des namiddags ten 3 uur, de leverantiSn op den wal van Bestek en voorwaarden verkrljgbaar k f0 52, bij den Opzichter van genoemd Waterschap te Hoedekenskerke, die tevens nadere inlichting verstrekt. Het Bestuur voornoemd. C. BOOG ARD, Dijkgraaf. J. v. D. DRIES, Ontv.-Griifier, te AXEL-KIJKUIT, zal op 7 April 1933, des n.m. te 3 ure.bij dhr. G. Gilijamse teAxel trachten aan te besteden 70.000 K.G. Je leveren 2e helft April 1923 gedeeltelijk Station Kiikult, Tram W III. De levering moet geschieden in balen van 100 K.G. Alles volgens A. H. V Voorwaarden te bekomen bij De Seer. JAN SCHEELE Wz, Axel M 8. Het Bestuur van den BOERENBOND te Philippine, zal trachten aan te besteden, op Zaterdag 7 April, des namiddags 4 ure, in de zaal van den Heer A. Wiskerke, 131/2 o/o 7 x 9 o/o Inschrijvlngsformulieren en voorwaar den te bekomen bij den Secretaris. VICT. BARBE, Voorzitter. A. WISKERKE, Secretaris Zakagenda), voor leerlingen van M. U. L. O. en H- B. S. Prijs get>. 3—. Ter Neuzen. Boekhandel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3