ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. H. H. Kantoorhouders Vrijdag 30 Maart 1923 63e Jaargaug. lit geheimzianigi Woudhuis No. 7434. TWEEDE BLAD. 3INNENLAND. BUITENLAHD. FEUXLLETON. worden verzocht het abonnements- geld over het 1 ste kwartaal 1923 van de Ter Neuzensche Courant, in te zenden v66r 7 April a. s. DE U1TGEEFSTER. werktijd departement. Men deelt aan de Msb. uit Den Haag mede, dat de ministerraad afgezien heeft van een verlenging van den werktijd op de Departementen van al'gemeen bestuur. Echter zijti schcrpe maatregelen getrof- fen, dat de gestelde uren, waarop de wetkzaamheden moeten aanvangen, niet overschreden worden. BeSTRIJDING DER TUBERCULOSE. Op het Natuur- en Qeneeskundig Con- gres, dat op Donderdag, 5 April te Maas tricht aanvangt, zal de voorzitter, prof. C. H. H. Sprondc xiit Utrecht, in zijn ope- ningsrede een door hem gedane ontdckking bekendmaken, beirekking hebbende op de immuniteit voor tuberculose. HERCLASSIFICATIE VAN DE GEMEENTEN. De afdeeling Maastricht van de Vereeni ging van Directeuren en Commiezen der Posterijen en Telegrafie heeft de volgende motie aangenomen: De afdeeling enz., gehoord de bespre- kingen over de voorgenomen herclassifica- tie van de gemeenten, van meening, dat de thans geldende classificatie haar leden reeds financieel achterstelt bij hun ambtgenooten in de groote steden, verzoekt aan de re- geering dringend, deze achterstelling niet nog te vergrooten door een verhoogden standplaatsaftrek. DE TOESTAND. De sowjeiregeering besteedt millioencn gouden roebels aan haar propaganda in het buitenland, maar deinst er niet voor terug, schrijft de N. R. Crt., de uitkomsten daarvan op geregeld terugkeerende djd- stippen weer in de waagschaal te stellen door de een of andere daad, die in het oog van gewone menschen onverstandig of onbarmhartig is, zoodat de heele wereld wraak moet roepen over een stelsel, dat zoo iets eischt of gedoogt. Voor het ge- wicht van zedelijke waarden toont de cen- trale sowjetautoriteit herhaaldelijk weinig besef te hebben. Anders zou zij bijvoor- beeld niet onlangs een groote bezending graan verscheept hebben uit een land, dat nog altijd het buitenland met den bedelnap opwekt, den hongersnood in zijn gebied te helpen bestrijden. De sophistische ver- dediging dat sowjet-Rusland den handel in zijn normale uitvoerproducten diende te hervatten, indien het tot normale toe- standen wil(de komen, was een dun dekman- teltje om de meedoogenloosheid van het gebaar aan de openbare aandacht te ont- trekkt-n. Het andere argument, dat er reeds feitelijk een eindc aan den hongersnood is gekomen, vindt weinig geloof, allerminst bij degenen, die den toestand en de voor- uitzichten in het hongergebied uit ergon aanschouwing kunnen beoordeelen. Andermaal gaai het sowjet-Russische stelsel over de tong door het politick" rechtsgeding tegen Zepljak, den Rooms eh Katholieken aartsbisschop van St. Peters burg en andere geestelijklen, dat met hun terdoodveroordeeling geeindigd is. Uit het- i geen de sowjetpers over de zaak heeft me- degedeeld, zou blijken dat de beruc.uo I 12) Het was eenige dagen, voordat Kapitola het avontuur met Mac Donald had, dat op een avond de oude Granny Raven voorzich- tig de iuiken voor de ramen deed, en na weer binnengetreden te zijn, de deur zorg- vuldig op slot deed. Zij ging naar den haard en stookte het vuur op, waarboven een groote ketel hing. Langs de wanden van het vertrek stonden banken; in het midden een lange tafel die voor meer dan twintig man plaats had. Zij zette borden neer en nam alle maatregelen, die voor een avondeten voor een groot ge- tal gasten noodig waren. Nadat zij eenigen tijd was wtrkzaam ge- weest wend een zware stap buiten hoor- baar en daarna werd er aan de deur getikt. Het was een eigenaardig getik, blijkbaar een afgesproken teeken, want de oude vrouw naastte zich te openen. Er trad een man binnen, die verbaasd door de ledige kamer keek. Nog niemand gekomen? De oude vrouw schudde ontkennend het hoofd. Ze komen toch alien hier vanavond? De oude Vrouw bevestigde de vraag door ja te knikken. Op hetzelfde oogenblik weird wederom geklopt; een tweede man trad binnen. Ah, Steffen, goed dat je komt. Heb Tsjeka bij een huiszoeking in de woning van een Pool in April 1920 stukken ont- dekte, welke de ontwi rpen heetten te zijn van de minuten van een reeks van confe rences die de Roomsch Katholiekc clerus tusschen December 1918 en April 1920 te St. Petersburg gehouden had. Onder de stukken zouden geheime aanschrijvingen geweest zijn van de aartsbisschoppen Zepj- lak en Ropp, waarin op de Roomsch Ka tholiekc geestelijkheid in Rusland een be- roep werd gedaan, zich te verzetten tegen de scheiding van kerk en staat en de ver- beurdverklaring van kerkeigendommen. De echtheid van deze zoogenaamde stukken is door alle beklaagden nadrukkelijk geloo- chend. Volgens de bcrichten over de te- rechtzitting, hebben de aartsbisschop en de andere beschuldigde priesters zich met groote waardigheid gedragVn. Hun vrij- moedigde onvervaardc antwoorden op de vragen van Jalkin, den voorzitter van het hof te Moskou en Krvlenko, den openba- ren aanklager, maakten op alle aanwezigen diepen indruk. In antwoord op de vraag van Kryfenko, of zij foet gezag van de sowjetoverheid erkenden, antwoordden al ien ,,Wij crkennen slechts een gezag Rome, niet Moskou". Deze enkele bijzon- derheden dienen slechts om de atmosfeer te kenschetsen, waarin het proces ge- voerd is. In het requisitoir werd den beklaagden ten laste gelegd dat zij partij hadden ge- trokken van godsdienstige vooroordeelen van de bevolking teneinde haar op te zet- ten tegen de sowjetautoriteiten, hetgeen een contxa-revolutionaire daad was, welke de sowjetwet als een misdrijf txschouwt die met den dood gestraft dient te worden. Daarop is over Zepljak en Boetkewitsj het doodvonnis gestreken en zijn vijftien an dere priesters veroordeeld tot gevangenis- straffen van drie tot tien jaar. Zelfs als men geen oordeel wil vi'Ben over het materiaal waarop de vervolging steunde, zijn de twee doodvonnissen bar- baarsch voor een politick misdrijf, gelijk de heele crimineele tx>de van de bolsjewiki is. Het sowjetstelsel is doortrokken van de oude Russische, half Tataarsche mttho- den en in Rusland wordt de wet niet eens door een Doema gegeven, maar door cn- kele willekeunge machthebbers, die op ge- weld sieunen. Tegenover d< buitenwereld schrikt de sowjetregeering echter, voodra de stem van het buitenland zicli maar in de stuitendste processen krachtig genoeg laat hooren, voor de uiterste konsekwenties terug. Dit is gebleken bij het vroegere geding tegen den orthodoxen patriarch Ti- chon (die binnenkoxt opnieuw moet te- rechtstaan) en bij de vervolging van de sociaal-revolutionairen en blijkt ook nu weer, daar volgens een bericht uit Mos kou de volirekking van de doodvonnissen uitgejteld is. De sowjet-machthebbers zien tocti vermoedelijk in, dat het maken van martelaren een slechte propaganda voor de wereldrevolutie is, vooral van dienaren van een christelijke kerk en in de Stille Week. Het ergste kan ongedaan gemaakt worden, maar de vervolging en het pro ces hebben de Roomsche Kerk door een antithese van het bolsjewisme gescheiden. Ook in dit opzicht heeft dit laatste nu zijn echte, oude Russische gezicht gekregen. FRANKRIJK EN DE roerbezetting. In de commissie voor financien uit de Kamer heeft Poincare verklaard, dat aan de Roer 2800 vierk. K.M. bezet zijn, welke 90 millioen ton steenkool opbrengen en waar zich 142 ookesovens bevinden. Poin care verheelde niet, dat de eoonomische resultaten inzake de verkregen waariborgen vrij onbelangrijk zijn. Alleen een voortge- zette, gercgelde bezietting zal, giezaen de kwade wil van het rijk, de gelegenheid schenken het programma van exploitatie ten uitvoer te brengen. Poincare herinnerde er aan, dat de gToo- te industrieelen aan de Roer, die de del zijn van den Diuitschen tegenstand, her haaldelijk getracht hebben iot rechtstteek- je den hoofdman al gezien? Neen Jack, hij is naar Tiptop toe. De andere lachte luid. Dan zal hij de heir en daar wel weer te pakken nemen. Natuurlijk. Niemand verstaai die kunst beter dan hij. Voor de derde maal werd er aan de deur geklopt en binnen kwam een kerel, dien niemand gaame op een eenzamen weg zou wilien ontmoeien; een kcrte dikke, in- eengedrongen man met een stierenmek en een afstootend gelaat. Het was Duivelsdick. een eerste schavuit. Na hem volgden een half dozijn mannen, die alien typen van bandieten waren. Zij namen alien rond de tafel plaats en er ontstond een drakke, maar zachte conversatie tusschen de edejt heeren. Plotseling hoorde men buiten rassche, veerkrachtige schreden. Dat is de hoofdman, riep Duivelsdidk uit. De deur werd opengeworpen en binnen- kwam de hoofdman van de bende. Mac Donald was een man van buitengewone groote en lichaamskracht, als geschapen voor rooverhoofdman, waartoe ook zijn 6n- miskenbare verstandelijke gaven hem stem- pelden. Hij wiirp zijn hoed op de tafef. Makkcrs, riep hij uit, waar denkt gij, dit ik heden geweest ben? Allen zwegen stil. Zoutzakken, je zoudt het nooit ra- den. In den muil van den leeuw ben ik ge weest, tusschen zijn tanden zelfs. Ik ben in Tiptop geweest, waar de edelachtbare sche besprekingen met Frankrijk te komen, doch de Fransche regeering zal alleen ge- volg geven aan officieele voorstellen van het rijk zelf. Poincare voegde er aan toe, dat hij even- min de offideuze voorstellen zou kunnen aanvaarden, welke nfbehten uitgaan van onzijdigen of gealliecrdeu. Fiankrijk en Belgit, aldus zei hij, zijn het ten voile eens J< panden in handen te iiouden totdat de schuld ten voile vol- daan zal zijn. De ontruiming van gebied /al geleidelijk geschie 'en naarmate der be- talingen en de Fran>< ien en Belgen zullen Essen niet v<rlaten \\>ordat de vergoedin- gen eensaf geregeld zullen zijn. Minister Le Trocquer heeft verklaard, dat (T thans pir dag 3500 ton kolen en cokes worden vervoerd, welk cijfer wel- Ura verdubbeld zal worden. Van de 114 hoogovens, welke voor de bezetting op voile kracht werkton, zijn er 74 aan ge- bleven. De huidigu voorraa.d bii do inijnen bedraagt 560.000 ton cokes en 200 millioen steenkool. De commissie heeft na de uite-enzetting van de ministers de door de regeering ge- vxaagde credieten goedgekeurd. een CONSTANTE „ZOMeR"-TIJD in FRANKRIJK. Gelijk bekend, heeft de Fransche regee ring besloten den Straatburgschen tijd in geheel Frankrijk in te voeren, waardoor de klokken een halfuur vooruit zullen ge- zet worden, in plaats van een vol uur, ge lijk in de andere landen, die den zomjer- tijd hebben aangenomen, geschiedt. Bovendien schijnt het, dat de Fransche regeering dezen Straatburgschen tijd niet alleen gedurende den zomer wil invoeren, doch hem voor het geheele jaar van toe- passing wil maken, ..oodat in Frankrijk de klokken constant een halfuur voor zul len zijn bij den zonn'tijd. HET VIJFTIGJARIG JUBILEUM DER „RED STAR LINE''. Dinsdag werd te Antwerpen de vijf- tigste verjaardag van de stichting der „Red Star Line" gevierd. Het stadsbestuur nam officieel aan dit feest deel en ontving de directeuren van de Iijn ten stadhuize. 's Avonds had aan boord van de nieuwe „Belginland", het grootste schip, dat ooit de Schelde is opgevaren, een banket plaats, waarvoor 360 invitatie waren verzonden. HitTbij was de regeeran^ officieel veriegeii- woordigd door de ministers van Zeewezen, Nepjean, van Kolonien, Franck, en van Nijverheid en Arbeid, Moyersoen. De buxgerlijke en militaire autoriteiten van Antwerpen en alle buitenlandsche con suls zaten mede aan. Uit naam van den koning overhandigde minister Neujean den heir Mitchell, directeur vari de „Red Star" het kruis van officier in de Leopoldsorde. De heer Mitchell dankte geroerd met een geestigc speech. Dan sprak minister Franck in het Fransch, Engelsch en Nederlandsch en met een Fransche rede van burgenieester van Cauwelaert werd de reeks der toas- ten besloten. De „Belgenland" zal op 4 April haar eerste reis naar New York ondernemen. POKKeN IN ENGELAND. Het Ned. Tijdschrift voor Geneeskunde bericht, dat in de eerste 8 weken van dit jaar buiten Londen, in Eng"larid 305 ge- vallen van pokken voorkwamen, te Dou- caster alleen reeds 60. Te Clown, waar evenals elders, de epi- demie goedaardig was, zijn opeens ern- stige gevallen voorgekomen. Ook te Aber deen, waar sinds 1918 geen pokken meer waren gezien, is de zifc'kte weer verschenen. Wij mogen, schrijft de redactie, Enge" land wel dankbaar zijn voor den spiegel, dien het ons en vooral onze regeering voorhoudt. PROCeS WEGENS EERROOF. Voor de tweede kamer van de. burgerlijke rechtbank te Antwerpen is Dinsdag de be- handeling begonne.n van hot proces wegens eerroof, aangelegd door baron Ullens de Schooten te Mirxem bij Antwerpen tegen heeren zitten en zich verhe.ugen in het dwa- ze vooruitzicht, rtiij ooit te pakken te krijgen. Onmogelijk. Niet onmogelijk, al is het dc laatste maal geweest! De laatste maal? Zijn wij verradeu? Zijn ze ons op het spoor? De roovers grepen reeds naar de mes- j sen en pistolen, maar Mac Donald wenk- j te hun, dat zij gerust konden zijn. Stilte, commandeerde hij. Je hebt niets te vreezen. Onze schuilplaats is een geheim voor ieder inensch. Ik was van morgen in Tiptop en had een lang ge- sprek met dat uilskuiken van een sherif. John Keepe, zoo heette hij, herkende mij natuurlijk niet. Ik gaf hem een zak vol, vriendelijke raadgevingen om Mac Donald te vangen en hij luisterde mej groote aandacht. Hij bedankte mij zelfs voor mijn belangstei- ling. We zijllen hem spoedig hebben, dien bandiet, zeide hij, texwijl hij van pleizier reeds zijn handen wreef. Zoo, rar, Keepe, zeide ik, dat is een goede tijding voor rondreizende kooplieden zooals ik, \yant ik ben nooit gerust, als ik door de wou- den trek. Menigmaal,als ik langs de een zame wegen ging, was hij zeker wel in de buuri. Maar nu wij toch over Mac Do nald spreken, zie eens dit nieuw soort van hondboeien. i'k heb ze onlangs van een ouaen koopman ©vergenomen. Wilt u ze eens zien? Graag, antwoordde hij. Ik liet ze hem zien, hij was waarlijk zoo on- noozel, ze zelf aan te passen. Metcen liet Ward Hermans, gewezen redachur van De Schelde te Antwerpen, thans redacteur van het Brusselsche dagblad De Tijd. Ward Htrmans, destijds om zijn Vlaamschgezinde overtuiging van het IJzerfront Weggehaald en naar het zoogenaamde houthakki rspe- loton in de wouden van het departuinent der Orne verbannen, na eerst in de gievan- genis te Anvours te zijn opgesloten, stelde in een op 2 September 1922 door de Schel de gepubheeerd artikel een aantal vragen aan het adres van baron Ullens, gewezen Untenant te Anvours. Hermans vroeg onder meer welk officier een Vlaamsch soldaat met den gummistok in het kamp te An vours liet afranselen-en verder wie er bevel gaf een uitgehongerden Vlaming te mis- handelen en ook nog of de officier Ullens wist hoeveel Vlaamsche soldaten er op het kirk hof te Champigny begraven liggen. Waar een oorlogsinvalide uit Antwerpen de heer Van Nylen, op zijn beurt een aan- klacht heeft ingediend tegen baTon Ullens de Schooten, bepleit mr. Wildiers, verdedi- ger van Ward Hermans, uitstel tot na de behandeling van deze tweede zaak door den auditeur militair. Het artikel in de Schelde, aldus pleiter, werd geschreven door een oud-soldaat, niet om baron Ullens in zijn eer te krenken, maar om het genecht te dwingen zich met de te Anvours gebeur- de feiten bezig te houden. Mej. Befpaire, die aan het front de moeder der soldaten werd geheeten, beklaagde zich tijdens den oorlog over deze feiten bij koningin Elisa beth en een bestuurlijke enquete leidde dan ook tot de bestraffing van twee offi- cieren. Mr. Stuyck, uit naam van baron Ullens, verzet zich tegen de verdaging. Hij geeft toe, dat een klacht is ingediend door een ander oud-strijder, met name Van Ny len, doch daar met deze klacht zoo lang werd gewacht, kan met reden worden ver- ondersteld dat zij alleen tot doel heeft de zaak op de lange baan te schuiven en den aanlegger te beletten recht te verkrijgen. Deze woorden geven aanleiding tot een incident. De invaljde van Nylen, die zich onder het publiek bevindt, interrurnpeert en zegt dat de klacht zoo laat werd in gediend omdat men hem verzocht had te zwijgen. De voorzitter verzoekt hem de zaal te verlaten, wat hij dan ook doet, na de hoop te hebben uitgedrukt ook wel- eens in de gelegenheid te worden gesteld alles te verklaren, wat hij over de behande ling dir Vlaamsche soldaten te Anvours Fresnes en andere gevangenissen en kam- pen weet. Kort na dit incident, dat een pijnlijken indruk teweeg bracht, werd de zitting opgeheven. De rechtbank zal1 4 April uitspraak doen over het door mr. Wil diers gedane verzoek om uitstel. TER NEUZEN, 30 MAART 1923. Ter volcloening aan het voorschrift vervat in art. 13 2° van het Reglement, hebben wij de eer U hierbij verslag uit te brengen over den toestand der Maatschappij en hare ver- richtingen gedurende het twee en dertigste boekjaar. In het afgeloopen jaar was wederom schade aan de verzekerde gewassen te boe- ken; deze was echter niet belangrijk; zij bedroeg f 1171,25. Hierbij waren betrokken 8 deeigenooten: vier te Koewacht, een te Graauw, een te Overslag, een te Ter Neuzen en een te Berlijn, deze laatste voor wat be- treft de vruchten wassende onder de ge- meente Woensdrecht. De schade strekte zich uit over 15 gemet 200 roeden erwten; 150 roeden bruine boo- nen; 125 roeden gerst; 6 gemet tarwe; 18 gemet en 55 roeden haver; 1 gemet vlas; 1 gemet 200 roeden koebeeten; 150 roeden platte boonen; 9 gemet blauw inaanzaad; 1 gemet 200 roeden aardappelen en 22 gemet 245 roeden suikerbieten. Bij de schat- ting varrieerde de schade van 5 tot 20 ik ze netjes dichtspringen en hij zat er in. Ik wierp hem op den grond, haafde hem zijn beurs uit den zak en ging er kalmpjes vandoor, na de. deur eerst van buiten dichtgegrendeld te hebben. Als nie mand he-m te hulp gekomen is, ligt hij er nu nog. Een davtrend gelach barstte los; de ban dieten waren over dit nieuwe staaltje van handigheid en onbeschaamdheid uitermatc in hun schik. Leve de hoofdman, houra. Leve Mac Donald. Stilte, commandeerie echt r Mac Do nald en omniddellijk heerschte er de stil te des grafs. Daar komt iemand aan. Ha, 't is kolonel Le Noir. Wat moet hij hier doen op dit uur? XI. De kolonel, riepen de mannen uit, toen de deur werd geopend en een lange intponeerende gestalte in de deur verscheen in een wijden, donkexen mantel gehuld. De kolonel keek txotsch en streng, een hoed met bxeeden rand dekte zijn hoofd. Allen sprongen op. De kolonel gaf hun een korten gebiedenden wenk weder te gaan zitten en wendde zich tot den hoofd man. Donald, ik moet je spreken. Tot uw dienst, kolonel, zeide Mac Donald. Hij greep een lamp en ging, ge- j volgd door den kolonel, in een andere ka- j mer, hetzelfde vertrek, waarin jaren ge- I De Maatschappij telt thans 484 deeige nooten, die ruim 19257 gemet of 8580 H.A. hebben verzekerd. De verzekerde waarde be droeg 3.361.194,63. Van de 19257 gemeten zijn er 10006 ver zekerd door 283 deeigenooten, mede deel- gerechtigd in het afzonderlijk beheerd kapi- taal (art. 22b rgt.) bestaande uit: (25000, 3 Obligaties Amsterdam 1895, in bewa ring bij de Nederlandsche Bank en 1028,85* ingelegd bij de Rijkspostspaarbank, zoodat het aandee! in dat gemeenschappelijk bezit op 31 December j.l. bedroeg 1,88 per gemet. Gezamenlijk bezitten alle deeigenooten (art. 25 rgt.) J4000,4 Obligaties Rot terdam 1901; 1000,4 Obligaties Rot terdam 1907; 14500,5 Obligaties Rotterdam 1918; f 12000,— 5 Ned.-lndig 1915; 13000,6y2 's Gravenhage 1919; J 16,000,— 6 "/o Obligaties Noord-Holland 1916; 13000,— 6 Ned.-Indie 1919 en 3000.6 °/o Amsterdam 1920 alle in be waring bij de Nederl. Bank en 857.76 ingelegd bij de Rijkspostspaarbank, zoodat het aandeel in dat gemeenschappelijk bezit op 31 December j.l. bedroeg J3.86 per gemet. In de Algemeene Vergadering, gehouden 10 April 1922 had de verkiezing plaats van 2 bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren C. F. de Deckere te Clinge en Alph. Staal te Graauw, waarvan de uitslag was, dat beide aftredenden werden her- kozen. Beiden lieten zich de herbenoeming welgevallen. Overgaande tot de benoeming eener Com missie van drie personen en van hunne plaatsvervangers die in 1923, 1924 en 1925 de rekening zal nazien, bleek, dat herbe- noemd werden tot vaste leden: de heeren Aloys Govaert te Westdorpe; Chs. IJse- baert te St. Jansteen en Cyr. J. van Waes te Westdorpe en tot plaatsvervangende leden: de heeren Henri Bonte te Koewacht, G. de Buck te St. Jansteen en C. D. Smet De Deckere te Clinge, die alien hunne be noeming aanvaardden. Tot onder-voorzitter werd herbenoemd de heer C. F. de Deckere te Clinge, die zich de benoeming eveneens liet welgevallen. In eene vergadering op 7 April 1922, ge houden te Ossenisse, had de verkiezing plaats van een Commissaris voor Ossenisse, waarvan de uitslag was, dat benoemd werd de heer Adriaan Rijk te Ossenisse, die zijne benoeming aanvaardde. De Vereeniging opgericht in 1891 en be- gonnen zonder kapitaal, heeft aan hare deeigenooten reeds ruim f 137000,— (een honderd zeven en dertig duizend gulden) voor schadevergoeding uitgekeerd. Van 1891 tot 1922 136130,55 in 1922 1171,25 f 137301,80 Zij bezit thans ruim f 93000,—. - De premien bedagen voor: Cichoreizaad. salizaad en mangelwortelzaad (0,90 per 100,— aangegeven waarde. Voor ajuin, boekweit, karwij, winterkoob zaad, zotnerkoolzaad, mais, vlas, mosterd, blauwmaanzaad en lupinen f 0,45 per f 100- aangegeven waarde. Voor kanariezaad, tarwe, gerst, rogge, haver, erwten, paardeboonen, duivenboonen, platteboonen, bruine- en witte boonen J0.35 per f 100,aangegeven waarde. Voor aardappelen, suikerbeeten, voeder- beeten, paardepeeen en koolrapen (0,25 per f 100,aangegeven waarde, Slechts in een jaar (1917) werd een na- premie gevorderd. De bezittingen der Maatschappij konden dit jaar wederom belangrijk worden ver- sterkt, als gevolg van de geringe schade. Wij blijven echter ieder aansporen lid te worden der Vereeniging. ten einde hare draagkracht nog te verhoogen, hetgeen van groot nut is bij belangrijke schade. Om toe te treden tot het Nieuwe Kapitaal (art. 25 rgt.) bedraagt het entreegeld 3,86 per gemet, terwijl bij toetreding tot beide kapitalen een entreegeld verschuldigd is van j 5.74 per gemet. leden de gemaskexde man Nancy Grew el met het kleine kind had gebracht. Hij plaatste dc lamp op den schoorstcen cn wachtte af, wat de kolonel te zeggen zou hebben. Deze ging opgewonden de kamer eenige malen op en neer. U schijnt eenigszins opgewonden kolonel, zeide Mac Donald na een lang stifzwijgen. Ja. Ik ben buiten niijzelven. Ik ver- ga van spijt. Van spijt? Hebt u berouw gekregen? vroeg de bandiet met een spottenden glim- lach. Ja, het spijt mij, dat ik mij toen- maals door mijn medelijden heb later, mee- sleepen, Ik had dat ellendige wijf, dat je zeventien jaren geleden met het kleine kind van hier weg naar het schip bracht, voor eeuwig uit den weg moeten ruimen. Kolonel, ik heb u gewaarscliuwd, maar u wou met naar mij luisteren. De dooden spreken niet. Ik was een lat'aard toen, siste de ko lonel. Ik was bang om blood te vergietcn. Nu wordt ik van mijn zwakheid de dupe Dat ineisje bleef ieven en de oude majour Warfield vond haar te New York. Hii bracht haar naar Hurricane Hail. De oude Nancy Grewel is teruggekeerd en heeft den majoor alles haarfijn verteld. Het meisje heet Kapitola en lijkt op haar moe der als twee droppels water. Het gevaar staat dus nu dreigencj voor ons. Er is slechts een uitweg: Kapitola moet sterven. NSCHE COURANT VERSLAG der Onderlinge Verzekerings-Maatschappij tegen Hagelschade in Zeeland, uitgezonderd het voormalig IVe district, over het jaar 1922. Een complot. (Wordt vervol^d;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 5