GEMENaDE BERTcHTENT PBEDIKBKURTKH, Door den heer Chr. de Zwart, werd na- mens de cursisten van den schildercursus een woord van dank gericht tot den direc- teur en hem als blijk van waardeering een foto (gfoep) aangeboden. Door den voorzitter werd namens het be- stuur een woord van hartelijken dank ge- bracht aan directeur en leeraren en hen ge- lukgewenscht met de behaalde resultaten van het onderwijs. ONDERWIJS. Aan de R.K. bijzondere school St. An- tonius te Sluiskil is benoemd tot onderwi? zeres mej. J. van der Lubbe, alhier. DE ZEELANDIA-BIOSCOOP. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt, wordt door de directie der „Zeelan- dia-bioscoop" tegen de aanstaande Paasch- dagen de vertooning van zeer belangwek- kende films gannonceerd. Tevens is, als bijzonder attractie, voor deze dagen ge- engageerd het trio „Lech Kantarus", een musicale trio, dat o.m. gedurende 14 dagen werkzaam is geweest in het circus Carre te Amsterdam, een inrichting, waar steeds eerste klasse artisten werkzaam zijn. Dit is een Waarborg, dat dit trio ook iets spe- ciaais presteert. Tegenover de opoffering die de directie zich heeft getroost, om dit ensemble te engageeren, staat een billijke entree. VOETBAL. Vcor de liefhebbers van voetbalsport zal gedurende de Paaschdagen alhier volop te genieten zijn. Het is aan de vereeniging „Ter Neuzen" gelukt flinke clubs van elders bereid te vinden tegen haar eerste elftal een wedstrijd te komen spelen. WONINGBOUW. I> minister van Arbeid heeft goedge- vonden, dat vroeger toegekende bijdragen voor woningbouw zullen worden uitge- keerti aan de gemeenten: Hontenisse, ten behoove van J. v. d. Poel 545 gulden. Schoondijke, ten behoove van P. J. Stey- naert, 415 gulden. preDikantsopleiding. Ds. G. H. Kexsten, uit lerseke, schrijft in „de Samenbinder", dat hij niets meer zou begeeren, dan een eigen predikantsop- leiding voor de Geref. Gemeenten. £nkele vrienden boden "hem bereidwillig 30.000 gld. renteloos aan, zoo het tot stickling van een school komen mocht. D»s. Kersten houdt echter niet van groot- doentxij. Hij wil beginnen met een klein begin en dan langzaam maar zeker opklim- men. „Wij moeten roeien met de riemcn die wij hebben", zegt hij. „Het beshiit der Anurikaansche gemeenten, om bij het eenvoudigste te blijven, ligt binnen en met boven het btreik dier kerken.'' gXAMEN NUTT1GE HANDWERKEN. Geslaagd de dames M. K. Mol, Axel, L. Lambert, Boschkapelle, A. M. Pieters, Zuiddorpe, M. R. de Swartelee, St. Jan- steen en C. J. van Puffelen, Breskens. VALSCHE BANKBILJETTEN. De aandacht wordt gevestigd op het in omloop zijn van valsche bankbiijetten van f 100.Tot onderkenning van deze biljetten Van de echte kunnen o.a. de volgende kert- merken leiden: ie. de serieletters A. Q.; 2e. fletse druk; 3e. de datums 10 April 1917 en 9 Janu- ari 1917. 4e. het ontbreken van een watermerk in die van 10 April 1917 en het voorkomen in die van; 9 januari 1917 van een zwak en onvolledig namaak-watermerk; dat blijkbaar in de biljetten geperst is; 5e. de gravure is minder sprekend, daar de lijnen op alle valsche biljetten vager en waziger zijn. Op het veld om 100 is dit vocrul go eu /p ie titer ken, Op de echten biljetten zijn alle lijnen scherp onderschei- den en gemakkelijk te volgen. 6e. de biljetten gedateerd 10 April 1917 zijn zeer siecht afgewerkt, de schepranden ontbreken, terwijl de papiersoort minder- waardig is. OUDE Z1LVERBONS. De minister van Financien brengt ter kennis, dat ingevolge het Kon. best, de in- ge.rokken zilverbons van 2.50 gld. (mo del 1915) alsmede de ingeurokken zilver bons van 1 gld. (model i916) alsnog tot en met 31 Dec. 1923 tor inwisseling kun nen worden aangeboden ten kantore van het agenxschap van Financien te Amster dam, Heerengracht 344—46. Desverlangd kunnen de bons aan boven- staand acres worden gezonden met duide- lijke opgave van naam en adres van Jen afzendtx. Ter bevcrdering van een spoedige afdoening zullen de inzendtrs goed doen bij de bons te voegen een behoorlijk ge- frankeerd en aan nun zelve geadresseerd formulier van een postwissel ten beloopi van het bedrag der door hen ingezonden zifverbons. Uit het bovenstaande blijkt, dat de ge- ksgeniieid tot inwisseling niet meer wordt opengestekl ten aanzien van de ingeirok- ken zitverbons van 1 gld., 2.50 gld. en i, gkl. van den ouden vorm (model 1914) en dat op het oogenblik nog alleen in om loop zijn de zilveroons vanj 1 gld. en 2.50 gkl. van het nieuwste type. Van de laatst bedoekie zilveroons, welke dus niet be- hoeven te worden ingewisseld, dragen de bons van 1 gld. de dagteekening van 1 Fefor. 1920, terwijl de bons van 2.50 gkl zrjn gedagtedkend/ 1 Juli 1918 of later. SLUISKIL. De uitslag van de aanbestoding van de vereeniging „Landbouwbelang" alhier, van 30.000 K.G. chilisalpeter, op Donderdag jl., had het volgende res-Uitaat: Firma Oggel te Axei voor 15.73, C. Wieland te Ter Neuzen voor 15.72. D(. Scheele te Ter Neuzen voor J 15.68, van der Gouwe te Ter Neuzen voor 15.57, De Ruitur en Co. te Axel voor 15.54 en Waucers en Verhelst te Sas van Gent voor 15.44. Gegund aan Wauters en Verhelsr. HOEK. Door de antirev. kiesvereeniging alhier zijn voor de a.s .verkiezing voor leden van den gemeenteraad candidaat gesteld de heeren H. van Doeselaar (aftr.), H. Dieleman, K. van der Hooft, M. de Bruijne, H. Pladdet, M. van Dixhooru en P. Scheele. Ds. E. Raams, alhier, heeft beroep ontvangen naar de Ned. Herv. Kerk te Koudekerke. HULST. Het nog slechts korten tijd in gebruik zijnde hulpkantoor der invoerrechten aan de Ellestraat bij St. Jansteen, is met min der goede bedoelingen met een bezoek vereerd in den nacht van 27 op 28 Maart. Toen Woensdag jl. een der ambtenaren aan het kantoortje arriveerde, constateerde hij, dat de deur en de luiken geheel vvaren vernield. Bij het binnentreden vond hij alle registers door elkaar liggen. A1 weer dus een inbraak. De dieven zijn echter niet zoo gelukkig geweest als bij vorige toch- ten. Zij konden niets van hun gading vin den en zijn met leege handen vertrokken. KOEWACHT. Op die nieuwe kiezerslijst van deze ge- meente komen voor 1035 kiezers voor de Tweede Ktimer, tegen 1020 in het vorige jaar, 1030 voor provinciale staten en 1018 voor de gemeenteraad. Op het gemeentehuis werd Donder dag door B. en W. aanbesteed het verven van de openbare school aan den Ouden Molen, het veranderen der tusschenschut- sels en het vernissen der banken, verdeeld in 4 perceelen. De minste inschrijver voor al de perceelen was de heer A. P. Geerards alhier, aan wien het work gegund is. Zondag 1 April 1923 (Ie Paaschdag). Ned. Herv. Kerk. Maandag 2 April (2e Paaschdag,) RECHTZAKEN. TeN onrechte steuntrekken. Door de politic te Franeker is proces- verbaal opgemaakt tegen een tweetal per- sonen, die gedurende een tijd, dat zij werk verrichten, steun ontvingen uit de werk- loozenkas. OVeRREDEN en gedood. Te Wormerveer is het 6jarig zoontje van den hecr D. door de auto van dr. N. uit Wormer overreden en gedood. AARDAPPeLEN VOOR 't WEGHALEN. In de Nieuwe Winschotir Courant ad- vtrteerde de heer Tj. Speelman te Ganze- dijk: Puike travo-aardappelen voor 't weg- halen. IN De GRACHT GEWORPEN. Te Delft heeft de wcrkman L. Z. zijn verloofde, de 17jarige T. E-> in de gracht aan de Verversdijk geworpen. Voorbijgan- gcrs brachten het meisje op het droge. Z. is aangehouden. EEN PROFETENKOLON1E IE EEEDE. Naar ons gebleken is, vertoeft op het oogenblik te Eefde, (gemeent-' Gorsel) in de bosschen aldaar, een 20-cal personen, die ondtr leiding staan van zekeren R., gewezen ambtenaar oij de Spoorwegen, die als „profeet" optreedt en in een hutje leeft met zekere juffrouw, een gewezen leerares boekhouden M.O., die den rang van profetes bekleedt. Deze menschen, die het einde van de wereld direct aanstaande achten, oordee- len uit dien hoofde alien arbeid ijdel en beweren, „dat de raven hen spijzigen". Dit doen echtir de boeren uic den omirek, waarvan velen aan de profetieen geloof si aan of ook wel uit medelijden eten voor hen netrzetten. Behalve de reeds genoemde „broccler" en „zusttr", spelen in de kolonie een rol van eenige beteeJcenis een Duitscher u(t Bocholt, volgens de profetes „een dierba- re, naar de profeten geleid met onzicht- bare hand," alsmede zekere W., bijgje- naamd „de kleine Johannes", die met de overige kolonisten huizen in zeer primlitleve tentjes, nauwelijks van ligging voor den nacht voorzien. De mannelijke kolonisten hebbin lange baarden en loopen blootvoets. Zij doen geen kwaad en vreezen ook geen kwaad van andexen. Vbor dieven, die hier in breken zouden zij bidden", zei de profetes. In gezwolh'ii taal verheerlijkten beiden tegenover ons de daden van enkel'en der kolonisten, die hun vrouvv en kinderen verlieten, om zich bij de kolonisten aan te sluiten. Intusschen acht men het verblijf van deze menschen van groot nadeel voor de beirokken streek, die op het vreemdelingen- verkeer en de bewoners der buitenverbfij- ven in de Gorselsche bosschen is aange- wezen. Men oordeelt het in de omgeving hoog tijd, dat het gemeentebestuur van Gorsel aan dergelijke ongewenschte toe- standen een einde maakt, en omdat zulk een bewoning voor de bosschen groot brandgevaar meebrengt, en omdat de kolo nisten een gevaar voor zichzelf en hun omgeving opleveren. Tel. Omtrent bovenstaande schrijft het soc.- dem. raadslid E- Wiemerink te Gorssel, aan het Volk: In het Zatexdagnummer van Het Volk komt een bericht vroor, overgenomen uit het Dev. Dagblad over een kolonie in het Bosch te Gorssel. De daarin gedane sen- satieverwekkende medededingen zijn zeer overdreven. Het is waar, dat hier deze menschen huizen in planken woningen, die zeer eeh- voudig ingericht zijn. Alles ziet er even- wel helder uit. Er zijn nette ledikanten met behoorlijk beddegoed, reine keukengereed- schappen, enz. Weliswaar is de vloer van een der hutten met -tiennennaalden be- strooid, doch de andere woningen zijn van planken vloeren voorzien. Het zijn van die koepels, zooals er velen hier staan van menschen uit de omljggende steden, die hun vrijen tijd hier komen doorbren- gen. Dus van leven in plaggenhutten of in den grond is geen sprake. De gewezen ambtenaar woont hier reeds jaren, eveneens de dame en nog een per- soon hier uit de streek. Nu zijn er den laat- sten tijd een paar „kolonisten" bijgeko- men, maar gevaar voor de streek leveren zij niet op. De menschen, die zich broe- ders en zusters noemen, leven in alles ze- delijk en eenvoudig en zijn niemand tot last. Van onveiligheid is geen sprake. Het geheele geval is door de pers meer sen- sationeel behandeld. Het was er niet om te doen de werkelijkheid omtrent deze men schen te melden. Geen enkel Gorsselsch ingezetene of vreemdehng heeft ooit last van hen ge- had. Ze hidden een enkele maal een spreek- beurt op straat, doch de bevolking schonk er weinig aandacht aan. leder kende bree der R. en den kleinen Johannes en stoorde zich verder aan deze menschen niet. De „raven" zijn enkele menschen, die hun nogal eens wat brachten, doch doordat R. pensioen, de dame eenig inkomen heeft en de kleine Johannes ir met werken bij- verdient, kunnen zij leven. Nu heeft de pers heel veel verslechterd. Want na de ptrsartikelien stroomt het van menschen naar deze „kolonie" en als de menschen er zijn, js er weinig bijzondprs te zien. Het gemeentebestu'ur heeft,- mede op mijn vtrzoek, reeds de beschermende hand over de kolonie uitgestrekt. TWeE MANNEN VERDRON\EN. Men meldt uit Amsterdam: Dinsdagmiddag is op het Y een vlet waarin zich twee persone., bevonden aie een vcrgunning van B. en W. hadJen om naar verloren voorwerpen te visschen, z.g- kolenvisschtrs, overvaren door een motor- boot. Achtil de Viet voer toevallig de boot van de havenpolitie. Deze haalde een der beide visschers, wiens hand nog boven water uitstak, aan boord. Men deed alle moeite om 's mans levensgeestsn op te wekken, doch virgeefs. De dokcer van de Koninklijke Hollandsche Lioyd was ter plaatse. Men vorinoedt dat de man, zekere \V. F. H. Nung, niet door vcrdrinking, doch iengevolge van den schnk is overlcden. Het andere slachtoffer is vermoedelijk A. Eel- man jf(< De motorboot, „De Gebroedcrs", schip- per A. Vosser, van «le firma van der Toren te Zaandam, is docrgevaren. De BROEKHUIJS-LEENINGEN. In verband met dii uitspraak van de Rot- terdamsche rechtbank in dc zaak van het O. M. tegen den he<c j. L. Soudijn, hoofd- agent van de Holldndschc Credietbank, waarin opgenomen 4e Rotterdanische Han- dels- en Landbouwbank, waarbij de heer Soudijn wegens ovir.reJing der Loterijwct wtrd veroordeeld tbt 100 gulden boete subs. 14 dagen li'echienis, heeft de bank- directie, naar gemeld wordt, beslot.cn de uicgifte van prvmieleeningcn ,v stakfen tot de Hooge Raad in'hoogste instantie zal hebben beslist. De Maandag van de pers gekomon 40ste Rottirdamsche Premielee- ning zal de laatste leening zijn die doer de Bank voor de ejndbeslissing van ons hoogste rechtscoliege wordt uitg'egeven. Hoe wel de Bankdirtxde ovcrtuigd is, da. deze eindbeslissing ten gunste van de Bank zal zijn, heeft zij thans reeds meegedeeld, dat zij zich onvaarvraardelijk aan de ju- risprudentie van Jen Hoogen Raad zal on dtr werpen, waitne.r Jit college het vontiis dtr Rechibank zal bekrachtigen, in weijk geval de afdeeling fivmieleeningen wordt geliquideerd. MIJN INMt NET. De stoomtrawler Ijmuiden 64 is Dinsdag- morgen de haven binnengeloopen met. een mijn in het vischnet. D<x»r de hulp van de Marine-kustwaeht is de mijn onschadelijk gemaakt. EEN JEUGD1GE DIEVENBENDE. De vorige week is bet de pohtie te Weesp gelukt, de hand te leggen op een georganiseerde dievenbende, welker leden van 15—21 jaar oud zi/n. Zoodra de arend gevaljen was, trokken de jongelui er op uit en wisten steeds weer ergens hun slag te slaan. Tal van winkeliers werden gedu rende ide afgeloopen maanden de dupe, Van alles werd gestolen: wijn, advocaat, jenevex, chocolade, kaas (o.a. een kaas van 12 pond), rolmops, sigaretten, dolk- messen. Wat de etenswaren betreft, deze werden verorberd tot de heeren verzadigd waren. Wat dan nog restte, werd in de vaart ge worpen, omdat de jeugdige misdadigers linn buit niet mee naar huis durhden nemen. Met den drank wisten zij" al bijzonder goed weg. J J. Zondag irok een drietal hunner (1618 jaar) naar Amsterdam met een giroote kruik gestolen jenever, en gingen zich met eenige vrienden aan den inhoud te tmrien. Toen de politie dezer dagen huiszoeking bij een Ihunner deed, lag deze 18-jarige win- keldief te bed met een groote zak drups en een dolkmes. Eenigen der reeds verhoorde jongens verklaarden tegenover de politie: „We zijn 'n beetje communistisch aangelegd. Had de j>olitie een van ons gesnapt, dan hadden we maatregelen genomen om hem te ont- zetten." Een ander verklaarde bij" het ver- hoor: ,,'t Zijn nu nog'maar kleine diefstal- len geweest, we waren van plan ook op fietsen uit te gaan en dan zoo langzamer- hand 'n klein inbraakje Toen twee der jongens bemerkten, dat geen ontkomen meer mogelijk was, begon- nen ze „door te slaan", zooals dat in po- litietermen heet. „Nou maar allemaal d'r bif!" zei een hunner en toen brak een stroom van mededeelingen los. Dagelijks worden nu jongens van de fabrieken ge- haald, om dtx>r de politie verhoord te worden. Een zestiental hunner werd reeds gehoord, en steeds komen nieuwe wanda- den aan het licht, waarvan wij echter, op verzobk der politie, nog geen nadere me dedeelingen doen, ook omdat reeds geble ken is, dat nog anderen er bij betrokken zijn. DE DUITSCHE KE1ZER ALS EXROSANT OP DE UTRECHTSCHE JAARBEURS? Men schrijft uit Doorn aan het Hbl. Voor de opening van de jaarbeurs hadden wij een der bekende auto's van het Huis te Doorn al eens in de nabijheid van het jaar- beursterrein aangetroffen, zonder dat zulks onze aandacht boeide. Den tweeden dag van de huidige jaarbeurs zagen we de be kende Mercedes met den keizerlijken chauf feur met de voornaamste ieden van het Hof weer bij het jaarbeursterrein, en kort daarna doen we de ontdekking dat in een der gebouwtjes in de rij die dc afsluiting vormt van het bezette en niet-bezette deel van het Vredenburg, stand 175 ter hoog- te van hotel Noord Brabant, een expositie is ingericht vran porselein- en majolica- kunstwiTken, waar we niemand minder dan den Hollandschen secretaris van den Duit- schen ex-keizer, den heer P. Peereboom als verkooper aantroffen. De stoffage en meubiletring van den stand deed zeer sterk aan het Huis Doorn denken. "t Bleek het bekende Cadinerfabrikant te zijn uit de voonnalige keizerlijke fabrie'k te Berlijn. OveT het aigemeen forsche modellen va- zen, hoofdzakelijk in drie dessins. Hol landsche modellen zou men het kunnen noemen met Perzische, Egyptische en Grieksche moticven, artistiek en gox-d uit- gevoerd. Alles was particulier en voor den han- del geprijsd met eenigszins onregeimatig winstmarge. Als vertegenwoordiger ston 1 aangegeven Til. Rocksiroh^ Zandvoort. In het bijvoeg- sel en aanvullingsblad van den catalogus staat deze naam ook zonder aanduiding van het Cadiner fabrikaat aangegeven. Op het secretariaac van de Jaarbeurs bleek men niet te weten dat het Cadiner- fafcrikaai op de Jaarbeurs aanwezig was. hondentrouw. De directeur van een Engelsche maat- schappij. Henry Spencer, was eenige dagen geloden gearrestcerd. Sedert hij uit zijn woning was weggehaald, kende zijn hond rust nog duur. Dinsdag zou de zaak van Spencer voor de rechtbank komen. Even voor het begin van de gcrechtszitting hoorde men buiten de zaal een zacht gejank. Een politiebe- ambte ging kijken, en zag een hond, die wanhopige pogingen deed om de zaal bin nen te komen. Hij sloot de deur weer, doch even later was de hond er toch in geslaagd, zich toegang tot de zaal te verschaffen. Het dier liep naar de deur van de corridor, die naar de cellen leidt, en begon daar opnieuw te janken. Het wilde zich niet laten vtrjagen, en toen eindelijk de deur openging, sprong de hond naar binnen. Het Irouwe dier snelde op zijn meester toe, en likte hem de handen. OVERSTROOMINGEN IN ROEMENIE Tengevolge van dc hevigc. regens worden uit vtrschihende deelen van Roeinenie over s^roomingen gtmeid. Verscheidene bruggen zijn vtrnield. Het spoorwegverkei r is on- dexbroken. De sell ad e is zeer groot. AARDBEV1NG IN DALMATIE. Reuter seint uit Italie, dat daar Donder- dagrriorgen even voor zeven uur een hevigfc aardschok is gevoeld. De schok was zoo sterk, dat de seirinografen beschadigd wer den. Het centrum van de aardbeving moet in Dalmatie zijn gelegen. DE CYCLOON IN AMER1KA. Naar uit New-York aan de „Times" wordt gemeld, is 't can tal slachtoifers van den geweldigen storm, die Maandag j.l. boven vele staten in het Zuiden en midden van Noord-Amerika woeddc, thans geste- gen tot zes-en-veercig, terwijl het aantal zwaar gewonden de tweehonderd reeds heeft overschreden. De aangerichte schade beloopt vele millioenen dollars. De telefoon- en telegraaflijnen, die over hondcrden kilometers vernield waren, zijn thans door hulplijncn vervangen. Het zal echter nog wel eenigen tijd duren, alvo- rens men den geheele.n omvang der aan gerichte verwoestingen zal kunnen overzien. Het ergst woedde de orkaan te Pin- son en Deanburg in Tennessee, waar twee- en-twintig personen werden gedood en vijf- en-zeventig gewond. Deze plaatsen zijn bijna geheel met den grond gelijk gemaakt. In de omgeving wist men niets van den noodtoestand in deze plaatsen, totdat een jongen uit Pinson in het nabijgelegien Jack son aankwam. Hij had zich met lcvensge- vaar door den tortvloerd en in de volsla- gen duistexnis in allerijl daarheen begeven om hulp te halen. In Kentucky zijn negen personen gedood en tachtig gewond. Die schade in dien staat wordt geschat op een millioen dollar. In Ohio werden twee personen gedood; het aantal gewonden is echter zeer groot, daar vele personen door den geweldigen wind tegen gebouwen werden gjeslingerd of door stukken puin werden getroffen. De publieke becirijven en verkeersmiddelen in Michigan leden 'n schade, welke op anderhalf mil lioen dollar wordt geschat. In den staat Wisconsin viel zooveel sneeuw dat het geheele verkeer er door werd stopgezet. Door een defect aan de cenlrale te Kilbourn, werd de stroomvoor- ziening van twintig steden afgfesneden. In dezen staat gingen echter rnenschenlcvcns verloren. Te Chicago heeft men urenlang getracht per draadlooze de „gestrande" treinen te vinden, waarbij de medewerking van par- ticulicren, die een ontvangtoestel bezaten. werd ingeroepen. ONTPLOFFINGEN IN VULKACHELS. In Engeland blijven ontploffingen in vul- kachels aan de orde van den dag. Zondag- avond is er weer een uit elkaar gesprongen in de eetkamer van den advocaat Edward Gewne Rosooe in Bayswater Hill te Lon- den. Hijzelf werd aan het been gewond en in de kamer werd veel schade aangericht. De advokaat kreeg den indruk als van het springen van een bom bij een luchtbombiar- dement, zei hij. VAN JONGSTe BED1ENDE TO'l MILLIONNAIR. Te Gibraltar overleed dezer dagen de bekende Engelsche uitgever Walter Jack son in den ouderdom van zestig jaren. Jack son, die zijn carrierre begon als jongste bediende bij een uitgeversfirma te Boston, werkte zich op tot directeur en later tot deelgenoot in diezelfde firma. Hij was het, die het systeem der „boe- ken op afbetaling" invoerde, hetgeen inder- tijd een ware revolutie in den boekhandel teweeg bracht. Jackson, die een groot ver- mogen vtrgaarde, verdiende naar beweerd wordt, aan een populair boek meer dan een half millioen pd. st. EEN MOEDIG MEISJE. Mel gevaar voor haar eigen jonge leven redde 'n meisje dezer dagen de passagiers van 'n hrschen mailtrein van een wissi* dood, meldt de Daily Chronicle". De spoorlijn tusschen Ballina en Dublin was opgebroken en de trein, die om' 6 uur van de Iersche hoofdstad vertrok, zou vernield zijn zonder het heldhaftig optreden van het meisje. Zij wist, dat de lijn was opgebro ken vlak bij een brug over de rivier te Foxford (graafschap Mayo), waar zij woonde. Toen de irein naderde, snelde zij dien tegemoet, zwaaiende met een groene vlag en bracht den trein tot staan op nog geen meter afstand van een diep ravijn. In den trein be\onden zich veertien soldaten van het leger van den Vrijstaat, vijf ge wonden en talirijke civiele passagiers. FILMSTERREN-DRANK- SMOKKeLAARS. De procureur-generaal te Los Angelos heeft, naar wij in de Chicago Tribune" lezen, groote sensatie verwekt in de film- kolonie aldaar door een aantal filmsterren bij zich te ontbieden om hem te vertellen, wat zij wisten van de dranksmokkelarij te Hollywood. Een ambtenaar belast met de uitvoenng der drankwet verklaarde, dat hij van eenige gearresteerde dranksmok- kelaars belangrijke aanwijzingen had ge- kregen, waardoor zakenlieden, acteurs en .sctrices in hooge mate geoompromitteerd zijn. Men zegt, dat zij in zulke groote hoe- veelheden whisky en jenevy hebben ge- kocht, dat het niet aan te nemen is, dat het voor hun persoonlijk gebruik was. Te gen verscheidene van hen verzamelt men nadere bewijzen. Een acteur en actrice van groote bekendheid bevonden zich onder hen, die bij den procureur-generaal oat- boden waxen. Verschillende cheques van dezen acteur twerden in het bezit van drank- smokkelaars gevonden. DOODGEREDEN. Te Vise aan het station, waar geen twee de perron is is een Belgisch gendaroik, die bezig was met de oonlrole, door een uit Eysden komende Hollandsche looomotief gegrepen en als 't ware middendoor ge- reden. De meeste treinen komen en ver- trekken op de tweede of derde bin, zoo- dat de menschen meestal eenige sporen, waarop steeds wordt gerangeerd, moeten oversteken. Het is daar buitengewoon ge- vaarlijk. steiger INGESTORT. Bij de opening van de jaarbeurs te Kiel is Zondag een houten steiger waarop land- bouwmacnines stonden, ingestort. Eenige menschen werden door de instorting ge- iroflen. Een nunner, een jong koopmatn uit Kiel, was op slag dood, een tweede stierf weinige uren later. Twee andere be- zoekers werden zwaar gewond. EEN R.K. TEHU1S TE MONTREAL AFGEBRANd. Het roomsch katholieke tehuis voor on- geneeslijke zieken te Montreal is, naar de Chicago Tribune meldt, door een bra«d vernield, welke in de liftschacht was uit- gebroken. Dank zij het heldhaftig optre den der bewakers en liefdezusters, konden de vitrhonderd patienten in veiligheid worden gebracht. SCHEND1NG VAN HET TELEFOON- geheim. Te Londen is een mannelijk telefoon- beambte tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld wegens schending van Jiet te- lefoongeheim. Hij had een telefonische boodschap moeten ovej-brengen en den in houd daarvan als nieuwtje aan de Daily Express medegedceld, die er zich eefcter niet van gediend verklaarde, toen zij be- greep hoe hij aan het bericht gtkowen was. Het openbaar ministerie zeide, dat dit het eerste geval van dien aard was, dat geirechtelijk vervolgd werd. De rechter merkte echter op, dat er in den openbaren dienst reeds te veel uit- lekte. VALSCHE BANKBILJETTEN TE BERLIJN. De politie heeft in de Berlijnsche voor- stad Halenlsee een groote valsche munler- werkplaats ontdekt. Reeds in het voorjaar van 1922 waren in Duitschland, Frankrijk, Ter Neuzen. 9£ u.„ Ds. A. Timmerman en 2 u., Ds. A. Timmerman, Bediening van den H. Doop. Sluiskil. 9£ u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams, Bediening H. Avondmaal en 2 u., Ds. E. Raams, Dankzegging H. Avondmaal, Doop. Zaamslag. 9 u., Ds. G. van Dis, H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel. 9£ u., leeskerk en 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos. Sas van Gent. 9£ u., lis. H. Akersloot van Houten Roos, collecte Doetinchemsche stich- tingen. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9£ u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ylooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ u., Ds. Neerbosch. Oud-Gereformeerde Gemeente. (Vlooywijkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5£ leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 5£ u Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 8£ en 10 uur Namiddags om half drie Lof. Ned. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9£ u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 9£ u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams. Philippine. 9j u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos, collecte Doetinchemsche stichtingen. Gereformeerde Gemeente (Vlooswjjkstraat.) Ter Neuzen. 9 u., Ds. Neerbosch.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2