ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7433 Woensdag 28 Maart 1923 H.H. Kantoorhouders 63 s J&arg&iig H I liDERW E T. 0 n d e r w ij s. 8INNEHLAND. Hit giheimziniuge W cudhuis B U I T E N~L~A~Nir~ F EUILLETON. worden verzocht het abonnements- geld over het 1 ste kwartaal 1923 van de Ter Neuzensche Courant, in te zenden vo6r 7 April a. s. DE U1TGEEFSTER. INTERN. KAMER VAN KOOPHANDEL. Men schrijft uit Rome aan tie N. R. Crt.: Zaterdag 24 Maart heeft de laatste en al- gemeene zitting van het congres te Rome plaats gehad. Begonnen werd met het aannemen van de motie in zake internationale statistiek; in die motie komt duidelijk uit, dat de Neder- landsche delegatie niet stilgezeten heeft: zij toch luidt: „De Internationale Kamer van Koophan- del, rekening houdende met het verlangen, uitgedrukt door het Nederlandsche nationale comite, besluit de bestaande statistieken van productie en van ruilverkeer te bestudeeren, ten einde te weten te komen of deze sta tistieken beantwoorden aan de eischen, die mannen van zaken daaraan kunnen stellen, zoo noodig zich in verbinding te stellen met de bestaande instellingen voor statistiek, ten e«de te komen tot verbetering of uitbreiding van deze statistieken. Deze studie zal be- perkt worden tot drie categorien van pro- ducten van internationaal belang, te weten die van de metaalnijverheid, de textiel- en de mijnbouwbedrijven. De Internationale Ka mer van Koophandel stelt voor, zich te be- perken voor de eerste categorie tot zink, voor de tweede tot katoen, en voor de derde tot steenkool". Nadat de-voorgestelde statutenwijzjgin- gen waren aangenomen en de reeds vroeger Hij prees den jongeling om zijn le.r gierigheid, ijver en vfijt en verklaarde, dat hij besloten had hem binnen te leiden in de gronden der geneeskundige wetenschap en Gat hij uit Quido een flinken, knappen dokter zou maken. Gedurende dit gesprek helderde het geiaat van Marali Rocke op, er kwam een blijde tinteling in haar oogen die door tranen werden verduisterd, toen zij den dokti r dank wilde zeggen vooi" zijn edelmccdig aanbod. Maar 'hij wilde niets daarvan weten, verklaarde geen dank te moeten ontvangen en zette in den bree- de zijn plannen uiteen, zoodat er een ge- htkkige glimlach op het geiaat der weduwe kwam. Daarna stond hij op, nam afscheid, ver zocht Guido hem te vergezellen, daar hij naar Staunton moest om nog eenige pa- tienten te bezoeken en reed wed-er weg. Guido, zeide hij, toen zij eenigen tijd stilzwijgend hadden gezeten, je moeder is niet in oogenblikkelijk gevaar, maar ik mag het je niet verhelen: zij sterft lang- zaain; zij sterft aan een gebroken hart. Maar wees kalm, voegde hij er bij, toen de jongeling in tranen uitbrak, wij zullen zien dat wij haar genezen, wij zullen haar verdriet zien weg te nemen. Ik moet daar ecns over denken. Den volgenden Maan dag begint de nieuwe maand. Dan kun je bij mij je studien beginnen. Tot dan hoop ik een oplossing gevonden te hebben. Neem straks al vast eenige flesschen versterken- den wijn mede. Verder zullen wij dan zien wat er gedaan moet worden/ dokter, hoe kan ik u danken voor uw goedheid, zeide Guido. vermelde motie betreffende de internationale regeling van het wisselrecht, werd als slot aangenomen de motie, door de Nederland sche delegatie voorgesteld, om tot afschaf- fing te komen van de verklaringen, welke thans nog vereischt worden voor het innen van coupons en losbare stukken, betaalbaar in een bepaald land, waarin n.l. verklaard wordt, dat de desbetreffende stukken na het uitbreken van den oorlog niet hebben toebe- hoord aan onderdanen van een land, vroeger in oorlog met het land, waar ze betaald worden. ,,De Internationale Kamer van Koophandel, het beginsel aanvaardende, dat het nuttig is, om zoo spoedig mogelijk alle hmdernis- sen op te rumen, die aan cfe OitfpTooiYng op handelsgebied in den weg staan, is van oor- deel, dat de affidavits, welke tegenwoordig nog verlangd worden voor het incasseeren van coupons en vervallen obligation, niet behoord hebbende aan onderdanen van een land, dat vroeger de vijand was van het l^and, waar de betaling plaats vindt, moeten worden afgeschaft, daar zij een formaliteit vormen, die nutteloos is geworden en verlies aan tijd en arbeid met zich brengt". De motie was foutief voorgesteld, doch een der Nederlandsche gedelegeerden had de gelegenheid om de fout te herstellen. na eerst overleg gehouden te hebben met de Britsche gedelegeerden, Walter Leaf en sir Felix Schuster en met Lewadowski, als Fransch gedelegeerde. Tot het houden van het volgend congres was een uitnoodiging ingekomen van de Belgische delegatie om in Brussel tezamen te komen, terwijl de afgevaardigde van de stad San Francisco een gecaligrafeerde oor- konde den president overhandigde, waarin werd uitgenoodigd te San Francisco teza men te komen, met de mededeeling, dat de stad San Francisco een stoomboot aanbood om de gedelegeerden van Europa naar San Francisco te brengen. Het bestuur zal omtrent de plaats van de samenkomst beslissen. HERGLASSIF1CATIE VAN DE GEMEENTEN. In een Zondag onder auspicien van de R. K. Centrale van Burgerlijk Overheids- personeel te's Hertogenbosch gehouden ver- gadering van ambtenaren, onderwijzers. spoorwegmannen enz., uit de provincie j Noord-Brabant, teneinde te protesteeren tegen herclassificatie van de gemeenten, is nadat de heeren A. J. W. Brugman van Amsterdam en J. H. Waterberg te 's Her- togenbosch, het woord hadden gevoerd, een motie aangenomen, waarin elke indeeling i van gemeenten in klassen als grondslag van salarisregeling yerwerpelijk wordt gemeend. De vergadering, welke zeer druk bezoeht was, werd ook bijgewoond door den heer Dr. L. Deckers, lid der Tweede Kamer. LUITENANT BIRNIE IN KED1R1 DOOD- GESCHOTEN. Een Amboneeseh fuselier, die deserteerde, j bij de manoeuvres in Kediri, scnooi den j reserve-luitenant G. D. I. Birnie dood en j verwondde een Amboneeseh sergeant zwaar. De gedeserteerde werd zwaar gewond gevat. Naar het Haagsch Anetakantoor verneemt was luitenant Birnie reserve le luitenant J van het vijfde regiment infanterie te Amers- j foort en gedetacheerd bij het Indische leger. j ONTBIND1NG ReCHTBANKEN. Tegen het wetsontwerp tot ontbinding der rechtbanken te Zierikzee en die te Hee- renveen bestond volgens het Voorloopig Verslag, bij vele leden ernstige bedenking. Bezuiniging op de uitgaven voor de justi- tie achtten zij met de regeering gewenscht, doch zij waren van oordeel1, dat de op- heffing van de rechtbanken te Zierikzee en te Heerenveen niet, althans niet in eenigszins beteekenende mate, tot die be zuiniging zal leiden, terwijl daardoor pn- getwijfeld gewichtige belangen van groote groepen ingezetenen zullen worden ge- schaad. Ten zeerste werd betwijfeld, of de schat- kist door du opheffing dezer rechtbanken wel zou gebaat zijn. Tegenover de bespa- ting van de salarissen van rechterlijk per- soneel, wellicht ook eenigirmate van on- derhoudskosten Voor gerechtsgebouwen omtrent welker cmvang men gaarne nader zou worden ingelicht, staat een te ver- wachten aanziemijke stijging van de ver- goedingen aan getuigen in strafzaken, van kosten van vervoer van beklaagden etc. Ook werd gi -rjaagd, of de belangen der rechtspleging ui#t zullen worden geschaad door een zoo sierke uitbreiding van het rechtsgebied van sommige rechtbanken, als volgens dit voorstel zai plaats vinden. Als een bezwaar tegen de opheffing van rechtbanken in kleinere gemeenten werd voorts aangevoerd, dat daardoor kleine in- tetlectueele centra komen te verdwijnen, die van groote betoekenis voor ons land werden en tot doode stadjes worden, die ook voor hun omgeving geen beteekenis meer hebben. In het midden latende, in hoeverre een betere rechterlijke indeeling dan de be staande inderdaad tot besparing van het person eel kan leiden, betoogden sommige leden, dat de regeering voorsnands op meer doeltreffende wijze bezuiniging zou kun nen vinden door vermindering van over- toliig personee) bij bestaande rechtscolfe- ges. Aan vele rechtbanken kunnen de sub- stituut-officieren en de substituytf-griffiers worden gemist. Andere leden verdedigdfen de voorgestel de regeling. Dat ook bezuiniging kan worden gevon den door inkrimping van personeel van bestaande -colleges, weTd geenszins ont- kend, dc eene maatregel kan naast den an- deren wenschelijk zijn. DE TOESTAND. Een wtreld vol wantrouwen blijft een een broedplaats voor nieuwen oorlog, schrijft de N. R. Crt. Om te beginnen maakt dat wanirouwen den nog onvpltooi- den Volkenbond_ machteloos als instru ment voor den vrede. In plaats van den bond van alle volken dreigen dan de oude bondgenootschappen van eenige volken te komen, die elkaar meesleepen in een con flict dat tusschen twee naties ontibrandt. Het is hoogst bedenkelijk dat men steeds meer over nieuwe bondgenootschappen be gint te r edcneeren. Dit geschiedt o.a. in een artikel van de Figaro dat een scherpc aan- val op de Britsche politiek is. Het artikel is met een driestar geteekend, maar Mar- dieu zinspeelt erop, dat Poincare er niet vreemd aan is. Het is bekend, zegt hij, dat deze met de Figaro een contract heeft ge teekend om in dat blad te schrijven, wan- neer hij als minister mocht aftreden cn in de Kamer heeft men bovenbedoeld artikel dan ook aan hem toegeschreven. Het ver- schijnsel dat 1 eiders van een regeering voor de aanvaarding van dit ambt al journalist zijn of dit worden wanneer zij afgetreden zijn, is niet ongewoon (wij noemen alleen maar de namen van Clemenceau, Lloyd George, Mussolini) maar minder gewoon is, dat een eerste-ministcr die nog aan het bewind is, datgene wat hij van de tribune in het parlement rnoeielijk kan zeggen, in anonieme dagbladartikelen lucht. Er pleit daarom ineer voor de onderstelling dat de schrijver van het artikel door Poin- caire met gedachten bevrucht is. De inhoud van het artikel komt hierop Zwijg daarover, jonge vriend, zorg nu maar, aat je aan je moeder reden tot vreugde geeft, dat is een krachtig genees- middel voor haar kwaal. IX. Te slim af. Kapitola was van nature moedig, krach tig en vastbcraden. Zoodra Mac Donald haar had ingehaald en zij zich in zijn nan- den wist, verdween met een slag haar vrecs. Zij was plotseling kalm en begreep dat het er nu om ging den bandiet te ont- komen en de plannen verdrongen zich in haar geest. Een oogenblik slephts had het geduurd voor zij den roover antwoord gaf op zijn vraag: Waarheen zoo haastig mijn duifje? Met groote kalmte antwoordde zij on- verschillig: Naar huis. Het verheugt mij gezel- schap te krijgen, want ik had wef een weinig vrees alleen door dc wouden te rij- den. Vrees? Waar voor? O, voor spoken, heksen, u ilde dieren, roovers en voor.,.. Mac Donald Dan zijt gij zeker niet bang voor mij? Voor u? Zeker niet. Waarom zou ik een gentleman als u vreezen? Waar is uw huis, als ik vragen mag? En hoe i s uw naam Ik woon aan den anderen kant van de bergen voor ons. Mijn naam is miss Ka pitola Black. Kapitola? riep de vreemde ruiter op eigenaardigen toon uit, terwijl hij1 de teu- gels van haar paard vastgreep. Ja, Kapitola, antwoordde zij eenigs zins verrast over de plotselinge verandt- ring van stem en gelaatsuitelrukking bij den bandiet. Is dat iets bijzonders? O, neen, niets bijzonders. Hoe heet het huis waar u woont? Hurricane Hall, zeide Kapitola on- beschroomd. i De ruiter antwoordde niet; hij scheen diep in gedachten verzonken. Kapitola nam hem tirsluiks op. Hij was een man van ongeveer veertig jaren, ge- kl'eed in een zwsrt rijcostuum en droeg een zwarten hoed met breeden rand. Dich- te, zwarte wenkbrauwen overschaduwden zijri donkire oogen, die scherp en speurend uit hun kassen loerden. Geheel zijn geiaat sprak van sluwheid, listigheid en wreed- heid; hij scheen van den tijger de bloed- dorstige wreeiheid en van den vos de groote slimheid te bezitten. Zijn voorkomen moest een ieder, die hem zag, een onbe- haaglijk gevoel veroorzaken. Eenige minu- ten sprak hij geen woord; slechts de doffe sTagen der paardenhoeven dreunden door de avondstilte. Hoelang is u al op Hurricane Hall? zeide hij eindelijk. Sinds mijn voogd mij uit New-York afhaalde, waar ik mijn opvoeding genoten heb. Zij moest stil glimlachen over die laatsie woord en. Waarom rijdrt u zoo snel, mijn waar- de miss Kapitola, zeide hij met vleicnde stem. Uw paard is moe. Laten wij hier een weinig uitrusten; stap een oogenblikje uit het zadel. Wij kunnen dan een weinig pra- ten. Maar Kapitola doorgrondde de vlciende woorden van den bandiet, die zich blijk- baar van haar wilde meester maken, om dan van den majoor een hoogen losprijs te vorderen. Zij liet niets van haar gedach ten merken. Met onschuldig geiaat keek zij naar den grond en antwoordde losweg; neer dat Lloyd George en zijn „interna- tionaal syndicaat" den wederopbouw ver- hinderd hebben en dat Bonar Law George's instrument Sir John Bradbury in de coin- missie van hirstel handhaafde om Franx- rijk zijn recht te onthouden en dat Law ook den in Frankrijk's oog beruchten Lord d'Abernon als gezant te Berlijn op zijn post liet om het Duitsche verzet te orga- niseeren en te steunen. Het artikel komt daarom tot de slotsom dat Frankrijk zijn bondgenooten elders moet zoeken dan in Engeland. Zoo groot is dan het wantrouwen tus- sschen de \roegere bondgenooten gewor den dat bij deze „incompatibi!ite d'hu- meur" alleen de gemeenschappelijke vrucht van het overleg na de overwinning, het tractaat van Versailles, hen nog als „ge- allietrden'' bijeenhoudt. Tegen Bradbury hebben de Franschen bijzondere bedenking, omdat zij hem beschouwen als den vader van Bonar Law's schadevergoedingsvoor- stel, dat volgens de argwanendsten alleen zoo weinig positiefs bevatte, om Engeland, na zijn verwerping, aanleiding te verschaf- fen zich buiten de Roer-actie te houden, waarmee de regeering van Lloyd George zich vroeger vereenigd had. In Lord d'Aber non zien de Franschen den uitvoerdcr van de nieuwe Engelsche politiek na den oor- log tegenover Duitschland, die, volgens alweer de argwanendsten, hierop neerkomt dat Engeland, tegen stipte naleving van alle bepalingen in het tractaat van Ver sailles over de maritieme ontwapening (verniding van de niet toegelaten bodems. ontmanteling van Helgoland, stooping van alle maritieme verdedigingswerken van de oorlogshaven Kiel enz.) Duitschland een goedertieren behandeling op het stuk van al het andere zou toegezegd hebben, wat de eigenlijke kern van de wrijving tusschen Frankrijk en Duitschland zou zijn. Bii- lijkerwijs zou men echter met een histo- rische vergelijking er aan moeten herinn-e- ren dat de Engelsche politiek een derge- lijke zachtmoedige politiek in het begin der vorige eeuw volgde tegenover het over- wonnen Napoleontische Frankrijk en toen eveneens met zijn vroegere oorlogsbond- genooten strubbeling heeft gehad. Als men geen wantrouwen in zijn gemoed toe- laat, kan men daarom de Engelsche poli tiek voor een groot deel verklaren uit den wensch om mee te werfcen tot het herstel van een werkelijken vredestoestand. Dat het wantrouwen echter aan Franschen kant diep wortelt, bewijst het driestjar- artikel van de Figaro. Daarbij komt wantrouwen tegenover wanirouwen te staan. Dat is gebleken bij het debat in het Engelsche Hoogerhuis over de meerderheid van de Fransche lucht- vloot boven de Engelsche. Van Fransche zijdt is hierop geantwoord, dat men met de kosten van twee linieschepen, zooals Engeland ze op stapel zet, de heele Fran sche luchtvloot zou kunnen bouwen en dat die luchtvloot voor de rest slechts het bol- werie is dat ook Engeland tegen Du.tschland en bolsjewiki in de voorste luchtlinie be- schcrmt. Men komt op zoo'n manier niet uit de recriminatien. De Engelsche pers heeft nu wetr het bericht, dat het Fransdhe par lement zal weigeren, de vlootovereenkomst van Washington te bekrachtigen, zonder zoodanig voorbehoud, dat dit de gevol- gen van die ovcreenkomst nul en van gee- ner waarde zal maken. Als precedent zou het voorbehoud gelden dat de Vereenig- de Staten bij het tractaat; over de Stifle Zee gestipuleerd hebben. Ominieus is stel- lig aat de officieuze Temps, sprekende over de overeenkomst van Washington, op- gemerkt heeft dat haar bekrachtiging af moet hangen van de oinstandigheden en dan met name van de uitvoexing van het tractaat van Versailles. Indien Duitschland, Goed. Maar deze plek lijkt me niet erg geschikt; men breekt zijn beenen over de vele wort els van boomen. Nu, dan zullen we een eindje ver der rijden, merkte de ruiter kalm op. Hij was zeker van zijn zaak, dat het hem on- verschillig was, of zij nog een weinig ver der reden of niet. Wat kon een zwak mek je doen tegen hem? Zij reden een paar mi- nuten door, tot zij aan een goschikte plek kwamen. Vlak daarbij ruischte het sitroom- pje en daarachter, op ten kwartier afstand lag Hurricane Hall. Nu, miss Kapitola, deze pick is ge schikt om af te stijgen, zeide de bandiet, terwijl hij uit het zadel sprong en haar wilde' behulpzaam zijn. Maar wat is de grond hier nat, klaagde Kapitola. Is er geeri boomstronk, geen steen, waarop ik kan afstappen. Als ik hier p dien drassigen, natten bodetn moet lcopen of zitten, zal ik mij een ziekte op den hals halen. De ruiter werd ongeduldig en keek haar met ./ikrdochtigen Dlik aan. Wees zoo goed en spreid dan eerst U\v paardejeken op den grond uit, verzocht Kapitola hem met smeekend geiaat. Hij bromde iets, keek naar den natten gTond en wendde zich dan naar zijn paard om de deken af te nemen. Daartoe moest hij natuurlijk eerst het zadel afnemen. Daarop had Kapitola gerekend. Hij gespte het zadel los, nam de deken en bukte zich een weinig om de deken op den grond uit te leggen. Nu was voor Kapitola het oogen blik van handelen gekomen. Zij hief haar rijzweep op, gaf het paard van den bandiet, dat vlak voor haar, zonder zadel, stond, een hevigen striem met de zweep, zoodat het vtrschrikt met de grootste snelheid wegstoof en gaf haar eigen paard een flin ken slag, dat het in galop naar beneiden rende en door den bergstroom waadde. zoo schreef hij, niet gedwongen wordt de maritieme bepalingen van dat tractaat uit te vocren, volgens welke het geen li nieschepen mag bouwen en geen oorlogs- materieel invoeren, zal Frankrijk weigeren zich te gedragen naar de voorgeschreven beperking van de vtoot. Bovendien ver- langt Frankrijk duidelijker uitlegging van de Washingtonsche bepalingen o\er het geb-ruik van duikbooten in den oorlog en zou het aandringen op het recht van door- zoeking en inbeslagneming van koopvaar- dijschepen met oortogseoritrabande. Men zal opmerken, dat in dat betoog de- oude a-rgwaan dat Engeland alleen het hart voor de naleving van de maritieme bepalingen van Versailles, alweer plaats gemaakt heeft voor een nieuwen achter- docht, dat Engeland Duitschland zou ver- oorloven, linieschepen te bouwen, iets wat niet mogelijk zou zijn zonder dat Londen in Duitschland een eventueelen bondge- noot in een volgenden oorlog zag, waarbij het tegenover Frankrijk stond. Voorloopig is dit te veel gevergd van ons voorstellings- verinogen. Het verschil van standpunt in de duikbootkwestie tusschen Engeland en Frankrijk dagteekent echter reeds van de oonferentie te Washington zelve. Om de mate te bepaien, waarin de atmosfeer tus schen de oude bondgenooten gaandevveg meer bedorven wordt, is het geschrijf in de pers intusschen niet zonder belang. Allicht krijgen wij nieuwe bijdragen bij liet zesde debat binnen korten tijd over het Roervraagstuk, dat in het Engelsche Lager- huis is aangekondigd. Lloyd George, zoo zegt men, zou er een belangrijke rol in spelen. Hij is echter nu juist niet de man, naar wien men te Parijs zonder achter- docht zal luisteren, getuige de uitlating van de Figaro over zijn „internationale syndikaat". Wie er opheldering van durft verwachten in de troebele Europeesche at mosfeer, heeft meer optimisme dan waar- over wij beschikken. MAATREGELEN TEGEN DE REACTIONNAIRE WOELWATERS IN DUITSCHLAND. Een staatsgreep voorbereid? De vorige week werd de arrestatie ge- nteld van den gewezen luitenant Rossbach die onder de verdenking stond in het Roer- gebied een actie van actief verzet tegen de bezettingsautoriteiten tje hebben geor- ganiseerd. Uit het verhoor van Rossbach en uit andere gegevens ble-ek weldra aan de politic, dat de arrestant bij zijn pogin- gen door rechts-radicale kringen werd ge- steund en kwamen met name voor de Deutsch-Volkische partij zeer bezvvarende omstandigheden aan het licht. Vandatr dat werd overgegaan tot het verrichten van huiszoekingen in de bureaux van deze par tij, niet alleen te Berlijn maar in eerschil- lende andere steden in Pruisen, zoomede in de wirkkamers van de drie Rijksdagle- den Wulle, Von Grafe en Henning, waar een aantal schrifturen en brochures in be- slag werden genomen. Men vermoedt ech ter, dat de Deutsch Volkische partij voor de huiszoeking gewaarschuwd is, zoodat ze den tijd heeft gehad, om de belangrijk- ste documenten naar elders over te bren gen. Een aantal hasten werd ten m in ste ontruimd gevonden. In parlementaire kringen verluidt, dat cr tegen de genoemde leden van den Rijks- dag een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaardigd en dat, zoodra de toestem- ming van den Rijksdag vtrkregen is, eo» vervolging tegen hen zal worden ingesteld. Een aantal vooraanstaande leden van de Deutsch Volkische partij zijn reeds door de politic gearrestecrd, meerendeels leden van districtsafdeelingen. Ook in andere Pruisische steden zijn arrestaties verricht. In de kringen der politie is men de over- Toen klom het de heuvels weer omhpog en kwam binnen een kwartier met schuiin bedekt op Hurricane Hall aan. Kapitola was in veiligheid. Het was zoo vlug geschied, dat di ver- blufte bandiet niets meer aan de zaak kon veranderen. Zijn eigen paard was door den hevigen zweepslag geprAkeld, wegg-draafd en Kapitola was met geen mogelijkheid meer. in te halen. Zijn oogen bliksemden van woedc. Hij knarste met de tanden. Gij zijt me ditmaal te slim afgeweest, mompelde hij. Maar wacht, mijn tijd zal komen. Gij zult mij niet nog eens ontkomen, reken daarop. En wee u, als ik u weer in handen krijg. X. De bandieten. Het eenzame, afgelegen huis, waarover de oude Nancy Grewel aan inajoor War- field iets had medegedeeld, voor ze voor- goed haar oogen stoot en begraven werd, lag op eenige mijlen afstand van Hurricane Hall in een smalle, met dichte bosschen be- groeide vallei. Wanneer ieniand langs dat bouwvallige huis heen kwam, kon hij achter de besio- ven ranien een oude vrouw zien zitten, die gewoonlijk zat te breien. Oude menschen kenden haar nog als Granny Raven, de dochter van den laatsten eigenaar van het huis, dat vroeger als herberg had dienst ge daan. Men beweerde, dat zij stom was, maar niemand kon met zekerheid iets over haar mededeelen. Zij was steeds door de menschen geschuwd, men beschouwde haar als een halve heks en kwam liever niet in haar nabijheid. Toen de nieuwe weg was aangelegd, werd de oude weg, waar het huis stond, ook niet meer ge- bruikt en de bewoonster raakte alle.tgs in vergetelheid. (Wordt vervolgd). r.^jnnwiiM-anaaiaKiBiegiaawaiB COURANT Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengcn ter open bare kennis, dat ter gemeente- secretarie ter initage ligt een verzuek met bijlagen van I.. .1. C. GEERINCKX te Ter Neuzen, om VEltGTINNING voor het oprichten van een inrichting tot het breken van ijzer, op een gedeelte van het perceel, kadas'raal bekend in sectie F, no. 756. Op Maandag 9 April a.s., ties namiddags drie uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek ik te brengen en deze mondeling en aehriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, ais zij, die bezwaren nebben, kuMnen gedurende drie dagen voor het boven- ver«elde tijdstip, ter Secretarie der gemeente ken nis n e m e n van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd. dat volgens de bestaande jurisprudence niet tot beroep geree.htigd zijn, zij, die niet overeen- komstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, 26 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Aanvragen om toelating tot de openbare lagere scholen in de gemeente Ter Neuzen kunnen worden gedaan vodr 12 April a. S., voor vvat de scholen A, B en C, betreft, ter gemeente-secretarie en voor wat school D, te Sluiskil betreft, bij het hoofd dier school. Alleen kunnen wordea toegelaten kinderen die voor 1 November van dit jaar den leeftijd van zes jaar zullen bereiken. Ter Neuzen, 28 Maart 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1