Handelsberichteii. SPORT. SEMENGPE 3ERICHTEN, Uit een technisch oogpunt dwingt deze nieuwe Belgische organisatie zccr zeker bewondering af. In verb and echter met tiet veel te kleine aantal ambtenaren en gen- darmen ontsnapt er nog veel aan het toe- zicht en is het 1J v. mogelijk, dai 6ij Kerk- rade iederen dag, afgezien van d< invoer van kleinigheden, een tiental hoogbeladen vrachtauto's den weg naar Nederland wect te vindep. Wanneer men echter bedenkt dat de Bel- gen, a Ivor ens te kunnenbeginnen, oeh eigen postdienst moesten oprichten (brie- ven giricht aan- of verzonden door de Bel gische ambtenaren worden door de Duit- sche postadminisiratie niet verzonden) en vcrvolgens een eigen telefonische verbin- ding van het hoofdkanto or te Aken naar alh daaronder ressorteerende kantoreh moesten aanleggen (de Dnitsche telegraaf- administratie brengt geen verbinding met de Belgische ambtenaren tot stand) zal het geen n ad ere toelichting behoeven, dat het- geen tot heden is verricht voldoende blij- ken geeft, dat hej onzen Zuiderburen niet aan organisatietalent ontbreekt., ZooaLs boven werd medegedeeld is het de bedoeling dor Belgen de bestaande Duitsche douanewetgeving toe te passen, met dien verstande echter dat op den uit- voer van alle goederen uit het bezette gebied bovendien een uitvoirrecht van 10 pet. der waarde (vcor sommige artikelen is dit percentage reeds ver.ninderd) zal wor den gehevenj Uit den aard der zaak zijn echter d>: lagere ambtenaren (waaronder zich bovendien vele ongeschoolde krach- tr.i bevinden) niet op de hoogte van de be staande Duitsche wetgeving en inoeten zij trachten zich 'langzamerhand de kennis hier- van eigen te maken. Het is wel de moeite waard om te vermelden op welke wijze men b.'v. voor de toepassing van het Duit sche taxief op den invoer hierbij is te werk gegaan. Aanvankelijk werden alle goederen bij invoer belast met een invoerrecht van 10 pet. ,der waarde, hetgeen voor de betrok- ken ambtenaren gemakkelijk was te begrij- pen en toe te passen. Toen dit tarief gedu- rende een week was toegepast werd aan de ambtenaren medegedeeld, dat voor met name aangeduide artikelen geen 10 pet.- todhl 5 pet. zou worden geheven. De daar- opvolgende week werden de namen van een aantal artikelen medegedeeld, die zon- der betaling van rechten konden worden ingevorrd. Op deze wijze voortgaande ko- men de ambtenaren ten slotte op de hoogte van het Duitsche tarief. Het resultaat van den dienst is volgens den inspecteur bevredigend, daar de uit- gaven sedert eenige weken ruimschoots door de baten worden gedekt. Deze ont- vangsten komen bijna uitsluitend van de invoerrechten, daar tengevolge van den te- genwoordigen stand der valuta de invoer dagelijks tocneemt.De uitvoer is thans vrij- wel onmogelijk in verband met het verbod van de Duitsche regeering aan den handef, om goederen met een uitvoervergunning die door "het onder Fransch- en Bel'gisch beheer staand consentenbureau te Ems is afgegeven, uit te voexen. DE ZOMERTIJD IN BELGIe. Bij koninklijk besluit, in overeenstemming met den kabinetsraad genomen, is bepaald, dat de zomertijd in den nacht van 31 Maart op April om 11 uur zal worden ingevoerd. Er dient echter op te worden gewezen, dat er van verschillende kanten reeds pro- testen zijn opgegaan om deze reden, dat alleen Belgie den zomertijd zou invoeren. DE AANSLAG OP SMEETS. Naar Wolff verneemt, is Carl Deutzman, de dader van den aanstag op Smeets, Vrijdagmiddag te Keullen door de Keul- sche politic gearresteerd. Op het oogen- blik ontkent hij nog. maar getuigen, die bij den aanstag aanwezig waren, hebbeii hem onvoorwaardelijk als den dader her- kend, zoodat het bevvijs als geleverd kan worden beschouwd. Naar veruomen wordt behoort Deutz- mann tot den Rheinischen Volksbund, een crganisatie, die zich heeft afgescheiden van de Rheinische Republikanische Volkspartei van Smeets. Daarom verklaard men den aanslag ais een daad van wraak van lie- den, die na die afscheiding met Smelts ruzie hebben gekreg'en. De bij den aanslag doodgeschoten zwa- gcr van Smeefs is Vrijdag begraven. WATERSNOOD IN MESOPOTAMle. Wegeqs het smelten van de sneeuw op het gebcrgte van Koerdistan en de hevige ragens, is het water van den Tigris tot zulk een hoogte gestegen, dat Bagdad met overstrooming fcedreigd wordt. De fraaie brug tijdens den oorlog door de Engel- schen gebbuwd, stortte door den gewel- digen druk van het water in. De stalen bo- gen werden in alleriei bochten gewrongen, tcxwijl 15 booten van de schipbrug de rivier afzakten in de richting van Basra. Vliegtoestellen zijn uitgezonden om die booten op te sporen. Naar Koet en andere steden aan den Tigres werden telegrammen gezonden om die booten die een groot ge- vaar voor de scheepvaart opleveren, tegen te houden. Op enkele plaatsen is het water gestegen tot een voet beneden den top van den beschuttenden oever en ingeval de oever mocht doorbreken, zullen de lager gelegen deelen der stad geheel over- stroomd worden. TER NEUZEN, 26 Maart 1923. AMBACHTSSCHOOL TE TER NEUZEN. Voor de inschrijving van nieuwe leerlin- gen op de ambachtsschool alhier, hebben zich aangemeld: 13 timmerlieden,3schilders, 11 bankwerkers £n 9 electriciens, totaal 36. Na gehpiiden examen zijn toegelaten: 9 timmerlieden, 2 schilders, 8 bankwerkers en 6 electriciens, totaal 25. Voorwaardelijk toegelaten 3 timmerlieden, 1 schilder en 1 met andere vakkeuze, totaal 5. Afgewezen werden 5 candidaten, terwijl 1 zich terugtrok. EXAMENS L. 0. Bij beschikking van den Minister van On- derwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn in de commissien, welke in 1923 belast zijn met het afnemen van de examens ter verkrij- ging van de akte van bekwaamheid, bedoeld in art. 77a der wet tot regeling van het lager onderwijs van 17 Augustus 1878 (St.bl. no. 127) benoemd te Middelburg: Tot lid en voorzitter J. J. 't Hart, inspec teur van het lager-onderwijs in de inspectie Dordrecht; tot lid en plaaisvervangend voorzitter, J. N. Pattist, inspecteur van het lager-onder- wijs in de inspectie Middelburg; tot leden: S. Brandsma, schoolopziener in de inspectie Middelburg; Tj. Sterringa, sch: /lopziener in de inspectie Middelburg; L. Heymans, leeraar aan de Rijkskweek- school voor onderwijzers te Middelburg; A. de Smidt, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg; R. van de Welle, leeraar aan bijzondere kweekschool te Middelburg; K. Huizinga, leeraar aan de bijzondere kweekschool te Middelburg; G. ten Brink, leeraar aan de bijzondere kweek school te Koudekerke; Th. M. Overmaat, onderwijzer aan de Rijksnormaallessen te Oostburg; C. Hack, hoofd eener openbare school te Middelburg. Tot plaatsvervangende leden: C. Weeda, directeur der bijzondere kweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Middel- tcrg; J. H. Cam, leeraar aan de Rijkskweek- Sv liool vi vr onderwijzers te Middelburg; K. Dekker, ieeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg; P. M. van Leeuwen, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers te Middelburg; G. Jurrij, directeur der Rijksnormaallessen te Vlissin- gen; J. Vreeken, directeur aan de bijzondere normaallessen te Middelburg; J. K. van Drunen, hoofd eener bijzondere lagere school te Middelburg; M. Jungius, onder- wijzeres aan een openbare M.U.L.O.-school te Middelburg. ZAAMSLAG. Toen de voorgaande week een drietal woonwagens door onze gemeente reden, zonderden zich aldaar een tweetal vrouwen van af en trachtten bij winkeliers geld in te wisselen tegen kwartjes en dubbeltjes met de beeltenis van de Koningin. De menschen waren echter op hun hoede en sloegen het aanbod der vrouwen, om deze geldstukken zelf te mogen uitzoeken van de hand, waar- na zij vertrokken. AXEL. Onder deze gemeente reed Vrijdagnachteen paartje, dat de uitvoering van „Concordia" had bijgewoond, rustig huiswaarts, toen het op een paar honderd meter van huis verwij- derd plotseling werd opgeschrikt door een schot, dat waarschijnlijk op korten afstand werd gelost en de jongeling deed neerstor- ten. Eer ze nog van de schrik bekomen waren, klonk een tweede schot, doch dit trof geen doel. Het ineisje begon, zooals te be- grijpen, luidkeels te roepen, want men dacht niet anders, dan dat het op hun leven ge- munt was, Gelukkig bleef het echter daarop stil en weldra kwam van de hofstde huln. Met een paar man droeg men den jongen binnen, die voor in het scheenbeen was ge- troffen. Direct daarop werd geneeskundige hulp ingeroepen en de politiegewaarschuwd. De dokter constateerde, dat het been ge- •broken was. De politie deed ijverig onderzoek en heeft een spoor kunnen volgen van drie personen, terwiil ook in de vluchf ijzerdraden zijn af- geknipt. Vermoed wordt, dat de onverlaten dachten, dat er politie in hun nabijheid was, want het was leerdonker, zoodat men geen mensch kon onderscheiden. Alzoo in het nauw gekomen hebben ze maar raak gescho- ten, om zich gevreesd te maken. Men ziet, dat de kippendieven niet bang zijn voor een moord en intusschen wordt hun bedrijf voor de omgeving zeer gevaarlijk. (Ax. Crt.) Dinsdagavond kreeg de politie alhier aangifte van een inbraak bij den werknian P. G. op de Kanaalkade alhier. Daarbij zou, naar men zegt, de afdeelingskas gestolen zijn van de S. D. A. P. alhier, bevattende ongeveer f 120. (Ax. Crt.). HULST. Door den Kring Hulst van den N. C. B. worden pogingen in het werk gesteld om in alle afdeelingen van Zeeuwsch-Vlaanderen O. D. met de veldarbeiders voorloopig voor den tijd van een jaar een collectieve arbeids- overeenkomst aan te gaan. Volgens die overeenkomst zou het loon der norinale ar- beiders 'oedragen van 1 April tot 1 Aug. /2 per dag,'van 1 Aug. tot 1 Dec. f 2,25 per dag en van 1 Dec. tot 1 April 1,75. Inge val van ziekte van den werknemer, zal de werkgever hem gedurende minstens 13 weken minstens 70 procent van zijn loon uitkeeren. Voor overwerk zal 25 percent extraloon worden uitgekeerd. De werknemers verbin- den zich om alle werkzaamheden hen door of namens den werkgever opgedragen, nauwgezet, ijverig en volgens opdracht te verrichten. Partijen verbinden zich gedurende den tijd, dat de arbeidsovereenkomst van kracht is, geen stakingen of uitsluitingen toe te passen of loonactie te voeren met het doel verandering te brengen in de overeenkomst. Bij geschillen zal getracht worden de zaak in minnelijke schikking op te lossen, anders zal het onderworpen worden aan het scheidsgerecht van den Kring Hulst. KOEWACHT. De heer Edrri. v. d. Viiver, aftredend raads- lid, wenscht bij de a.s. verkiezing voor leden van den gemeenteraad niet meer in aanmer- king te komen. Zondag n.m. werd in de Zustersthool een vergadering gehouden van de leden van den R.K. Boerenbond en den R.K. Werklie- denbond om te komen tot een onderlinc Veeverzekering. De WelEerw. heer kapelaan hield een uitgebreide rede om te betoogen, dat de nieuwe vereeniging een R.K. vereeni- ging moest zijn en geen neutrale. De heer C. van Doosselaer betoogde, dat een neu trale vereeniging, zooals de Onderlinge Paardenverzekering beter was, waardoor de leden geen lid behoefden te zijn van den Boerenbond of van de Werkliedenvereeni- ging. De groote meerderheid echter besliste tot oprichting eener R.K. vereeniging, waar- op zij die voor een neutrale vereeniging wa ren de vergadering verlieten. Besloten werd de bestuurskeuze tot de volgende vergade ring uit te stellen en thans eene commissie te benoemen voor het samenstellen van een reglement voor de nieuwe verzekering. Tot leden der commissie werden benoemd i de heeren: Ed. de Schepper, Em. v. 3. Vijver i H. v. d. Goore, J. de Vleeschouwer, P. Boone en Aug. van Regenmortel. De volgende ver- gadering waarop het reglement zal worden jj vastgesteld en het bestuur zal gekozen wor- J den, wordt bepaald op 8 April a.s. OVERSLAG. Bij den Raad van Stale was beroep in,ge komen van C. Mattele en anderen te Over- slag tegen de weigering door den burge- meester van Koewacht van verlof tot ver- plaatsing van een lijk op de R.K. begraaf- plaats te Koewacht. Ged. Staten waren van oordeel, dat de door den burgemeester aan- gevoerde redenen niet voldoende zijn voor het motiveeren van zijn beschikking, terwii' er uit sanitair oogpunt geen bezwaar be- staat om het verlof te verleenen. Zij geven dan ook in overweging het besluit van den burgemeester te vernietigen en het gevraag- de verlof voorwaardelijk te verleenen. IJZEND1JKE. Met ingang van 13 April a.s. is herbe- noemd tot burgemeester van Waterland- kerkje de heer A. E. Hendrikse. VOETBAL. Gisteren speelde alhier Ternenzen I tegen F. C. Flandria van Belgie. De uitslag was 31 voor eerstgeDoemd elftal. Ternenzen II speelde te Hulst tegen Majella. Majella won met 32. T. V. V. speelde in de seriewed- strijden te Zandstraat tegen Blauw-Wi van de Zandstraat. Uitslag 21 voor T. V. V. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 23 Maart 1923. Heden werden de volgende zaken be- handeld J. G. J., oud 18 jaar, werkman te Clinge, werd beklaagd dat hij op 4 Februari 1923 te Clinge TH. B. heeft mishandeld, door hem opzettelijk gewelddadig met een mes in zjjn arm te snflden of te steken. Eisch 20,of 20 dagen hecht. L. W. d'H., oud 27 jaar, veedrijver te Graauw, werd ten laste gelegd dat hjj op 27 December 1922 te St. Jansteen een ploeg, toebehoorende aan A. D., heeft weg- genomen. Eisch 14 dagen gevangenisstraf. Tegen W. S., oud 31 jaar, tramconduc- teur te IJzendgke, werd wegens zedenmis- drijf 2 jaar gevaogenisstraf met altrek van preventieve hechtenis geeiseht. K. M. 28 jaar, werkmaD te Vlissingen, thans gedetineerd werd ten laste gelegd dat hjj op 3 Februari 1923 te Vlissingen zjjn vader opzettelijk van het leven heeft be- roofd door hem met een dolkmes 6 steken in de borst te geven, tengevolge waarvan die vader kort daarop is overleden. Een tweetal getuigen en de deskundigen J. P. L. Hulst arts te Leiden en A. J. de Koning arts te Vlissirgen werden gehoord. Eisch 6 jaar gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. MOORDAANSLAG BIJ EINDHOVEN. Voor de rechtbank te 's-Hertogenbosch diende de vorige week de zaak tegen den 28-jarigen fabrikant Kerssemakers, terzake van den moordaanslag op den bioscoop- houder Desmet, en tegen de vrouw van Desmet wegens poging tot moord op haar man. Tegen beiden werd 15 jaar gevange nisstraf geeiseht. Rotterdam, 26 Maart 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 647 vette runderen, 736 vette- en graskalveren, 213 schapen en lammeren en 862 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,15 tot 1,20 2ekw. 1,10 tot 1,3e kw. 0,95 tot 0,85 Ossen le kw. 1,10 tot /1,20; 2e kw. 1,05 tot 0,95; 3e kw. 0,85 tot Kalveren le kw. 1,65 tot /1,95 2e kw. f 1,45 tot f 1,25 3e kw. 1,10 tot 0,95 Schapen le kw. f 0,80 tot /0,90 2e kw. tot3e kw. tot Zuiglammeren 20, tot 24,— per stukVarkens le kw. /0,94 tot 0,972e kw. f 0,90 tot 0,863e kw. 0,84 tot /0,80; licht soori 0,90 tot f 0,95. Vet vee en vette kalvers met matigen handelenkele prima kwaliteiten iets bo/en noteering 2* en 3e kwaiiteiten met zeer matigen handel wegens ruimen aanvoer. Varkens met over het algemeen lagere prjjzen dan vorige week. De handel in schapen. was onbeduidend, die in zuiglam meren redelijk, doch weinig varkens. FIJNE ZADEN.1 Lijnzaadvoer f 18,tot 20, Bruin Mosterdzaad 42,tot 45, Geel Mosterdzaad 32,tot 35, Karwjjzaad /162,tot f\ 64,Kanarie- zaad 16,— tot 18,— Koolzaad tot Zaailijnzaad 23, 25,Blauwmaunzaad f 58,tot 60,Boekweit f VLAS. Aangevoerd: Blauw 11900 K.G. /1,10 tot 1.75, Groningsch 9500 K.G. 1,25 tot 1,75. Hollandsch Geel 13100 K.G. 1,30 tot 1,70. Wit 2600 K.G. 1.— tot 1,20. Dauwroot 3800 K.G. 1,tot 1,30, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 1,60 tot 2,30; Zeeuwsehe Bonte 2, tot 2,50 Poters /0,80 tot /1,25; Zeeuwsche Eigen- beimers /I.tot 1.50 Blauwe Eigen- heimers 1.40 tot 1.80Brielsche Eigenheimers 1.60 tot 1,90 Bravo's 1,30 tot 2,— Red Star 1.20 tot 1,70 per H.L. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 5,50 tot 6,50. Laop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgdoopen week hebben zich in defee gemeente gevestigd: C. de Bock, brugwachti r, tramstation, van Hoek. S. Palchetta, dionstbode, Dijkstraat 71, van Opava (Tsj. Slow.). C. Rouw-Andriessen, arbeidster, van Biervliet. P. de Zoiner, dienstbode, Donze Visser- straat, van 's-Gravenhage. M. P. van Putten, zonder beroep, aan boord, van Vreeswijk. C. de Maertelaere, brugdraaier, tramsta tion, van IJzendijke. j. C. M. de Hoogh, klerk dir, belast,, Lange Kcrkstraat 8a, van Terheijden. G. J. D. Dijselinck, kantoorbediende, Stations weg 14, van St. Gillcs. F. J. Volkrijk, werkman, de Feijterstraat 25, van Amsterdam. H. Haak, machinist, O 196g, van Rotter dam. Vertrokken P. M. A. de Jongc, fabrieksarbeider, Steenkamplaan 89, naar Hoek. E. Vanhijfte, werkman, Q 48, naar Hoek. Ch. A. Tazelaar, kantoorbediende, Noord- straat 21, naar Eindhoven. J. J. Di el em an, militair, Kazernestraat 30, naar Nijmegen. G. Reuvers, opzichter P.Z.E.M,, O 21a, naar Westdorpe. A. Versprille, rangeerder Z.V.T.M,, O 193s, naar Koewacht. WEERBERTCHT van 26 Maart 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste baromcterst. 773,8 Haparanda. Laagste barometerst. 751,5 Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 27 Maart: Meest zwakke Oostelijke tot Zuidoostelijke wind, half tot zwaar bewol.kt, wellicht eenige regen, zelfde temperatuur. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY in lossing te Rosario. s.s. HELENA wordt heden te New-York verwacht. s.s. TERNEUZEN in lading te Port Talbot voor Antwerpen. POLITIE. Op het bureau van politie alhier zijn als gevonden gedeponeerd: een huissleutel, een handschoen en een portemonnaie met in- houd. Rechthebbenden vervoegen idch aldaar. DE INBRAAK Te STEENWIJK. In verband met de inbraak in het post- kantoor te Stcenwijk zijn, nabij Rozendaal onmiddelijk bij de Belgische grens twee ptrsonen gearresteerd, die aldaar tegen alle pTijzen aan de boerenbevolking postzegcis te koop aanboden. Behalve postzegels wer den op hen uitknipsels uit couranten be- Ireffende genoemde inbraak gevonden. Donderdag werden zij gevankelijk naar Hcerenveen vervoerd. Bij 't passceren aan het station te Steenwijk meende een der kantoorbeambten in een der personen iemand te herkennen, dien hij Donderdag- morgen na den nacht waarop de inbraak had plaats gehad, een kaartje naar Roo- zendaal had viTkocht. VEEL LEVEN OM NIETS. Te Assen rende 's avonds een hond door de straten. Men dacht, dat het beest dol was. Het liep een school binnen, waar een werkvrouw aan den arbeid was. Deze viel van schrik flauw. Massa's nieuwsgiurigen snelden toe. Het was een heele constirnatie, vertelt de „Asser Crt." De bewustelooze vrouw werd naar buiten geholpen, politie Verscheen. Het bleek, dat de bond in een hoek was gekropen. Het dier reageerde nergLens op, zelfs niet op het gwroep van zijn baas. Men sloot de school. Den volgenden morgen hadden de kinderen vacantie. De inspecteur van den veeartsenijkundigen dienst te Gro- ningen was telefonisch gewaarschuwd. De groote man arriveerdo met den trein. Een groot hek voor zich uithoudend, naderden nu eenige dappere mannen den hond. Hit beestje lag, vriendelijk kwispelend, voor het verwarmingsapparaat der school. Het mankeerde ni'ets. De Asser schooljeugd vlast op meer der- gelijke honden. DIEFSTAL. De recherch'' heeft in de waning van Ph. Ph., in de Limburg Stjrumstraat in Den Haag, die eenigen tijd geleden als virdacht van heling naar het huis van bewaring is overgebracht, een kostbaar Japanseh ge- lakt kistje gevonden, inhouden.de gouden en andire sieraden, hetwi lk in September ge stolen is uit een villa aan den Schev. weg. Na een langdurig onderzoek is uit- gekomen, dat het kistje bij Ph. reeds in de vierde hand was. Deze naspeuringen leid- den tot de arrestatie van den 21-jarigen P. v. B. uit Scheveningen. Diens broertje en een andere jongen, beiden 16 jaar oud, zotiden den diefstal door ntiddel van in- klimming gepleegjd hebben. Een deir twee jongens zit reeds eenigen tijd in het opvoe- dingsgesticht. De Kruisberg. Bij een ver- hoor, hem aldaar afgenomen, heeft hij bekend, met zijn makker inderdaad het kist je gestolen te hebben. De jongen, die zich nog op vrije voeten bevond, is nu, even- als P. v. B., in het huis van bewaring op- gesloten. EEN SPONTANE DAAD. Bij den emstigen brand, die de vorige week te IJmuiclcn uitbrak en waarbij een huisgezin zich temauwernood het leven kon redden, werd de brandweer krachtig ter zijde gestaan door eenige vischlossers, die het werk aan ide haven in den steek lie- ten en onder Ieiding van het raadslid Schilling de behulpzaine hand boden. In hoofdzaak is het h,un te danken geweest dat geene persoonlijke ongelukken te b?- treuren zijn. In de Dinsdagavond gehouden zitting van den raad van Velsen sprak de burge meester zijne hulde uit tegenover den heer Schilling, die op zijn beurt een goed wo rd deed voor schadevergoeding aan de werk- Iieden, die door het werk te laten leggen fin and eel getroffen zijn. De voorzitter' zei toe dit vcrzoek in gunstige overweging te nemen. EEN ONWELRIEKENDE UITING VAN STAKeRSWOEDE. Op aanwijzing van het pirsoitcel van een bestel-auto der firma Panier te 's-Hage. is op de Groot-Hertoginnelaan een staker aangehouden, die aldaar bedoeld personeei met z.g. stinkbommen zou hebben gewor- pen. Bij fouilleering werden echter der- gelijke, kwalijk riekende projectielen ni.it op hem bevonden. De auto, wir.i, teneinde de mannen voor verderen overlasi te vrijwaren door de po litie begeleid. ERKENTEL1JKHEID. Een veekoopman die Dinsdagavond van de mark! en tentoonstelling met paard en wagen uit Rotterdam naar Hillegersberg ttTug reed, ruimde aan een onb'ekende die hem verzocht mee te mogen rijden, eien plaatsje in. Op den Bcrmweg werd de koopman plotseling bij de keel gegxeppn, kreeg'hij een slag en werd hem zijn por- tefeuille met J 400 ontnomen. Voordat de koopman nog lot bezinning was geko men, was de onbekende van den wagen gesprongen en met zijn buit in de duisternis verdwenen. EEN MU1ZENPLAAG. Bij den landbouwer M. Berkhout te Spij- kenisse, werd op het erf een schelf haver vtrplaatst. De haver was voor 3/4 gedeelte door de muizen opgevreten. Met honderden werden de dieren dood geslagen, doch duizenden kwamen er vrij. Soms gebeurde het, dat onder een bosje haver 25 muizen vandaan kwamen. EEN HONDJE IN EEN WILDSTRIK. Ruitn 14 dagen geleden vermiste de heer D, te Barneveld tijdens een fietstocht, zijn hondje, welk diertje thans, verwond en afschuwelijk vermagerd, is teruggekomen. Bij onderzoek bleek het trouwe beest al dien tijd in een wildstrik te hebben ge- zeten, waaruit het zich eindelijk heeft weten te bevrijden/' LIEFDADIGHEID TEN EIGEN BATE. De politie te Schiedam heeft aangehiou- den en in arrest gesteld den 22j arisen bankctbakker J. B., uit Rotterdam, die bon- netjes ten vcrkoop aanbood, onder opga- ve, dat de opbrengst een comite tot be- strijding der tuberculose ten goede eo« komen. Hij heeft erkend, ze te hebben la- ten drukken met het doel, zelf van de opbrengst te profiteered EEN DRAMA. Te Parijs heeft zich Dinsdagavond een drama afgespeeld, dat, volgens Parijsche bladen, zich als volgt heeft toegedragen: Een meisje uit den netten burgerstand. typiste op een hamjelskantoor, had kennis gemaakt met een jongen man van 24 jaar, Lix:ltrq geheeten, afkomstig uit Amiens, die haar ten huwelijk vroeg. Voor de vader van het meisje zijn toestemming gaf, won hij inlichtingen omtrent den pretendent in. Deze inlichtingen waren treurig. Lederq bleek vitrmaal veroordeeld te zijn wegens het misbruikmaken van vertrouwen. Hij was al getrouwd en had zijn vrouw in den steek gelaten. Het jonge meisje en de ouders bedankten onder deze oinstandig- heden voor het huwelijksaanzoek. Lederq bleef aanhouden, maar zonder succes. Daarop begon de afgewezen minnaar dreig- brieven te schrijven, waarvan de famine van het meisje, Gibrat geheeten, de politie in kennis steide. Bovendien gingen de Gi- brats verhuizen uit vrees voor wraaknemin- gen van den afgewezen minnaar. Dinsdagavond nu, toen de familie Gibrat in gez;elschap van een vriertd met' zijn tienjarj-g zoontje huiselijk bijeen zat, werd er gebeld. Het kind ging open doeti en stond voor Lederq, die de huiskamer der Gibrat's binnenging, eon revolver in de eene, een geopend mes in de andere hand, Gibrat poogde d'en indringer tot rede te brengen, maar viel oiuniddeliijk neer, ge troffen door een kogel in' het hoofd. Een tweede kogel trof moeder Gibrat in de kaak, waarop de moordenaar verschillende schoten op het jonge meisje loste, dat dood neerviel. Dit was den moordenaar niet voldoende, want hij bracht het ongelukkige schepseltje nog tal van inessteken toe. Daarop nam hij, den gast der Gibrat's met zijn revolver bedrejgend dt vlucht. Drie agenten op fii'tsen hebben den moordenaar gepakt, die nog op het laatste oogenblik trachtte zich van kant te maken door zich een kogel' in het hoofd te stiiieten. Hij verwondde zich slechts licht. Ook de kwetsuren van de ouders van het ver- moorde meisje zijn niet ernstig. EEN ANTI-FLIRT-ACT1E. Te Washington heeft een aantal jonge vrouwen en meisjes een anti-flirtclub opge- richt, waarvan een zekere juffrouw Helen Brown de secretaresse is. De strijd gaat in hoofdzaak tegen „mannen in automobie- len en op de hoeken van straten". Het ligt in het 'voornemen van de club om de te harer kennis komende feiten betreffende het flirten mee te deelen aan de organisa- ties, waarvan de betrckken vrouwen en meisjes lid zijn en deze organisaties te verzoeken, een week te bepalen om een ernstige bespreking te wijden aan het on- derwerp. De club zal dan kaarten met ern stige vermaningen en insignes uitreikjen. Deze vtrmaningen luiden als volgt: „D«on 't flirt! Zij die in onbedachtzaamheid flir ten, zullen er tot bezinning gekomen be- rouw van hebben". „Neern geen invitaties aan van motorrijders. Zij noodigen u niet alleen uit om u een wandeling te bespareti." „Ga niet ui,t met mannen die ge niet kent „Geef geen knipoogjes. Een knipoog met het eene oog kan een traan in het andere veroorzaken". „Vergeet niet den man, van wien gij zeker zijt, wanneer ge met een an- dtr flirt. Wanneer ge bij den Cerstcn terug- komt, kan hij wel eens verdwenen zijn." Wij hadden geen vermoeden dat het in Washington zo6 erg was. Als de dub club maar volhoudt, brengt ze het misschien nog wel eens zoo ver dat de autoriteiten naar het voorbeeld van Belfast, waar een in het openbaar kussenwisselend paartje werd opgesloten, flirten.de paartjes achter slot en grendel zetten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2