KOLEN. een Woonhuis. Specials aanbieding Algemeene Centrals Bankvereeniging voor den Middenstand ALLE BANKZAKEN. advertentiEn. Nienwe Huishondelijke Goederen, Algemeene Ledenvergadering HandelsbflrichteH. VULPENHOUDERS. Engelsche - Stuk - Nootjes - en Machinekolen. Belgische Anthraciet, Giet- geklopte Gascokes, Smee- en Eierkolen, limburgsche Stuk- en Grove Ruhrkolen. GEBR. HAMERLINCK, Openbare Verkooping. (Groote Opruiming Paardni- eii Duivenboonen. N V J. SMALliEGANGE, ZaadhiDdel, Bijkantoor TER NEUZEN. Geopend van 9-i2, l1^—5. Woensdags 9-5, Zaterdags 9 -12. Polder Walcheren. semeenteraad van westdorpe. GESLOTEN zijn. G. i KERREB0UT, Coiffeur. Groot- en Kleinhandel. Regelmatige rechtstreeksche invoer van lste Kwaliteit Levering per schip en wagon. Alies aan scherp concorreerende prijzen, Aanbevelend, T E K 0 0 P: zoolang de voorraad strekt. R. VAN GRENI8ERGEN, Coiffeur. VOOR DE ZAAI voorhanden Teleloon 115. TEK NEUZEN. 51 bijkantoren en agentschappen 35 aangesloten Banken. Woensdag 9 Mei 1923. Zaamslagpolder rsan te besteden publiek verpachten: "te wachten. Dat de raad over de over gave de beslissing heeft, valt niet te betwisten. Met algemeene stemmen wordt overeenkom- stig het voorste) van burgemeester en wethou- ders besloten. 3. Ingeknmen stukken. a. Een scbrijven van H. Spinhof, dat hij de benoeming tot lid der commissie van toezicht op het lager onderwijs (kom) aarmeemt. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil, over 1922, luklende als volgt: Voor de commissie waren in het jaar opge- roepen 20 personen, wegens schoolverzuim hunner kinderen. Voor de commissie versche- nen 9 personen. Bij 11 personen werd huis- bezoek afgelegd, teneinde de reden van het schoolverzuim te vememen, en hen te waav- schuwen voor verder schoolverzuim. In bijna alle gevallen liep het verzuim over zeer weinig schooltijden, zelfs over een. De redenen van schoolverzuim waren van verschillenden aard, o.a. slecht weder, ziekte, maar verzuimd hiervan kennis te geven, 't verrichten van werkzaamheden in huis of op 't veld. Hoewel er in 1922 meer personen op- geroepen werden dan in voorgaande jaren, is t schoolverzuim toch verminderd, iets wat zijn oorzaak vindt in 't behandelen van een of twee schooltijden, en 't streng toepassen der Leer- plichtwet Van 1 Januari tot 1 April werden door de midercommissie 4 vergaderingen en na 1 April door de nieuwe commissie 15 vergaderingen gehouden. Drie personen wier kinderen de openbare lagere school D bezoeken, 10 wier kinderen leerlingen der christelijke school ziin en 7 ouders wier kinderen op de Roomsch- Katholieke school gaan werden opgeroepen voor de commissie. Steeds heerschte, zoowel bij de oude als bij de nieuwe commissieleden eensgezindheid en eendrachtige samenwerking om zooveel moge lijk schoolbezoek te bevorderen en 't school verzuim tot een minimum te brengen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van C. Lok, dat hij zijn herbenoeming tot lid der commissie van toe zicht op het lager onderwijs fkomaanneemt. Aangenomen voor kennisgeving. d. Het verslag der commissie van toezicht op het lager onderwijs, voor SluiskilDrie- wegen, over het tweede half jaar 1922, luidende ate volgt: De commissie bestaat bij hare installatie uit 5 leden, n.l. H. J. Colsen, voorzitter, J. Ris- seeyw, secretaris, J. C. Jansen en Ph. L, A, van de Bilt als leden. In de samenstelling der commissie kwam geen verandering, ook niet m de verdeeling der functies. Op 26 Sept. 1921 voldeed de commissie aan hare verplichting volgens art. 184 der wet op het Lager Onderwijs, door het gemeentebesfuur te dienen van advies in zake reorganisalie van het onderwijs, met name het onderwijs in vale k aan de openbare lagere scholen in Ter Neuzen. Dat advies ontraadde het gemeentebestuur de reorganisatie op de door dat college voor- gestelde wijze. Op 9 Maart 1922 ging de commissie accoord met een voorstei van burgemeester en wet houders om de landbouwverloven te verstrek- ken in de laatste helft van Juli en in de eerste helft van September. In Juli 1921, Mei 1922 en in Januari 1923 bezochten de leden der commissie, die daartoe volgens de wet bevoegd zijn, n.l. de heeren Colsen, Van de Bilt en Brakman, de openbare en bijzondere lagere scholen te Sluiskil en Driewegen. Geen der bezoeken gaf aanleiding tot bijzondere opmerkingen. De toestand der schoolgebouwen was voldoende, de inrichting der schoollokalen behoorlijk. Ook de resultaten van het onderwijs leken de commissie aan redelijke eischen te voldoen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het raadsbesluit van 18 Januari 1923, tot het aangaan eener geldleening van f 6000, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Een schrijven van gedeputeerde staten, waarin zij berichten, dat de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch wordt goed- gekeurd. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een schrijven van gedeputeerde staten inzake afschaffing der kermis te Axel. Aangenomen voor kennisgeving. (Wordt vervolgd). Vergadering van Donderdag 15 Maart 1923. Tegenwoordig met den Voorzitter alle leden en de Secretaris. Na opening stelt de Voorzitter aan de orde der notulen van de vorige vergadering aan te houden, wat wordt goedgevonden. 1. Als ingekomen stukken worden mede- gedeeld b. Brief van als voren, waarbij goedge- gekeurd terug het raadsbesluit d.d. 27 Sept. 1922, tot wijziging der verordening op de hef- fing van schoolgelden, voor de lessen gegeveri aan den afzonderlijken cursus in de Fransche taal. a. Brief van als voren, waarbij goedge- keurd terug het raadsbesluit d.d. 16 Novem ber 1922 tot wijziging der verordening op de heffing van schoolgelden voor het gewoon lager onderwijs. c. Brief van als voren, waarbij goedgekeurd terug de gemeentebegrooting voor 1923; d. Brief van Burg, en Weth. van Sas van Gent, houdende mededeeling, dat de verorde ning tot heffing van keurloonen in de gemeente Sas van Gent, Westdorpe en Philippine, Ko- ninklijk is goedgekeurd. e. Brief van als voren houdende bericht dat door Gedep. Staten zijn goedgekeurd de verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch, de gemeeenschappelijke regeling van den dienst, en de instructie voor den directeur- veearts. f. Het verslag der handelingen van het correspondentschap der Interc. Arbeidsbemid- deling te Westdorpe, over 1922, met bijge- voegde overzichten. g. Schrijven van het muziekgezelschap ,,Eikels worden boomen" alhier, met afschrift der rekening en verantwoording van het ge- noemd gezelschap over het jaar 1922. A1 deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Het verslag der commissie tot wering van schoolverzuim. In verband met de ver- meerdering van werkzaamheden der commissie stellen Burgemeester en Wethouders voor, de hiervoor betaalde vergoeding te brengen op fSO met de bepaling, dat de commissie dan zelf hare drukwerken zal moeten bekostigen. Het voorsteel werd, uit bezuinigingsoverweging me 4 tegen 3 stemmen verworpen. 3. Aangeboden we'd het verslag van het- geen met betrekking tot verbetering der volks- huisvesting gedurende 1922 in de gemeente werd verricht. 4. Tot leden van het stembureau, zoowel voor de stemming voor de Prov. Staten als voor den gemeenteraad worden achtereenvolgens bij meerderheid van stemmen benoemd de hee ren De Beleir en Govaert, en tot hunne plaats- vervangers de heeren D'hert en Ingels. 5. Eveneens werden bij meerderheid van stemmen herbenoemd tot leden der schattings- commissie de heeren Tl. J. van Waes, Govaert De Munck en B. van Waes. 6. Over het verleenen van subsidie aan de burgerwacht, waarover de stemmen in de laatst gehouden vergadering hadden gestaakt, moest herstemd worden. Burgemeester en Wet houders brachten hun aanvankeljik voorstei tot toekenning van ,f 100 voor dit jaar terug tot f 75. Het voorstei werd met 4 tegen 5 stemmen verworpen. De burgerwacht krijgt geen sub sidie. 7. Aan het R. K. kerkbestuur, tevens school- bestuur, zal over 1923 een voorschot worden betaald van 80 van de vermoedelijke kosten van het bijzonder onderwijs. Hierbij werden verschillende klachten geuit met betrekking tot de school. De heer D'hert zou willen, dat de kinderen niet meer verplicht werden hunne klompen tijdens de schooltijd in de gang te laten staan. Hij klaagt, dat de jongens als het voor schooltijd regent worden buitengezonden. De Voorzitter zal daar eens over praten. 8. Voorloopig voor een jaar zai met het ziekenhuis te Ter Neuzen eene overeenkomst aangegaan worden, opdat voor deze gemeente een bed beschikbaar gehouden wordt voor even- tueel noodige verpleging van lijders aan be- smettelijke ziekten. 9. Afgewezen werd een verzoek van het muziekgezelschap „Eikels worden boomen" al hier om een susidie van f 300 uit de gemeente- kas voor het dit voorjaar te geven festival. Eveneens werd verworpen een voorstei van den heer B. van Waes f 150 toe te staan en de kosten van ontvangst op het raadhuis voor re kening der gemeente te nemen. Het voorstei van Burgemeester en Wethou ders f 150 toe te staan, mits het jubileerend mu ziekgezelschap de kosten van ontvangst voor zijn rekening neemt, wordt bij meerderheid van stemmen aangenomen. 10. Bij verzoek van de werkliedenvereeni- ging om werkverschaffing, deelde de Voor zitter mede, dat het dagelijksch bestuur de werkloozen te werk stelde bij afbraak van het door de gemeente aangekocht woonhuis en verbetering van den weg te Passluis. De com missie van den steenweg stelde werkloozen te werk bij het schoonhouden van den weg. De Voorzitter heef met den heer opzichter van 's Rijks Waterstaat gesproken over verbete ring van den Oostelijken kanaaldijk. Daartoe waren echter geen fondsen beschikbaar. Verschillende klachten werden naar voren gebracht over den toestand van den weg; ver schillende punten aangewezen waar verbetering hard noodig is en aanwijzingen gegeven hoe die tot stand te brengen, en gevraagd de onder- houdsplichtigen tot onderhoudsplicht te dwin- gen, zoo zij daaraan niet voldoen. Geklaagd werd dat Burgemeester en Wethou ders het puin van afbraak der smederii gratis hebben laten weghalen. Enkele leden hadden die liever gebruikt gezien voor wegenverbete- ring. Geklaagd werd ook, dat de aannemer van het electrisch net de putten van de geplaatste pa- len niet voldoende aanvult. De Vooorzitter zegt toe, de verschillende op merkingen nog eens bij Burgemeester en Wet houders te zullen bespreken. Hij zal in over- weging geven nog eenige verbeteringen tot stand te brengen en daartoe werkloozen in dienst te stellen. Dat bij de te werkstelling partijdig zou ziin te werk gegaan, zooals de heer Ingels meende, werd hem weerlegd door mededeeling van de namen der te werk gestelden. De heer Ingels informeert of door werkloo zen uit een werkloozenkas mag getrokken worden, die in eigen bedrijf werken. De Voor zitter zegt. dat Burgemeester en Wethouders in correspondentie zfjn om eeen grens te stellen bij eigen grondgebruik, boven welke geen uit- keering uit een werkloozenkas zal mogen plaats hebben. 11. Een verzoek van de verschillende inge- zetenen tot het stichten eener openbare lagere school, wraarvan eenigen inmiddels, door onder- teekening van een tweede, eveneens voorgele- zen adres, verklaarden te hebben ondertee- kend door verkeerde voorlichting en verzoch- ten het crzoek, voor wat hun betreft, als niet gedaan te beschouwen, vond warme verdediging bij den heer Ingels, die een openbare school voor den werkman het middel acht, om iets te worden in de maatschappij. De heer D'hert wierp zich als bestrijder op. De heer Ingels bestrijd de bijzondere school, maar heeft van dat onderwijs nog geen ondervinding. De re sultaten zullen niet slechter zijn dan bij de openbare school. Volgens hem moet het school- geld er meer af, nu dit gebruikt wordt als ar gument tegen de bijzondere school. Den heeren wordt medegedeekl, dat dit niet mogelijk is, en zoowel voor openbaar onderwijs zal moeten betaald worden als voor bijzonder. Om half twaalf uur 's voormiddags werd de vergadering geschorst tot 's avonds zeven uur. In de voortgezette vergadering werd na ver- dere bespreking goedgevonden het adres om praeadvies te zenden aan Burgemeester en Wethouders. 12. Na 15 November 1.1. was er geen genheid meer om een vrij lichtpunt bij het electrische bedrijf te bekomen. Nu verschil lende ingezetenen zich nog hebben gemeld om een vrij lichtpunt te bekomen, stellen Burge- meeser en Wethouders voor onder de vroegere voorwaarden alsnog gelegenheid te geven, voor rekening der gemeente een lichtpunt aange- legd te krijgen, mits gegadigden zich uiterlijk tot 15 Mei a.s. aanmelden ter secretarie, Wordt goedgevonden. 13. Vastgesteld werden: a. Eene verordening regelende het beheer van het gemeentelijk electrisch bedrijf. b. Eene verordening houdende tarief en voorwaarden voor de levering van electrischen J stroom. De prijs wegens electriciteitsverbruik wordt gesteld voor licht op f 0,55 per K. W. U., voor j kracht op f 0,20 per K. W. U. Gedurende de z.g. speruren zal niet mogen i worden gewerkt met motoren sterker dan 3 i P. K. Gedurende den spertijd zal voor deze motoren het licht-tarief geklen. De gewone meterhuur zal bedragen f 0,40 per maand. Met 5 stemmen werden als administrateur j van het electrisch bedrijf benoemd de heer R. j Kieboom, gemeente-secretaris en tot kassier van dat bedrijf de heer J. H. Gillissen, ambte- naar ter secretarie. Twee stemmen werden uitgebracht op den heer R. Kerckhaert. De be- J noemingen gaan in 1 April a.s. De vaststelling der belooningen werd aangehouden tot over de werkzaamheden eenig overzicht zal zijn ver- kregen. Ook de benoeming van een persoon die belast zal worden met het aflezen der meters j en ophaien der gelden, werd aangehouden. Verschillende voorgestelde wijzigingen dor begrooting 1922 en 1923 werden goedgekeurd. 14. Bij de rondvraag vraagt de heer Ingels stronger toezicht op het rooken door kinderen waartegen de raad eene verordening vaststelde. De Voorzitter wi! er de politic eens op wijzen. De heer D'hert informeert naar den onder houdsplicht van den zinkput vooraan in de Molenverkorting. De Voorzitter antwoord, dat dit voor de gemeente is. Hij zal voorstellen door het aanleggen eener bovengrondsche goot de toestand daar te verbeteren. De heer Ingels wordt ingelicht omtrent de openstellingsuren van de secretarie. Niemand het woord meer verlangend sluit de Voorzitter de vergadering. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! Vergun mij s. v. p. een klein plaatsje in Uw blad voor eenige aanmerkingen, die ik meen te moeten maken op het verslag van de laatste raadsvergadering in deze gemeente. Op de vraag van den heer Koster, of het niet mogelijk was iets voor de werkloozen te doen in den vorm van werkverschaffing, b.v. het uit- modderen van slooten, antwoordde de voor zitter, dat bij overweging van het request der vereeniging „Ons Belang", door het Dage lijksch Bestuur geenerlei werkzaamheden kon- den worden uitgeclacht, teneinde de werkloozen aan arbeid te helpen, in welke meening het Dagelijksch Bestuur homogeen was. Ik heb daama opgemerkt, dat er feitelijk toch wel iets in dien geest zou te doen b.v. door het leggen van een brandput in den tuin van den heer Deijer, of in de weide van den heer J. Dieleman of door het verleggen van de rioleering in de Langstraat vanaf Ds. Raams tot aan den heer B. de Kraker, terv tevens de brandput bij de Ned. Herv. kerk kon worden schoongemaakt. En gaame had ik ver- meld gezien het staatje dat ik heb voorgelezen in de gehouden raadsvergadering, waar ik bij samentelling tot het genoemde bedrag van f2132. Wat betreft het gebruik van machines in de landbouwbedrijven, heb ik gezegd, dat de machinerien worden en zijn aangekocht, speciaal met de bedoeling om zich los te maken van den werkman. Betreffende het verslag van de schoolcom- missie is door mij daaromtrent geen woord ge sproken. De opmerking, dat de moeders den Zaterdagmiddag kunnen gebruiken, tot het koo- pen van Weeding voor hunne kinderen is niet door mij, maar door een ander raadslid ge- maakt. U beleefd dankend voor de verleende plaats- ruimte, teeken ik met achting, A. MEERTENS, Hoek, Maart '23. Wethouder. SCHEEPVAARTBEWEGING. 14 Maart. Belg. s.s. Estella, 2145 M3., ledig, van Gent naar Newport Mon. Belg. s.s. van Dyck, 6042 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Madame Dorette, 1747 M3., le dig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Spinel, 1441 M3., fosfaat, van Gent naar Dublin. Noorsch s.s. Caderie, 11607 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Ned. sjs. Liesbeth, 946 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Mickleton, 2199 M3., ledig, van Gent naar Boston. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Jolly Helene, 1144 M3., fos faat, van Gent naar Exmouth. Eng. s.s. Lowland Firth, 922 M3., ledig, van Boulogne voor Gent. Eng. s.s. River Wear, 2120 M3., kolen, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Depute J. de Rohan, 5775 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. 15 Maart. Eng. s.s. Stockforcc, 2782 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Leonid Krassin, 5206 M3., vlas, van Petrograd voor Gent. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Grieksch s.s. Archangelos, 6849 M3., le dig, van Sas van Gent naar Firth of Forth. Eng. s.s. Dryburgh, 3825 M3., stukgoed, van Gent naar Middlesbrough. Duitsch s.s. Neptun, 1867 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Castle Hill, 1953 M3., ledig, van Gent naar Boness. Noorsch s.s. Luna, 2714 M3., stukgoed, van Gent naar Stavanger Eng. s.s. Greystoke Castle, 10839 M3. gemengd, van Gent naar Antwerpen. Van 14 tot en met 18 Maart werden langs INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Uw eerste taak's morgens zij zorg te dragen voor goede outlasting. Tenzij dit geregeid ge- schiedt, krijgt gij hinder van hoofdpijn. ge- druktheid, maagpijn, onzuiver bloed enz. Foster's Maagpillen genezen verstopping, regelen de lever, maag en ingewanden, en ver- sterken zoodoende uw geheele gestel. 'riis per flacon van vijftig versuikerde pillen f 0.05in apotheken en drogistzaken. 9 de Oostsluis 77 binnenvaartuigen op- en 54 afgeschut; langs de Middensluis 20 op- en 14 afgeschut; langs de Westsluis 3 op- en 4 afgeschut. WEERBERICHT VAN 19 MAART 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt lnidt als volgt: Hoogste barometerstand 774,5 Kinn. Laagste barometerstand 760,9 Bearritz. Verwachting tot den avond van 20 Maart: Meest matige Oostelijke tot Zuidoostelijke wind, licht bewolkt, droog weer, zelfde temperatuur. A. C. LENSEN's ST OOM V A ART MA A"! SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY in lossing te Rosario. s.s. HELENA van Rosario naar New- York, vertrok 16 dezer van St. Lucia. s.s. TERNEUZEN in lossing te Antwer pen. Rotterdam, 19 Maart 1923. VEEMARKT. Aangevoerd werden 523 vette runderen, 194 vette- eo graskalveren, 76 echapec en lammeren en 738 varkens. De noteering was als volgt Koeien le kw. 1,15 tot 1,20 2e kw. /1,10 tot f 1,3e kw. 0,95 tot 0,856 Ossen le kw. 1,10 tot y 1,17 2e kw. 1,05 tot 0,95 3e kw. f 0,85 tot Kalveren le kw. f 1,65 tot /1,95 2e kw. 1,45 tot 1,25 3e kw. 1,10 tot 0,95 Schapen le kw. f tot 2e kw. tot 3e kw. tot Lammeren tot Varkens le kw. /0,99 tot 1,02; 2e kw. 0,96 tot 0,90 3e kw. 0,88 tot /0,82 licht soort f 0,90 tot 1, Vet vee en vette kalveren in alle kwalitei- ten redeljjk verhandeld, terwijl de prjjzen over het algemeen iets vaster waren dan de vorige week enkele prima iets boven no teering. De haadel in schapen was onbe- teekenend door den geringen auavoer. In varkens was de handel redelijk tegen iets hoogere pryzen dan de vorige week. FIJNE ZADEN. Ljjnzaadvoer 19,tot 20, Bruin Mosterdzaad 38,tot 42, Geel Mosterdzaad f 30,tot f 35, Karwjjzaad 166,— tot/168,—Kanarie- zaad 16,tot 17,Koolzaad tot Zaailgnzaad 20, 25,Blauwmaanzaad 60,tot 62,Boekweit f 12 50. VLAS. Aangevoerd; Blauw 10600 E.G. 1, tot /1.70, Groningsch 11500 K.G. /1,25 tot 1,70. Hollandsch Geel 11400 K.G. 1,25 tot 1,70. Wit 3250 K.G. 1,— tot 1,20. Dauwroot 600 K.G. /1,10 tot 1,30, alles per K.G. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 1,60 tot 2,30 Zeeuwsche Bonte 2,tot 2,50 Poters f 1,tot /1,40; Zeeuwsche Eigen- heimers /1.20 tot 1.50 Blauwe Eigen- heimers 1.40 tot 1 80 Brielsche Eigenheimers 1.60 tot /1,90; Bravo's 1,30 tot 2,— Red Star 1.20 tot 1,70 per H.L. E1EREN. Zeeuwsche en Overmaassche dooreen 6,tot 7,50. Voor de vele treffende be- wijzen van deelneming ont- vangen tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank; inzonderheid aan de Zuster van „Het Groene Kruis" en Dhr. Hupscher, Arts alhier. De Familie A. SCHIEMAN. Axel, 16 Maart 1923. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank aan alien die blijken van deelneming hebben betoond gedurende de ziekte en na het overlijden van onze innig geliefde Echtgenoote, Behuwdmoeder, Zuster, Behuwdzuster en Tante, ESTHER ANDR1E88EN, in het bijzonder onzen dank aan den WelEd Zeer Oeleerden Heer Dokter Pienbroek en Zuster Dieleman voor de onvermoeide zorg en de liefderijke verpleging de overledene bewezen- Ter Neuzen, Maart 1923. Namens de Familie H KOEKKOEK. Voor de vele bewijzen van deelneming tijdens de ziekte en na het overlijden van onzen geliefden Man, Vader, Behuwd en Grootvader, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed- N. SCHEELE—Pladdet en Kinderen. Ter Neuzen, 19 Maart 1923. Bij vonnis der Arrond - Rechtbank te Middelburg, dd. 12 Maart 1923, is HERM J BIJNEN, ook genaamd VAN BIJNEN, architect, wonendeteSas van Gent, instaat van faillissement verklaard met benoe ming van den E.-A. Heer Mr. P.J. VAN BORTEL, tot Rechter-Commissaris en van ondergeteekende tot Curator. [Mr. J. ADRIAANSE Middelburg, Maart 1923. Lange Delft H 7. Donderdag 22 Maart zal de z a a k wegens Huwelijk, na 12 uur Firma P J. VAN DE SANDI."™ Tel. 1, 122. Schuttershol, Ter Neuzen. Het Bestuur van den POLDER ZaAMSLAG maakt bekend, dat ingevolge besluit van de Vergadering van Ingelanden, de inschrij- ving tot V7 Maart a.s. is open- gesteld op eene door den Polder voornoemd aan te geven t/elrtleeniriff maximum groot f 14000,— in obliga tion van f 500,— rentende maximum 5i;2 Storting moet geschieden op nader te bepalen dag. lnlichtingen zijn te bekomen bij den Ontvanger-Griffier Zaamslag, 13 Maart 1923 Het Bestuur voernoemd, A. DE KOEIJER, Dijkgraaf. J. STOLK Lz., Ontv.-Griffier. Deurwaarder HUIN'EM AN te TerNeuzen zal op Dinsdag 20 Maart 1923, na- middag 1 uur te Ter Neuzen in de Melksalon a/d Dijkstraat publiek en 4 contant verkoopen als eene groote partij braad-, kook- en andere pannen,ge£m waterketels, koffiekannen en theepotten, zinken- en geem. emmers, broodmessen, drinkpullen, waschketels, koffie- molens, nesten pannen (5 st.), lepels en vorken enz. Te bevragen Dijkstraat 52. Eau de Cologne No. 4711. /1,25 Kaloderma Zeep per doos van 3 stuks 0,98 No. 4711 Toiletzeep per doos van 3 stuks 0,98 Pebeco Tandpasta p. tube kl. ,,0,11 gr. ,,0.19 Odol Mondwater p. fl. kleine ,,0,56 groote ,,0,86 Pixavon (Haarwaschmiddel) p. fl. kleine ,,0,32 groote ,,0,51 Dr. Dralle's Birkenhaarwater per fl1 08 Ruime keuze in SPELDEN, BARRETS, S1ERKAMMEN, ODEURS, EAU DE COLOGNE ENZ. ENZ. Steeds Nouveante's. Beleefd aanbevelend, Nieuwediepstraat, b/d R. K. Kerk, TER NEUZEN. Erwfen Kortioof kleine groene - Kroon- en Schokkererwten. Haver: Zege -Jubileum enTrifolium GerslZomer - Chevalier - Goud- en Zwanenhals, Gras en Klaverzaden Aanleg Weiland. Provencer Lucerne Hopperups en Beste Maaiklaver. Prima Uienzaad. Pootaardappels Vroege en latesoorten. De verkooping van den Landbouwln- span ten verzoeke van Mej.de Wed. A KERCKHAERTde Neve te West dorpe, zal plaats hebben op Jfotaris DUMOLEYN. Het Bestuur van den maakt bekend, dat het op Dinsdag 2:7 Maart a. s.. des voormiddags 8V2 ure, bij Mej. de Weduwe Jacs Platteeuw, zal trachten ft de lever untie van de benoodigde Keien, voor het bekeiien van 2500 M-. weg; levering franco wal Ter Neuzen of de helft franco geiost losplaats tram (Gioeneweg) en de helft franco losplaats tram (Kraag). D de leverantie van de benoodigde Kantsteenen, levering als boven CHet vervoer van plus minus 500 MZand vanaf TerNeuzen naar bovenbedoelde wegen. IN Het vervoer der Keien en Kant- steenen van Ter Neuzen naar deels Groeneweg en deels Drieweg. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij ondergeteekenden. Aanbiedingen voor keien en kant steenen met monster worden ingewacht vo6r of op Dinsdag 27 Maart a.s, Zaamslag, 13 Maart 1923. Het Bestuur voornoemd, A. DE KOEIJER Fz„ Dijkgraaf. J. STOLK Lzn., Ontvanger-Grifier. van de Vereeniging „HET GROENE KRUIS" te Ter Neuzen, op a.s. Woensdag 21 JVLaart te 8 uur, bij den heer A. DE VRIEZE. Agenda Rekening, Begrooting, enz Het Dagelijksch Bestuur van den Polder WALCHEREN zalbij inschrijving het recht tot 't weghalen van Mosselzasd van \s polders zeewerinyen aan de Noord Oost- en West- watering, gedurende het tijdvak van 1 Mei 1923 tot 1 Mei 1925, zulks m drieperceelen en in massa. Gegadigden gelieven hunne op zegel (t 0,50) gestelde inschrijvingsbiljetten in te zenden v6or of uiterlijk op den lleri April 1923. De voorwaarden van verpachting liggen ter inzage op|de griffie des polders en zijn op aanvrage in af- druk kosteloos verkrijgbaar bij den Griffier, terwijl desgewerischt nopens de verpachting nadere inlichtingen zijn te bekomen bij de opzichters der betrokken wateringen. Middelburg, 15 Maart 1923. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, H. F LANTSHFFR. Voorzitter. H.J VAN Ac HIChEM BOOOAERT Griffier.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3