LANDB0UWBER1CHTEN. QEMEN3DE 8ERICHTEN. BURSERLIJKEN STAND. te Fresnes zitten 1500 onzer jongens. Daar- onder zijn ten hoogste oen honderdtal niets- waardigen. Het grootste aantal der anderen weet niet eens waarom het daar zit. Dp voeding is absoluut onvoldoende. Het of- ^icieelc rantsoen, dat verstrekt wordt, is ternauwcrnood voldoende voor kinderen. Ma,air hetgeen zij werkelijk krijgen is min der dan dfc helft. Nu, na lang aandringen, zullen zij dan Woensdag een pcrde bifkrij- gen; dus zes dagen in de week grooten honger en een dag wat minder honger. Dp vuiligheid waarin zij leven is afschu- welijk. Sedert Juni 1915 werden in de ge- vangenis te Fresnes 13 Vlaamsche jongens die kloek, gezond en „slruisch" bin- nengebracht werden, begraven, 29 zijn vol- strekt kwaadzot, ongeneesbaar, afzonderlijk opgeslbten, 20 zijn in observatie. Bijna alien zijn tuberculeus geworden. Allen bij gebffek aan verstrooiing zijn gedemorali- seerd." ZOMERTIJD IN BELGIe. In den ministerraad van Belgie is beslo- ten tot wederinvoering van den zomertijd te beginner! met den laatsten Zatefldag in Maart. Het schijnt, dat dit besluit geno- inen is, na voorafgaand overleg met Frank- rijk. DE GeBEURTENISSEN TE BUER. De toedracht ivan den moord op de tv. ee Franschen te Buer is, naar men uit Es-mn meldt, nog steeds niet opgeheldcrd. ranscjie militaire overheid verwerpt uiikomst van het Duitsche onderzoek (behelzend dat Fransche soldaten de mis- daad zouden hebben bedreven) omdat de mooffd, blijkens de in de lijken gevonden kogels, gepleegd is met parabellum pisto- len, wapens van Duitsch maaksel. Van Duitschen kant wordt hieromtrent opge- merkt, dat sedert de ontwapening van de Schupo in tal van steden vele Fransche soldaten zulke pistoien hadden. In verband met den moord heeft de Fransche bezettingsoverheid aan het ge- meentebestuur van Buer kennis gegeven le. Ingeval van een nieuwe gewelddaad tegen de bezettingstroepen zal de gevangen genomen burgemeester worden dooage- schoten. 2e. Van gister(Maandag)middag at mag de bevolking slechts nog in het midden der straat loopen. Het is verboden de handen in den zak te houden. De air men moeten zoo gehouder, worden, dat de handpalmen zichtbaar zijn. 3e. Tus- schen half acht's avonds e(rr 6 urX Jmor- gens mogen slechts zij zich op straat be- geven, die voorzien zijn van een bijzondere vergunning. 4e. Na 10 uur 's avonds moe ten alle lichten gedoofd zijn. 5e. Alle sa- menscholingen zullen met geweld van wa pens uiteen gedreven worden. Wie in het bezit van wapens wordt bevonden, zal on- middellijk voor een krijgsraad worden ge- bracht. Het geineentebestuur heeft deze kennis- geving laten aanplakken met een aanma- ning narerzijds aan de bevolking om zich rusiig te houden. Over den dood van een Duitsch ge rechtsdienaar en twee burgers, die in den nacht van Zondag op Maandag door Fran sche soldaten zijn afgemaakt, deelt de Duit sche overheid te Buer mede dat de ge- rechtsdienaar was gearresteerd omdat de Franschen hem van den moord op de twee officieren beschuldigden. De verdachte be- riep zich op een alibi dat een monteur uit Buer zou kunnen bevestigen. Tegen negen uur 's avonds sleepten de Franschen den gerechtsdienaar naar het plein achter het raadhuis. Den bewoners der omliggende huizfen was tevoren aangezega de veaistcrs te sluiten en verboden hoi it op te steken. Kort daarop vielen twee schoten, waarop de Franschen zich ver- wijderden. Het lijk van den ongelukkige bleek vreeselijk verminkt, de schedel was met koifsiagen verbrijzeld. De monteur, op wien de gerechtsdienaar zich had beroepen, is een half uur na dit voorval in hechtenis genomen, naar de binnenplaats van het Lyceum geslecpt en da;J" ooodgeschoten. In den loop van den nacht hebben Fran sche soldaten de twee lijken naar het raad huis gebracht, onder de bewering dat de mannen ,varen neergeschoten omdat zij m- rr";' adden gemaakt op de verdrdening verkeer bij nacht. De derde vermoorde, een arbeider uit jelsenkircaen, is op de Hcogstrasse neerge schoten, .toen hij met zijn vrouw op weg naar huis was. Hij had te Buer een fa- miliebezoek gebracht. EEN DINER VAN DEN KONING MET ARBEIDeRSLEIDERS. Donderdag heeft de koning en koningin van Engeland ten huize van lad) Astor te Londen aangezeten aan een diner met voor- aanstaande aroeidersleiders en hun vrou- wen. Het diner word verdi r bijgewoond door den Amerikaanscnen gezant, den pre mier, ministers en ex-ministers met nun vrouwen en vooraanstaande leden van in de beide Huizen van het parlement ver- tegenwoordrgeiide partijen. Dit diner wordt als een precedent beschouwd in de verhou- ding van het Koningshuis tot de arbeiders- pardj. De koning zou de arbeidersleiders uitgenoodigd hebben tot een bezoek aan het Buckinghampaleis. EEN PLAN TOT ONTVOERING VAN ASQUITH VERIJDeLD. De bladen maken melding van een ver- ijdeld plan van studenten van de universi- teit te Cambridge tot ontvoering van As- quith, toen hij Woensdag deze stad be- zocht tot het houden van zijn rede als ant- woord op Lloyd George's voorstel tot her- eeniging van de liberalen. De bestuursleden van de liberate club waren bezig met het treffen van de toebereidselcn voor het di ner, waaraan Asquith zijn rede zou uit- spreken, toen oen der leden van de Libe- rale Club het volgende telegram ontving: „Asquith laat u groeten en betreurt het dat hij wegens ongesteldheid niet in staat is aan het diner te verschijnen. Hij wenscht de Liberale Club van Cambridge veel suc- ces". Het telegram blcek omt 5 u, 9 min. uit Londen te zijn afgezonden, terwijl de trein, waarmede Asquith zoui reizen, te 5 r zo.u vertrekken. Deze omstandigneid je redactfe van het telegram kwamen ^o verdacht voor dat vier der bestuurs- leden naar het'station gingen om den trein op te wachten. Daar aangekomen troffen zij een aantal studenten aan, die zich van den domme hidden, en zes taxi's, die ge- heel gereed stonden om op elk gewild oogenblik te vertrekketi. Toen de trein aan- kwam en de bestuursleden Asquith ontdek- ten, renden zij als het ware op hem af om zich van hem meester te maken. Zij namen hem sncl mede naar een auto en reden weg. Het plan der studenten was mislukt. Het bleek dat het hun bedoeling was Asquith naar Royston te rijden, op 12 mijl afstands van Cambridge. Het spreekt vanzelf dat de studenten later aardig voor den gek werden ge- houden. SCHADELlJKE MOLLEN. Uit Boskoop schrijft men aan het Nws. Hoe het in de andere provincies van ons land is, weet ik niet, maar hier doen de mollen niets dan kwaad. Ze leven hier uit- sluitend van regenwormen, die onzen pek- achtigen grond nog eenigzins poreus hou den. Ze vroeten in de waterkeeringen en het is goed dat de mollenverdelgers verstan- diger zijn geweest dan die heeren in Den Haag, die de mollen tot nuttige dieren heb ben verheven, want anders hadden we hier al lang staande kunnen drinken. Daarbij maken zij al het gezaai van kalmia, azalea. Rhododendron en dergelijke onmogelijk door het gewroet tenzij men steenen vloe- ren in onze bakken legt of hen verdelgt. In een woord, de mol is een onzer schade- l'ijkste vijanden en ik betreur het, dat ik ze niet schoon kan wegvangen en ik geen molfenvanger ken, die dit overal in de buurt doen wil. OVERReDEN. Een 17jarig meisje te Amsterdam sprong op den Overtoom van een rijdende tram, juist op het oogenblik, dat een auto dc train inhaalde. Dit voertuig greep het meis je en reed over haar heen. Het slachtoffer overleed na enkele oogenblikkken. Te Hillegom is een 20jarig meisje, dat daar logeerde, verkeerd uit de stoom- Iram gestapt en overreden. In zorgwekken- den toestand is zij naar een ziekenhuis te Leiden gebracht. EEN RAADSL1D MISHANDELD. Te Ilpendam hebben een aantal werk- Ioozen uit den lip eenige malen een de- monstratie gehouden voor het raadhuis. Op hun verzoek heeft de burgemeester (met den raad een bespreking gehouden ov;r het vraagstuk der werkloosheid in de ge- meente en daarbij ook eenige werkloozen gehoord. Deze conferentie heeft echter geen resultaat opgeleverd. Toen na afloop van de conferentie de raadsleden het raadhuis verlieten, zijn zij uitgescholden. Het soc. dem. raadslid C. Wals is door een der werkloozen in het gezicht geslagen en daarna onder geleide van de politic naar zijn woning te den Hp gebracht. EEN LASTIGE LEEUW. Voor het gemeentehuis te De Steeg prijkt een geweldige leeuw in hardsteen, die te gen de bedoeling van den beeldhouwer Falise en face wordt .gezien en niet en profil, zooals het behoord. Oorzaak van de onjuiste positie, die de leeuw van de Steeg inneemt is indertijd geweest de naijver tussdien de inwoners van Rheden en van Velp, die voor hun dorpen opeischten, dat de blik van „de schrik der woestijnen" naar hun zijde zou zijn gericht. En aangezien de leeuw recht- uit keek, heeft men net monument dwars geplaatsi. Die scheeve positie zal thans een einde nemen door het besluit van den raad van Rheden om den leeuw te verplaatsen naar een pleintje dat bij de samenkomst van den Worth Rhedenschen en den Schoolweg zal worden aangelcgd. DE STRAAT-VOeTBALCLUB. De „IJsselstreek" meldt als historisch het volgende: „Na een heftige discussie op 't hukien van de slraote" wordt besloten tot oprich- ting der club. De contributie wordt vast- gesteld, beter vastgeslagen, en over een paar weken kan van het dan bijeengespaar- de geld een bal van 56 cent gekocht wor den, wat een heele wiskundige berekening heeft uitgemaakt. tr wordt center beslo ten direct al wat te gaan „oefenen". De een zorgt voor wat oude kranten, een un der voor een eind touw en spoedig is de „bal" klaar. De oefenwedstrijd verloopt jieel kaim en na afloop wordt dc midvoor tot bal- lenbewaarder gedoopt. 't Is tijd van thuis- komen en iedcr gaat zijn eigen weg. Na verloop van eenigen tijd wordt er aan des midvoor's huis gebeld: een col- lega voetballer die Jan moet spreken, wel- ke juist groote verhalen van zijn heden- middag gelevcrde prestaties verteld. Het blijkt Keesr te zijn. ,,Zeg Jan", zegt deze. „je mut mie de balie wtfergfeven, want mie inoeder ef de vulleton nog nie e lezen." DE VRIJHE1D TEN KOSTE VAN EEN POOT. De boschvvachter H. te Beekbtrgen, die in het Liirderbosch een vossenstap had ge- plaatst, vond daarin den volgenden dag geen vos, doch een vossenpoot, als over- tuigend bewijs, dat Reiptje wel tcr plaatse was geweest, maar de voorkeur gevende aan de vrijheid boven den dood, den voor- poot op het bovenarmbeen had doorge- knaagd. CAVALLERIA RUST1CANA. Een zeer rumoerige nacht heeft velen in het anders zoo stille Parrega (Fr.) de rust onthouden. 't Was reeds lang bekend, dat de ver- standhouding tusschen een man en e<(n' vrouw. beiden gehuwd, van dien aard was, dat dit aanleiding gaf tot buurpraatjes en allerlei verhalen. Eenige weken geleden moest de echt- genoote van den man naar een krajilkzih- nigeninrichting worden vervoerd als ge- volg van voorgevallen gebeurtenissen. Hier- door steeg de woede van het publiek ten top en er werd middelen gezonnen, er een eind aan te maken. Verscheiden avonden werd er gepost. Woensdagavond laat werd ontdekt, dat de vrouw bij den man op bezoek was. De man van de vrouw en de familie wer den gewaarschuwd. Een groote schare trok daarop naar de woning, waarin het tweetal zich bevond. De vrouw werd opgeeischt. Toen na eenigen tijd de deur werd ge- opend, drong de menigte naar binnen en eenige jongens vonden de vrouw in deinl aardappelkelder. Nadat haar gelegenheid was gegeven, zich wat beter aan te kleeden, werd ze aan het publiek voorgesteld. Daarna werd ze aan haar echtgenoot overgeleverd. De man, te wiens huize ze was aan- gelroffen, werd genoodzaakt plaats te ne men op een handkar, waarop hij in zijn nachtgewaad een uur lang door de buurt werd gereden onder het getoeter van mist- hoorns en 't geluid van scheepsbellen. Ten slotte moest hij beterschap belo- ven, waarna de optodit werd geeindigd. Pas om halftwee 's nachts was de rust weergekeerd. OL1E OP DE GOLVEN. Belangrijke proeven zijn, naar de Brit- sche draaalooze dienst meldt, genonven te Brighton met pijlen, die olie meevoerden, om stormachtige zeeen tot kalmte te bren- gen en daardoor reddingsbooten in staat te stellen bij schepen te kunnen komen, die schipbreuk hebben geleden. Vier pijlen met traan werden atgeschoten pal tegen den wind in; zij legden een afstand af van on- geveer 120 yards,, met het gevolg, zegt de „Daily News'-', dat ongeveer vljftig vierkante yards ruwe zee tot kalmte werd gebracht. EU.M CONCERT VAN OVER DEN OCEAAN. Volgens een draadloos N.T.A.-telegram, stellen de bezitters van goede draadlooze installaties zich veel voor van een concert dat de Amerikaansche zangeres miss Edith Bennett van het Bamberger station te Ne wark, in New-Jersey, „over den Oceaan heen", zal zingen. Het schijnt, dat de be- langstelling voor deze soort concerten in Engeland grooter wordt, te oordeelen naar het feit, dat de bladen dagelijks de pro- gramma's ervan publiceeren. INBREKERS WAREN DEN ERFGE- NAMEN VOOR. De gelukkige erfgenamen van zekere rijke dame te Beziers in Frankrijk, die in Septem ber van het vorig jaar was overleden, be- gaven zich dpzer dagen naar haar woning om den weelderigen inboedel te verdeelen. Wie beschrijft echter hun verbazing en te- leurstelling, toen zij bij het binnentreden in de woning moesten constateeren, dat er van den inboedel niet veel meer was over- gebleven. Een onderzoek, dat werd inge- steld, leidde tot de overtuiging, dat inbre- kers zich in den tusschentijd, zonder zich daarbij behoeven te haasten, alle meubelen en luxe-voorwerpen hadden weggedragen. Met leege handen moesten de erfgenamen weer naar huis terugkeeren. DE AMERIKAANSCHE DRANK- ROOVERS. De kapitein van den schoener „Eddie James", die Zaterdag j.l. te New-York aan- kwam, meldde volgens de „Manchester Gu ardian" dat toen net sijhip voor anker lag in de „Rum Rdww," voor de kust van New Jersey, het geenterd werd door drankroo- vers, die een salvo afvilurden, waarbij een lid der betnanning gewond werd. Zij maak- ten zich daarop meester van 10 vaten whis ky en 8000 dollar in contanten, en voereln,' daarop weg, den gewonde met zich mee- nemende. NAKLANKEN VAN DEN BOEReNOORLOG. In een telegram uit Zuid-Afrika wordt de ontdekking gemekl van het goud, dat wijlen president Paul Kruger van l ransvaal zou hebben begraven bij zijn vlucht naar de Delagoa-baai en Europa, meer dan 20 jaren geleden, om aan gevangenneming door de Lngelschen te ontkomen. HET KLeINSTE LEGER VAN EUROPA Het groothertogdom Luxemburg zal vol gens het „Journal_d'Esch" zijn leger reor- ganiseeren. Maar Europa behoeft zich niet oedreigd te gevcelen, want hoewei de strijd- krachten van Luxemburg verdubDeld zuhen worden, zal het geheele leger slechts be- staan uit 500 man, alien vrijwilligers. Toen onlangs het kindje dir groot herto- gin geboren werd, moesten de sulaatscho- ten worden gelost uit kanonnen, weike vzp Frankrijk geleend waren. Na de reorganisa- tie zullen de Luxemburgsche soldaten 4 jaar dienen, terwijl er een reserve van 1500 man zal worden gevormd. EEN STADSW1JK AAN GRQOT GEVAAR ONTSNAPT. Het heeft dezer dagen-met veei gescheeld of van de Fransche stad Gournay-en-Bray nabij Compiegne was een geheel stadskwar- tier in de lucht gevlogen als gevolg van een ontplofting. Voor een Xvi'hkel was een auto- matische benzineponip aangebracht, waar- van het benzinereservoir zich in den kelder onder den winkel bevond. Het reservoir, dat 2000 liter kon bevatten, was dien dag juist bijgevuld. Toen de winkelier met een brandendc kaars in den kelder aidaalde om lets voor een klant, die zich m den winkel bevond, te zoeken, hadden er plotscling twee ontpOf- fingen plaats. Een dikke rook steeg op van de plek waar de winkel had gestaan en toen de damp was opgetrokken, zag men, dat bijna het geheele huis in puin was gevallen! Onmiddellijk werd met het reddingswerk een agnvang gemaakt. Een aantal openge- sprongen benzine-bussen en eenige honder- den pakken lucifers deden ernstig brnnd- gevaar ontstaan. Men vreesde, dat de vlani- men het groot reservoir met de 2000 liter benzine zouden bereiken, waarvan een ort- zettende catastrophe het gevolg zou zijn geweest. Met koortsach.tigen ijver werd daarom de strijd tegen het vuur aangebonden en men slaagde er in de vlammen meester te worden. De winkelier en zijn vrouw, alsmede de kiant, die zich in den winkel had bevonden, werden ernstig gewond onder de puinhoo- pen vandaan gehaald. Dat zij er het leven hadden afgebraeht, dankten zij aan de neer- gevallen balken, die als het ware een be- schermende kooi om hen hadden gevormd. Ook nog andere personen, die zich in het huis bevonden liepen min of meer ernstige verwondingen op. De winkel is zoo goed als geheel verwoest. terwijl de aangrenzende huizen eveneens schade hebben geleden. Overal in de buurt zijn de ruiten gesprongen. Men vermoedt, dat de ontplofting is ver- oorzaakt door benzinedamp, die zich in den kelder had opgehoopt. EEN SALOMO. Onder de landbouwers in Frankrijk heerscht groote opwinding naar aanleiding van de mededeeling, dat de zomertijd weer zal worden ingevoerd. Een vermakehjke op- lossing van de moeilijkheden, welke zijn dorp in twee kampen heeft verdeeld, is vol gens de „Evening News" gevonden door den burgemeester van Esterencuby in de Pyre- neeen. Hij heeft verordend, dat de wijzers der gemeenteklok den zomertijd zullen aan- wijzen, maar dat de klok als in den winter zal blijven slaan, zoodat de boeren, die op het land werken, zich kunnen regelen naar den gewonen tijd en de anderen naar den wettelijken tijd. SCHEEPVAARTBEWEGING. 11 Maarl. .Eng. s.s. Chasmoor, 1999 M3., ledig, van Gent naar Goole. Grieksch s.s. Anthippia Michalos, 9332 M3., ledig, van Gent naar Newcasde on Tyne. Eng. sis. Nigretia, 1765 M3., kolen, van Boston voor Gent. Belg. sjs. Marvel, 3611 M3., cokes, van Tynedock voor Gent. Eng. s.s. Gorcrag, 5104 M.3., kolen, van West Hartlepool voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent. Noorsch s.s. Skula, 3256 M3., kolen, van Leith voor Gent. Noorsch s.s. Luna, 2714 M3., stukgoed, va nLonden voor Gent. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Lightfoot, 5301 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.ls. Pearl, 1956 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Eng. s.s. Orlock Head, 4412 M3., stuk goed, van Newcastle voor Gent. Fransch s.s. Ganzeville, 4376 M3., kolen, van St. Dands voor Gent. Belg. s.s. Alberta, 991 M3., fosfaat, van Gent naar Todferry. Noorscti s.s. Spes, 3182 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Corland, 9709 M3., ledig van Gent naar Newcastle. Eng. sjs. Agnes Harrison, 4333 M3., le dig, van Gent naar Port Talbot. 12 Maart. Eng. s.s. Mayrix, 2077 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Goodig, 2121 M3., kolen, van Burryport voor Gent. Eng. s.s. Meckleton, 2199 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Ousel, 4355 M3., stugoed, van Liverpool voor Gent. Duitsch s.s. Neptun, 1867 M3., steenen, van Lysekill voor Gent. Nederl. zeilsch. Agiena, 538 M3., ledig, van Dordt voor Gent. Nederl. s.s. Johanna, 5882 M3., ledig, van Sluiskil naar Dunston. Belg. s.s. Clara, 2216 M3., macadam, van Gent naar Felixtowne. 13 Maart. Eng. s.s. Faxfleet, 2385 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Goodig, 2121 M3., ledig, van Sluiskil naar Neathabbey. Eng. s.s. San Rosendo, 16672 M3., bal last, van Gent naar Tampico. Eng. s.s. Shief Arrow, 5925 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Eng. s.s. Aberhill, 4292 M3., kolen, van .Methil voor Gent. Eng. s.s. Greystoke Castle, 10839 M3., gemengd, van Galveston voor Gent. Eng. s.s. Wharfe, 2585 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Duitsch motors. Orest, 1848 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Noorsch motors. Martha Therese, 1388 M3,. ledig, van Gent naar Antwerpen. Belg. s.s. Australier, 15948 M3., pyrites, van Huelva voOr Gent. Eng. s.s. Crichton, 3184 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Chasinoor, 1999 M3., kolen, van Boston voor Gent. Noorsch s.s. atPria, 4752 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Noorsch s.s. Belfri, 6062 M3., kolen, van Newcastle voor Gent. Belg. s.S. Alberta, 991 M3., ledig, van Seabridges voor Gent. Eng. s.s. Dryburg, 3825 M3., zout, ran Middlesbourgh voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Arrow, 5925 M3., kolen van Newcastle on Tyne voor Gent. Eng. s.s. Agnes Harisson, 4333 M3„ ko len, van Liverpool voor Gent. Noorsch s.s. Kriton, 3156 M3., kolen, van Petri Talbot voor Sluiskil. Belg. sjs. Van Dyck, 6042 M3., kolen, van Newcastle on Tyne voor Gent. Eng. s.s. Juno, 2562 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Madame Dorette, 1747 M3., ko len, van Hull voor Gent. Eng. s,s. Faxfleet, 2385 M3., kolen, van Goole voor Gent. Noorsch a.s. S. B. Lund, 4951 M3„ kolen, van Newcastle on Tyne voor Gent. Duitsch s.s. Orest, 1848 M3., zout, van Brerpen voor Gent. Eng. sjs. Tymeric, 14795 M3., salpeter, van Antofagasca voor Gent. Grieksch s.s. Archangelos, 6849 M3., phosphaat, van Tunis voor Gent. Eng. s.s. Wandee, 368 M2., ledig, van Selzaeie naar Londen. Eng. S.S. Rickfort, 173 M3., ledig, van Gent naar Sandwich. Fransch s.s. Depute Andre Thome, 6884 M3., ledig, van Gent naar Hull. Deensch s.s. Nautik, 2663 M3., ledig, van Gent naar hnminghain. Deensch s.s. Prins Knud, 3791 M3., le dig, van Gent naar Immingham. Eng. s.s. Yokefleel, 2327 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Dallon, 3608 M3., ledig, van Gent naar Salland. Eng. s.s. Femande, 3711 M3., ledig, van Gent naar Goole. Eng. s.s. Hifeida, 3645 M3., stukgoed, van Gent naar Manchester. Duitsch s.s. ttana, 3851 M3., ledig, van Gent naar Sunderland. Eng. s.s. Juno, 2562 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Eng. s.s. Alt, 2840 M3., stukgoed, van Gent naar Goole. Eng. s.s. jolly Helen, 1144 M3., vias, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Crichtoun, 3184 M3., stukgoed, van Gent naar Dundee. Eng. sjs. Ealcon, 1910 M3., stukgoed, van Gent naar Londen. N-d. sjs. Johanna, 5882 M3., kolen, van Dunston voor Sluiskil. Zweedsch s.s. Sand Vick, 4051 M3., le dig, van Gent naar Hull. Noorsch s.s. Kritan, 3156 M3., ledig, van Sluiskil naar Londen. Noorsch s.s. Martha Therese, 1388 M3., hout, van Duinkerken voor Gent. Eng. SjS. Peveril, 4649 M3., kolen, van Ayr voor Gent. HOEK. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Pieter de Feij- ter oud 24 j., jm. en Cornelia de Braai, oud 24 j., jd. Jan van Es oud 32 j., weduwn. en Elizabeth Jansen, oud 33 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. X Febr. Hendrik Jan Zwarthoff, oud 26 j, jm. en Neeltje Catha- rina Bedet, oud 25 j., jd. Izaiik Anthonie Gui- ran oud 23 j., jm. en Pieternella Meertenr, oud 22 j., jd. 15 Febr. Jan van Es, oud 32 j., weduwn. en Elizabeth Jansen, oud 33 j., jd. Pieter de Feijter, oud 24 j., jm. en Cornelia de Braal, oud 24 j., jd. 22 j., jd. Geboorten. 5 Febr. Magdalena Christina Pieternella, d. van Jan de Dreu en van Neeltje Janna de Feijter. 10 Febr. Anthonie, z. van Jan Pladdet en van Adriana Willemina Pijpe- link. 14 Febr. Johannes Stefanus, i. van Arthur Bruno Willem Kindt en van Magdalena Augusta Cornelis. 22 Febr. Cornelis, z. van Comelis van Driei en van Catharina Tollcnaar. Overlijden. i9 Febr. Catharina van Doese- laar, oud 83 j., echtg. ran Geleijn van Wijck. 24 Febr. Katelina van Hoom, oud 81 j., wed. van Martinus 't Gilde. 27 Febr. Jakob van Hermon, oud 92 j., weduwn. van Janna Zegers SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 3 Febr. Camilus Begijn, oud 33 j., jm. en Rachel Pharailde de Beuf, oud 26 j., wed. 12 Febr. Arthur Schaaije, oud 21 j., jm. en Elisabeth Janna van Espen. oud 19 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Febr. Gaston August Turkelboom, oud 24 j., jm. en Alice Wilhelniina Johanna van Agtmaal, oud 34 j., jd. 14 Febr. Camiius Begijn, oud 33 j., jm. en Rachel Pharailde de Beuf, oud 26 j., wed. 27 Febr. Arthur Schaaije, oud 21 j., jm. en Elisa beth Janna van Espen, oud 19 j., jd. Geboorten. 2 Febr. Elsa Magdalena, d. van Victor van der Zalm e. v. Maria Nathalia Arens. 5 Febr. Maria Rosalia, d. van Philemond de Caluwe en van Seraphina de Beule. 7 Febr. Maria Pieternella, d. van Johannes Francies de Feber en van Stephania Maria Valentina Verplanken. 10 Febr. Robert Henri, z. van Charles Louis de Ridder en van Irma Maria van Hecke. 11 Febr. Gerrit Edmond Maria, z. van Alfred Eduardus Stephanus Hamerlinck en van Emelie Eduarda Goethals. 12 Febr. Julien Johan, z. van Richard Polidor Bockstael en van Mathilda Virginia Stofferis. 15 Febr. Elise Marie, d. van Gustaaf Joannes Maria Verbiest en van Maria Louisa van Leemput. 24 Febr. Maria Regina, d. van Edmond Joseph Neijt en van Irma Chistina de Caluwe. 26 Febr. Arlette Melanie Alice, d van Arthur Joseph Neijt en van Maria Irma van Megroot. Overhjden. 18 Febr. Josephus Ferdinandus Bruinsma, oud 78 j., weduwn. van Clothilde Jeanne Marie Cruijl. 20 Febr. Elisa Josepha Comelis, oud 41 j., echtg. van Octave Louis Vermoet. KOEWACHT. Huwelijks-voltrekkingen. 5 Febr. Cesar Cle ment Jacobs (van Moerbeke), oud 33 j., weduwn. en Coralia Maria Florentina Ludovica van Pottelberghe, oud 19 j., jd. 9 Febr. Aloij- sius Alphonsius de Vos (van Moerbeke), oud 21 j., jm. en Augusta Coleta de Clercq, oud 21 j., jd. Geboorten. 8 Febr. Emma Melanie, van Petrus Franciscus Miggens en van Maria Jo- sephina de Jonghe. 14 Febr. Arthur Antoine, z. van Petrus Joseph Martens en van Marie Josephine Rombaut. 20 Febr. Rudolf Henri Agnes, z. van Arthur Petrus Geerards en van Marie Florentina Brandt. 21 Febr. Gerardus Seraphinus Hortence, z. van Arthur Lodewijk Rombaut en van Irma Maria Elisa van Rum- ste. Albert Joannes, z. van Franciscus Domi- nicus Raes en van Angelina van Overmeire. Louise Pauline Marie, d. van Emile Verschrae- gen en van Coleta Maria Inghels. 23 Febr. Rachel, <1. van Maria Levina Sturms. Overlijden. 5 Febr. Maria Neeltje de Feijter, oud 21 j., echtg. van Pieter Cornelis Albert Arend Fenijn. 17 Febr. Petrus Cornelis de Guchteneire, oud 48 j., echtg. van Amelia Leon- tina de Block. 18 Febr. Pieter Rombaut oud 8l j., weduwn. van Nathalia de Block 21 Febr. Franciscus Xaverius Schalkens, oud 23 j., z. van Josephus Matthijs en van Maria Coleta de Schepper. Z A AM SLAG. Huwelijks-aangiften. 1 Febr. Marinus Pieter van de Voorde (van Axel), oud 18 j., jm. en Janna Comelissen, oud 18 j., jd. Daniel van Tatenhove (\an Axel), oud 22 j., jm. en Suzan- na Cornelia Goossen, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 15 Febr. Marinus Pieter van de Voorde (van Axel), oud 18 j., jm. en Janna Cornelissen, oud 18 j., jd. Daniel van Tatenhove (van Axel), pud 22 j., jm. en Suzan- na Cornelia Goossen, oud 21 j., jd. Geboorten. 1 Febr. Leendert Adrianus, z. van Willem Hendrik van der Hooft en van Suzanna Metje Sol. 3 Febr. Christiaari Jan, z. van Jan van Langevelde en van Francoise Suzanna Snap. 6 Febr. Elizabeth, d. van Jacob v. d, Wege en van Fleuntje de Bruijne. Jaco- mina Cornelia, d. van Comelis Abraham Dees en van Cornelia Janna Dielman. Janna, d. van Jacobus de Putter en van Adriana de Pooter. 11 Febr. Johannes, z. van Arie Pieter van Escb en van Aplonia van Weelden 15 Febr. Wilhelmina Martha, d. van Adriaan v. d. Velde en van Adriana Neeltje Wissel. 25 Febr. Catharina Elizabeth, d. van Jacobus Wilhel- mus en van Pieternella Cornelia Dieleman. Overlijden. 4 Febr. Licia Buijze, oud 11 j., echtg. van Daniel Hengstdijk, 6 Febr. Jozina Adriana van Arenthals, oud 70 j., d. van Adolph en van Cornelia Geelhoedt. 8 Febr. Janna de Putter, oud 2 d., d. van Jacobus en van Adriana de Pooter. 13 Febr. Pieter Ma rinus de Jonge, oud 37 j., echtg. van Suzanna Bareman. 23 Febr. Leendert Adrianus van der Hooft, oud 23 d., z. van Willem Hendrik en van Suzanna Metje Sol. 24 Febr. Jacob Dieleman, oud 72 j., echtg. van Martha Diele man. 25 Febr. Anna de Putter, oud 66 j., echtg. van Comelis Dees. 26 Febr. Magdalena de Rit- ter, oud 84 j., echtg. van Krin Hamelink.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 6