ALGEMEEK NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7426. Maandag 12 Maart 1923 63e Jaarg aug. it stf? Bekendmaking. Bit geheimzinnige Waudliuis 81HNENLAHD. FEUILLETON tweeSI" ka^ier. Vergadering van vrijdjag. Bij de voortzetting van de behandeling der jachtwet licht de heer Braat (PI. B.) een amendement toe om geen afwijking van verdeeling in wild en schadelijk gedierte toe te staan; de heer Duymaer van Twist (a.r/) licht een amendement toe om de mogelijkheid uit te sluiten dat schadelijk gedhrte als wild wordt beschouwd; en de heer Van Rappard (V.B.) licht een amen dementKcfkman toe om den fazant als klein wild te beschouwen. De heer Hieinstra (s.d.) bestrijdt het amendement-Kolkman. De heer Van Sasse van IJsselt (T.k.) beveelt het amende ment- Duymaer van Twist aan, mits voor fazan- ten een uitzondtrmg wordt gemaakt. De heer Deckers (r.k.) dient een amendement in van die strekking. De heer Weitkamp (c.h.) is voor het amendement-Duymaer van Twist De heer Wintermans (r.k.) bestrijdt het amende ment-Kolkman. Minister Ruys de Beerenbrouck acht het amendement-Braat ongewenscht, om- dat het de soepeliheid der wet in het be- lang van den landbcuw wegneemt. Het amendement-Duymaer van Twist levert z.i. geen bezwaax op, mits een uitzondering wordt gemaakt voor fazanten. Het amende ment-Kolkman is minder gewenscht, om- dat de fazant door inpooting meestal tot schadelijk gedierte moet gerekend worden. Het amendement-Deckers wordt door spr. overgenomen. De heer v. Rappard handhaaft het door hem verdedigde amendement. De heer Braat trekt het zijne in. De heer Dressel'huys (v.-b.) is voor het amendesnent-Kofknian. De hetr Duymaer van Twist wil uitroeiing van den tazant. Minister Ruys de Beerenbrouck dupli- ceert. Het amendement-Kolkman wordt daar- op verworpen met 49 tegen 19 stem men. Het amendement-Duymaer van Twist wordt verworpen met 38 tegen 31 stem- men. De aiuikeferf 1 On 2 worden goedge- keurd zonder stemming. De hceren van Sasse van Ysselt en van Schaik (r.k.) verdedigen vervolgens een amendement van de commissie van rappor teurs om onder grondgebruikers ook te verstaan grondeigenaars. DE DR1EVOUDIOE T1ELSCHE LIJST VAN DEN VRIJHeIDSBOND. Men meldt uit Tiel. Kiezcrs, behoorende tot den vrijheids- bond, hebben beroep bij Qed. Staten aan- geteekend tegen de uitspraak van het hoofdstembureau in den Statenkring Tiel, waarbij de lijst van den vrijheidsbond on- geldig is vtrklaard. DE ZOMERTIJD De Nederlandsche Middenstarudsbond heeft zich aangesloten bij het comite tot behoud van den zomertijd. De Ned. RjK. Middenstandsbond ver- zoekt in een adres aan de Eerste Kamer ii. Een kind van de straat. Een hoopje menschen stond voor den ingang van een po&tiebureau te New- York, toen een rijtuig kwam aanrijden. Een grijsharige heer stapte uit, het type van een landedelman. Wat is er? vroeg hij aan een der menschen, die pratend en lachend uiteen gingen. Ach, niets bijzondcrs. Een meisje in jongenskleeren opgebracht. Een meisje in jongenskleeren? Hoe zonderling, zeide de grijze heer. Hij ging naar binnen en wlilde juist een der agenten iets vragen, toen hij een eigenaardig schouwspel aanschouwde. Voor den politierechter stond het meisje in jongenskleeren en een agent stond naast haar. De oude heer wierp een blik op het ge- laat van het meisje. Hij werd er zonder ling door getroffen; daar was iets in die trekken, dat hem met een onverkljaarbaar gevoel vervulde. Het verhoor was in gang. De agent had zijn meaedeeljngen ge- daan en de pofitierechter had nauwkeurig geluisterd. Hoe heet ge, meisje, vroeg hij. Kapjtola, heer, antwoordde het meisje. De vreemdeling, niemand anders dan majoor James Warfield, sprang op. Hoc? Half New York had hij nu reeds zes dagen het wetsontwerp Braat tot afschaffing van den zomertijd niet aan te nemen. Reeds ver over de 150.000 personcn hebben zich thans, blijkens bij het comite van actie ingekomen bescheiden, voor be houd van den zomertijd uitgesproken. BRUG OVER DE EENDRACHT. De gemeenteTaad van Tholen besloot tot het overbruggen van de Eendracht, waar- van de kosten werd'en geraamd op 572.180, mits het Rijk en de provinde iedcr een derde der kosten als renteloos voorschot geven en de gemeente het recht Bij he^mt^Hn is ei op gerekend, dat zij ook geschikt moet zijn voor spoorweg- verkeer, in verband met aanhangige plan- nen voor den aanleg van een lokaalspoor- weg op het eiland. ALLEEN DE BURGERWACHT MAG PATROUILLE LOOPeN. Wegens de vele roofaanvallen door Duit- schcrs hebben eenige bewoners in de buurt- schap Ratum den burgemeester toeStem- ming gevraagd om patrouille te mogen loopen. De burgemeester wilde dit toe- staan, indien men zich bij de burgerwacht aansloot, wa'crvoor de aanvragers be- dankten. HET BeLEID VAN DE REGEER1NG. Aan de Memorie van Antwoord op het voorl. verslag der Eerste Kamer in zake de staatsbegrooting ontleenen wij o.a.: Dat over het Regeerings-program over- leg met de leiders van de rechtsche par- tijen uit de Tweede Kamer is gepleegd, werd aan die Kainer bereids mcegcdeeld. Uit algemeen constitutioneel oogpunC ware een uitbreiding van het overleg tot de meerderheidsfracties der Eerste Kamer niet vrij van bedenking geweest. I min ers het is altijd aldus verstaan, dat de richting van het Regeeringsbeleid wordt aangegeven door de Tweede Kamer. Wat de rechtsche samenwerking betreft, bestaat begrijperlijker wijze tusschen de Regeeringspartijen geen eenstemmigheid over alle vragen van practische politiek. Maar onaangetast blijven de grondbeginse- len van Regeeringsbeleid welke de drie rechtsche partijen leiden en die haar een onmisbaren toetssteen verschaffen. De an- tithese, waarop tcrecht door andere leden een beroep werd gedaan, wordt dan ook allerminst tveggedoezeld, al denken de ge- coaKseerde fractien niet altijd gelijk en gelijkvormig over alle vragen van den dag. Ook de regeering meent, dat het met parlementair gebruikelijk is een onderzoek in te stellen naar de stappen, die door de draagster der Kroon tijdens een crisis zijn gedaan. Indien metterdaad het regeeringsprogram bij de meerderheidspartijen minder instem- ming en voldoening mocht vinden dan met grand kan worden verwacht, zaf dit ongetwijfeld blijken bij den verderen parlc- mentairen arbeid. Voorshands schijnt een debat hicrover voorbarig. MR. M. J. C. M. KOLKMAN, Mr. M. J. C. M. Kolkman, lid van de Tweede Kanur, oud-minister van Finan- cien, wcrd Vrijdag 70 jaar. In verschillende katholieke bladen worden artikelen aan den jubilaris gewijd; het Centrum schrijft c.m.: Het feit venlient een afzondcrlijke ver- melding en de jarige een bizonderen geluk- wensch van katholiek Nederland. De heer Kolkman moge in den laatsten tijd minder op den voorgrond zijn getreden, hij behoort nog steeds tot een "der meest bekende figuren in onze partij en in de Kamer, en hij kan wijzen op een dienststaat, welke hem aanspraak geeft op de warme erkente- lijkheid van geestverwant en landgenoot. lang afgezoch't, om het kind te vinden en alles was vergeefs geweest. En ziedaar, door het reinste toeval had hij het meisje nu gevonden. Je heet Kapitola, ging de politie- i redder voort en hoe anders nog? Ik heb anders geen naam, heer. Waar is je vader? Ik heb hem nooit gekend. En je moedcr? Haar eveninin. Waar woon je? Overal waar ik een onderkomen kan vinden. En wat deed je voor den kost? Ik verkocht kranten, wees aan vreemdelingen den weg, droeg pakjes, ruimdc sneeuw op enz., al wat ik maar te doen kreeg. Weet je heel'emaal niets omtrent je afkomst en je familie? Toch wel, Ik werd door een oude vrouw, met name Nancy Grewel, voor vijf- tjen jaren naar een huis in Rag Alley ge- bradirt. James Warfield moest zich met geweld in toom houden om zijn ontroering niet te fat en merken. Granny, zooals ik de vrouw altijd noemde, waschte voor anderen en had een kamer gehuurd bij nette menschen, Sim mons heetten ze. De goede vrouw was steeds zeer goed voor mij. Ik heb nooit honger of kou ge- leden, zoolang zij bij me was, maar toen is zij weggegaan en heb ik niet meer van haar gehoord. Ik was zoo diep bedroefd, toen zij weg was. De Simmons waren zelf arm, nadden nauwelijks te eten. Ik kon natuurlijk bij hen niet blijven en moest cindelijk gaan bedelen. Ik dwaalde door de straten der stad en ontdekte geluk- kig een onbewoond, oud bouwvallig huis, Het is al bijna veertig jaren geleden, dat mr. Kolkman zitting kreeg in de Tweede Kamer, en al zeer spoedig deed hij zich daar kennen als een pensoonlijkheid, als een man met eigen kijk en eigen oordeel. als een goed toegerust strijder, die slagen kon toebrengen en slagen kon afweren, als een gevat debater en een geestig spre- ker. In de veelbewogen jaren, welke op de Grondw etshi rziening van 1887 voor onze partij en hare kamcrfractie volgden, trad de heer Kolkman gaai deweg sterker op den voorgrond. Hij was een trouw vriend en onv> rschrokken u> jlestander van dr. Schaepman. Toen oiestreeks 1900 de leer- plicht tot een strijdvraag was geworden en in verschillende >nzer bladen als iets heel vcrscfirikkelijks werd afgeschilderd, had hij den moed ui voile overtuiging aan de zijde \ari den „doctor" voor het desbe- treffende ontwerp te stemmen. waardoor dit tot wet kon worden verheven. En dit) geval e, as niet het eeelge, waarin mr. Kolk man zich de- d kennen als „Schaepmani- aan'', betiT gezegd ftls voorstander van de politieke richting onder ons, welke in Schaepman haar gr lotcft baanbreker en wegbereider vond. Parlementarier in den besten ,zin van het woord, is de ais'ze^ entigjarige ook stetds een zeir geveaardeerd'en gaarne gezien re- denaar geweest in kiezer- en volksvergade- ringert. Waar hij het spreekgestoelte be- steeg, Irak hij voile zalen en boeide hij zijn gehoor van het begin tot het einde. En dat hij niet enkel efi man was van het wocrd, maar ook van de daad, toon.de hii als Minister en in de andere hooge ambten, welke hem werden toevertrouwd. (N. R. Crt.) DE RIJKSFINANCIEN. De gouAwaarde van den gulden gunstig geacht. in de Memorie van Antwoord op het voorl. verslag der Eerste. ,Kamer in zake de Staatsbegrooting hprinnert de Minister cr aan, dat onder het voorbehoud dat omtrent den afloop van den dienst 1922 nog slechts uiterst weinig te zeggen viel, hij in de iongste millioenennota als zijn meening te kennen gaf, dat het tekort op den gewonen dienst voor dat jaar, na aftrek van een bijdrage van het leening- fonds van 15.500.0( 0 omstreeks 34 a 35 millioen gulden zou bedragen. De sedert dien verscheueii lniuoetenstaten geven in- dcrdaad een niet onaanzienlijke stijging der middelen AF te zien. De in 1922 ontvan- gen bedragen overschrijden de totale ra- ming van dat jaar met pl.m. 21 .^68.000. Voor de inkomstenbelasting bedroeg die overschrijding ruim 44 millioen. Intusschen is de soin, welke uit hoofde van deze belas- ting in 1922 in 's Rijks schatkist vloeide, abnormaal hoog als gevolg van de invoe- ring yan het systeem der voorloopige aan- slage'n en van de vermindering van den achterstand bij de heffing. Het overgroote deel der zooeven bedoelde som betreft het belastingjaar 1921-192. Dal het vermijden van depreciatie beproefd moet worden, niet door het na- Iaten van nuttige uitgaven, maar door te zorgen, dat de gewone uitgaven worden ge- dekt, door de gewone inkomsten, is slechts gedeeltelijk juist. Te zorgen, dat de gewone uitgaven worden gedekt door de gewone inkomsten, is in de huidige omstandig- heden alleen mogelijk door het nalaten ook van nuttige uitgaven. Dat de goudwaarde van den gulden op dit oogenblik gunstig is, neemt het gevaar niet weg, hetwelk in onze topzware vlot- tende schuld voor de gaafheid van den gulden zal blijken gelegen te zijn op het oogenblik, dat de. bekende zeer bijzondere omstandigheden, die deze schuld thans be- waarin ik 's nachts kon slapen. Qrann> had mij eenig geld en een paar kleeding- stukken achtergelaten. Het geld was gauw op en toen verkocht ik de kleeren, orn voor het geld brood te koopen. Maar ook dat duurde niet lang, mijii laatste cent was weg. Wat moest ik doen? Ik gang van het eene huis naar het andere en vroeg overal naar werk,. maar overal hoorde ik de boodschaip, dat men geen werk vooi een meisje had. Toen nam ik een kloek bestuit. Ik had door een weinig werk een paar centen verdiend en kocht bij een Jood een afgedragen pak jongenskleeren. Ik ldeedde mij als een jongen en vanaf dien dag ging net mij wat beter. Ik verkocht couranten en deed alle inogelijkc andere etriij'ke werkjes om aan den kost te kom. n. Hel,aas had ik vargeten, mijn haren te Iaten knippen en toen nu vanmorgen de wind mijn pet at woei, kwamen mijn lange haren te voorschijn en nam de agent mij mede. Niet alleen door het haar, vulde de politieagent aan, ook was het mij reeds vraeger opgevallen, hoezecr zij geleek op het kind, dat vraeger steeds in gezelschap van Nancy Grewel op straat liep en ook daaram heb ik haar meegenomen om haar een verhoor te doen ondergaan. Dc politkrechter Wendde zich tot den bij- zittenden rechter. Wat zullen wij met dat kind doen? vroeg hij halfluid. Naar het asyl van al- feenstaande en onbeschennde meisjes? Waaraver spreken de hecren tbans? informecrde majoor Warfield, wiens ooren niet oppirbest meer waren, bij zijn buur- man. Zij overleggen, wat er met het meisje moet gedaan worden. Een belangTijke gedachte schoot den ma joor door het hoofd. trekkelijk gemakkelijk doen financieren, ha re werking zullen verliezen. De Minister meent, dat het op het oogen blik onvoorzichtig zou zijn het tekort op den gewonen dienst 1922 lager dan 25 millioen te schatten, bij welk cijfer dan ge- trekend is op een bijdrage uit het leenings- fonds van 15.500.000. Voor het dienstjaar 1923 is, volgens de thans bekende gegevens, het tekort van den gewonen dienst, na aftrek van een bijdrage van 10 millioen uit het leenings- fonds, te ramen op J 37.597.274.62, dat van den buitengewonen dienst op 109.530.308.92 en dat van den crisisdienst op 5.828.700. De Minister betreurt het, dat! de be- graoting bij eenige leden den indruk heeft gewekt, dat de Regeering in den gulden een afgod gaat zien, op wiens altaar of fers moeten worden gebracht. HET CADEAUX-STELSEL. Het comite van actie tot bestrijding van het cadeaux-stelsel, samengesteld uit daar- toe aangewezen vertegenwoordigers van fa- brikanten, grossiers en de kleinhandelaren uit de levensmiddelenbranche, heeft aan den minister van justitie een adres gezon- den, waarin op het steeds voortwoekerende kwaad van den z.g.n. v< rkoop met ca'cfeaux wordt gewezen. Dit Stelsel, dat in mindere mate reeds lang heeft bestaan, heeft den laatsten tijd zoodanigen omvang en zulke vormen aan- genomen, dat het met recht een plaag voor den reeelen handel en een gevaar voor het koopend publiek kan worden ge acht, zeggen adressanten. Zonder in details te treden over de vraag welke van de vele voorkomende vormen onderstaande eigenschappen in meerdere of mindere mate bezitten, kan, meenen zij, van den verkoop met cadeaux worden ge zegd, dat deze: a. de speel- en gokzucht bij het publiek ontwikkeld, b. voor het koopend publiek, ten zeeste een oordeel bemoeilijkt om.rent de prijsvvaardigheid van hetgeen gekocht wordt en daardoor c. bevordert, dat waren van inferieure kwa- teit als eerste soort worden verkocht of het op andire wijze gemakkelijk maakt het publiek te veel te laten betalen, d. met name den handel in levensmiddelen nog in belangrijke mate disiribuant doet worden van de meest uiteenloopende ande re artikelen (huishoudelijke artikelen, aar- dewerk, boeken, enz.), waarvan deze handel geen kennis heeft en waarvoor hij niet is ingericht. Aangezien nu het comite van meening is, dat meer speciaal op grond van de sub la en. c (genoemde bezwaren, reeds verschil lende van de nu toegepaste stclsels veroor- deeld kunnen worden volgens art. 1 van de Loterijwet en art. 328bis van het Wet- boek van Strafrecht, zouden zij het op hoo- gen prijs stellen, wanneer de Minister zou willen bevorderen, dat nauwlettend wordt toegezien op een gestrenge toepassing van deze beide vvetsartikelen. Een uitvoerige toeichting is bij het adres gevoegd. RADIO-TELEFONISCHE OMROEPDIENST. Op uitnoodiging van een voorloopig co mite hebben zich te 's-Gravenhage een 30 fabrikanten, grossiers en kleinhandelaars op radio-telegrafisch en telefonisch gebied ver- eenigd in een vergadering ter bespreking van de mogelijkheid om te komen tot een radio-telefonischen handelsomroep. De bedoeling is, over te gaan tot het ex- Uwe genade, zeide hij, terwijl hij voor den rechter stond, indien een man van eer zich bereid verklaart, de arme wees onder zijn hoede te nemen, ioudt gij daar genoegen inee nemen? Zeir gaarne, antwoordde de politie rechter, blijkDaar verheugd over de geluk- kige oplossing, die zich voordecd. Goed, dan verklaar ik, majoor Ja mes Warfield, van Hurricane Hall in Vir ginia, dat ik de vaderlijke beschermer van dit meisje zal zijn. Ik eisch haar op als mijn pupil, Kapitola Black. \Venscht gij eenige informatie over mij, de eigenaar van Astor- house zal die gaarne verstrekken. Niet noodig, majoor Warfield. Wij Igelooven u op uw wocrd en achten verdere informatie overtodig. Wij stellen het meisje daaram gaarne onder uw bescher- ming. Ik dank u, mijne heeren, antwoord de niajc .r Warfield. Kapiu.la had met de grootste verbazing gehoord, wat door de heeren gesproken was. Nu wendde de majoor zich rechts- streeks tot haar: Kapitola Black, ik vraag u, zijt gij ber id mij te volgen? Heft meisje was ontroerd door de goed- heid van den ouden heer. Met vreugde zal ik u vergezellen, hetr, zeide zij ontroerd. Goed. Mijn rijtuig wacht buiten. Goeden mcrgen, mijne heeren. De majoor nam zijn hoed af en schreed naar buiten, gevolgd door Kapitola. Zij stapten in het rijtuig en reden naar een graote dames-confectiezaak, waar de majoor voor zijn pupil een geheele garde- robe van meisjeskleeren kocht. .yan daar reden zij naar het Washington-hotel., waar de majoor kamers voor hen bestelde Kapitola, zeide de majoor na het ploitei ren van een krachtig radiotelefoni- - station voor het rcgelmatig geven van draadlooze ooncerten, lezingen enz., in het belang van alien, die aangesloten zijn bij den radiohandel, zoodat de kosten zullen worden gedragen door de aangesloten le- den-fabrikanten en handelaren. Van een dergelijken oproep wordt een belangrijke opleving in den verkoop van radio-artikelen verwacht, wat aan dc Nederlandsche nij- verheid ten goede zou komen. Tevens acht men de samenwerking van de Nederland sche firma's Van groot belang voor den reeelen handel en voor de goede organisatie van een dergelijken dienst, terwijl ook uit wetenschappelijk oogpunt hier iets goeds gedaan zou kunnen worden. Ter vergadering bleek, dat van een zeer belangrijk aantal firma's bewijzen van in- stemming waren ingekomen. De vergadering besloot een commissie te benoemcn tot het opmaken van een kos- tenberekening. In deze commissie zijn oe- noemd de heeren. A. Dubois (Ned. Sein- toesteUenfabriek, Hilversem), H. lazerda (Nederl. Radio-Industrie, den Haag), W. Tasseron (ing. bur. Tasseron, den Haag), Ch. Velthuizen (firma Velthuisen, Den Haag), ir. M. Polak (electr. ing., Scheve- ningen, secretaris). De commissie zal spoedig verslag uit- brengen, waarna in een tweede vergadering een definitief besluit zal worden genomen. SALAR1S EN PeNSIOEN. Wij lezen in den Limb. Koerier het vol- gende Ir. Bauduin, gepensionneerd directeur van de gemeentebetfrijven (te Maastricht), geniet sinds Mei 1922 een pensioen van 4000. De Gemeenteraad maakte gebruik van de aangeboden gelegenheid, den heer Bau duin voorloopig voor een jaar nog als ad- viseur te houden, om de gemeentebedrij- ven over de moejlijkheden van een leiders- wisseling heen te helpen. En de Raad be- paalde de schadeloosstelling daarvoor op 3000. Wat bleek... eerst drie weken geleden? Het bleek, dat de hetr Bauduin bij den kassier van de gemeentebedrijven, terwij! hij het pensioen genoot, tevens het voile salaris heeft gebeurd van inrede 8000, welk honorarium de heer B. als directeur van de Gemeente-bedrijven ontving. Hoe kan dat gebeuren? De heer Bauduin heeft den ambtenaar gelast hem dat bedrag uit te betalen, ver- klaarde wethouder v. Oppen op een desbe- treffende vraag uit den gemeenteraad. Eerst 3 weken geleden is dat gebleken en toen hebben Burgem. en Weth. den hetr B. oogcnblikkeli|k ontboden en hem er op gewezen, dat het college zich niet daarmee kan vereenigen. De heer Bauduin zegt, zich nog directeur te gevoelen en dus recht te hebben op dat salaris. Geen kwestie van, zegt de gemeenteraad en zeggen ook de wethoudirs; den heer Bauduin is vorig jaar Mei ecrvol on,tslag verleend als directeur. Vanaf dien tijd ge noot hijipcnsioen en bovendien 3000 voor het adviseurschap. De burgemeester bepleitte, dat de heer Bauduin ambtenaar is gebleven in den zin der Ambtenarenverordening en dat hem dus ook als adviseur de minimum- wedde voor de vervulling van die aovi- seursfunctie toekomt. De geheele gemeenttraad neemt hierin stelling tegen den burgemeester. Met alge- meene stemmen besloot de Raad het te- veel genoten salaris van den heer Bau duin terug te vorderen. middagmaal, weet je ook dat ik naar hier ben gekomen om je op te zoeken? Zij zag hem vcrbaasd aan. Ja, ging majoor Warfield voort, de zelfde Nancy Grewel, die je naar Rag Alley bracht cn daar voor je zorgde, be kende mij alles, nadat zij na een iangen en moeilijken tocht in Virginia was geko men. Ik ben toen dadelijk naar New-York gereisd, maar in het huis in Rag Alley wist men mij geen inlichtingen onitrent je tegenwoordige verblijfplaats te geven. Daaram wilde ik de politie in den arm nemen en was juist naar het bureau ge- reden, toen gij daar binnengebracht wcrdt. En nu heb ik mijn doel Oereikt en ben voornemens je als mijn arngenomen doch- ter mede naar mijn huis te nemen. Ik dank u, vadtr, zeide Kapitola zacht. Neen, noem mij niet vader, dat ben ik niet. Noem mij oom. Is u weikelijk mijn oom, sir? Noem mij in iedrr geval zoo. Wat heb je geleerd? Kan je lezen? Ja, oom. Ook schrijven. Wie heeft je dat geleerd? Herbert Greyson, oom. Wie is dat, Herbert Greyson? Hij is tweede stuurman op de Konin- gin Anna, die elk oogenblik de haven bin nen kan loopen. Zij luisterde met aandacht en spoCdde zich naar de deur, die zij opende om te luisteren. Dan was zjj met een sprang weer terug. Hij is er alriep zij opgeurekt uit. Ik hoorde zijn stemi. Hij is reeds beneden. Wacht, ik haal hem naar boven. U moet hem leeren kennen. (Wordt vervolgd.) De linrgemeester der gemeente TER NEUZEK maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering *an den Gemeenteraad zal worden gehouden op ■Bonderilng Iflanrt l»3S, des namiddags 3 unr Ter Neuzen, den 12 Maart 1923. De Burgemeester vooraoemd, i. HUIZINGA. oryg^Jd 1,'i. B''ft en

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1