Bekendmaking. Voor den Zaai: Bij inschrijving Bezuiniging DeDrsssuurvanden Verdedigingshond RHEUM ATIEK. H O E K. SPROETCW Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter Neuzen. AD VERTENTIEN. Metselaar. Hotel der Nederlanden Algemeene Vergadering op Maandag 26 Maart a s H.H. Landbouwers, Ernstig gemeend. Een vierkant OVENRACHELTJE, N.V. J. SMALLEGANGE Erwten, Haver, Paarden-en Duivenboonen het perceel Bouwland Tandarts MEIER Nederlandsche Pestaiozzikalender Firma P. J. v. d. Sande, Eenige WASSCHEN Fa P. J. VAN DE SANDE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. .hoeft te gelooven wat er te dezen gczegd wordt. Want ook bij die industrieen zijn er heel wat, die zich nog niet hebben losgeniaakt van de idee der groote winsten uit vroegere jaren en die nog niet willen gelooven, dnt zij in de jaren van hoogconjunctuur zich al te veel hebben uitgebreid, al te grootsch hebben in- gericht. Maar stel dat inderdaad enkele industrieen als bijvoorbeeld de schoenindustrie, het tijde- lijk eens niet zouden kunnen bolwerken, dacht men dan dat een invoerrecht op schoenen het kwaad zou stoppen? Zulk een invoerrecht zou al zeer hoog moeten zijn, zal de invoer er ge heel door belemmerd of zelfs maar beduidend door bemoeilijkt worden. En het gevolg zou zijn, dat wij alien duurdere schoenen zouden moeten dragen, waarvan het profijt alleen ten goede zou komen aan die eene industrie. Wat is nu beter, dat die eene, te groot gemaakte, industrie kunstmatig op de been geholpen wordt of dat het geheele volk goedkoopere schoenen dragen kan? Maar de werkloosheid dan? Ja, ook dat is een groot maatschappelijk euvel, dat niet zoo gemakkelijk te bestrijden is. Wij merken dat bijna bij elke gemeenteraadszitting en bijna geen krant krijgt men in handen of er is uit te zien, hoe deze bestrijding een voorwerp van aanhoudende zorg is van de regeering in Den Haag. Toch dient men wel te bedenken, dat be- schermende rechten niet dadelijk overvloedig werk zullen brengen. Zou men bijvoorbeeld meenen, dat invoerrecht op bewerkt hout het bouwen goedkooper zal maken en aanleiding zou zijn voor een meer intensieve bestrijding van den nog steeds bestaanden woningnood? We zouden dit wel eens logisch beredeneerd willen zien. Is er iets van te bemerken geweest, dat door het invoerrecht op Duitsche sigaren de werkloosheid in onze sigarenindustrie is verminderd? Ziet men kans om door invoer- rechten die Nederlandsche industrieen, welke het alleen of nagenoeg alleen van den export moeten hebben, weer op de been te helpen? Hoe zou dat bijvoorbeeld kunnen met onze zui- velindustrie, met onze tuinbouwproducten, met de producten onzer landbouwindustrieen: car ton, aardappelmeel, suiker, enz.? En het is juist in *?ie export-industrieen, waar de groote ver- liezen zijn en worden geleden. Men vergeet daarbij maar al te veel dat voor den bloei van onzen export-handel noodig zijn kapitaalkrachtige buitenlandsche koopers. En juist die ontbreken thans. In het eerste halfjaar van 1922, toen de geweldige daling van de mark nog niet eens was ingetreden, ver- minderde het Duitsche volk zijn invoer van kof- fie en vruchten tot 1/7, van groenten tot 1/6, van wijn tot minder dan 1/5, en van tabak tot 47 pet. van den invoer van 1913. En hoe zou het thans zijn, nu geen Duitscher er aan denken kan om producten van buitenlandsche indu strieen te koopen als hij voor zes centen dui- zend marken moet neertellen. Neen, dit staat vast, een groot deel der werkloosheid in ons land moet worden toegeschreven aan de ver- minderde koopkracht van Midden- en Oost- Europa, en Belgie en Frankrijk en Italie ook al. En dat is met invoerrechten niet te genezen. Wel te verergeren. Want, dit wordt door hen die om bescher- mende rechten roepen, meestal vergeten, de landen, die hun export naar ons land door ta- rieven bemoeilijkt zien, zullen dat niet zonder tegenmaatregelen aanvaarden. En die tegen- maatregelen moeten noodwendig andere indu strieen treffen dan de „beschermde". En het gevolg is dan niet alleen meer werkloosheid en verhooging van inkoops- en winkelprijzen, maar ook algemeene duurte, die kunstmatig in het leven is geroepen en wordt gehouden en niet zal nalaten wrevel te wekken in veel wij- der kringen dan die welke van de beschermen- de rechten profiteeren. Het onderwerp is lang niet uitgeput. We stipten slechts hier en daar wat aan, gaven enkele opmerkingen en deden eenige vragen, om er over na te denken. Want, zooals we be- gonnen te zeggen er wordt tegenwoordig door velen over het onderwerp gepraat. En vooral in kringen waar de malaise gevoeld wordt, vinden die sprekers, welke een afdoend genees- middel meenen te kunnen aanbevelen, maar al te dikwijls een gewillig luisterend oor. Zij stel- len de voordeelen van hun geneesmiddel in 't voile licht, maar verzuimen in den regel te zeggen hoe de patient zich zal gevoelcn als hi niet langer de „zegenrijke" gevolgen van hun gedokter kan genieten. Want daarover zijn al die protectie-econo- men het wel eens, dat hun protectie-maatrege- len slechts tijdelijk zullen zijn. Hoe het met de opheffing daarvan zal gaan, daarvan ontbreekt dan gewoonlijk de flauwste notie. Wie dan leeft, die dan zorgt. Maar voorloopig zijn zij de redders der menschheid. Moge Nederland voor zulke dokters bewaard blijven! Aldus de heer Smit. Mogelijk dat verschillende lezers het niet alleszins met de geachten inleider eens zullen zijn. Dit valt echter niet te ontkennen, dat het lezen van zijne wel overdachte beschouwingen ons tot nadenken zal brengen over deze be- langrijke materie en er ons voor zal behoeden in deze al te gemakkelijk eene conclusie te nemen. Red. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN, 0PZIEM8A RENDE GENEZiNG in vier weken genezen. Probeer mijn Behandeling gratis HOE DIT AANBOD AAN TE NEMEN. JAC0MINA VERBERKMOES, C. VAN DIXHQGRN. Ter Neuzen. Gewone jaarlijksche over te nemen, uit oorzaak van ziekte, geschikt voor alle plaatsen in Zeeland, goederen inbegrepen voor de som van f 275, Br. No. 131, bureau van dit blad. TE KOOP: moo e Tafel, en een gebr. 0. en H rijwiel. Ver bin ding str. 22. Zaadhandel - TER NEUZEN in prima soort aan biliijken prijs. GENT. 9-12 2—5. TO RHANDEN: Ter Neuzen. Boekhandel. ^omen vroeg in'tv0ona Gevraagd: aati huts P HAMELINK, Zaadhandel. C. W. H. CRGES, Opperwachtmeester, Roosendaal. Prijs f 0.90 Franco p. post fl. De ongemakken van huidontsteking, steen- puisten, roode hond, eczeem, enz., kunnen worden verzacht en voorkomen door aanwen- ding van Foster's Zalf. Deze antiseptische zalf gaat de jeuking en ontsteking tegen en is door hare wetenschappelijke samenstelling alom bekend als een der beste huidzalven. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a 1.75 per doos. 9 Vergadering van Zaterdag 3 Maart 1923. Voorzitter de heer J. A. van Rompu. Met uitzondering van den heer Van Melle, die bericht van verhindering heeft gezonden, zijn alle leden tegenwoordig. (Vervolg). De heer NEETESON deelt naar aanleiding van de mededeelingen oxntrent werkloozen mede, ter toeliehting, dat vermoedelijk geen inlichtingen zijn gevraagd aan de arbeidsbeurs te Sas van Gent; deze staat echter op zichzelf en doet geen opgaven aan de districtsarbeids- beurs te Ter Neuzen. De heer DE VRIEZE geeft te kennen, dat de heer De Feijter hem bij hetgeen hij meende te moeten zeggen, vrijwel het gras voor de voe- ten heeft weggemaaid. Ook hij wenscht aan het Bureau dank te zeggen voor de toezending van het concept, met de verzending waarvan hij zich zeer wel vereenigen kan. De VOORZITTER deelt mede, dat, indien de Kamer ingaat op het voorstel van den heer De Feijter, hij gaarne bereid is, de daarin vervatte opdracht met den secretaris te aan vaarden, doch acht het van belang, dat zij dan bij den Minister ook vergezeld zullen zijn van iemand die technisch op de hoogte der zaak is en zou zich ook den heer De Feijter gaarne toegevoegd zien. De heer DE FEIJTER meent, dat uit nei toegezonden schrijven blijkt, dat het Bureau over deze aangelegenheid goed gedocumen- teerd is, maar wil zich indien de Kamer daar- mede genoegen neemt, in het algemeen belang der streek wel disponibel stellen. De heer NOLSON kan zich met het voorstel van den heer De Feijter en dat van den Voor zitter zeer goed vereenigen, maar moet er toch op wijzen, dat uit het afvaardigen van den heer De Feijter niet moet worden afgeleid, dat .de Kamer zou instemmen met het geheele be- toog, dat zooeven door den heer De Feijter is gehouden. De VOORZITTER verklaart, met zijn uit- noodiging aan den heer De Feijter de bedoeling te hebben, dat deze voor zoover noodig uiteen- zettingen zou hebben omtrent de technische en practische zijde der zaak, niet, dat deze bij den Minister een betoog zou houden rakende de sociale wetgeving in het algemeen. De heer DE FEIJTER heeft dit ook zeer wel begrepen, wat hij in dit opzicht in deze ver gadering daaromtrent heeft gezegd, is hem ontlokt omdat dit een druk is voor de vlas- industrie, waarvan hunne concurrenten in het buitenland vrij loopen. De wetten warden daar ook soepeler toegepast. Hier mochten de vlas- fabrikanten het vorig iaar 9 uur laten werlcen. Thans krijgen ze echter die vergunning niet en moeten ook volstaan met 8% uur. De heer OGGEL zou liever hebben gezien, dat in het schrijven een bepaald middel aan de hand gedaan werd, waardoor de Minister de vlasindustrie kan helpen. Er wordt nu eene beschouwing gegeven waarin verschillende middelen worden opgesomd, doch het wordt ten slotte aan den Minister overgelaten wat hij er mede doen wil. Beter zou het tocn zijn, dat de Kamer zeide: dat willen wij! De SECRETARIS deelt mede, dat bij het Bureau dezelfde geHachtengang heeft ge- heerscht. Het zag echter geen kans, om daar- mede de zaak waar het over gaat te dienen. Niet alleen zijn er in de Kamer verschillende stroomingen, waarmede rekening- behoorde te worden gehouden, doch er zijn ook verschillen de middelen waarmede de vlasindustrie te hel pen is. De Kamer mist echter de gegevens om te kunnen beoordeelen welke middelen den Minister ten dienste staan. Indien de Kamer zich b.v. uitsluitend uitsprak voor een toeslag op het loon of/en renteloos crediet, is dit al leen uitvoerbaar, als de Minister er het noodige geld voor kan voteeren. Belet de schatkist zulks, dan is de zaak ineens uit. Nu zijn ver schillende mogelijkheden geopend. Het Bureau heeft zich bij het ontwerpen van het schrijven trouwens gehouden in de lijn die reeds aan- genomen is bij het eerste schrijven aan den Minister van Landbouw, De toen opgesomde mogelijkheden voor steun zijn ook thans weer genoemd. Het Bureau heeft thans alleen ge- tracht, meer nauwkeurig aan te toonen, wat de vlasindustrie voor Zeeuwsch-Vlaanderen be- teekent en van welken omvang de werkloos heid hier thans is. Spreker weet, dat men liever niet spreekt over een uitvoerverbod, men is in het algemeen een vijand van al wat naar belemmering van vrijheid zweemt, maar ge- steld eens het geval, dat de Kamer nu eens de wetenschap bezat, dat dit het eenige middel was, dat de vlasindustrie kon redden. Zou zij zich in elk geval daartegen verklaren en liever de vlasindustrie voor goed te gronde zien gaan? De heer OGGEL zal dat niet bepaald zeg gen, maar acht een toeslag op loon toch ratio- neeler dan een uitvoerverbod. De kosten van die toeslag worden door de geheele gemeen- schap gedragen, terwijl een uitvoerverbod naar zijn oordeel alleen een zekere categorie zou treffen. De heer DE FEIJTER geeft te kennen, dat er thans geen uitvoerverbod noodig is, want op het oogenblik is het de Belgische koop- lieden door den stand der valuta geheel onmo- gelijk in ons land te koopen. De vlasfabrikan- ten vragen geen financieele ondersteuning, die hebben ze niet noodig. Ze vragen een lange- ren werktijd, tot 10 uren per dag, en vrijstel- ling van de geldelijke gevolgen van de invalidi- teitsverzekering, om gelijk te staan met de Belgen; betreffende de kosten van het zegels plakken zou dan mogelijk financieelen steun noodig zijn. Indien dat verkregen wordt, kun nen de Nederlandsche vlassers tegen de Bel gen concurreeren. Spreker heeft berekend, dat een werkdag van 10 uur, dat is lVz uur langer dan thans is toegestaan, en vrijstelling van de zegelplakkerij hem jaarlijks een voordeel zou brengen van f 3700. Met zoo'n bedrag aan winst of verlies staat of valt een vlassers- bedrijf. Het voorstel van het Bureau, geamendeerd door den heer De Feijter en nader door den Voorzitter, wordt aangenomen met algemeene stemmen. 2. Kennisgeving aannemen herbenoemingen. Van de heeren P. A. Neeteson en J. M. Oggel is een schrijven ingekomen, dat zij de herbe- noeming, resp. tot plaatsvervangend voorzitter van het groot- en van het kleinbedrijf, en tot lid der financieele commissie, aannemen. Het Bureau stelt voor deze mededeeling on- der dank voor de bereidverklaring, voor ken nisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 3. Toepassing der Zegelwet. Een door de Kamer te Utrecht, ter kennis- neming toegezonden adres door haar gericht tot den Minister van Financien, in zake de toepassing van de Zegelwet op stukken die- nende als bewijs voor kwijting van betaling. De Kamer wijst er op, dat de Zegelwet zoodanig wordt uitgelegd, dat o.m. een bon eener kassa, welke wordt uitgereikt bij het koopen van goederen, aan plakzegel onderhevig is, indien het gekochte en contant betaalden een waarde vertegenwoordigt van meer dan f 10,Een cassa dient in de winkels als controle en het uitreiken van den bon heeft allerminst de be doeling het afgeven van een bewijsstuk ter voldoening van het bedrag van het gekochte. De ambtenaren die voor zoodanige bon zegel- recht eischen, doen dit op grond van de be- woordingen der wet, „dat een vast zegelrecht verschuldigd is van stukken welke bestemd zijn om, in geval van betaling te worden uit gereikt aan hem of haar namens wie deze betaling geschiedt". De Kamer te Utrecht wijst er op, dat men, die stelling volgende, ook zegelrecht zou kun nen vorderen bij de betaling van een rpoor- kaartje van meer dan f 10,Zij acht die uit- legging ter ver gaande. Op grond harer uitvoerige uiteenzetting, waarin tegen de tegenwoordige uitlegging ver schillende emstige bezwaren worden ontwik- keld, verzoekt zij dep Minister in overweging te willen nemen een herziening der Zegelwet of daaraan een zoo milde uitlegging te ge- ven, in de toepassing, dat onder stukken „be- stemd om in geval van betaling te worden uitgereikt" alleen worden verstaan die stuk ken, die uitsluitend bestemd zijn om als bewijs van kwijting te dienen. Het Bureau stemt volkomen met het adres in; de toepassing der Zegelwet geeft als het ware aanleiding tot een wedstrijd in het zoeken van nieuwe objecten of schrifturen, die vol- gens de strenge letteriijke opvatting der Zegel wet zegelplichtig kunnen worden verklaard, waardoor ten slotte voor verschillende stukken, waarvan niet kan verondersteld worden, dat de Wetgever dit aanvankelijk heeft bedoeld, door de Registratieambtenaren zegeling wordt ge- vorderd. Het Bureau stelt daarom voor, aan het adres der Utrechtsche Kamer adhaesie te betuigen. Na het vaststellen der agenda is van de Utrechtsche Kamer in afschrift ontvangen een schrijven van den Minister van Financien, waarin deze te kennen geeft, dat met het oog op de belangen der schatkist niet kan worden gedacht aan een overweging om een wijzigine der Zegelwet of mildere toepassing te ver- zekeren in den door de Kamer te Utrecht ge- wenschten zin. Genoemde Kamer heeft zich daarop bij ver- nieuwing tot den Minister gewend om te ken nen gegeven, dat eenvoudig door een aanschrij- ving om de Wet overeenkomstig hare „bedoe- ling" toe te passen aan haar bezwaar ware tegemoet te komen, en cassabons, die in geval van „contante" betaling worden uitgereikt niet te begrijpen onder de stukken welke bestemd zijn om in geval van betaling als bewijs daar- voor worden uitgereikt (kwitantien). Tegen opzettelijke wetsontduiking, welke in- zonderheid ten aanzien van belastingwetten wel ten alien tijde zal voorkomen, zou dan de bestaande veel te ruime bepaling desnoods dienst kunnen doen. Het Bureau handhaaft haar voorstel ook om trent dit nieuwe adres der Utrechtsche Kamer. Het wordt met algemeene stemmen aange nomen. 4. Ter visielegging ontwerp dienstregeiing Nederl. spoorwegen. Een kennisgeving van den Minister van Waterstaat, dat, naar aanleiding van daartoe gedane verzoeken, voontaan de ontworpen nieuwe spoorwegdienstregelingen in plaatsen waar een Kamer van Koophandel gevestigd is, ten bureele der Kamer zullen worden ter visie gelegd. Door de vroegere Kamer is ook wel eens naar die ontwerpen geinformeerd en werd geant- woord, dat die tegen betaling verkrijgbaar wa- ren. Na de instelling der nieuwe Kamers is door sommige het verzoek gedaan, die dienst- regelingen, welke thans in eenige langs de lijnen gelegen gemeenten ter secretarie ter in- zage te liggen, ook ter visie te leggen op het secretariaaat der Kamers van Koophandel. Dezerzijds werd de dienstregeling aange- kocht, hetgeen dus in de toekomst overbodig wordt. Het Bureau stelt voor, den Minister dank te zeggen voor zijn ten deze genomen besluit en van de te ontvangen ontwerpen het noodige gebruik te maken. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 5. Handeldrijven door den Staat. Een ter kennisneming toegezonden protest van den Bond van Rijwiel- en Motoren'nande- laren, gericht tot den Minister van Arbeid, dat het Hoofdbestuur van de Posterijen en Tele- grafie op Advies van de Commissie van Over- leg, aan de ambtenaren van die diensten rij- wielen verstrekt op gemakkelijke betalings- conditien. Blijkens de gepubliceerde prijzen kan ieder behoorlijke handelaar rijwielen onder dezelfde voorwaarden leveren, terwijl de betrokxenen dan nog het voordeel hebben hun rijwielen voor reparatie en onderhoud aan den plaatse- lijken handel te kunnen geven. De Bond vermeent ook, dat deze handel den Staat op groote kosten zal komen, door rente- verlies en de noodige administratieve uitgaven, terwijl een groote groep Staatsburgers op die wijze wordt uitgeschakeld en den schijn ge- wekt, dat deze niet in staat zijn tegen behoor- Iijken prij"s een goed rijwiel te leveren. Het Bureau wil gaarne apprecieeren het streven der Regeering naar bezuiniging n het zoeken van voordeel voor den Staat, maar dit moet op gezonden basis geschieden. Het Bureau betwijfelt, of men in dit opzicht op den goeden weg is, door hef inrichten van inkoop centralen en het optreden als handelaar door den Staat, zooals in het hierboven gewraakte geval, indien zulks niet door omstandigheden als: algeheel ontbreken van het benoodigde of exhorbitante prijzen, dringend noodzakelijk moet worden geacht. Er komen herhaaldelijk voorbeelden aan het licht, dat zij, die voor den Staat „zaken" doen, nu juist niet den voordeeligsten weg bewande- len of blijk geven van goede koopmanschap. Met het oog op de regeling voor het betrekken der artikelen is het de vraag of de inkoopcen- trale voor kantoorartikelen wel de resulta'ten afwerpt, die men zich daarvan heeft voorge- spiegeld. Bovendien is zulks een nadeel voor den mid- denstand, wier taak het is, als tusschenpprsoon tusschen den fabrikant of groothandelaar en het publiek voor de distributie der artikelen te zorgen. Deze wordt op die wijze geheel uit geschakeld, verkeert toch reeds in zorgelijken toestand en moet dan eventueel met zijn moei- lijlc bijeengebrachte belastingen nog de risico's helpen dekken van de hem concurrence aan- doende staatsbedrijven. Het Bureau stelt voor een adres te richten aan de Regeering met verzoek aan hetgeen in dit onzicht van Staatswege reeds is ingericht, geen verdere uitbreiding te geven en eerder te streven naar liquidgtie van het bestaande, en voorts bij den Minister van Arbeid adhaesie te betuigen aan het hierboven vermeld adres. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. fi. Octrooiwezen. Een schrijven van het College van Directeu- ren van het Bureau voor den Industrieelen Eigendom, betreffende toezending van afzon- derlijke afleveringen van het blad „De Indu- strieele Eigendom" bevattende de aankondi- ging van de ingeschreven fabrieks- en han- delsmerken. Gevraagd wordt. welke industrien in het dis trict op den voorgrond treden en op welke wijze het best de openbaarheid van den in- houd der bladen en octrooischriften is ie be- reiken, en daardoor meer populariteit van het octrooiwezen, b.v. door de aandacht van het publiek te vestigen op de gelegenheid tot in- zage van de stukken. Het Bureau stelt voor, de gevraagde inlich- lingen te verstrekken, de toezending der af leveringen te aanvaarden, deze ter inzage te leggen voor belangstellenden en bij voorkomen- de gelegenheden de aandacht van het publiek daarop te vestigen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 7'. Dordrecht in woord en beeld. Een missive van het Bestuur der Kamer te Dordrecht, waarbij wordt toegezonden een door het gemeentebestuur dier stad beschikbaar ge- Acht jaar aan bed of stoel geketend. Onmachtig te loopen. Een zoogenaamd hopeloos geval door mij Zou men zich een ernstiger geval kunnen voorstellen dan dat van den heer E. J. BRANDTS, Maarten van Rossumstraat 56, Amhem Zestien jaar leed hij aan Ischias en Zenuw-rheumatiek. De acht laatste jaren zoo emstig, dat hij noch bed, noch stoel kon ver- laten, en alle hoop had opgegeven ooit weder te kunnen loopen. Acht maanden in een Zieken- huis doorgebracht, alle mogelijke behandelingen ondergaan, niets mocht hem baten Alles vreeselijk pijnlijk en lichaam totaal verslapt. En nu Is hij het onderwerp van elk gesprek in Arnhem. De geheele stad is er vol van. Hij, die zich niet verroeren kon, dien de menschen reeds sedert acht jaar niet meer hadden ge zien, loopt weder zoo goed door de stad alsof hij nooit iets gemankeerd hadLees hetgeen hij o.m. schrijft: „Na uw Behandeling gedurende een maand te hebben toegepast, ben ik volkomen genezen. Ik kan weder goed loopen, hetgeen ik in geen acht jaar heb gekund. Alle hoop had ik opgegeven; het scheen ongelooflijk ooit weder zoo ver te komen. En nu is het werkelijkheid. Van mijn groot kruis, na zoo lange jaren en zoo vreeselijke pijnen te hebben geleden, ben ik nu, dank zij ..Duo Formula", verlost", MIJN GRATIS AANBOD. Laat ieder lijder, die dit leest, om een gratis 10 dagen voorraad dezer merkwaardige behan deling schrijven. Het geval van den heer Brandts bewijst, dat er geen te emstig is om door deze Behandeling genezen te worden. De heer Arthur Richards, in wiens prive-labora- torium zij gevonden werd, zegt: Ik zal niet rusten, alvorens ik ieder lijder aan Rheuma- tiek, Ischias, Jicht, Knobbeljicht of eenige andere Urinezuurziekte de gelegenheid gegeven heb mijne Behandeling gedurende 10 dagen op mijn kosten te beproeven. Zend noch geld, noch postzegels. Zend een voudig uw naam en adres met de woorden: „Gratis voorraad", per 12% cts. briefkaart, waama de 10 dagen Gratis Behandeling te- zamen met verklarende Brochure en de be- schrijving van meerdere wonderlijke genezin- gen, u per keerende post franco zal bereiken. Adresseer: Mr. Arthur Richards, Kamer 4, Cromwell House, High Holbom, Londen W. C. 1., Engeland. Porto naar Engeland: Briefkaarten 12% cent. Brieven 20 cent. steld exemplaar van een pas verschenen boekje „Dordrecht in Woord en Beeld". Het Bureau stelt voor, de Kamer te Dor drecht dank te zeggen voor de toezending van dit fraaie boekje en het op het Secretariaat ter inzage te leggen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 8. Faillissementswet. Een schrijven van de Kamer van Utrecht aan den Minister van Justitie, betreffende toe passing van art. 92 F der faillissementswet, houdende een waarborg, dat de schuldeischers in faillissementen ook inderdaad de uitkeering zullen ontvangen, waarop zij aanspraak kunnen maken. Omdat de rechter-commissaris maar zeldzaam gebruik maakt van de hem bij art. 102 F toegekende bevoegdheid, te gelasten, dat de door den Curator onder zich genomen waar- den door dezen op een bepaalde wijze in be waring worden gegeven en gelden ten name van den boedel worden belegd, zijn de schuld eischers niet gewaarborgd, dat de voor hen bestemde gelden, ook aanwezig zullen blijven, hetgeen de praktijk reeds heeft bewezen. Met het oog op de veelvuldige faillissementen, vestigt de Kamer op deze leemte de aandacht. Aangezien in de Tweede Kamer op deze kwestie de aandacht der Regeering reeds is gevestigd, stelt het Bureau voor dit schrijven, waarmede het overigens wel kan instemmen, voor kennisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 9. Gebruik van nagebootste rijkstelegram- formulieren voor reclame doeleinden. Een schrijven van den Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie waarop de mede- werking der Kamer wordt ingeroepen, om te voorkomen in het belang van het telegra- feerend publiek dat reclame-formulieren worden verspreid in den vorm van telegram- formulieren bij den Rijkstelegraafdienst in ge bruik. Het bezigen van dergelijke roclamebil- jetten acht hij ongewenscht en bovendien is het nadrukken van telegramformulieren verboden. Het Bureau stelt voor, rekening te houden met den inhoud van dit schrijven, daaraan door mededeeling in de openbare vergadering publiciteit te geven en het overigens voor ken nisgeving aan te nemen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. (Wordt vervolgd). A.s. Vrijdag 9 Maart hoopt onze ge- liefde Moeder, hare 60ste verjaardagteherdenken.dat zij nog lang gespaard moge blijven is de wensch van Hare Kinderen, Behuwd- en iGeinkinderen. Ter Neuzen, Driewegen. Hedenmorgen werd na een langdurig doch geduldig lijden van onze zijde weggenomen onze zeer geliefde Man en Vader, Behuwd- en Grootvader Nlcolaas geheele, in den ouderdom van ruitn 73 jaren. Wed. N. SCHEELE—Pladdet en Kinderen. Ter Neuzen, 6 Maart 1923. Bij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de zeer vele blijken van belangstelling op 1 Maart ondervonden. M. FLORUSSEN- Zaamslag Dieleman De Heer en Mevrouw Mr. P. DIELEMAN-MAGEN- DaNS, zeggen bij dezen hartelijk dank voor de talrijke bewijzen van belangstel ling, ter gelegenheid van het huwelijk hunner Dochter ondervonden "Middelburg, 6 Maart 1923. De ondergeteekende maakt het geacht publiek van Ter Neuzen en Omstreken bekend, dat hij zich gevestigd heeft als Hopende door een vlugge en nette bediening het vertrouwen waardig te maken. Aanbevelend, Klaassenstraat 9. van A ANDEELHOUDERS in de N. V. H6tel der Nederlanden te Ter Neuzen om 3.30 uur n.m. in den zetel der Maatschappij. De voorstellen en punten van behande ling liggen ter lezing ten kantore van Ls. van Waesberqhe-Janssens te Hulst De President-Commissaris, Mr. P. DIELEMAN. Middelburg, 6 Maart 1923. Algemeene Vergadering van de Vereeniging„HET GROENE KRUIS", op Zaterdag IO Maart a. s., 's nam. .5 uur, op de bovenzaal bij Mej. Pa DE Meester. Alle leden hebben vrijen toegang. HET BESTUUR. Gelegenheid om Uw Merries op contract te laten dekken. waarin de Hengsthouder zich verplicht tegen overeen te komen prijs Uw veulen 3 maanden na de geboorte te nemen (geen dekgeld). Aabieding onder No. 132 Bureau van dit Blad. Een R. K. jongmensch uit deze om- geving, oud 30 jaar, van onberispelijken levenswandel, een bedrijf uitoefenend, wenscht langs dezen weg in kennis te komen met een R. K. meisje, uit den werkenden stand, oud 24—30 jaar, om, na wederzijdsch goed vinden, een Huwe lijk aan te gaan. Geheimhouding ten voile verzekerd en verzocht. Brieven onder no. 133, bureau van van dit Blad De Besturen van onderstaande polders maken bekend, dat ten kantore van den Ontvanger-Griffier de lijst van stem- gerechtigde ingelanden gedurende 14 dagen na dagteekening dezer zal ter inzage liggen. Eventueele bezwaren tegen de lijst moeten binnen den termijn van ter visie ligging schriftelijk bij het Bestuur wor den ingediend. 6 Maart 1923. VAN WUIJCKHUISEPOLDER.Ter Neuzen. P. VAN C4DSAN0, Dijkgraaf. P. A. RAMMELOO, Ontv.-Griffier. M0SSELP0LDER, Philippine. C J. DE ZWART, Dijkgraaf. P A. RAMMELOO, Ontv.-Griffler. KLEINE STELLEPOLDER, Hoek. B. J KINDT, Dijkgraaf. P. A RAMMELOO, Ontv.-Griffier. STAD PHILIPPINEPOLDER, Philippine. B. VAN HIJFTE, Dijkgraaf. P. A. RAMMELOO, Ontv.-Griffier. te pachten: genaamd „de Acht ftemeten" liggend aan den Baandijk. Inlichtingen te bekomenbij den heer JandeFeijter Pzn. Kerkhoflaan. Gegadigden worden ver zocht hun inschrijvingsblljetten v6op Zaterdag IO Maart te zenden aan 3. DE3 JONGE, Hoofd der School, Oudelande. BAGATTENSTRAAT 36, (Zalcagenda), voor leerlingen van M. U. L. O. en H. B. S. PrljK geb, /2,— Steenkamplaan No. 9 door het gebruik van Ochtendvoederen gemengd graan voor Uw kippen. Vraagt prijs bij Ter Neuzen, Telef. 151. Wordt ook thuis bezorgd DOOR TER NEUZEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3