OLDO OK TABAK het aanslaan van den hond van den por- tier de daders op de vlucht deed slaan. In den afgeloopen naeht werd de po- ging herhaald n vvaren de inbrekers even ver gevorderd als den vongen keer, maar andermaa! dreef het waakzame dier door zijn verwoed geblaf de daders op de vlucht. Een derde paging zal thans wel achter - vvege geiaten warden, waar de hand moei- lijk te verschalkcn blijkt te zijn. DOODGEDRUKT. Dinsdagmiddag is de chauffeur der fir- ma Key ie Tilburg bij het aanzetten van den vrachtwagen vermoedelijk daar deze niet was uitgeschakeld, tegen een muur der garage doodgedrukt. Hij werd door een der srbeiders dood gevonden, slaande tus- schen den vrachtwagen en den muur. HIJ BEDACHT ZICH. Het gebeurde deze week in de trruwka- mer van hot stadhuis te Amsterdam. Een jongeling en een maagdefijn waren vergezeid van wederzijdsche famifieleden, voor den ambtcnaar van den burgerlijken Stand verschenen, om samen in den echt vprbonden te warden. Het gewichtige mo ment was aangebroken. De ambtenaar had de gebruiketijke vraag aan den bruidegom gesteld en verwachte diens met vreugde uitgejubeld: „Ja". Doch toen gebeurde het onverwachte: Na eenige oogenblikken van diep stilzwijgen, weigerde de brui degom net eene. korte woordjev dat hem nog van den echtelijken staat scheidde, uit te spreken. En dat het hem ernst was bleek toen hij de trouwkamer verliet en kafm de O. Z. Voorburgwal opsiapte. Doch de ontstelde familieleden volgden den weigerachtigen bruidegom en trachtten hem tot een ander inzicht te brengen. Eer men bp de brug bij de Damstraat was aan- gefand, was het gewenschte resultaat be- reikt. De bruidegom keerde op zijn schreden terug, trad wederom met zijn bruid voor den ambtenaar van den burgerlijke stand en op diens vraag antwoordde hij nu met het vereisehte „ja", dat echter niet! in vreugde werd uitgejubeld. Ook het bruidje gaf alhoewel schuchter en aarzelend op de haar gestelde vragen een beves- tigend antwoord en ons „paartje" was getrouwd. NIET „DE WARE BROEDeR". Te Hei- en Boeicop heeft zich een eigen- aardig voorvaf afgespeeld. Een man met een bos biezen op den rug dwaalde door de straten, trachfende zijn stjoelematters- vak uit te oefenen. Hij gaf voor J. van H. uit' Cufemborg te zijn. Zijn vak bracht hem niet vee/ winst en daar hij nogal Bijbel- kennis bczat, wendde hij die, en niet zon- der succes, aan, verfelt de „Standaard". Hij wist zoo te redeneeren, dat hij at spoedig bij een der burgers werd uitge- noodigd te komen dineeren. Hij bfeef in zijn rol en ging voor het eten in gebed voor, zelfs bij gebruik van koffie her- haalde hij dit. Weldra werd hij om zijn gave en om zijn vrijmoedigheid overal be- kend, kwam zelfs in een roep van bijzon- dere vroomheid. Zijn woord maakte aller- wege diepen inaruk. Allen wilden de eer hebben hem als hun gast te begroeten en zoo ging hij van den een naar den ander en had dus een goed onderdak, want zeffs de elite noodigde hem uit. 's Zondags zou hij mee naar de kerk gaan, doch daar hij er zeer sjofel uitzag in zijn stoelematters- pak, werd hem een mooi zwart pak ge- schonken. In de ouderlingenbank werd hem een plaats ingeruimd. Later bad hij aan de legefstede var. een vrouw, die door hevige kiespijn gekweld werd. Men stelde hem voor een bezoek bij den predikant te brengen, waaraan hij even- wef wijselijk door allcrlei uilvluchten wist te ontkomen. Echter werd het vertrouwen hierdoor eenigszins geschokt en eenige da- gen later liep het geheel en al mis, daar hij. toen naar hem gevraagd werd, aan en- keJe menschen uit Culemborg, daar abso- fuut onbekend bleek. Dit bericht kwam te elfder ure, want men was reeds bezig een kamer voor hem te huren. Men infomneerde verder en thans bleek, dat hij een obscuur element is, die zelfs nog drie maanden gevangenisstraf te goed had. HOTELROOVeR gesnapt. Reeds herhaalde malen waren uit jas- sen, hangende in de biljartzaal bij Kras- napotsky te Amsterdam goederen, meest- ai portercuilles, ontvreemd. Vermoedelijk ging de dader, die een partijtje medespeel- de, van tijd tot tijd naar de jassen, zoo- genaamd om iets, sigaren of zoo, te halen, maar „abusievelijk" greep hij dan niet in zijn eigen jas. Het is uit den aard der zaak inoeilijk zoo iemand te arresteeren, tenzij geregeld bewaking wordt toegepast. De inspecteur van politie, de heer Joos- ten, en een rechercheur, zijn, om tot een aanhouding te komen, gedurende een dag of tien trouwe bezoekers van de biljartzaal geweest. Spoedig vie! de verdenking op een der spelers, maar nog ontbraken vol- doende aanwijzigingen om tot eene arresta- tie over te gaan. Heden evenwel wilde het toeval, dat trouwens eenigszins was geforceerd, da; de verdachte zijn jas juist hing boven die van den heer Joosten. Deze t'leer goed uivkijken en zag op een oogen- blik de man naar d< jas gaan. Deze deed een greep in de jas van den heer Joos ten en nam diens portefeuille. De inspec- iteurol ed eerst of hij niets bemerkte, vofgde daarna den man 'en arresteerde hem. Hii werd gefouileerd en bleek eenig geld in een haast onvindbaar zakje van zijn overjas te hebben geborgen. De op heeterdaad be- trapte kan natuurlijk moeilijk ontkennen. De aangehoudene is een 25-jarig koop- man. DOOVEN. De Evening News vestigt de aandacht op het opmerkelijke feit, dat dooven zoo- goed d<' draadfcoze telefonie hooren. In geval zij een kap over beide ooren hou- den, zou men dit kunnen verklaren uit de directe aanraking met het schedeldak. doch het feit doet zich vroor, wanneer het geluid door een grooten hoorn in het lo- kaal wordt verspreid en de dooven dus bereikt fangs denzell'den weg als andero getuiden. Men zoekt nu de verklaring hier- in, dat het lichaam behalve het geluid ook reclitsireeks d, draad'oos verspr ode ether trillingen opvangt, zoodat als het ware het heele lichaam er door getroffen wordr. Dit zou als het ware de in geluid omge- zette trillingen in hei gehoor versterken. LORD NORTH CLIFFE'S NALATENSCHAP. Successierecht tot een bedrag van 1.300.000 p. st. zal betaald moeten worden van denalatenschap van wijlen Lord North- cliiffe, welke thans definitief is betaald op 4,5 miHioen p.st. OM MANNEN TE BEHAGEN EN VROUWEN JALOeRSCH TE MAKEN. Te Londen wordt een proces gevoerd. dat de belangstelling geniet van alles wax uitgaande Londensche dame is en de Lon- denaars, die de eer genieten van der dames echtgenooten te zijn, houden hun hart vast voor den afloop. Want het gaat om niets minder: Hoeveel kleedgeld moet een man aan zijn viiuw geven. Beklaague is de schocne vrouw Nash, die doorgii: voor de „bcst-gekleede vrouw van Londen''. Men begrijpt, dat die roem aan haar man menige duit kostte, want de lieve dame had de gewoonte een duur toiletje hoogstens drie keeren te dragen. Het is haar man, kapitein Nash, de spuiga- ten uit geloopen, en hij wilde niet meer betaien al de rekeningen, die dagelijks bii hem werdert aangeboden door kleerma- kers en modistes en hoedenwinkeliers. Nash's inkomen bedroeg ruim 12.000 gul den per jaar, en zijn vrouw had een jaar- lijksch inkomen van 15.000 gulden. Samen hadden die luitjes er dus best van kunnen komen Maar vrouwlief kocht maar raak en alles op haar mans naam. En hij was zoo goed niet, of hij betaalde maar. Nu is die dame iets minder onsehuldig dan men wel zou vermoeden, want zij is ondanks haar jeugd, reeds drie malen gehuwd geweest: een be- wijs, dat werkelijke liefde bij haar minder gold dan een goed leventje leiden. Haar eigen inkomentje belegde zij heel sekuur in allerlei winstgevende zaakjes, en nam er geen cent af om haar man het betaien van de modisterekeningen ook maar iets gemakkelijker te maken. Dat verdroot den man, ..die toch at zoo ingeteerd h,ad door haar durigheid, en nu vertikt hij het langer Wat de uitspraak van den rechter zaf zijn kan men pas de volgende week vernemen, maar bij het vcrhoor Iiet zijn edelachtbare reeds doorschemeren, dat het hem voor- kwam, dat een dame uit den gegoeden stand, toch wei met 2500 gulden kon toeko men als kleedgeld. Nu, dat gelooven wij ook. EEN VROUW VERMOORD. Wij lezen in het Hdbl. van Antwerpen: Het gaat er goed tegenwoordig in onze stad. Indien het zoo voortgaat zal Ant werpen een triestige beroemdheid krijgen, waar om een menschenleven niets wordt gegeven en de eene misdaad de andere volgt. Het is pas een paar dagen geleden, dat een vrouw vermoord werd: en Woens- dagmorgen kwam ons het bericht toe, dat er weer een vrouw vermoord werd en wel in een cafe in de Gemeentestraat. De moord heeft plaats gehad in het cafe ,,'t Brouwershuis", gelegen Gemeente straat no. 18, op den hoek der Breydelstraat. In dit lokaal is sinds 10 Januari als dienst- meid werkzaam Stefanie Verwilghen, 27 jaar oud. De dienstmeid was zooals gewoonlijk in het cafe werkzaam, toen plots in huis een paar schoten weerklonken. De houder van het cafe liep dadelijk naar beneden en vond de diensimeid alleen in het cafe, op hare knieen achter de toonbank gezeten. Verder was er niets te zien en het kwam den eaO- houder nog niet in de gedachte, dat de dienstmeid was vermoord. Hij dacht, dat ze achter de toonbank aan het werk was. Wat is hier nu gaande, vroeg hij. Geen antwoord krijgende, ging hij naar haar toe en toen bemerkte hij, dat haar aan- gezicht geheel bebloed was. De vrouw werd van achter de toonbank gebracht, doch wat men er ook tegen zeide er kwam geen enkel antwoord uit den mond van het slachtoffer. De linkerslaap ver- toonde een wonde, waaruit veel bloed loei- de. Ook was het te vermoeden, daf e^T' tweede kogel in het achterhoofd wa*-. rre- drongen en wel van zoo dicht bij afge^cho- ten, dat het haar door poeder verschroeid is Een dokter werd geroepen. doch deze kwam dadelijk tot de vnststelling, da* alio geneeskundige hulp overbodig was, en dat de vrouw op slag moet ziin gedood. De dader heeft ^ich bij de politie aange- meld. Het is een 3-^iarig nnrsoon woaen^n te Antwerpen, die gehuwd is en vader vhn twee kinderen van 14 en 11 jaar. Hii vpr- klaarde reeds 8 jaar kennis aan het sbcht- offer te hebben. Hij heeft het meisie Woensdagmorgen vermoord. De moordenaar is "rvolgens terug naar huis gegaan, waar ziin vrouw ziek ta ben lag en zeide haar zonder omwegen: (k Stephanie, die ge we! kent, vermoord en ik ga me gevangen geven: wat hij ook heeft gedaan. De ongelukkige vrouw van den moorde naar, vergezeid van ziin moeder. is ook on het politiebureau geweest. Het was de arme vrouw duidelijk aan te zien. dat ze er1? !i:-- dend is, en terwijl de tranen over haar bleeke wangen rolden, verhaalde ze. dat ze reeds lang on de hoogte was van de betrek- kingen tusschen haar man en de dienstmeid. Ik kan niet zeggen, hoe dikwijls ik bii hem heb aangedrongen, zeide zij, toch deze be- trekkingen te willen staken, en zijn geluk te zoeken in zijn huiskring, bij mij en ziin kinderen. Ik heb al aangewend wat tnoge- lijk was, doch er was niets aan te doCn. GERED. Het Zweedsche stoomschip „Storvik", van Baltimore op weg naar een Deensche haven, seinde Vrijdag draadloos, dat het de bemanning van het stoomschip „HeIene Toolint" heeft opgepikt, welke genoemd schip had verlaten op ongeveer 200 mijl ten Noorden van de Bermuda-eilanden. „EEN LOT, VREESELIJKER DAN DE DOOD".... Welke wraak zullen de Pharao's nemen op al de beroemde vrouwen, mannen, schoonheden en grootheden, die met hun vollen wil aanwezig zijn geweest bij de opening van het duistere graf van Toet- Ankh-Amen, die 3250 jaren ongestoord daar gelegen heeft. Toen ai de wereldsche beroemdlreden ea de koningin van Belgie Toets graf veirlaten hadden na de opening, vonden de weinige stille archaeologen en journalisten, die toen pas naar binnen mochten, op het baf- dakijn een waarschuwing staan van de meest sombere soort: „EiKeen, die de rust van een Pharao stoort, zaf getroffen wor den door een lot, droeviger en vreeselijker dan de dood." Zouden af de Parijsche japonnen, de schitterende uniidrmen en de kanten parasols begrepen hebben, wat de zin is van die versghrikkelijke oud-Egyp- tiysche bedreiging? Van die paar arcliaoologen en journalis ten hebben een Engelschman en een Ameri- kaan al de namen g'enoteerd van de hooge personages, die Toets iaatste schuilplaats geopend hebben en die namen zijn in een Iduis bij een bank gedeponeerd. Men wil nagaan, hoe in de toekomst het lot dier hoogheden is, om te zien, of de Egyptische bedreiging zich vcrwezenlijkt. Hoe zal het dus gaan met de koningin acr Belgen, zij is een van de meest bemin- de en bekende vorstinnen voor het uiter- lijfk dezer wereld.... En hoe zaf het levenslot worden van een lord Allenby, die Bagdad heeft vcroverd en thans de voornaamste Engelschman in -gypte is?.... En hoe met ford Carnarvon en Howard Carter, beiden mannen van naam in Enge- fand en de Vereenigde Staten, beiden be- kend afs de ontdekkers van Toet-Ankh- Amen's graf? Met een „men kan nooit weten" werden de verzegelde namen bij de bank gedepo neerd EEN FORT CHABROL TE BELLeVIULE. Een nachtelijke belegering. Zondagavond kwam een vrouw, wier kreederen met bloed bedekt waren, des avonds om kwart voor tienen te Belleville een kruidenierswinkef binnenstormen. „Mijn vriend heeft een moordaanslag op mij gepleegd", zeide zij tot den winkelier, „en nu heeft hij zich bij ons thuis, in de Impasse du Puits, gebarricadeerd. Hij zegt, dat hij zal schieten op de agenten, wanneer zij hem willen komen halen. Ze moeten maar voorzichtig zijn, want hij heeft een revolver en veel patronen." Twee agenten werden op den woesteling afgezonden, de vrouw werd naar het zie- kenhuis overgebracht. De beide agenten begaven zich naar de bedoelde woning. Op de tweede etage brandde licht. Daar woonde Andre Raby, een 43-jarig workman. Dien avond was hij om zeven uur smoordronken thuisgekomen. Na een revolverschot op de vrouw te heb ben afgevuurd, had dc onverlaat zic'n in het vcrtrek gebarricadeerd. Een der agenten stoop, zich achter een matras dekkend, de treden op. Zijn revolver hield hij in de hand. Hij kiop'te op de deur, en verborg zich onmiddellijk daarop in een nis. Dat was maar goed ook, want Raby opendc de deur iop'een kier en vuurde zijn revolver af. De agent vuurde terug, waarna Raby de deur weer sloot. Inmiddels kwamen er versterkingen op- dagen. Eenige inspecteurs en agenten kwa men op hei tooneef van den strijd aan. voorzien van sfalen schilden en toestellen voor stikgas, ten einde den moordenaar zonder levensgevaar te kunnen arresteeren. Uren gingen voorbij, zonder dat eenig geluid werd gehoord. Doch om drie uur 's nachts hoard en de agenten de deur van de kamer opengaan. Inderdaad zag men den befegerde op het portaal naar de trap- feuning sluipen. Hij keek naar beneden, en zag daar de agenten, die op de eerste etage de wacht hidden. Ook merkte hij, dat zij van schilden enz. voorzien waren. Raby keerde daarop in zijn kamer terug. opende het venster en riep den op straat surveilleerenden agent toe: „Je kunt bo ven komen, ik geef mij over." De agenten lieten zich dit geen tweemaal zeggen. Zij gingen de kamer van Raby binnen, namen hem gevangen, en vonden den revolver met 24 patronen onder een matras. De toestand van de gewonde vrouw is bevxedigend. een VREESEL1JKE ONTDEKKING. Een meisje te Reading ten Westen van Londen deed dezer dagen op haar terug- weg uit school een vreese{ijke ontdekking. Haar vader, een zekcrj Jennings, glazen- wasscher van beroep, was n.i. van een hooge ladder op het trottoir gevaflen, en aan de gevolgen van dien val overleden. Natuurlijk stonden weldra veel menschen om dit sfachtoffer van zijn be roep; niemand kende dozen blijkbaar in de buurt vreemden glazenwasscher. Ook zijn dochter bevond zich met haar schooKri; ndinnetjes onder de nieuwsgierigen. Zij zag den doode, en riep opeens onder tranen uit: O, het is mijn pnppie, mijn pappie. JEUGDIGE MOORDENAAR. Te Mouton (Frankrijk) heeft een knaap van 7 jaar een jongen van 2 jaar dood- geschoteri. De jeugdige moordenaar ver- klaarde in het verhoor, hem door de po- fitie afgenomen, bij ongeifck zijn speel- kameraad te hebben gedood. Het onder- zoek der pohtie schijnt echter uit te wij- zen, dat het veelbeljovend kind in toorn ontstoken, wijl de „speel!kameraad" hem knikkers geweigerd had, dozen met een geweer gedood heeft. KINDERWAOENDUWSTER. Een zckere mrs. Edwars van Mass Side, Manchester, heeft dezer dagen een eigen- aardig record gevestigd. Door sneeuw, re- gen en wind marcheerde zij van Mass Side naar Aidcrley Edge en terug, een afstand van 25 mijl '278 yard, in den tijd van1 6 uur 3 minuten en 43 seconden, terwijl zij daar- bij een kinderwagen voortduwde, waarin haar baby van 11 weken. Mrs. Edwards startte om 8 uur voor- middags en rustte om de tien minuten Baby kreeg da,: wat te drinken en ook de moeder nuttijgde wat voedsef Vrouw en kind kwamen in den besten wefstand aan. Mrs. Edwards is thans 32, en zij heeft zes kinderen. Op een mooien dag hoopt zij den afstand Londen Brighton binnen 12 uur af te leggen. ZWARE STORMEN hebben de Britsche kust en den Atlanti- schen Oceaan in de Iaatste dagen geteis- terd en aanzienlijke schade aan de scheep- vaart toegebracht. Het groofe Cunard- stoomschip Bcrengaria dat uit New York kwam, was Ddnsdag niet in staat Southamp ton binnen te varen. De passagiers en de post werden geland door middel van een stoombootje, dat als een kurk op de gol- ven danste. Op de reis naar New York en terug had de Berengaria acht draadloo- ze noodsignalen opgevangen, maar de af- zenders waren te ver weg voor hulp. De Berengaria beantwoordde Maandag het sein van een Franschen treiler, maar toen zij bijde plaats aankwam, verleenden reeds andere schepen bijstand. OP HET KANTJE AF. In Ealing (Engeland) stortte een 56- jarige timmerman van een hoogte van 20 voet omlaag, met het hoofd naar beneden. Hij was reeds een groot stuk gevallen. coen hij met een zijner voeten aan de punt van een ijzeren hck bleef „haken" en met de beenen omhoog, werd opge- h an gen. Zijn kameraden schoten ijlings te hulp en bevrijdden hem uit zijn hachelijke positie. In ernstigen toestand werd hij naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij o.a. ver- wondingen aan hoofd en rug bleek be- komen te hebben. EEN M1SLUKTE AANSLAQ. Een brutafe overval heeft in een winkel aan de rue de Lyon te Parijs plaats ge had. Een „heer", die in bedodden winkel een paar sokken kocht, en bediend werd door een lQjarig meisje, gaf haar een be drag van 3 francs in betaling. Zij moest geld jtieruggeven en begaf zich nu naar het in een donkcr gedeelte van den win- kef geplaatste kasregistrr. Plotseling gaf het heerschap haar een hevigen stomp in dc maagstreek en bracht haar met een schaar, die op de toonbank fag, verscheidene steken in het voorhoofei toe. Daarna wierp hij haar op den grond err duwde haar een prop in den mond. De kaslade, waarvan hij zich den inhoud wilde toeeigenen, viel echter op den grond, en verschrikt zette het individu het een loopen. Later vond men het meisje bewus- tefoos in den winkel liggen. Zij werd naar het ziekenhuis overgebracht om verbon- den te worden. VALSCHE MUNTeRSBENDE. QEKNIPT. Te New York zijn in de Iaatste dagen 64 personen gearresteerd in verband met de ontdekking van een bende valsche mun- tcrs, welke het land heeft overstroomd met valsche bankbiljetten, valsche munten en valsche postzegels, ter waarde van verscheidene miUioenen dollars. De ben de kocht ook met het door haar vervaar- digde geld groote hoeveelheden narcoti- sche middelen en sterken drank van de smokkefschepen. Men verwacht in totaal ongeveer dui- zend arrestaties. Ml JNOASONT PLOFFINO IN YORKSHIRE. In de Wheldajemijn in Yorkshire heeft Donierdagmorgen een mijngasontploffing plaats gehad. Op het moment, dat het on- geluk geschiedde, waren er 250 man in de mijn werkzaam, cr waren maatregelen ge troffen om een deef der steenkool met dynamiet te doen springerr. Het schot, dat daartoe werd afgevuurd, gaf aanlei- ding tot een hevige ontploffing. Blijk baar stond er gas in de mijn. De mannen waren, zooals ze later zeiden, door een „gordijn van vuur" omgeven. Een schachtjongen van 14 jaar werd bij dit ongeluk gedood, acht arbeiders liepen zware brandwonden op. SIOAREN VOOR VROUWeN. Naar een Londensch sigarenfabrikant heeft verklaarJ, is de vraag naar sigaren door vrouwen in Engeland in den laat- sten tijd zeer toegenomen, zoodat de si- garenfabrieken zich meer en meer gaan toe- teggen op het fabriceeren van kleine en zachtere soorten sigaren, speciaal voor de rooksters. EEN kind TER OVERNAME GEVRAAGD. Heeft iemand een vier jaar oude blauw- oogigen jongen over, en wil hij dien voor een zeker bedrag afstaan? Een officier van het Heilsleger in En- gefand, deelde volgens de Daily Mail in de Poor-faw conferentic inede, dat een on- gehuwde vrouwelijke dokter hem een op- oracht als bovengenoemd had gegeven, en dat zijn lastgeefster een kind van Schot- sche origine prefereert. KR1TIEK OP DE SCHATTEN VAN TOET-ANKH-AMeN. Volgens een bericht uit Birlijn zou, prof. Schiapparelli, dc bekendste Egyptoloog van Italie en d.irecteur van het oudheidkun- dig museum aldaar, zich tamelijk gering- schattend hebben uitgelaten over de vond- sten van Carnarvon en Carter in het graf van Toet-AnkhAme-n. Naar de foto's te oordeelen is er niets bij, dat opmerkelijk fraai of onbekend was. Vermoedelijk is, naar de professor meent, de tcmbe door latere vorsten gebruikt als een soort be- waarplaats van voorwerpen uit oudere graven, die gernakkelijkex eeri prooi van dieven konden worden. Ook vindt hij de vondsten niet zeer omvangrijk. In 1884 bijvoorbeeld, zijn er veel rijker vondsten gedaan, waarbij niet a Ties opgestapeld was zooals in het graf van Toet-Ankh-Amen. In alle tot dusverre gevonden ongeschon- den graven heerschte de grootst mogelijke orde, in plaats van deze verwarring. Bovendien zaf niemand de thans gevon den kostbaarheden vergelijken bij de oude re vondsten uit pyramiden, die tien eeuwen ouder zijn. HERBERGIERS BIJ DEN ONBEKENDEN SOLDAAT. Om de zoovcelste krans te leggen op het graf van den Belgischen Onbekenden R E C D A M E, JSO CEMT Soldaat te Brussel, zijn Zondag 800 Bel- gische herbergiers erheen gewandeld. Wie weet, had die onbekende soldaat niet bij een hunner wet eens over de toonbank gehangen Die herbergiers waren nu toch eenmaaf in Brussel bijs elfear om legen de alcohol- wet te protesteeren. Te midden van al het geprotesteer was zoo'n bezoek aan het veel-misbruikte graf van den Onbe kenden Nationalen Held een prettige af- wisseling. Wat die Onbekende wel ge- dacht zal hebben, toen daar 1600 jenever- Iistenvoeten iangs en over hem heen schui- felden HOE Men vaardioheid voor OPERATIE KRIJGT. „Aan den geneesheer uit de algemeene praktijk, die er misschien tegen opziet wan neer hij af en toe moet opereeren, omdat zijn vingers niet zoo bedreven zijn, kan ik het maken van een wollen haardkleedje aanbevelen". Dit is de raad van dr. Charles J. Hill in het Britisch Medical Journal. Men zal misschien gefachen hebben, zegt hij, om de mededeeling onlangs van een bekend chirurg, die zijn studentcn, wier handen voor operaties nog verkeerd staan, aanried, zich te oefenen in het stoppen van sokken, mijn eigen ervaring heeft bewezen dat het een goede raad was. Dr Hill was ver- baasd over de vastheid van hand en vhig- heid van vingers, die hij verkregen had, nadat hij eenige maanden fang zich bezig had gehouden met het knoopen van een wollen haardkleed. DIEVEN MET DEN LASSO GEVANGEN. De politie te Lyon had een voorstellirtig van cowboys bijgewoond en daar ook met lasso's zien werpen. Zij vond dit zoo aar- dig, dat zij het ook1 wel in toepassrng wilde brengen bij de dievenvangst. Er werden speciale lasso's vervaardigd voor politiege- bruik en wekenlang hebben de politieman- nen zich in het werpen daarmee geoefend. Thans hebben zij het nieuwe werktuig voor het eerst praktisch toegepast en met alles— zins bevredigend resultaat. Twee gevaarlijke boeven, Francois, Bede en Fcrnand Morel, hadden ingebroken in een woning op een derde verdieping in het centrum der stad. Zij waren met revolvers gewapend en had den een flinken voorraad amunitie bij zich. waarmee zij de bewoners, die hen ontdekt hadden, in bedwang hidden. Toch slaagde een dezer er nog in, de politie te waarschu- wen en toen deze kwam, wilden de inbre- kers zich uit de voeten maken. Eensklaps echter suisden de lasso's door de tucht en eer de bandieten wisten wat hun over- komen was, lagen zij in de strikken ver- ward in de gang van het huis en konden gemakkelijk ingerekend worden. LIEVe HUISQENOOTEN. Te Lorient in Frankrijk woonde reeds sedert tal van jaren de oud-kapitein der marine Reculeux. De oude man bezat wat spaarduiten en leefde rustig en tevreden op het villatje „Terre-Neuve", dat zijn eigendom is. Hij was trotsch op de diverse verzamelingen kunstvoorwerpen en rnerk- waardigheden, die hij gedurende zijn veei- bewogen (oopbaan uit alle deelen der we reld had bijeengebracht. De oude was juist dezer dagen 83 jaar geworden. Hij kreeg jarenlang geregeld bezoek van zijn schoon- zoon Blanchet, die 67 is, diens vrouw, op het oogeoblik 53 en zijn kleindochter, 25 jaar oud. Later namen zij alle drie hun intrek in de woning van den ouden man. Veel pleizier heeft hij echter niet van ziin farnilie. Herhaaldelijk vroegen zij hem om geld. Bovendien hadden zijn gasten zes maanden geleden, zij het dan ook zonder succes, getracht, den ouden man de vrije beschikking over zijn geld te ontnemen, onder voonvendsef, dat hij kindsch was ge worden en zijn vermogen verspilde. Zif wezen den oude twee kamers toe, waar- mede hij zich maar tevreden moest stel- len. De oude kapitein kwam tegen zooveel aanmatiging in opstand, zooveel als hij maar kon. Zondag jl. gingen de indringers evenwel war al te ver in hun trutalfteifi, zoover zelfs, dat de justitie, toen zij daarom wird verzocht, gelegenheid had in te girijpen. De familiele len waren de kamers van den ouden man binnengedrongen en eiscbten al zijn geld en effecten op. Toen hij wei gerde en zich kwaad maakte, pakten zij hem aan armcn en beenen en wierpen hem op zijn bed, waarop zij hem vastbonden. Toen hadden zij vrij spel om alle mc.u- belen te kunnen onderzoeken. Daar de oude om hulp fecgon te roepen, st: pte zijn kleindochter hem een prop van kranten- papier in den mond. De huiszoeking leverde 70.000 francs aan effecten op. Dit was de farnilie echter nog niet genoeg, zij pakten ook de vefe waandevolle kunstvoorwerpen in. Vervol- gens verlieten zij de woning met onbe kende bestemming, terwijl zij hun slachtof fer in zijn hulpelooze positie achterlieten. DE GANS MET DE GOUDEN KROP. Een boerenvrouw te Invermore (Britsch Columbia) vond op een goeden morgen haar mestgans met een opgezwoften krop dood in het hok liggen. Zij onderzocht de krop en vond daarin.... stofgoud, ter waar de van 40 dollar. De gans was gemest in een ruimte, waardoor een beekje stroom- de en zij had vermoedelijk bij het slobbe- ren barrels en stofgoud binnengekregen, dat door het water van de een of andere „pocket" werd meegevoerd. Natuurlijk kon de vrouw zich niet stilhouden en weldra stroomde het goudlustigen en was de ge- heele omtrek gepacht. Men is van plan met kracht te gaan delven, zoodra het voor jaar weer het toelaat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 6