EEN ONFEILBAAR HUlSMiDDEL VOOfi INDIGESTIE. De Waterleiding voor Zeeovscti-Vlaanderen. PBEDIKBIUETEI, 6EH£WaDE BERiCHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGER ik gee.f U alles terug, op een voorvvaarde, en die is, dat wij slechts een volk zullen uitmaken, een gezin, een republiek". (Be- weging.) „Ik zal mijn vestingen sloopen, gij zult het de uwe doen. Mijn wraak is de broederschap." (Aan de linkerzijde: „Bravo. Bravo.") „Geen grenzen meer. De Rijn voor alien. Laten wij dezelfde republiek vormen, laten wij cl Vereenigde Staten van Europa zijn, Laten wij een bond van het vasteland op- richten, laten wij de Europeesche vrijheid belichamen, laten wij den wereldvrede ver- wezenlijken. En nu, laten wij elkaar de hand geven, want wij hebben elkaar een dienst bewezen. Gij hebt ons van onzen keizer bevrijd, wij bevrijden u van den uwen". Bravo. Bravo." Toejuichingen). Aldus het visioen van Victor Hugo in 1871. Met de instemming die het verwierf. De herwinning van ElzasLotharingen, de bezetting van den linker Rijnoever en de vexjaging van den Duitschen keizer zijn uitgekomen. De verbroedering in het be- lang van den wereldvrede helaas niet TER NeUZEN 2 Maart 1923. NOLSON'S HAVENBeDRIJF. Wij namen heden een kijjkje op het ter- rem tusschen de 2 kanaalhavens, waar men voor Nolson's Havenbedrijf volop werk- zaam is, met de werkzaamneden voor het installeiren van dat bedrijf, hetgeen voor deze haven een werk van bet re ken is mag worden genoemd. Het schenkt in deze tij- den van malaise, van bezwarende cmstan- digheden voor herleving van ons haven bedrijf. weer eenig verlrouwen op de toe- komst, dai mannen, geheel in het bedrijf doorkneed, het initiatief nemen voor het daarstellen eener zoo grootsche onderne- ming, die, bij welslagen niet alleen tot voordeel kan strekken der oudernemers, maar van grootc beteekenis kan zijn voor de oplossing van de gestadige werkloosheid onder de transportarbeiders. Groote massa's materialen voor het leg- gen van sporen. te plaatsen kranen en te bouwen koiossale hangar, enz. zijn reeds aangevoard. Op het oogenblik is men druk bezig met het maken der betonnen fundee- ringen. Er moet nog heel wat worden ver- richt. err alles in orae is, doch men hoopt, ondanks de toestanden in de Roer de toe- zending van verschiltende ijzerconstructies vertragen binnen e.en maand of drie met het gen eel e bedrijf gereed te zijn. Reeds deze maand wordt begonnen met het aan- en vervoeren van steenkolen en cokes uit Engeland, met bestemming voor brankrijk. A.s. Maandag wordt het eerste stoomschip verwacht. Voorloopig zal het k)6sen natuuriijk met de bestaande oude unstallatie moeten geschieden. Moge dit het begin zijn van een voort- durende herleving in het havenbedrijf. On- je stad heeft dat noodig. DE TENTOONSTELLING VAN DEN HANDWERKCURSUS. J,i. Woensdagnarniddag werd in een der lokalen van de ambachtsschooi alhier de r.op.ekonuigde tentoonstelling gehouden van voorwerpen, vervaarqigd door de leer- Ungen van de cursussen, die alhier gehouden worden onder bestuur van een dames-comite uit de viereenlging ,,Hulpbetoon door Sa- meawerking" met medewerking van de Middelburgsche industrieschool. Het bestuur van laatstgenoemde inrich- tmg had bericht gezonden ditmaal verhin- derd te zijn, 'mi de tentoonstelling tfe be- zoeken. Toen de voorzitter der vereeniging, de heer Huizinga, het woord nam oin de ten toonstelling te openen, Waren tegenwoordig de leerlingen en tal van moeders, familie- leden en belangstellendfen. Hij kon met vol- doening wijzeri op het klimmend succes van den cursus en bracht hulde aan de leerares mej. Markesteijn, die er niet alleen slag van blijkt te hebben uitnemend met de leerlingen te kunnen oittgaan, maar o >k om deze gron- dig en degelijk te onderwijzen en de meisjes en vrouwen die den cursus volgen kundig- heden bij te bfengen, waar ze voor hun ge- heele verder leven nut en voordeel van kun- rten trekken Voor zich en de geZlnnen waar- toe ze behooren. Bij een bezichtiging der uitgestalde arti- kelen bfeken de resultaten van het uitbreiden van den cursus. Er waren nu niet alleen degelijk en ketirig bewerkte linnen goederen, doch ook fraaie handwerken en costumes. Uit alles blijkt, dat het een uitnemende gedachte is gevyeest, om dit onderwijs aan te vangen, en dat het meer en meer burger- recht verkrijgt, dat het gewaardeerd wordt door hen die van den cursus hebben gepro- fiteerd en dat het ook meer en meer de aan- dacht trekt van hen die de resultaten aan- schouwen. Staande de tentoonstelling gaven zich reeds leerlingen Op voor de nieuwe cursus- sen welk aantal Donderdagavond, den voor aangifte bepaalden tijd, sterk vermeerderde. Wij wenschen de initiatief nemende ver eeniging en de leerares succes op dit be- langrijke werk, de leerlingen voldoenin'g dat ze er van hebben geprofitcerd. LIJST VAN ONBES1 ELBARE BR1EVEN EN BRIeFKAARTEN, terugontvangen in de 2e helft der maand Februari ten postkantore te Ter Neuzen. Brieven Binnenfand: Mevrouw Aleksmaar, te Stompetoren. Brieven Buitenland W. Willis, Galveston. NOT A: Aanbevofen wordt om het adres van den afzender op de stukken te ver- melden, opdat deze bij onbestelbaabheid kunnen worden teruggegeven. Voorts is het gewenscht alle per post te verzenden stukken steeds van een volledig adres straatnaam en huisnummer te voorzien. TELEGRAMFORMUL1EREN. Door den directeur-generaal van de Pos- terijen, Telegrafie en Telefonie werd aan de Kamer van Koophandef en Fabrieken verzocht t tanghebbenden op het volgen- de te Wiijzen. Meermafen worden door den handel for- mulieren, welke bv. wat Worm, kleur en wijze van slutting betreft, zeer veel gelijken op de telegramformulieren bij den Rijks- telegraafdienst in gebruik. Daar het van veel belang is, dat de Rijks- formulieren dadelijk door het publiek wor den h'erkend, is het bezigen van dergelijke recfamebiljetten uit dat oogpunt onge- wenscht. Vooraf het gebruik van uitdrukkingen als Telegram, Spoed-telegr. Rijkstelegram e.d. vordient in dit verband afkeuring. Bovendien zij opgemerkt, dat de na- druk van de tefegramformulieren is ver- boden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmetteliike ziekten over de week van 18 tot en met 24 Febr. in de prov. Zeeland, bedroeg: Diptheritis: Koudekerke 1; Ossenisse 1 GRENSKANTOOR TE ST. KRU1S. Op 28 Febr. zijn afgekondigd de St.bl. No. 41 K. B. van 17 Febr. 1923, tot op- heffing van het grenskantoor te St. Kruis aan de Brakke en van de daarheen voere.nde heerbaan. ZU1D-BEVELANDSCHE JONGENS EN MEISJES NAAR ENGELAND. De heer Houtekamer te Kloetinge heeft een uitnoodiging ontvangen om omstreeks Pinksteren een zanguitvoering te geven 1e Folkestone met een koor van Zuid-Beve- landsche jongens en meisjes in nationale costuums gekleed. Wellicht gaat de reis ook naar Louden Zooals bekend was de heer Houtekame" tc Westkapelle de leiding der Kleine West- kapelaars en met deze jeugdige zangers- schaar is hij meermalen ook buiten de provincie met groot succes opgetreden. LANDMACHT. Bij Kon. besluit van 24 dezer is met in- gang van 1 Maart: a. met behoud van recht op pensioen, een eervol ontslag uit den militairen dienst vet leend: op zijn aanvrage, aan kapitein A. D. Put- man Cramer, van het regiment vesting- artillerie, met de verplichting om ter be- schikking te blijven; a. benoemd bij het reserve-personem kv landmacht, bij het wapen der artillerie, bij het regiment vesting-artillerie, tot reserve- kapitein, kapitein A. D. Putman Cramer, voornoemd. PHILIPPINE. Bij de op Woensdag j.l., in het cafe „Au Port", van den heer A. Wiskerke, ge houden aanbesteding voor het bouwen van een R. K. kerk, werd ingeschreven als /olgt: A. Roegiers te Philippine voor 129.980; C. Schaffelaar te Ter Heijde voor 120,880; A- v. de Walle te Hulst voor f 118.700; Groosman te Middelburg voor f 117 650; M. Dhaeme te Ter Heijde voor 114.500; Th. Wieleman te Hoofdplaat voor 113.900; H. v. der Velden te Ter Neuzen voor 112.640; Gebr. van Alphen te Oosterhout voor 109,430; P. van Meer te Oosterhout voor f 105.893; Fa. J. A. Mol te Breda voor 104.420; A. Vernaeve te Sas van Gent voor J 99.835; P. F. Voet te Kloosterzande voor 98.900; A. Weterings te Raamsdonkveer voor 90.850. AXEL. Door de Geref. kerk athier is het vol gende tweetal opgemaakt: ds. W. L. Korf- ker van Barnevekl en ds. C. Laarman, van Scharendijke. BOSCFKAPELLE. De onroerende goederen der weduwe Van Damme-Van Esbroeck, onlangs penbaar geveild door notaris Dregmans en ingesteld door J. Baart alhier op /7000, zijn bij ver- blijf op 27 dezef aan voornoemden hoog- sten bieder voor dit bedrag toegeweze n. Woensdagmiddag moesten we haast onwillekeurig getuige wezen van een ernstig ongeluk. Een voerman reed in drat op zijn kar ge- zeten, niet ziende, dat er een meisje van omstreeks acht jaar op geen meter afstand, met den rug naar de kar gekeerd, midden in de straat stond. len 15jarige knaap zag dit en had de tegenwoordigheid van geest, het kind op't critieke oogenblik voor't wiel van daan te rukken. STOPPELDIJK. Deze week heeft hier een brutale inbraak plaats gehad bij de wed. Schelfhout, winkc- lierster, midden op 't dorp woonachtig. Na vruchteloos aan 't achtergebouw een rolluik geforceerd te hebben, hebben dc die- ven (er waren er zeer waarschijniijk een drietal) een glas in de achterdeur ingedrukt, waarna ze door de opening den sleutel, die van binnen op de deur zat, konden bereiken en zich zoo toegang wisten te verschaffen tot keuken en winkel. In deze laatste heb ben ze alles doorzocht en overhoop gehaald; kruidenierswaren, rekeningen en dergelijke door elkaar en over den vloer gegooid en zich meester gemaakt van den inhoud der winkellade tot een bedrag van pi. tn. 15. Tot een aangrenzend vertrek konden ze geen toegang verkrijgen, omdat de bev,mon ster bij het ter ruste gaan, dit had afgeslo- ten en den sleutel mee naar boven had ge- nomen. Toch hebben ze beproefd de deur te openen, 't geen aan't verwrongen slot merk- baar was. Omstreeks half drie in den morgen werd een der dochters wakker, opende het boven- raam en bemerkte beneden bij de voordeur een persoon, wien ze vroeg, wat hij daar zocht. Deze blijkbaar op den uitkijk, ver- wijderde zich op't geroep van het meisje in de naast de woning liggende dreef, ,vaar- schuwde zijn kornuiten van binnen en namen gezamenlijk de vlucht door de ..Grafelijk- lieid" in de richting van den Margarethschen dijk, met achterlating van een kous, die denkelijk dienst deed als schoenbedekking en een stok, aan't eind van scherpe spijkers voorzien, waarmede iemand voor altoos het zwijgen kon worden opgelegd. Ofschoon onmiddellij.k door de politie een onderzoek werd ingesteld, heeft dit tot he- dien nog niets omtrent de daders aan't licht gebracht. Wie vreest niet aldus schrijft men ons den nood der tijden? Wie acht niet ver- sobering en bezuiniging in openbaar en particulier leven noodzafcelijk? Maar behalve bezuinigingsmaatregelen, dus negatieve, zijn ook de positieve noodig, dat zijn de maatregelen die, ingegeven door gezond optimisme en verstandig vooruit- zien, de verbetering van toestanden beoo- gen, om den bestaansstrijd voor de toekomst te verlichten. Een dergelijk inzicht zal in onzen tijd van bezuiniging niet schromen voor uitgaven, mits voor productieve werken. Een goede watervoorziening is een eerste vereischte voor de volksgezondheid, voor de veeteelt, het zuivelbedrijf en de industrie. De ouden besteedden er schatten aan, onze beschaving miste aanvankelijk het in zicht in het nut ervan, maar de laatste halve eeuw heeft de oogen geopend. Ook ons land is niet achtergebleven en in de laatste jaren zijn zelfs vele platte- landsgemeenten de zegeningen van een goede watervoorziening deelachtig gnwor- den. Zuid-Beveland bezit sinds 1913 zijn waterleiding; het Provinciaa! Waterlei- dingsbedrijf van Noord-Holland voorziet reeds 56 gemeenten van zuiver water, dit jaar zullen de waterleidingen voor het eiland Tholen en voor't Noordwestelijk deel van Noord-Brabant gereed komen; in aan- bouw is een centrale watervoorziening in Friesland en voor een in het Westland had onlangs de aanbesteding plaats. Zeeuwsch-Vlaanderen wacht nog altiid op zijn waterleiding. Tal van gemeenten heb ben er steeds gebrek aan goed water en vaak aan voldoende water, de industrie lijdt er groote schade door het. brakke grondwater, groote uitgaven voor het boren van diepe putten blijken vruchteloos. Van 1910 dateeren de plannen voor een centrale watervoorziening die voorloopig geen resultaat hadden. In 191H werd Rijkssteun verkregen voor het opmaken van een volledig plan, waar mede het Rijksbureau voor Drinkwater- voorziening werd belast. Van alle zijden werd de zaak bekeken. Nagegaan werd ot de bodem van Zeeuwsch-Vlaanderen zell voldoende goed water bevatte. Het bleek, dat zulks inderdaad in de omgeving van St. Jansteen en Clinge het geval was; uit- gebreide en kostbare pompproeven en on- derzoekingen hebben de noodige zekerheid verschaft. Een andere oplossing werd onderzocht: waterwinning op den Brabantschen wal. Een speciale Staatscommissie werd hiertoe in gesteld waarin specialifelfen op het gebied van waterstaat, waterleiding, zinkers voor gas en water, zitting hadden. Deze com- missie concludeerde, dat het technisch mo- gelijk was, het water uit Noord-Brabant door een zinkerbuis door de Schelde te voe- ren. Zij gaf de beste oplossingen voor dit vraagstuk aan onder bijvoeging van kosten- be^rootingen. Vergelijking van deze kosten met die vooi het geval van waterwinning in Zeeuwsch- Vlaanderen zelve wees uit, dat de laatste oplossing verre de voorkeur verdient. De beschikbare grondwaterhoeveelheid in dit gewest, die geregeld door den regenva! wordt aangevuld, is zeker voldoende om blijvend in de behoeften van de bevoiking. de industrie en den veestapel te voorzien, zooals deze zich naar menschelijke bereke- ning in de eerstvolgende dertig jaren zullen ontwikkelen. Mocht die ontwikkeling een sneller beloop hebben, dan zal men tijdig genoeg nahr uit- breiding van de waterwinningsmiddelen in Zeeuwsch-Vlaanderen ktinn^n uitzicp cn al- tijd ten laatste rtbg ftft*hfetaanleggeti van een zinker door de Schelde kunnen over- gaan. Alle werken der .waterleiding blijven daarbij in gebruik, en het uitstel van den bouw van den duren zfTfker o.a. zou in- tusschen een zeer hoog bedrag aan rente en afschrijving hebben besprfard. Dit alles en veel meer zal te lezen zijp in het door het Rijksbureau voor Drinkwateivoor- ziening samengestelde beknopt rapport, dat binnenkort door het waterleidingcomite aan alle Zeeuwsch-Vlaamsche gemeenteraden en belangstellenden zal worden toegezonden. De te verwaehten rentabiliteit der onder- neming, gegrond op zeer matige verwach- tingen en draaglijke tacieven zal erin wor den uiteengezet. Daarop zal dan de beslissing moeten va!- len of de gemeenten al of niet zullen samen- werken om dit grootsche plan uit te voeren. Mogen dan de raadsleden hunnen ver- antwDordelijkheid beseffen. Moge hun oor- deel op een gronctige oyerweging en studie van het plan, waartoe alle gelegenheid be- staat, worden gebaseerd. Want al te gemakkelijk zal het zijn, zon der meer de plannen af te wijzen met een beroep op den somberen tijd waarin \yij leven: immers, deze kan juisf de uitvoering van inderdaad productieve werken urgent maken. Al te gemakkelijk ook om het oor fe leenen aan hen, die zonder ijadere studie en zonder eenige verantwoordelijkheid zich ge- roepen achten de met zqoveel moeite en ar- beid opgemaakte plannen te critiseeren en andere „betere" oplossingen aan te geven, niet aan het juiste adres, doch in het open baar, in vergaderingen en couranten-arti- kelen. Hun uitingen kunnen niet anders dan den oppervlakkigen leek imponeeren, die wel hun opzienbare woorden en geschriften op- neemt, doch niet de gegevens der deskun- digen verwerkt. De ernstige buitenstaander zal echter aan dergelijke tegenwerpingen en voorstellen geen hoogere dan hun werkelijke waarde toekennen en begrijpen dat de totstandko- ming van een werk alleen verzekerd is, wan neer alien eendrachtig samenwerken op de door serieuze studie aangegeven grond- slagen. Deze te ondermijnen is niet de juiste me- thode om de zaak te bevorderen. RECHTZAKEN. Arrondisseinents-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 3 Maart de volgende vdnnissen uitge- sproken E. J. S., oud 22 j„ bakkersknecht te Hulst, is wegens verduistering veroordeeld tot 25 gld. boete of 25 dagen hecht. P. F. de M., oud 19 j„ koopman te Groede, is wegens mishandeling veroor deeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. J. J. B., o|id 24 j„ dekknecht te Ter Neuzen, is wegens beleediging veroordeeld tot 25 gld. boete of 25 dagen hecht. A. M. B., oud 20 j„ aroeids>ter te Over- slag, is wegens mishandeling veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. HET WERKLOOZE RAADSLID. Voor de rechtbank te Rotterdam stond Dinsdag terecht de 33jarige arbeider J. N. Krijgsm;m, soc.-dem. raadslid te Capelle a. d IJssef. Bckl. was georganiseerd in den Ned. Bond van Metaalbewerkers. Een tijd lang was hij werkloos geweest en als zoodanig genoot hij een ondersteuning uit de werkloozenkas. Toen hij evenwel bij de Holland-Amerika Lijn werk vond, verzuim- de hij dit op te geven, zoodat hij toch zijn uitkeering kreeg. Wegens oplichting eischte het O.M[. 6 •'mnanden igevangcnisstraf tegen hem. Zondag 4 Maart 1823. GEDEELTELIJKE MAANS- VERDUISTER1NG. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag (2 op 3 Maart) vindt een gedeeltelijke vnaansverduistering plaats. Om halftwee treedt de maan, die dan al door het Zuiden heen is, in de bijschaduw der aarde, iets na kwafc voor drie komt zij in de slagschaduw de grootste phase der verduistering vindt plaats te tien minuten voor vier, even voor vijf uur verdwijnt de maan uit de slagschaduw, even na zes uur ook uit de bijschaduw. De maan is dan bijna onder. De verduistering begint aan den Oostkant der maan en eindigt aan de Westzijde. DOOR EEN KNOOP VERRADEN. De dader van den inbraak in de R. K. kerk te Overdinkel, waaruij een iniskeik werd gestolen van vrij groote waarde, is in Quitschland gearresteerd. De inbreker nad een knoop van zijn kleeren verioren Deze knoop, aan de. Duitsche politie ter hand gesteld, leidde tot de ontdekking. OVEN GeSPRONGEN. Aan d e glasfabneken van den heer B. te Nieuw Buinen is een oven met gesmoi- te.n glas gesprongen, waarschijniijk tenge- volge van sclieuren. De wit-gloeiende mas- sa stroomde door de fabriek, alles in vuur en vlam zettende. De arbeiders wisten hec vuur echter spoedig te beperken, zoodat de fabrieken verder gespaard bleven. Een twintigtal arbeiders worden evenwel werk loos door dit ongeluk. EEN WAARSCHUW1NG. De commissaris van politie tc Tilburg geeft belanghebbenden in ovcrweging, bij hem inlichtingen in te wiimen alvorens han- delsrelaties aan te knoopen met C. P. Jans- sen. wonende Prinses Sophiastraat 58, te Tilburg, handelende onder den naam firma C. P. Janssen, in borstelwaren, zich tevens noemende zaakwaarnem-.r, informatieagent, incasso, enz. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Te Woudenberg zag de landbouwer S. licht branden in den koestal. Bij een elee- trische lamp vond hij het lijk van de^i lo- jangen knecht, die blijkbaar in aanraking was gekomen met den draad en den stroom door het lichaam had gekregen. 100JARIGE OVeRLEDEN. In de Antwerpsche voorstad Berchem is overleden de wed. Sophie, geboren te Gheel op 21 September 1821. Zij is dus ruim 1(H) jaar geworden. Het oude vrouw- tje was den laatsten tijd sukkelend en werd van bed naar den leuningstoel gedragen en omgekeerd. OPLICHTING EN BEDRE1GING De 26-jarige dienstbode Jantje K. te Rui- nerwold afkomstjg uit Ruinen, is als ver- dacht van oplichting en bedreiging geyanke- lijk naar Assen gebracht. Het meisje schreef o.m. aan geachte ingezetenen van Ruimer- wold dreigbrieven van allerlei aard. Als dit of dat gebeurde of niet gebeurde, zou bin nen 24 uur het huis in brand worden gesto- ken enz. Ook deed zij valsche famiHe-adver- tenties plaatsen. VIERVOUDIGe MOORD OP EEN BOeRDeRIJ. Als gevolg van een twist op een hoeve bij de gemeente Du Fresquet, in het Fran- sche dVpartement Gers, heeft een boeren- knecht, Marcel Bonnefemm met geweer- schoten gedood den boer, Ducaffe, 58 jaar, zijn zoon, 30 jaar, diens vrouw en de schoonmoeder van laatstgenoemde. De drie kinderen van den jongen Ducaffe. resp. 11, 9 en 1 1/2 jaar, zijn als door een wonder aan den doOd ontsnapt. Donder dagavond toen hij van de markt te Eauze texugkeerde, kreeg de jonge Ducaffe twist met den knecht, die bewecrde, dat de jonge baas zijn pet moest hebben zoek gemaakt. De twist Hep vrij hoog. Thuis gekomen sloop Bonnefemme naar zijn kamer en keer- de terug met twee jaohtgeweren. Zonder een woord verder te spreken, scjioot hij de ze op zijn slachtoffexs al. Vader en "feoon werden doodelijk getroffen. De jonge vrouw wilde door het venster vluchten, maar de ellendeling joeg haar een kogel in den buik. De moeder, die kernnnd in een hoek stond, werd met een laatste schotl meedoogenloos door den moordenaar afge- maakt. De geweren waren toen niet meer gela- den, maar Bonnefemme wierp zich op de kinderen, die in de grootste ontzetting dit gruwelijk bloedbad hadden bijgewoond. maar zij slaagden er in te vluchten, terwijl het jongstc kind, dat in bed lag, aan de aandacht van den onmensch ontging. De buren, door de kinderen gewaar- schuwd, sneldcn toe, .aaar de moordenaar had zich reeds uit de voeten gemaakt. Het parket was spoedig ter plaatse en alle gen darmes uit uen omtrek niaakten jacht op den moordenaar. Deze was in 1891 geboren in het naburi- ge gehucht Penebert, op een melkerij, waar zijn zuster nog woonde. Daar bega- ven di gendarmes zich terstond heen, maar de zuster bevveerde, dat zij haar broeder in geen maand had gezien. Hij kwam an- der.s geregeld om de veertien dagen daar zijn schoone goed halen. Niettemin door- zochten de gendarmes het geheele huis. maar inderdaad von den zij et niemand Zij gingen heen, maar een hunner bleef bij het Huis in hinderlaag liggen. Den volgenden dag, om half vijf, 's mid- dags zag deze gendarme een man, die leu- nend op zijn stok, de melk>—'j naderde. Hij heikende dadelijk Bonnelemme en wachtte tot deze in zijn onmiddellijke na- bijheid was. Toen sprung hij te voorschijn eu sonimeerde den moordenaar zich over te geven. Deze zette het op een loopen, achtervolgd door den gendarme en sprong in een naburige sloot, waarvan het water hem tot het middel reikte. Toen begreep hij, dat verdere pogingen om te vluchten vergeefsch zouden zijn en gaf zich over. De gendarme ontwapende hem, want in den stok, dien hij bij zich had, bleek een schietwapen te zijn verbor- gen, en bracht hem naar de gendarmerie. De moordenaar bood niet het geringste verzet. In zijn eerste verhoor bekende hi| onmiddellijk zijn misdaad en hield vot dat die twist over zijn pet er de eenige aan- leiding toe was geweest. Men vond 514 francs op hem, maar hij beweerde, dat dit geld hem toebehoorde. Het waren zijn spaarpenningen. VOORWERPEN VAN WAARDE STELEN Maandag a.s. begint te Berlijn een ge- ding tegen eenige „dames" en „heeren", uit goede kringen dier stad, ver bedreven in de kunst uit warenhuizen enz. voorwerpen van waarde te stelen. Het huis dezer hoofd- beklaagde, een vruuw van Nederlandsche geboorte (helaas!) die met haar familie het bedrijf uitoefende, was een waar pakhuis van gestolen pelswerk, sicrhden enz. KLEINE OORZAKEN, GROOTE GEVOLGEN. Een zekere iieer CooJisoh uit f-jewtown in Engeland, lid van den graafschapsraad van Montgomery, Heeft, blijkens de Daily Telegraph, een leelijk avontuur beleefd als indirect gevolg van een gewone verkoud- heid. De heer Cookson had n.l. in den zak van zijn vest een fleschje ammonia gestoken, waarvan hij telkens den inhoud opsnoof, om „lucht te krijgen". De warmte van zijn lichaam maaktc evenwel, dat op een gcgeven oogenblik, de gttssen. die zich in het fleschje oniWikkeldl-n, de kurte er a4 deden springen, zoodat de inhoud hem in het gelaat vloog. Hij liep ernstige verwondingen bij zijn.iogen op, en het zal de vraag zijn, of hij het ge- zieht behoudi. euchtschipbreukElingen OP ZEE. Vijf Britsche militaire vliegers van de luchtvlootbasis op Malta hebben dezer da gen het ongeluk gehad, met hun toestel in zee te vailen, nadat zij eerst in den mist waren verdwaald geweest. De machine ge- raakte onklaar en daardoor waren de avia- teurs genoodzaakt op het oppervlak der zee te dalen. Hun ..landing" geleek echter meer op een val. Aangezien, zij slechts een kortc vlucht hadden widen maken, was hun toestel zon der eenige proviand en gedurende de twee dagen welke zij hulpeloos op zee moesten ronddrijven, hadden zij voedsel noch drin- ken. Ten slbtte werden de luchschipbreu- kelingen opgemerjft doqr ,een stoomschip, dat naar Algiers op weg was. De mannen waren tofaal uitgeput van de vermoeienissen en de doorstnne emotie. Twee hunner verkerrdbn reeds in levens- gevaar. Het is een feit, zeer goed aan geneeskundi- gen bekemt, dat ongeveer 90 per cent der ge- vallen van ir,digestif, dyspepsia, gastritis, er,z. het gevolg zijn van, of vergezeld gaan door, overmatige aciditeit der maag. Hierdoor wordt duidelijk a'angetoond, dat de verlichtiag en voorkoming (lexer aandoeningen bijna uitslui- tend afhankelfjk zijn van het onschadelijk maken van dit zuur. De verstandigste, zoowel als de doelmatigste wijze waarop dit kan ge- schieden is door het gebruik vah een half thee- lepeltje Gebismureerd Magnesium, na het nut- tigen van vOedsel of wanneer pijn wordt op- gemerkt. Hierdoor wordt het zuur onmiddollijk onschadelijk gemaakt, de pijn en ongemakken verdvrijnen en de maag wordt in staat gesteld haar werk op eene pijnlooze, normale wijze te verrichten. Profceert het eens! Koopt een flacon Gebismureerd Magnesium nog heden bij Uw apotheker, gebruikt dit middel volgens de gebrtuksaan Wij zing en eet dan wat gij wilt en wanneer gij wilt zonder te behoeven U te be- kommeren over de pijn of ongemakken die volgeii zullen. Gebismureerd Magnesium Depot, Nassaukade 314, Amsterdam. Verkrijg- baar bij alle goede Apothekers en Dvogisten, o.a. bij A. VAN OVERBEEKE—EEUNIS. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 94 u. en 2 u., Ds. A. Timmerman. Sluiskil. 94 u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en '2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Axel. 94 u., leeskerk en 2 u., Ds. Akersloot van Houten Roos, Doopsbediening. Sas van Gent. 94 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., geen diensb Hontenisse. 10 u., Ds. Hermanides. Gereformeerde Kerk. Hoek. 94 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. K Groen van Zwijn drecht, Bediening H. Avondmaal Gereformeerde Gemeente. Vlooswjjkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en u., Ds. Neerbosch Oud-Gereformeerde Gemeente. Vfooswykstraat) Ter Neuzen. 9 u.. 2 u. en 54 u leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaau). Ter Neuzeii. 54 u., Evangelisatie. B. K. Kerkdiensten te Ter Nenzen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 uur. Namjddags om half drie Lof.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2