ALSEiEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIE8LAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANDEREN. No 7420 Maandag 26 Februari 1923 63e flaargteug. DRANK WET. IETH00DL0TTIB UHIIK BINNENLAND. B U I[T EJ^ L A H d FEUILLET0N TWEEDE KAMER. Vergadering van Vrijdag. De interpe!latie-Van Ravesteijn komt Woensdag aan de orde. Aan de orde is de wijziging van de Huur- commissiewet en de Huuropzaggingswet. De heer Zijlstra (a.-r.) beveelt het ontwerp aan. Het is een stap naar het vrije verkeer. De huren van veel woningen zijn toch reeds tot de toelaatbare grens gestegen. Spreker wil woninggroepen boven een bepaaide huurwaarde van deze wetsbepalingen vrij- stellen. De heer J. ter Laan (s. d.) bestrijdt het ontwerp heftiig. Spreker mist politieke en oeconomische noodzaak en elke motiveering. Het algemeen belang wordt z.i. zeer ge- schaad door het ontwerp, omdat de grond- slag voor deze crisiswet, n.l. het woning- tekort, nog even ernstig is. Spreker betoogt verder, dat huurverhoo- gingen door den huurder moeten worden ge- accepteerd, omdat hij is overgeleverd aan den huiseigenaar. Vooral de be.woners van krotwoningen, waarvan de huur door huur- commissies laag is gehouden, krijgen een enormen huuropslag. De totale huurverhoo- gingen, hoofdzakelijk voor arbeiders, bedra- gen te Amsterdam 9 en te Rotterdam 4 mil- joen. LICHAMEL1JK ONGESCHIKTE WERKLOOZEN. In de Vrijdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vlissingen is mede- deeling gedaan van een brief van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, berichten- de, dat hij aan het verzoek om goecTFe keu- ren, dat een steunregeling wordt ingevoerd voor de werkloozen, die lichamelij.k onge- schikt zijn om te worden geplaatst bij de bestaande werkverschaffing, tot zijn leed- wezen niet kan voldoen. Het komt den Mi nister voor, dat deze personen op andere wijze dan door een steunregeling dienen te worden geholpen. DE OOSTENRIJKSCHE LEENING. De banken hebben zich bereid verklaard j het volgende aandeel in de Oostenrijksche leening te nemen: Engeland 1.800.000 p. §t., j Frankrijk 60 millioen francs, Nederland 6 millioen gulden, Belgie 8.5 miTIiben Francs, Zwitserland 5.000.000 frc., Zweden 100.000 j frc. PREMIEVR1J PENSIOEN VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. Men meldt aan de Maasb.: In een rondschrijven aan gmeentebesturen gericht, wijst de Regeering erop, dat het geven van een premievrij pensioen aan ge- meente-ambtenaren niet kan worden besten- 73) Vlug naar het hotel in de Champs Etysees, waar gc mij gehaald hebt, zeide de roover tot den koetsier, waarop de ze ten antwoord gaf met een stem, die heel schor klonk van verkoudheid of van den drank: In orde, mijnheer. Het portier werd achter het driet'ai, vrouw, man en kind toegeklapt en het rij- tuig rolde snel in de richting van Parijs. Er werd aanvankelijk geen woord ge- wisseld in het rijtuig. Alleen het steunen van het stevig omknelde kind werd verno- men. Laat het kind toch wat fucht hap pen, riep de volgeling van Arendshoofd uit. Ge zult het nog doen stikken. Laat het vogelfje maar piepen hoor, Fachte het wijf, dat zat te overpeinzen of ze nog niet een ,,hapje" zou kunnen ne men bij af de hoeveelheid die ze tijdens en na het bezoek van Eveille "had genut- tigd. Lachend merkte de Wakkcre Jongen op: Ge zijt braaf in de olie, oudje. Uw gezicht maakt me waarlijk dorstig en ik ben maar blij, dat ik er op gerekend heb om mijn keef 'te kunnen smeren. Hij had zijn overjas toegeknoopt en een flesch uit den binnenzak gehaald, die hij aan den mond zette. Een paar droppels van den drank vielen in 's roovers baard en verspreidden een oognactucht die de neusgaten van Marti- ne deed opensperren van begeerte. Nu, krijgen de dantos niets meer? vnoeg ze. Dat is niet erg beleefd. 't Gq^dje is te sterk voor de zwakke digd, zoolang van Regeeringswege steun aan de betrokken gemeenten wordt ver'eend. DE R. K. UNIVERSITEIT. Naar de Maasb. verneemt, heeft het col lege van Ged. Staten van Gelderland beslo- ten, nadere inlichtingen te vragen aan B. en W. van Nijmegen, alvorens een beslissing over het bekende raadsbesluit te nemen. DE KIESWET. >n Staatsblad no. 37 is opgenomcn het Kcninklijk besluit van 13 Februari j.l. tot wijziging van het model V der oproepings- kaart, bedoeld in bet Koninklijk besluit van 12 December U i 7waarvan het nieuwe model is bijgevoegd. Het besluit is 18 Febr. j.l. in werking getreden. BEZUINIGING. De Minister van Financien heeft, naar het Hdbl. meldt, besloten, een onderzoek te laten instellen naar de vraag, welke maatregefen getroffen zouden kunnen worden om re ge- raken tot een zoo groot mogelijke vermin- dering van de uitgaven voor het dienstvak der directe belastingen, invoerrechten en ac- cijnzen. BIJSLAG UITKEERING GEHUWDEN EN KOSTWINNERS. De Minister van Arbeid, heeft aan het gemeentebestuiir van Laren meegedeeld, dat hij geen bezwaren meer heeft tegen den bij- slag op de uitkeering, die deze gemeente aan gehuwden en kostwinners wil verstrek- ken. Daar de gemeente Laren de cerste gemeente in het land is die hiertoe over- gaat, verwacht de Minister, dat ieder geval afzonderlijk onderzocht zal worden. De kosten dezer extra uitkeering komen geheel voor rekening van de gemeente. DE ZEGEL.WET. B. en W. van Hilversum hadden aan den Minister van Financien medegedeeld, dat bij de verificatie van de jaarstukken eener bouwvereeniging in die gemeente was ge- bleken, dat o.m. de kwitantien van het be- stuur wegens restitntie van reiskosten niet gezegeld worden. Bedoeld bestuur beriep zich voor deze omstandigheid op de bepa- ling van art. 37 sub 5 der Zegelwet. Terzake om inlichtingen gevraagd, deelde de Minister van Financien bij brief van 7 Februari j.l. aan B. en W. dier gemeente mede, dat de vrijstelling van art. 37 no. 5 der gewijzigde Zegelwet 1917 niet toegepast kan worden op kwitantien, door bestuurs- leden eener vereeniging afgegeven, voor aan hen betaalde bedragen voor reiskosten of gedane voorschotten, ter zake waarvan zij op de vereeniging een gewone schuldvor- dering bezitten. Mdbl. v. d. Inr. v. Gem. Adm. EEN CHR. PLATTELANDERSBOND. De (Chr.) Rott. deelt mede, dat het groot- j ste gedeelte van de rechtsche fractie van den plattelandersbond met dien Bond ge- broken en een eigen partij gesticht heeft onder den naam van Chr. plattelandersbond. De heer A. v. d. Hoven, te Alblasserdam, heeft dan ook als lid van het hoofdbestuur en gewoon lid van den plattelandersbond bedankt en is als voorzitter van den nieuwen Bond gekozen. Donderdagmiddag heeft het hoofdbestuur van den nieuwen Bond te Rotterdam ver- gaderd en met het oog op de Prov. Staten- verkiezingen 9 zijner leden definitief candi- daat gesteld voor Zuid-Holland, me* den heer v. d. Hoven als no. 1 op die lijst. De plattelandersbond (voorzitter Braat) heeft met het oog op de vele werkzaamneden die de heer v. d. Hoven voor dien Bond ver- richt heeft o.a. gedurende de laatste Kamer- verkiezingen, besloten, geen candidaat te- genover hem van de overgebleven rechtsche sekse, zeide de jongeman schamper. Denkt ge dat, kwast? Dat zult ge zien. Martine had de flesch uit de handen van de roover gerukt en dronk met fan- ge teugen. Even hield zij op, om1 met tintefende oogen te betuigen 't Glijdt als fluweel over de tong, zoo zacht is het. Wilt ge spreken van te sterk? Haha. Hicr. Het wijf dronk en dronk, totdat ze niet meer kon. Merkwaardig was de uitwer- king van den drank. Toen de flesch nog niet geheef leeg was, ontglipte zij haar vingers en vief met een doffen slag op den grond, terwijl de vrouw in een hoek van het rijtuig zakte en onmiddellijk in sfiep. We zullen toch zorgen, dat het kind niet verpfetterd wordt, zeide de roover tot zichzelf, terwijl hij onder den mantel van de ingesfapen vrouw tastte en Diana te voorschijn haalde. Het kind, dat werkelijk rood zag in het gdzichtje tengevolge van de benauwde bergplaats, haalde eenige keeren diep adem en Ideef toen wijselijk stil zitten op de knie van den man, dien zij met; haar groote blauwe oogen nieuwsgierig aan- keek. Ondanks het Avuile gezichtje, de vieze kreverige haren Wen de smerige klecrtjes, kon men wef zien dat het een aardig kind- ie was. Diana was wat vermagerd en wat bleek, maar men kon er verzekerd van zijn, dat een zorgvuldige behandeling en voorar goede reiniging en voeding, de klei- ne binnenkort weer zouden opknappen. De roover veegde van tijd tot tijd de be- sfagen ruiten van het rijtuig af om te zien, hoever hij al gevorderd was. Op- eens richtte hij zich, nadat hij weer naar buiten had gekeken, half op en klopte te- I fractie te candideeren. hoewel de heer Bou- man, Van Piershil, in de plaats van den heer v. d. Hoven in het Hoofdbestuur van dien Bond is gekozen. Er zijn in den laatsten tijd herhaaldelijk conferenties gehouden fusschen het hoofd bestuur van den christelijken plattelanders bond en Ds. G- H. Kersten als voorzitter van de Staatk. Geref. pprtij. Het scheen in den eersten tijd, dat er een fusie zou plaats grijpen tusschen deze twee lichamen en in ieder geval, dat men de lijsten voor de a.s. Statenverkiezing zou vefbinden. Donde'rdag zijn de onderhandelingen defi- nifie), afgehroken n l ()men beide partijen met een eigen lijst uit. HET INVOeRRECHT OP VLEESCH. De minister van Financien brengt ter kennis van belanghcbbenden, dat de Com- missie van deskundigen voor het invoer- recht op vcrsch en gekoeld vleesch in hare vtrgadering van 23 dezer de in de wet van 19 Mei 1922 (Staatsblad No. 330) bedoelde prijscourant heeft vastgesteld als vofglt: Rund- en kalfsvleesch, versch of ge koeld 100 K.G. 95.Paarden en ander vleesch, versch of gekoeld, 100 K.G. /45 Gedurende de maand Maart 1923 zal mits- dien het invoerrecht voor de hierboven bedoelde vleeschsoorten bedragen 10 per cent van de hiervoor vermelde waarden. KOLEN VOOR NeDERLAND AANGEHOUDeN? Uit Dresden en Friedrichsfelde bij Es sen wordt gem eld, dat de Franschen de voor Nedirland bestemde kolentreinen heb ben aangehouden. Zij eischten, dat, alvorens de kolen ver der zouden worden vervoerd, er uitvoer- rechten voor zouden betaald worden. De berichtgever voegt er aan toe, dat een bevestiging van dit bericht te Berlijn niet was te verkrijgen. NEDERLANDSCHE VRACHTBOOTEN AANGEHOUDeN. De Nederlandsche Rijnvrachtboot Hassia (reedirij Konigsfeld) is Vrijdagmiddag bij het binnenfoopen van de haven van Mann heim door een Fransche douaneboot on derzocht, welke de scheepspapieren mee- nam. Ongeveer een uur later verscheen er, naar de Mannheimer Generalanzeiger meldt, eon Fransche dosaneboot in de ha ven van Miihlau en kaperde een Neder- Tandsche boot, waarop Fransch personeel werd geplaatst. De kapitein teekende vir- zet aan. Vervolg'ens sleepten de Franschen de sleepkaan Richard, welke de boot op sleeptouw had, geladen met 144 ton wijn, uit de Rijngouw weg en brachten haar naar Ludwigshafen. WERKLOOZEN-AARDAPPEL- VERKOOPERS. Naar het Werkloozen-Agitatie-Comite (W. A. C.) te Amsterdam mededeelt, zal het daartoe door het P. A. S. aldaar in staat gesteld, 130.000 K.G. Redstar-aardappelen langs de huizen te koop ganbieden. De prijs zal nader vastgesteld worden, doch mag in geen geval de 5 cent per K.G. overschrtjden. Voor den verkoop zullen bij voorkeur per sonen aangezocht worden, die geen onder- steuning genieten uit hoofde van gezinsin- komsfen. Het ligt in de bedoeling als de eerste waggon aangekomen is, de aardappe- len direct te distribueeren over de geheele stad. Bestelling per zak kan eveneens ge- schieden, doch voor een halven cent per K.G. minder dan bij verkoop langs de straat. Eveneens zal een onderzoek ingesteld wor den, in hoeverre een gelijksoortige vnaat- regel getroffen kan worden voor melk en petroleum. gen het ruitje, dat in den achterwand van de koets was aangebracht. Onmiddellijk daarop hoorde men een sprang afs van een jongen, die op de veeren van den vvagen had gezeten en er afwipte en ook stond het rijtuig stil. Het portier werd geopend en voor de opening verscheen het leuke gezicht van Aristo. De bezoeker van Martine, die niemand anders was dan Georges Lebret, afs Wak kere Jongen vermomd, gaf ,het kind aan zijn medeplichtige over. Een e\en hoorbare, slechts met veef moeite onderdrukte juichkreet kwam over Arista's Iippen, terwijl hij daarop een lee- lijk gezicht trok tegen de vastslapende vrouw. Overwinnaar, mijnheer, zeide hij tot den koetsier, terwijl hij hem het kind toon- de. Een strafende glimlach plooide de iippen van den koetsier, die niemand anders was dan de uitstekend vermomde Julio. De komedie is goed gespeeld, jon gen, zeide hij met gedempte stem tot Aris ta. Gij moogt de kleine bij haar moeder brengen. Zeg aan Jeanne, dat wij binnen een kwartier ook terug zijn en dat ze ner- gens meer voor behoeft te vreezen. Het rijtuig verliet de rue des Gravil- fiers, nadat Aristo en Diana aan de deur van het ons bekende huis waren afgezet. En een minuut later waren jongen en kind boven, in vejlige haven. Het groote, onnocmbare getuk te schet- sen van Lenore en de ontroering van hen die haar omringden, is ondoenlijk. Eindelijk nam Jeanne de kleine Diana uit de armen van de moeder en nam haar mee naar een ander vertrekv om het kind eens terdege te reinigen, want het bfeek, meer dan noodig, daar Martine er nimmer aan gedacht had het kind met water DE TOESTAND. President MiHerand heeft in een bijeen- komst van het republikeinsche comite van handel en nijverheid de pkchtige verkia- ring afgelegd dat Frankrijk „in 3e verste vehte niet denkt aan verovering of inlij- ving, maar besloten is, zich veifigheid en reehtmatige vcrgoedingen van de zijde van Duitschland te verschaffen." Er is reden schrijft de N. R. Crt., om met voldoening kennis te nemen van een verzekt rvng van het hoofd der Fransche republiek, die alle verov< ringsdoeleinden zoo ver van zich af- zet, en deze verzekering heeft geen gewone beteekenis, omdat de president nog slechts eenmaal vroeger op zoo opzienbarende wij ze als verkondiger van de Fransche staat- kunde is opgetreden en zich verder steeds aan de traditie heeft gehouden, die van het staatshoofd in Frankrijk na Matmahon een representatieve "figuur heeft gemaakt. Nergens scherper dan in Frankrijk zou men trouwens de dwaasheid van een staat- kunde moeten inzien, die er naar streven wilde, een twecde Elzas-Lotharingen met ai de gevolgen ervan te scheppen. In het laatste gedeelte van de aangehaalde uit- Iating, plaatste Millerand echter de nood- zakelijkheid om zich van Duitschland's kant veiligheid te verschaffen, vermoedelijk niet toevallig, in volgorde voor de noodzakelijk- heid cm schadevergoeding te .riangen. Het is nu de vraag, wanneer Frankrijk zijn veiligheid voldoende verzekerd zal achten. Een al te langdurige bezetting van het gebied van den overwonnene moet op den duur even noodfottig werken als een in- lijving in al'len vorm[. Zij zou in Dui schland in elk geval koren zijn op den molen van het nationalisme bij het prediken van een revanche-oortog. Het is voorts niet on- bekend dat de militaire leiders in Frank rijk, die met politieke factoren geen reke ning behoeven te houden, van zuiver krijgs- kundig standpunt, de Rijngrens met de noodige bruggehoofden als maximum van veiligheid beschouwen. Wij zeggen er uit- drukkelijk bij: met de noodige brugge hoofden, want de Duitsche Rijn is langs zijn grootste gedeelte aan weerszijden met hoogten omzoomd en men kan hem niet offensief overtrekken als de tegenstander hooge met moderne wapens verdedigde stellingen aan den anderen oever bezet houdt. Het is duidelijk, dat de Franschen niet naar militaire raadslieden moeten luis- teren, als zij een politiek nastreven, die den vrede als doel heeft. Europa heeft daar reeds eenmaal een slechte ervaring mee opgedaan in 1871, toen Moitke op- kwam voor de inlijving van Elzas Lotharin- gen, om strategische doeleinden, welke Bis marck niet als vredesvoorwaarde had willen opleggen. In de denkwijze van de Fransche politici gaat echter veiligheid voorop, om dat een Duitschland, dat weer sterk genoeg zou zijn, om den jaarlijkschen cijns af te dragen, daar op een goeden dag mee op zou kunnen houden en opnieuw een beslissing met de wapens zoeken. Hetzelfde denkbeeld is uitgewerkt in een bekend ge- dicht van Luliencron, dat Joseph Plauth in ons land vroeger zoo schoon heeft voor- gedragcn. De visschersbevolking op een Oost-Friesch eiland betaalt elk jaar haren cijns aan de lasthebbers van hun heer, die daartoe op de daarvoor gestelde tijden met een schip geregeld terugkeeren. Maar op een goeden dag zijn de stoere visschers het betafen moe en verjagen zij de cijns- gaarders ond<r de Feus: „Liever dood dan sfaaf De eenige oplossing van de moeilijkheid waarmee het algemeene Europeesche be lang tc dienen is, is, dat Frankrijk genoegen in aanraking te brengen dan om' het te faten drinken. De leuke Aristo speelde weer voor clown en sfaagde er zoo goed in het kind af te feiden, dat het alleen maar van tijd tot tijd even verschrikt naar de deur staarde, in de vrees, de verschrikkelijke Martine weer te zien verschijnen. Wees maar niet bang, jonge jul- frouw sprak dan de knaap het kind aan. Zij £al u niet meer pijnigen, die oude tang. Als ge evenals ik de apachen kende, in wier handen zij is gevaHen, dan zoudt ge veel geruster zijn. Apachen? vroeg Jeanne lachend. On- deugende jongen, bedoelt ge da armede mijn vader en mijnheer Georges? O, juffrouw, als ge ze gezien had, riep de knaap met bewondering uit. Nooit heb ik zulke prachtige vermommingen on der de agen gehad. En een taaltje, dat zij spraken. Daarop zou iedere apache ge- woonweg jatoersch geweest zijn. Het is ook de reden, dat Martine er ingetoopen is, zoo slim als ze overigens is. Dank zij den echten Parijschen jongens humor, waarvan Aristo een goede dosis bezat, lachte men weldra tranen om het- geen de knaap over Martine zeide. Mevrouw De CerisoU'es omhelsde den knaap voor de zooveefste maal, hem haar dapperen ridder noemend. Toen zij vroeg of er heusch geen gevaar bij de onder- neming was geweest, haalde de jongen uit zijn zalckcn een revolver en een dolk te voorschijn. Die triomfeerend toonend zeide hij: Gevaarlijk, mevrouw? Ja zeker; want afs plotseling Arendshoofd of een zijner mannen voor ons gestaan had, zou het hebben gespannen, dat kan ik u wel zeg gen. Maar dan was Aristo er ook nog ge weest en hij had geen seconde gewacht met neemt met internationale waarborgen, van welken aard ook. In Engeland wint de overtuiging, dat de v-raagstukken van vei ligheid en schadevergoeding onafscheide- lijk met dkaar vcrbonden zijn hoe langer hoe meer veld en nog dezer dagen hebben wij in verband hicrmee een artikel van de Times aangehaald, waarin zij schreef: „De hoop, dat men den vorin \an zulk een waarborg zal kunnen ontdekken, moet niet opgegeven worden, en het is heel zeker dat ons Tand graag deel zou nemen aan el- ken maatregef, die ontworpen werd om Frankrijk tegen een Duitschen aanval te veiligen", en het blad aan het bestaan van den Volkenbond herinnerde. Het ieleur- stellende ten aanzien van den Volkenbond is alleen, dat pas nog gebleken is, hoe die bond zijn eigen voortbestaan op het spel zou zetten, wanneer hij ge',reden was in een schuchtere poging om zich met de Roerkwestie te bemoeien, ge I i jk van v» r- schillende zijden was voorgesteld. Milkrand oesloot Zaterdag zijn toespraak met de nadrukkelijke verklaring: „Frankrijk zal zich door niets van zijn doe! laten afbrengen" en zijn gehoor juichte hem op stormachtige wijze toe. Zoo lang zulk een stemming aan Franschen kant bestaat, is, helaas, te voor- zien, dat de Volkenbond ook in de toe- komst geen kans krijgt. Op de zonderlinge volteface in de Fran sche houding tegenover de Sowjet-Russi- sche nota in het Poofsch-Litausche geschil is thans scherper licht gevallen door het bericht van de Echo Nationaal, volgens hetwelk de ministerraad te Parijs besloten zoit hebben, de verleden jaar zomer begon- nen onderhandelingen met de Sowjet-re- geering te hervatten door iemand, buiten het parlement staande, naar Rusland te zenden, die binnen een maand zou vertrek- ken. Misschien is het toeval, maar in elk gevaf verdient het de aandacht, dat het Journal des Debats tr ook pas gewag van heeft gemaakt, dat de bekende Franklin- BouiUon onlangs al met vertegenwoordigers van de Sowjet onderhandeld heeft. Het lijkt, er dan op, of de plotselinge frontver- andering in de kwestie van het Poolsch- Litausche geschil tegenover Sovvjet-Rusland met het besluit van den ministerraad in verband getracht moet worden. De diepere oorzaak voor dat besluit is natuurlijk weer de afzijdigheid van Engeland in de Roer kwestie. Het was te voorspellen, dat het fosser worden van de entente cordiaie de Fransche neiging tot toer.adering tot Sow- jet-Rusland, waarvan ook vroeger al tee- kenen te bespeuren zijn' geweest, zou be- vorderen. Ook de vriendelijke houding, die Parijs in den laatsten tijd tegenover Rome aanneemt, heeft vermoedelijk zijn oorzaak in de behoefte van Frankjrijk aan sterkeren steun op het continent, naarmate Engeland zich daarvan meer desinteresseert. BEZETT1NGSKOSTEN VOORHEEN EN THANS. Een Duitsche geschiedschrijver, Karl Lin- nebach, deelt ter vergeinakkeFrjking mee, dat ae Duitsche bezetting in Frankrijk duurde van 3 Maart 1871 tot 16 Juni 1873 {30y2 maand). Zij omvatte f9 departementen, die geleidelijk ontruimd werden en kostte aan Frankrijk in totaal ongeveer 341 millioen frs., waarvan 294 niillioen kvvamen voor het onderhoud der troepen. Iedere man kostte per dag 3.31 frs. Daarentegen beloopen de kosten der tegen- woordige bezetting van het Rijngebied even eens over 30!/2 maand, en zonder rekening te houden met het later bezette „sanctie"- gebied, ongeveer 6 milliard frs. (goud), wat per soldaat van de bezettingstroepen per dag 33,83 frs. beteekent. Twee maanden van de huidige Rijntand-bezetting kosten >mge- een paar gaten te boren in het korpus van Martine's VTienden. Wat een dappere jongen, zei Arlette met bewondering. Vader, hij is geknipt voor pionnier, vindt ge niet t*n wij zuUen hem m een em en. Hij zal de rechterhand van Tagaly zijn en de vriend van Kalib. Hij is een moedig kind, antwoordde de planter en hij doet mij over mijzelt blo- zen. Waarom heeft mijnheer Blanchard zoo beslist mijn inedewerking geweigerd? Uit voorzorg, mijnheer, gaf de ion- gen openhartig ten bescheid. Wat had ge gedaan, afs Martine het kind ondtr uw oogen had mishandeld? Ik zou het wijf geworgd hebben! brulde de planter eensklaps, zoodat Diana van schrik ops prong en de anderen begon- nen te fachen. Juist, mijnheer, vervolgde de knaap. Dat begreep mijnheer Julio ook. Hij moest alleen list en koelbloedigheid aanvvenden. vooraf tegenover Martine, die kwaadaardig en slim is als een aap als zij niet gedron- ken heeft. De bekende signalen en wacht- woorden zouden veranderd kurinen zijn en dari had het een heele verwarring gegfe- ven. Wij waren in ieder gevaf besloten de kfeine met list of met geweld te krijgen, maar de kahne weg was de beste en ge- fukkig heeft de roes van Martine ons in de hand gewerk't. Leve de dronkenschapi! Ho! ho! Wie permiteert zich daar zulke onbehoorlijke dingen? vroeg een spot- tend e stem. Julio en Georges traden binnen, in hun gewone l-deeding weer gestoken en al ont daan van vafsche haren. Jeanne snelde op hen toe, uitroepend: Goddank, dat ge beiden terug zijt. Niettegenstaande de komst van Aristo, was ik toch bevreesd. Waar hebt ge het vreese- Iijk schepsel heengebracht, Georges. (Wordt vervolgd). a aw.*-. as is^fs^^sat^ssesxc^ Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ingevolge artikel 12, le lid der Drankwet, ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen af- schrift van een verzoekschrift aan Gedeputeerde Staten in de provincie om logementsvergunning van ADRIAAN KAAN, van beroep timmerman, wonende te Ter Nenzen, voor het beneden-voorlokaal van het perceel, plaatselijk geinerkt Westkolkstraat No. 4 in deze gemeente. Binnen twee weken, nadat deze bekendmaking is gesehied, kan ieder tegen het verleenen van deze i vergunning sehriftelijk bij Burgemeester en Wet houders bezwaren inbrengen. Ter Neuzen, 20 Februari 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1