ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSGH-VLAANDEREN. e No. 7414. Maandag 12 Februari 1923. 63e Jaargang. JI E NSTPLIC H T. BINNENLAND. FEPILLETOH. HET M00DL0TT16 GEHEIM. BUITENLAND. Uitspraak inzake vrijstelling. DE ZUIDERZEE-WETTEN. De wetsontwerpen tot wijziging van de wet tot afsluiting en droogmaking van de Zuiderzee en tot wijziging van de wet tot in- stelling van een fonds ten behoeve van de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee zijn door den Minister van Waterstaat inge- trokken. DE R. KATH. UNIVERSITEIT. Te Nijmegen zullen van niet-R. K. zijde groote meetings op touw worden gezet tegen de R. Kath. Universiteit en tevens zal bij Gedep. Staten van Gelderland getracht worden het raadsbesluit tot subsidieering met een ton jaarlijks vernietigd te krijgen, aldus meldt „Het Centrum". De Prov. Noordbr. en 's-Hertogenbossche Courant schrijft: Nu te Nijmegen slechts de kleinst moge- lijke meerderheid der vertegenwoordigers van de bevolking zich ingenomen verklaard heeft met de oprichting van de R. K. Univer siteit in die stad, en bij Gedeputeerde Staten van Gelderland pogingen worden aange- wend om het genomen besluit ongedaan te maken, schijnt er nog kans te bestaan dat het bestuur der stichting elders onderhan- delingen opent voor de vestiging. Van zekere zijde vernemen wij, dat er aan gedaeht wordt de belangstelling in de pro- vincie Noord-Brabant te wekken voor een eventueele vestiging van de R. K. Univer siteit in dit gewest. Men acht het niet onmogelijk, dat de pro vincie het voorstel van Nijmegen zou over- nemen, te meer omdat een jaarlijksche last van een ton gouds gemakkelijker zou kun- nen worden gedragen door een bevolking, die tienmaal grooter is dan die der gemeen te Nijmegen, en waar zeker meer instem- ming van de bijna uitsluitend katholieke be volking met de stichting zou worden be- tuigd. SCHIPPERSVEREENIGING „SCHUTTEVAeR". De 60e algemeene vergadering van de Schippersvereeniging „Schuttevaer" zal worden gehouden op 26 en 27 April c.k. te Enkhuizen. PREMIETAR1EF RIJKSVERZEKER1NGSBANK. Het premietarief der Rijksverzekerings- bank wordt over het kalenderjaar 1923 met 25 verlaagd. Hevig snikken brak het dramatische verhaal af. O, lieve, arme vader, riep Arlette weenend uit, zich in zijn armen werpend. wat moet ge geleden hebben. Zie me nu die kleine dwaas eens aan, merkte de kolonist op, zichzelf ge weld aandoend, daar de htr.nnering aan die verschrikkelijke oogenblikken ook hem te machtig werd. Kom, ik heb wel aan de poort des doods geklopt, maar men hteeft mij niet binnengelaten. Ik heb een nieuw contract met het leven gesloten en Pierre zal u wel vertellen, dat mijn uiter- lijk nu gezonder is dan dat van den moor- denaar. Zeker, beste vriend, zeide de dokter glimljachend. Ge ziet er uit als een stevige eik op middelbaren leeftijd, terwijl de moordenaar afgeleefd is. Er is niet de min- ste gelijkenis meer tusschen uw knap, ge- distingeerd gelaat en zijn mager en grim- mig gezicht. De kolonist streelide de blonde haren van Arlette en zeide: Als u het verslag van mijn avonturen te veel heeft aangedaan, lief kind, ga dan met uw moeder even weg. Graag, zeide mevrouw De Villandry, want ofschoon hiet mij alles al bekend was. heeft het mij opnieuw aangegrepen. Ar lette zeker dus niet minder. Neen, neen, protesteerde het meisje DE CLASSIFICATIE VAN DE GEMEENTEN. Zaterdag is te Utrecht een vergadering gehouden van provinciale en andere co- mite's inzake de classificatie van de ge- meenten. Er zijn reeds provinciale comite's ge- vormd in Friesland, Groningen en Noord- Holland, terwijl Drente beschikt ovei twee comite's en verschillende plaatselijke co mite's over het verdere gedeelte van het land verspreid zijn. Staande de vergadering werd nu ook een provinciaal comite voor Utrecht opgericht; hiervoor werd een voor- loopig bestuur benoemd, waarin vertegen woordigers van het openbaar en het bij- zondev onderv*^ en van de post zitting hebben. Daarna werden besprekingen gezoerd over het voeren van een centrale actie. De beer W. H. Bisgra, wethouder van Oude- Pekela, vertelde wat er op zijn aanstichting in de provincie Groningen is geschied in zake de actie tegen de herclassificatie en deed verschillende aanwijzingen ten aan- zien van de richting, waarin de actie ge- voerd zou kunnen worden, waarbij hij in overweging gpf ook de gemeentebesturen in de actie te betrekken. Spreker vertelde, dat het voornemen tot herclassificatie reeds invloed heeft op de sollicitatie op het plat- teland. Wat de provincie Groningen betreft gaf spreker eenige cijfers, blijkens welke de gemiddelde belastingaanslag ten platten- lande grooter is dan in de steden. Na eenige besprekingen ging men over tot vorming van het bestuur voor de lande- lijke actie. Daarin werden benoemd de heeren T. Nauta, burgemeester van Dantu- madeel; W. H. Bosgra, wethouder van Oude-Pekela; A. J. van Pesch, directeur van het post- en telegraafkantoor te AAedem- blik, en S. van Weyde, schoolhoofrt te Rhenen. BESTRIJD1NG VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. Op de vragen van den heer Beumer be- treffende het bij de Kamer aanhangige wetsontwerp tot heffing van bijdragen in de kosten van bestrijding van het mond- en klauwzeer, hebben de Ministers van Binnen- landsche Zaken en Landbouw en van Finan- cien het volgende geantwoord: De Ministers stellen verder geen prijs op de mondelinge behandeling door de Tweede Kamer der Sta'ten-Generaal van het ont- werp van wet tot heffing van bijdragen in de kosten van bestrijding van het mond- en klauwzeer, ingediend bij Koninkiijke Bood- schap van 18 Jtili 1916, waaromtrent 12 Juli 1918 eindverslag werd uitgetiracht. In verband hiermede zal door de Minis ters, na verkregen machtiging van den raad van Ministers aan de Koningin machtiging worden verzocht, bovenbedoeld wetsontwerp in te trekken. DE TOESTAND. Men zou moeilijk kunnen volhouden dat de berichten over den positie-oorlog tus schen de geallieerden en de Duitschers aan de Roer belangwekkende lectuur vor- men. In dit opzicht gelijken zij, schrijft de N. R. Crt., sprekend op de berichten over den werkelijken loopgraafoorlog, die zoo lang aan het Westelijk front is ge- voerd. De voornaamste ineidenten die zich zich aan spoorwegstations afspelen, hebben evenzeer slechts het karakter van onbetee- kenende botsingen. De buit aan den kant der geallieerden zijn in het gunstigste ge- val een naar kolentreinen en .enkeie Duit- sche ambtenaren en beambten aan gevan- genen; de eersten worden dan naar Frank- op fermen toon, ik wil uw lijden tot het einde aanhooren. Ook ik wil mijn deel er van hebbenGa voort, vader, ik zal mij verstandig gedragen. Toen ik bij bewustzijn kwam, her- nam de kolonist, boog zich een liet en vriendelijk gelaat over mij heen. Het deed mij een oogenblik gelooven dat ik in den hemel was ontwaakt. Arlette, stamelde ik, de armen uit strekkend, in de meening dat mijn vroeg gestorven echtgenoote zich over mij hecn- boog. Weldra werd het mij echter duidelijk, want de engelachtige verschijriing week glimlachend terug en zeide: Ik heet Alice en niet Arlette! Maar hernam de kolonist met een ondeugende tinteling in de oogen, waar- om moet ik mijn verhaal aldus illustree- ren, als ik u het origineel van Alice kan laten zien. Daar is ze. En hij wees op mevrouw Herbelot, die bloosde en lachte bij de verwondering van de jong-verloofden. Wat, moeder, hebt ge op die manier met elkaar kennis gemaakt? Het is een voUedige roman. Ge moet mij alle bij'zon- derheden vertellen, vader. Later, lief kind, nu zal ik kort zijn, Ik werd uit het water gehaald door den heer Loqis Herbelot, den vader van Alice tjoen hij met een boot van een bezoek terugkeerde, aan een pas binnengekomen stoomschip gebracht. Mijn dappere redder was een Fransch zeeman, die als kapi- tein zijn ontslag had genomen. Hij was weduwnaar van een Amerikaansche en be- woonde met zijn dochter Alice een lieve villa dicht aan zee. rij'k, de laatsten naar het onbezette Duitsch- land gevoerd. Men voorspelt dat het zoo nog wel maanden kan voortgaan, raacr daar de mijnwerkers nog altijd doorwerken en verklaard is, dat er in het Roerbekken zelf, waar alles reeds hutje en mutje op elkaar hokt, geen yoldoende s.apelplaai- sen zijn, moeten de steenkolen er ten slotfe toch of in de Duitsche of in de Fransche richting uitpuilen. De groote in- dustrieelen zijn in den kolenoorlog hoe langer hoe meer op den achtergrond ge komen. In een ander geval wordt hun beleid echter aan een scherpe kritiek onderwor- pen, namelijk ten oj.iicfite van het contract dat de Fransche reg ering met de Badische Anilin- und Sodu-VFerke heeft geslotten en dat neer zou komejl op de uitievering van het geheiin van de bereiding van synthe- tischen (kunstmatig opgeboawden) am.no- niak aan Frankrijk. Nu het daarop be trek king hebbende wetsontwerp in de Fran sche Kamer aangenomen is, valt het feit zelf niet meer te loochenen. De so- ciaal-democratische Vcrwarts heeft er aan- leiding in gevonden, den grooten kapi- talisten van de nijverheid de les te lezen. Terwijl, zegt zij, hun pars zich te buiten gaat aan vaderlandlievende protesten en uitbarstingen van haat tegen Frankrijk, kij- ken zij zelf alleen naar hun divi- denden. Zij waren gewoon hun onder- geschikten, bij de rninste poging om ieis van het fabrieksgehejm te verraden, aan den strafrechter uit te leveren, maar blijken nu opeens geen zier om hun vaderJand te geven. Hierop hebben industrieele organen weer geantwoord met op te merken dat de zaak in 1919 reeds met goedkeuring van de rijksregeering beklonken is, toen de Fran- schen de fabrieken te Oppau bezet had- den en het gevaar ontstond dat zij met ge- weld zouden nemen, wat hun nu bij ovu-- eaikomst is toegestaan. Maar de andere partij brengt hier weer tegen in dat dit een verbloeming van de waarneid is, ^mdat een geheim procede waaroij de kennis en ervar.ng van een aantal rnenschen te pas komen, niet met geweld afhandig gemaakt kan worden. De verdeeldheid over dit geval geeft hoe dan ook een nieuwen kijk op het feit dat het eensgezinde Duitsche front aan de Roer uit he^rogene bestanddee- Itn bestaat. De berichten over de ontwrichting die in de Fransche ijzersmelterijen is inge- treden bij gebrek aan cokes van de Roer worden van Franschen kant niet meer ont- kend. Men hoopt dit gebrek blijkbaar nog te kunnen verhelpen met den thans begon- nen invoer op groote schaal van Fransche spoorwegbeambten, die het spoorwegver- voer naar Frankrijk toe organiseeren. Dit zou dan verklaren dat men niets anders vernomen heeft van den nieuwen maatre- gei waarmee in Fransche berichten ge- dreigd is, om, tegenover het stilzetten van den cokes-uitvoer uit het Roerbekken, den ertsinvoer uit Frankrijk naar den Roer stop te zetten en de Duitsche ijzersmelterijen op hun beurt te onlredderen. Het is duide- Iijk dat in die geval de Fransche mijneige- naars een deel van het gelag zouden moe ten betalen. In de haven van Smyrna hebben de vreemde oorlogsschepen zich door de Turken laten opsluiten en het is te vreezen dat de Nederlandsche Tromp daar bij is. Van boord van dat schip was ons in een brief dien wij Donderdag opgenomcn hebben, geschreven: „De baai van Smvrna (is) een buitengewoon mooie natuurlijke haven, omringd door vrij hooge bergen. Aan den ingang van de baai bevindt zich slechts een vrij nauwe doorgang door on- diepten, die bovendien nog door verschil- Naar die villa werd ik overgebracht en daar werd ik ook verpleegd. Ge begrijpt wel met welke zorg, want overal elders zou ik gestorven zijn; daar- van ben ik overtuigd. Vader en dochter, die mij' met gelijjke toewijding verpleegden, deden ecu won der aan mij. Het vonkje leven, dat de messteken nog hadden geiaten in mijn Iichaam werd opgewekt door dc zeer lief- derijke verpleging. Het leven werd mij teruggegeven, doch toen scheen het verstand mij te vtr aten, Men dacht da, ik kranteinnig geworden was, vvant altijd maar riep ik mijn beide geliefden aan, mijn overleden vrouw en het achtergelaten kind, terwijl ik Lueien De Villers vervloekte. Het was de liefde, een teedere liefde, die de wonden langzaam genas. Maanden verliepen eer ik hersteld was. maar toen ook had ik een nieuwe familie gekregen, een vrouw en een man, die m:i met innige toegenegenheid aanhingen. Ali ce werd mijn tweede vrouw en in Herbelot had ik een tweeden vader gevonden. AAijn schoonvader had mecrmalen zijn verlangen te kennen gegeven naar Mada gascar te gaan. Het leven van rentenier beviel hem, die altijd aan harden arbeid gewoon was gewecst, maar half. Echter de vrees, dat zijn dochter in het nog wei- nig bescheafde land een moeilijk leven zou hebben, had hem van de volvoering zijner plannen teruggehouden, maar toen ze mij vertelde, dat het leven van de pior.iers haar juist zeer aan.rok, bepleit- te ik haar zaak en won hei pi eit. Zoo rnaakte ik mijn huwelijksr.is naer het Groote Eiland, waarop wij ons nu be- lende gezonken schepen gedeeltelijk ver- sperd is. De Turken behoeven daar slechts een scliip te laten zinken en wij zitten hier als een muis in de val". Voor den uitgang van de muizenval liggen nu Turk- sche torpedo-booten. De Engelschen hebben de Turksche aanzegging om uit Smyrna weg te gaan, dukdelij'k getrotseerd door daarna nog hun kraiser Curacao binnen te laten varen, en de Erltsche vice-admiraal is daarna den Turkschen commandant van Smyrna gaan waarschuwen dat hij geweld met geweld zou beantwoorden. De Fran schen, die nog altijd zeggen dai zij graag vrede met de Turken willen sluiien, zijn nochtans ten slotte in het avonduur mee- gesleept. Een Turksche vloot van hetee- kenis om tegen te vechten is er niet; de open stad Smyrna bombardeeren, gaat evenmin aan; maar indien de Turken met het eene schip dat daarvoor maar noodig is, den uitgang zouden willen versptrren, zouden de poppen aan het darsen komen. Met lijkt da2rom bij dezen geyaarlijken toestand zeer gewenscht dat men verde re stappen niet aan officieren van land- en zeemacht overlaat. De Beriijnsche correspondent van de N. R. Crt heeft dezer dagen gemeld, dat de capaciteit van de Duitsche bankbiljetten- pers nog voor het einde van deze maand verhoogd zou worden tot een dagelijksche productie van 125 milliard mark. Daar ook 's Zondags gedrukt wordt, beteekent dit een productie van 3.750.000.000.000 papieren- marken of 3% billioen mark in een enkeie maand. Men is daarmee al gekomen tot den tienvoudigen aanmaak van „geld" van eenige maanden geleden, schrijft de N. R. Crt. De kogel is op het hellende vlak en rolt door, de astronomische getallen van het Russische ruilmiddel zullen spoedig bereikt en mettertijd overschreden worden. In Rus- land, dat alle ervaringen reeds achter den rug heeft, welke voor Duitschland nog moe ten beginnen, is men al lang aan de „Na- turalwirschaft" toe. In een overvzegend landbouwend land gaat dat heel wat gemak kelijker, omdat het gebruik om het zonder het gewone ruilmiddel te stellen daar, zoo min als in andere boerenlanden, nooit ge- .lieel verdwenen is. In den Gelderschen Ach- terhoek brengen nu nog de boeren hun ver- sche eieren bij den kruidenier, om er hun kploniale waren mee fe betalen. Maar voor het eerst zal de proef van een buiten alle verhoudingen gaande inflatie op een sterk gei'rtdustrialiseerd volk toegepast worden en het is niet te verwonderen, dat vele Duit schers zich in angst en vrees beginnen af te vragen, waar dit heen moet. De angst voor de dingen die komen zullen, zit in de lucht Een Duitsch spotblad had kort geleden een prent, die een ,,toekomstbeeld" heette. Een oude oppasser leidt bezoekers van een later geslacht rond in een gruwelkamer, waar men allerlei bekende ouderwetsche folter- werktuigen ziet. Te midden ervan staat een bankbiljettenpers. Hij wijst erop en zegt: „En hier, mime heeren, is het geraffineerd- ste folterwerktuig van alle tijden, de bank biljettenpers, waarmee je een heel volk kunt uithongeren." De teekenaar werd ongetwij- feld gekweld door een bang voorgevoel voor komende dingen, als hij uitrekende hoe lang Duitschland nog met zijn eigen graan zou toe kunnen en hoe lang het nog door zou kunnen gaan met het koopen van ko'en in het buitenland. Misschien leed hij zelf al honger. Bonar Law heeft onlangs den Franschen op de conference over de schadevergoeding verzekerd, dat men voor Engeland en zijn welvaart werkelijk geen versehi! uitmnakte, wanneer Duitschland eens door de em af andere elementaire gebeurtenis in het rii! der natuurkraehten in een krater verdween. Als het drnkken van marken zoo doorgaat, zou er nochtans in Duitschland weleens een elementaire gebeurtenis kunnen plaats grij- vinden in gezelschap van den heer Herbe lot. Eyenwel voordat het zoover was, rnaak te ik een reis naar Frankrijk, om mijn kleine Lenore terug te halen, want noch Alice, noch haar vader wilden. dat het lieve meisje van wie ik hun veel verteld had, in handen van een vreemde bleef. Ik vertrouwde intusschen wel dat Ma- riette mij ook zou volgen, daar ze toen zielsveel van Lenore hield. Eea verschrikkelijke slag trof mij, toen ik mij aanmelde aan het huisje, waar ik kind en verzorgster had achtergelaten. Een vreemde stand mij te wocrd en ze'de mij dat Marie.ie niet den dood ovcr'eefu had van een kind, dat aan haar zcr yen was toevertrouwd geweest en dat aan een keelziekte was gestorven. Het kind hectte Lenore, nietwaar? vroeg ik, zoodra ik weer in staat was te spreken. Ik meende dat het kind Louise heet te, antwoordde de vrouw, maar het kan best zijn dat mijn heer golijk heeft. Ik heb Mariette tijdens haar ziekte voortdu- rend dien naam hooren roepen. Telkens was het: O, mijn beveling, mijn Lenore! O, mijn engeltje, mijn Lenore, Wat een ramp, dat ik u verbren heb. Ik ben de nicht van Mariette, mijnheer, vervolgde de vrouw en ik heb Mariette verpleegd, mnar het heeft niet tnogen baten Het kerkhof, waar ze met het kind be- graven Iigt, is hier dichtbij. Mijnheer kan de zerk gemakkelijk vinden. De vrouw gaf mij eenige aanwijzigingen en weldra zat ik, stom van smart, bij het grafje, dat ik dacht dat mijn beveling bevatte. Nu echter weet ik, dat ik ge- pen onder den invloed van menschelijke krachten, en men mag er eenigen twijfel aan opperen, of dit Engeland op den duur onge- deerd zou laten. Oostenrijk kon ook nog ge- holpen worden (of het ook gered wordt, kan pas later blijken), omdat het een kleine staat is met veel ambtenaren en geen met het Duitsche te vergelijken bedrijfsleven. Rusland kan in normale jaren en bij nor- male omstandigheden op het platte land meer dan genoeg graan voor zijn bevoiking produceeren en bovendien genoeg minerale producten aan het buitenland kwijt. De ar- stervende steden vragen niet veel buiten- landsche producten of fabrikaten meer. De „nieuwe oeconomische politiek" heeft het er nu klaar gespeeld de moezjiks weer te be- wegen, om meer graan te produceeren dan zij voor hun eigen behoeften noodig hebben. De agrarische instincten zijn over de heele wereld dezelfde, en indien Duitschland voor een hongercrisis kwam te staan, zou ver- moedeiijk blijken hoezeer Duitschland enkel een geografisch begrip is. De Duitsche !and- bouwers zijn slechts door voortdurende ver- hooging van den inkoopprijs te bewegen ge weest. het distributie graan aan de regee- ring af te leveren. Zij hadden volkomen ge- lijk en toonden zich in dit opzicht slechts ..homines oeconomici", omdat met het dalen van de waarde van het ruilmiddel een alge meene verhooging van prijzen samenging en zij voor hun eigen gebruiksartikelen die hoogere prijzen zelven moesten betalen. Wanneer het papieren geld zoo goed als geen koopkracht meer heeft, zal de Beier- sche boer of de agrarier in Oost-ElbiS zich misschien niet anders gedragen dan de Rus sische moezjiks en ervoor bedanken zijn goede graan voor waardeloos papier op te geven, ter wille van de bevolking van de hoofdstad of de fabrieksarbeiders van het Westen. Op het betalen van een schadevergoeding is dan vanzelf heelemaal geen kijk meer, ondanks alle besluiten, die de commissie van herstel nog mocht nemen. In het gun stigste geval is te voorzien, dat de actie aan de Roer alleen steenkolen oplevert, waar- tegenover staat dat de geallieerden, d:e er aan mee doen, ook hun verantwoordelijkheid zouden moeten erkennen, wanneer tenge- e van de valuta-crisis, de fabrieksbevol- king daar met hongersnood bedreigd werd. Branting, die naar de vergadering van den Volkenbondsraad te Parijs was eegaan met het voornemen er de Roerbezetting ter sprake te brengen, doch het heeft nage- laten toen bleek, dat de Fransche regeering daarvan niet gediend was (de Duitsche pers had hem trouwens om zijn Franschgezind- heid door dik en dun ook reeds het reoht ontzegd om de rol van eerlijk makelaar te spelen) is na zijn terug.keer te Stockholm geinterviewd. Volgens den Zweedschen draadloozen dienst heeft hij gezegd: „In den geheelen toestand lijkt het mij 't rampspoedigst dat niemand weet waartoe de Roerbezetting zal leiden. Ik ben echter overtuigd, dat ze in geen geval positieve uitkomsten zal hebben en dat de twee par- tijen ten slotte tot onderhandelingen over een vergelijk moeten komen." Branting gaf te kennen, dat jhr. Van Karnebeek, de Nederlandsche Minister van buitenlandsche zaken, ook zoo over de Fransche actie denkt en zeide verder: „De openbare meening in Zweden richt zich te veel naar het Duitsche standpunt. Zij zal goed doen zich te herinneren dat rrankyjk feitelijk nog niets heeft ontvan- gen voor het herstel van zijn verwoeste ge- bieden." Dat Engeland zich heeft terugge- trokken betreurde de eerste minister. Wat den Volkenbond betrof zeide Branting: „Het prestige van den Volkenbond heeft niet ge leden, ofschoon het denkbeeld van diens actieve tusschenkomst is overschat. Men moet in aanmerking nemen, dat de Bond weend heb bij het graf van een mij vol komen vreemd kind. AAijn dwahng is echter gemakkeiijk te hegrijpen. Toen Lucien De Villers, dank zij zijn handelwijze als bandiet, markies De Villandry was geworden met mijn pa pieren, nam hij in de allereerste plaats het kind tot zich, waarmee hij eventu eele vermoedens, d.at hij De Villandry niet was, onmiddeHijk den kop kon indrukken. Mariette, gescheiden van het lieve wicht- je, dat haar tweede ik was geworden, werd opgescheept met een ander kind dat Louise moet hebben geheeten. Toen Mariette echter ziek werd, Iigt het voor de hand, dat zij herhaaldelijk riep om Lenore, van wie zij zielsveel had ge houden. Weer dreigde ik krankzinnig te worden. Ik liep naar de politie, maar mijn aan- klacht tegen Lucien De Villers leek zoo dwaas en ik was zoodanig in de war. door de verschillende ontroeringen, dat men mij gek geloofde. De politie bracht mij met een zacht lijntje naar een ziekenhuis, waar ik na eenige dagen herstelde van mijn tijde- lijke geestverwarring. Toen had ik maar een verlangen': het wreede, het vreeselijke verleden te ver- geten en een andere persoon te worden, een nicuw bestaan te scheppen. Ik ging naar Alice en den heer Herbe lot terug en met mij beweenden zij Le nore en verdubbelden hun bewijzen van sympathie. (Wordt vervolgd). NEUZENSCHE COURANT De Burgemeester van TER NEUZEN biengt ter algemeene kennis. dat een uitspraak op aanvrage oin irijstelling van den dienstplieht ter secretarie dezer geineente voor een ieder ter inzage is gelegd. Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN dagen na deu dag van deze bekendrnaking in beroep worden gekomen a. door den ingeschrevene, wien de nitspraak geldt, of door wiens wettigen vertegenwoordiger b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingesehreven personen ofdoordiens wettigen vertegenwoordiger. ilet verzoekselirift moet raet redenen ouikJeed zijn, Uet boboeft niet gezegwld to lijrf. Het itfoet uorden gericlit aan de Koningin, docli worden ingediend bij den liurgemeester, ter secretarie van deze gemeente. De liurgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken, door Gedeputeerde Staten gedaan, kan bovendien de Commissaris der Koningin binnen denzelfden termijn bij de Koningin in beroep koinen. l'er Neuzen, den 12 Febrnan 1923. Lie Burgemeester voornoemd J. IlUIZINGiV.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1