ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVEBTEHT1EBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7413 Vrijdag 9 Februa ri 1923 63e Jaarg-an^. DRAKKWET. HIT IOOELQTTIB BEHHM. Landbouwberichten. T"W ZBIEIDIEI BLAD. 3INNEHLAND. FEUILLET0S BUITENLAND. GEMENiDE BERICKTEN. TWEEDe kamer. Vergadering van Woensdag. De behandeling van de begrooting van Surinaine voor 1923 wordt voortgezet. De heer Boon (v.-d.) vraagt bij artikel 59 intrekking van den post van j 12.000 voor de Fransche kabelmaatschappij. Na verdediging door Minister de Graaff wordt het artikel goedgekeurd. De heer Feber (r.-k.) vraagt een loyaler bonding van de regeering tegenover de r.-k. en evangelische scholen voor Indianen en boschnegers. Dt heer IJzerman (s.-d.) licht zijn amen- cJement tot verhooging van den post voor volksgezondheid toe. De Minister be- strijd, het. De heer Schokking (c.-h.) vraagt een definitieve toezegging dat de arbeid der Rockefeller-foundation kan worden voortgezet. Het amendement wordt verworpen met 23 tegen 35 stemmen. (Met 16 tegen 44 stemmen wordt even- eens verworpen een amendfctnent-IJzrrman tot verhooging van den post bezoldiging personeel gezondsheidsdienst van 3000 tot 15.500. De Minister neemt het amendement- IJzerman om de J 3000 voor propaganda voor de hygiene niet te schrappen over. Verworpen wordt met 16 tegen 41 stem- men het amendement-ljzerman om den post voor rioleeringswerken aan de Knuf- fetegracht te Paramaribo met /30.000 te verhoogen. De begrooting van Suriname wordt daar- op zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Bij de behandeling van de begrooting van Curacao dringt de heer Feber aan op steun voor het bijzonder onderwijs. JUBILEUM-MEDAJLLeS EN BROCHES. De Nederlandsche Fabriek van Gouden en Zilveren Werken te Zeist heeft ter ge legenheid van het zilveren regeeringsjubi- leum van H. M. de Koningin in den liandel giebracht een medaille en een aantal geii- mailleerde insignes en broches. Aan de voorzijde van de medaille is het portret van H. M. de Koningin afge- beeld met het randschrifit: „WIlbelmina Koningin". De keerzijde stelt een vrucht- dragenden oranjeboom voor, waarachtler de oranjezon, ter halve hoogte gerezen, haar stralen uitzendt. Aan weerszijden van den stam onder de zon zijn de jaartallen 1893 1923 aangebracht. De medailles en insignes kunnen gc- dragen worden door hen, die ter gelege heid van de feestelijke herdenking van 1 zilveren regeerings-jubileum, uiting wiilen 66) -•»«(■*<«»»"— Het verdriet had van mij een lichaam zonder ziel gemaakt en het viel Lucien zeer gemakkelijk den strik uit te zetten. waarin ik onvermijdelijk verward moest raken. Onze jeugdgenoegens hadden mijn for- tuin nagenoeg verslonden. Slechte specu lates, aangeraden door mijn vriend, de- den het nog meer slinken. Op zekeren dag zieide Lucien mij met het onverschiHigs'te gezicht van de werekl: Hoor eens, mijn waarde, ge zijt bij- na arm. Dat zou niet veel te beduiden hebben als ge alleen op de wereld stond. Maar ge hebt een kind en de kleine Leno re mag door uw schuld niet haar toe- komsf verwoest zien. Ziehier wat ik voor- stel: Wat er van uw fortuin nog is over- gebleven, moet ge in contant geld om- aetten, dat wil zeggen, ge moet uw on- belaste onroerende en roerende goederen verkoopen. Ook ik zaf redden wat er nog le redden is en afe we dat bijeenvoegen, is er nog een aardig sommetje. Met dat geld vertrekken we naar Amerika, waar de gelegenheden om geld te verdienen, om1 schatrijk te worden, voor ondernemende I menscfien als wij nog legio zijn. Maar we moeten den eersten tijd kunnen doorma- i ken en als dat achter den rug1 is, zult ge I eens zien. Het is alles heel mooi, gfaf ik ten ant- geven aan hun gezindheid jegens het Oranjehuis. U!T DE 1NDISCHE BLADeN. Het heeft een iieelen tijd geduurd eer ■wij definitieve berichtcn kregen van de volkstelling van 1920 in Ned. Indie. Nu Iigt - zegt de „Ind. Post" het resultaat voor ons in een dikken bundel formulieren, een nog dikker boek met cii- fers en een weinig tekst in een aparie bij- fage. Folianten, die wel den indrulc weer- geven van het gevveldige werk. Men heeft, toen men toch eerntaal aan het tellen was, tegelijkertijd ook anciere vragen widen s'tellen, namelijk het aantal huwelijken, de dichtheid der bevolking, het aantal blinden en doofstommen kort- om alles, waarover een moderne staat con- trole dient te houden. Het was pioniersarbeid dien men ver- richtte. Men werkte met anajphabeten. Een absohn.it zuiver beeld van den toestand werd dus niet verkregen. E>och er is ten- ininste een begin gemaakt. Maar de cijfers betreffende het zieiental kunnen en- kefe streken der buitengewesten uitgezon- derd als zeer betrouwbaar worden be- schouwd. Tai" van andere cijfers geven sfechts bij benadering den waren toestand weer. Op Java en Madoera telde men in 1905 65.000 Europeanen en ruim 135.000 in 1920. Inlanders vermeerderden van 30.1XK1.000 tot ruim 34.000.000. De vreemde Oositer- lingen van 300 duizend tot ruim 400 dui- zend. Hetgeen alles bijeen een stiiging geeft voor de drie bevolkingsgroepen. te- zamen van 30.300.000 tot 35 millioen. Er zijn op Java meer Europeesche man- nen dan vrouwen, namelijk 75 duizend mannen en slechts 60 duizend vrouwen. Daarentegen zijn er 1 millioen Inlandsehe vrouwen meer dan inheemsche mannen Doch over de drie bevolkingsgroepen te zamen is er op Java 'n groote harmonie van 17 millioen mannen en 17 millioen vrouwen. Het meerendeel der Europea nen is niet gehuwd. Het aantal analphabeten onder de Euro peanen bedraagt 11.370 mannen en onge- veer een gelijk aantal vrouwen; onder de Inlanders is het totaal ruim 33 millioen. onder de vreemde Oosterlingen 300 dui zend. Er zijn slechts 87 duizend Inland sehe vrouwen tegenover 855 duizend In landsehe mannen, die men tot de alphabe- ten kan rekenen. Daarvan kunnen er slechts 43 duizend de Inlandsehe taal lezen en schrijven. In de buitengewesten telde men in 1905 ■16 duizend Europeanen, in 1920 ruim 34 duizend. Er waren in diezelfde jaren ruim 7 millioen Inlanders, in 1920 bijna 14 millioen. In de buitengewesten zijn, evenals op Java, ook weer veel meer Europeesche mannen dan vrouwen. Dit geldt voor alle bevolkingsgroepen. Alles tezamen zijn ei in de buitenbezittingen bijna een half mif- lioen vrouwen minder dan mannen. Er zijn 17.000 blinden en een gelijk aan tal doofsfommen onder de inlanders op de buitenbezittingen. Op Java en Madoera zijn ruim 55.000 inlandsehe blinden en bij na 36.000 inlandsehe doofstommen. uit ailerlei vaarbiigen, volgeladen met sterken drank, die bij het Ambroso-licht- schip wachten op een gunsdgen mist om de 3-mijlgrens over te steken naar de kust van New-Jersey of Long Island en de whiskey aan land te brengen, van waar de drank den weg vindt naar de vele ge- heime bergplaatsefi van New-York, die even zoo vele oasts zijn voor de dorstige Yankees. De strijd tusschen kommiezen en smok- kelaars wordt steeds gelev rd nabij den in gang van de haven van New-York. De smokkelaars poge." den afstand an het lichtschip naar der. wal met edoofde lich- ten over te stekei. V. rige week zijn zi| er in geslaagd, e'e vachtsdiepen d.r „dro- ge" regt.ringsvkh.t ie verschalken. De grootere smokkelschepen, die voor de 3- mijTs zom liggen, laden hun Jrank-inhoud over in kleinere vaartuigen en booten van motoren vo rzien, die den drank naar dt kust brengen, waar dt vrachtauto's kiaar staan om de honderden kis;en whiskey en jenever landwaarts te brengen. Een smokkelboot bracht 600 kisien met flesschen drank deze week binnen, maar de lading werd in beslag genomen op het oogenblik, dat ze den wal bereikte. Ook een ander schip werd bij een smok- kel-affaire verrast Gerheld wordt, dat beide schepen toebehoorenaan een hoog A merikaansch ainbtonaar. In den staat Neyy-York neemt de actie voor opheffing deh drooglegging toe. TER NEUZEN, 9 Febr. 1923. CtlNGE. Met de StaatS Crt. van 6 Febr. worden verzonden afdrukken van de statuten be treffende den R. K. Vrouwenbond, afd. Clinge, alhier gevestigd. DE STRIJD TEGEN DE DRANKSMOKKELAARS. Twee stoombooten, die verboden drank te New-York poogden binnen te sinokke- len, zijn Zondag bij het Ambroso-kanaal door de drankweer-ambtenaren aangehou- den. Dit beteekent een nieuw succes voor de kommiezen in hun strijd tegen de whiskey-vloot van de Bahama's, bestaande vvoord, doch ge vergeet mijn kind, Ik kan het noch meenemen, noch alleen achterla- ten op haar leeftijd. De kleine meenemen zou dwaasheid zijn, maar waarom kunt ge haar niet ach- terlaten met't noodige geld in handen van haar, die het kind van het eerste uur af verzorgd heeft van die Mariette. die het kind aanbidt? Mevrouw De Villandry had volkomen vertrouwen in haar en ik geloof niet dat ge aan de toewijding van die vrouw behoeft te twijfelen. Neen, gaf ik ten antwoord, ik twijfel er ook niet aan of ze zal Lenore uits<te- kend behandelen, maar waar zou ik den moed vandaan moeten halen om het kind achter te laten? De gedachte, dat ge voor haar toe- komst werkt, moet u er juist toe aansporen zeide de arglistige verleider. Het zou al te dwaas zijn uw leven voort te sleepen naast de wieg van het kind, terwijl ge in de gelegenheid zijt een schitterende toe- komst voor haar te scneppen. Bovendien wordt ge nu door verdriet ver- teerd, zoodat het juist goed voor u zou zijn afleiding te zoeken in harden arbeid om bestaan en toekomst. Ik gaf mij niet dadelijk gewonnen vervolgde de kolonist, maar daar Lucien altijd hamerde op hetzelfde aambeeld en de ellendige toekomst van Lenore schil- derde als ik in Frankrijk het beetje geld^ dat mij restte, zou verliezen met niets- doen, gaf ik mij ten slotte gewonnen. Alles werd verwezenlijkt in den aanvang zooals de schurk het had voorgerekend. Alles wat mij behoorde in goederen, werd verkocht en van een deel van de opbrengst werd Lenore met Mariette in een lief Donderdag werd onder zeer slechte weersgesteldheid te Axel van wege de Prov. Regelingsconmissie de verplichte voorjaarskeuring gehouden van koudbloed hengsten, voor het) Stamboek en het Rijk. Er waren 51 stnks aangegeven, waar- van er 43 opgekomen waren en 18 werden afgewezeneen is ^tgestekl. Goedgekeurd voor - het Stamba«9?- ed-ijn de volgende lieag- sten: Laboureur de Nellie van M. Puijiaert, Zuiddorpe, Alva van dezelfde, Bouillant van R. J. van Waes, Zuiddorpe, De Ruij- ter van A van Waes, Westdorpe, Wil- lem van Zwartcnhoek van E. B. van Acker. Axel, Rubens van Louis Coene, Sas van Gent, Moustic de Merreille van A. M. Daefman, Westdorpe, Roland van Ph. J. van Dixhoorn, Axel, Blesson van Ronde Putten van F. Dekker Pz., Axel, Bles son Oranje van Jan de Putter, Axel, Cer- to van H. P. Puijiaert, Zuiddorpe, lvron- ge van Dixhoorn, Axel, Willem van K. de Kraker, Zaamslag, Botha van Corn, de Feijter, Boschkapelle, Robert Van Dix hoorn, vnd., Karel van dezelfde. Goedgekeurd voor het Rijk zijn onder- staande hengsten: Evertsen van A. van Waes, vnd., Piet van Van Acker, vnd., Karneleon, Van Dix hoorn vnd., Karel van Zwartenhoek van Van Acker vnd., Edisson van H. P. Puij iaert, vnd., Max van G. Wauters, Asse- nede, Gladiateur van A. J. Daelman, West dorpe, Hendrik, Van Dixhoorn, vnd. (Ax. Crt.) RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 9 Februari. R. H„ oud 33 j., zeeman te Ter Neu zen, beklaagd geweest van mishandeling, is vrijgesproken. huisje gezet aan de gr-ens van het J ;r(>, waar de vrouw gewoond had. Met beklemd hart en onder den invloed van een niet te ontleden voorgevoel van komende rampen, nam ik afscheid van mijn kind, het overdekkend met kussen en besproeiend met mijn tranen. Ik deed om haar halsje een medaillon met portret- ten van haar mocder en van mij er in en daarna snelde ik weg, omdat ik de smart van het afscheid niet langer kon verdra- gen. Lucien zoTgde wel in mijn nabijheid te zijn, om er, als een booze genius, voor te waken, dat ik het plan out te vertrekken op het laatste oogenblik nog niet zou opgeven. Ik volgde hem naar Amerika en dagen lang dwaalden we in New-York van agent- schap tot agentschap, overal inlichtingen inwinnend en onze plannen voorbereidend. Dat werkje nam af mijn aandacht in be slag en reeds begon in mij de pionier te ontwaken, die ik later ben geworden. De Villers daarentegen liep met een gezicht rond alsof hij een of ander boos plan smeedde. Ik zeide het hem, maar hij verdedigde zich met te zeggen, dat het hem hard viel alle genoegens zoo ineens te hebben moe- tjen opgeven, terwijl het, als we New- York zouden verlaten hebben, nog erger zou worden. Morgen zullen we wilden, Indianen zijn, en kunnen we onze beschaving begra- vien, zeide hij: Voor afscheid van het zoogenaamde be- schaafde leven, Wilde hij dat we het dien avond er nog eens goed van zouden ne- men, maar met beslistheid weigerde ik. EEN SCHOT HAGEL. De veldarbeider A. v. d. Wagt uit Heen- \Iiet, die na een feesr in een cafe in dat dorp, in den nacht van! g op 9 November rear huis ging en daar een geweer haalde waaruit hij een schot hagel op den vekl- wachter G. de Knecht loste, werd Dins- dag door de Rotterdamsche rechtbank ver- oordeeld tot 4 jaren gevangenisstraf. AANGEVAREN. Dinsdagmiddag is vlak voor Bruinisse een klipperscheepje, schipper Fonteine, van Dreischor, geladen met kunstmest, aan gevaren door een Engelsche barge, met het gevolg, dat het scheepje bijna oninid- dtpUijk zonk. De schipper, zijn vrouw en kinderen werden door een hoogaarts van Bruinisse gered. BROEKHUYS KOMT NIET TERUG. Het Vad. ontving het voigend telegram van den heer Broekhuys uit Nice: Ik stei er prijs op te verklaren, dat noch het verzoeksehrift der agenten, noch de houding van het openbaar ministerie. mij kan bewegen de uitgifte van premieleenin- gen verder voort te zetten. Mocht de Naamiooze Vennootschap de Holl.andsche Credietbank hiertoe toch besluiten, dan ge- schiedt zulks tegen mijn wensch. HANDEL IN VALSCHE eFFECTEN. Eenige dagen geleden werd er melding van gemaakt, dat te Arnhem1 een tweetal personen w is gearresteerd, dat vaische recepissen van de 6 pet. Staatsleening 1922 te koop aangeboden had. De heer j. Frv- da Lzn., directeur van de Wissel- en Effec- tenbank te Utrecht stelde zich in verbin- ding metde politie om te onderzoeken of een der aangehoudenen de man was die in het iaatst van 1918 een tweetal effecten had verziiverd die later valsch bleken te zijn. De dader heeft men toen niet kun nen vatten. De politie die te Arnhem een ondeirzoek insteldt- heeft thans eenige poriretten van de aangehoudenen aan den heer Frvda getoond, doch deze heeft na ruim 4 ja ren de dader niet met zekerheid kunnen herkennen, zoodat vermoedelijk een na- dere confrontatie zal moeten plaats vinden. Bovendien wordt door de recherche thans een onderzoek ingesteld in hoeverre de aangehoudenen betrokken zijn bij de inwissehng van vaische effecten in 1918 gepieegd bij de Utrechtsche Provinciebank. ARRESTATIES TE ASSELT. Uit Asselt meldt men aan de Tel., dat daar reeds geruimen tijd iets niet in orde was. Er werd druk gesproken over ar- restaties die hadden plaats gehad, terwijl terwijl een aantal ambtenaren was ont- sfagen. Wij vernemen dienaangaande het vol- gende Voor eenigen tijd hield de politie te Apeldoorn een jongmensch uit Asselt aan, M. K. geheeten, in verband met een dtef- stal ten bedrage van /300 bij den heer B. De aandacht was op dit jongmensch ge- vallen, doordat hij meer geld uitgaf dan .net de inkomsten uit zijn werkzaamheden in overeenstemming was. Bij het verhoor van M. K. bleek evenwei, dat hij met den gepieegden diefstal niets had uit te staan. maar hij bekende geld te.hebben ontvangen van zekeren Q., hoofdopzichter van Ra- dio-Asselt, voor het plegen van niet n'ader te noernen onzedelijke handelingen. Deze bekentenis had ten gevolge, dat op Radio een onderzoek ingesteld en dat Q werd gearresteerd. Hij bevindt zich dan Den dag waarop wij New-York den rug zouden toekeeren, om naar gekochtc ter- reinen in het Verre Westen te trekken, drong De Villers er met zooveel kr-acht bij mij op aan om voor het Iaatst eens een der vele cafe-concerts te bezoeken, Jat ik toegaf. Deels uit medelijden met hem, deels om hem te beletten te spelen, want ik wist, dat vele van die New-Yorkscho oonoertzalen eigeniijk vermemde speelho- ien waren. Tevergeefs, Lucien kon de vcrleiding van den speclduivel geen weerstand bieden en, ondanks mijn smeekbeden, zette hij zich aan de rouiette met het gevolg, dat hij zijn kapitaaltje aanzienlijk zag verminde- ren. 't is niets, zeide hij met een pijnlij- ken glimlach, gelukkig hebben we de re- reserve nog, die veiiig en wel bij u gebor- gen is. Laten we ons Ieed verdrinken. Ter1,, ijl De Villers ettelijke glazen wijn verzwolg, raakte ik mijn glas nauwelijks aan, want ik wist, dat we omringd waren tijor bandieten, die de eerste de beste gelegenheid zouden aangrijpen om ons van het geld te ontdoen. Instede van dien dag bijtijds te vertrek ken, was het Tate avond geworden eer we het speeihol verlieten. Het leek wel of De Villers het er op aangelegd had, want na zijn drinkgeiag, was hij op een bank gaan rusten en in slaap gevallen, zoodat ik ge- noodzaakt was over hem en over mijzelf te waken. Toen we door het net van straatjes en stegen liepen, was ik zeer bevreesd uit een verborgen hoek aangevallen te wor den en daarom hield in mijn hand op mijn revolver terAijl ik mijn oogen terdege ook thans te Utrecht in voor oopi'ge he*. Gebleken is tevens, da, op financiee! ge- bied verschillende frauduleuze handelin gen en verduistering op groc.e schaal in koste van den staat hebben plaats gehad. Het onderzoek dat geleid wordt door een referendaris van het ministerie van Wa- staat, is nog in vollen gang. Verschillende personen zijn reeds door de justitie gehoord en eenigen van het personeel op Radio zijn ten gevolge daar van ontslagen. PAARD DOOR ELECTR. STROOM GEDOOD. Terwijl iemand te Heemskerk bezig was een boom te snoeien, viel een tak op den draad eener electrische geleiding, met het gevolg, dat de draad afknapte en neerkwam op een paard van den voerinan V. te Uit- geest, die daar juist met zijn rljtuig pas- seerde. Het beest werd terstond gedood. doch de voerman, die op de wagon, dus onmiddeHijk achter het paard zat, kwam met een geduchten schrik vrij. GEEN VROOLIJKE BRUILOFT. Te Tiei werd iemand, van diefstal met braak verdacht, tijdelijk uit de voorloopige hechtenis ontsfagen om te trouwen. De commissaris van politic en twee recher- cheurs begeleidden den stoet. Na de vol- trekking van het huwelijk werd het jonge paar weder gescheiden. UITGEBRAND. Te Oosterbeek is een transformatorzuii uitgebrand, tengevolge waarvan in Ztiid- Gelderland een storing in de levering van dectrischen stroom ontstond, die voor scm- mige districten echter van korten duur was. OP AVONTUUR UIT GEWEEST. Een tweetal minderjarige schooljongens uit Bleiswijk en Zevenhuizen hadden met weinig middelen een zesdaagsch s.noep- reisje door Beigie en Frankrijk gemaakt Zij werden door de politie te Maastricht geheel zonder middelen aangetroffen en naar hun ouders teruggebracht. HUISZOEKING BIJ EeN TANDTECH- NJKER. Eenigen tijd geleden liet een jongmensch zich behandelen bij den tandtechniker H. S. aan den Amstel te Amsterdam. Ofschoon deze techniker, die zich op zijn qifitanties als tandheeikundige aanduidt, de bevoegfd- heid mist om de tandheelkunde uit te oefe- nen, pfombeerde hij een der kiezen van den patient. Er ontstond bloedvergiftiging ten gevolge van tandinfectie en de jonge man moest naar een der ziekenhuizen wor- worden vervoerd. Spoedig d arop is hij overleden. In verband met deze feiten hebben zich Dinsdagmiddag ten huize van den techni ker vervoegd de substituut-officier van ju stitie mr. Heynsbergen, den rechterc-am- missaris mr. De Vries, een griffier en eeni ge rechercheurs tot het doen van een huiszoeking. Een aantal ingredienten en instrumenten werden in beslag genomen. Na afloop werd H. S. gearresteerd en naar het Huis van Bewaring overgebracht. Na verhoord te zijn werd hij op vrije voeten gesteld. Het lijk is ter autopsie naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht. IN EEN HONBENBUURT. Herman Poort, die sinds kort van Gro- ningen naar Den Haag is verhuisd, ver- telt in de Prov. Gron. Ct. als letterlijke waarheid Tegenover mij woont een oude dame, die de gelukkige bezitster is van drie-en- den kost gaf. Ik waande het gevaar in hoek en of ga- ten en het liep vlak naast mij. De sombere straatjes waren gelukkig gepasseerd en onze voetstappen klonkeii op de verfaten kaden. Drommefs, ge verdient een buitenge- wone beiooning voor uw scherpzinnige r> - waking, zeide Lucien met een vafschen fach, maar ik geloof niet, dat de revolver vanavond dienst zal doen. Berg uw wa- pen nu maar op en geei mij den arm want ik voei me niet zoo Iheel sterig staan op mijn beenen vanavond. Daar! zeide ik, terwijl ik de revol ver in mijn zak stak. Op hetzelfde oogenblik ontving ik een messteek. zoo hevig, dat ik vief. Een nieu- we steek benam mij het bewustzijn, maar tusschen de beide steken zag ik het af- schuwelijke gelaat van hem, die mij de wonden toebracht. Nooit zaf ik de verschrikkelijke uitdruk- king vergeten van dat demonische gelaat, dat zooveel op het mijne moest ge- Hjken. Men zou gezegd hebben, dat de vriend, de vertrouwde vriend plotseling in satan zelf was veranderd. De ontdekking, dat Lucien De Villers een moordenaar was geworden, veroor- zaakte mij meer smart dan de steken van het vreeselijke wapen. De bandiet beroofde mij in een oog- wen'k van ai het geld, dat ik bezat en van de papieren, die mijn identiteit konden bewijzen. Vervoigens greep hij mij aan en wierp mij in het diepe water. (Wordt vervoftjd). it uij mi mil u'waa»VAmansuMMaeansKsi^ **3%t&M3at*£KX2£Z Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN, breDgen ingevolge artikel 37 in verband met artiket 12, le lid der Oraukwet ter openbare kennis, dat bij hen is ingekomen een verzoeksehrift om verlof tot den verkoop van alcoholhoudenden. anderen dan sterken drank, van CELINA DE WAELE, echtgenoote van Eduardus Pilaet, te Ter Neuzen (Sluiskil), voor het perceui, gelegen aan den Kanaalweg te Sluiskil, en plaatselyk gemerkt Q 244. Binnen twee weken, nadat deze bckendmaking is geschied, kan ieder tegen het verleenen van het verlof, schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wetbonders inbrengcn. Ter Nenzen, 9 Februari 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJ LLE. Seeretaris. a iti r i wri 1 mn mr r|Ti i nifc mi iamiwiiiumirnnn De bevolkinjr v.'.n onzen Archipel.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 5