ALGEBAEEN NIEUWS- IM ADVERTENTSEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 7410 Vrijdag 2 Februari 1923 63e Ja&rgang. HIT H00DL0TTI& GIHEIM. GEMENGDE BERICHTEN, Bank of Scotland te Bishopsgate, die in de buurt van Victoria woont „Biddy" reisde met den districtsspoorweg, kwam cen dag aan de ketting te liggen in een van de lokalen der bank, werd 's avonds door den nieuwen eigenaar tnee naar huis genomen. Den volgenden morgen toen de postbode de krant bracht, siipte Biddy tusschen zijn beenen door en was weg. De politie werd Jevvaarschuwd en een advertentie geplaatsf, en de bankloopers- familie zocht allies af, doch het gaf niets, de hond bleef weg. Zes dagen bleef zij weg, doch in den zevenden nacht na haar xt rdwijnen hoordt de familie Brown te Suddenbury een gekrabbel aan de deur. Men opende en daar stond Biddy, koud, smerig en inager, doch mateloos geluk- kig. Mr. Brown is thans besloten het hondje nimmer meer af te staan. EEN FASCIST1SCHE KoPENICKIADE. Eenige dagen geleden verscheen een jonge man, in /w art hemd gekleed en met txfci onderscheidinged getooid, op't (hoofd - oonnnissariaat van politic te Turijn. Hij verkfaarde een der commandanten van de fascistjsche mifitie te zijn en toonde een brief van den bevfdhebber van deze inili- tie, waarbij hij werd belast met een in- spectie. De politic en de fascisten van Turiin koesterden met den minsten arg- waan, verleenden hem alle mogelijke as- sistentie en verstrekten hem cen auto,, waarin het schrandere jongemensch den geheelen dag als een prins door Turijn reed. Toen men adhferdocht kreeg, poet- ste de grappenmaker dc pfaat en vefdween spoorloos. EEN INCIDENT IN DE COMeDIE FRANQAIS. Bij een cVer jongste opvoeringen van ,,Paraitre", het stuk van Maurice Donnay, in de Comedie Francaise, heeft 2ich een ongeval voorgedaan, dat betrskkelijk goed is afgdoopen. In dc vierde acte doodt Pauf Marges (door Paul Numa gespeeld) den minnaar /ijner vrouw Jean Redzei (door (Maurice Escande geinterpreteerd) met een revoh erschot. De „theater"-pa- tnonen waren ditmaal niet door den ge- wonen leverancier van de Comedie Fran caise gteleverd. en blijkbaar van een onf- pibfbaarder stof dan gewoonlijk vervaar- digd. De heer Escande stortte althans na het schot bloedend neer en bleek een vrij scherpe vv»wk> wip n*-*,n H-nf zal twee weken rust ir.' eteri netnen. EEN DROEV1Q FAMILIEDRAA1A, heeft zich te Teddington (Engeland) af- gespeeld. In een huis aldaar vond men een 34jnrig«e vrouw in stervenden toestand. Te- geiijkertijd ontdekte men drie kleine kin- deren, het oudste 3 en een half jaar en het jongste slechts vijf weken oud, in een boordevol met water gevuld bad. De kleinen waren reeds bewustelbos. Ofschoon men kunsttnatige ademhaling toe- paste, rnocht men er niet in slagen, de tevensgeesten weer op te wekken. Inmiddels blies ook de moeder der klei nen den faatsten adem uit. Zij zou zich door vergiftiging van. het Ieven hebben beroofd. EEN MOfDeRMOORDER TER DOOD VEROORDEeLD.. Voor de jury-rechtbank van de Somme is, naar de Petit Rarisien meldt, Vrijdag jl. de zaak behandeld van een jeugdigen moeder mo order van nog geen achtpen jaar. Marius Leger. Hij werkte op de boerderif zijner ouders te Nurlu en was het type van een deugniet, die zijn ouders bestal en bijna nooit werkte. De ouders kregen argwaan en verstopten hun geld. Op 9 Juli jl. wilde hij naar een feest in het dorp Quancourt gaan en besfoot, zich ooute que coQte geld te verschaffen. Hij wapende zich met een Duitsch geweer, ver- 9chooI zich in een korenveld en toen zijn moeder kwam om de koeien te melken, doode hij haar in koeien bloede met een geweerschot. De ongelukkige vrouw zonk ter aarde. De moordenaar kwam toen uit zijn schuilplaats te voorschijhn en gaf haar het genadeschot dat haar de hersenpan verbrijzelde. Daarna beroofde hij haar van een bedrag can dertig franc, dat zij bij zich had. Tijdens het proces toonde de jeugdige misdadiger zich zeer cynisch. De jury veroordeelde hem ter dood. PER STOOMBOOT MIDDEN DOOR RUSLAND. Uit Hamburg wordt aan de „Vossische Zeitung" geschreven: De Hamburgsche reederij August Bolten rustte eenigen tijd geleden een kleine vrachtboot uit, die geschikt was gemaakt voor het stoken met olie, laadde hierin een partij suiker en andere oourante ex- portartikelen die voor, verkoop in het Na- bije Oosten, in het bijzonder voor Per- zie in aanmerking komen, en zoo vertrok de stoomboot naar Petrograd. Langen tijd hoorde men er niets meer van, tot op zekeren dag uit de Perzische haven Enseli het bericht kwam, dat de stoomboot in twee maanden, gebruik ma- kende van het Mariiskaja-kanalensysteem, midden door Rusland was gevaren. Dit kanalensysteem is tijdens de regee- ring van Peter den Qroote aangelegd; het verbindt de Newa met de Wolga. hen vijftigtal sluizen passeert men op dezen langen waterweg. Na de bolsjewistische revolutie is aan de voortdurende uitbag- gering van het kanaal niet de hand ge- houden en men vreesde derhalve, dat het onbevaarbaar zou zijn. Op het eerste gedeelte van het kana- fensysteem, van Petrograd uit, ondervond men geen moeilijkheden. Men had Rus- sische Ioodsen aan boord, die door de Sovjet-regeering waren aangewezen. Bij Rybinsk vloeit het kanaal met de Wolga sarnen en hier ontstonden, ten gevolge van de verzanding van de rivier, moei lijkheden. De geheele lading van de boot moest vaak op platte schuiten worden over- geladen om een eind verder, meer stro .m- opwaarts, weer in de stoomboot te worden geiaden. Niettemin is niets ontvreemd en de bemanning ondervond van de Russische bevolking niet den minsten last. Integen- deel, overal werd men vriendschappelijk ontvangen en de Russen legden een groote bereidvaardigheid aan den dag. Ni) het hereikejrj^an detnon cling van As. Wolga, voer de stoomboot door de Kas- pische Zee naar de aan den Zuidelijken oever van de Kaspische Zee gelegen Per zische haven Enseli en loste daar haar lading. De stoomboot kan dezen wintei niet meer over de Kaspische Zee terugkee- ren, daar deze in het Noorden met ijs- schotsen bedekt is. Om deze reden zai de boot in Bakoe overwinteren. De reederij Boiten is zoo ingenoinen met de mogelijkheid om door Rusland heen Perzie te bereiken, dat zij voorneniens is langs deze route een geregelden stoom- bootdienst in te stellen. HET FORNUIS VAN LANDRU. Het laatste restje van den inboedel van Landru is thans in het openbaar verkocht. Veel van waarde was er niet bij: oude tafels, beddegoed, lakens, servetten, een parapln, een paar halsbandjes voor honden en nog wat oude romrnel. Toch waren er veel men- schen verschenen, onder wie tal van vreem- delingen. Onder de bezoekers heerschte een opge- wekte stemming, ondanks de Jommerd- sfeer", die er in de zaal van het Assissen- hof te Versailles hing. De heer Beguin, ont- vanger der domeinen, had de leiding en hij begon met het cachet van Landru in veiling te brengen. Een leeuwentemmer, Marcel ge- naamd, kocht het voor 400 frs. Een banale inktkoker gaat voor 50 frs. In elke bazar had men hem, nieuw, voor zes frcs. kunnen krijgen. Twee damesschoentjes, eenigszins gesleten, brengen 2.50 frcs. op, een haar- speld 3 frcs. Eindelijk komt het beruchte fornuis, waar- TWBBDE BIjJLJD. DE LOTER1J VAN BROeKHUIJS EN DE JUSTITIE. Men meldt uit Amsterdam: Maandagavond heeft in BeUevue dc 31 stie trekking van de Rotterdarnsche Han- dels en Landbouwbank plaats gehad, on der groote belangstelling van de zijde van het publiek. Toen de trekking, die om- streeks 7 uur was begonnen, geruimen tijd had geduurd, vc:~schecii in de zaal de beer A. J. van Santen, commissaris van politie, chef van het politiebureau Leid- scheplein (waaronder Bellevue ressorteert) Hij begaf zich naar het podium, gaf be vel het tooneelgordijn te sluiten en decide het publiek mede. dat op last der justitie te Rotterdam, de Simplex-machine en en- kele bescheiden in beslag werden geno men. De machine en bescheiden werden door de recherche overgebracht naar het po- Titiebureati Leidschepllein. TREINROOF In een trein, rijdende tusschen Utrecht en Amsterdam, is ieniand beroofd van een portefeuille, inhoudende 420 gld. aan bank- paper. De rei/iger, die het bedrag vermist deed aan het politiebureau Muiderpoort aangifte van zijn verfies. Hij sprak daarbij het ver- moeden uit dat een reiziger, wiens sig- nafement hij opgaf en die tegen hem1, bij het verfaten van den coupe was opgedron- gen, hem zijn portefeuille ontfutseld had. Een ingesteld onderzoek heeft echter nog niet tot opsporing van den gesignaleerde geleid. DUlTSjCHE JONOENS. In dje laatste dagen komen aan de Gel- dersch-Pruisische grenzen verscheidene Duitsche jongens, die naar Nederland wil- len reizen om een plaats te zoeken bij het Ntderlandsche leger. De jongens worden weer over de grens gewezen en geven aan de Duitsche grenspolitie veel last. EEN SLOeP VERDWENEN. De kapitein van een in dc haven van Hamburg figgend Nederlandsch stoom- scfiip begat" zich met een meuyye motor- sToep ter waarde van dnizeno guTden aan land. Toen hij later weer aan boord wilde gaan was de sloep door onbekenden weg- genomen. Tot heden is de feloep niet te- ruggevonden. ONDER TURVEN BEEX)LVEN. Te Hoenza-Driel (Noord Brabant) is bij het laden van een kar turf bij den brand- stoffenhandelaar W. v. B., plotseling de. zokler \an de turfschuur mgestort. De 3 daarin werkende arbeiders werden onder de neerpfotfende balken en onge- veer 60.000 turven begraven. Op het huipgeroep der arbeiders kwa- men spoedig verschillende personen toege- sneld en J^et gelukte na ongeveer een half uur, de het Ion en arbeiders te bevriiden. Een van hen, zekere O. K., was met het gelaat terechtgekomen op het lichaam van zijn makker H. A. en zou bij de min- ste vertraging van het reddingswerk zijn gestikt. Nu kwamen alle 3 met den schrik vrij. Van 4 varkens, die in dezelfde schuur waren, werd er een gedood. De eigenaar van een en ander had geen voordeeligen dag. EEN RUMOERIGE AVOND TE BREDA. Zondagavond is Breda in rep en roe ge- weest door het luidruciitig optreden van een 300tal Limburgsche voetbalsupporters, uit Maastricht, fegfen wie de politic hande- iend optrad. Tegen den a vond toen de menschen- massa zich verzamelde op de Markt en in de binnenstad, heerschte er een werkeliji kwaadaardige sfemrnsng. De straten wcr, n PBUILLETON. De c'iakter richtte zich op en zeide met emstige stem: Mijn Feven zal mijn breeder gewijd zijn. Ik vertrek om het hem te geven. Ik zal hent aan zijn beulen ontrukken, hem in eere herstellen hem wreken. Voortaan heb lk geen ander Fevensdoel nfeer. Ik moet mij haasten de draden van het vree- selijke drama in handen te krijgen, dat hem in de netten verstrikt heeft. W aar een slachtoffer is wat zeg ik. een sladlrtof- fer. Neen, twee ziin er, Narjac en Romain - is er een schuld'ige. Dien schurk, dien judas zal ik ontmaskeren. Ik zal hem weg sleuren uit de schaduw, waarin hij zich verborgen houdt. Maar als ik hem gevon- den heb, zal ik hem alleen dood or ster- vend aan de blinde gereditigheid der men- schen overleveren. Lieve bnoeder, van nns tweeen zal ik de moordenaar zijn, want de schurk, die u doet lijden, zal sterven door mijn hand. Pierre, Pietrre, hioud u toch kalm, riep Arlette uit, haar armen weer 0m1 zijn hats slaand. Toe, probeer het eens, vlei- de zij. Pierre weerde haar zachtjes af en zeide met dfroevige steto: De breeder van een gevangene, van een msidadiger, mag uw beminde, uw vriend niet zijn. Ik heb niet het recht van afgezet en steeds drong het volk door tot op de MarkJt. De politie begon met d blanks sabel erop Fos te sban. De gemocderen, ook van de Brabantsche burgers, waarvan er vtr- scheidenen met de sabel in aanr;iking zijn gekomen werden daardoor nog meer ver- hit. Het optreden met de blanke sabel wordt door de politieautoriteiten ten zeer- ste afgekeurd. Nog laat in den avond heerschte er een rumoerige stemming in de stad. VAN EEN TRUC, DIE NIET SLAAGDE. Het gebeurde aan het station te Zutfeni Eeri vrouw, die met den trein naar Arnhem zou vertrekken, verloor haar spoorkaarlje. Zij vertelde dat aan den ambtenaar aan het loket. Deze had te voren van een rei ziger, die beweerde niet op reis te gaan, het spoorkaartje voor de reissom ingewis- seld. De ambtenaar constateerde nu dat hij aan dezen reiziger zelf reeds een kaar- tje moest hebben verkocht, zoodat waar- schijnlijk verduistering was gepleegd. De ambtenaar wist ook, dat in den Irein een rechercheur van politie had plaats geno men, die naar Arnhem reisde voor het in- stellen van een onderzoek: hij snelde naar den trein, vond den politieman, stelde hem van het gevaf op de hoogte en deeiue ncm het nummer van het kaartje mee, dat aan den verdachten reiziger moest zijn ver kocht, en verzocht den rechercheur om dezen zoo mogelijk aan de controle te Arnhem aan te houden. Inderdaad is dit geschied. De rechercheur was het eerste van alle reizigers te Arnhem aan de con trole, deed de nummers der kaarties oon- troleeren en ontdekte zoodoend den ver- dachte, die wegens verduistering werd aan- ge houden. ZICHZELF STEUN VeRSTREKT. Op het kantoor van den ChrisStelijken Fabrieks- en Transportarbeidersbond aan de Groote Draaibrug te Rotterdam, kwam Zaterdag een lid dier organisatie steun vragen. Toen hem dit geweigerd werd uitte hij allerlei bedreigingen en greey uit een bakje met geld 24 bainkbiljetter; van 10 gld. Met deze buit holide hij de trappen af, achterna gezet door de be- stuurders van den bond. De vluchteling wierp in zijn angst een aantal bankbii- jetten weg. 22 werden er opgeraapt. 's Avronds werd hij in zijn woning aan den Goudscben Rijweg aanpehoudeu, .maar de nog ontbrekende 20 gulden bevonden zich niet in zijn bezit. MISLUKTE ONTVLUCHTING. De wegens medeplichtigheid aan den moord op Rathenau veroordeelde Techow heeft met een anderen gevangene, den ge wezen vliegofficier Schauer, een poging gedaan, ofn uit de gevangenis van Sornen- berg te ontsnappen. De poging werd echter op het laatste oogenblik nog verijdeld. Op beiden werd een som Fransch bankpapier gevonden. Er moeten 6a8 personen bij deze ontvluchting betrokken zijn, die zouden behooren lot de beruchte Organisatie Consul. EIGENAARDICiE DOODSOORZAAK. Een 92jarige dame in het oudelieden- huis te Weymouth in Zuid-Engeland is op droevige manier cm het leven gekb- men. Bij een val uit haar bed schrek ze zoo, dat ze haar kunstgebit inslikte. Met X-stralen wist men de plaats van het ge- bit op te sporen, maar de doktoren durf- den met het oog op den hoogen Ieeftijd van het slachtoffer niet tot operatie over te gaan, en den volgenden dag stierf de vrouw. DE TROUWE FOX Twee en een half jaar lang woonde Biddy reeds met haar jongen meester, mas- ster George Brown te Central road, Sud denbury (Middlesex, Eng.) en al dien tijei was zi»j nog nimmer verder, dan een mijl van huis geweest en had dat ook niet gewenscht}. Onlangs nu gaf Brown den hond cade an aan een vriend, een tooper van de Royal een mooie toekomst te droomen en mijn broedei in de ellende te laten. Dus meent ge het rccht te hebben uw gegeven woord terug te nemen? vroeg het meisje met gloeiende wangen. Neen, neen, Arlette, ik mag u geen bevlekten naam geven. Neen, geliefde, harnam Arlette, uw reed is mijn leed. Als u een of ander ge- luk was te beurt gevallen, ,hadt ge er mij ook van meegedeeUl. Zoo moet het ook met uw leed zijn. Ik laat mij mijn rechten niet ontnemen. Romain is een martelaar en ik ben er trotsch op zijn breeder te zijn, ant- woordde Pierre fier. Ik wil niet, dat an deren zich over hem schamen. Welnu, evenals gij, geloof ik hem onschuldig. Ik zal er trotsch op zijn, zijn zuster te wezen. De heer Herbelot trok zijn geliefd kind tot zich en zeide: Wees verstandig, Arlette. Beiden, de* dokter en gij, hebt ernstige en edelmoedi- ge woorden gesproken, maar Ihiji is de wijs- te. Pierre heeft een giroote taak te vervul- len, waarin gij niet moogt treden. Als zijn broeder in eere hersteld is, dat hij dan te rugloome en Pierre had den kolonist begrepen. Nim mer zou Herbelot iemand tot schoonaoon nemen, wiens naam besmet was door een veroordeeling, zelfs onverdiend. O, vader, wat zijt gij wreed, riep Arlette met tranen in de oogen uit. Of Romain De Cerisolltes in eere herstefd wordt of niet, ik houd van Pierre even veel en zal zijn vrouw worden. Mejuffrouw Arlette spreekt met dien zieienadet, die haar eigen is, zeide de dokter nu rustig, maar ik zal haar offer toch niet anneinen, mijnheer. Als gij het goed vindt zal 1 agaly nog 'eens mijn gids zijn. Daar ik murgen met het krie- ken van den dag zal vertrekken, is dus nu de tijd gekomen om afscheid te nemen. Ge begrijpt Arlette was op haar vader toegesneld en terwijl ze voor hem neerknielde en zijn hand vatte,, smeelcte ze Vader, \ader, laten vvij hern volgen. Zoudt ge hem zoo laten gaan, dien ge uw aoon noemdet en die mijn hart meeneemt? Laten wij hem helpen bij de redding van zijn broeder, die de mijne zijn zal, dat zweei ik u. Gelooft ge dat hij ons alleen zou laten worstelen, als wij in dergelijke omstandigheden verkeerden Laten wij met hem gaan, vader, Zijn verdriet breekt mij het hart. Het gaat niet lieve Arlette, bracht de dokter met nauw hoorbare stem uit, zoo dat mevrouw Herbelot, die zachtjes ween- de, verbaasd het hoofd ophief. Vaarwel, vaarwel, stamelde Pierre zich met wankelenden stap verwijderend. Vaarwel voor altijd. Eensklaps sloeg hij met g,ijn armen in de hicht, wilde zich ergens aan vastgrijpen, miste en viel zwaar op den grond, waar hij bewusteloos bleef liggen. Men snelde op hem toe en, terwijl me vrouw en de heer Herbelot het als leven- iooze lichaam trachtten op te richten, riep Arlette den geliefde met teedere woor den. De oogien waren gesFoten, net gelaat was hoogrood gekleurd, dokter De Cerisolles lag temeer, getroffen door een bliksem- straal uit helderen hemel. F3ierre werd naar bed gebracht en met groote zorg omringd. Het meisje nam plaats aan het ziekbed en was er niet vanaf te krijgen. Mijn plaats is hier, zeide ze. lk zal hem redden of met hem sterven. De moeder en de vader hocrden die ver- klaring van hun geliefd kind met droef- heid in het hart aan, maar Arlette vol1- hardde bij haar voornemen. Pierre Dc Cerisolles was door een hevi- ge hersenkoorts aangetast en zweefde tus schen Ieven en dood. Dokter Arnauld, een persoonlijke vriend van den neer Herbelot, werkzaam in de ge- neeskundige praktijk, kwam speciaal voor de behandeling van zijn collega over. Hij bekeiide openlijk den kolonist, dat het le ven an diens gast in gevaar was, maar terwiFle van Arlette loog hij tegenover haar. Dagenlang lag de zieke in Fievige koorts terwijl hij allerlei wartaal uitte. 'De heer Herbelot verweet zich heftig zijn onvoor- zichtigheid ,de geschiedenis van den brief zoo maar verteld te hebben. Hij had moeten bedenken, dat de tijd van vertrek van den onbekende, in den brief gemeld, klopte met den tijd van aankomst van Pierre. De planter had die woorden gesproken aan Pierre's ziekbed en toen hij den naam Cerisolles noemde, leek het of er een elec- trische schok door het lichaam van den Iijder ging. Lenore, fluisterde hij met bewogen stem, alsiof hij zijn deelneming met de ver- in Landru de lijken van zijn klachtoffers heeft verbrand. Er wordt geroepen: 500 frs., 1500, 3000, 4000. 4200 trs.l De ge: eigenaar van het sinistere ding is tic liaansche kermisreiziger Anglade, speciaal uit Turijn overgekomen. BEUL ZIJN is 'n lui baantje in Engeland. De beul be- hoeft alleen het gewicht te weten van del terdoodveroordeelde, want daarnaar kiest hij zijn touw. 's Nachts voor de terecht stelling hangt hij een zak zand van dezelfde zwaarte aan het touw en neemt even de proef, of alles gesmeerd loopt, want tus schen het betreden van het schavot-en-den dood mogen maar 40 seconden verloopen. Een beul heeft dus (in Engeland) snel en accuraat te werken. De ex-beul van Man chester heeft zelfs een handleiding voor beulen geschreven. De man moet een mees ter in zijn vak geweest zijn HET VERKEER TE NEW-YORK. Uit een statistiek, dezer dagen door het „Motorvehicle Bureau" te New-York gepu- bliceerd, kan men zich eenigszins een denk- beeld vormen van den omvang van het ver- keer daar terstede. In de laatste vier iaren is het aantal motorvoertuigen in de stad vermeerderd van 185.216 tot 311.502; het aantal pleizierwagens alleen bedraagt op het oogenblik 217.625 tegen nauwelijks de helft van dit aantal in 1919. Het aantal taxi's is eveneens verdubbeld en bedraagt thans 17.480. Bij het tegenwoordige tempo van vermeerdering belooft het aantal motor voertuigen in achttien maanden tijds het half millioen te bereiken. De verkeerspolitie, verzekert de corres pondent van de „Times", weet tegenwoor- dig geen raad meer met het dirigeeren van het verkeer, waarvoor de straten te nauw zijn geworden. HEB JE HERR MA1ER NIET GEZIEN. In het cafe Astoria te Berlijn kwamen op een dag verscheidene jonge dames, al leen. Elk zette zich afzonderlijk aan een tafeltje, wachtte geruimen tijd en vroeg dan schuchter aan den keUner of er in het cafe misschien ook een „meneer Maier uit Ingolstadt" was. Dezelfde vraag, door zooveel jonge dames gedaan, naar een meneer Maier, van wien niemand in -het cafe rets afwist, wekte weldra achter- docht en de cafehouder waarschuwde de politie. Deze nam den geheelen stoet van wachtende en smachtende maagdelijns mee naar het bureau, waar zij1 stuk voor stuk werden ondervraagd. Allen deden het- zelfde verhaal. Zij hadden kennis gemaakt met een piekfijn gekleed heer, die haar verteld had, in het bezit te zijn van dat- gene, wat op het oogenblik te Berlijn het moeilijkste verkrijgbaar is: een bescheiden woning voor jonggehuwden. Dan voegde hii er met tranen in de oogen, aan toe, dat hfij die woning keurig had gemeubi- leerd om er een behaaglijk nestje van te maken voor het meisje, waarmee hij op trouwen stond en dat zij kort voor het huwelijk was overkden, hem achter- latend met een gebroken hart en.... de woning waar hij geen raad mee wist, ti ke jongedame had in haar handtaschje hetzelfde meisjesportret, dat Herr Maier haar gegeven had, met de verzekering dat het tzijn kostbaarst bezit was en in ruil daarvoor hFad zij hem het een of ander gouden of juweeien sieraad gegeven. Zij moest in het cafe Astoria komen, dan zou hij haar zeggen, waar de woning was gelegen en haar sieraad teruggeven tegen het portret Het bleek later, dat de gauwdief alle, op deze wijze verkregen sieraden, naar een bank van Ieening had gebracht Hij werd echter kort daarop gesnapt, terwijl hij weer bezig was een slachtoffer te ma ken. „Herr Maier" bleek toen den minder algemeenen naam van Paul Rekitta te dra- gen en te Munchen chauffeur op de vracht- auto van een brouwerij geweest te zijn. latene wilde te kennen geven. Lenore heb ben ze u alien veriaten. De Cerisolles? Maar de markies dan? Waar is de mar- kies? Die (afaard, beschermt hij zijn doch- ter niet? Wat, (zeide de heer Herbelot op be wogen toon, zou Lenore de dochter zijn van een markies? Hoe vreemd klinkt dat alles. Arlette, hebt ge gehoord wat Pier re in zijn koorts zeide, hebt ge een naam gehoord van dien markies? J a, vader, ik geloof, dat ik hem De Villandry tiebt hooren noemen. Krijtwit was de kolonist geworden. "Hij sprang als 't ware naar zijn dochter toe. greep haar handen, dat ze het wel kon uitschreeuwen van pijn en stamelde: Wat? Wat zegt ge? Welken naam hebt ge gezegd? Heme', Vader, wat's er? riep Arlette ontsteld. Ge beeft als een riet. Zijt ge 011- wel? lk smeek u, kind, herhaai dien naant( het kan zijn, dat ik het niet goed verstaan heb. Voordat het meisje had kunnen gehoor- zamen, had de zieke zich in zijn bed opge- richt en riep op een toon van woede uit: Markies Jacques De Villandry, ge zijt een Iafaard, dat ge uw eenig kind zoo laat lijden. Groote hemel, riep Herbelot uit, het hoofd met beide handen vasthoudend. Toen viel ook hij op den grond, het ge laat vuurrood en de oogen wijdstarend in de verte. (Wordt vervolgd). (Wuf.KTtfflasjfc. KaHMWWMiWiUK»&UiXi!uaaB*xBBKBu*y.'imcm imi—iii in iwiiwihubm—■owhi iiiiw iiiiiiii'iiimii wi ii»i inn rm^-ru:jisoai^mu^t£Bk, TER NEUZENSCHE COURANT. B Mill II W ■1I55WB—B8—a—

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 5