YER6IFTI6E GASSEN DOOR ZUUR YEROORZAAKT Y bTdik¥e¥et£i" leaEMeDE berschtenT" Laatste Beriohten. TNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. gloeilampjes een inderdaad feeerieken aan- blik biedt. De voorzaal biedt een aange- name gelegenheid tot een zitje voor de toe- schouwers bij het tafereel, van licht, kleur, en beweging, dat daar hedenavond zal te zien zijn. Zooals uit de advertentie in dit nummer blijkt. is de toegang, mits het be- talen van entree, vo'or ieder opengesteid. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE TRAM. Naar wij vernemen zijn bij Ministerieel besluit no. 394. afdeeling spoorwegen, d.d. 24 Januari 1923 de nieuwe lijnen van de Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaatschap- pij voltooid verklaard. Voor de maatschappij is dit besluit van groote beteekenis, daar hieromtrent nog steeds een kwestie- hangende was, en zij thans kan beschikken over het restant van de van wege den Staat toegekende gelden. TEHU1S VOOR OUDEN VAN DAGEN. .\aar wij vernemen hcbben Diakenen der Neci. Herv. Gemeente te Middelburg een zeer mooi plan opgevat, dat zeker urgent mag worden .genoemd. Keeds herhaaldelijk is in hun midden de uodzakelijkheid betoogd om een tehnis te i en ten voor ouden van dagen, vooraame- jk uit die kringen, die door de tijdsomstan- .i.heden niet meer in eigen behoetten kurt- en voorzien, bijv. gepensionneerden, perso nen, die vroeger behoorlijk van hun rente konden leven, maar dit door de waardever- miridering van het gcid en het niet meer be- talen van rente door vroeger soliede fond- sen, hun inkomen deerlijk zagen slinken. Een commissie is benoemd om de moge- lijkheid van uitvoering van dit plan, dat zij nader zal uitwerkeri, te onderzoeken. De bedoeling is een Provinciaal Zeeuwsch Rustiiuis te stichten voor alle Protestanten van alle richting en zonder onderscheid van stand of rang. Zoowel voor inwoners van Middelburg als elders in Zeeland wonnnden zal het huis openstaan. Bij uitvoering van het plan zal een ge- bouw worden ontworpen met zit- en slaap- kamers, eetzalen, conversatie- en zieken- zalen, lift, badkamers enz. Er zal naar ge- streefd worden een zoo gezellig mogelijk tehuis te krijgen, waarin men in verband met den prijs zal kunnen bekomen een zit- en een slaapkamer, een zit-slaapkamer enz., terwijl het eten zoowel in eigen kamer als in de eetzaai genuttigd zal kunnen worden. In het gebouw zuilen niet alleen ongehuw- de dames en heeren, doch ook bejaarde echfparen en samenwonende dames (zusters of vriendinnen) een gezellig tehuis v:nden. Zij, die in het gedachte gebouw een plaats zouden willen aanvragen kunnen zich nu reeds vertrouwelijk wenden, hetzij numde- ling of schrifteliik tot een der ieden der commissie, die bestaat uit de heeren: j. P. Pieterse, Lange Giststraat; R. J. de Muijnck, Langevieie; M. J. A. van Puffelen, Korte Burg: H. A. Enkeiaar, Noordsingel; en C. Joziasse, Lange Breestraat, alien te Mid delburg. AANBESTEDING. Bij de op 1 Febr. gehouden aanbesteding door de landbouwvereeniging „Landbouw- belang" te Sluiskil, voor de levering van 40.000 K.G. Ammoniak-Superphosphaat 7X9 franco voertuig, werd ingeschreven door de heeren E. de Moor te Sas van Gent voor f'9,94; D. Scheele te Ter Neuzen voor /9,40; M. van der Gouvve te Ter Neuzen voor 9,39; Wauters Verhelst te Sas van Gent voor /-9,25; Kostense te Kruiningen voor /9,23; De Ruiter te Axel voor f 9.14. Gegund aan De Ruiter. NED. HERV. KERK. Beroepen te Hontenisse (toez.) Ds. J. W. Maas te Gapinge. SPOORWEGEN OP Z.-BEVELAND. De Bond van R. K. kiesvereenigingen in den kieskring Goes, heeft de wenschelijk- heid uitgesproken, dat de ontworpen spoor- weg op Zuid-Beveland zoo spoedig mogelijk tot stand komt. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 21 tot en met 27 Jan. 1923 in de provincie Zeeland bedroeg: Diptheritis: Koudekerke 1, St. Kruis 1. SLUISKIL. Donderdagmiddag 1.1 had een meisje, zekere E. N. uit Sluiskil het ongeluk in 't kanaal te geraken op ongeveer 20 minuten afstand van Sluiskil. Zij fietste naar Ter Neuzen en wilde haar hoed, die door den wind in -'t kanaal woei grijpen,- met het treurig gevolg, dat ook zjj er in viel. Voor- zeker was zij verdronken, zoo niet een zekere Pr. v. d. E„ op haar hulpgeroep was toegesneld en haar met veel moeite en in- spanning uit't water wist te halen, en haar van een wissen dood te redden. Zoo ook viel een zesjarige schooljon- gen A. O., vlak voor zijn school in 't kanaal. Een medeleerling sprong direct er bij en smaakte de voldoening den jongen te red den. Voor dit kranig stukje van moed kreeg hij als belooning van den vader van den geredden knaap een zilveren horloge met zilveren ketting. AXEL. In den nacht van 31 Jan. op 1 Febr. 1.1., zijn bij de Gebr. A. en J. de Ruijter en even- eens bij den pastoor de kippen ontvrecmd. terwijl bij verscniliende bewoners wasch- goed en goederen met inbraak zijn ont- vreemd. H U L S T. Naar men ons van daar aan ons, en ver- scnillende andere biaden van particuliere zijde meldt, verwekt het ontslag van de linksche raads'fractie in den gemeenteraad heel wat agitatie onder de ingezetenen en is dit overal het onderwerp der gesprekken. Het daar deze week door den Commis- saris der Koningin in Zeeland gebracht be- zoek zou zijn aanleiding hebben gevonden in de door notaris Van Dalsum tegen het gemeentebestuur uitgebrachte klachten. Des voormiddags had de gebruikelijke audientie plaats, terwijl des namiddags door den Commissaris in gehoor werden ontvan- gen het raadslid, de heer Poppe, notaris Van Dalsum en de Regent van het R. K. Liefdehuis, de heer R. Wilking, die betrok- ken is geweest bij den door den heer Van Dalsum gewraakten aankoop van den tuin van den heer Hombach, door de gemeente van het Liefdehuis. Bij de bevolking heerscht groote belang- stelling na.'-.r het verder verloop dezer zaak. De uitgetreden raadsleden zijn voor- nemens in openbare vergaderingen enz. de ingezetenen tot in bijzonderheden bekend te maken met de wijze van behandeling van de zaken door het dagelijksch bestuur en de reehtsche meerderheid, met betrekking tot' gebeurtenissen ter secretarie, aan de gas- fabriek en het distributiebedrijf. KAPELLE. De op 29 Jan. gehouden vrijwillige oefe- ning der afdeeling Zeeiand van het Vrijw. Landstormkorps en Motordienst was een groot succes voor deze afdeeling. Een 70tal leden waren met hun auto's en motors opgekomen naar Kapelle, w. o. deelnemers uit Schouwen, die reeds om 4 uur 's morgens zich op weg hadden be- geven eveneens die van Tholen, eere aan Zeeuwsch-Vlaanderen. Ook Walcheien en Noord-Beveland was tegenwoordig. Uit alles bleek, dat ^ilen het met hunne Zuid- Bevelandsche broeders, die het talrijkst waren, wilden meewerken, om een tlinke dunk van de afdeeling te geven aan den Inspecteur van den Vrijw. Landstorm, Generaal Fen Bosch en hun korpscomman- dant majoor Donk. Vanaf 9 uur ronkten de motors en auto's door Kapelle op het Kerkplein. Om half 11 stond de afdeeling onder lei- ding van den commandant, luitenant Persant-Snoep, aangetreden. 1 egen kwart voor elf kwam een auto van het station Vlake met de heeren: kapitein Van Scheiven, de secretaris van de Land- stormcommissie le luitenant Boulagne. die namens den voorzitter der Landstormcom- missie overste Duymaer van Twist de oefe- ning kwamen bijwonen. Verder merkten we op majoor Bretschnei- der, commandant van het Vr. L. Korps Motordienst. De inspectie werd gehouden door den generaal, de commandanten sergeant De Jong en sergeant Donner, werden aan den generaal voorgesteld. Z. H. Edelgestrenge sprak met lor over de tlinke opkomst en houding der leden. Het deed de generaal veel genoegen, dat deze afdeeling uit zoovee! betrouwbarc mannen bestond. Aan het einde van de 3e sectie werd de Benjamin opgemerkt de kleine Bram van der Weele uit Colijnsplaat. Om half 12 stelde de afdeeling zich in marschcolanne op om te defileeren voor den generaal en den korpscommandant, die te midden van zijn officieren stond voor het huis van den commandant. D$ oefening die 12,30 begon, had een goed verloop, zeer tot genoegen van gene raal en korpscommandant en eindigde 2,30 uur, waarna generaal en korpscommandant de leden toespraken. Na woorden van lank tot den afdeelingscommandani voor leiding ea prestatie vertrokken de heeren naa- Den Haag, zeer over alles tevreden. Om 5 uur kwam men samen in „De Prins van Oranje, voor gemeenschappelijke maal- tijd. Door de afdeelingcommandant werden welkom geheeten kapitein Van Scheiven en den heer Laernoes. Een telegram van hulde en trouw aan de regeering werd aan Hare Majesteit de Ko ningin gezonden en aan de voorzitter van de Nat. Landst. commissie. Een woord van dank aan alien voor de opkomst. Een driewerf hoera voor den commandant volgde. De heer Laernoes bood aan als herinne- ring aan deze oefening een der best ge- slaagde foto's. Kapitein Van Scheiven sprak waardee- rende woorden. Voiksliederen werden ge- zongen. Om 7 uur trok men naar de bios- coop, waar de Leger en Vlootfilm vertoond werd. Zeer voldaan trok men huiswaarts. KOEWACHT. Gedurende de maanden Februari en Maart zal hier in de openbare school aan den Ouden Molen ;en sociale cursus ge geven worden. De lessen zullen gegeven worden door den weleerw. heer W. Loos, kapelaan alhier, en wel iederen Maandag van half zeven tot acht uur. Door het bestuur van de R.K. werk- Iiedenvereeniging St. Jozef, vertegenwoor- digend 103 leden, is aan den Raad dezer gemeente een adres gezonden, waarin ver- zocjht wordt van gemeentewege steun te verleenen aan werkeloozen, dodh vooral te willen medewerken tot werkverschaffing en wterkverruiming, zoo noodig met hulp van het Rijk. Adressanten meenen, dat door samen- werking van het gemeentebestuur en der betrokken eigenaren de 15 hectaren on- derland, welke liggen langs den dijk van St. Andries tot aan het Fort door afgra- ving van genoemden dijk tot vruchtbaren bouwgrond zou kunnen herschapen worden. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De rechtbank heeft in hare zitting van 2 Februari de volgende vonnissen iitge- sproken: E. J. de B., oud 31 j., arbeider te Sluis, is wegens mishandeling veroordeeld tot 10 boete of 10 dagen hechtenis. A. P. R„ oud 22 j., brievenbestel'er te Philippine, is wegens alsvoren veroordeeld tot f 5 boete of 5 dagen hechtenis. J. F., oud 23 j., werkman te Axel, be- klaagd van vernieling, is vrijgesproken. Bij arrest van het gerechtshof te 'sGra- venhage, is bevestigd het vonnis der recht bank te Middelburg van 17 November j.k, waarbij M. v. P., schipper te Breskens was vrijgesproken van het hem ten laste gelegde feit van het toebrengen van lichanieiijk let- sei door schuld, waardoor verhindering in de uitoefening van beroepsbezigheden ont- stond. Vernietigd werd het vonnis der recht bank van 17 November j.k, voor zocver de straf betreft, waarbij W. E. metselaar te Groede, C. J. T„ metselaar te Sluis, J. H. IT., timrnerman te Gostburg, J. A. de L., metse laar te Zuidzande, A. J. E., metselaar te Oostburg, werden veroordeeld de eerste vie. wegens opruiing, de laatste wegens wedcr- spannigheid, ieder tot 14^ dagen gevange- nisstraf. Het Hot veranderae de straffen voor de eerste 4 voor ieder in f 25 boete of 25 dagen hechtenis, die van A. J. E. in 7 dagen gevangenisstraf. Verwezen naar de terechtzitting W. S. conducteur Zeeuwsch-Vlaamsche Tram- wegmaatschappij te IJzendijke, met bevel tot gevangenhouding, gedetineerd te Middel burg. Door het gerechtshof te's Gravenhage is het vonnis van 24 Maart 1922, waarb: J. O., oud 39 j., arbeider te Axel, ter zaker van oplichting is vrijgesproken, bevestigd. DGODSLAG TE KGEYVACHT. Voor de rechtbank te MiddeuTnrg werd hedenmiddag behandeid de zaak tegen R. A. v. A., 21 jaar, arbeider, wonende te Koe- wacht, thans gedetineerd in het huis van be waring te Middelburg. Aan de uitvoerige dagvaarding ontleenen wij, dat aan v. A. ten laste wordt ge- legd, dat hij in den nacht van 2 op 3 Sep tember 1922 te oi Koewacht in vereeniging met Frans de Nijs, Alfonse de Nijs en Frans de Jonghe, alien wonende te Stekene en in Belgie gedetineerd Thomas Lahau heeft mishandeld door hem opzettelijk met genoemde personen met stecnen te slnan en te werpen tegen zijn borst en buik en op zijn hoofd, hem met een stok op zijn hoofd te slaan, hem te schoppen, hem met een mes of scherp voorwerp een of meer malen in zijn hoofd te steken en hem te slaan, ter'wif! door deze handelingen bij Laliau huid- en schedelwonden en schedelbreuken zijn op- getreden en verbrijzeling van het hersen- vlies met bloedingen heeft plaats gehad, welke verwondingen den dood van Lahau op 4 September tengevolge hebben gehad. Althans, dat hij in genoemden nacht op vermelde wijze met genoemde personen Lahau zwaar lichamelijk letsel heeft toe- gebracht met genoemd gevolg; althans, dat hij op gemeld tijdstip L.. op zettelijk van het ieven heeft beroofd; althans, dat hij heeft deelgenomen aan een aanval op L., of een vechtpartij met dezen met het bekende gevolg; althans, dat hij met het voornemen om L. opzettelijk zwaar lichamenlijk letsel toe te brengen, opzettelijk een steen met kracht op een afstand van ongeveer 5 .Meter heeft ge- worpen naar L., tervVijl de verdere uitvoe ring van dit misdrijf al en niet is voltooid, tengevolge van de van zijn wil onafhankelijke omstandigheid, dat hij L. niet heeft geraakt, hetzij door dat deze den steen heeft ont- weken, hetzij doordat beklaagde niet juist heeft geworpen. Als getuigen waren gedagvaard, behalve de drie genoemde Belgen, A. Wouterse, wachtmeester der mareehaussee, R. van Troost, mareehaussee, J, Clausen, opper- wachtmeester van dat wapen, P. Engels, vlasser, A. Picavet, vlasser, J. de Letter, metselaar, L. de Schepper. bierbrouwers- knecht, D. Mannes, metselaar, alien te Koe wacht, Dr. J. F. L. Hulst, arts te Leiden, en Dr. L. Harrewijn, arts te Moerbeke, beide laatste tevens als deskundige. Als verdediger trad op Mr. F. W. Adriaan- se te Middelburg. Na het verhooren van deze getuigen werd de behandeling verder uitgesteid lot 16 Februari om nog een tweetal getuigen tc kunnen dagvaarden. In 014s volgend nummer komen wij op deze zaak nader terug. Zondag 4 Februari 1923. BRUTALE AANRAND1NG. Dinsdagavond moest een lojarige foop- jongen te Rotterdam een bedrag van on geveer /2600 brengen van het kantoor van de Waterstokersvereeniging „Onder- ling Belang" naar de woning van den di- recteur, die op ongeveer 10 minuten af stand woont- Iederen dag, na sluiting van het kantoor, wordt het aanwezige geld naar de woning van den directeur ge bracht. De jongen had het geld in twee linnen zakken gepakt en daaroinheen pa pier en touw gewikkeld. Na met een pontje aan de Rottekade te zijn overgevaren, zag hij op den hoek \an een donkere straat twee mannen staan, doch schonk geen aandacht aan hen. Niets kwaads vermoedend passeerde hij hen en Hep verder het donkere gedeelte van bovengenoemde kade cp. Nauwelijks was hij de twee kerels voorbij, of de jongen werd van achteren aangevaHen. Terwijl een der straatroovers hem met hoofd vcorover drukte, zioodai. hij geen hulp kon roepen, slaagde de tweede er met veel moeite in want de jongen hield zijn geld nog krampachtig vast de J'2600 te beinachtigen. oaarop namen Deiden de vfucVit in ver- sehillende richtingen. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die echter moei- lijk werk heeft, daar miemand de aan- randing heeft gezien en de knaap niet in staat was, een goed signalement van de roovers te geven. ONBRAND8ARE CELLULOID FILMS. De „PoIis" ontleent aan het tijdschiift „Feucrschutz" de mededeeling, dat de scheikundige Gustav Schaaf er na vele proefnemingen in geslaagd is, een onont- viambare celluloidtilm te vervaardigen. Deze film heeft door cheniische bewer- king de groote ontvlarnbaarheid van het celluloid geheel verloren en kan door geen vlam tot ontbranding worden gebracht. Bij sterke verwerming smelt en senroeit de film zonder voor de gezondheid scha- delijke gassen te ontwikkelen, terwijl het nieuwe preparaat al de voordeeleri van de vroegere celluloidfilm geheel heeft be- houden. Naar verluidt zou de Fratische regee ring van plan zijn, het gebruik van ont- vlambare films te verbieden. De International Association of Fire Engeniers" en de „National Fire Protec tion" te Boston hebben de verschillende Staten der Noord Amerikaansche Unie ver- zocht door wettehjke bepalingen het ge bruik van ontvlambare films onmogelijk te maken. In Amerika voelt men nog meer voor de eveneens onbrandbare acetyl-cet- fulosefilm. EEN BOODSCHAP NAAR DgN HEMEL. De Fransche biaden bevatten het vol gende aandoenlijke verhaaltje van een kind, dat „een boodschap naar den hernel zond". De kleine Diane Drollet in de rue Sauf- froy te Parijs, hoorde dat een van haar vriendinnetjes met Kerstmis een pop had gekregen van een onbekende, en zij kwam op het denkbeeld, om er ook een te vragen en wel aan den hemel. Een brief werd fliks opgesteld en gepost; doch helaas, er kwam geen antwoord. Zij bedacht toen iets an- ders. Bij een bezoek nfet haar moeder aan een bazaar, kreeg zij een reclamebal- lonnetje ten geschenke. Een tweede brief werd geschreven, en deze aan het oal- bnnefje vastgemaakt waarna aan den bood- schapper naar den hemel de voile vrijheid werd gelaten. De ballon kwam te Rends- burg in Duitschland neer, waar hij gevon den werd. Het briefje, dat door het „Rendsburger Tageblatt" gepubliceerd werd, luidde als volgt: Lieve Jezus. Ik la at U dezen brief door papa schrijven, om U mede te deelen dat ik zeer zoet geweest ben dit |aar en mama en papa geen last hebben veroor- zaakt. Ik ben maar een klein meisje en viet jaar oud. en ik zou zee't--> blij zijin als U mij een klein poppenwagentje wilde zenden of een beertje of een pop. Ik zeg elken avond mijn gebedje op, en ik heet Diane- Drollet. Het zal niemand verwonderen dat nu er publiciteit gegeven is aan haar verzoek. de kleine Diane van tal van lezers een cadeautje heeft ontvangen. DE RUSSISCHE KROONJUWeELEN. Officieel is een onderzoek ingesteld naar het gerucht. dat kroonjuweeien uit Rusland ter waarde van 4 millioen dollar naar de Vereenigde Staten zijn gesmokkeld in een kist, welke het lijk bevatte van een ma- troos, die thans op een kerkhof op Long Island begraven ligt. Zeer waarschijnlijk is het, dat bevel tot een opgraving zal gegeven worcfen. De juweelen zouden reeds een reis om de halve wereld gemaakt hebben, in verscbil lende handen zijn geweest, totdat de laatste bezitkr. door de justitie achtervolgd er geeti raad mede wist en ze aan boord van een schip in de lijkkist heeft verBor gen. EEN VROUWeLIJKE VEEARTS. De British Medical Journal vertelt, hoe Engefand thans zijn eerste gediplomeerde vrouwelijkc \'eeartgekregen heeft in .Miss Cust, een zuster van den stalmeester van den koning. De nadruk ligt hier op „ge- diplomeerd", want Miss Cust practiseerde reeds vele jaren, maar kon geen diploma krijgen, hoewef zij een volledige opleiding genoten had, omdat zijeen vrouw was. Nu in Engefand bij de wet deze slagboom weggeruimd is, heeft ook de Royal Coll- lege of Veterinary Surgeons" haar tegen wn en dank onder zijn leden moeten op- nemen. Dat de dame in kwestie deze „onder- scheiding"(?) wel verdiende, blijkt onder andere uit het feit, dat zij reeds 10 jaren beambte van den veterinairen geneeskun- digen dienst geweest is en gedurende den oor'og als vrijwilligster dienst deed in een ve,rtmtwoordeIijke betrekking in een mili- taire paardenkliniek in Frankrijk. Volgens de redactie van de B. M. J. zijn er slechts zeer weenig vrouwelijke vee- artsen. Zij herinnert zich, dat 25 jaar ge- leden twee Russische jonge dames re Parijs in de veeartsenijkunde studeerden en daar- na een betrekking kregen bij den Russi- schen veeartsenijkundigen dienst. Thans hebben in Engeland verleden jaar 5 jonge dames het goede voorbeeid van Miss Cust gevolgd en zich als studente voor veeartsenijkunde laten inschrijven. EEN VROUWELIJKE SHERLOCK HOLMES! Dit is de niet onvermakelij.ke historic van een juffrouw uit Zetten, die 'n andere juf- frouw uit Zetten wist te betrappen bij het plegen van een diefstal, vertelt de „Geld." De eerste juffrouw vermiste herhaaldelijk geld; het verdween op raadselachtige wijze en werd noo.it meer teruggevonden. Naast haar woonde de andere juffrouw IN GEZONDEN MEDEDEELINGEN. en op haar viel de verdenking. Want de vrouwelijke Sherlock Holmes had al spoedig ontdekt, dat buurvrouw haar steeds met een bijzondere belangstelling van over de horre- tjes gadesloeg, wanneer zij zich naar buiten begat en bondsohappen ging doen. Zij combineerde met detective-intui'tie de feiten en zag hoe zij moest handelen om het raadsel van 't verdwijnende geld op te lossen. Op een vredigen Zondag-morgen vol- voerde zij haar plan. Zij kleedde zich om naar de kerk te gaar. en verliet op zeer ostentatieve wijze haar huizeke, zoodat buurvrouw het wel moest zien. Met een onschuidig gezicht wandelde ze den weg langs, maar zoodra zij zich wist buiten het bereik der spiedende buur- vrouwelijke oogen, keerde zij langs een binnenwegeke naar haar bedreigden huise- Iijken vrede terug. Door een achterdeurtje kwam zij haar woning weer binnen. En ziet, en ziet Zoodra zij binnen was zag zij over het erf buurvrouw naderen, dadtlijk verdween, de spiedende juffrouw in een kleerkast en liet de deur op een kier om' ter zi£n, hoe de situatie zich verder zou ontplooiem Buurvinouw stapte in rechte lijin op het raam aan en klom vastbesloten, alsof zij den meest gewonen weg ging, statig het venster binnen. De juffrouw in de kast popekle. Buurvrouw stond in de kamer. De juffrouw zag haar vermoedens beves tigd, maar hield zich muisstil. Buurvi-ouw liep naar de tafel. De juffrouw hield haar hart vast. Buurvrouw nam een sleutel en wandelde, geen oogenblik vermoedend dat de kata- strofe nabij was, rustiglijk, alsof ze in haar eigen woning was, naar de kast waar net geld lag. Zij naderde reeds met den sleutel in het slot Als een wrekende Nemesie, als een kat op een muis, als al wat ige maar wilt, sprong, neen, daverde het kleine juffrouw- tje uit de kast en als een orkaan. want zoo meet het effect ongeveer geweest zijn, op de niets kwaads vermoedende juffrouw, die van schrik ver-ijsde en in de vai zat, onherroepelijk. Voor den politierechter trachtte de ra- menklimmende juffrouw, J. H. B., de zaak als iets gewoons voor te stellende besto- lene zou haar verlof gegeven hebben steeds door het raam binnen te komen, wat de politierechter vrij onwaarschijnlijk achtve en door de bestolene, de weduwe H., ten steiligste werd ontkend. Het sbt der historie is minder vermake- Iijk, want het O. M. eischte 1 maand gevangenisstraf en de politie-rechter ver- oordeelde haar overe mkomstig dezen eisch. STEMMING PROVINC1ALE STATEN. Door Gedeputeerde Staten is de stemming voor leden der Provinciale Staten vastge- steld op Woensdag 11 April. BENOEMING. Tot commissaris der P. E. Z. E. M. :s be noemd, de heer Mr. Stieger te Goes. WEERBERICHT van 2 Febr. 1923. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt, luidt als volgt: Hoogste barometerstand 774.9 Fiiarritz. Laagste barometerst. 730.4 Seydistiord. Verwachting tot den avond van 3 Febr.: Meest krachtige Westelijke tot Zuidweste- lijke wind, zwaar bewolkt of betrokken, regenbuien, zelfde temperatuur. SCHEEPVAARTBEWEGING. 31 Januari. Zweed. s.s. Torfred, 1782 M3„ hout van Christiansund voor Gent. Eng. s.s. Simnnside, 2334 M3., kolen van Goole voor Gent. Noorsch s.s. Vanja, 3868 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Tempo, 1778 M3., kolen. van Boston voor Gent. Zweedsch s.s. Use, 1207 M3„ steenen^van Lysekill voor Gent. Fransch s.s. Dep. Ch. Nortier, 5695 M3., kolen, van Gent naar Rouaan. Eng. Malan, 1394 M3., ledig, van Southampton voor Gent. Eng. s.s. Bencore Head, 7382 M3„ stuk- goed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Ardgarth, 2178 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Duitsch s.s. H. A. Nolze, 1947 M3„ stuk- goed, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Amiens, 4380 M3., ledig. van Gent naar Blyth. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT- SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY in lading te Gulfport voor Rosario. s.s. HELENA in lossing te Buenos Ayres. s. 1 FRNEUZCN in 1 -.sing te Ca anil. Er bestaat niets waardoor de levenskrachten sneller warden uitgeput dan door een toestand van ongesteldheid der maag. De oorzaak der meeste gevallen van zenuwachtigheid is te iinden in een gebrekkige opname van het noedsel. De toestand die gewoonlijk „zuur in ie maag" wordt ge-noemd, is een van de aller- serste kenteekens van ongesteldheid der maag, 5n tenzii deze toestand verholpen wordt, kan er chronische dvspepsie door ontstaan. Door Gebismureerd Magnesium worden de gevaar- lijke zuren onverwijld onschadelijk gemaakt en wordt gisting van het voedsel voorkomen. Schaft U nog heden een flacon aan bij Uw apothcker, de prijs ervan is slechts fl. 1.40. Gebismureerd Magnesium Depot, Nassaukade, 314. Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goede Apothekers en Drogisten, o.a. bii A. VAN OVERBEEKE—LEUNIS. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 94 u., dhr. 1.. Dek en 2 u., Ds. A Timrnerman. Sluiskil. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 ii., leesdienst en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en i a lis. G. van Dis. Axel. 94 n. Ds A. Timrnerman. Sas van Gent 94 u,, Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hontenisse. 94 u., Ds. E. Raams. Hulst. 10 u., Ds. IJermanides. Hoek. Gereformeerde Kerk. 94 u. en 2 u., leesdienst. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u.. leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkgtraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., Ds. Neerboseh. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat Ter Neuzen. 9 \i., 2 u. en 54 u leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkboflaan). Ter Neuzen. 5.1 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen dag zijn de II. H. Diensten om 7, H4 en 10 uur Narniddags om half drie Lof Er zijn twee manieren am uit te maken, of gij zwakke nieren hebt. Ten eerste door rugpijn en andere uiterlijke kenteekenen, en ten tweede door urine-onder- zoek. Als rugpijn, voortdurend terugkeerende hoofdpijn, of zenuwachtigheid, vermoeidheid en duizeligheid u doen vermoeden, dat gij een nierkwaal hebt, let dan op uw urine. Sla acht Op verschijnselen als de volgende: te veelvul- dige of te weinige aandrang tot urineeren, te g-roote of te kleine hoeveelheden, te donkere of te lichte kleur, branderig en pijnlijk gevoel bij de loozing, onaangename reuk, zanderig, gruisachtig of bcwolkt bezinksel. Tijdelijke afwijkingen kunnen aan andere oorzaken te wijten zijn, maar als de verschijn selen blijven optreden zijn uw nieren verstoord en behoeven zij hulp. Verwaarloozing kan noodlottig worden. Foster's Rugpijn Nieren Pillen verheteren en regelen de urine, helpen en versterken zwakke nieren en verdrijven zoodoende rug pijn, duizeligheid, rheumatische pijnen, zenuw achtigheid en andere gevolgen van nierkwalen. Zij hebben duizende nierlijders voor goed ge- nezen. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a 1,75 per doos. 30

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2