ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. 7409 Woensdag 31 Januari 1923. 63 J aargang Eigenaars of Beheerders van Paarden HET H00DL0TTI5 ilHETI. S T A L E N Bakkersnachtarbeid, LUST 8 I NNEHLftNP. FEtUllSTOS. BUITENLAND. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN vragen voor den 12 Februari 1923 met opgave van de breedte en prijs per M., van groen Laken voor drie Tafels in de Raadzaal. Ter Neuzen, 29 Januari 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HU1Z1NGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEVIJLLE, Secretaris. COMITe VOOR HET NAT HULDE- BLIJK AAN H. M. DE KON1NGIN. Woensdag jl. vergaderde te Amsterdam het Comite voor het Nationaal Hulde blijk aan Hare Majesteit de Koningin. Naast afgevaardigden der verschiUende prov. comite's en van Amsterdam, Rotter dam en Den Haag waren ook Leger en Vloot vertegenwoordigd door de heeren Iuit.-gen. Forbes Wels en schout bij nacht Fock. Uit het deelnemen van deze beide heeren aan de totstandkoming van het Nationaal Huldeblijk mag de verwach- ting worden ontleend, dat ook Leger en Vloot zich bij een huldeblijk, gelijk het Nationaal Comite met instemming van de Koningin beoogt, aansiuiten. Volgens volmacht door de vergadering van 20 Nov. aan het dagelijksch bestuur verfeend, noodigde dit de burgemeesters der prov. hoofdsteden, alsmede enkele personen uit aisnog in het uitvoerend co mite zitting te nemen. De penningmeester van den Chr. Nat. Werkm. Bond stelde den voorzitter hon- derd gulden ter hand als eerste gift van het hoofdbestuur van genoemden bond. Mededeeling werd gedaan omtrent den aroeia aer Technische commissie. Maan- dag af.s. vvordt met de restauratie van het koor. der N. Kerk te Delft aange- vangen. De Commissie voor het persoonlijk ge- 9chenk aan H. M. houdt dezer dagen dienaangaande besprekingen. De voorzitters, de heeren Van Aalsf en v. d. Voort v. tZijp hadden een con- ferentie met een voorloopig comite, dat een grootsche huldiging door afgevaar- digden van eenige honderden vereenigin- gen uit het gcheele land aan H.M. tc Amsterdam voorbereidt op den dag der aanbieding van het huldeblijk. De vraag van een der aanwezigen of door het Comite een oTficieef gedenk- boek wordt uitgegeven, werd ontkennend beantwoord. Dezer dagen zal de beweging voor het bijeenbrengen van gelden over het ge- heete land in gang zijn. Op de vraag of nog andere comite's voor net aanbieden van geschenken zou- den worden gevormd, werd geantwoord dat tat nu toe alle comite's en zulks met instemming van Hare Majesteit de Koningin zich hadden opgeiost in het Cgmite voor het Nationaal Huldeblijk. Ongetwijfeld, zoo merkte de Voorzit ter op, z£f iedereen gevoelen, dat vcr- snippering van krachten aan de tot stand- koming van deze nationale zaak niet be vordenijk zou zijn. HET WAARSCHUWEN OP DE STATIONS AFOESCHAFT. Van heden af is het eerste lid van art. 15 van het Alg. Regitment op het vervoer der spoorwegen vervallen verklaard. Dientengevolge wordt het verlrek der treinen op de voornaamste stations voor de belangrijkste aansluitingen niet meer door het luiden van een bel en afroepen ji de wachtkamer aan de reizigers be- kend gemaakt. LUCHTPOSTZEGELS VOOR GEWONE FRANKEERING. Wegens de staking in het boekdrukkers- bedrijf, waardoor geregelde aflevering van frankeerzegels niet kon plaats vinden. zni- len binnenkort met Koninklijke goedkeurin... de nog in voorraad zijnde luchtpostzegels van 10, 15 en 60 cent voor gewone fran- keering worden uitgegeven. BELGISCHE LOODSGELDEN IN GOUDWAARDE. De corespondent te Antwerpen der Msb. meldt, dat de Belgische regeering beslist heeft eerstdaags de loodsgelden op den ba sis van goudwaarde te berekenen. Hetzelfde beginsel zal op aandringen van het stadsbe- stuur worden toegepast voor de havengelder op de Schelde. DE LANDBOUW ONGEVALLENWET. Naar gemeld wordt is binnenkort bet K. B. te verwachten, waarbij bepaald wordt, dat met ingang vn 1 April a.s. de Land- bouw-Ongevallenwet in werking treedt. NED. RIJNSCHEPEN NIET .MEER GEH1NDERD. Ingevolge oogenblikkelijk persoonlijk op- j treden van den Nederlandschen consul-ge- neraal te Frankfort aan de Main, den heer A. M. Marckx, worden de Rijnsehepen on- der Nederlandsche vlag niet meer gehinderd f en wordt de persopnlijke vrijheid van het i Nederlandsche scheepspersoneel geeerbie- digd. OPHEFFING VAN RECHTBANKEN. Naar venomen wordt, heeft de commissie. j vanwege het Departement van Justitie inge- steld, ten einde na te gaan welke bezuini- gingen bij de rechtspraak kunnen worden ingevoerd, aan dit Departement geadviseerd j te bevorderen, dat de rechtbanken te Zierik- zee, Tiel, Zutfen, Heerenveen en Alkmaar, subs, die te Zwolle worden opgeheven. STEUN AAN DE NIJVERHEID. De Stand, bespreekt vrije handelspolitiek. In een korte vermelding van de voornaam- te argumenten tegen en voor beschermende .r.aatregelen concludeert het blad: De tegenstanders hebben in het algemeen. gelijk. Het levenspeil in Nederland is te hoog, Een bliks'emstraal uit helderen heme!. De \reugde, die de heer Herbelot smaak- t)e bij het vernemen van het heuglijk nieuws in zijn familiekring evenaarde de blijdschap van de dames en van den dokter en hij vertrouwde nu Dorinval wel toe, dat het sedert eenige maanden zijn hefste wensch was geweest, die verbintenis. De kolonist was den votgenden dag, laat in den namiddag teruggekolmen, verge- zeld van Tagafty en gesignaleerd door den kleinen Kalib, die in weerwil van de har- de les, toch weer in zijn observatieposf was geklommen. TerwijI de famiiie aan het maal zat, ver- tekle dje planter van zijn ervaringen te Ta- nanarive. Hij was in de wolken over de ontvangst bij den gouverneur, van wien men volledige toestemming op de voorge- legde plannen had gekregen. Een edele man, met een edelmoedig, rechtvaardig hart, onze gouverneur, zeide de heer des huizes. Ik heb hem zien weenen bij de ontvangst van een brief van een onbekende, welke onbekende hem haar Ieed vertelde. Ik moet bekennen, dat ook mij de tranen in de oogen kwa- men, toen ik het schrijven las, dat de gou verneur mij verzocht ook te lezen. De gou verneur stond er zelfs op, dat ik kennis Om van Duitschland niet te spreken, het is hooger dan in Belgie en Frankrijk; ten deele hooger ook dan in Engeland, dat voor den oorlog boven ons placht uit te gaan. onze loonen en onze arbeidsduur veroor- zaken, dat wij met onzen export al meer achteraar. zullen komen, tot wij ten slotte op de wereldmarkt duchtig in het gedrang zullen komen. Nu drijven we nog op Indie. Indie heeft een grout overschot aan export boven im port en dat overschot vloeit grootendeels naar Nederland. Het financieele resnltaat daarvan werkt dus alsof Nederland zelf een gri.oier bed rag getxportcrd had. ffn toch, hoezeer'alle gelijk aan den kant der tegenstanders is, als men ten slotte voor de simpele vraag komt t<; staan: ir.oeten dan gezonde industrieen, die aan duizenden arbeiders werk verschaffejn, maar verdwij- nen door niets te doen, dan aarzelt men toch om daarom een bevesfigend antwoord te geven. Wij hellen daarom over tot de meening dat men steun zal moeten verleenen. Maar •egeijlk rijst de vraag, of Toch pok niet de baan vrij moet worden gemaakl om een ver- 'aging van productiekosten hier te 'ande te bereiken. Men kan toch niet eeuwig blijven bescher- men wat in normale gevallen geen bestaans- I reden heeft. Wij zijn op export aangewezen. I Zonder export kunnen we eenvoudig niet i leven. Wie de waarheid inzlet moet komen tot lagere productiekosten. De loonen scbijnen in vele gevallen al niet lager te kunnen dalen. Dan moet het dus in den werktijd gevonden worden. In de verbrnding van die twee: verleening van tijdefijken steun, door invoerverboden b.v. gepaard aan een ver- lenging van den arbeidsduur zou misschien de oplossing kupnen worden gezocht. DE GEWIJZIGDe ouderdomswet Zooals gemeld is, zal de gewijzigde Ouderdomswet op 1 Febr. a.s.Tn werking treden. Dit beteekent, dat van dien, datum af de gelegenheid zal zijn opengesteld voor een ieder, onafhankelijk van zijn inkomen, >m zich bij den Staat vrijwillig te verze- keren voor een oud.rdprnsrente tot eon maximum van 20 gulden per week. De algemeene maatregel van bestuur ter uit- voering van de wet zal over eenige we- ken verschijnen. Intusschen /nllipii j)ipp 'ii vpkele dagen de tarieven voor deze nieuwe ver- zekering bij de Raden van Arbeid ver- krijgbaar zijn. an den inhoud nam, om mogelijk de ge- raagde inlichtingen te kunnen verstrek- ken. Ik zal mijn best er voor doen, want als men zelf geleden heeft, dan gevoelt men des te dieper het Ieed van anderen. Lieve vader, uw woorden boezeinen mij de grootste belangstelling in, mogen wij weten, wat het schrijven betreft? Zeker kind, het is een dame, die een broeder van haar echtgenoot zoekt, die naar Madagascar is vertrokken en niets meer van zich heeft Iaien hooren. Het is een kreet om hulp, dien zij tot hem richt, omdat haar gezin door vreeselijke rampen is bezocht ige- worden. De verdwenen broeder zou haar in djeze omstandig'heden tot grooten steun zijn. En wat zijn dat voor rampen? vroeg Pierre, die zijn hart beklemd voelde wor den bij een bang voorgevoer. Wordt het in den brief ook gezegd? Ze hadden een vriend te gast, de schrijfster van den brief en haar echtge- noot, en die vriend is vermoord in hun huis. Haar echtgenoot is van die vreese lijke misdaad beschuldigd en veroordeeld tot levenslange gevangenisstraf. De onge- Iukkige vrouw bezweert dat haar man on- schuldig is en bepleit die pnschuld met een vuur en een overtuiging die tot tranen roeren. Pierre ademde verlicht, zijn bange vermoedens waren weggevaagd. Het was immers te dwaas om te gdooven, dat de edele Remain beschuldigd zou worden van zoo'n afschuwelijke misdaad als vrien- den moord. DE TOESTAND. Pius XI heeft pas een rondgaanden brief uiljgevaardigd naar aanleiding van den drie- honderdsten sterfdrag van den Franschen heihge Frans van Sales (geb. 21 Aug. 1567, gest. 28 Dec. 1622), die in het begin van de 17e eeuw bisschop van Geneve en stich- ter der orde van de Salesionerinnen was. Het voornaamste doel van dezen brief is, fiaar €le Romeinsche correspondent van de Times meldt, Frans van Sales uit te roepen tot den bescherinheilige van schrijvers en journalisten, wien op het hart wordt ge- drukt de stage toewijding voor de Roomsch-Katholieke kerk die de heilige in zijn leven en zijn werken getoond heeft. na te bootsen. In zoover geldt de brief natuurlijk alleen Roomsche schrij vers en journalisten. Maar er staan in de zen pauselijken brief wenken, die de jour nalisten in het algemeen en van alle ge- zjndten ter harte kunnen nemen. „Hun wordt verboden het wapen van halve waar heid, hoe doeltreffend het ook moge zijn, tegen hun tegenstanders te gebruiken, want de waarheid mag geen verwaning noch verwringing lijden. Zelfs in polemisch geschrijf moet eerlijkheid en waarheid hun wachtwoord blijven, en zij moeten hun gedachten met zoodanige duidelijkheid en Heeft zij kinderen, de arme vrouw? vroeg mevrouw Herbelot deelnemend. Ja. een meisje. Arm schaap. Uw medelijden voor de arme vrouw is mij nu nog verloaarbaar- der, want ge dacht ook aan uw eenige dochter, aan uw Arlette nietwaar? Uw moeder zal mijn sympathie. nog beter begrijpen, als ik haar den voornaam zeg van de ongjlukkige vrouw. De onbe kende heet Lenore. Pierre was opgesprongen, als f een ge- vaarlijk insect hem gestoken had. Zijn bleeke lippen werden bewogen zonder dat jer eenig g;e aid an kwam, dock eindelijk slaagde hij er in te stamelen: Ze heet Lenore, nietwaar? Haar fa- milienaam, als ik u verzoeken mag? De Cerisolles, antwoordde de heer Herbolot, Pierre verbaasd aanstarend. Een kreet ontsnapte den lippen Van Rom am's broeder. Het is niet waar. Ik droom, is het niet? 1 r Arlette was ontstcid opgesprongen en haar armen om zijn hals slaand, vroeg zij hem beangst: Pierre, Pierre, wat is er? Beste Dorinval, zeide de kolonist kalmeerend. Ik heet geen Dorinval, schreeuwde Pierre woest. Ik ben een ellendeling, een Iafaard, omdat ik mijn broeder, mijn ar men Rornain ben ontvlucht, uit zwakheid O, moeder, moeder. Gij, die mij hem toe vertrouwdet, kom terug om uw zoon te vervloeken. Ik verdien niet anders. In de gevangenis, hij? En ik was er niet om hem kieschkeurigheid van stijl uiten, dat de lezer zich kan verblijden in de weten- schap dat hem de waarheid wordt mede- gedeeld." In de tegenwoordige beroering van de Europeesche wereld is dit een actneele vermaning, schrijft de N. R. Crt., want het gevaar is hoe Ianger hoe grooter gewor- ilen, dat het onwetende publiek door al- lerlei verdraaide voorstellingen en valsche leuzen in de heerschende verw rring het spoor bijster wcrdt. Wij weten met welke onwaarheden en verdraaiing van feiten de oorlog van 1914 begonnen is. Een van de grootste historisch vaststaande leugens was, dat de oude keizer Frans Jozef door zijne raadslieden genoopt werd de ocr- logsverklaring aan Servie te onderteeke- nen, op grond van het valsche bericht, dat de Senders reeds een inval in het gebied van de Oostenrijksch-Hongaarsche personeele un^e hadden gedaan. De hee- le propaganda in het Armageddon dat ach- ter ons ligt, was natuurlijk evenzeer geba- seerd op een eenzijdige en daardoor ver- wrongen voorstelling van zaken en die propaganda werkt nog altijd na in vele mededeelingen uit belanghebbende kokers in dit tijdvak van de vredesregeling, waar- van men zich reeds af moet vragen, hoe Iang het zal duren, voor men wegens ver- deeldheid over zekere kwesties van die rcgeung opnieuw gewelddadige middelen te baat zal nemen. Wij schrijven dit niet Iichtvaardig neer, want in een telegram van de Times uit Konstantinopel d.d. Zon- dag was te lezen: ,,Te Konstantinopel is bijkans alle hoop, dat een oorlog nog te vermijden is, opgegeven. Alle toebereidse- fen zijn gemaakt voor de wegvaering van Britsche onderdanen. Botsingen tusschen Grieksche en Turksche troepen worden da gelijksch veelvuldiger". En in hetzelfde telegram leest men nog, dat officieele kringen te Angora meedeelen, dat de mo- gelijkheid van een breuk te Lausanne hen koud laat. „Tenzij "de JBritsche delegatie haar houding op het laatste oogenblik wij- zigt, zal Ismet-pasja een proclamatie aan de wereld uitvaardigen, waarin hij Tur- kije's positie uiteen zal zetten en zal hij Lausanne verlaten. Daarna zal het Turk sche leger naar Mosoel oprukken". Een even sombere voorspelling, maar toch steller op lossere gronden, doet Hen- drik Politur, de Deensche vertegenwoordi- ger van de fabrieken van Krupp, die na eerf bezoek fran BtTlijiL -eh een- gesprek met Politiken gezegd heeft, dat de Franschen aan de Roer „op graniet beten" en dat de algemeene opva'tting was, dat het tot een uitbarsting zou ko men. De journalist vroeg: Dus oorlog? waarop Politur antwoordde: „Ja, ik ver- onderstel dat. Ik geloof dat men daar- mee moet rekenen, in welk geval Duitsch land natuurlijk hulp van Rusland moet verwachten." Of de Duitsche regeering er metterdaad toe zou overgaan „den dui- vel met Beelbezub te verdrijven" !s op het oogenblik nog niet zoo waarschijnlijk, ondanks alle geruchten over samentrekking van Russische troepen aan de Poolsche grens. over een geheim tractaat tusschen Duitschland en Sow jet Rusland enz. Toch is het een voorzichtig beleid, met stellige verzekeringen geen verantwoording op zich te nemen voor fanger dan een week van de toekomst- De oorlogsalmosfeer is er in elk geval ook in het Westen en dat is al bedenkelijk genoeg. Of de Raad van den Volkenbond te Parijs de kwestie van de Roer heeft behandeld, is ons totnogtoe ver- borgen gebleven. Vol'gens het officieele communique heeft hij zich bezig g£bou- den met „bondsvraagstukken" waarbij men alles kan denken, en de berichten in de pers over de gevoerde beraadslagingen heboen alleen betrekking op de hulp voor Oostenrijk. Is dit nu echter een tijdstip om de wereld af te schepen met zulk een „halve waarheid", om de woorden in den rondgaanden brief van den Paus te gebruiken Van de halve waarheid tot de onwaar- te verdedigen? TerwijI hij in den kerker zuchtte, was ik gelukkig. O, O. Na in koortsachtige opwinding te heb ben gesproken, barstte de arme man in snikken uit, zoo hevig, dat hij op zijn stoel terugviel en zijn lichaam hevig schokte. Mevrouw Herbelot en Arlette hadden ieder een zijner handen gegrcpen om te beletten, djai hij in zijn wanhoop zichzelf een ongeluk zou toebrengen. Arme vriend, wat is .r? Bpreek toch, Pierre. De dokter kalmeerde plotseling en zag Arlette met wezenlooze oogen aan. Hij ant woordde met doffe stem: Ik. L, ben de slechte broeder, die zich verbe gt wanneer zijn broeder behoef- te heeft aan zijn steun. Ik doe afstand van uw verworven sympathie en uw ach- ting die ik maar gestolen heb. Mijn naam is Pierre De Cerisolljes. De kolonist was hevig ontdaan door die mededeeling. Ongelukkige, wat zegt ge, riep hij uit. Is het mogelijk? En ik ben het, die u de vreeselijke tijding moest brengen? De dokter onderbrak de woorden van den planter met een wenk en vroeg: Als ik u goed begrepen heb, is er iemand vermoord op het kasteel Cerisol les. Kunt ge mij zijn naam zeggen? Alexandre Narjac, antwoordde de heer Herbelot De beste vriend mijhs breeders. Heeft men Romain daarvan kunnen ver- denken? Waarom zou hij dien ongefukki- ge gedood hebben Om hem te berooven. heid is geen groote stap en daarorn wil- len wij nog even opmerken dat het bericht van de Bergwerkzeitung, door Wolff op 24 t'|_>zer overgeseind, volgens hetwelk de ntijneigenaars In Rijnlanrd en WestfaLen, na verbreking van al hun oontracten voor ertslevering ii|.x>r de Lotharingsche mijnen met Zweedsche ertsmijnen een contract hadden gesloten voor de levering van groo te hoeveelheden Zweedsche erts tot 1932. niet juist kan geweest zijn. Wij hebben da- delijk ten aanzien van dat bericht het voor- behoud gemaakt, dat het wel een intimi- datie voor de Franschen ten doei kon hebben. Inmiddeis heeft de draadlooze dienst uit Stockholm gemeld: „In verband met geruchten in de pers betreffende toe- nemende ertsverschepingen van Zweden naar Duitschland, deelt de Grangesberg Company mede, dat de maatschappij se dert November jl. met de meeste staal- fabrieken in Westfalen onderhandeld heeft betreffende een herziening van zekere voor den oorlog tusschen de maatschappij en de s taalfabrieken gesloten contracten en betreffende nieuwe contracten vocr leve- ringen in de peri ode 19281932. Deze te Berlijn gevoerde ond^rhandelingen heb ben thans tot een definitieve overeenkomst geleid. De te leveren hoeveelheden erts zijn even groot als die reeds jaren lang door de respetieve fabrieken van de Gran gesberg Mij. worden gekocht. De erts verschepingen der Mij. zijn op het oogen blik niet meer dan normaal". Dit klink? heel anders, en men ziet er uit, dat de heele zaak neerkomst op de vernieuwing van normale leveringen. Wij behoeven cr niet bij te zeggen, dat Lotharingen voor den oorlog Duitsch gebied was. DE ANTI-VLAAMSCHE BETOOGING TE BRUSSEL. Men meldt uit Brussel aan de N. R. Crt.: De bladen bespreken uitvoerig de Zondag te Brussel gehouden anti-Vlaamsche betoo- ging. Volgens de Nation Beige bedroeg het aantal deelnemers aan den optocht 100.000. Volgens de Neptune 130.000. Andere frans- kiljonsche bladen schrijven 150.000, terwijl de Soir gewaagt van 500.000 Brusselaars, die voor het behoud van de Fransche univer- siteit te Gent zouden hebben gemanifes- teerd. De Vingtieme Siecle is nog het rneest bezadigd, waar zij het cijfer dertigduizend opgeeft. Volgens de Vlaamsehe pers was de be- •t>urging.eer.-fiasoo.-Reeds acht. Het. L,aatst: Nieuws het overbodig, de op 25 Februari belegde Vlaamsehe betooging te honden, omdat naar de meening van dit liberale blad 28 Januari voor de vernederlandsching van de Gentsche universiteit evenveel gedaan heeft als de beste Vlaamsehe propaganda, zou vermogen. Volgens de laatste berichten zou ue toesland van een gewonden Vla- ming, door een sabelhouw aan het hoofd getroffen, zoo zorgwekkend zijn, dat men voor zijn leven vreest. Ook een politieagent moest in het ziekenhuis ter verpleging wor den opgenomen. Slechts een drietal aan- houdingen (een Waal en twee Vlamingen) bleven gehandhaafd., De arrestatie van Mr. Van Dieren, de bekende Vlaamsehe advo- caat, bleek op een misverstand te berusten. Hij werd onmiddellijk weer in vrijheid ge- laten. Naar de Standaard weet te melden zoa geconsigneerde Waalsche en Vlaamsch. soldaten in de kazernes te Brussel hand- gemeen zijn geworden. Hetzelfde blad deelf verder mee, dat op bevel van het Brusselsc parket al de tram- en spoorwegstations van het arrondissement Zondags van zeven uur 's ochtends af waren bewaakt. Treinen en trams met tegenbetoogers moesten worden opge'nouden. Een trein met Vlamingen uit Antwerpen werd te Scha'erbeek bij Brussel door een stationschef tot staan gebracht en naar het Walenland gestuurd. Na den mirf- dag keerde de trein naar Antwerpen terug. Ook de wegen werden in Oost en West- Vlaanderen ten strengste bewaakt. Te Antwerpen bleek het na afloop der betooging vrij rustig. Een trein met frans- Een schaterende Iach schalde door het vertrek en den anderen werd het bang te moede voor Pierre's geestvermogens. Hahaha. Romain is tijdens mijn af- wezigheid niet alleen moordenaar, maar ook een dief geworden. Hahaha. Er zijn graden in de misdaad, maar hij is ineens van de laagste sport op de hoogste ge- sprongen, hahaha. Arlette began te weenen, maar Pierre merkte het niet op. Hij vervolgde: Ja, het zal wel zoo zijn. Ik zie Ro main al verborgen in het kreupelhout en de argetooze voorbijgangers neerschieten om hen daarna te plunderen. Ja, dat is wel iets voor een Cerisolles. Het werd even stf in de kamer en nie- mand durfde iets vragen. De heer Herbe lot wenkte de dames, dat men den dokter maar moest laten begaan, hij zou van zelf wel kalmeeren. Zoo was het. Na eenigen tijd als in de wijde verte g'estaard te hebben, liet Pier re het hoofd in de handen zinken en her- nam met we eke stem Arme, arme broeder. En er zijn nog menschen, dlie aan die misdaad gelooven. Er zijn nog rechteirs, die- u moreei tot ster- vens toe hebben kunnen niartelen, een man diet wien zij in geen vergelijk kunnen treden, menschen, die niet waard zijn, dat zij uw schoenveter vastmaken. O, die ver- blinden, als het geen schurken zijn. Kom, mijn lieve Pierre, houd moed. snikte AHette, terwijl zij de hand, die zij nog altijd vasthield^ aan haar lippen bracht (Wordt vervolgd.) De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekemt, dat ter gemeente-seeretarie ter inzage ligt een aan- vraag van JOHANNIS ADRIAAN ECKHARDT, om vergunning tot het verrichten van bakkers nachtarbeid tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voormiddags in het perceel Nieuwstraat 24. Op Donderdag 1 Maart a.s., des voormiddags 10 uur, zal in het raadhuis gelegenheid bestaan om ten overstaan van den Burgemeester bezwaren tegen de aanvraag in te brengen. Daarbij worden zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbrengen, in de gelegenheid gesteld zich naar aanleiding van de bezwaren mondeling en schriftelijk te verklaren. Zoowel de aanvrager als zij, die bezwaren inbren gen, kunneri gedurende acht dagen voor het borengemeld tijdstip, ter secretarie der gemeente, van de ter zake ingekomen schrifturen kennis n e m e n. Ter Neuzen, den 30 Januari 1923. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. VAN - De Burgemeester van TER NEUZEN maakt bekenii, dat gedurende de maand Februari voor ieder ter secretarie dezer gemeente ter inzage is nedergelegd de alphabetische lijst, bevattende de namen der in deze gemeente metterwoon gevestigde eigenaars of beheerders van e6n of meer ter vordering en ter keuring aan te bieden paarden, opgemaakt ingevolge artikel 17 van het Inkwartieringsbesluit. Ter Neuzen, den 31 Januari 1923. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. 62) Ml.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1