ALBEMEEN NiEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7408 Maandag 29 Januari 1923 63e Jaargang. binnehlaho. SET NOCDLOTTIG BIEIIM. TuTfTN land. Ufa! was FEUILLETON. DE „BUITENGEWONE OMSTANDIG- HEDEN". Wanneer zullen zij eindigen. Officieel hestaan nog altijd de „buitenge- wone omstandigheden" uit den crisistijd, want nog nimmer is van regecringswege de mededeeling gedaan, dat Jie cmstandighe- den geacht worden te hebben opgehouden. Een mededeeling, waarop de automatische intrelckin van \al van crisiswetten, o.a. de huurwetten en de scheurwet, wacht daar deze wetten een clausule bevatten, voorschrijvende baar cereal z-es- .naanden" na den datum van bovengenoemde mede deeling. Biijkens het voorloopig antwoord van Ministei Aalberse op een vraag1 van het Tweede-Kamerlid Braat met betrekking tot het verval der scheurwet is nu een nader onderzoek in dit vraagstuk gaande. Waar- toe dat zal leiden, is op het oogenblik nog niet te zeggen. NEDERLAND EN BELOIE. In de vergadering van de commissie voor buitenfandsche zaken heeft de gewezen minister de Wouters d'Oplinter (kath.) aan de regeering gevraagd, hoe het staat met de Ikwestie van de Wieiingen en heeft haar verzocht hem den huidigen staat van het vraagstuk te doen kennen. NEDERLAND EN DE IND1ANEN. Departement van Marine, de commandant der stelling van den Holder, de comman dant d|er marine te Middelburg, \ier na der aan te wijzen niet-militaire leden, de inspecteurs der wapens en hoofden van diensttakken, ressorteerente onder het De partement van Oorlog, een aan te wijzen actief of gepensionneerd vlag- of hoofd- officier der zeemacht CLASSIFICAT1E DER OEMEENTEN. De commissie tot herziening van de dassificatie van de gemeenten heeft ver- gaderd tot het uitbrengen van haar ad- vies. rechtsgrondslag geefi aan de maalregelen die aan de Roer zij# genomen. Daarin zou dus opgesbten liggen dat die rechtsgrond slag nog niet zoo sievig was en wegens deze erkentenis zou men .Ian beter gedaan hebben met de inaatregelen legen de Roer te wachten tot de thans geschiede algemee- ne in gebreke stelling. De rechtsgrondslag die bedoeld is, is die van hoodfstuk VIII aanhangset II, art. 17 en 18, welke luiden: ,,In geval van in gebreke blijven van Duitschland bij de uitvoering die op het- zelve rust, van weflce der verplichtingen ook, bedoeld in dit gedeelte van het tegen- Besloten is dat een suboommissie aan v.oordige tractaat, zal ae commissie (van de hand van het verzamdde materiaal een herstei) onverwijld deze niet-uitvoering aan elke der belanghebbende mogendheden tnededeelen en er alle voorstellen bijvoe- Eenigen tijd geleden is in de Amerikaan- sche pers het bericht verschenen,, dat de voor de gemeente alleen over 1922 v indianenstam der „Six Nations" zich tot i f 1500 a f 1700. schema van indeeling zal samenstellen. ouderdomswet Bij K. B. van 9 Jan. jl. is bepaald, dat de wet van 19 Mei 1922 (houdende wijzi- ging der Ouderdomswet 1919) 1 Febr. a.s. in werking zal treden. RENTEZeGELS en werk- VERSCHAFFING. A r. *1.1 D^cana,.j 1 Duitschland zich verbind met als De Raad van Arbeid te Roosendaai n- h=cr-hr>mven (N.-Br.) legde aan het gemeentebestuur van Roosendaal de verplichting op ren- tezegels te plakken voor de tewerkgestel- den bij de werkverschaffing voor werk- loozen. Het gemeentebestuur ontkende deze verplichting en is thans in hooger beroep in het gelijk gesteld. Dit beteekent een financieel voordeel an de Nederlandsche Regeering had gewend met 't verzioek om tusschenkomst, teneinde een tusschen genoemden stam en de Ca- nadeesche regeering gerezen conflict door den Volkenbond te doen beslechten. Naar thans wordt bericht, is dit be richt juist. Het verzoek heeft inderdaad de Nederlandsche regeering bereikt en is bij haar in overweging. LADINOEN STEeNKOOL UIT HET ROERGEBIED IN NEDERLAND AANGEHOUDEN De middagpers te Berlijn, zoo meldt men aan de Msb. bevatte Vrijdag het be richt, dat verscheidene ladingen steenko- len uit het Roergebied in Nederland zou- den zijn aangekomen, \yelke op verzoek van de Duitsche autoriteiten zouden zijn aangehouden. Het zou in de bedoeiing van Duitschland liggen een beslissing van den Nederlandschen rechter uit te lokken, be- treffende de wettige plaats van bestem- ming der steenkolen. Naar het blad vernam heeft 't in Ber lijn de aandacht getrokken, dat een aan- tai Nederlandsche firma's opvallend veel ookes in Duitschland koopt. Men uit het vermoeden, dat deze bestemd zijn voor de Firanschen. die er groote behoefte aan hebben en de Engelsche cokes niet kunnen gebruiken. Zekerheid bestaat evenwel geenszins. Van andere zijde wordt aan de ,,Lokal Anzeiger" gemeld, dat de Fransche re geering uitnoodigingen verzendt aan een aantal landen, in het bijzonder aan Ne derland en de Seandinavische landen, om vertegenwoordigcrs naar het bezette ge- bied "te zenden, teneinde een onderzoek in te stellen naar het optreden der Fran- schen, om aldus getuigenis af te leggen tegen de Duitsche propagandacampagne. DE RAAD VAN DEFENSIE. Bij Kon. besluit van 30 December '22 opgenomen in de Staatscrt. van Zaterdag, is gewijzigd het Kon. besluit van 16 April 1908 tot instellen van een raad van de- fensie en is deze thans als volgt samen- gesteld De chef van den generafen staf of bij diens ontstentenis, de sous-chef van dk n staf, de commandant van het veldleger, de commandant der Vesting Holland, de euei i van den marinestaf of, bif diens ontstente nis, de chef van het bureau Staf van ire 61) gen die haar dienstig lijken ten aanzien van de maatregelen, wegens deze niet- uitvoering te nemen. (art. 17). „De maatregelen welke de gealiieerden engeassocieerden het recht zullen heb ben te nemen in geval van willekeurig in gebreke blijven door Duitschland en welke Duitschland zich verbind niet als oor- logshandelingen te beschouwen, kunnen oinvatten verbodshandelingen en economi- sche en financieele represai lie's en, in het afgemeen, zoodanige andere maatregelen als de respectieve regeeringen door de om standigheden noodzakelijk kunnen achten' (art. 18). Onder zoodanige andere maatregelen als enz." rekenen de drie gealiieerden de maatregelen, die nu aan de Roer genomen zijn. Volgens de letter van het tractaat, zijn die maatregelen moeielijk aanvecht- baar. Waar men echter over iwisten kan, is over de bcteekenis van het kleine woord- je „respectieve". Ligt daarin opgesloten. dat alle regeeringen die aan den eenen kant staan, ze goed moeten keuren of niet? Engeland ineende het aanvankelijk in d'en eersten zin te moeten uitleggen,. maar heeft zijn verzet ten stotte tegen- over de argumenten der Franschen Taten varen, d|ie „ies gouvcrnements respectifs' in hun eigen taal in den anderen zin uit- legden. Wij hebben echter ontdekt, dat in de Duitsche vertaling van art. 18 zeer stellig een onnauwkeurigheid of zelfs on- edegedeeld, dat de teere en kiesche j juistheid is geslopen, want daarin wordt van den bezuinigingsinspecteur het .^gouvernements respectifs" (Engejsch t'ekst. respective governments) weergege- ven met „die genannten Regierungen" (de genoemde regeeringen), wat niet hetzelfde is. Vraagt men echter aan een Hollander wat „respectieve" hier beteekent, dan zal hij de zaak iets vinden voot een dispuut tusschen de taalkundige en juridische facul- teit. Als het over de Roer nog eens tot een scheidsgerecht mocht komen, kan dat een kluif voor rechtsgeleerde „gourmets' of "gourmands" vormen. Aan den anderen kant begrijpen wij niet, wcarom de rechtsgrondslag na Vrij- dag hechter zou geworden zijn. Tot de verplichtingen genoemd in heachtste deel van het tegenwoordige tractaat, behoo- ren evenzeer die nopens leveringen van kolen, hout en vee (er komen zelfs ka- cheis in voor) in het belang van het her stei van de aangerichte verwoestingen, Blijft Duitschland dus ten dezen aanzien in gebreke, dan geldt evenzeer art. 18. Een essentieele verandering in den rechts grondslag in den zin van een versteyiging kunnen wij als gevolg van het nieuwe besluit der commissie niet ontwaren. DE SPOORWEGEN OP Z.-BEVELAND. Naar aanleidirig van de door den heer Marchant aan de Ministers van Financien en Waterstaat gestelde vragen, over het optreden van den bezuinigings-inspecteur, den heer Dijkstra, in de vergadering van het waterschap de Breede Watering be- westen lerseke, hebben deze geantwoord: Op de vraag of het optreden van Mr. Dijkstra overeenkomstig den wensch der regeering is, wordt ontkennend geantwoord. I Overigens betwist de betrokkene. dat zijn redevoering de door deu heer Marchant be- doelde tendenz had. Aan den betrokkene is m taak hoogste rendement zal hebben, wanneer die functionaris aan eeir scherpeh" Mi!., een krachtigen wil en een vlug bevattingsver- mogen den noodigen tact bescheidenheid, zeltbeheersching en soberheid in uiterlijk optreden weet te paren. De verantwoordelijkheid van den Minister van Waterstaat staat echter buiten deze zaak. Men had voor het jonge meisje een flin- ken jongen man gevonden en hij had niets anders te doen dan zich te onderwerpen. De thee en het gebak, door Arlette be- reid, liet hij staan en zonder antwocud te geven, op de vragen, die men hem1 stelde. verliet hij het huis. Moeder en dochter hadden elkander aan- gekeken, verontrust. Ik had dien brief niet luid moet le- zen, zeide mevrouw Herbetot. Zijn houding verontrust mij, ik ben bang1, dat ik hem' te veel leed heb veroorzaakt. Ik ben ook bang, mompelde Arlette met schitterende oogen, die haar vrees weerspraken. Mama, ik moet zien wat er met den dokter is. Jk wil het niet, dat hij zoo weggaat. Gij1 staat mij wel toe nietwaar moeder, om hem terug te halen? Voordat mevrouw Herbetot had kunnen antwoorden was het witte kfeed van het meisje al verdwenen in de snelvallende schemeringl, Pierre snelde voort zander bepaald doel. Het woeMe koortsachtig in zijn hoofd en zijn eenige gedachte was vertrekken, ik moet vertrekken, zonder uitsteL Het is het eenige geneesmiddeL Een smartelijk lach brak echter dien uitroep af. Een geneesmiddelHelaas, hit wist wel beter. DE TOESTAND, De commissie van herstei heeft te Parijs gedaan wat men kon verwachten: zij heeft met de bianco stem van Lngeland, eenstem- mig bestoten, Duitschland algemeen in ge breke te stellen en de betahngsstaten van Londen (1921) hersteld. Haar besluit om het verzoek van Duitschland om een mo ratorium af te wijzen, was een overbodige poging om de eer aan zichzelf te hou- den, want dit verzoek was van zelf ko men te vervallen door Duitschland's me dedeeling, dat het niets in schadeherstel zou praesteeren, zoo lang er Fransch- Belgische troepen aan de Roer staan. De betaling van een half milliard goudmark die zij tegelijk aan Duitschland heeft voor- geschreven, was eveneens een onnoodige formaliteit, omdat na Duitschland's me dedeeling vaststaat dat dit land niets wil betalen, "zoolang enz. en de drie gealiieer den zich die betaling dus zelven moeten trachten te verschaffen uit de totdusver genomen ,productieve panden". Van Fransche zijde wordt verklaard, dat het besluit van de commissie een steviger Ik zal vanavond nog mijn toebereid- selen maken voor het vertrek, want haar nabijheid zou mij toch nog erger martelen dan de herinnering. Ik zal zorgen gereed te zijn als de heer Herbelot terugkomt. Hij nam den terugweg aan, toen hij bij de eerste passen al wankelde van hevige ontroering. Een witte gedaante, zilverig verlicht door de maan, sneide op hem toe. Arlette, Hemel, geef mij de kracht te liegen, smeekte Pierre. O, zijt ge daar, riep het lieve meisje uit, terwijl zij schijnbaar boos den vinger opstak. Foei, dat staat u niet netjes, dokter om alleen weg te gaan en niet uw arm te bieden aan de dochter van uw gasft- heer voor de dagelijksche wandeling. Met een vrijmoedige beweging haid zij- zelf zijn arm genomen en zich naar hem toebuigende zeide ze: Wat is er? Zeg het rnij spoedig. Vergeef mij, stamelde hij. Ik, ik ben genoodzaakt uw huis te verlaten. Zij uitte een kreet van schrik. Ons verlaten? Wat zegt ge? Helaas, het moet, hernam Pierre, een beroep doend op zijn koelbloedig'neid. ik heb onaangenaam nieuws ontvangen, dat mij noodzaakt zoo spoedig mogeiijk naar Frankrijk terug te keeren. De panden, die de heer Herbefot mij heeft toevertrouwd, zal j'k hem eerst teruggeven, maar dan O, dokter, wat gaat het liegen u slecht af. Durft ge volhouden tijding uit Frankrijk te hebben gekregen? Lief kind, martel mij niet, riep hij met een stem, die beefde van ontroering, In een te Duisburg gehouden algemee- ne vergadering \an de voornaamste Ne- derrijnsche scheepvaart, hande's en nijver- heidsfirma's is besloten in \'erband met de FranschBelgische actie in het Roer gebied voort can de haven van Antwerpen te boycotten en niets meer over die haven in- en uit te voeren. Voor Duitsche vrachten komen naar het oordeel der vergadering nog slechts Duit sche havens en de haven van Rotterdam in aanmerking. De aanwezigen bestoten stappen te doen om deze zienswijze bij het geheele Duitsche ekonomische leven in- gang te doen vinden. DUITSCHLAND. De nat.-soc. actie in Beieren. De staat van beleg afgekondigd. In Beieren broeit iets. De nationalisten onder leiding van Miller schijnen hun slag te willen slaan. Men weet, dat zij hun op 20 Jan. vastgestelde betooging hebben uit- gesteld en hadden deze op Zaterdag jl. bepaald, doch zij werd door de Beier- sche regeering die haar blijkbaar van bedenkelijken yard acht verboden. Hit ler h eeft de Beiersche regeering daarop den strijd tot het uiterste aangezegd en verklaard, dat de vergaderingen in weer- wil van het verbod toch zouden door- gaan en dat men voor niets zou terug- deinzen. In Beiersche regeeringskringen be- schouwt men Hitler volstrekt niet als een quantite negligeable. hetgeen reeds blijkt uit het feit, dat Vrijdagavond over ge- heel Beieren de staat van beleg is afge kondigd. De regeering is vocrnemens evcn- tueele nat.-soc. excessen met alle midde- len te onderdrukken. In verband met deze actie baart, naar van soc. dem. -zijde wordt medegedeeld, de Vrijdag door Helfferich in den Rijks- dag gehouden rede algemeen opzien. In parlementaire kringen wordt vfcoral ge- sproken over diens uitlatingen omtrent de houding der Duitsch-nationalen ten op- zichte van de Republiek, welke men be- schouwt als een volkomen verloochening der rechts-radicalen, die het oogenblik voor een Putsch gekomen achten. BELGIE. De betooging te Brussel. De correspondent van de N. R Crt. schreef Zaterdag: Hedenavond heerschte in het centrum der stad een koortsachtige stemming. De Frans- kiljonsche studenten deelen overal op de midden-boulevards, in de hoofdstraten en tot in de tramwagens. sc'houwburgen, bios- copen enz., circulates uit, waarbij de Brus- selsche bevolking wordt aangespoord mor- gen aan de zoognaamde nationale betoo ging tegen de vernederlandsching van de Fransche rijksuniversiteiten te Gent deel te nemen. In sommige voorsteden, onder meer te Sint Jans Molenbeek, hebben de our.ge- meesters niet geaarzeld de politie met het verspreiden van dergelijke circulates te be- lasten, wat echter van de zijde der politie tot veel protest aanleiding gegeven heeft, In de straten is het eenigszins drukker dan anders; reeds zijn heel wat betoogers uit Gent en elders aangekomen. Ook ontmoette ik verscheidene groepjes Vlaamsche studen ten uit Leuven en Gent aan het Noorder- station. Op het Rogierplein laat de Brusselsche politie de gewone houten afsluitingen, welke bij groote plechtigheden worden opgericht heden nog plaatsen. Verder zijn uitgebreide ordemaatregelen getroffen. De deelnrmers uit Luik en de Brusselsche voorsteden, voor relletjes bevreesd, zouden aan burgemeester Max hebben medegedeeld, dat zij hun eigen politie meebrengen. Het organiseerend comite, dat in de Les- broussartstraat te Elsene was gevesti: achtte het veiliger heden te vefhuizen. Het geheele huis werd ontruimd, zoodat de po litie nu voor een ledigstaand gebouw de waeht ho.uat. De redactiebureaux der ver- schillende bladen, zoowel Vlaamsche als Belgisch-Fransche worden eveneens be waakt. Het garnizoen zal morgenochtend vroeg over de stad worden verdeeld en in openbare gebouwen worden ondergebracht. Aan de infanterie is munitie uitgereikt, met de instruetie in geval van overrompelin van hare vuurwapenen gebruik te maken. De minister-president herinnert er de leden van den ministerraad aan, dat zij niet ge machtigd zijn om eenige betoogings-optocht of openbare vergadering te bevoorceelen. De minister van landsverdediging heeft dan ook alle militaire verboden aan politieke betoogingen en openbare vergaderingen deel te nemen. Vlaamsche bladen stellen naar aanleiding daarvan de vraag of de militaire viiegers, die overal propagandabriefjes hebben ver- spreid, ook onder dit verbod vallen. Men blijkt voor ernstige relletjes te vreozen. Voor talrijke verbandposten is gezorgd. De Franskiljonsche pers legt een groote onge- rustheid aan den dag en is er bevreesd voor, dat Vlaamsche tegenbetoogers aan den op- tocht zouden deelnemen met de bedoeiing de betoogers belac'helijk te maken, en de demonstratie in de war te sturen. De cocia- listische pers bekiaagt zich over het r^- treden der Franskiljonsche studenten, die overal de socialistische aanplakbiljetten tegen de Roerbezetting afrukken. Bij deze biljetten za! nu de wacht wor den gehouden. Te Koekelberg, de Brusselsche vnorstad, werd een vergadering van de Union Civique door socialisten overhoop gezet en een flesch met brandende petroleum in de wo- ning van Dr. Wayenberg, een der leiders der Union, gegooid; ook te Seraing bii Luik, waar het nntionalistisch-sociafistische ka- merlid Hubin en zijn liberale collega Bo- vesse een vergadering voorzaten. Tegen de vernederlandsching van de Gentschc uni- versiteit werd deze meeting door communis- ten onmogeiijk gemaakt. HET SCHADEVeRGOEDINGS- VRAAGSTUK. De raad van het vakvereenigingscongres en het bestuur der Britsche arbeidspartij hebben een gemeenschappelijk manifest uit- gevaardigd, waarin zij de solidaritelt tus schen de Britsche arbeiders en de Duitsche arbeiders in het Ruhrgebied afkondigen. Het manifest veroordeeld de werkeloosheid der Britsche regeering en verklaart, dat de Fransch-Beigische actie een militaire po ging is tot het verkrijgen eener nieuwe Europeesche regeling, welke Engeland en de Ver. Staten ter oonferentie van Versail les weigerden te aanvaarden. Deze rege ling is gebaseerd op de Ruhr-Rijngrens voor Frankrijk, de verbrokkeling van Duitschland, de volkomen controle over Duitschlands hulpbronnen door de Fran schen en de militaire overheersching op het vasteiand. Het manifest eischt van de Britsche re geering diptomatieke interventie, zoo mo geiijk in samenwerking met de Vereenigde Staten, teneinde de onmiddellijke onrrui- ming van het Ruhrgebied te verzekeren. Ten stotte stelt het manifest de regeling der Fransch-Beigische schadevergoedings- eischen door den Volkenbond voor. DE VERVLAAMSCHING VAN DE GENTSCHE UNIVeRSITEIT. in de senaatscommissie ter bestudeering van de verschillende wetsontwerpen ter vervlaamsching van de Gentsche univer- siteit, heeft senator Vermeyien hoogleer- aar te Brussel, ter verdediging van iieit ontwerp van de Kamer, de verdubbeling bestreden, bestreden, zjovvei die in twee van elkaar onafhankelijke afdeelingen, ver- eenigd in een universiteit (ontwerp-speyer), als die door de stichting van een nieuwe te Gent te stichten, universiteit. Senator de J as, hoogleeraar te Luik, vroeg de handhaving van de bestaande Fransche universiteit. Senator Carnoy h-oogieeraar iLeuven, stelde de vraag of de staat, door middel van de belastingpenningen van alien, buiten een VI. universiteit te Gent een Fran sche behoort te handhaven, die alleen dient voor een uiterst kLine minderheid van stu denten, met de kans om twee nationalisti- sche brandpunten aan een ondervvijs-in- richting in het leven te roepen, twee rassen tegenover elkaar te stellen in een ware oorlogsverhouding, en een aanslag te ple- gen op Vlaanderen en op de Fransche cul- tuur. Fezon (lib.) verdedigde de individueele vrijheid op het stuk van universitair onder- wijs en handhaving van de Fransche uni versiteit te Gent. uit. (k moet weg, ik zweer het u bij mijn eer! Het meisje leunde wat meer op den arm van d|en vriend. Goed, zeide ze, ik wil het gelooven, maar waarom zooveel geheimzinnigheid tusschen ons, die elkaars hart toch voor elkander behooren uit te stcrten? Ik dank u vpor die deetoerning, zeide hij, want ik weet hoe goed en vriendelijk1 ge altijd zijt, maar er zijn geheimen, die ^nen moet bewaren, zelfs voor de beste vrienden. Omdat ik morgen moet vertrek- Jcen, vilerzoek ik u mij toe te staan, de nood- zakelijke toebereidselen te verrichten. Wees erven overtuigd, dat ik nimmer zal vergeten Hij kon niet verder en wendde het hoofd af, om de tranen met te laten zien, die in zijn oogen opwelden. Ik ineende te droomen, hernam het meisje met zacht verwijt in de stem, maar ik zie, dat de droom wreede werkelijkheid is. Gij ons verlaten, nadat ge mij nebi doen getooven, dat ons bestaan met het uwe voortaan ingeweven zou zijn. Het schijnt dus waar te zijn, dat alle mannen veranderlijk zijn. Maar wat kan ik dan er toe bijbren- gen voor uw getok? riep hij uit. AHes, of bijna, alles, verblinde, die ge zijt Ge vergeet dengene, die voorne- mens is naar hier te komen, merkte Pierre met bitterheid op. Hij zal zich slechts heb ben te laten zien om mij te doen vergeten. Als ge eens wist hoe weinig vriendschap beteekent tegenover de liefde Degene, die voorneinens is naar hier te komen? herhaalde Arlette op een toon van oprechte verbazing. Van wien spreekt ge dan? Ik verwacht niemand anders dai mijn vader. Met bevende^stem gaf de dokter ten ant- vvoord Ik meen, dat de heer Robert Martin hem zal volgen. Wat een dwaling! riep het jonge meisje uit, ontroerd door de gewaarwor- ding dat de jatoezie bij' hem meesprak. T)at bezoek zal niet plaats hebben, wanneer ik er geen toestemming voor geef. En daar ik vast bestoten ben het bezoek niet af ,e wachten'. Pierre voelde plotseling een weldadigen stroom door zijn leden gaan en hij viel haar in de rede, met de woorden: Ge weigert hem te ontvangen? Zeker, vindt ge dat zoo vreemd? J a, ja, maar hij bemint u. Dat kan wel, maar ik bemin hem niet. Arlette, beveling, dan is niets veran- derd, dan kan mijn geluk voortduren, dan blijf ik. Het was dus de veronderstelling van mijn aanstaand huwelijk, die u deed vluch- ten? vroeg ze. Ze legde haar blond hoofdje op den breeden schouder van Pierre en zag hem diep in de oogen. Pierre las nu duidelijk in die schoone kijkers, maar hij kon het zich zoo plotse ling niet voorstellen. - Arlette, beveling, speel niet met mijn hart, zeide hij. O, waarom zijn er zooveei hinderpalen tusschen ons. Gij hebi alles: jeugd en geld, en ik, ik heb niets. Ik mag dus niets anders voor u zijn dan °en vriend, ofschoon ik u aanbid. Eindelijk! Eindelijk hebt ge het woord gezegd dat ik verwachtte, riep Ar lette met stralend geiaat uit. Pierre, is het waar, bemint ge mij? O, Iieveling^ als een waanzinnige. maar ook als een vvanhopige. Zoo. Laat ons eens die hinderpalen onder de oogen zien. Ge spreekt an jeugd, rijkdom, goed, maar gij bezit zooveef goetie hoedanigheden in mijn oog, dat ik met de mijne nog verre in de minderheid ben. Het beminde wezen is altijd volmaaki in de oogen van hem of haar, die bemint. En dat ik uw goede hoedanigheden niet onder- schat, is dat mijn ouders ze ook in u zien. Want denkt ge soms dat ik mijnheer nu achterna geloopen was, voegde ze er schaiks bij, als ik er geen toestemming voor had gehad Het w as altijd mijn wensch een echt- genoot te krijgen, die aan een uitstekend karakter een zekene bedaagdheid en ernst paarde en dien man heb ik in u gevonden. Tusschen u en mij is hetzelfde verschil in leeftijd als tusschen mijn ouders en zijn die twee er minder getokkig om? Als dronken van vreugde drukte Pierre het aanvallige, .verstandige meisje aan zijn borst en als in den zevenden hemel nam hij den terugweg met Arlette aan, daar zij schertsend zeide dat moeder ook wel een beetje recht had op het getok. (Wordt vervolgd). j0nrr~i, -n-- CO U RANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1