SPORT. Landbouwberichten. GEMENGDE BERICHTEN Laatste Berichten. De „Evening News'' meldt omtrent het merkwaardige voorval, dat dezer dagen den mailtrein uit Dublin overkwam, waarin zich 200 passagiers bevonden, dat de re- bellen tusschen Lisduff en Templeniore een brag hadden opgeblazen. De brag werd vernidd en alleen de rails waren intact gebleven en vormden zoo tie verbinding tusschen de beide oevers. HEVIGE SNeEUWSTORMEN IN HONGARIJE. Hevige sneeuwstormen hebben de ver- b r.dingen door geheei Hongarije heen verws>est. FRANKRIJK. De bladen zijn eensluidend in hun cor ded, dat de Kamcrvergadering van Don derdag, waarin de parlementaire onschend- baarhcid ten opzichte van Cachin, den communistischen afgevaardigde is opge- heven, een schandaa! is geweest. L'Action Francaise, het crgaan van Daudet den royalistischen schreeuwer, en L'Oeuvre, het blad van den radicaal Tery, bestoken elkaar met scheidwoorden. Tery is van oordeel, dat Daudet veel tc veel invloed in de Kamer en op de ministers heeft. Het wekt minder verbazing, schrijft hij, dat een Dau det in de vergad rzaal van de Kamer heeft wvten binnen te dringen, dan wel dat hij er zooveel lafaards ontmoet heeft. De re- publiek is inderdaad wel ziek," wanneer er geen repu'olikein meer gevonden wordt, die een einde maakt aan deze hansworsten- politiek. Van de vergadering van Donderdag zegt 1'f )euvreDe Kamerleden, die in grooteri getale opgekomen waren, hebben het sehouwspel geboden van een dolopgewon- den vergadering, opgezweept door mee- doogenlooze politieke hartstochten, terwijl de omstaniigheden kalmte geboden. Bij he't gebruikelijk - concert van de dierenge- luiden ien het sjaan met de lessenaars is dit- maai een geregeld gevecht gekomen. De onbekwaamheid zegt l'Oeuvre, en de par- tijdigheid van den voorzitter het was Arago hebben de wanOfde nog vergroot. Het publiek, dat gtlcoinen was in de hoop getuige te zijn van heftige incidenten, is i ;et teleurgesteld. Het heeft de linker- en x rechterzijde in vijandschap tegenover rfkaar zien staan. De Gaufois spreekt \an de vergadering an Donderdag als een vergadering die ./■or de schandelijkste tooneelen geken- merkt word. Op een gegeven oogenblik, zegt het brad, leek de zaal een strijdperk; de Kamerleden stormden op elkaar af oni homerische vuistgevechten te leveren in een algemeenen strijd. Het was burgeroor- log in klein formaat, waarbij de Interna' tionafo afwisselde met de Marseillaise. EEN DUIKBOOT VAN 6000 TON. Een Fransch marine-ingenieur Simounot heeft tee'keningen en plannen gemaakt vioor den bouw van een duikboot van 6000 ton. Het doel van deze reusachtige duikboot, die veel grooter zal zijn dan de beroemde „Deutsdiland", die tijdens den oorlog den Atlantischen Oceaan overstak, za( zijn troepen en voorraden vervoeren ran vlarukko en Algiers naar Frankrijk, voor't geval de Middellandsche Zee in een toekomstigen oorlog inocht worden be- heerscht door een vijandelijke vloot. Hoe- wel de planrien diep geheim worden ge- houden, weet men tocli al te vertellen, jat de duikboot zal worden voorzien van een bijzondere Diesehuotor, die thans in de werkplaatsen van Creusot wordt vervaar- digd en dat deze onderzeeer verscheidene honderden manschappen zou kunnen ver voeren. Het departement van marine meent dat een vloot van dergelijke duik- booten, varende tusschen Toulon en de Noord-Afrikaansche havens, een groot aan tal Fransche troepen in korten tijd naar het vaderland zal kunnen brengen. De af- stand is betrekkelijk gering en de Middel landsche Zee leent zich bij uitstek voor onderzeesche vaart. Bovendien kan er, wan neer er geen vijandelijke schepen in ziclit zijn, met grooter snelheid aan de opper- vlaktc v,orden gevaren. De Chicago Tri bune wijst erop, dat het vtootverdrag van Washington, waarbij aan de Britsche oor- togsvloot zulk een overwicht gegeven wordt, ten deele verantwoordelijk is voor deze nieuwe ontwikkding van de Fran sche vfootplannen. DE NOOD DER DU1TSCHE DAGBLADEN. De Duitsche Rijksdag heeft zich dezer dagen nogmaals bezig gehouden met de moeilijkheden, waarmee de dagbladpers in Duitschland heeft te kampen. De regeering had vcorgesteld, de belas- ting op noutverkoopen, waaruit de bladen gesteunU worden, van 0,5 toi 1,5 pet. te verb- "gen, de burgeriijke partijen bepfei- ten verhooging tcfc 2 i>ct. en dit werd ten stotte met bijna .enparige steinmen aange- nornen. De overtuiging, dat deze steun verre van voldoende is, bleek vrij algemeen te zijn. Zoowel de socialistische woordvoerder als die van de volkspartij en de democraten betreurden, dat de regeering geen p tal en perk heeft gesteld aan het opdrijven der houtprijzen en zelfs voor het hout uit de domeinbosschen die hooge prijzen neemt. Ais de prijsstijging nog eenigen tijd aan houdt, zal geen enkele dagbladexploitatie meer loonend zijn. Een wagon rotatiepa- pier, die voor den oorlog 2000 mark kostte, kost thans 6 millioen mark, zoodat een krant van eenigen omvang per maand hon derden inillioenen aan papier moet uitge- ven. Na deze mededeeling stelde Miiller (Franken) voor, van rijkswege uit de do meinbosschen maandelijks 90.000 M3., pa- pierhout ter beschikking van de dagblad pers te stellen. Het voorstel is naar een commissie verwezen. DE VLAAMSCHE HOOGESCHOOL. Zondag heeft te Leuven een demonstratie plaats gehad, welke was georganiseerd ter eere van Poulljet, die in de Kamer rap porteur is geweest bij de behandeling van de wet voor de vervlaamsching van de Gentsche hoogeschool. De demonstratie droeg een uitsluitend Kahotliek karakter. Door een groot aantal vereenigingen van allerlei slag werd een defile gehouden lings het huis van PouIJet. Men juichte hem enthousiast toe. Verschillende sprekers herinnerJen aan het feit, dat Poulllet als rapporteur bij genoenid wetsontwerp is opgeireden en brachten hem daarvoor hulde. In een vergadering, waarin Poullet even- eens met warmte werd toegejuicbt, ver- klaarde deze, dat hij zijn actie met kracht zal voortzetten, totdat het Vlaamsche lan i zijn recht zal hebben gekregen en met het Waalsche land zal worden gelijkgesteld. Door talrijke gendarmes en politieagen- ten werd in de stad gesurveiHeeid, doch er deed zich geen enkel incident voor. In het Rubenspaleis te Antwerpen is Zondag door een groot aantal liberate Vlaamsche vereenigingen een grootsche be- tooging gehouden, om hulde te brengen aan minister Franch en de kamerleden Boedt, Lamborelle, Neven, Pecner en Ro- bijn, omdat zij pal stonden in den goeden strijd en voor de vervlaamsching van de Gentsche Hoogeschool hebben gestemd. TER NEUZEN, 24 JANUAR1 1923. TER NEUZENSCH MANNENKOCR. Gisteravond gaf „Ter Neuzensch Man- nenkoor", directeur de heer C. A. van Fraaijenhove, haar eerste concert. De uime gymnastiekzaal der kopschool was geheei bezet met een belangstellend publiek! We kunnen aanstonds constateeren, dat dit eerste concert van het mannenkoor een succes is geweest. Het geboden programma was de groote belangstelling ten voile waard en de uitvoering heeft aan de ho'or- ders volo-p te genieten gegeven. Het programma bevatte S nunimers voor het koor, waaronder enkele die aan de zan- gers „eischen" stellen. Het spreekt van zelf, dat de uitvoering daarvan door een koor dat eerst 6 Oct. 1921 werd opgericht, en zooals bij tal van zangvereenigingen hot geval is 'n groot aantal leden telt die geen muzikale opleiding hebben gehad niet vlekkeloos kan zijn. De verschillende moei- lijkheden werden echter vrijwel overvvonnen en als algemeene indruk mag gezegd wor den, dat de zangers zich goed gekweten hebben. Het algemeen applaus, dat hun na ieder nummer ten deel viel, was we! ver- diend. De vereeniging genoot ook het genoegen, dat voor opluistering van het concert mee- werkte mej. L. Clepkens, beschikkende over een mooie sopraanstem, die door voort- durende oefening flink ontwikkeld is. Zij genoot met hare solo's, die meesterlijk wer den begeleid door den heer Hoffelein, groo- ten bijval, en werd met bloemcn gehmdigd. Voorts bleek het een gelukkige greep te zijn geweest van het bestuur, om voor aan- vulling van den avond te engageeren het trio Hoffelein-Bekker uit Vlissingen.. In een viertal muzieknummers en een toegift heeft dit ensemble hoog kunstgenot verschaft. Mevr. Hoffelein-Bekker bleek een virtuose op de viool, waardig ter zijde gestaar door den heer Vleugels op de cello, terwijl de heer Hoffelein op de piano technische vaar- digheid aan mooie voordracht paarde. Het ensemble boeide door hetgeen het ten ge- hoore bracht en genoot een stormachtig applaus. Aan mevr. Hoffelein-Bekker werd onder algemeenen bijval een bouquet over- handigd. Het was, alles saam genomen, een mooie avond, waarmede het Ter Neuzensch Man nenkoor de rei harer concerten heeP ,Te- opend, en het was zeker naar alter hart gesproken, toen de burgemeester, de heer Huizinga, na het beeindigen van het pro gramma de vereeniging met dezen avond gelukwenschfe en de hoop uitdrukte 61 het der vereeniging moge gegeven zijn tot in lange jaren voort te gaan op dezen weg, om aan de ungezetenen avonden van hoog genot te verschaffen. De voorzitter dankte alien voor de op- komst, en bracht ook een woord van dank aan het gemeentebestuur voor de onder- vonden medewerking, door het beschil-baar stellen van een lokaal der kopschool, waar- door de vereeniging heeft kunnen besch:! - ken over de voor haar onontbeerlijke I oka a I- ruimte. INBRAAK TE AXEL-SASSlNG. Naar wij vernemen ontdekte hedenrnor- gen een knecht van den vlashan Jelaar E. van den Linden te Axel-Sassing, dat de deur van het vlasmagazijn open stond en dat op het terrein bij de bergialaats vier baten vlas lagen. Klaarblijkelijk hebben ongewenschte gas- ten aldaar een bezoek gebracht. Aangezien de eigenaar reeds voor zaken naar elders \ertrokken was, kon niet geconstateerd worden of er diefstal heeft plaats gehad, dan wei of de liefhebbers na het vlas buiten de'bergpliats gebracht le hebben, in hun bedrijf zijn gestoord. VERBINDING TER NeUZEN- ELLEWOUTSDIJK. Wij lazen gisteravond in de Midd. Crt. het volgende bericht: In verband met de te Ter Neuzen ge- boren plannen om een geregelden stoom- bootdienst voor personen en goederenver- voer Ter Neuzen—EUewoutsdijk v.v. in het leven te roepen, werden MaanJag aan de haven alhier opnemingen gedaan voor eeri geschikte aanlegplaats. Mits met subsidien kan een dergelijke dienst naar men meent, wel levensvat- baarheid bezitten, vooral nu er een ge regelden autodienst EUewoutsdijkGoes v.v. wordt gerekend. Omtrent deze zaak, die wij van groot belang achten, inform eerende, vernamen wij dat dit onderzoek uitging van par- ticulieren uit Ter Neuzen, die het tot stand- brengen van een dergelijke korte verbin ding Ter Neuzen—EUew outsdijkGoes, al- waav aansiuiting met net staatsspoor ver- kregen wordt, zeer goed uitvoerbaar achten. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Ter Neuzen houdt op a.s. Zaterdag, des namiddags 2 uur, in de raadzaal een open- bare vergadering. POST EN TELEGRAFIE. Onder de Belgische plaat-sen, welke tot het NederlandschBelgische telefoonver- keer zijn toegelaten, is Stekene opgenomen. DE „ZEeLAND''. In de vergadering van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwsche eiiandeu te Middelburg kwam de heer Jeronimus VrijdagavonJ op tegen de wijz v\ a r p de minister van Waterstaat de \ragen van den heer Dresselhuijs heeft beantwoord, ten opzichte van de „Zeeland''. Vooral protesteerde hij tegen de beantwoording van de derde vraag, waaruit zou moeteu blijken, dat de Zeeiand goed heeft gedaan den nachtdienst in een dagdienst te ver- anderen. Spr. wees er op, dat de „Zee- tand" zijn passagiers des nachts verloor doordat cr geen goede treinen meer lie - pen. Had men al de treinen weggenomen, dan was het verkeer heelemaal verloopen. De heer M. La.rnoe.s zeide, dat de ant- woorden van den minister soep zijn, hii sprak .r den he r Dresselhuijs ree Is over, die verontwaardigd is en er zeker op te- rug zal komen. Die heer Van Niftrik feeide, Jat ook van andere zijde tegen deze wijze van doen zal worden opgekomen, maar hij nteen- de, dat de Kamer een krachtig proitest moet doen hooren. Hiertoe werd besloten. STATENVERKIEZ1NG. I3e Kath. Kiesvereeniging in den Staten- kieskring Fiulst stelde in de Maandag ge houden vergadering vast, dat de stemming ter vasistelling der candidatenlijsi in alle aangesloten piaatselijke kiesvereenigingen op denzelfden dag zal *plaats hebben. De stembiljetten nroeten worden ingc- vuld in de localen door de piaatselijke kies vereenigingen aan te wijzen. ledere kiezer brengt acht stemmen uit door het zvvart maken van 8 stemblokjes, Meer of rnindir uan acnt /wart ge- inaakte stemblokjes, maakt het biljet on- geldig. T>e namen der gestelde candidaten worden in alphabetische orde op het stem- biljet gedrukt met bijvoeging van het woord „aftredend" voor de thans zittende leden. Het aantal stemmen op de verschillende candidaten uitgebrachl, bepaalt de volg- orde op de candidatenlijst. Er zal geen politick advies wOfden uit- gebracht. De stemming is vastgesteld op Zondag 11 Februari. (Zel.) EEN NEVENBETREKKING. Dat het Burgemeestersambt thans dour sommige lieden als minderwaardiig aan- schouwd begint te worden met weinig pres- tatie, blijkt wel uit het volgende: In een der kleinste gemeenten van Zee- land sprak een brievengaarder in het open- baar in een cafe, ,,dat hij, indien het H. M. de Koningin moge behagen, om hem tot bur gemeester zijner woonplaats te willen be- noemen, dit ambt als nevenbetrekking zou willen bekleeden op een jaarwedde zijnde tie helft van het salaris van den in functie zijn de titulari'S. Geen nood! HOEK. Bij de door de landbouwvereeniging „Doelmatige Samenwerking'' alhier gehou den aanbesteding werd de levering van 110.400 K.G. superphosphaat, 14 gegund aan den heer H. Kooman te Dirskland voor /3.01, 81.200 K.G. am.-superphosphaat 7/9, aan den heer H. Kooman te Dirksland voor 9.24, 22.400 K.G. zwavelz.-ammo- niak aan de firma De Ruijter Co. te Axel voor f 19.68, 80.700 K.G. Chiiisalpeter aan den heer C. Wieland te Ter Neuzen voor f 15.19, en 4.840 K.Gi kleine mai's aan den heer M. van der Gouwe te Ter Neuzen voor f 10.24. Alles per 100 K.G. franco voor den vval. HULST. Op Dinsdag 30 Januari a.s. bezoekt de Cominissaris der Koningin de gerneente Hulst. KLOOSTERZANDE. Bijv. tot de Sftcrt. van 19 en 20 dezer bevat de gewijzigde Statuten van den R. K. Boerenbond „Kloosterzande", vereeniging van Boeren en Tuinders, gevestigd alhier. GROEDE. Toen Hagenbeek Zaterdagavond alhier een voorsteiling gaf met zijn olitanten en kameelen, had een straatbengel de „aardig- heid" een brandend cigaretten-eindje aan den dikhuid te geven, die dit blijkbaar als een kleine versnapering met zijn slurf gretig aannam, doch dit gevoelig gewaar werd, want het anders zoo goedige dier gaf den jongen met zijn slurf een zoodanige vec-g tegen zijn been, dat het er licht door ontveld werd. B1ERVLIET. In den nacht van Zondag op iMaandag is alhier op het gehucht Driewegen de boerenschuur van M. Boerman afgebrand. In de vlammen zijn omgekomen 2 paarden, een veulen en een koe, terwijl 2 varkens van een buurman zulke brandwonden hebben gekregen, dat ze waarschijnlijk geslachl zullen moeten worden. Tevens is een boe- veelheid haver en boonen verloren gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. CADZAND. Aan de Leidsche Universiteit werd met gunstig gevolg afgelegd het doetoraal examen in de rechtswetenschappen, door den heer J. Erasmus, alhier. VOETBAL. Bijv. tot de Stcrt. van 19 en 20 dezer bevat de Statuten van de Ter Neuzensche Voetbalvereeniging T. S. C. (Ter Neuzen sche Football Club-Sparta Combinatie). AFDEELING ZEELAND VAN HET STAMBOEK VOOR HET NEDER- LANDSCHE TREKPAARD. Te Goes heeft Vrijdag de vergadering Claats gehad van de afdeeling Zeeiand van et Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard. Tegenwoordig waren o.a. de algemeene voorzitter en de secretaris van het Stamboek, jhr. J. van Vredenburgh en de heer De Vries. De voorzitter der afdeeling, de heer H. A. Hanken, Wilhelininadorp, zeide dat in 1922 de achteruitgang in den handel be- grijpelijkerwijze een stagnatie in de fok- kerij heeft v?roorzaakt. In 1922 zijn in Zeeiand 24)00 merrien minder gedekt dan in het vorige jaar. Uit het jaarverslag bleek dat in 1922 van de 1200 merrien er 700 zijn opgeno men, waarvan 1500 in B. De aanbieding van veutens ging met 400 stuks achteruit en kon de 2400 niet halen. Het aantal heng- sten dat werd ingeschreven bedroeg 61. Herkozen werden de heeren H. J. Acr- naudts (plv. comm.), Ph. J. van Dixhoorn en G. Luvck (afgevaardigden), J. de Put ter (pJv afgev.) en Arth. Daelman (jurv- lid). De vergadering sprak als haar wensch uit, dat de provinciate reg.Tingscommis- sie bij de keuring van hengsten en mer ries de groote en de kleine maat zal in- voeren. De afdeeling besloot, zoo mogelijk deel te nemen aan de derde nation ale tentoon- steliing in 1923 in Den Haag. Bij het hoofd- bestuur zal warden aangedrongen op vcr- mindering van de kosten vo .r de inzen- ders. Getracht zal worden, wijziging te bren gen in de bepaling, dat elk jaar de paar den vertoond moeten worden, die voor meerdere jaren zijn goedgekeurd. Er zal op aangedrongen worden, dat Zeeiand als de hengstenfokkende provincie meer dan ten Iiu in de jury krijgt, die uit drie personen bestaat. Getracht zal worden, in de Paarden,wet scheiding te krijgen tusschen warm- en koudbloed, zulks om afschaffing van de cornagekeuring voor het laafste mogelijk te maken. DE MOORDAANSLAG TE VALKENSWAARD De heer Desmet heeft dezer dagen een bezoek gebracht in tie gevangenis aan zijn vrouw en zich met deze verzoend. Hij heeft zelf een advocaal genomen om zijn vrouw te verdedigen. De heer Desmet verzocht ook een onderhoud met K. en heeft dezen vergifenfis geschonken. BRANDJE BIJ DEN EX-KROONPR1NS Zaterdagmiddag is te Ckast.rland op Wieringen, tijdens afwezigheid van den ex-kroonprins, brand ontstaan in een der vertrekken van de pastorie, die bij hem in gebruik zijn. De brand is ontstaan doordat een gordijn dat in de nabijheid van een gtoeiende kachelpijp hing, vlam had ge- vat. De zoldering van het vertrek' is ern- stig beschadigd. Ook eenige andere kamers hebben nogaf van het vuur te lijden ge had. De brand was overigens spoedig ge- bruscht ERNSTIGE MISHANDELING VAN ZIJN KIND. De rechtbank te Zutfen heeft den 23- jarigen grondwerker H. A. uit Deventer, conform den eisch, veroordeeld tot 6 maan- den gevangenisstraf, wegens mishandeling van zijn 5jarig dochtertje, dat hij den rug bfauw sloeg en gedurende een geheelen nacht met de bfoote voeten op een steenen vloer liet staan. HAARVLECHT AFGESNEDEN. Twee meisjes, die in de Blakmakers- straat te Rotterdam liepen te wandelen, zijn daar Zondagavond cmstreeks halftien dooi een man met een grijze jockeypet op aan- gevallen. Hij heeft een van deze meisjes, de I6jarige C. M., een haarvtecht afge- sneden. Het andere ineisje qing aan den haal. TUSSCHEN DE DORSCHMACHINE, De 16jarige Maartje Bakkenes geraakte op de boerderij van haar vader te Milli- gen met het rechterbeen in een dorschma- chine, waardoor dit lichaamsdeel geheei ontvleeschd werd. Het ongelukkige kind is ter genezing naar het ziekenhuis te Apeldoorn overge- bracht AANGERAND. Een grossiersbediende is Woensdag- avond in de Wildervankster Dallen door twee onbekend gebleven personen van de fiets getrokken en op den grond geworpen. Een der aanranders hield hem de handen voor mond en oogen, terwijl de andere zijn zakken nazocht en er een portefeuillc met plus minus 200 uithaalde. De weg waar de aangevallene werd beroofd is zeer duister en eenzaam, zoodat hij weinig me- dedeefingen aan de politie kon doen. EEN AANVARING BIJ ANTWERPEN Ter hoogte van Austruw-el heeft Zater dag sen aanvaring plaats gehad tusschen het stoomschip „N mtilus", dat op weg was naar Londen, en het stoomschip „Ausjra- lia". De „Nautiles" werd geraakt ter hoog te van de machinekamer en zonk bijna onmiddellijk. De loods en zeventien man raakten te water. Veertien hunner wisten zich te redden of werden op het droge ge- holpen. Voorts wordt gemeldt: De „Nautilus" was om 8 uur git Antwer- vverpen vertrokken en moesi voorbij de „Australia", die juist bezig was voor de stad te zvvaaien om de dokken in te v.aren. Hoe het ongeluk juist gebeurd is, kan nog niet worden verklaard. De schok was geweldig <jn de „Niutilus" die hoofdzake- lijk geladen was met ijzer en met glas, zonk zoo snel dat de zestien opvarenden in het water terechtkwamen. De sleepboo- ten, die in de nabijheid waren, vingen in allerijl de redding aan. Dertien man, onder wie de foods, konden op het droge ge bracht worden. De drie overigen, de twee- de officier Cornwall, de stoker Carol en de tweede hofmeester Vincent., zijn verdwe- nen. Er waren twee passagiers, die even- eens gered werden. De „Australia", die toebehocfrt aan de Britisch India-Iijn, werd slechts licht beschadigd en kon de dokken invaren. De „Nautilus" ligt op slechts en kele meters van de plaats waar enkele da gen geleden de „Aleppo" van de Deutsche Levantlijn in den grond gcboord werd. Het parket begaf zich naar nummer 72 der dokken, waar de „Australia" gemeerd ligt. De „Australia", een Engelsch schip zijnde, kon door het parket niet bezocht worden. Het parket vroeg daarom, dat de kapitein eens aan den vvai zou komen, ten einde enkele uitleggingen te geven. De kapitein weigerde bot af daaraan gevoig te geven en bleef aan boord. Aldus was het parket genoodzaakt onverrichterzake te- rug te keeren. Gezien deze weerspannige houding heeft het parket een waakdienst voor het schip bevolen, om te beletten, dat iemand der bematining het schip verlaat Tegelijkertijd werd ook bevel gegeven, dat geen der schipbreukelingen het gasthuis mag verlaten, tot het bezoek van den on- derzoeksrecr.ter, dat Zondagmiddag zou ge- schieden. Denkelijk zal de kapitein langs hef En gelsch consukat verplicht worden aan het parket uittegging/n te geven over de toe- dracht der ramp. Van de drie vermisten is niets meer vernomen. MENSCHENROOF. Uit Brunswijk worden aan oe Duitsche bladen twee gevallen van tnenschenroof gemeld. Vlak bij het dorp Supplingcr. bleef een auto voor twee jonge mannen staan. De inzittenden grepen een van hen, sleepten hem in den auto en reden vvegL De andere kon zich door de vluc\it redden In den auto zaten twee personen die stof- brillen droegen. Het tweede geval speelde zich af te Sterderdorf. ten 23-jarige vrouw bevond zich op den weg tusschen de coo- peratieve vereeniging en de melkfabriek aldaar, toen een auto voor haar stilhield. Een der inzittenden trachtte haar een in een verdoovingsmiddel gearenkten doek over het hootd te werpen, terwijl een tweede de lichten van den auto doofdcw De vrouw verweerde zich. Toen er andere voorbijgangers aankwamen, reed de auto weg. De vrouw had door den overval het bewustzijn en de spraak verforen. Zij is in het ziekenhuis opgenomen, maar heeft de spraak nog niet terug gekregen. SCHEEPSRAMR. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is er in de de Kristianiafjord een scheeps- ramp gebeurd. Het vrachtschip Farmden, dat jaren lang tusschen Kristiania en Drammen gevaren heeft, is in een storm oingesfagen en gezonken. Van de uit ne- gen koppen bestaande beinanning zijn er zeven omgekomen. Het ongeluk is op de hoogte van Filtvedt gebeurd. De storm was zoo hevig en de zee zoo wild, dat de kapitein besfoot naar Kristiania terug te keeren. Toen het schip aan het draaien was, is het volgeloopen. VLUGGE LOSS1NG. Het Engelsche stoomschip „Wallsend" arriveerde Vrijdagmorgen te Rotterdam met een lading kolen van New-Castle. Er werd met de tossing begonnen des mor- gens te negen uur. De ooot was geheei ledig denzelfden dag des middags te twee uur. De lading bestond uit 4500 ton kolen, welke in vijt uur door ntiddel van de laadbruggen der N.V. Frans Swarttouw's Havenbeurijf zijn getost. De kolen waren bestemd voor de Vereenigde Kolenmaat- schappij. GODSDIENSTWAANZIN. Naar onze correspondent te Berlijn meldt heeft in de tot den vrijstaat Dantzig be- hoorende gerneente Jonasdorf de vrouw van een agent der grenspolitie in een aan- val van godsdienstwaanzin haar drie jongste kinderen geworgd. De iwee oud- sten zijn gespaard gebleven. De vrouw gaf zich na de daad bij de politie aan. (N. R. Crt) EEN GOEDE VANGST Een werklooze arbeider te Opeinde (Fr.) ving in drie weken ruim 220 moUen; voor de huidjes maakte hij 100 gulden. HARDNEKKIG. Men schrijft uit Barneveld: Ds. Fraanje, predikant bij de Oud-Ger. gerneente alhier, en velen zijner geloofs- genooten, bij wie verleden jaar een ge- rechtelijke verkooping heeft plaats gehad wegens weigering van betaling van het bedrag, dat, ter oorzake hunner gemoeds- bezwaren, ingevolge de Invaliditeitswet, op hun belastingtnljetten was gebracht, blijven konsekwent. Ook nu weigereo zij hardnekkig voor een eventueele ouder- domsrente hunner loontrekkenderi te ot- feren, zoodat zij steeds op hun aanslag in de Rijksinkomstenbelasiing laien openstaan een bedrag, gelijk aan hetgeen waarmede de aanslag, volgens art. 286j der Inva- liditeitswei is verhoogd. Deswege is bij genoemde predikant en eenige zijner in- tieme vrienden reeds weer beslag op den inboedei gelegd, waarop een gerechtelijke verkooping wel spoedig zal volgen. EEN FU1F AAN HET STRAND. Aan het strand te Katwijk spoelde een vat onvervalschte runt aan, dat werd ge vonden door een veertigtal sehippers, die het open sloegen en zich aan den inhoud te goed deden. Ze sohepten den dranh met den klotnp uit en dronken het daarna. De gevolgen bleven niet uit. Het veertigtal moest ten slotte in kennelijktn staat per wagen naar het politiebureau worden ge bracht. D1KKE FATTY NIET MEER OP DE FILM?? Fatty Arbuekle, die verleden jaar het pijnlijke proces heeft gehad als verdacht van moord op de schoone filmactrice Virginia Rappe hij werd eindelijk vrijgesproken wegens gebrek aan bewijzen heeft zijn poging otn weer voor de film te speien ge- dwarsboomd gezien door een wenk van het te New-York zetelende comite voor publieke belangen bestaande uit religieuze persoon- lijfkheden en leeken, dat hem te versfaan heeft gegeven om maar niet weer voor de film te gaan speien. Het comite vtegde aan die mededeeling toe, dat het de men- schelijkheid niet uit het oog wilde verliezen en daarom aan Roscoc Arbuekle de gelegen- lieid aan de hand willen doen om zich te rehabiliteeren, niet als acteur, maar in een anderen tak van het filmbedrijf. AMSTERDAM. Gisteren vergaderden de besturen van het N. V. V. om te beraad-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2