Dure Eoomboter niet meer noodig. UWMAAGROEPTOMHULP! BLIiFT NIET DOOF YOUR DEZE SMEEKBEDE! ALLEEFIJNSTE MELANGE Prijs 85 cent per pond. PREDIKBEDET1H."" SEieyPE BEfflCHTEN. BUR^ERUiKEFS STAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. jongen of nieisje. In alie rangen der maat- schappij zijn kinderen, die een verblijf ten onzent meer dan noodig hebben. Voor de provincie Zeeland kunnen de kinderen aangevraagd worden bij Mej. J. Hioolen, Lange Burg C 85, Middelburg. Voor kinderen die reeds hier waren dienen de pleegouders f 5,— tot f 10,ter vergoe- ting van reiskosten te betalen. STAGNATIE IN DEN STOOMBOOT- D1ENST. Gisteravond werden de reizigers die met e laatste boot van den Prov. stoom'aoot- Jienst van hier naar Hansweert wilden oversteken en ook zij, die er op gerekend hadden per laatste boot van Hansweert naar hier te reizen gedupeerd, doordat de „Zeeuwsch-Vlaanderen" een defect aan de machine kreeg en op de reis van Vlissingen naar hier te Borssele moest blijven liggen. Het stoomschip is per sleepboot naar Vlis singen teruggesleept, terwijl de reserveboot „Lucior et Emergo" passagiers en post overnam en omstreeks 10,30 des avonds hier arriveerde. Daar er nu geen boot was voor het volbrenger. van de reis te 6,20 naar Hansweert en terug moest deze diensi ver- vallen. AANBESTEDING. Bij de door de landbouwVereeniging „Door Eendracht Sterk", alhier, gehouden aanbesteding voor de levering van kunst- mest, was het minst ingeschreven als volgt: voor zwavelzure ammoniak door den heer D. Scheele Az. te Ter Neuzen voor 19,90; voor Chilisalpeter door den heer S. 1. de Braal te Ter Neuzen voor 15,12; voor kalizout 40 door den heer S. I. de Braal te Ter Neuzen voor 4,69; voor superfosfaat 14 door den heer H. Kooman te Dirksland voor /2,94; voor amm.-super 7X9 door den heer H. Wauters te Sas van Gent voor 9,18alles werd aan de laagste insenrijvers gegund. DE OYERPLAATS1NG VAN LOODSEN. De heer Hugenholtz heeft aan den Minis ter van Marine gevraagd: 1. Is het waar, dat een aantai binnen- loocisen te Antwerpen en te Vlissingen is aangezegd, dat zij zullen worden overge- plaatst naar Ter Neuzen? 2. Kan de Minister mededeeien, welk dienstbelang tot die overplaatsing heeft ge- leid? 3. Is het waar, dat een aantai van de over te plaatsen loodsen in Antwerpen een eigen huis bewonen? 4. Konden de pas te Vlissingen aange- stelde loodsen, die thans dreigen te worden overgeplaatst, vermoeden, dat, toen hun uit- drukkelijk gewezen is op den tijdelijken aard van hun vestiging te Vlissingen, die tijdelijkheid ook zou kunnen worden bepaalu door een dienstbelang als thans tot hun overplaatsing schijnt te nopen? 5. Is het niet mogelijk het bedoelde dienstbelang te behartigen anders dan door overplaatsing van loodsen, die zelf tot dezen maatrege! geen aanleiding hebben gegeven? 6. Indien vraag 5 ontkennend moet wor den beantwoord, is de Minister dan bereid de te lijden schade te verhoeden? 7. Weike zijn de kosten, aan den voor- genomen maatregel voor het rijk verbonden? GEWETENSGELD. De Minister van Financien maakt bekend. dat ten behoeve van 's Rijks Schatkist is ontvangen, bij den ontvanger der directe belastingen enz. te Ter Neuzen f 500 we- gens te weinig betaalde oorlogswinst- beiasting. GEREF. GEM. Op het tweetal te Sliedrecht komt voor Ds. B. van Neerbos te Ter Neuzen: RIJKS VAARTUIGEN. De interdepartementaie commissie tot on- derzoek in hoeverre een meer economis'ch gebruik der onder verschillende instellingen en administration behoorende rijksvaartui- gen mogelijk is, verzoekt een ieder, die van meening is. dat omtrent het gebruik van rijksvaartuigen vereenvoudiging of bezuini- ging mogelijk is, voorstellen of opmerkin- gen dienaangaande schriftelijk te harer ker.- nis te brengen. Ten opzichte van de herkomst van deze mededeelingen zal de commissie geheim- houding in aoht nemen. Desgewenscht kun nen de voorstellen of opmerkingen onge- teekend worden ingezonden, vergezeld van een geleidebrief, duidelijk den naam en het adres van den inzender vermeldende. Brieven moeten gericht worden aan de Vaartuigencommissie secretariaat van Bleiswijkstraat 16, 's Gravenhage. INGE/ON I 111 IV MEDEDEELINGEN. VraGgt Uwea WinkeSIer ter vervanging DE PiTTIGE KATUUR30TERSMAAK PR0EFT EEN IEDER QNMIDOELLIJK. Verkrijgbaar te Ter Neuzen bij: ARENTH^LS, H. V. D. BENT, Fa. Wed. DONZE, DRABBE, DHERT, V. DRONGELEN, LOOF-Kiel, VAN STRIEN—DE Koning, THiELMAN, VERLiNDE—le Clerq, WIELAND, enz. enz. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantai gevallen van besniettelijke ziekten over de week van 31 Dec. '22 tot en met 6 Januari '23 in de provincie Zeeland I bedroeg: Diptheritis. Biervliet 1, Middelburg 1, Vlissingen 2, Wemeldinge 1. ZAAMSLAG. De heer J. ue Kraker Cz„ „Juliana Hoeve'' alhier, ontving van den particulieren secre- tris van H. M. de Koningin namens Haai' een dankbetuiging voor de aan H. M. de Koningin bij gelegenheid van Nieuwjaar aangeboden gelukwenschen in dichtmaat. - Maandag a.s., des avonds half 7, zai in het Hotel den Appel", van den h er C P. de Regt alhier, door den heer Stevens uit Goes eene lezing met lichtbeelden wor den gehouden over „De Waterleiding". BOSCHKAPE1.LE. Den 6en dezer had dt jaarvergadering plaats van den var.kensbond „Helpt F.ikan- der". Uit het verslag van den per.ning- meester bleek, dat op 1 Jan. 1922 in kas was 1254.16J4. In den loop van dat jaar werd ontvangen aan contribute en anders- zins f 537,33 en werd uitgegeven de som van f 758,96, zoodat er een nadeelig saldo was van f 221,63; er bleek derhalve op 1 Jan. 1923 in kas te wezen 1032,53>-2. Er waren verzekerd 186 varkens, waarvan er 14 gestorven zijn. Het voorstel om de con tribute met vijf cent per maand te ver- hoogen, werd aangenomen. Die vcrhooging werd noodig geacht als tegemoetkoming in de hooge kosten van inenting tegen de vlck- ziekte, welke dit jaar 180 beliep. Penningmeester, secretaris en keurmees- ter werden bij acclamatie herkozen. - Verleden Dinsdagavond hield den heer Huizinga. burgemeester van Ter Neuzen in 't lokaal van den heer Claeijs, eene voor- dracht over de aan te leggen „Drinkwater- leiding in Zeeuwsch-Vlaanderen. De be- langstelling voor dit onderwerp was bedroe- vend gering, aangezien de meeste landbou- wers, zoowei als de meeste notabelen door hunne afwezigheid schitterden, alhoewel zij door middel van hanplakbiljetten en oproe- pingsbriefjes op de hoogte waren gebracht. De ijle zaal scheen den heer Huizinga evenwel niet te ontstemmen, want zijn dui- deiijke, bevattelijke voordracht hield de aan- wezigen bijna twee uur in ademiooze span ning. Loop der bavoiking over 1922. Bevolk. op 1 Jan. 1921 1800 1717 3517 Zondag 14 Januari 1923. RECUTZAKEN i A'rnudissv rienls-Pechfbank tc Middelburc j De rechtbank heeft in hare zitting van 12 Januari de volgende vonnisseu uitge- sproken E. J.. oud 21 j.. vlasbewarker te Re- tranchement, gedehneerd, is wegens dief- stai veroordeeld tot 2 jaar gevang., met aftrek van voorarrest. F. J. V.. oud 27 j., zonder beroep te Hoofdplaat, is wegens mishandeling ver oordeeld tot 20 gld. bode of 20 dagen hecht. W. M. C., oud 21 j., schippersknecht te Hoofdplaat, is wegens alsvoren veroor deeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. J. C. L., oud 23 j., arbeider te Aardei- burg, is wegens afsvoren veroordeeld tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. J. B. R., oud 31 j., timmerman te IJzen- dijke, is wegens alsvoren veroordeeld tot 15 gld. boete of 15 dagen hecht. J. T., oud 18 j., schippersknecht te Hon tenisse, is wegens diefstaf veroordeeld tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. H. R. A. de M., oud 33 j., cargadoor te Ter Neuzen, is wegens befemniering handeling van een ambtenaar, veroordeeld tot 50 gld. boete of 50 dagen hecht. M. L. R., oud 29 j., varensgezet te Ter Neuzen, is wegens mishandeling ver oordeeld tot 20 gld. boete of 20 dagen hecht. R. H., oud 33 j., zeeman te Ter Neu zen, beklaagd van alsvoren, uitgedeld tot 2 Febr. a.s. J. P. van E., huisvrouw van J. de F., te Ter Neuzen, wegens melk aflevercn van ondeugdelijke samenstelling, vonnis van den kantonrechter bevestigd en straf veranderd in 300 gld. boete of 3 tnaan- den hecht. G. M., oud 26 j., schipper te Hoofdplaat, wegens mishandeling. verstekvonnis be- krachtigd. A. H., oud 38 j., timmerman te Hans weert. is weee is huisvredebreuk en ver- nieling veroordeeld tot 25 gld. boete of 25 dagen hecht. J. de J., oud 42 j., smid te EHewouts- dijk, is wegens beleediging van een ambte naar veroordeeld tot 15 gld. bceFe of 15 dagen hecht. Door de rechtbank is rechtsingang verfeend met gevangenhouding tegen W. S., oud 30 j., condugteur Z. V. Tram t; IJzendijke, gedetineerd, ter zake van on- tucht. Ter openbare civie'e terechtzittino van Woensdag jl. der rechtbank. is de heer mr. J. Steffens, beeedigd als griffier bij het Kantongerecht ie Ter Neuzen. DE AANVARING ZUIDERDIJK EN EZARDI AN. Door den zeeloods J. de B. uit Vlis singen, is hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van de rechtbank te Mid delburg, waarbij hij wegens het schuldig zijn aan de aanvaring tusschen de Zuidei"- dijk en de Ezardian werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. Ook de offi- cier van justitie kwam in hooger beroep. ONTPL OFFING TE ARNHEM. Dinsdagmiddag heeft in het arulleriepark achter Sonsbeek bij Arr.hem een crnstige ontploffing plaats gehad, waarbij de 45- jarige opperwaciitmeester-bankwerker der rijdcnde artilleric Everaars werd gedooJ, opperwachtmeester Bongaars vrij ernstig aan het hoofd gewond en de parkknechc Wommerson zeer crnstige brindwonJcn bekwam. Omstreeks 3 uur werd een hevige ont ploffing gehoord. Zij die op het terrein of in de nabijheid werkzaam waren zagen een hellen gloed uit het smidsgebouw op- laaien; het dak werd kort en klein gesla- gen, pannen en hout werden weggesiin- gerd. De parkwachter W. kwam gillende naar buiten. terwijl zijn kleeren in lichte laaie stonden. Opperwachtmeester Bon gaars, die buiten door de weggeslingerde stukken hout bloedend aan het hoofd werd gewond, snelde toe en wist met emmers water de brandende kleeren van W. te blusschen. Daarna had hij nog de tegen- woordigheid van geest om de nog in het brandende gebouw aanwezige munitie te verwijderen, waardoor een nog ernstiger onheil voorkomen werd. Inmiddels kwamen de in het park aan wezige militairen en een sergeant met 12 man, die juist passeerden, te huip. Toen men met behulp van emmers water den brand had gebiuscht, vond men in de smidse de overbiijfselen van opperwacht meester E. Diens lichaam was geheel in stukken gescheurd, zoodat men slechts de onherkenbare vleeschklompen kon verza- melen. Het bleek, dat men den zwaargewonden W. weinig kon helpen, daar er geen ver- bandstoffen aanwezig waren, zoodat men bij de bewoners in den omtrek hulpmidde- len moest halen. Spoedig kwam ciaarop de Roode Kruisauto met personeel, die W. de eerste hulp kon verleenen, even- als den minder ernstig gewonden wacht- meester B. De laatste werd op het terrein verbonden, W. werd naar het Diaconessen- huis venoerd, en de overbiijfselen van opperwachtmeester E. werden naar het mi- Iitaire hospitaal overgebracht. De oommissaris van politie was spoedig na het ongeval ter plaatse, evenals ver schillende hoofd- en subalterne offieieren. Omtrent de oorzaak der ontploffing ver- neemt men het volgende. Opperwachtmees ter E. schijnt bezig gevveest te zijn met het vernietigen van afgekeurd buskruit. Hij deed dit door kieine hoeveelheden in het smidsvuur te werpen. Dit schijnt op zich- zelf niet gevaarlijk, omdat kieine hoeveel heden kruit rustig en zonder opspatten verbranden. Vermoedeiijk heeft hij echter de hoeveelheid wat te groat genomen, dan wel is een vonk gesprongen in de open kruitkist. Of E. op eigen verantwoor- delijkheid deze toch blijkbaar wel gevaar lijke bezigheid verrichte, konden we niet te weten komen. De toestand van den zwaargewonde W., wiens bcide beenen zeer ernstig verschroeid waren, was Woensdagavond ernstig. Een gedeelte van het smidsgebouw is verbrand of verwoest. Later meldde men: Ook de parkwachter Wonnnersoni, die bij de ontploffing iu het anilleriepark ge wond werd, is Woensdagavond overleden. BRANDSTICHTING. De Haagsche politie heeft le Mcppel den 67-jarigen B. gearresteerd als verdacht van brandsticliting in zijn woning aan de Ten Hovenstraal /9 te Scheveningen, in welke woning Zondag een begin van or and werd ontdekt, bij de blussching waarvan de po litie op twee plaatsen in de woning met petroleum bedrenkte lappen vond. De aangehoudene moet reeds hebben bekend en daarbij iieboen opgegeveri, dat hij gehandeid nad onder den druk van fi- nancieeie omstandigiieaen. B. was tegen brandschade verzekerd. I Hoe de poUtie-brandweer net feit ontaekte. Zondag-ochtend kwari over negen, werd de brandweer gealarineerd, dat brand was uitgebroken op de 2e etage van het per- cee. ten iiovenstraai /y, bewoono uoor den eigenaar van bet pand, den iieer |-. R. B., die uitsiedig bleek te zijn. De brandweer was verphcht, eenige ramen aan de straatzijde in ie slaan. Ue gordijnen voor de ramen stonden in licnte laaie en i enige kieine meubelen iagen bran- deuo door het vertrek. Nadat de vlammen gebiuscht waren,werd nog een vuurnaard ontdekt en wel iu een kleerkast. Daar werden, na blussching, in gevonden een halfafgebrande kaars in een bloempot en daarnaast nog een kaars. Onder leiding van den commissaris aer 3c afd. werd daarna een onderzoek ingesteld, waarbij dr. blomberg als deskundige as- sistentie verieende. uiverse lappen, ge- urenkt in petroleum, werden eveneens in deze kleerxast gevonden benevens een mandje houtwob De eerste etage wordt door een oude dame bewoond. a! dauelijk bleek, dat deze absoluut buiten de zaak stond. ten voorioopig onderzoek bracht uit, dat de heer B. op 21 Dec. op reis was ge- gaan en voor zoover men wist, niet was teruggeweest. In het huis werd echter ge vonden een avondblad van „de felegraat" van 3 Januari, een tramkaarije, dat na in- formatie bij de directie van de H. T. M. verkocht te zijn op lijn A fcn wel op Donderdag 4 Januari op de tram die 's ocbtends 11.47 van het station S.S. naar het Frarikensiag vertrekt. Over de tafel lag een wandelstok, die er blijkbaar in baast was neergeiegd door iemand, die maar even in de kamer had vertoefd. Nog werd een papier ge vonden, waarin restanten van eierscniuen eri zout aanwezig waren. Al deze aanwijzingen wekten het veT- moeden, dat op 4 Januari remand in de wo ning was geweest. De dame, die de eerste etage bewoont, was dien dag elders uit logeeren. De politie wist al spoedig uit te visschen waar de heer B. zich meestal bevond. Twee rechercheurs werden naar Mcppel gezonden en zij troffen den heer B. daar aan, die juist teruggekeerd was van een vtrolijt van ten of twee dagen in Duitscn- land. De heer B. werd gearresteerd en naar Den Haag overgebracnt. Aanvankelijk scneen hij zeer vcroaasd, tc vernemen, uat er biand in zijn huis was uitgebroken en luj ontkende ien stelligstc iets inet de zaak uitstaande te hebben. U^ veie aanwijzingen brachtcu hern cen ter ai spoedig in het nauw en vioensdag- ochtend bekende hij de kaarsen in de kast neergezet te hebben en ze op 4 Ja- uuar. te hebben aangestoken. Dat deze kaarsen tot Zondag, dus 3 da gen, gebrand hebben, eer ze de omhg- gende doeken aanstaken, is tc verklaren uit het feit, dat de heer B. tot.dn doel zware orgeikaarsen van 4 centimeter mid- deliijri had aangewend. Iedere kaars was pl.m. 15 c.M. -lang. De aangehoudene is een oud-lederta- brikant, vroeger jaren was hij in 'zeer goeden doen, doch achteruitgang in zaken neeft hem er toe geleid, einoelijk tot deze wanhoopsdaad over te gaan. ERNSTIG ZiEK DOOR HET FTEN VAN ZEEPPOELER. Zondagavond, terwijl de kinderen van den schoenniaker Hothuis te Zwolle alleen thuis waren, heeft het vierjarig dochtertje een deel van een pakje zeeppoeder opgegeten. Toen de ouders thuis kwamen, leed het kind aan hevige benauwdheden. Het werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar men direct overbrenging naar het ziekenhuis te Gro- ningen noodzakelijk oordeelde. PRETTIG LAND. Te Emmerich werd Vrijdagrniddag een ingezetene uit Hamm in de wachtkamer van het station door twee medewachtenden tot een korte wandeiing uitgenoodigd. De in- vitatie werd aangenomen. Aan den Rijn gekomen werd de reiziger plotseling door beide personen gegrepen, van alles beroofd van zijn jas ontdaan en vervolgens in den Rijn geworpen. De man wist zich zwem- mende te redden. De daders, die onbekend zijn gebleven, wisten te komen. EEN MARKENHANDELAAR BEDROGEN1 I Een koopman uit de Joden Breestraat te Amsterdam heeft aangn'te gedaan, dat hij j INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. op de Prins Hendrikkade aan een hem on- bekenden pl.m. 20-jarigen man 300.000 mark wilde verkoopen, op welken koop de unbe- kende schijnbaar inging. De kooper maakte zich echter zonder betaling met de reeds In ontvangst genoinen biljetten uit de voeten. GEHEIMZ1NNIGE VERDW1JNING. De Engeische bladen wijden veel aan- dacht aan de geneimzinnige verdwijning van een scnoone 38jarige vrouw, wier man eerste stuurman ter koopvaardij is. Sinds i5 Augustus is me vrouw Middlecon uit haar woning te West Hampstead verdvvenen en lieeit zij ook niet meer het geld gei'nd, dat haar man maandelijks van zijn gage voor haar atzonderde. Bij zijn terugkeer vond de heer Middleton een briefje, dat hij zich voor meedeelingen tot een zeker adres kon wen- den. Dit adres is een zaak in een der Lon- densche districten. De eigenaar van de zaak, een huisvader, die elders woonde, heeft sinds eind Augustus feitelijk geen zaken meer gedreven en verkeerde den laatsten tijd in ernstige moeilijkheden, zoodat gas- en waterleiding en telefoon van zijn zaak wa ren afgesneden. Sinds eenigen tijd is het huis gebaricadeerd, de klopper van de deur verdwenen en de brievenbus dichtgespijkerd. Volgens de buren, en ook volgens de politie, die het huis dag en nacht gade slaat, is het huis nog bewoond. Eenige dagen ge- leden hebben detectives uit den tuin door een venster met den bewoner gesproken, die beloofde over een half uur voor den dag te zullen kemen. Hij is echter niet ver- schenen. De buren verzekeren, dat zij ge- luiden hooren in het huis, waaruit zij op- maken, dat de man er nog steeds vertoeft. Tot dusver verschaften de buren den man water over den heining. Dit is nu opge- houden, en men verwacht nu, dat hij wel ge- dwongen zal zijn te voorschijn te komen. Men hoopt, dat hij licht zal kunnen verschaf- fen over de verdwijning van mevrouw Midd leton. TER NEUZEN. (NaUrul; verboden). POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd: een Portemonnaie met eenig geld. Reclithebbende vervoege zich aldaar. WEERBERICHT VAN 12 JAN. 1923. Het weeroericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 767,4 Bur Castle (ierland). Laagste barometerstand 747,9 Stockholm. Verwachting tot den avond van 13 Jan.: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwestelijke wind, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later wellicht weer toe- nemende bewolking, weinig of geen neer- slag, aanvankelijk iets kouder. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. Van 10 tot en met 11 Januari werden langs de Oostsluis alhier 17 binnenvaar- tuigen op- en 38 afgeschut; langs de Mid- densluis 0 op- en 21 afgeschut; langs de Westshiis 1 op- en 3 afgeschut. A. C. LENSEN's STOOM V A ART MA Al SCHAPPIJ—TER NEUZEN. s.s. ARY in lading te Gulfport voor Buenos-Ayres. s.s. HELENA van Gulfport naar Buenos- Ayres passeerde 26 Dec. Barbados, s.s. TERNEUZEN in lading te Barry voor Catania. Skull aclit op cte e erst a symptomen van een raasg die in de war is geraaki; anders zal zi.j zkh wreiieu, even zeker als zij U jaren lang trouw heeft gediend. Hot drukkend gevoel, de oprispingen die zoo dikwjjls de oorzaak van zenuw-lioofdpijn zijn, de pijnlijke en te lang durer.de spijsvertering, de zure smaak in ilea mond en oeslagen long, zijn slechts de aller- eerste teekens van maagzwakte of maagont- stelong, welke aandoeningen, indien zij chro- nisch worden, Uw leven in een voortdurend marteiaaI'schap kunnen vcranderen. De zuie oprispingen, de opzweiling, dat gapen en gevoei van slaperigheid na de maaiiijden zjjr.i het gevolg van overmatig zuur, hetwelk, indien men het verwaarloosd, de oorzaak l;an zijn van pijnlijke zweren die moeilijk te genezen zijn. En wat nog erger is, deze zweren kunnen ontaarden tot gevaarlijke ziekten, waarvan het einde niet te voorzien is. Men behoort ongesteldheden der maag te bestrijden vanaf het eerste begin door een kieine hoeveelheid Gebismureerd Magnesium te gebruiken na elken maaltijd, zoodra de eerste symptomen worden opgemerkt. Gebis- muree mi is zoo merkwaardig wel- c. t. 1 >i t to bedaren brengen van pijnen r. r de folterendste smarten, hart- is onz. binnen een paar minuten ..ijnen. Gebismureerd Magnesium is be- s. st onsehadelijk en niet-laxatief. Bovendien is bet een geneesmiddel, dat tegen gotingen prijs verkrijgbaar is en de resultaten worden beslist gewaarborgd. Gebismureerd Magnesium Depot,. Nassau- ^ade 334, Amsterdam. Verkrijgbaar bij alle goeiie Apothekers en drogisten, o.a. bii Firma A. VAN'OVERBEEKE—LEFNIS. De Hollandsche Boerin AXEL. De loop d»*r bevoiking in deze gemeente over 1922 wus ais volgt: G-boren 75 m., 79 vr., totaal 154. Gevestigd 125 m., 121 vrtotaal 246. Overleden 27 m., 25 vr., totaal 52. Vertrokken 165 in.. 152 vr., totaal 318. m. vr. totaal Bevolk op 31 Dee. 1921 2827 2808 2635. 31 Dec. 1922 2835 2S30 5665. alz.oo vermeerderd met 30 personen. ST. JANSTEEN. De loop der bevolkiug iu deze gemeente ovpt 1922 was als voigt Geborerj 46 m., 43 vr.. totaa! 89. Gevestigd 93 m 92 vr.. totaal 185. Overleden 31 ru., 27 »r tdtaai 58. Vertrokken 102 m., Ill vr., totaal 213 in, vr. totaal. 1 1922 1806 1714 3520 alzoo vermeerderd mei 3 persocen. Voltrokken huweijjken 30. Levenloos aaogegeveo 7. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. u., Ds A. Timmerman, Bedieumg van het II. Avondmaal en 2 u., Ds. ATimmerman, Dankzegging van het Avondmaal. Sluiskil. 9i u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Haams, Voorbereiding H. Avondmaal en t u., leesdienst. Zaamslag. 91 u., Ds. O. van Dis, H. Avondmaal en 2 u., Ds. G. van Dis, Dankzegging. Axel. 91 u.. leeskerk en 2 u., Ds. E. Raarns, Voorbereiding II. Avondmaal. Sas van Gent. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hontenisse. 91 u., Its. H. Akersloot van Houten Roos Hulst. 10 u.. Ds. Hermanides. Hoek. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde Kerk. 9$ u., Ds. van Dijk van Zaamslag, Bevestiging Ambtsdragers en 2 u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Vlooswjjkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 54 u., leeskerk. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vtooswfjkstraat Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5i u., Ds. van de Garde van Opheusden. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoftaan t. Ter Neuzen. 54 u., Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H. II. Diensten om 7, 84 en 10 uur Namiddags om half drie Lof. Zelf.-; vrouwen klagen. Wij leven in een drukkenden tijd. Zelfs vrouweri kIagen somwijlen. Het is een feit, dat veien op een crisispunt zijn aanbeiand, waarop of hun gezondheid moet lijden of zij hun werk moeten opgeven. Duizeligheld en pijn in den rug zijn waarschuwingen van op- komende nierkwalen. Laat uw werk dan een poos rusten; gij hebt gebiedend rust, ontspanning en frissche iucht meer levenszonneschijn noodig. Overwerking strijdt met onze levenseischen; al te vaak is zij de oorzaak van nieraandoe- ningen bij vrouwen. Foster's Rugpijn Nieren Pilien voldoen aan alio eischen. Zij herstellen de ongemakken en onrust, veroorzaakt door nierverschijnselen als urinaire kwalen, rugpijn, waterzuchtige zwel- lingen, lheumatischo pijnen en zenuwover- spanning. Zelfs gevorderde nierstoornissen ais nier- zaml, nier- en biaasontsteking, spit, rheuma- tiek, niei-water-zucht en ischias worden met succes bestreden door Foster's Pilien. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a 1.75 per doos. 27 Huwelijks-aangiften. 5 Jan. Jan de Vos, oud 33 j., weduwn. en Adriana Janna Kempe, oud 34 j., wed. Huwelijks-voltrekkingen. 4 Jan. Jozias Bare- man, oud 37 j., weduwn. en Janneke Pietemella Pijpelink, oud 35 j., jd. Jacobus Pieter Diele- man, oud 27 j., jm. en Maria Pietemella Deij, oud 23 j., jd. Geboorten. 3 Jan. Adriana Suzanna Elisa beth Jo, d. van Pieter Anthonie Leunis en van Adriana Elisabeth Haak. 4 Jan. Sietje Pieter- nella, d. van Hendrik Hoklce en van Paulina Elisabeth d'Hont. Antoniu- Hendricus, z. van Constantinus Mattihijs Loui Broekkamp en van Louisa Melis. Overlijden. 1 Jan. Adriana Waeijhaert, oud 83 j., wed. van Jan van der Sloot. 3 Jan. Georgette Marie Theophile Meert, oud 9 j., d. van Petrus Franciscus en van Philomena D'hert. 5 Jan. Tarmeke Suzanna de Kraker, oud 51 j., echtg. van Jan de Smit. Cornelia Dees, oud 64 j., echtg. van Adriaan de Kraker. 7 Jan. Pieter Franciscus van Driessen, oud 50 j., echtg. van Maria Rosalia Baert. GRAAUW. Huwelijks-voltrekkingen. 6 Dec. Alouisius Constantinus van Waterschoot, oud 39 j., jm. en Joanna Pelleman, oud 45 j., wed. Geboorten. 2 Dec. Josephine, d. van Cyrillus Herwegh en van Maria van de Vcorde. Overlijden. 17 Dec. Francies van de Voorde, oud 84 j., z. van Andries en van Anna Catha- rina de Potter. 18 Dec. Anna Maria Verhae- gen, oud 70 j., echtg. van Jan Francies Mang- nus.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2