-IURGEN57 VERVANGT NATUURBOTER BEMEN6DE BERICHTEN. kesten voor te betalen, omdat een kind, dat van een beurs studeert, er door zijn medeleerlingen altijd eenigszins op wordt aangezien. Hoe dit zij, een feit is het, dat in 1921 zes millioen trancs beschikbaar waren voor Iter tin gen van lagere scholen om hen van voorbereidend hooger ondervvijs te doen genieteti, waarvan geen gebruik is gemaakt. TER NEUZEN, 10 Jan. 1923. DE KOOK-DEMONSTRATIE VAN WEGE DE N.V. „HET STEEL." Gisteren had in de bovenzaal van het Hntel des Pays-Bas alhier de kook-demon- stratie plaats van wege de naamlooze ven- nootschap „Het Steel" te Roermond, die daarmede reclame maakt voor de door haar in den handel gebrachte voedingsmiddelen in den vorm van verpakte rijst-, erwten- en b onenvlokken. De genoemde voedingsmiddelen worden in de fabriek op zeer hooge temperatuur gaar gestoomd, waardopr alle ziektekiemen. die op of in het rauwe product mochten voorkomen worden vernietigd, vervolgens ondergaat het product eene behandeling waardoor het- droog bewaard gedu- rende een jaar of 6 voor bederf is gevrij- waard en volkomen hygienisch in doozen verpakt. Daar de rijst reeds gaar gekookt is. kan men daarmede op korten tijd zelfs met ge bruik van koude melk een gerecht gereed maken, terwijl het product zich ook uit- stekend leent voor het verwerken in pud dings e. d„ waarbij men de rijstvlokken na het vermengen met melk e. d. echter niet meer opnieuw mag laten koken. Bereiden van erwtensoep met Soclar (erwtenvlokken) is ook zeer eenvoudig. Na het trekken van bouillon wordt daaraan de noodige hoeveelheid Soclar toegevoegd en na 6 minuten koken is de erwtensoep gereed. Van „niet gaar koken der erwten of het door een zeeft wrijven is dan geen sprake." „Fluks" bruine boonenvlokken, laten zich even gemakkelijk en vlug gebrujken. Er was den geheelen dag door, veel be- langstelling voor deze demonstrate en de tezoekers vverden ruimschoots in de ge- tgenheid gesteld zich door een proefje van ,'e smakelijkheid dezer hygienisch en op torten tijd bereide voedingsmiddelen te vvertuigen. FRANSCHE HANDELS- CORRESPONDENTIE. Bij het in November j.l. te Rotterdam ge- houden examen voor Fransche Handels- correspondentie slaagde de heer J. Haak Nz., boekhouder bij de Bank-Associatie, kantoor Ter Neuzen. HOEK. De heer W. Moene, theol. cand. te Lei den, heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. ZAAMSLAG. Het schijnt wef, dat onze gemeente voor- af het doelwit is van nachtelijke bezoe- ken. Nog in den nacht van Maandag op Dinsdag werd in de buurtschap Vai een bezoek gebracht, dat klaarblijkelijk op kippen gemunt was, doch waaroij de be- zoekers, ontijdig gestoord, geen voordeel behaaiden en in den afgeloopen nacht zijn ze zoo brutaal geworden, om te trachten in het centrum van het dorp hun slag te slaan. Ze zijn bij den kleermaker C. Geelhoedt. wonende aan de Zuidzijde van het dorps- ptein, langs acht_r binnengekomen^ door opschuiven van een raam. De op de ven- stcroank staande bloemen hebben zij eerst netjes bp den regenbak gezet, en zijn daarna binnengeklommen. Daarna is de kamcr, waar de zoon shep, met een knip afgesbten. IX- docnters van G. zijn door het gerhcht wakker geworden en maakten aiarm. Dit schijnt aanleiuing te zijn geweest voor de bezoekers om zich te verwijderen. Aanstonds begaf men zich naar den ge- meenteveidwacnter, om uezen van net voorgevailene in kennis te stellen, doch vernam, dat deze op dienst was in den Camperschen noek. Ubk buren vverden ge- waarschuwd, die nog hebben geholpen voor het instellen van een onderzoek, doch het eenige dat men, naar wij vernemen, heeft waargenomen, was een auto in de Axdsche straat, die verdween voor men deze kon bereiken. MIDDELBURG. De griffier van den Raad van Beroep (O.) te 's-ricrtogenbosch maakt bekend, dat bij beslud van 24 November 1922 no. 167. voor het tijdvak van 1 Januari 1923 tot en met 31 December 1928, zijn benoemd: tot lid-werkgever: A. Heyboer, Middel- burg, J. Worrell, Middelburg, A. J. J. Klij- berg, vlissingen, FL P. van der Hell, Goes, P. J. H. van Koo, Middelburg, D. L. H van Raalte, Vlissingen, A. van Eeden, Middel burg, J. C. vap Laere, Middelburg; tot plv.-lid-werkgever: P. j. de Muynck, Middelburg, A. F. Noest, JVliddelburg, H. Pieterse, Middelburg, J. Adriaanse, Goes, A. de Landmeter, Vlissingen, Jv J. de Krijger, Vlissingen, A. Hanewinkel, Vlissingen, G. Mes, Middelburg. tot lid-werkman) C. Huiszoon, Koyde- kerke, F. J. Collis van Aartsen, Vlissingen, P. van Sorge, Middelburg, J. Maas, Middel burg, B. Slimnjens, Goes, J. W. den Hollan der, Middelburg, J. C. Pluijmers, Middel burg, G. J. van Maasbommel, Vlissingen; tot plv.-lid-werkman: B. Oldeman, Mid delburg, J. N. Wiessner, Middelburg, J. On- derdijk, Middelburg, W. J. G. Brans, Vlis singen, W. Walrave, Goes, C. Romijn, Vlis singen, J. W. Gillissen. Vlisingen, M. Meu- lenberg, Middelburg. INGEZONDEN MED EDEELIF&EN. Loop der bavolking over 1922. SAS VAN GENT. De loop der bevolking in deze gemeente over 1922 was als volgt Geboren in de gemeente 27 m., 23 vr., totaal 50. Geboren buiten de gemeente 3 m., I vr., totaal 4. Gevestigd 114 m., 132 vr., totaal 246. Overleden in de gemeente 9 m., 13 vr., totaal 22 Overleden buiten de gemeente 1 vr. Verirokken 99 m.. 121 vr., totaal 220. Bevolk op 1 Jan. 1922 1326 1309 2635. 31 Dec. 1923 1362 1330 2692. alzoo vermeerderd met 57 personen. Voltrokken huwelijkea 14 Levenloos aangege»en 3. Geboren niet behoorende tot de werke- ljjke bevolking 1 m., 2 vr., totaal 3. Overleden niet behoorende tot de werke- lijke bevolking 1 m., 1 vr., totaal 2. KOEWAC'BT. De loop der bevolking in deze gemeente over 1922 was als volgt Geboren 38 m., 43 vr., totaal 81. Gevestigd 57 m., 60 vr., totaal 117. Overleden 27 m., 11 vr.totaal 33. Vertrokken 104 m., 100 vr., totaal 204.- Bevolk. op 1 Jan. 1922 1440 1317 2757 1 1923 1404 1309 2713 alzoo verminderd met 44 personen. Voltrokken huweljjken 23. EEN LIEFDESDRAMA? Omtrcnt den laaghartigen aanval op den bioscoopondernemer Desmet te Eind hoven vernam Het Volk, dat J. K.., zoon van een linnenfabrikant te Eindhoven-Ges- tel, die in 't algemeen van een lollig leventje houdt, min of meer bij den heei Desmet in verdenking stond, dat hij zijn vrouw het hof zou maken. Donderdagavond ontmoette K. Desmel in een restaurant. K. wist door een tele- fonische informatie, dat mevr. Desmet niet thuis was. Hij beklaagde zich tegenover Desmet dat deze hem verdacht van eeni ge relatie met zijn vrouw en verzekerde, dat hij wel wist wie het op zijn vrouw gemunt had en waar zij rendez-vous hid den. Dat zou hij bewijzen en Desmet laten zien als hij in zijn auto wilde stappen. Desmet voldeed hieraan, waaraan de auto koers nam naar Valkenswaard. Even voor- bij deze plaats aan den weg naar Leende zei K., dat in dit bosch de aangeduide plaats was. Hij doofde de lantaarns der auto en samen wandelden zij het bosch in. Na eenige oogenbrikken schoot K. Desmet a bout portant een kogel in het hoofd, die bij den neus binnendrong. De smet ontweek zijn aanvaller, doch voel- de achtereenvolgens twee schoten in arm en schouder dringen. Toen wierp hij zich op K. die den loop van het wapen tegen het voorhoofd van Desmet drukte. De revolver ketste en K. vluchtte naar den auto en verdween daarmee. Op 2 K.M. afstand heeft Desmet daarna met groote moeite hulp gevonden. Politie en geneesheer werden gewaar- schuwd. Voor Desmet bewusteloos werd, kon hij een omstandig verhaal 'doen en den dader aanwijzen. Per auto is het slachtoffer naar het Eindhovensche Ziekenhuis vervoerd. De woning van den aanvaller werd door de politie bezet. Des naclits te 12 uur mefdde hij zich bij de inarechaussee en vroeg wat er van hem verlangd werd. Arrestatie en confrontatie volgde. K. was een en al verwondering toen liij zich als „moordenaar" hoorde kwalificeeren door het slachtoffer. Hij ontkende en wenschte Desmet spoedige beterschap De politie vond het verstandig het heerschap toch maar in arrest te houden, daar aller- lei aanwijzigingen zich zeer bezwarend te gen beklaagde opstapelen. De toestand van den heer Desmet is naar omstandigheden vrij goed. Verder meldt de Tel.: Omtrent het drama in het bosch bij Val kenswaard vernemen wij nog, dat de ver- moedelijke dader nog steeds in Eindhoven in arrest is. Thans is ook de vrouw van-den heer Desmet, welke vrouw in nauwe relatie met den vermoedelijken dader stond, door de politie gearresteerd. Tijdens het be- zoek van het parket uit Den Bosch werd zij in haar huis onder politietoezicht ge steld, om daarna gearresteerd te worden. Thans blijkt, dat toen de vermoed^lijke dader K. na de misdaad uit Valkenswaard kwam teruggereden, de vrouw van Jen heer Desmet hem op den Aalsterweg te Stratum tegemoet geloopen is en dat zij. toen zij K. ontmoette, in diens auto over- gestapt is. Zij zijn toen samen naar een cafe geweest en vandaar teruggereden naar het Elzenpark te Eindhoven. Hier is me- vrouw Desmet uitgestapt en heeft zoolang gewacht tot de heer K. zijn auto in een naburige garage had gestald. Beiden zijn toen samen een eindje opgewandeld en hebben afscheid van elkaar genomen. De heer K. begaf zich naar een cafe te Gestei waar hij oinstreeks half twaalf 's avonds door zijn vader gewaarschuwd werd om bij de politie te komen. Hij deed zulks en werd gearresteerd. Mevrouw De smet was dien avond nog naar een harer bioscopen geweest en had daar nog quasi geinformeerd waar haar man was. Zij ging toen huiswaarts en werd 's avonds om streeks half twaalf uit het gasthuis tele- fonisch in kennis gesteld, dat haar man zwaar gewond was opgenomen. Nog steeds blijft de heer K. ontkennen. doch de aauwijzingen zijn zoo overvloedig dat hij wel spoedig door den mand zal vallen. De politie zoekt thans ijverig naar de autojas, die de heer K. droeg toen hij de misdaad pleegde. FX politie verzoekt den vinder dezer jas met bontkraag te deponeeren. Op deze jas kunnen bloedspo- r-en gevonden worden, die tijdens de wor- steling met het slachtoffer dit kleedingstuk hebben besmeurd. De toestand van den heer Desmet is vrij gunstig; de koge's zullen heden dooi operatie verwijderd worden. Gebleken is, dat de dader door het maken van inker- vingen in de kogels, deze tot dum-dum- patronen verwerkt had, hetgeen den opzet nog afschuwelijker maakt. Voor het leven van den getroffene bestaat geen gevaar meer, en doen zich geen compHcaties meer voor, dan kan hij binncnafzienbaren tijd hersteki zijn. Wij hebben den getroftene Desmet in het gasthuis opgezocht. Het deed hem. naar hij zeide, feed, dat men betwijfelt, dat K- de dader is. Toen hij na den aanslag in een huis werd opgenomen, waren zijn eerste wporden: „Schrijf op, ik ben M. Desmet, bioscoopeigenaar in Eindhoven, en de dader is Jan Kerssemaker Jr. te Eindhoven, denk er om Jr.'' Denkt men nu, vroeg hij, dat ik in het aangezicht van den dood een va'sche beschuldiging zou doen DE 1NBESLAGNEMING VAN OPIUM OP DE „GAROET". Te Hamburg is aan boord van een Neder- landsch scliip, voor 18 millioen mark aan opium in beslag genomen. Nader wordt ge- meld, dat dit vaartuig is het s,s, ,,Garoet" van den Rotterdamschen Lloyd, Na de in beslagneming kon de ,,Garoet" de reis naar Rotterdam voortzetten. Een vrij groot aantal Chineezen maakt deel uit van de bemanningVan de „Garoet". Toen men zich Zaterdag in de haven van Hamburg bevond, nam een der officieren eenig geheimzinnig gedoe waar onder de Chineezen. Daar het reeds vaker was voor- gekomen, dat in Duitsche havens, o.a. ook te Bremen, opium aan boord werd gesmok- keld om deze zoodoende naar Rotterdam vervoerd te krijgen, waar deze bestemd is voor de Chineezen op Katendrecht, liet be- doelde officier onmiddellijk den eersten stmirman waarschuwen. Het Chineezen- logies werd daarop door eenige officieren doorzocht. En men vond dertig blikken opium, elk .een waarde vaiiJF 250 a 300 ver- tegenwoordigend. De blikken bevatten al- leen de grondstoffen noodig voor de berei- ding van opium. De vefdere behandeling moet ter plaatse geschieden. De Hamburgsche havefrpoljtie werd van het geval in kennis gesteld, daar men te Rotterdam groote moeilijkheden ondervindt, indien opium aan boord ontdekt wordt. Het verhoor der Chineezen had geen resultant, daar geen hunner begreep hoe de opium aan boord kwam. De partij opium werd in beslag genomen en van boord gehaald, waarop de ,,Garoet" de reis kon vervolgen om Dinsdagnacht te Rotterdam te arriveeren. In bijna alle Duitsche havens bevinden zich centrale depots van opium, welke van daaruit naar andere havensteden in Europa worden gesmokkeld. DE ONVEILIGHEID IN LIMBURG. De post onder militair geleide. De onveiligheid in de Zuid-Limburgsche grensgemeenten neemt met den dag toe. In Kerkrade geschiecjt sinds Zaterdag de over- brenging van de post naar het station Kerk- rade-Roldm; en terug naar het postkantoor onder geleide van militaire politie. Een kordate vrouw. Ook in de omgeving van Gennep is het atlesbehalve veilig. Zondag j 1., circa 7 uur n.m., kwamen vier Duitschers in den winkel van Rutten te Siebengewatd. Vrouw R. stond hen te woord. Zij haalden elk een revolver te voorschijn en bedreigden de vrouw daarmede. Op haar hulpgeroep kwam haar echtgenoot toegeloopen, maar ook deze werd bedreigd. R. wist een der Duitschers vast te grijpen, waarop de drie andere de vlucht namen. Terwijl R met den Duitscher worstelde, haalde zijn vrouw een grooten hamer, waarmede zij den indringer een slag op zijn hoofd gaf, met het gevolg, dat deze op den grond viel. Met de knieen op de borst van den Duitscher wist vrouw R. hem in bedwarlgHe houden, tervrijUhaar man de drie anderen naliep. Een der kinderen wist in de nabijheid aan de marechaussee te tele- fpneeren, waarop deze binnen weinige oogenblikken verscheen en den Duitscher, nog stevig door vrouw R. vastgehouden, arresteerde. >a EEN GERECHTEL1JK ONDERZOEK. Het geriicht loopt, dat een bedrag van 1000, door M. A. van Welderen baror.esse Rengers, na de voltrekking van haar huwe- lijk op 6 April met jhr. W. G. Groeninx van Zoelen, den burgemeester van Raalte ter hand gesteld, bestemd voor het protestant- sche en r.-k. armbestuur aldaar, die bestu- ren nooit zou hebben bereikt. Naar men meldt, kan worden aangenomen, dat een ge- rechtelijk onderzoek hiernaar zal worden in- gesteld. De regeering heeft ook nog geen dechar- ge verleend van het door denzelfden over- heidspersoon gevoerde beheer over de gel- den van het Fransche vluchtelingen-kamp te Raalte. MOORDAANSLAG TE GEERVLIeT. Te Geervliet is een moordaanslag ge- pleegd op den landbouwer A. Piek al daar. Als gewoonlijk begaf deze zich des avonds acht uur naar zijn woning, onge- veer 20 minuten gaans uit de gemeente. en ging als altijd een binnenweg door, over een aan hem toebehoorende weide. Juist toen hij de plank welke over een sloot gelegd was, over ging^ kwam hem iernand achterop, die op zijn „Goeden- avond" geen antwoord gaf, maar zich op hem wierp en hem een klap in het gezicht gaf, waarschijnlijk met een boksbeugel. P. viel op den grond; toen hij om hulp riep, werd hij door zijrn aanvaller op het gezicht getrapt. Daarna boog de aanval ler zich over P. heen en trachtte een zij- den das om diens hals te binden, waar schijnlijk om hem te worgen. Met inspan- ning van alle krachten gelukte het P. dit te beletten. Zijn aanvaller wierp P. daarop in de sloot, die echter maar weinig water bevatte, zoodat gevaar voor verdrinken was buitengesbten. Op de woorden van P.: „Man wat heb ik je misdaan", liet de aanrander bs en zeide: „Houd je sm. en verdween. P. kon zich nog naar huis begeven, waarna de dokter ontboden werd, terwijl tevens de politie op de hoogte werd gesteld. Men vermoedt hier te doen te hebben met wraak, daar van roofzucht niets is gebleken. In verband met een en ander is aangehouden zekere H., die echter ont- kent zelfs ter plaatse van den moordaan- slag geweest te zijn. Wel is hij met P. geconfronteerd, doch deze herkende hem niet. De toestand van P. is redelijk. VERGIFTIGINGSGEVAL. Er heelt zich bij de familie J. v. Zw. te Goes (Nieuw Goes, Bouwplan II), een vergiftigingsgeval voorgedaan, dat geluk- kig gbed" is afgeloopen. Toen de familie 's avonds op een partijtje was, werden man en vrouw ongesteld. Kort daarop gevoelden ook de vader en moeder he- vige pijnejn. De geheele familie van zeven personen is den geheelen volgenden dag ziek geweest. Toen wij de familie opzocii- ten, waren gelukkig alien weer ter been, Wij vernamen, dat dokter Snoek de ge- neeskundige behandeling heeft verleend. Vtrder vernamen wij, dat de vergiftigings- \erschijnselen verinoedelijk voortgekomen zijn uit het eten van aardappelen, die eeni- gen tijd in een nieuwen gegalvaniseerden emmer hadden gestam. Eeri gedeelte van de gekochte aardap pelen en de emmer zijn ter onderzoek gebracht naar den Keuringsdienst van Wa ren te Goes. Toen wij bij den Keuringsdienst om trent het onderzoek infermeerden, werd ons verzekerd, dat omtrent dit onderzoek niets kon worden raedegedeeld. Dokter Snoek deelde ons daarentegen mede, dat verinoedelijk gedacht moet wor den aan zinkvergiftiging. Aangezien de vergiftiging niet voortkwam uit het ge bruik van levensmiddelen, wordt het on derzoek niet verder voortgezet. (N. Z.) ECHTELIJKE DRAMA. Men meldt uit Den Haag: Na een twist met haar man heeft een \rouw in hoogst opgewonden toestand met haar twee kinderen van 4 en 5 jaar de ecntelijke woning aan de Ravesteijnstruat verlaten. De buren gingen de vrouw ach- terna, doch verbren haar uit het oog. Het jongste kind werd uit het water opge- haald en later ook de moeder, naar net oudste werd nog gedregd. EEN OVeRDREVEN BER1CHT. Het aan de bladen toegezonden bericht omtrent een ongeluk, dat gebeurd zou zijn aan de Zwolsche biscuitfabriek blijkt sterk overdreven te zijn. Een meisje is flauw gevallen en eenige anderen gaven teek'enen zich minder goed te voelen. Daar juist dien morgen de muren van het bkaal, waarin deze meisjes werken, gewit waren, zocht men de oorzaak in de gebruikte kalk waar- van een monster naar het poliiiebureau werd meegenomen. Twee doctoren cnderzochten de meis jes en Gonstateerden, dat, behalve het meisje, dat was flauw ge vallen, itiemand iets mankeerde. Het meisje, dat flauw gevallen is, werd per rijtuig naar huis gebracht en heeft van de ongesteldheid verder g^en nadeelige gevolgen ondervonden. Het schijnt, dat invloed van bestand- deelen der kalk uitgesloten geacht moet worden. Ook heeft men aan benauwdheid van het bkaal door gasverwarming ge dacht, maar ook daaromttrent is niets ge bleken. EEN „HANDIGe" JONGEN. Op verzoek van de politie, bureau Witte de Withstraat te Rotterdam, is te Alfen a. d. Rijn ten huize zijner nuders, een jongmensch gearresteerd, A. B. genaamd, onder verdenking de familie S., uit de Da- vidstraat voor verschillende bedragen te hebben opgelicht. Hij zou dat als volgi hebben aangelegd: Hij bad deze menschen weten wijs tt maken, dat hun dochter aan ernstige ge- varen bloobgesteld zou zijn, wanneer zij te Rotterdam bleef en hij wist het daarbii zoo behend'ig aan te leggen, dat de ouders hem hun dochter toevertrouwden en haar met hem Op reis zonden. Verscheidene plaatsen werden door hem met het meisje oezocht en telkens liet hij zich door haar ouders geld zenden voor allerlei denkbeel- dige doefetotten, totdat zij eindelijk ver- inoeden kregen te worden beet genomen. Ook de dochter was begonnen haar „be- schermer", die zich als godsdienstig voor- edeed, te doorzien. Zij liep toen van Tiem weg en keerde naar huis terug, terwijl het jongmensch, dat ook nattigheid begon te voelen, bij zijn ouders een toevlucht zocht. Er was inmiddels een klacht tegen hem gedaan en de politie had hem welidra gevonden. Toen zij te Alfen kwam om hem te arresteeren, had hij zich verstopt in het buffet. Hij is thans in het Huis vati Bewaring opgesbten. DE POSTDIEFSTAL TE MAASTRICHT Omtrent den raadselachtigen postdiefstal te Maastricht kunnen we nog mededeeien. dat des avonds vier depeches waren aan- gekomen. Even lagen ze onbeheerd in het bkaal der posterijen aan het station. Toen ze werden gehaald, bleek een der zakjes te zijn geopend. Het advies met aangetee- kenden inhoud was verdwenen. De dader moet bekend zijn geweest met den frein- dienst der posterijen. Hij opende juist het het zakje, dat meestaf aangeteekende stuk- ken bevat. Een besteller, die zijn fiets had neergezetfin het postlokaal, is aangehou den. Ook zijn verschillende andere oost- beambten gehoord. Eenige jaren geleden is in hetzelfde bkaal eveneens een be- fangrijk poststuk ontvrcemd. Het gestnleHe had toen een waarde van f 12.000. (Tel.) EEN LIeFDeSDRAMA. In de heide bij den Heksenberg onder de gemeente Hranssuin, in Limburg; heeft een jongen van 18 jaar, te Brunssum woonachtig, zijn meisje en daarna zich- zelf met een revol'verschot van het le ven beroofd. De jongen was de zoon van een Duitsche weduwe, die hertrouwd was met iernand uit Brunssum. Het meisje was diens zuster, een 21jarige onderwijze- res uit Amsterdam, die bij haar broer te Brunssum bg erde. De i$jarige jongen en zijn aangetrjuwde tante hadden liefde voor elkander opgevat, waarvan de familie niet wilde weten. Zij besloten toen, zich van het leven te berooven. Donderdag zijn zij samen gevlucht; zij lieten een brief aehter, waarin zij van hun voornemen ken nis gaven. 'Ook bevatte de brief de uiterste wilsbeschikking van het meisje. Reeds Donderdagavond werd een on derzoek ingesteld, doch eerst Zaterdag- middag werden de beide jonge menschen, dood naast elkaar liggende, in de heide gevonden door den broer van het meisje. TWEE KINDEREN BEDWELMD. Zabrdagavond werden twee jonge kin deren van een fabrieksbaas. die op't Korte Bbekerspad te Amsterdam bij de fabriek woont, in het bad gezet. Terwijl de kin deren aan het spelen waren, duwde een hunner een gaskraantje open. Het gevolg was, dat het tweetal bewustebos werd. Ze werden naar het gasthuis vervoerd. Er is geen levensgevaar. De vader inerkte het ongeval, doordat hij hoorde kreunen, terwijl de moeder even weg was om kleeren van de kinderen klaar te leggen. WEER EEN NEDERLANDER IN DUITSCHLAND VERMOORD? Bij Beckerwerth in de buurt van Ruhrort is uit den Rijn het lijk opgehaald van een naar schatting 17 a 18jarig jongmensch. waarvan de indentiteit nog niet kon wor den vastgesteld. Te oordeelen naar de zeer weinige klee- dingstukken, waarin het lijk, dat aan hoofd, armcn en beenen vreeselijke won- den vertoonde, gehuld was, Zou het een Nederlander en waarschijnlij'k een schip- persknecht moeten zijn. Het lijk, dat ongevejef 4 a 5 i veken in het water heeft (gelegen, is 1.68 M. lang. Volgens de recherche moet aan roof- moord worden gedacht, daar het lijk zelfs de belangrijkste kleedingstukken miste. In verband met de/en moord wcrdt van Ned. zijde bij herhaling gewezen op de toenemende onzekerheid in het havenge- bied van Duisburg-Ruhrort, waar overval- len op Neaerl. schippers, van wie men vermoedt dat zij bedragen in Hollandsch geld bij zich hebben, aan <de orde van den dag zijn. De autoriteiten staan tegenover de roo- versbenden, die bijna dagelijks groote par- tijen scheeps- en spoorwegvrachtgoederen ontvreemden vrijwel machteloos. M1SLUKTE VLUCHT. Te Amsterdam bracht de celwagen der strafgevangenis eenige gevangenen naar het Centraa! Station, voor verder trans port naar een andere gevangenis. Toen de begeleidende rijksveldwachter zijn nassa- giers op het Stationsp'ein een voor een ontsbot, poetste een hunner, een jonge man, de plaat. De vluchteling zette het in de r.chtiug van de Martelaarsgracht op een Ioopen. Voor hij echter de brug bij de Martelaarsgracht bereikte, werd hij door burgers gegrepen; hij is daarna op trans port gesteld. DOOR EEN VERDWAALDEN KOGEL GETROFFEN: De justitie te Tiel stelt een onderzoek in naar een zeer ernstig onge\ al. j.l. Zon dag het 5jarig zoontje van den bakker .A Keij, te Zoelen, overkomen. Een ko- gei uit de revolver van den gemeente- veidwachter V. aldaar is het kind naast den neus het hoofd binnengedrongen en in het achterhoofd blijven zitten, zooals bij het onderzoek met Rontgenstralen in het St. Andreasgesticht te Tiel is gebleken. Men vreest of voor het verlies van het leven of voor dat van de verstandelijke vermogens van den kleine. ALS DE OUDERS UIT ZIJN... Twee kinderen gewond. In den nacht van Zattrdag op Zondag werd de brandweer te Amsterdam geaiar- meerd voor een klein uitslaand brandje dat uitgebroken was op de tweede ver- dieping van perceel Anjelierstraat 12. Het echtpaar H. de Boer was naar een brui- bft en had vier ^kleine kinderen onbe- waakl achtergelaten. In de gang brandde, ten einde de trap te verlichten, een petroleumlampje. Door de hitte is het plafond gaan smeulen en daar niemand dit merkte, brandde het vuur door naar de Voorkamer van dezelfde ver- dieping. Het duurde met lang of de vlam- men sbegen naar buiten. Toen pas werd het ongeval gemerkt. Op het opgenblik, dat de mptorspuit en de ladderwagen der hoofdwacht, Prin- sengracht onder bevel van den brandmees- ter Demrnink arriveerde, brachtten de be- woners der eerste verdieping juist hun kinderen in veiligheid. Men riep den brandwacbts toe, dat er kinderen in de brandende kamer waren. Daar het vuur hier fel woedde, viel aan binnendringen van dat vertrek niet te den- ken. Echter bleek, dat twee meisjes van het gezin De Boer inmiddejs gewond wa ren; zij waren gevlucht. Lrbntbraken dus nog twee kinderen, een jongetje van zes jaar en een meisje van 2 jaar. De brand- wachts, die wel de achte'rkainer konden binnenkomen, vonden hier het tweetal. Zoowel de jongen als het meisje waren ten gevolge van de rook bewusteloos gewor den. Ze lagen op een kermisbed op den grond en hadden brandwonden. Deze wa ren veroorzaakt doordat brandende stuk- ken uit het pla'fond de brand had ook de zoldering der achterkamer aangetast op hun lichamen gevallen waren. Voor- al het meisje van twee jaar was er slecht aan toe. Zij had zich bloot gewoeld, waardoor de brandende stukken ernstige brandwonden hadden veroorzaakt. Ook het zesjarig knaapje had brandwonden. m. vr. totaal. m. vr. totaal

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 2