ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVEHTENTIEBLAD VGOR ZEEUW8CH-YLAAN0EREN. No 7400 Woensdag 10 Januari 1923 63e Jaar gang. Staat der Gemeenie-Eigendommen. Aanbesteding. EST K00DL0TTIG GIHEIM. De levering van Schoolbe- hoeften voor de Open- bare Lager e Scholen, voor het dienstjaar 1923 BINNEHLANP. FEUILLETOH. BUITENLAND. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN zullen op Maandag 15 Januari 1923, des namiddags drie nor, ten gemeentehuize, aldaar, in het openbaar, opnieuw trachten aan te besteden (Inschrijvingsbiljetten gezegeld). (Met nitzondering van de benoodigdheden voor bet handwerkonderwijs, perceelen 5, 6, 7 en 8.) De voorwaarden van aanbesteding, opga- ven, monsters enz. liggen ter inzage voor belanghebbenden op de gemeente-secretarie, alwaar tevens nadere inlichtingen zijn te verkrijgen. Ter Neuzen, 10 Januari 1923. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. 1. ZONNEV1JLLE, Secretaris. REGLEMENTEERING VAN DEN HANDEL IN MEEL. Naar de Tel. verneemt is in voorberciding een Meelbesluit, dat in concept aar, belang hebbenden is toegezonden door de Commis- 1 in zake de Warenwet. Dit meelbesluit bedoelt in het belang van de volksgezond- heid te reglementeeren den handel o. m. in meek bioem, griesmeel vldkken, grutten, zetmeel, sago, tapioca, veevoeder, kippen- voeder, puddingpoeder, sauspoeder, vlapoe- der, paneermeel, bakmeel, maccaroni, ver micelli, kindermeel, eierpoeder enz. DE NIEUWE GULDEN. De nieuwe gulden is er nu, schrijft de N. R. Crt.: Wat van dy Nederlandsche muntstnk te zeegen? is er niet iets aan van „Ersatz", wanneer men denkt aan den ouden gulden, die zoo Hollandsch-degelijk was? De totters erop zijn duidelijk. Veel minder is her Nederlandsche wapen. En nu het voorname, de beeldenaar? Wie den gedenk- penning kent voor het Regeerings-Jubileum meent gelijkenis daajmee te vinden. Ook is er in het hoofd der Koningin ongetwijfeld meer gelijkenis met de natuur dan bij vroe- gere beeldenaars. Doch in details met name der*. haardos, is het beeld van H. M. hier stellig minder dan op den zooeven ge- noemden penning. DE ARBE1DSWET EN DE KANTOREN. Met de Rotterdanlsche Kamer van Koop- handel aan het hoofd, heeft een groote me- nigte corporaties en vereenigingen te Rot terdam, die verband houden met den handel aldaar, een adres gericht tot den Minister van Arbeid om ten stelligste op te komen tegen het plan van den Minister om binne - kort de bepalingen der Arbeidswet ook van 53) Aan Lenore had hi] zijn plan meege- deeld en zij had er, ofschoon huiverend voor het gevaar, waaraan hij zich bloot- stelde, in toegestemd. Julio liet zich onder een valschen naam in het hotel aandienen en hij ging de schit- terend verlichte zalen door om den gast heer te zoeken, dien hij eindelijk vond. Ondanks zijn vtrmomming herkende Arendshoofd terstond zijn gewezen mede- plichtige en na een paar beleefdheidswoor- den met hem gewisseld te hebben, nam hij hem mee naar de serre, waar zij door de andere gasten niet gehoord konden worden. Gij hier, Julio? zeide de hoofdman zacht en op dreigenden toon. Dat is een on- beschaamdheid, die u het leven zou kun- nen kosten. Ik moot u spreken, Aredshoofd, ant- woordde Julio met vaste stem, en ik heb vocr niets teruggedeinsd om tot u door te dringen. Met verraders afs gij heb ik niets te maken, antwoordde Arendshoofd barsch. Maar ik heb met u *e frnaken. Ik kotn hier als afgezant der moeder wier kind gij geroofd hebt. Dat kind eisch ik op. Wefzoo, maar gij vergeet te spreken over den prijs, dien uw lastgeefster daar- voor zou widen betalen. Hoe zoo? De schatrijke markies De Villandry zou geld eischen van een armen moeder, die niets bezitdan haar kind, toepassing te verklaren op de volwassen kantoorbedienden. In deze tijden, nu harder werken het pn- rool moet zijn, aan handel en verkeer ec rvieuwen last op te leggen, welke de be- drijfskosten weder za! verhoogen, achten aaressanten niet te verantwoorden. DE BEZUINIG1NG BIJ DE RIJKS- VERZEKERINGSBANK. In de St. Crt. van 8 Januari is opgenomcn het Kon. besluit van 29 Dec. waarbij met in- gang van 1 Jan j.l. wegens opheffing van hunne betrekking eervol ontslag is verleend aan 76 agenten der Rijksverzekeringsbank, wi« de heer C. M. L. Broekknmp, vroc- ger alhier; om dezelfde reden werd eer vol ontslag verleend aan 6 controleurs der Bank. Bovendien warden ontslagen 1 tijdelijke agent en 72 tijdelijke controleurs. Wegens verandering in den dienst e'er Bank waardoor hunne werkzaamheden over- bodig zijn geworden werden eervol ontsla gen 2 hoofdeommiezen, 12 commiezen en 51 adjunct-commiezen. Totaal werd dus aan 175 personen. onder wie 6 ongehuwde en 2 gehuwde vrouwelijke ambtenaren, ontslag verleend. BEZUINIGING BI HET KADASTeR- In Juli a.s. zullen naar de Msb. ver neemt twaalf der oudsten van het corps landmeters van het kadaster den dienst met pensioen verlaten. Hun plaatsen zul len niet aangevuld worden. In het afgeloopen jaar zijn reeds vijf der oudsten op pensioen gesteld, die ook niet vervangen worden. Tevens zullen en- kele der oudste ingenieurs-verificaieurs van het kadaster wegens het bereiken der lecf- tijdsgrens eervol ontslag nemen. Jhr. Mr. W. H. DE BEAUFORT, t Bij het departeinent van buitenlandsche zaken is bericht ontvangen uit Athene, dat onzc gezant aldaar, jhr. mr. dr. W. H. de Beaufort, op tljarigen leeftijd aan long- ontsteking is overleden. DE TOESTAND. De Amcrikaansche Senaat dient aan dt Fransch-Belgische-Italiaansche entente de eerste penalty toe, door zijn besluit, zu het in den vorin van een motie, om het 'aatste restje van de Amcrikaansche froe- pen, die nog te Koblenz in garnizoen lig gen en in die stad en haren omlrek het leven in de brouwerij gaande houden door het vfotte verteren van de dollars hunner soldij, terug te trekken. Het is een gebaar schrijft de N. R. Crt., waarmee dit ge- zaghebbende Iichaam zich van de Euro- peesche zaken „desiritcresseert", scherper en hoekiger ondanks een staartje, in den verm van een amendement er nog aan gehangen, volgens hetwelk het besluit ,,geen onvriendelijke daad" jegens eenig Europeesch land is scherper en hoekiger herhalen wij, dan de Engelsche han idruk tot afscheid^van den Oppersten Raad. Een motie, die net voornaamste Iictiaam van controle op de buitenlandsche zaken van de Vereenigde Staten aanneemt, met slechts 7 stemmen tegen, wat een bijkans vol- ledig samengaan van de republikeinsche regeeringspartij met de democratische op posite bewijst, is niet iets dat de president Harding naast zich neer kan leggen. Het is een richtsnoer vocr het Amerikaansche be- leid, dat trouwens geheel in overeenstem- ming is diet de verklaring van Hughes, den minister van buitenlandscha zaken, een week gefeden, dat hij tegen het dwingen van Duitschland was. Amerika zal zijn tijd beiden tot men het in Europa er weer bijroept en inmiddels zul len de dwangmaatregelen tegen Duitsch land hun voortgang hebben. De pandne- mers blijken. volgens de laatste berichten haar eenige schat dien gij gestolen hebt? Van geld heb ik niet gesproken, maar dit kind is mij een waarborg. Wat eischt ge dan? De moeder wilde mij aanklagen om haar echtgenoot uit de gevangenis te red den. Doet zij dat, dan sterft het kind door haar eigen schuld. Wanneer zij mij even- wel wil zweren, op het hoofd van haar dochter, dat zij geen pogingen doen zal om haar echtgenoot te redden, dan zaf het kind haar gezond en we! teruggegeven worden. Ga heen en zeg haar dat en ai zijt gij een verrader, ik zal u voor ditmaal, als haar afgezant, ongedeerd van hier laten gaan, maar pas op, een volgenden keer, zou het niet zoo gemakkelijk met u afloo- pen. Jufio maakte, om de gasten, die op een afstand stonden te misleiden, een onberis- pelijke buiging voor den gastheer, die hem met even geveinsde vriendelijkheid de hand tot afscheid toestak. Kort daarop had hij "het hoter verlaten en, na er zich van overtuigd te hebben, dat hij niet gevolgd werd, nam hij in de ave nue een rijtuig, waarmee hij zich naar een straat liet brengen, dicht bij de nieuwe woning van Lenore. Verder begaf hij zich te voet en steeds vocrzichtig om zich heen kijkend naar de rue des Gravilliers. Daar wachtte de jonge moeder met on geduld zijn terugkeer af. Lenore booof zich over de trapleuning heen en terwijT Julio de trap nog opliep en vroeg met koortsachtige stem: Zijt gij het, mijnheer Blanchard? J a mevrouw, ik ben het. En ik kan u zeggen, dat ik goede tijding heb. Het gaat uitstekend met het kind. uit Parijs, niet te zullen wachlen tot den fatalen t(rmijn van 15 Januari, maar al spoedig te zullen handelen, deze week reeds, near de verwachting. De Weekly Dispatch, die het Zondagsblad is van de Daily Mail, welke het Fransche standpunt to! het einde toe trouw is gebleven en het dus kan weten, krijgt van haren Parij- schen correspondent een overzicht van de maatregelen, die Frankrijk zonder verwijl zal treffen, bij wijze van penalties. Zij val- len onder de zes volgende hoofden: lo. Volledige uitvoering van de kolenleverin- gen aan de conynissie van herstef (18 mil- lioen pd. st.);J Jo. salpeterleveranties (3 ilideii l5d. St.). lo. salpeterleveranties (3 milli en pd. st.); 4o. het aandeel van de ge- Jhetrden in vieemde betaalmiddelen van de waarde van den Duitschen uiivoer (20 millioen pd. st.blijkbaar de herleving van de bekende 26 pet. van de waarde van den uitvotr); 5o. dat gedeelte van de Duitsche uitvocrbelasting, dat in vreemde betaalmid delen in beslag kan werden genomen (1 millioen pd. st.); 6o. inbeslagneming van de Duitsche kolenbelasting, betaald in vreemde munt (6 millioen pd. st.). Naar de verwachting van Frankrijk zullen deze maatregelen alle tezamen gedurende bet m< ratorium een bee'rag opbrengen van 50 millioen p.st., dat vocr zoodanige doel- einden aangewend kan werden als de ge- allit erden geschikt achten. De sterke hand zal natuurlijk gcbruikt worden, om de dui- zenden Fr^nschen, Belgen en Italiaansclte mgenieurs, belastinggaarders en douane- beambten te beschermen, die naar de Roer gezonden zullen warden, om het toezicht op de Duitsche mijnen, befasting- en doua- nekantoren over te nemen. Daar Frankrijk en Belgie echter 300.000 soldaten aan hun grens hebben, worden deze meer dan voId*>ende geacht vocr alle maatregelen, die in de praktijk voornamelijk zouden neer- komen op de bezetting van Essen en Bo- chum. Aldus de Weekly Dispatch, die er nog aan toevoegt dat over het moratorium pas na 15 Januari beslist zal worden. Wanneer deze maatregelen tot uitvoering zijn ge- komen, dan is daarmee de eerste slap ge- zet op den weg naar depressie. die Frank rijk, na den oortog van 187071, zoo sterk aan eigen lijve heeft gevoeid, toen de Duitsche troepen gedurende drie jaar 45 Fransche departetnenten bezet hidden en daar ook bdastingen hieven. Dat was toen de waarborg dien Duitschland nam voor dt verleening van het ^moratorium" voor de betaling van„^ie oorlcgsvergoeding van 5 milliard frs., welk moratorium echter slechts drie jaar behoefde te duren, om- dat het Fransche' volk zulk een afkeer van de bezetting had dat het al zijn goud bij elkaar schraapte, om de schuld zoo snel mogelijk af te lossen. De toen ge- kweekte haat leidde echter het nieuwe tijdvak van den gewapenden vrede in, dat tot 1914 duurde. Het tweede tractaat van Versailles van 1919 moet, nu men de dwangbepalingen ervan ten aanzien van de schadevergoeding gaat uitvoeren^in dit opzicht even wrange vruchten, dragen als het eerste van 1891. Daarom ware het te wenschen. dat er op den duur een, voor de wereld in het algemeen, betere uitweg gevonden werd. In de beweging, die over de Roer ont- staan is, was, schrijft de N. R. Crt., de oon- ferentie te Lausanne op den achtergrond van de belangstelling gekomen en dit is voor de geallieerden een geschikte gele- genheid geweest, am eenige verdere terug- ^lerugtrekkende bewegingen te maken. „ln het belang van den vrede" hebben zij bijvoorbeeld besloten, „niet meer over Ar- menie te spreken", een allerlankmoedigst besluit na de jongste onbehouwen atwijzing van zulke gesprekken door Riza Noeri-bei. De Tuiken kunnen zich dus reeds veroor- loven tegenover degenen, die hen in den O! Goddank! Julio was bijna boven en zag, in het duis- ter de jonge vrouw wankelen onder de aandoening van hasr Vreugde. Hij geleidde haar naar de kamer en zette haar in een stoel neer. Toen kwam ze weer bij en dadelijk zeide ze: Spreek toch, mijnheer Blanchard; ik ben zoo verlangend naar uitvoerige be richten Eensklaps echter slaakte ze een gil, want nu pas zag ze, dat een vreemde heer haar te woord stond. De scheikundige*sbemerkte de oorzaak van de ontsteltenis en haastte zich den valschen baard af te doen. Vrees niets, mevrouw, het is een vermomming, waarin ik Arendshoofd heb ontmoet en gesproken. Mijnheer, laten wij eerst over Diana spreken. Ik kan u de verzekering geven, dat het best met haar gaat, want ge begrijpfl wel, dat men voor zoo'n gijzelaarster de grootste zorg in acht neemt. ik heb de be- vestiging er van gekregen en gelezen in de oogen van den schurk, dat hij de waar- heid sprak. Daarop kunt ge ten voile ver- trouwen. Het beste bewijs, dat het kind leeft, is dat Arendshoofd voorstelt het u terug te geven. Letterlijk nagenoeg vertelde Julio nu, wat er in het hotef aan de Champs Ely- sees gebeurd was. Toen Blanchard meedeelde wat de voor waarden waren, waarop het kind zou uit- geleverd worden, werd het gelaat van Le nore zoo wit als marmer. Zou zij moeten kiezen tusschen haar beide panden, den echtgenoot en het kind? Zou zij den moed grooten oorlog ovtrwonnen hebben, onbe- schoft te zijn. Zoo iets, dan teekent dit wel den toestand. Periodiek keert het be richt terug. dat de geallieerden nu zoo- waar eindelijk den Turken den vrede zul len vocrschrijven en dat dezen de voor waarden dan moeten aannemen of ver- wirpen en even periodiek wordt zulk een bericht weer door een officieufze verklaring van Engelsche zijde om hals gebracht. ,,Een ultimatum aan Turkije is niet be- doeld. De Engelschen hopen, dat alle mis- verstand hierover thans zal zijn verdwenen. Wel zullen de geallieerden wellicht en- kele punten aanwijzen, waarop de uiter- ste grens van de concessies bereikt is". Men ziet, het is een toon, die zoo schuch- ter is, dat het voornemen cm onhebbeliik- heid met gelijke munt te betalen ver te zoeken blijft. Het geval van de Armenische woonplaats leert daarentegen, dat ultima tums meer van den anderen kant te wach- ten zijn en dan ook succes beloven. De rechtsgdeerde raadslieden van geallieer den en Turken zullen, volgens een ander bericht uit Lausanne, nu den tekst opstel- len van de overeenkomst over de Zeeeng- ten, „welke in hoofdzaak zal overeenstem- men met het reeds bekend gemaakte ont- werp." Ook dit bericht geeft stof tot voor- zichtig lezen. Wij zullen met belangstelling afwachten, wat er ten sbtte van de vrijheid der Zeeengten. voor anderen dan de Tur ken, overblijft. In de zaak van de capitula- ties is men intusschen, na al de gnx*te woorden van het begin, ook al een heel de Turken genaderd. Maar aan een succes voor de geallieerden vait niet te tornen; Riza Noeri bei, de man, die gelijk Bis marck, de gave bezit om op een gegeven oogenblik grof te worden, heeft een „wel- wiUend onderzoek" toegezegd van het ont- werp der geaflieerden betreffende het sanitair toezicht. Zoodoende komt de con- ferentie wcrkelijk eindelijk in een gezon- de atmosfeer. Een belangrijke kwestie, waarover wij eenige dagen fang niets gehoord hebben, is de financieele. Wij hebben al vroeger opgemerkt, dat 60 pet. van het totaal van de buitenlandsche schuld in Fransche han- den en slechts 14 pet. in Engelsche handen is. Ondanks alle booze geruchten, dat Bar- rere opdracht gekregen zou hebben de weigerachtigheid van Engeland in de Duit sche schadevergoedingskwestie te vergel- den met een mededeeling aan Curzon. dat de Franschen, als de conferentie geen succes heeft, zich niet langer met de zaak wiilen inlaten (Maandag stond weer zoo iets in een telegram aan de Daily Express), verwachten wij in deze kwestie een on- aantastbaar eenheidsfront van de gealli eerden. De Turken richten er al hun in- spanning op, een zoo groot mogelijk ge deelte van hun openbare schuld aan de van hen afgescheurde gebieden op Jen hafs te schuiven (waarbij zij zich beroepen op het precedent dat de geallieerden zel- ven ten aanzien van Oostenrijk hebben gesteld) en voor het overige, in overeen- stemming met hun nieuwen onafhankelijk- heidszin, ook op dit stuk zich zooveei mogelijk vrij te maken van vreemde voog- dij en bemoeienis. Zoodat er te Lausanne nog wel moeilijke dagen te verwachten zijn en de definitieve overeenstemming, zoo zij al te bereiken is, inisschien nieuwe offers van de overwinnaars zal vergen. DE SLEUTeLS VAN LYON. Ja, het is een diep droevige en diep ernstige kwestie, welke door den Fransch- man Harriot (burgemeester van Lyon) voor de Fransche Kamer gebracht is: dc steden Lyon en Nancy eischen van Oos tenrijk de teruggave van de stadssleutel's en van de familie-archieven van het her- togelijke huis van Lotharingen. Dat heeft in de Weensche geschiedkundi- ge geleerde wereld beroering gebracht. Zelfs het verdrag van St. Germain wordt er met de haren bijgesleept, inaar daarin en de wreedheid bezitten een keus te doen? On mogelijk, oumogelijk, stamelde de ongelukkige vrouw, een smartelijken blik richtend op Julio. Begrijpt die beul dan niet dat beiden mij even na aan het hart liggen, dat beiden een gelijk deel van mijn leven zijn? Dat bewijst. dat wij dan beiden moe ten redden en dat zullen wij ook doen, verklaarde Julio op luchtigen toon, om de moeder weer moed in te spreken. Waarlijk, wanhoopt ge niet? vroeg Lenore. O, wat doet mij dat goed. Meer dan ooit vertrouw ik, dat ik mijii woord gestand kan doen. Mijn eeni ge vrees was, dat het kind, dat altijd met nauwk. rige zorgen omringd was, de ver anderde levenswijze in handen van Martine niet zou kunnen doorstaan. Daar- van wilde ik mij in hoofdzaak overtuigen. Nu ben ik echter gerustgesteld en het is mij gebleken, dat de jeugdige loot van het geslacht Ct'risolles sterk is als haar va- der, die ook de ellende weerstand weet te bieden. Maar hebt ge den roover niet boos gemaakt door hem zoo aan te pakken? vroeg Lenore beangst Pardon, ik heb hem wel aangepakt, maar ik ben voorzichtig geweest door mij niet bloot te geven. Ik heb Italiaansch bloed in de aderen, dat heb ik bewezen. Arendshoofd is er door mij van overtuigd dat gij, na heel wat geweeklaag en een Tangen tijd van aarzeling, zult toegeven en den vader zult opofferen aan het kind. Ik heb hem wcten te overtuigen, dat ge meer moeder zijt dan echtgenoote. Ik voor mij ben van oordeel dat ge liever zoudt staat niets, wat rechtuitj of zijdclings in verband te brengen is met genoemde hisio- rische vocrwcrpen. Zelfs al weet Frankrijk ze weer in handen te krijgen. aan d_ his:o- rische waarheid, dat indertijd Oostenrijk sche troepen de sleutels van Lyon triom- fantelijk hebben medegenomen naar hun vaderland, blijft er niets minder waar door, aldus een Weensch blad. De sleutels zijn prachtig. Van onder lot boven verguld, vertoonen zij symbolische ornamenten, welke de macht over de ian- den en de zeeen moeten voorstellen. V- or het tegenwoordige bevinden zij zich in het Oostenrijksche oorlogsmuseumer hangt een koperen plaatje aan, dat zij veroverd zijn bij een cavalarie-charge van den pons van Hessen-Homburg, als onderbevelheb- ber van keizer Frans II. Frans van Lotharingen, gemaal van kei- zerin Maria Theresia, neeft de familie- archieven uit Nancy medegenomen naar Weenen in 1737 en dat mocht volgens enkele bepalingen van den vrede van Wee nen. Zij bevatten de f'amilie-documenRen van het huis HabsburgLotharingen, waarbij er zijn, die uit de Xle eeuw da- teeren. Uit historisch oogpunt zijn zij van groot belang. FERRY-TREINVeER HARWICH- ZEEBRUGGE- Tusschen Hrrwich en Zeebrugge, over een afstand van 90 zeemijlen, is een ferrv- treinveer ingevoerd, waartoe de Engelsche regeering 3 booten heeft aangekocht voor 570.000 p.st., die reeds in 1917 bij Arm strong zijn gebouwd en welke booten door de London and North Eastern spoorweg- maatschappij in expbitatie zijn genomen. Er kunnen zoowel passagiers- als goedc- renwagens mee vervoerd worden en elke boot kan 56 wagens van 10 ton dragen. AFNFMENDe WeRKLOOSHEID IN BELGIe. De wtrkloosheid in Belgie neemt af. Ge durende de maand December kregen er van de 694.924 ingeschreven arbeiders slechts 28.454 werklbozenondersteuning. Vocrtdurend gaan nog arbeiders naar Frankrijk. Van April tot Augustus werk- ten daar 15.000 Be'gische arbeiders, ier- wijl er zich in de periode van 23 Sept. tot 23 December van het afgeloopen jaar 4901 Belgische arbeiders in Frankrijk ves- tigden. In totaal zijn er reeds meer dan 200.000 Belgen in Frankrijk werkzaam, voor het meerendeel goede vaklieden, die zich niet wenschten te onderwerpen -an de wet op den achturendag. TEGEN HET SPIIBELEN. De Fransche Senaat heeft dezer dagen een besluit aangenomen volgens het Ik ieder kind van zes tot veertien jaar, dat op den openbaren weg wordt aangetrof- fen op een tijd waarin de lagere schoten geopend zijn, door een agent naar de dichtstbijzijnde school gebracht moet wor den, wanneer het geen bewijs van in- schrijving bij een school bij zich heeft, Mocht hij dit wel bij zich hebben, dan wordt hij naar zijn eigen school gebracht. NIET-BEGeERDE beurzen. In Frankrijk zijn tegenwoordig niet ge- noeg liefhebbers voor de beurzen -die be- schikbaar worden gesteld voor de leer- Iingen der lagere scholen om hun studie voort te zetten. Er is dan ook een cir culate aan het onderwijzend personeel ge- zonden, waarin hun verzocht wordt de leerlingen op te wekken, naar zulk een beurs te dingen. Omtrent de oorzaak van dit vveinig ge- bruik maken van de beurzen worden al- lerlei gissingen gedaan. 't Meest waar- schijnlijk acht de Temps het, dat de ar beiders die tegenwoordig een beter in- komen hebben dan vroeger er de voor- keur aan geven, als ze hun kinderen een lyceum wiilen doen volgen, daar zelf de wiilen sterven dan een keus te doen. Ge hebt volkomen gelijk, beaamde Lenore, maar ik hoop, dat ge mij niet in de gelegenheid zult stellen het te bewijzen. Wees daarvan verzekerd, mevrouw. Ik heb bovendien nog een ontdekking ge daan, die mij met vreugde vervult. Het schitterende feest in het hotel in de Champs Elysees heeft bij mij de overtui- ging gevestigd, dat de bewoner moet ba- den in het goud. Vtrmoedelijk heefi hii onlangs wat men noemt een prachtigen slag geslagen. Die overvloed van geld is voor mij het bewijs, dat hij het zich voor- eerst met moeilijk zal maken voor de bemacntiging van het geheim, dat hem de gelegenheid verschaft kunstmatige dia- manten re vervaardigen. Aristo en ik kunnen dus alle krachten inspannen om de schuilplaats van Marti ne te ontdekken, zonder de vreest gestoord te zullen worden door een of andere on- aangename gebeurtenis. Ik heb nu de over- tuiging dat we rastig kunnen voortwerken aan de bevrijding, zonder Iastig gevallen te worden, daar de rooverhoofdman nu de zekerheid heeft voor zichzelf, dat hij zal verkrijgen wat hii verlangt. Vertrouwr op ons, mevrouw, alles zal in orde ko men en ik zie de dageraad gloren van een nieuwen en blijden dag. Lencne had beide handen van den schei- kundige gegrepen en drukte ze, met tra- nen in de oogen. De hoop op een goeden uitslag stond ook bij haar nu rotsvast. (Wordt vervolgd). Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat ;'een afsehrift van den »ibhI van lielgeen naar lie« Imrjerl ijl» rerkt eigemfder semeente in, tegen betaling der kosten, ter gemeentesecretarie verkrijgbaar is. Ter Nemen, 10 Januari 1923. Bnrgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, J. HUIZINGA, De Secretaris, B. I. ZONNEVIJLLE.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 1