Prijskamp op het BILJART Landarbeiders Zaterdag 8 Jan. a.s. Motordienst „DE PUL". Schuttevaer. ConcerUaal „LA BELLE VUE" llerloren BEURTVEER GEVONDEN: Admiraal en Matroos. Kolenvereeniging. een bos Huissleutels. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. BARTHEL DANIEL K0ENE, BARTHEL DANIEL KOENE, ADRIANA WAEIJHAERT, EDMOND VAN GRAEFSCHEPE, bij J. J)E rosHoek. Landarbeiders, 'tis meer dan tijd. Priizenle Rang 75 ct., 2e Rang 50 ct t.ooren twee jongens uit Uwe gemeente, wier uamen op een afzoriderlijke bijlage vermeld ^dat de leer 1 in gen der handelsdagsehool tot neden gehuisvest waren in tie lokalen der jkmbachtsschool, doch dat het bestuur dier inriehting wegens plaatsgebrek haar gebouw met langer kan beachikbaar stellen; dat de vereeniging onder goedkeuring der regeering thans verplicht is een eigen gebouw te stichten, hetwelk 1 September 1923 zal be- trokken worden; dat de stichting van dat gebouw, de aankoop- kosten van het bouwterrein en de volledige m- rjchting der lokalen de vereeniging zal nood- zaken een leening van ongeveer 80.000 gulden nan te gaan, welke leening m 40 jaar dient afgelost te worden; dat de jaarlijksche annuiteit dier leening tot een bedrag van ongeveer 6000 gulden voor n- helft ten laste der school vereeniging komt; dat onder den invloed van dien last met de ootst mogelijke beperking der uitgaven, zoo- ad- uit bijgaande begrooting moge blijken, de vereeniging in 1928 voor een tekort staat van f *>800. voor welk bedrag aan de gemeenten om dekking wordt gevraagd; lat aan Hulst, als zetelplaats der school, f 3000 subsidie is verzocht, en aan de bui- tengemeenten om f 3800, waarvan Hontenisse de gevraagde f1250 reeds heeft toegezegd; dat de aan te vragen subsidie voor kinderen ail buitengemeenten op minstens f 150 per leerling is gesteld en uit Hulst op f 200, om zoodoeiide voor 40 leerlingen f 6800 bijeen te brengen; dat de ouders van bovenbedoe.den leerling uit deze gemeente f 25 schoolgeld per jaar aan de vereeniging betalen, docb daarentegen een jaarlijksche boekenvergoeding van f 50 a f60 genieten^ wijl zij niet in staat zijn de be- noodigde dure boeken voor hun kind aan te schaffen; dat het bestuur der schoolvereemgmg met een -of meer gedelegeerden uit Uwen raad gaame -w'l confereeren omtrent de wijze waarop de gel (I en besteed en de middelen gevonden wor den, ten einde U een volledige kijk te geven op he: financieel beheer der schoolvereeniging en dat voorts bet bestuur U schriftelijk abe ge- wenscbte inlicbtingen zal verstrekken: >at het bestuur voomoemd met het oog op de financieele lasten, welke de vereenigmg te dragen heeft, zich veroorlooft ook Uwe ge meente als bijdrage voor beide bovenbedoelde eerlingen om f 300 subsidie voor 1923 te verzoeken; Surgemeester en Wethouders stellen voor, aan die vereeniging een subsidie te verieenen van 15 per leerling uit deze gemeente, die de school bezoekt. De heer VAN DE BILT deelt mede, dat hi.i in Burgemeester en Wethouders de mindorheid vcrmt, die dit bedrag te weinig vindt, nic; om- da: dit nu de school te Hulst betr-eft, maar om dat het inderdaad te weinig is, voor midde'baar onderwijs. De heer DIELEMAN staat op een ander standpunt en zou geen subsidie willen geven, daar het ook hier gaat over een categorie van menschen, die bet zelf wel kunnen betalen en er althans in de toekomst groote vruchten van terugtrekken. Hij zal daarom niet voor het voorstel stemmen. De VOORZITTER omdat de raad zich, ook iaatst bij haar besluit tot subsidieering der andbouwschool op bet standpunt heeft gesteld dat onderwijs moet gesteund worden, hebben Burgemeester en Wethouders gemeend het verieenen eener bijdrage te jnoeten voorstellen. Er wordt geen druk gebruik van gemaakt, er gaan uit deze gemeente maar 2 leerlingen. Ze vragen echter f 300. De heer DE KRAKER: Kunt u mij ook m- lichten of leerlingen van alle gezindten worden toegelaten De heer VAN DE BILT: Ja, dat is een voor- waarde. De heer DE KRAKER kan zich dan met het voorstel vereenigen. Het wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Oggel, Van de But, Kruijsse, De Feijter, Baert, Weijns, De Kraker, en Dekker; tegen stemmen de heeren Diele- man., Koster en Van Dixhoom. 11. Beteugeling van diet'stallen, daor uit- loven eener premie van 250. Burgemeester en Wethouders stellen voor, premie van f 250 uit te loven aan hem of haar die aan de politie inlichtingen kunnen verschaffen, omtrent de in den laatsten tijd voorkomende diefstallen van kippen enz., en welke leiden tot aanhouding en veroordeeling ier personen. Zij willen langs dezen weg traehten aan die diefstallen een einde te maken o- deze tot een minimum te beperken. De heer VAN DIXHOORN acht (lit niet de t are weg om. paal en perk te stellen aan de lefstallen. Hij acht in de eerste plaats de p.litiemacht sterk genocg om die misdtiiyen te beteugelen. Hij zal bier verder de politie riet becritiseeren of aanmerking maken op hun ■optreden. In de tweede plaats meent hij, dat het mid- el door Burgemeester en Wethouders aan de band gedaan gelegenheid zou geven om er een prachtzaakje van te maken, doordat 2 personen een afspraak zouden kunnen maken, de een om :e gaan stelen en de ander om hem te ver- raden en dan samen te deelen, terwijl de dader er dan nog een mooi kansje bij heeft om een kouden winter door te maken. Hij acht dit een bron, die verkeerd zou barsten. De heer WEIJNS meent, dat me er, am het door den heer Van Dixhoom gevreesde te voor- komen, aan zou kunnen toevoegen, dat de pre mie door Burgemeester en Wethouders kan worden uitgekeerd al naar gelang van de omstandigheden en de belangrijkheid der dief stallen. Hij meent, dat het meer dan tijd wordt, dat aan die diefstallen een eind ge maakt wordt en zou de andere gemeemen in de omgeving willen aanschrijven ook zoo te handelen. Hij zou aan Burgemeester en Wethouders willen overlaten het verdeelen van de premie naar evenredigheid van de diefstallen. De heer VAN DIXHOORN roept de tijden van nu ongeveer 20 jaar geleden terug. Toen was het nog veel erger met de diefstallen dan nu. Toen bepaalde men zich niet tot kippen, maar nam zelfs koeien en varkens. Toen is er ook geen eind aan gemaakt door het uitloven van premies. Er werd een comite gevormd van burgemees- ters in Zeeuwsch-Vlaanderen en dit wendde zich tot de regeering met de vraag om ver- sterking van politie. De toenmalige kapitein der marechaussees, de heer Thomson, te Sas van Gent, gesteund door majoor Prins, en ook de regeering, hebben zich zeer bereidwillig ge- toond. Spreker heeft in dien tijd alle bladen waarin "melding, van diefstallen gemaakt werd opgezonden naar Den Haag. Er is toen een brigade marechaussees ge- komer te Koewacht en ook te Clinge. Vandaag waren de maatregelen voor vestiging dier bri gades getroffen en morgen waren de r.ieven weg. Spreker heeft ook al eens ernstig over het politiekorps gesproken. Hij acht de organisa- tie orp tegen de dievenbenden op te treden niet zooals die zou moeten zijn. Een rijksveldwach- ter of 2 marechaussees kunnen niet tegen de benden op en moeten voor de overmacht wij- lcen. Dan moeten zij ook te veel letten op de eischen van hun dienst. Zij moeten in hur. uni form dienst doen en als er op het onverwachts een superieur inspectie komt houden moeten ze er keurig uitzien. Iiieruit vloeit vanzelf voort, dat de dienst er onder moet lijden, want de manschappen moeten hun uniform ontzien. Wanneer er op meer practische wijze kon worden opgetreden, zou men wel resu'taten bereiken. Hij ontkent niet, dat sommige marechaus sees zich belachelijk aanstellen, door te veel op kleinigheden te letten terwijl de dieven blij- ven loopen. Zij ondervinden daardoor geen sympathie bij het publiek. Beter dan het uitloven van premies acht hij aan te kloppen om versterking van politie- macht. De heer OGGEL: Dat hebben we het vorig jaar gevraagd, maar niet verkregen; we willen dit voorstel nog wel eens aanhouden. De heer WEIJNS is daar tegen; als het zoo'n langen weg moet bevvandelen zullen er nog heel wat kippen gestolen worden, eer er een voorziening is. De heer KRUIJSSE kan het voorstel van Burgemeester en Wethouders ook niet steunen. Het is zoo verleidelijk, om iemand door het uit loven eener premie van ,f250 tot het afleggen eener verklaring te verleiden, zonder dat er misschien voldoenden grond bestaat om tegen iemand te getuigen. Het zal dan allicht ook wel eens geprobeerd worden om die f 250 binnen te halen. Een volkomen onschuldige kan daar door aan de kaak worden gesteld. Hij merkt op, dat in het voorstel staat ,,aan hem of hen" hij meent, dat de redactie moet luiden aan „ieder", want het kan ook een vrouw zijn. Overigens acht hij het verkeerd het publiek als politie te laten optreden en zou nie, door een premie iemand in verleiding willen bren gen. De VOORZITTER: U zoud dus, mijnheer Weijns, aan Burgemeester en Wethouders wil len overlaten de premie alleen uit te keeren, wanneer zij' meenen, dat daarvoor in verband met de omstandigheden aanleiding is? De heer WEIJNS antwoordt bevestigend. De VOORZITTER merkt op, dat men nu wel allemaal nadeelen van het uitloven eener pre mie heeft gehoord, maar hij wil ook wel eens op de voordeelen wijzen. Naar hij vermoedt, wordt niet door een per- soon gestolen, doch doen vcrscheidene daaraan mee. Hij beschouwt het als een gevolg van werkloosheid. Nu is het zeer goed mogelijk, dat tusschen die verschillende daders ruzie ontstaat en er een op het denkbeeld komt; als ik nu mijn kameraad verraad, krijg ik een aar- dig duitje, dat wil ik wel mede pakken. Op die wijze krijgt men misschien gegevens. Overi gens zulien aan iedere regeling voor- en na deelen verbonden zijn. De heer KRUIJSSE acht het geheel iets anders, wanneer men voor het opsporen van de daders van een bepaald misdrijf een premie uitlooft, maar heeft bezwaar het publiek per manent op politiediensten in te richten. De VOORZITTER is van meening, dat, als de politie maar wat meer op de medewerking van het publiek kon rekenen er al veel verbe- tering zou intreden, maar zij ondervindt eerder tegenkanting. De heer VAN DIXHOORN stemt dat toe, maar betoogt, dat dit de schuld van het op treden der politie is, omdat zij op zulke flauwe dingen let. Het vorig jaar werd de chauffeur van spreker bekeurd. Deze kwam op den weg langs het kanaal een ledigen wagen tegen en moest uitwijken. Toen reed hij even over het fietspad en dit werd op een paar kilometer afstand door de marechaussees waargenomen, die ter zake proces-vcrbaal opmaakten, Maken ze zich dan niet belachelijk? Het is hem ook bekend, dat door marechaus sees op een bepaald persoon gepost werd, om hem te kunnen bckeuren voor het lijden met beslijkte wielen of met een wagen bespannen met (trie paarden. Dat is toch geen howling, om op iemand te gaan letten, teneinde hem te nemen. Men moet zich dus niet verwonderen, dat ze op die wijze niet op de hulp van het publiek kunnen rekenen. De VOORZITTER meent. dat het dan op den weg zou liggen, om hunnc superieuren met zulke feiten in kennis te stolen, of wel het mede te deelen aan den burgemeester. Hij kan \erzekeren, dat er door hep) werk van zou gemaakt worden. De heer VAN DIXHOORN kan in alle op- zichten op het optreden der superieuren ook niet roemen, ten minste in den distributietijd deed hij daaromtrent wel een minder goede ervaring op. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders, aangevuld door de clausule door den heer Weijns voorgesteld, wordt aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Voor stemmen de heeren Dieleman, Oggel, Van de Bilt, De Feijter, Koster, Baert, Weijns en De Kraker; tegen stemmen de heeren Kruijsse, Van Dixhoom en Dekker. 12. Verzoek om vergoeding voor schoeisdl voor schoolgaande kinderen. Door C. Schieman, C. A. Verstraeten en B. Koekkoek te Axel, wordt, ingevolge art. 13, le lid der lager onderwijswet 1920 vergoeding voor schoeisel gevraagd tpn behoeve hunner schoolgaande kinderen. Burgemeester en Wethouders stellen voor aan adrcssanten eene vergoeding te geven van f 10 per schoolgaand kind en per jaar. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. 13. Vaststelling verordeniugen in zake het gasbedrijf en instructie voor den direc- teur der gasfabriek. Burgemeester en Wethouders stellen voor, vast te stellen; a. verordening op het beheer van het gas bedrijf in de gemeente Axel; b. verordening overeenkomstig art. 114bis der Gemeentewet voor de gemeentegasfabriek; c. instructie voor den direoteur der gemeen- telijke gasfabriek. De heer DE FEIJTER vraagt of het hier voorstellen betreft van de Gascommissie en Burgemeester en Wethouders. De VOORZITTER antwoordt, dat de veror- deningen in hoofdzaak worden voorgesteld door de Gascommissie en Burgemeester en Wethouders, doch dat Burgemeester en Wet houders de instructie voor den directeur nog op enkele punten hebben willen aanvullen. De heer DPI FEIJTER heeft bij het lezen der voorgestelde instructie den indruk gekregen, dat de directeur aanmerkelijk in zijn vrijheid van handelen wordt bekort. Hij geloofldat deze nog nooit reden tot klagen heeft gegeven, dat er aanleiding zou zijn om hem zoo'n nauw- omlijnde instructie voor te schrijven. En nu lijkt het alles wel mooi, om dat op papier to zetten, maar spreker gelooft, dat de toepassing in de practijk nogal wat bezwaren zal op- leveren. De heer DIELEMAN vraagt, of het niet verstandiger was, dit punt aan te houden en de leden in de gelegenheid te stellen van den inhoud der stukken voldoende kennis te nemen. Laat de stukken bij de leden eirculeeren. Bur gemeester en Wethouders en de Gascommissie zitten er wel in, maar de Uverige leden van den raad niet. Dan kunnen bole die leden een zelfstandig oordeel vellen. De VOORZITTER had gaartie de voorstellen behandeld gezien, met het oog op de berbe- noeming der Gascommissie. maar vindt de raad aanhouding wenschelijk, dan heeft hij er ook geen bezwaar tegen. De heer DE FEIJTER steunt het voorstel tot uitstel van behandeling. De heer KOSTER kan namens de Gascom missie mededeelen, dat deze geen bezwaar heeft tegen behandeling, De leden van den raad hebben toch van de stukken kunnen ken nis nemen. Waarom moeten we dat nu nog al eens uitstellen? De VOORZITTER meent, dat, als dc raad dat wenscht, de commissie ook wat toegevend moet zijn, Dan hebben de andere leden ook ge legenheid de zaak te bestudeeren. De heer DE FEIJTER wijst er op, dat er nu feitelijk 2 verschillende voorstellen zijn een van de Gascommissie en een van Burgemeester en Wethouders. Overigens moet de Gascom missie in het oog houden. dat de andere leden er niet zoo inzitten als zij. De heer OGGEL acht dat uitstel de behande ling der zaak ten goede komt. De heer WEIJNS zou het dan beter achten, dat de Gascommissie met Burgemeester en Wethouders nog eens bijeenkwam om de zaak te bespreken en misschien tot overeenstem- ming te komen, opdat aan den raad een afge- rond voorstel kan worden gedaan. De VOORZITTER: Indien de raa-1 dat wenscht, zal het gebeuren. De heer KOSTER: Ik zal op die gedachten- gang niet ingaan, doch vrees, dat Burgemees ter en Wethouders en de Gascommissie niet overeen zullen komen. De heer WEIJNS ziet in die mededeeling nog te meer aanleiding voor een conferentie. Het voorstel tot aanhouding wordt aange nomen met algemeene stemmen. 14. Vaststelling verordening op de indceling der stemdistricten, ingevolge de kieswet. De VOORZITTER geeft te kennen, dat Bur gemeester en Wethouders geen vrijheid kunnen vinden het door hen in de laatste vergat'.ering ingediend voorstel te wijzigen. Zij handhaven dus geen voorstel, waarbij de indeeling is als volgt: Stemdistrict I, 750 kiezers, omvattend wijk A (Kaaiwal, Zeestraat, z. g. Plaatje en Drie- schouwen). Wijk B (Noordstraat, Molenstraat, Kerk- straat) Wijk C (Walstraat, Markt, Gentsche Vaart- straat). Wijk D (Weststraat, Koestraat). Stemdistrict II, 675 kiezers, omvattend: Wijk E (Kerkdreef, Oosterstraat, Juliana- straat en Slijkstraat). Wijk I'' (Oudewijk). Wijk G (Nieuwstraat, Stationstraat). Wijk H (Buitenweg, Armendijk). Stemdistrict III, 620 kiezers, omvattend: Wijk I (Oudeweg, Nieuwendijk). Wijk J (Singelweg, Buthdijk). Wijk K (Kanaal, Kijkuit en omgeving). Wijk L (ged. Kijkuit, Watervliet, Fort en Beoostenblijschestraat). Wijk M (Zeedijk, Bokkendijk, Steenovens, Capellestraat en Rondeputten). Stemdistrict IV, 605 kiezers, omvattend: Wijk N (Vaartdijk, Magrette en Spui). Wijk O (Coegorspokler, Schapenbout). Wijk P (ged. Sassing, Sluiskil). Wijk Q (Sassing, Zwartenhoek en Smits- sehorre De heer KRUIJSSE vraagt, waarom Burge meester en Wethouders hun voorstel niet heb ben kunnen wijzigen. De VOORZITTER deelt mede, dat Burge meester bezwaar hadden om het brandspuit- huis in plaats van de raadszaal voor stem- lokaal aan te wijzen, daar zij het eerste daartoe ongeschikt achten. Voorts was er ook bezwaar gemaakt, dat schoollokalen als stemlokaal zijn aangewezen, met het oog op de vacantie die de kinderen dan moeten nemen. Burgemeester en Wethouders meenen, dat het geen overwegend bezwaar is, dat de kinderen daarvoor om de 4 jaren eens een dag vrij moeten nemen Het voorstel wordt aangenomen met alge meene stemmen. (Wordt vervolgd). A. L. LLNSEN'b STOOMVAARTMAA I SCHAPP1JTER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 22 dezer van St. Michaels naar Gult'port. s.s. HELENA van Gulfport naar Bucnos- Ayres passcerde 27 dezer Barbados, s.s. TERNEUZEN te Ter Neuzen <'Pge- legd. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 29 December. Ned. s.s. Sint Jansland, 6239 M3., l;olen, van New-Castle voor Sluiskil. Belg. s.s. Alberta, 991 M3., kolen, van Carditt voor Gent. Eng. s.s. Wander, 368 M3., olie, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Wynstone, 1803 M3., kolen, van Londen voor Gent. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed van Londen voor Gent. Grieksch s.s. Grysallis, 1290 M3., ledig, van Treport voor Gent. Eng. s.s. Jolly Helen, 1144 M3., vlas. van Londen voor Gent. Eng. s.s. Sheaf Arrow, 5925 M3., kolen, van New-Castle voor Sluiskil. Eng. s.s. Borthwick, 3182 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Whimbrel, 4684 M3., stukgoed, van Antwerpen voor Gent. Zweedsch s.s. Amfred, 1607 M3., ledig, van Antwerpen voor Gent. Belg. s.s. Edmond v. Beveren, 733 M3„ ledig, van Ustende voor Gent. Belg. s.s. Van Dyck, 6042 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Vectis, 3261 M3., ledig, van Gent naar West-Hartlepool. Eng. s.s. Gen. Havelock, 2073 M3., stuk goed, van Gent naar New-Castle. Nederl. s.s. Folmina, 3293 M3„ ledig, van Sluiskil naar, Dunston. Eng. s.s. Grangewood, 4454 M3., ledig, van Gent naar Methil. Eng. s.s. Ardgantock, 2383 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Noorsch s.s. Sekstand, 4603 M3., ledig, van Gent naar Londen. Noorsch s.s. Lab, 3165 M3., ledig, van Gent naar Neath-Abbey. 30 December. Eng. s.s. Sunniside, 2033 M3„ kolen. van Boston voor Gent. Verwaarloos rummer een huidaandoenlng. Draag zorg voor noodzakelijke reinheid en pas Foster's Zalf toe. Deze zaJf is antiseptisch, wonderlijk verzachtend en heelend. Verkrijgbaar in apotheken en drogistzaken a 1,75 per doos. 6 Fransch s.s. Capitaine Bauduin, 12117 M3., erts, van Huelva voor Gent. Belg. s.s. Sierra Verde, 4025 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.s. Hero, 2183 M3„ stukgoed. van Antwerpen voor Gent. Noorsch s.s. Nor, 1674 M3., ledig. van Gent naar Nordenham. Eng. s.s. Bittern, 5357 M3., stukgoed, van Gent naar Belfast. Eng. s.s. Whimbrel, 4684 M3., stukgoed, van Gent naar Liverpool. Eng. s.s. Liberty, 2533 M3., stukgoed. van Gent naar Goole. Eng. s.s. Bortwick, 3182 M3., stukgoed, van Gent naar Leith. Belg. s.s. Sierra Madre, 6515 M3., ledig, van Gent naar Leith. Grieksch s.s. Stenies, 5883 M3., ledig, van Gent naar Barry Roads. Nederl. s.s. St. Jansland, 6239 M3., ledig, van Sluiskil naar New-Castle. Eng. s.s. Jolly Helen, 1144 M3., ledig. van Gent naar Londen. 31 December. Zweedsch s.s. Rubfred, 2546 M3., ledig. van Gent naar hull. Eng. s.s. Wander, 368 M3., ledig, van Gent naar Londen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3„ stukgoed van Gent naar Londen. Letlandsch. s.s. Krimulda, 5579 M3., ledig, van Gent naar Newcastle. Duitsch s.s. Christine Sell, 2201 M3., hout, van Bjorko voor Gent. Duitsch s.s. Jonas Sell, 2041 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Ardglass, 2391 M3„ kolen. van Ayr voor Gent. Noorsch s.s. Stend, 2228 M3., kolen, van Goole voor Gent. Fransch s.s. Elboeuf, 3013 M3„ kolen, van Gent naar Rouaan. Finsch motors. Prinseesan, 717 M3., ledig, van Gent naar Antwerpen. Eng. s.s. Castlegarth, 10885 M3., ledig, van Gent naar Immingham. Eng. s.s. Hero, 2183 M3., stukgoed, van Gent naar Hull. Zweedsch s.s. Amfred, 1607 M3., fosfaat, van Gent naar Holtenau. Eng. s.s. Airmyn, 2412 M3., kolen, van Kingslynn voor Gent. Eng. s.s. Faxfleet. 2385 M3., kolen. van Kingslynn voor Gent. Eng. s.s. Urpeth, 3126 M3., kolen, van Goole voor Gent. 1 Januari. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van Londen voor Gent Eng. s.s. Dryburgh, 3825 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. Eng. s.s. Nesta Williams,, 1385 M3., kolen, van Kingslynn voor Gent. Eng. s.s. Landpart, 1708 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Merviile, 2935 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Abbeville, 3783 M3., kolen, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Jalaveera, 12397 M3., restlading, van Antwerpen voor Gent. Eng. s.s. Equity, 2635 M3.. stukgoed, van Goole vopr Gent. Eng. s.s. A voce t, 3985 M3., stukgoed, van Glasgow voor Gent. Eng. s.s. Elva Seed, 5836 M3., kolen, van Methil voor Gent. Duitsch s.s. Mathia, 1791 M3., vlas, van Reval voor Gent. Deensch s.s. Yrsa, 2392 M3., kolen, van Ayr voor Gent. 2 Januari. Duitsch s.s. Gertrud Sailing, 2640 M3., hout, van Geffle voor Gent. Eng. s.s. Abaris, 8184 M3., kolen, van Cardiff voor Gent. Eng. s.s. Tar water, 1624 M3., kolen, van Cardiff voor Ter Neuzen. Belg. s.s. Loodsboot no. 1, 431 M3., le dig, van Gent naar Vlissingen. Eng. s.s. Sheaf Arrow, 5925 M3., ledig, van Sluiskil naar New-Castle. Eng. s.s. Harelda, 3545 M3. stukgoed, van Manchester voor Gent. Van 29 Dec. tot 2 Jan. zijn laigs de Westsluis 6 binnenvaartuigen op- en 5 afgeschut; langs de Middensluis 21 op en 13 afgeschut en langs de Oostsluis 33 op- en 46 afgeschut. Bij dezen vervullen wij den treurigen plicht U kennis te geven dat onze geliefde Echtgenoot en Vader, in den ouderdom van ruim 48 jaar is overleden. L. C. M. KOENE—Bliek. JOH. P KOENE. A. E. KOENE Ter Neuzen, 30 December 1922. Eenige en algemeene kennisgeving. Hedenavond overleed onze geliefde Schoonzoon, Broeder en Behuwdbroeder, in den ouderdom van ruim 48 jaar. Uit aller naam, de Familie BLIEK. de Familie KOENE Ter Neuzen, 30 December 1922. I Heden nam de Heere tot zich 1 in Zijne eeuwige heerlijkheid, onze geliefde Moeder, Behuwd-en Qroot- moeder, Wed- van J. v. d. Sloot, in den ouderdom van 83 jaar en 7 maanden Uit aller naam, S. M. v. D. SLOOT. Ter Neuzen, 1 Januari 1923- Voor de vele blijken van deelneming ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden Echt genoot en Vader, den heer betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. M. VAN GRAEFSCHEPE- DE STOBBELEERE. A. VAN GRAEFSCHEPE. Ter Neuzen, 3 Januari 1923 Onzen welgemeenden dank voor de vele telicitaties, ge- lukwenschen en sympathie, bewezen bij de herdenking van ons Vijftlg-jarig Huwelijk, in het bijzonder voor de weder- liefde van al onze Kinderen. Behuwd- kinderen, Kleinkinderen en Achterklein- kinderen Ter Neuzen. TH. GORT en Vrouw Met dankbetuiging voorde bewijzen van belangstelling, ontvangen bij de intrede van 1923, wen- schen de heer en mevrouw EIJKE— VAN DER SWAN aan iedereen heil, zef/en en voompoed toe. Mevr. Wed. P. J. VAN DE SANDE zegt hartelijk dank voor de ontvangen gelukwenschen en wenscht alien wederkeerig een gelukkig jaar. Ter Neuzen, 3 Januari 1923. De Burgemeester van Z A AM SLAG en zijn Echtgenoote betuigen hun hartelijken dank voor de vele olijken van belangstelling onder- vonden bij de wisseitng des jaars, en wenschen alien, wederkeerig Gods besten zegen toe. De Burgemeester van Zaamslag, JOHs DE FEIJTER. Met wederkeerige geluk- wensch dank aan alien die bij de jaarwisseling van hunne belang stelling deden blijken. J. STOLK Lzn J. M. E. STOLK—Blom. Zaamslag, 2 Januari 1923 Hartelijken dank voor de heilwenschen bij de wisseling dezes jaars ontvangen en biedt weder keerig mijn zegenwenschen aan. Zaamslag W. SCHEELE. De Burgemeester van HOEK en zijne Echtgenoote, be tuigen met wederkeerige gelukwenschen, hunnen hartelijken dank, voorde geluk wenschen bij de intrede van het jaar ontvangen. Hoek, 3 Januari 1923. Baron en Baronesse COLLOT d'ESCURY—Van Doorninck betuigen hunne hartelijken dank voor de belangstelling hen op 1 Januari betoond Wederkeerig wenschen zij ieder een goed en gelukkig jaar toe Hontenisse, 1 Januari 1923. De Heer en Mevrouw F. J. L. M VAN WAES- BERQHE betuigen hunnen hartelijken dank voor de bewijzen van belangstel ling op I Januari j I. ontvangen en bieden wederkeerig hunne beste heil wenschen aan. Hulst, Januari 1923 De Heer en Mevrouw LOUIS VAN WAESBERGHE zeggen hartelijk dank voor de ontvangen gelukwenschen bij de wisseling des jaars en wenschen alien wederkeerig een gelukkig Nieuwjaar toe Hulst, Januari 1923. Mr. en Mevrouw P. DIELEMAN-M AGENDANS danken voor de ontvangen gelukwen schen, en bieden wederkeerig de hunne aan Middelburg, Januari 1923. De familie KAAN betuigt haren hartelijken dank voor de ontvangen gelukwenschen en biedt wederkeerig haar beste wenschen voor 1923 aan. Middelburg, Jan. 1923 J. DE ZEEUW. J. S. DE ZEEUW—RIEMENS. p. f. Oostburg. De ondergeteekende deelt aan het Publiek van Ter Neuzen en omstreken mede, dat hij vanaf Dinsday it Januari a.s. een zal beginnen van Ter Neuzen op Mid delburg visa-versa. Een nette en accurate bediening be- lovende, beveelt hij zich beleefd in ieders gunst aan. PIET JANSEN, Beurtschipper Ter Neuzen-Middelburg. Kiaassenstraat 10, Ter Neuzen. Ondergeteekende betuigt zijnen welgemeenden dank aan de „Onderlinf/e Veeverzekerings- Maatucliappij in het voormalig Ve district van Zeeland" voor de vlugge en prompte uitbetaling van zijn gestorven paard. K. HAMEL1NK Ter Neuzen, 30 Dec. 1922. Ondergeteekende wenscht vrienden, bekenden en begunstigerszoowel binnen als buiten de stad een GELUKKIG NIEUWJAAR Dankende voor het genoten vertrouwen beveelt hij zich weer in ieders gunst aan. A. DE MEIJER, Beurtschipper, Telefoon 193. Ter Neuzen—Gent- van Drleweften en Omstre ken, gij wordt alien opgeroepen ter vergaderlng op ZaterdaM Jan. n. s., des namiddags 3 uur (stipt), bij de Wed. Goethals te Drie- wegen, waar voor U zal optreden de heer C. J. PORTEGIE8, met het onderwerp Toegang vrij. Allen present. Afd. Ter Neuzen. VERGADERING Donderdag 4 Jan., 's avonds S uur, bij den heer M J. ADRIaansen- HET BESTUUR van de Wed A. DE ZEEUW-Dooms. een gouden BROCHE. Terug te bekomen tegen advertentie- kosten bij Plansoen, Lange Kerkstr 44 Maandag 8 Januari Unitedgewone Foorstelling. Di'rectie JOH. BAKKER. Drama in 6 Bedrijven. Gevolgtl floor een Kluchtupel Na Jtlloop BAL. Aanvang 8 uur. De Jaarvergaderlng der Kolenvereeniging „'T VOORUITZ1CHT" te Hoek zal gehouden worden op Zaterdag 6 Januari, des avonds om 43 uur, bij Gez. Dieleman, Knol. HET BESTUUR. op de weg van Ter Neuzen naar Zaamslag Tegen belooning terug te bezorgen aan het bureau van dit blad.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1923 | | pagina 3