ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEELAO VOOR ZEEUWSCH-YLAANDEREN. No. 7395 Vrijdag 29 December 1928 70e Jaargan a 60 cent. Oudejaar. m\ g HERSTE1 Nieawjaars-advertentien BINNENLAND. BUITEKLAND. SPORT. PREDIKBEUBTEH. voor het Nieuwjaarsnummer dat Maandagmorgen in plaats van Maandagavond zal verschijnen en in de kom dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst Voor Nieuwjaarswenschen grooter dan 20 regels, zal 60 cent meer worden gerekend voor elke 20 regels of gedeelte daarvan. De inzendingen kunnen gesohieden tot uiterlijk Vrijdag 29 dezer. Ter Neuzen, 20 Dec. 1922. Firma P. J. JrAN DE SANDE Zondag 31 December 1922. Maandag 1 Januari 1922. Loop der bevolking van Ter Neuzen. Er zal wei niemand zijn, die op eenigs- zins nadenkende wijze Oudejaar viert, en wiens gedachten niet terug gaan naar het verleden. Hoe ver menig afgeawaald zoon of dochter moge wezen van het vaderhuis, in den letterlijken zin dan van het ouderlijk huis, er zal er toch wel niet een zijn, die op den Oudejaarsavond niet eens even, al is het maar een oogenblik, terugdenkt aan die woning, waar hi] of zij de eerste levens- jaren sleet, en waar men sedert langer of korter tijd van vervreemdde. En moge dit dan niet steeds en niet gaarne worden erkend, en moge dit terugdenken dan ook zelden of nooit worden beleden, daar zijn er velen, die op den Sylvester-avond wel stille tranen zullen storten, tranen van weemoed en ook misschien wel van berouw, omdat zij moge het dan niet zijn tegenover anderen, dan toch wel tegenover zichzelf willen erkennen, dat zij veel hebben verloren en maar weinig of misschien wel niets hebben gewonnen! En ook, indien wij niet zijn vervreemd van ons ouderlijk huis, en bij de vele dingen, die wij onszelf hebben te verwijten, niet onszelf hebben aan te klagen over grovere tekort- komingen ten opzichte van onze ouders, dan nog is de Oudejaarsavond ongetwijfeld de aVond, waarop wij alien terugdenken aan die woning, waar wij zoo echt tjmis geweest zijn, minstens zoo thuis als in onze latere eigen woning. Oudejaarsavond-vieren is een kunst, maar bij ons thuis verstonden zij die kunst wonderwel. Een kunst is het, d. w. z. men kan het, of men kan het niet, Men kan het, en dan gaat het vanzelf, of men kan het niet, en dan is het eigenlijlc niet aan te leeren! In dit stuk, voor den Oudejaarsavond bedoeld, willen wij onzen lezers eens eenvou- dig mededeelen, hoe ze bij ons thuis den Oudejaarsavond vierden. Wij zeggen er dadelijk bij: zoo goed doen wij het in ons gezin al niet meer. De tijden zijn anders geworden, en vooral: de menschen. Wat wij hier dus gaan mededeelen, is in het geheel niet bedoeld, om te worden geimiteerd. Het is dus niet een soort van model, niet een soort gebruiksaanwijzing. Het is alleen maar bedoeld om eens te vertellen: zoo de- den ze het ddar. Gij zult het zoo niet doen, en het zoo ook niet kunnen en niet willen doen, dat begrijpt schrijver dezes h£el goed. Maar misschien laat het dan toch menigeen zien, hoe slecht wij, menschen van den tegenwoordigen tijd, onze Oudejaarsavon- den vieren, en wellicht 66k doet het bij menigeen nog eens oude herinneringen bovenkomen aan lang vervlogen dagen, en en dan is onze rnoeite zeker dubbe! be- loond, misschien zal deze of gene na de lezing gevoelen, dat er aan zijn of haar Oudejaarsavond-viering iets ontbreekt, dat noodzakelijk moet worden hersteld. Dan hoeft, dit zij nog eens metklemverzekerd, het hier gegevene niet meer-of-minder angstvallig te worden nagedaan, maar dan zal men toch met niet zoo groote rnoeite gevoelen: waar het hapert, en zal men den weg tot verbetering zelf wel weten te vin- den. Wij waren dan met zijn alien naar de kerk geweest eerst. De heele dag was al 'n beetje anders dan anders: 't was een bui- tengewone en tegelijk een gewone dag. Er werd, tenzij het ook tevens Zondags was, gewerkt in huis, maar toch niet z66 als ge wone dagen. Het ging alles kalmer en rus- tiger en stiller toe, en ik heb nu 'n gevoel, alsof wij alles op zoo'n dag voor den laat- sten keer deden, al wisten wij met vrij groote zekerheid, dat wij een volgenden dag of in de daarop volgende week, dat alles toch weer zouden moeten doen. Wij ruimden nog eens een lade op van een tafel of van een bureau of een plank van een kast, en gin- gen dien dag minstens 66n keer naar de post, liefst wel naar het groote postkan- toor. Alles was plechtig en t6ch gewoon. De kachel brandde dubbel hard, en het werd 's middags, naar't scheen, nog vfoeger dan anders donker. Ik schreef daareven al over onzen kerk- gang. Ook die was zoo bijzonder. Ik geloof gaarne, dat de dominees, die ik al die Oude- jaarsavonden, dat ik nog thuis was, gehoord heb eigenlijk moet ik, om in stijl te blij- ven, zeggen: die ik het voorrecht had te mogen hooren, prachtig hebben gepreekt. Wij zochten altijd den besten uit, en hncicfc n in de plaats onzer in woning een zeer ruime keus! Maar en nu moeten de dominees. dife de Ter Neuzensche Courant lezen, maar niet te boos op ons worden, want ik zou graag ook met hen als goede vrienden het jaar 1922 uitgaan! van al die pree- ken heb ik er maar een onthouden, die mo iyjst niet al te best beviel (rnijn Vader er riiiin Moeder vonden haar waarschijnlijk ook niet biizonder, maar lieten ons, kinderen, zob-iets nooit merken) en waarvan het on- derwerp was: „Mara en Elim", over het bit- teVi water dus en over de zeventig palm- boomen (over droefheid en winst dus). Maar indrukwekkend was de kerkgang t6ch! Niet alleen, omdat het avond was. want schrijver dezes is als jongen wel eens j meer's avonds naar de kerk geweest, maar het klonk en leek alles dien Oudejaarsav nd zoo anders: het lied en het gebed, zelf- voorlezer kon ons behagen, en ook de col- lectanten met hun onstichtelijke hengelstc k- ken stonden me beter aan, zoodat ik, als jongen met een heel klein zakgeld, dien avond voelde, dat er heusch iets extra's moest worden „geofferd". En daarna thuis! Ik zie nog de krant met die lange lijst van dooden van het jaar in de groote wereld, in vaderiand en eigen stad. Wij maakten wat muziek en waren niet somber, maar tooh ook niet opgetogen; er lag iets van een begrafenisstemming over heel onze gedachtenwereld; wij zaten dic.h- ter op de kachel en tegelijkertijd dichter bij elkander dan bij andere gelegenheden; „wij hoorden nu zoo echt biieen, en voelden dat alien zonder uitzondering. Hoe graag ik ook andere, latere jarer, bij rnijn meisje en haar familie was, ik heb seen enkelen Oudejaarsavond rnijn ouderlijk tehuis in den steek willen laten. En dan om zoo'n uur of tien, half elf, wisten wij het al. Dan ging rnijn vader nog even de kamer uit, om kort daarop weer terug te komen met een pakje rouwbrieven: de gedurendc een heel jaar opgezamelde en trouw be- waarde aankondigingen van het overlijden van kennissen en vrienden, wjer namen dan achtereenvolgens nog eens alle werden ge- lezen, terwijl er bij sommige een oogenblik langer werd stilgestaan. En dan kwam ook de nieuwe „Bijbelsche Almanak" voor het volgend jaar beneden, en die werd op den Bijbel en het dagboekje met de vecjadr- dagen gelegd. Daarna zongen wij weer, en gingen we eten: echt ouderwetsch en ge- noegelijk: kastanjes met boter. Die hadden wij's middags al zien klaar maken, en't was geen gemak'kelijk werkje, dat zagen wij wel: het aanbrengen van een niet te. kleine en toch ook weer niet te groote snede in die zoo harde schillen. Enof wij ze lustten! Dat valt mij tegenwoordig ook zoo op: het is net alsof de menschen ook op dat punt ,,met reuzenschreden" zijn ac/zrmiitgegaan; het komt haast nooit voor, dat ze nu in e£n gezin eens allemaal een ding „lusten". Wij echter lustten bijna alles allemaal. En dan begon die mooie oude pendule, die nooit stilstond en altijd precies liep, een tijd te wijzen, dien wij's avonds nooit zagen en kroop de wijzer al een heel eind over half twaalf heen. Dan werd er vlug afge- nomen en zaten wij alien weer random de tafel. De meisjes uit de keuken mochten dan binnenkomen, ook zij waren dus opge- bleven; en dan las rnijn vader Psalm 90 voor, langzaam en plechtig, ieder vers was een Godswoord, ieder woord had beteekenis. Daarna zongen wij. Daar zal wel niet al tijd hetzelfde gekozen zijn, maar het is mij nu toch net alsof wij elken Oudejaarsavond zongen (Gez. 252 1): Halleluja! prijst den Onbegonnen, Die bij jaar noch eeuwen telt; Die den loop der wentelende zonnen Onverwrikt heeft vastgesteld; Die, wat immer wiss'len moog of keeren, 'tGroot heelal blijft door zijn wenk regeeren; Geeft Hem, aller scheps'len Heer, Eeuwig, eeuwig roem en eer! En dan dat tweede, dat ik enkel ken van ons zingen van dat vers op Oudejaarsavond: Halleluja! dankt den milden Vader, Die het weldoen nooit vergeet; Dankt Hem, die de rijkste zegenader Dag aan dag ontspringen deed! En vooral dan dat prachtige, dat ook door de mooie wijs klinkt als de zee: Hoe de wereldzee ook bruiste en woedde, In Zijn vaderarm was rust en hoede. Het naspel van het orgel weerklonk, de stoelen werden met de ruggen naar de tafel gekeerd en ons heele gezin knielde neer; ook al spoedig de broertjes en het zusje, zoodra zij er maar even bij konden zijn, en rnijn vader bad. De stoomfluiten van fa- brieken en van booten op de rivier begon- nen intusschen een hel-klinkend geluid te geven, maar dat hinderde ons gebed niet. Er werd gedankt en gebeden, er vlociden tranen uit onze oogen, maar er kwam ook tegelijk nieuw vertrouwen in ons hart En als we opstonden van onze knieen, was het Nieuwjaar. Wij gaven elkaar de hand, of kusten elkaar, en dan gingen wij ter ruste. Het nieuwe jaar dankend begonnen, het oude jaar biddend en schuldbelijdend ge- eindigd; zoo, in dien geest, al is het dan misschien niet juist op die wijze, zou ik wil len, dat alom de Oudejaarsavond gevierd werd. En zo6, in dien geest, zou ik wen schen, dat ook straks gij en ik en alien, die dit biad lezen, 1923 aanvingen. Kortom: in den toon van Gezang 252 4 (dat wij ook thuis zoo dikwijls aanhieven): Vader! zie ons met gewonde zielen, Nogmaals, vol van zondenrouw, Maar ook vol geloove, voor U knielen, Steunend enkel op Uw trouw! Met dien staf, ons in de hand gegeven, Nad'ren wij getroost de grens van 't leven, Tot het land der ruste rijst, Waar ons lied U eeuwig prijst. TEGEN DEN 1NVOER VAN SCHOENEN. Eenige agent en van groote Hollandsche schoenfabiheker. hebben het initiatief ge- nomen tot Oprichting van een vereeniging van vertegenwoordigers der Nederland- schc Schoenfabrikanten, met het doel een jictie op touw te zetten tot sfiopzetting air den invoer. IH-i t'SGHLAND „OPZETTELIJK IN GEBREKE". De Parijsche correspondent van de Times meldt d.d. 26 Dec.: in een Woensdagmici- dag plotseling bijeengefoepen vergadering Van de Commissie van Herstel, slaagden de Fransche gede'egeerdeu erin, een meerder- heid te yerkrijgen van 3 stemmen tegen de stem van den Britschen gedeiegeerde ten gunste van een verklaring, dat Duitscnland 'pzettelijk in gebreke is ten aanzien van de Itveringen timmerhout, die het hceft te doen. De beteekenis van deze verklaring aan den v aravond van de Parijsche conference valt onmiddeliijk in het oog, daar Frankrijk, ge- wapend met deze uitspraaiC op eigen gele- genheid tegen Duitschland zal kunnen op- treden, zoo het dit goed dunkt. DE CITADEL VAN ANTWERPEN. Zondag was het 90 jaar geleden dat de citadel van Antwerpen na een roemrijke verdediging en een doorgestaan bonibar- dement van 25 dagen, en zonder hulp of bijstand gelaten, zich overgaf. De natio- nale vjag, zoo lang met eere boven de puinhpopen van Antwerpens kasteef om- hoog gehouden, daalde dienzelfden mid- dag. docli werd door geen andere ver- varigen. Nog dienzelfden dag had de ont- ruinnng plaats, 140 officieren en 3865 on- dejroffideren en manschappen trokken de sterkte uit en legde daar buiten hunne wa- pens neer; de officieren behieldeit echter hunne degens. De overwonnenen ontvih- gen daarbij de meest nkelwillendc en meest tcrvoffe bejegening van de zijde der Fran- schen, die hulde brachten aan de dapper- heid hunner vijanden. De generaal Gerald gat de puinhoopen yan het kasteel aan Belgie over en kecrde met .zijn feger naar Frankrijk terug, ter wijl de citadelvtrdedigers als krijgsgevan- genen naar Frankrijk werden gevoerd, waar St Omer met omliggende' plaatsen hen tot verblijf werd aangevvezen en zii met veef welwillendheid ufeTden behan- deld. Tengevolge van een vocrloopige overeenkomst keerden zij m de maand Mei van het volgend jaar in het vader iand terug, waar zij atom met vreugde in- gehaald en virweikomd werden. UIT BELGIe. De bladen meld en, dat gedurende den tijd na den waperisfiistand, toen de mark tegen pari-koers ingewisseld werd, ,tal van lieden marken, die zij voor 63 centimes kochten, in Belgie invoerden en voor I frank 25 inwisselden. Er zijn toen millioe- nen, misschien wet milliarden marken inge- vx>crd en op die wijze frauduleus inge wisseld. Alle parketten van Belgie zijn op het oogenblik bezig deze fraudes na te gaan. Te Briissei worden 2700 verdachte zaken van dezen aard onderzocht MOHAMMED VI, DE DURE WERKLOOZE. Het onderhoud van den itgezetten sul tari, die nu bp Malta zit, kost Engetand 1200 gulden per week. Oat gaf dezer da gen intcrpeMaties in het Lagerhuis. Rekent de Tegeering Moihammed VI tot de werkloozen, ja of neen? vroeg Sex ton. Zoo ja, dan heeft hij maar recht op 9 gulden per week en 60 cent toeslag per vrouw: dus op 27 gulden per week. Groot gelach op alle banken, maar daar waren de andere werkloozen niet mee gediendI TER NEUZEN, 29 DEC. 1922. Kerstfeesten. De Zondagsschoolvereenigmg Samuel" vierde jt Maandagavond in het lokaal „Eben-Haezer" voor haar Kerkhoflaanklas het kerstfeest bij den versierden kerstboom, dat ook door vele ouders van leerlingen werd bijgewoond. Dinsdagavond werd onder groote beiang stelling het kerstfeest gevierd in de Ned. Herv. kerk, terwijl Woensdagavond met de avondklasse der Zondagsschool kerstfeest gevierd werd, bij den kerstboom in het lo kaal „BetheP\ ;5 n Donderdagavond maakten velen gebruik van de gelegenheid tot bezichtiging van d?n kerstboom. moodt Aan de Zelandla-bioscagp viel gedurende de Kerstdagen een zeer.cjruk bezoek ten deel. Zij blijkt door de yertoo- ning van verschiilende mooie films in eene behoefte te voorzien voor velen, die zich eenige uren op kalme wijze .aang^naam willen ontspannen. Men genoot ook van de muziek van het versterkte orkest. Het duo Josephat dat de laatste kermis alhier voor het eerst optrad in het Hotel 's Lands Welvaren" I blijkt terstond haar publiek te hebben ge- vonden. Het had bij de avonden van haar optreilen een druk bezoek. Het „the dansant in het „Hotel Rotterdam" was druk bezocht. Deze nieuwigheid, door den heer Standaert ingevoerd, schijnt meer en meer burgerrecht te verkrijgen. „Vooruiigang is ons streven". De tooneelvereeniging „Vooruitgang is ons streven" gaf op Maandag- en Woens- dagavond uitvoeringen in het ,,Cafe La belle vue". Zij mochten zich in de belangstelling van een talrijk publiek verheugen. De op- voering van het tooneelspel ,,De Rijzweep" bieek goed te voldoen, zoodat men niet karig was met de bijvalsbetuigingen. Met een leuke voordracht werd het eerste deel van het programma beeindigd en volgde den laatsten avond een bal voor slot. „Crescendo" besloot Donderdagavond de rij der uitvoe ringen in de Kerstweek met een soiree amu- sante in het „Hotei de Commerce". Zij was goed bezocht en zoowel de muziek van het orkest onder leiding van den heer J. Bierle, als de voordrachten van den gunstig be- kenden humorist Jules Moens uit Gent vie- len bij de opgekomenen ten zeerste in den smaak. Een geanimeerd bal was het slot van den avond. EXAMEN HANDELSKENNIS. Geslaagd te 's Gravenhage voor het j examen handelskennis, de heer H. Heerse- j ma, te Ter Neuzen. GESLAAGD. Voor het I.), gehouden examen in boek- houden van de vereeniging van Leeraren in het Boekhouden, te Amsterdam, slaag- de de heer A. D. F. van Mossevelde te Koewacht. HULDIG1NG H. M. DE KON1NG1N. j Zaterdag j.L vergaderde te Middefburg het voorloopig bestuur afd. Zeeland van het Landhuldigings-Comite onder voorzit- terschap van den heer P. C. Labrijn. Be- richt van verhindering was ingekomen van I den Commissaris der Koningin. Na een woord van welkom tot de aanwezigen w o. ook de eere-voorzitter, den heer P. Dumon Tak, burgemeester van Middel- burg, werd het volgende telegram van H. M. de Koningin voorgelezen; ,vOprech- ten dank Koningin, aan alien namehs wie U teiegrafeerde voor betuiging Hul'de- trouw" w.g. Hoekstra adjudant. Een Provinciaal Comite werd gekozen met den heer P. C. Labrijn als voorzhter, mejuffrouw J. J. Conner eerste seer, beide te Goes; den heer M. Mathol de Jonge, tweede seer., te Middelburg. Na breede bespreking werd bestoten op de verschiilende eilanden sub-comite's ie vormen. die zich in verbinding zullen stel- len met plaatselijke .-ereenigingen en groe- pen van veijchillende richting. Het Comite stelt zich voor alle vereem- gingen en groepen in Zeeland uit te noo- digen tot het houden eener grootsche hul- debetopging. te Middelburg in Seotegnber 1923 ter gelegenheid van het zilveren re- jreeringsjubilemn van H. M. de Koningin wanneer, naar men hoopt de Kon. Familit Zeeland's lioofdstad met een bezoek zal vereeren. Ieder zal dan in de gelegenheid zijn, blijk te geven van zijn liefde, trouw en erkentelijkheid jegens het Oranjehuis. •Tevens zullen de vereenigingen zich door deputaties doen vertegenwoordigen bij de .groote huldebetooging te Amsterdam. De vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer en Uit het Vol'k- Voot het Volk zullen zeer waarschijnlijk medewerken om de betooging te Middel burg zoo grootsch mogelijk te doen zijn. PROV. STATEN. Door de antirev. kiesvereeniging in den kieskring Hulst zijn op de candidatenlijst voor de a.s. Statenverkiezing geplaatst de heeren Mr. P. Dieleman te Middelburg, aftr. ltd, D. Scheele Az. en J. J. de Jager te Ter Neuzen, S. van Hoeve te-Zaamslag en J. M. Oggel te Axel. AXEL. Naar aanleiding van de gehouden aan- besteding voor het bouwen van een Wissel- en Effectenkantoor alhier, voor rekening van de firma Ls. van WaesbergheJans- sens te Hulst, is het werk gegund aan de laagste inschrijvers de heeren P. F. de Waal en P. F. Voet te Hontenisse. KOEWACHT. Zondag en Dinsdag jl. gaf de R. K. Fanf re en Tooneehnaatschappij haar jarrlijksche uitvoering. De opbrengst was gedeeltelijk voor de Vincentiusvereeniging. Gespeeld werd het bekende drama van P. Servatius de „Twee wegen". De rollen waren l'n goede handen, vooraf de hoofd- rot werd goed gespeeld. Als blijspelen kregen we te zien „Twee honden aan een been" en „Flips en Flaps". Vooral dit laatste vond veel bijval. Beide dagen was de zaal stampvol, zoodat de R. K. Fanfare en Tooneehnaatschappij met genoegen op hare uitvoeringen mag terugzien. GOES. De ingelanden van den 's-Gravenpolder en van het waterschap Ellewoutsdijk hebben zich verklaard voor schorsing van de werk- zaamheden voor den aanleg van den spoor- weg op Zuid-Beveland. BILJARTEN. Mej. Schrier te Parijs. De Parijsche sportcorrespondent van het Hbl. schrijft d.d. 26 dezer: Mej. Scbrier heeft haar match van 2000 punten tegen den Parijschen prof. Faver verldren. Ze kwam in het begin sterk ach- ter, en kon dezen achterstand niet raeer inhalen, zoodat ze het tot 1799 bracht, in 162 b., met 11.10 als gem. en 77 serie.. Haar tegenstander maakte de 2000 in evenvee! beurten, met 12.34 afs moyenne en 75 serie. Nu speelt juffrouw Schrier vandaag en morgen 600 punten (tweemaal 300) tegen den amateur tweede klasse Rose, president van de biljartclub (La Serie". Rose is een oude bekende, hij speelde al in 1913 tegen Robijns in het tweede klasse kampioen- schap. Rose is nog altijd een middelmatig tweede klasse speier, die echter over groo te theoretische kennis beschikt, en o.a. in het „Billard Spartif" met een methode voor den dag gekomen is, om de „carotte'' te bestrijden. Hoe het zij, hij is een geschikt tegenstander voor juffrouw Schrier, die wel een kans heeft te winnen. RECHTZAKfiN. i Arrondisseinents-Rechtbank te Middelburg. Zitting van 29 December 1922. In de aanvaringszaak van de ,,Zuiderdiik" en de ,,Ezardian", werd de kapitein P. C. v. d. E., te Rotterdam, wegens het niet ver- leenen van hulp, veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, voorwaardelijk met een i proeftijd van 1 jaar. De zeeloods J. d. B. te Vlissingen werd schuldig verklaard aan de aanvaring en veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. DE BELLA-DONNA VERG1FTIGING.- De Haagsche rechtbank veroordeelde de vrouw, die aan een groentenkoopman en diens echtgenoote vergiftigde bonbons toe- diende die door haar ecbtgenoote waren bereid. tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 10 jaar. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuien. 94 u., Ds. A. Tiramerman, 2 u., dhr. L. Dek en 's avonds 6 u Ds. A.Tirn- mermaii (Oudejaarsavond.) Sluiskil. 94 u. en 's avonds 6 n., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams, 2 u., geen dienst en s avonds 54 u., Ds. E. Raarns Zaamslag. 9 u., Ds. G. van bis e.n's avonds5 a., Ds. G. van Dis. Asel. 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent, 's avonds 7 u., Ds. H. Akersloot - an Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hulst. 10 u., Ds. Hermanides. Gereformeerde Kerk. Hoek. 94 u., leesdienst en 2 u Ds. P. van Dijk van 'Zaamslag (Oudejaarspredi- katie.) Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., leeskerk. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 u., 2 u. cn 54 u., Ds. Neerbos Ood-Gereformeerde Gemeente. (Vlooswjjkstraat) Ter Neuzen. 9 u., 2 n. en 54 u., leeskerk. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan). Ter Neuzen. 54 u Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Nensen. Zondag zijn de H. H. Diensten om 7, 84 en 10 liar Namiddags om half drie Lof. Xed. Hervormde Kerk. Ter Neuzen. 9j u., Ds. A. Timmerman. Hoek. 9 u Ds. E. Raams. Geref rmeer-de Kerk. Hoek. 9) u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente (Vlooswijkstraat.j Ter Neuzen. 9 u., Ds. Neerbos. Our I Gereformeerde Gemeente. t Vlooswjjkstraat). Ter Neuzen. 9 n., leeskerk. In de afgeloopen week hebben zich in^ deze gemeente gevestigd: J. Deij, commissionnair, Tholensstraat 92, van Hoek. J. A. R. Stuffken, leeraar RJ4.B.S., van Steenbergeniaan 11, van Rijswijk (Z.-H.). A. Kleijngeld .arbeider, Schuttershofweg 7, van Uden. J. B. de Weerd, onderwijzer, Westkolk- stf-iat 14, van Domburg. Ch. L. Sys, zonder, P 138, van Axel. C. L. de Wael, dienstbode. School weg 15, van Ossenisse. Vcrtrokken: M. Penne, dienstbode, Dijkstraat 30, naar Hoek. A. Sey, dienstbode, 8 N, naar Ossenisse. K. L. Dhaene, landbouwtrsknecht, Q 190, naar Assenede.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1