STEENKOLEN. EOLEN. Schoolschriften. Kantoor- eea INBRAAK en DIEFSTAL. Kachelkolen, Soire Amusante Agenda's ADVERTENTIEN N,V. EmailleerNikkel-en Kacheifabriek Ter Neuzen GESLOTEN, Zeeuwsch-Ylaamsche T ramwag-Maatschappij N.V. Stoomtram Hulst-Walsoorden. IN L0SSING: A. DE BRUIJH S ZONEN. Kantoorartikelen. Na afloop BAL. IN L0S8ING: KACHELKOLEN Gebr. HAMERLINCK, 20 000 oude Steen (Waalrorm), 15 000 groote en kleine Goede kwaliteit, 5 vels Beste kwaiiteit, 5 vels: Dabbsle Schoolschriften, 10 veis Firma P.J. VAN DE SANDE, riadat do heir Gunst gezegtl had, dat men die tnannen scums hoort vloeken als zij «-p vo r hen minder prettige tijden moeten varen. Na eenige bespreking word het langynomen met 20 tegen 17 stemmen. Bij ;rt 15, dat inhoud dubbel tarief uj st r,n en can Zonsondergang tot een uur voor zonsondergang en driemaal de r.icht bij ijsgang en verder dat bij he- .'igen storm of ijsgang de dienstregeling *nag warden gewijzigd of het venrek ge- ibeel nagelaten en ten slotte dat het aan- nemen van fooien ver'ooden is, betoogde de heir Ooms. dat er dikwjjls misbruik wordt gemaakt \an de bepalingen betref- endc storm en ijsgang en spr. is tegen afschaffing d.r fooien. Hij stelt voor dub- bef tarief toe te laten van 10 uur des avonds tot 4 uur des morgens en bij ijs gang. Het eerste in het belang van ar beiders, die aan de overzijde van het eer werken en het tweede alleen als de burgemeester van de plaats, waar het veer is, zulks toestaat. De heer Verhorst maakt er een voor- stel het fooienvcrood te doen vervallen. Bij de verdere discussie wijsfc de he^r Spr enger er op, dat ook rekening moet worden gehouden met de belangen en be rust van den veerman. Voor een bur gemeester is het moeilijk te beoordeeten of «.r hinderlijke ijsgang is. Bij ijsgang is meer hulp noodig en lijdt het materiaal meer. Het voorstel Ooms wordt verworpen met 2d tegen 14 stemmen, het fooienverbod aangenomen met 33 tegerd 0 en het heele artikel met 30 tegen 9 stemmen. Het heele reglement wordt aangenomen z. h. s. Polderreglementen. Aan dc orde is de. vaststelling van de bjizondere regfementen voor den polder Wafcheren en het Waterschap Schpuwen. De heer Lantsheer brengt namens het bestuur van den polder \Valcheren dank aan Ged. Statjen voor hun breede opvat- 1ing bij de vooroereiding van dit reglement. j3eide reglementen worden z.h.s. aan genomen. Caiamiteus-verklaring. Bij bet voorstel tot calainiteusverklaring van de polders Ser-Lippens, en Nieuw- Othene, zegt de heer Dekker, dat hij het verzoek om aanhouding ondersteunt. De an polders zijn met de andere waarmede zij een waterschap zulfen vormen, wel ver'oofd maar nog niet getrouwd. De heer van Dixhoorn vindt het wel niet aangenaam voor Ged. Staten, maar steh toch ook aanhouding voor, temeer viaar hij gehoord heeft er nog geen over- stemming is tusschen Rijk's- en Provin- dalen Waterstaat. De heer Sprenger zegt, dat Ged. Sta ten spijt hebben dat het moet worden aangehouden. zij willen het echter doen onder voorwaarde, dat de polderbesturen voortgang maken. Aldus wordt z.h.s. besloten. Eveneens z.h.s. worden aangenomen de voorstellen tot wijziging van het besluit tot aanstellen van vaste ar'oeiders ,op de Provinciale wegen en dat tot afkoop met ingang van l October 1923 van de tollen op dim weg van Hulst naar de haven tc Paal, gemeente Graauw en Langendam. Hetzelfde geschiedt met het voorstel tot verlenging van den termijn voor aanleg van een spoor weg op Tholen, zulks na- dat de heer Moelker de wensd.i had ge- uit dat Ged. Staten er te alle tijde op bedacht zijn den bruggenbouw uit he' besluit te nemen, wat door den heer Die- ieman namens Ged. Staten werd overge- tiomen. Autodienst op Tholen. Aan de orde was nu het voorstel van Ged. Staten om af te wijzen het verzoek van G. Polderman te St. Maartensdijk om een subsidie uit de Provincial fondsen j voor de uitoefening in 1921 van een auto- j dienst tusschen Tholen en Stavenisse. De heer Moelker zegt dat hij de ge- i brckkige exploitatie volkomen erkent, toch acht hij steun gewettigd en wil de zaak 3anhouden tot de zomerzitting. De heer Lindeijer geeft toe dat er iets gedaan moet worden en had daarom lie- i ver gezien dat de heer Moelker thans met een bepaald voorstel was gekomen. De heer Moelker stelt nu voor 100 gld. Na bestrijding door den heer van Rorn- pu wordt het verworpen met 19 tegen 18 stemmen. Subsidie Autodiensten. Bij het voorstel om aan de N.V. auto dienst Walcheren voor haar lijnen Mid- delburgDomburg en MiddelburgVeere tot wederopzegging 4000 gulden per jaar subsidie te geven, wil de heer Hensel be paald zijn, dat geen chauffeurs mogen dienst doen die onder drankinvloed ver keeren. De heir de Meij vraagt of wel subsidie noodig is, nu 6 pcvt! thvidend is uitge- keerd. De heer van Niftrik juicht de subsidie toe, men kan zoo een vaste lijn krijgen. De heer Verhorst brengt hulde aan de energie van de mannen, die het risico durven dragen. Hij steh voor als er meer dan 6 pet. winst wordt gemaakt een deel van het meerdere aan de provincie ten goede te doen komen. De heer van Teijlingen wil, de staten waarschuwen het voorbeeld van Domburg te volgen en de subsidie in te trekken, wat hij kortzichtig noemt. De 6de voor waarde, dat het subsidie niet meer wordt uitbetaald, indien dit door Ged. Staten niet langer noodzakelijk wordt geoord'eeld, komt tegeinoet aan de geuite wenschen en de dienst zelf wil-' ook liever van de subsidie af. De heer Vienings zegt dat men de N.V. door de moeilijke jaren heen jnoet helpen. De heer van de Putte zegt dat zulk een bepaling toch ook voor de tramwegen geldt. Dc heer Welleman zegt dat het toch voldoende is wat Ged. Staten toezegden. De h'etr van Rompu wil geen bepaling opnemen inzake dronkenschap en verde- digt de subsidie. De' voorzitter zegt toe dat Ged. Staten hun aandacht aan de opmerking van den heer Hensef zullen schenken. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Hetzelfde geschiedt met het voorstel tot ver'eenen van subsidie voor een auto- of wagendienst Nieuw NamenClinge. T.b.e.-bestrijding. Ook wordt z.h.s. aangenomen het voor stel om voor 1923 f 5000 subsidie te ge ven aan de Prov. Zeeuwsche vereeniging tot bestrijding der t.b.c. Sanatorium Zeeland. Ingediend was een voorstel van eenige leden om het vocrstel tot afwijzing van het verzoek om voor een kapitaa! van 750.000 gulden borg te blijven voor de vereeniging „Sanatorium Zeeiand". Ged. Staten na men dit over, waarna het z.h.s. werd aan genomen. IXankbestrijding. Het iaatste voorstel, dat discussie uit- fokte was dat om ah te wjjfcen het ver zoek om 500 gulden subsidie ten behoe- ve der drankbestrijding. De heer Hensel wees er op, dat in 1920 subsidie werd afgewezen met 28 tegen 1'2 stemmen, verleden jaar met 18 tegen 16 stemmen, en daarom is het verzoek weer ingediend. Het doel is te herstellen wat nog te redden is. Mede namens den heer Overhof stelt hij voor 500 gulden toe te kennen. De heir Overhof verdedigt dit ook. De heer van de Putte meent, dat de 500 gulden voor dit doel uitgegeven, juist be- zuiniging beteekent. De heer van Dixhoorn ondersteunl het voorstel eveneens, terwijl de heer Vienings bctoogt dat de overheid ook de ethische belangen van de bevolking moet beverde- ren. De hetr Gerfach van St. Joosland zegt, dat Ged. Staten wel symphatiek tegenover deze zaak staan, maar als men het verzoek inwilligt zullen ook andere vereenigingen die werkzaam zijn in het belang van zede- lijkheid cnz., met verzoeken komen. Dat andere provincies wel subsidie geven is nog geen reden om het hier ook te doen. n.-t voorstel Hensel werd aangenomen met 23 tegen 13 stemmen. Nog werden aangenomen de voorstellen tot verleening van een crediet voor de bevordering van de paardenfokkerij; tot afwijzing van de verzoeken om subsidie voor het internationaal tuinbouweongrek en voor dc pofitievakschool. Tenslotte de voorstellen tot wijziging van begrootingen 1922 en 1923. Bij dit Iaatste was gevoegd een door Ged. Staten verzonden adres aan de regeering om financieelen steun. De voorzitter wees er nu op, dat het niet zeker is dat de staten nog in het voorjaar van 1923 in buitengewone vergadering bij- een zullen komen en al zullen vele der tegenwoordige Teden wellicht in Juli we- derkeeren, er andere zijn, die reeds voor een herbenoeming bedankt hebben. Aan hen die niet terugkeeren om welke reden dan ook, brengt spr. dank voor het- geen z,ij gedaan hebben in het belang van de Provincie, en voor de aangename sa- menwerking en omgang. Hen die terug zullen keeren, roept spr. een hartelijk tot weerziens toe, en hoopt, dat 1923 voor ons land, voor onze provincie er een rnoge zijn van opbloei. Spr. eindigt met de beste wenschen voor de leden en hun gezinnen in 1923. De heir Verhorst zegt dat bijzondere omstandighvden hem nopen zich niet her- kiesbaar te stellen, ook hij dankt zijner zijds voorzitter en medeleden voor den aangenamen omgang. De heir Mulder en de fieer de Meij, die ook niet zullen terugkeeren, sluiten zich hierbij aan. IX voorzitter sluit hierop in naani der Koningin de najaarszitting. A. J. P's KERSTPUDDING:Sntsen amandelen, 20 cent per pakje. Reel. —0— 5. Op het bureau van politic alhier zijn als tfevonden gedeponeerd een bontkraaj;. een handtaschje en een kinderhandschoen. Rechthebbenden vervoegen zich aldaar. WEERBERICHT VAN 27 DEC. 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt; Hoogse barometerstand 766,0 Bearritz. Laagste baromgterstand 735,6 Thorshavn. Verwaching tof* den avond van 28 Dec.: Matige tot krachtige, wellicht stormach- tige Zuidelijke tot Westelijke wind, betrok- ken met regen, later opklarend, aanvnnke- lijk iets zachter. SCHEEPVAARTBEWEGING. Van 22 tot en met 24 December werden iangs de Oostsluis alhier 69 binnenvaar- tuigen op- en 51 afgeschut; langs de Mid- densluis 41 op- en 29 afgeschut; langs de Westsluis 2 op- en 1 afgeschut. A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAA'l SCHAPP1JTER NEUZEN. s.s. ARY vertrok 22 dezer van St. Michaels naar Gulfort. s.s. HELENA vertrok 16 dezer van Gulf- port naar Beunos-Ayres. s.s. TERNEUZEN te Ter Neuzen ('pge- legd. P. A. NEETESON, CORNELIS HAMELiNK, J A ECKHARST, en T K K 0 0 P Ls. van WAESBERGHEJANSSENS Orchestver. ..CRESCENDO." JULES M0ENS uit Gent Aanvang S uur. Aanbevelend, TER NEUZEN. Schuttershofweg 12. T E K 0 0 P Per 100 stuks w 50 ti 25 12 Per stuk 8 cent. Per 100 stuks 50 25 Per stuk 10 cent. Per 100 stuks /14, b 50 7,25 ,,253,75 Per stuk 16 cent. Ter Neuzen. GEMEENTERAAD VAN AXEL. Vergadering van Dinsdag 12 December 1922, des namiddags 1,30 uur. Voorzitter, de heer F. Blok, Burgemeester. Tegenwoordig de leden: J. M. Oggel, C. Th. van de Bilt, A. E. C. Kruijsse, Ph. J. van Dixhoorn, J. Weijns, J. de Kraker, J. Dekker, J. M. Baert, F. Dieleman, J. de Feijter en M. Koster, benevens de Secretaris. De VOORZITTER opent de vergadering door het uitspreken van het gebedsformulier. Hij stelt aan lie orde: 1. Notulen. De VOORZITTER vraagt of de leden de notulen der voorlaatste vergadering, die van 30 Oct. 1.1., goed te keuren, daar deze pas in de Iaatste dagen konden worden toegezonden. Djj heer OGGEL maak eenige I'esenc, daar hij de notulen ni/g niet heeft lcunnen nalezen. Hij meent gelezen te hebben, dat vermeld staat, dat de heer IJsebaert zou te kennen gegeven hebben, daar hij geen vergoeding als keurmeester wenschte te ontvangen, terwijl dit de heer De Putter moet zijn. Het is maar een kleinigheid en hij weet niet, of dit is veranderd. De VOORITTER merkt op, dat de notulen, ook in kleinigheden, juist moeten zijn, maar merkt op, dat de bemerking van den heer Oggel de notulen der vergadering van 16 No vember 1.1. betreffen, die echter nog niet gereed zijn. Hij geeft in overweging, de vaststelling van de notulen aan te houden, opdat de leden ge- legenheia zullen hebben ze eerst na te lezen. De heer DIELEMAN klaagt er over, dat de notulen zoo laat komen. Het zou toch behoo- ren, dat, als een vergadering wordt gehouden, de notulen der voorgaande konden worden vastgesteld. Hij verzoekt op vluggere levering aan te dringen. De VOORZITTER is het met den heer Dieleman eens, doch meent, dat het practisch niet steeds mogelijk is, de notulen tijdig ge reed te hebben. Hij zal aan het verzoek ech ter voldoen. Besloten wordt de vaststelingf van de notulen der twee voorgaande vergaderingen aan te houden. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. a. De VOORZITTER deelt mede, dai door Burgemeester en Wethouders een briefwisse- ling wordt gevoerd met de directie der P. Z. E. M., die aan de gemeente een nota heeft toe gezonden van f 886 wegens werkzaamheden door haar verricht voor de gemeente in ver- band met de onderhandelingen over electrifi- catie der gemeente. De directie meent, dat het billijk is, dat de gemeente die kosten betaalt. Burgemeester en Wethouders stellen zich echter op een ander standpunt en kunnen die billijkheid niet inzien, aangezien de gemeente geen work heeft opgedragen, doch tijdens de onderhandelingen nadere inlichtingen heeft ge- vraagd, die de directeur <U. P. Z. E. M. tijdens de conferentie had aangeboden te verstrekken. Nu de gemeente besloten heeft vooralsnog niet aan te sluiten, zendt de vennootschap een reke ning voor dat werk. Toen de heer Streefkerk dat aanbod deed, werd er echter niet over ver goeding van kosten gesproken. Burgemeester en Wethouders meenden den raad hiervan mededeeling te moeten doen. De heer WEIJNS heeft de briefwisseling bij de stukken gezien en stond er ook van te kijken, dat er een rekening is ingezonden, het was hem niet bekend, dat er werkzaamheden waren opgedragen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat dit ook niet geschied is. Er is indertijd een com- missie benoemd, om naar aanleiding van het aanbod der P, Z. E. M. tot levering van elec- trisehe stroom aan de gemeente een onder- zoek in te stellen. Die commissie had nog nadere gegevens noodig, waarom de P. Z. E. M. op grond van de gedane toezeggingen ge- vraagd is die inlichtingen te verstrekken en daaruit leidt de maatschappij af, dat er van wege de gemeente werkzaamheden zijn opge dragen. Hij meent, dat de raad goed zal vin- den, dat Burgemeester en Wethouders weige- ren te betalen. b. Een schrijven van Gedeputeerde Stater van Zeeland, d.d. December 1922, waarbij vergezeld van eenige opmerkingen van admini- stratieven aard wordt teruggezonden de be- grooting voor 1923. Burgemeester en Wethouders stellen voor, aan de bezwaren van Gedeputeerde Staten tegemoet te komen en de begrooting opnieuw vast te stellen. Met algemeee stemmen wordt aldus be sloten. c. Een adres van A. Dieleman (Nieuw- straat) te Axel, iuidende als volgt: Gezien er besloten is, om het schoolgeld te laten zooals ik ben aanges'agen gezien in het raadsverslag, dat er een re clame is uitgesteld, omdat die persoon zijn belastingbriefje nog niet had ontvangen, ik ben in hetzelfde geval. Verder moet ik L~ befichten, dat het mij onmogelijk is om dat bedrag te betalen, dat ik bijna driemaal zooveel moet Oetaien per kind als een zeker raadslid, die een bonk kapitaal bezit en maar een kind heeft, waar ik elf kinderen heb. Dat zulks toch meer dan ongehoord is. Hopende, dat uw geacht college mij min- stens 2/3 vermindert, heb ik de eer te zijn, enz. Burgemeester en Wethouders stelien voor, dit verzoek voor kennisgeving aan te nemen, aangezien reeds in de vorige vergadering op adressants reclame tegen zijn aanslag wegens schoolgeld afwijzend is beschikt. De heer DIELEMAN meent, dat op de be- slissing toch kan worden teruggekomen. De VOORZITTER merkt op. dat daarvoor geen reden zijn. Het afwijzend besluit i« met algemeene stemmen genomen. Het adres wordt met algemeene stemmen aangenomen voor kennisgeving. d. Missives van Gedeputeerde Staten van Zeeland, betreffende opheffing der jaarmark- ten te Haamstede, Kruiningen, Driewegen, •Zuiddorpe, Nisse, Hontenisse en Aardenburg. De raad verklaart daartegen geen bezwaar te hebben. e. Het raadsbesluit van 31 October 1922, tot wijziging der begrooting voor 1922, voorzien van het bewijs der goedkeuring door Gedepu teerde Staten. Aangenomen voor kennisgeving. f. Het verslag van den correspondent der arbeidsbemiddeling over het le halfjaar 1922. Daaruit blijkt, dat, ofschoon de werkloos- heid over dat tijdvak aanhield, het toch steeds in een daiende lijn ging met hen die als werk- zoekenden stonden ingeschreven, dank zij de velen die plaatsing vonden aan de cokesfabriek te Sluiskil (thans 80 uit de gemeente Axel), waardoor er maar enkelen werkloos bleven. Naar aanleiding van de aanvraag van wege de Fransche regeering om werkkrachten inzon- derheid voor den iandbouw, werden daarheen de meeste arbeiders uit dit district bemiddeld, doch slechts een lOtal uit de gemeente Axel. Hiervan keerde dezer dagen 4 terug, terwijl de anderen er nog werkzaam zijn gebleven. Intusschen was in de maand Juni de werk- loosheid geheel verdwenen. Door de voigende werkloosheidskassen wer den uitkeeringen gedaan tot de daarbij ver- melde bedragen: Ned. Bond van Chr. bouw- vakarbeiders f 193,52, Nederl. vereeniging van Fabreiksarbeiders 944,20; R. K. Bond van fabrieksarbeiders St. Willebrord f 23,40; Ned. Bond van arbeiders in het Iandbouw en tuin- bouw en zuivelbedrijf f 49,60 totaal f 1210,72. Uitbetaald werden de volgene bijdragen (waarvan de helft voor rekening der gemeente en de andere helft voor rijksrekening komt), Ned. Bond van Bouwvakarbeiders f 61,41, Ned. R. K. Bouwvakarbeiders St. Jozef f 9,8§, Ned. vereeniging van fabrieksarbeiders f 148,60, Ned. Bond van Chr. Fabrieksarbeiders 6,25, Nat. Bond van Handels- en Kantoorbedienden f 2,25, Ned. Bond van Chr. handels- en kan toorbedienden fO,37V2, Ned. Bond van Arbeiders in land- en tuinbouw f 28,50 en beiders Bonifacius 0,75, Ned. R. K. Bond van land- en tuinbouwarbeiders St. Deus Dedit 9.24 en f 11,26%, vereeniging Zelfstandigheid te Axel f 24,60, totaal f 298,50%. Aangenomen voor kennisgeving. g. Een verzoek van den raad der ge meente Lisse, om adhaesie te willen betuigen aan het voigende door dien raad tot de Tweede Kamer der Staten-Generaal gericht verzoek Vreezeiule, dat ingevolge de wet van 23 Maart 1ET18 (Staatsblad no. 165), gewij zigd bij de wet van 22 Maart 1922, (Staatsblad no. 130), wederom het volgend jaar zal worden afgeweken van de wet van 23 Juli 1908 (Staatsblad no. 236) tot in- voering van een wettelijken tijd; van oordeel, dat de motieven, die indertijd voor vervroeging van den wettelijken tijd heb ben gegolden thans zooveel van hun waarde hebben verloren, dat zij de voor het platteland aan die vervroeging verbonden nadeelen niet meer rechtvaardigen, \oorai niet nu in den land- en tuinbouw zulke moeilijke tijden wor den doorgemaakt; besluit: Uwe Kamer met aandrang- te verzoeken tot intrekking van de wet, van 23 Maart 1922, intrekking van de wet, van 23 Maart 1918 (Staatsblad no. 165), zooals die wet is gewij zigd bij de wet van 22 Maart (Staatsblad no. 130). Burgemeester en Wethouders van Axel stel len voor, aan dit adres adhaesie te betuigen, De heer KRUIJSSE zal geen stemming vragen, maar wenscht beschouwd te worden tegen te hebben gestemd. Naar het hem voor- komt wegen de bezwaren die tegen den zo- mertijd worden ingebracht niet op tegen de groote voordeelen. De heer WEIJNS is van een tegenover- gestelde meening, en beschouwt het als een nadeel. Bovendien, ais men den tijd een uur verzet, waar blijft dan de grens, men kan de tijd dan ook wel een dag, of zelfs cen geheel jaar verzetten. De heer VAN DIXHOORN noemt dat flau- ws kul. De heer DIELEMAN dacht niet, dat er in dezen raad een stem zou opgaan tegen het voorstel. Het is toch genoeg bekend, dat, sedert de zomertijd een feit is geworden, deze hier voor onze landbouwende gemeente niets dan moeilijkheden heeft opgeleverd. De heer KRUIJSSE is van oordeel, dat over de voordeelen van den zomertijd veel te los wordt heengegaan. Er is nu echter in de Tweede Kamer aan de Regeering gevraagd, om eens opgaaf te doen van de financieele voordeelen van den zomertijd, zoodat daar- omtrent nu wel wat meer zal gehoord worden. t Zeker, hij kent de bezwaren, van den Iand bouw, er wordt gesproken over het natte gras en dan in den vroegen morgen nog niet dro- gen oogst, maar toch beschouwt hij den \egen- stand meer als een tegenzin om zich aan nieuwe toestanden aan te passen dan wel, dat men nu werkelijk zulk groote nadeelen onder vindt. Als bewijs daarvoor haalt hij aan, dat toen er vele jaren geleden sprake van was den Greenwichtijd in te voeren, waardoor de tijd 20 minuten later zou gesteld zijn geworden en de oogst op het land dus langer zou hebben kunnen drogen, de tegenstand onder de land bouwende bevolking even groot was ais nu tegen den zomertijd. De VOORZITTER ontkent niet, dat de bur gers er belangrijk voordeel van hebben, maar in een landbouwende bevolking als Axel kan het gros der bevolking er niet met meegaan, van daar het voorstel. De heer KRUIJSSE: We zouden er lang en breed over kunnen praten en het toch niet eens worden, zoodat debat onvruchbaar is. Ik ben echter toch nieuwsgierig naar de opsom- ming der voordeelen in de Tweede Kamer, want die zijn er. Het voorstel van Burgemeester en Wethou ders wordt aangenomen met 10 stemmen tegen 1 Voor stemmen de heeren Dieleman, Oggel Van de Bilt, De Feijter, Koster, Baert, Van Dixhoorn, Weijns, De Kraker en Dekker; tegen stemt de heer Kruijsse. f. Een adres van het Bestuur van de Af- deeling Axel van den Christelijken Bond van Personeel in Pubiieken Dienst, handelende namens de ondergeteekenden (zijnde E. Agter- huis, F. Seghers, C. den Beer, G. M. van den Berge, en A. van de Wege), die daarin te ken nen geven: dat zij met teieurstelling kennis hebben ge nomen van het raadsbesluit, waarbij is be paald, dat van het gemeentepersoneel 8 pensioenpremie zal worden geheven, ingaande 1 Januari 1923; dat de levensstandaard nog niet zoo is, dat vooral door het lagere personeel een zoodanige inkomstenvermindering kan worden gedragen, zonder daardoor te verarmen; dat, waar de 12 c/r die de gemeente onuer de pensioenwet 1923 aan het pensioent'onds per ambtenaar had te betalen, volgens bepaling van de pensioenwet 1922, is opgevoerd tot 15% 7r, er wat voor te zeggen valt, dat het verschil, dat is 3% op het personeel wordt verhaald redenen, waarom den raad wordt verzocht het besluit tot heffing van 8 zoodanig te veranderen. dat daarin wordt bepaald, de hef fing van 3% Burgemeester en Wethouders stellen voor, dit adres aan te houden tot de voigende ver gadering. Met algemeene stemmen wordt besloten. POLITIE. j Op Vrijdag 29 December a. s. hoopt onze geliefde Vader, de Heer zfjn SOsten geboortedag te herdenken. Dat hfj nog lang gespaard mag blijven is de wensch van Zijn dankbare Kinderen, Behuwd-, en Kleinkinderen. Kloosterzande, 26 December 1922 Heden ontsliep zacht en kalm, na een langdurig doch ge- duldig lijden, in zijnen Heer en Heiland, onze zeer geliefde Vader, Behuwd- en Orootvader, deHeer in den leeftijd van 55 jaar, 7 maanden en 4 dagen. De diepbedroefde Echtgenoote, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen M. HVMELINKKlaassen. K. HAMELINK. C. VINKEHameunk. 1> HAMELINK. M. HAMELINK. J. VINKE en Kind. Zaamslag, 21 December '22. in verschillende soorten voorhanden. Fa. P J. VAN DE SANDE, Boekhandel, TER NEUZEN. Hedennamiddag werd van onze zijde weggenomen onze zeer geliefde Echtgenoot, VaderjBehuwd- en Grootvader, GERRIT ECKHARDT, in den ouderdom van bijna 58 jaren Allen die hem gekend hebben zullen wel beseffen wat wij in hem verliezen. Wed. G- ECKHARDT en Kinderen. Ter Neuzen, 26 Dec 1922. Vergadering van Aandeelhouders op Woensdag lO Januari 1923, des n.m ten 2 ure. in het Hotel „'s Lands Welvaren", bij den heer M. J. ADRIAANSEN te Ter Neuzen Punten ter behandeling liggen ten kantore der Vennootschap. DE PRES. COMMISSARIS. De verificatie-vergadering in het faillissement van H. DE KRU1F, koopman te Ter Neuzen zal plaats vinden op Zaierdag 17 Pebruarl 1923 v.m. 10uur in het Gerechtsgebouw te Middel burg, terwijl de schuldvorderingen bii den curator moeten ingediend worden v66r 1 Februari 1923. De Curator, Mr. G. D. B. TEN BRAAKE. Middelburg, 23 December 1922. Wegens sterfgeval is mijn zaak Vrljdaginld- dag na 12 uur Nieuwstraat 24. Met ingang van 1 Januari 1923 wordt eene nieuwe dienstregeling ingevoerd, waardoor de diensten op de lijnen Hoofdplnat-Pyr amide-1Jzendijke Schoondijke en Hulst-Walsoorden eenige wijziging ondergaan. Tramboekjes i 10 cent verkrijgbaar tot een beperkt aantal bij den conduc- teur en den stationschefgroote dienst- regelingen (affiches) aan te vragen aan het kantoor te Axel. DE ALGEMEEN DIRECTEUR Axel, 22 December 1922. drachtlg van het tweede kalf, rekening eerste helft Januari, bij A. A. Ramondt, Sluiskil. Verzekert U bij tegen inbraak en diefstai van A- Geldswaarden (con- tanten, effecten, coupons enzin brandkast. 11. Geldswaarden achter gewoon slot. C. Inboedelsen winkel. goederen. Verzekerd is men niet alleen tegen ge- vallen van inbraak, inklimmen ofopen- breken van afsluitingen, gebruik van valsche sleutels en insluiping, maar ook tegen geweldpleglng op verzekerde of zijn on- dergeschlkten of be- dreiging van onmiddel- lijk. gevaar voor lijf en leven. het schip met een lading prima SO grove liggende Schuttershofweg. Te be vragen bij 2e Kortestr. 7. Magazijn Steenkamplaan la. Firma P. J. VAN DB SANDE op Donderdag 28 Dec., in de bovenzaal van het Hotel de Commerce bij dhr. A. de Vrieze, met medewerking van den welbekenden heer Entree f 1,— per persoon Gelegenheid tot plaatsbespreking van 11 tot 1 uur k 25 cent extra. het schip „JEUNC ADR1ENNE" met eene lading prima 70 grove tegen sterk concurreerende prijzen. Tevens in voorraad Prima Lim- burgsche Stulckolen, JEngel- sche St ilk- en Nootjsakolen, Eierkolen, SmeekolenBel- gische Anthraciet 20/30 m.m. en 30/50 mm., Brtiinkool- briketten sloffenGas- en Gietcokes Te koop gevraagd 1 LISTZAAG. C. v. EERDENBURG, TER NEUZEN. 12 B

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 3