ALGEiEEK NIEUWS- EM ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. N 7393. Vrijdag 22 December 1928. 70e Jaargang. BIT BQQELOTTE GEHEIM. TWBBDES BLAD. W0$P' ieu wjaars^advertGiitieD a 60 cent. H.H. Kantoorhouders enz(, BIWNENLAND. LANDBOUWBERICHTEN. BUITENLAND. FEU IL L T 0 IT. GE^Ef^DE^^TEf^ wFw",w voor bet Nieuwjaarsnummer dat Maanriagmorgen in plaats van Maandagavond zal verschijnen en in de kon: dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst Voor Nieuwjaarswenschen grooter dan 20 regels, zal 60 cent meer worden gerekend voor elke 20 regels of gedeelte daarvan. De inzendingen kunnen geschieden tot uiterlijk Vrijdag 29 dezer. Ter Neuzen, 20 Dec. 1922. Firma P. J. VAN DE SANDE. worden verzocht de ab. gelden van het 4e kw. der Ter Neuzensche Courant in te zenden v66r l Jan. a.s. Zij die nog moeten afrekenen over het de kw. worden dringend verzocht dit tegelijk met het 4e kw. te verrekenen voor ge- noemden datum. Bij niet inzending zal rechtstreeks bij de abonne's worden be- schikt. Firma P. J. VAN DE SANDE, Uitgeefster. Postgiro 38200. VERLAOINO PREMIeTARIEE DER RIJKSVERZEKeRINOSBANK. Van bevoegde zijde deelt men inede. dat tenc verlaging van het premielarief der Rijksverzekeringsbank voor de ongevallen- verzekering, ingaande 1 Jan. a.s. in voor- bereid/mg is, terwijl voor de werkgevers, die reeds op 1 Jan. 1922 bij de Rijksver zekeringsbank waren aangestoten, met ge- bruikmaking van het bepaakle in het ze- vende lid van art. 40 der Ongevallemvet 1921, eene buitengewone verlaging van het premiet. rief van vermoedelijk 20 pet., gel- dende voor het jaar 1923, in overweging is. 65 JAAR IN OEMEENTED1ENST. De gemeenteraad van Winschoten nam kennis van de ontslagneming van den heer J. Zuikerberg als lid en penningmees- ster van het B. A. De voorzitter zoowei als de beide soc.-dem. wethouders brach- ten hem hulde voor alles, wat hij voor de gemeente deed. De heer Z. was 65 jaren in gemeentedienst, eerst als klerk van het B. A., toen als ambtenaar ter secretarie, vervolgens als gemeente-ontvanger. In 1907 bij zijn 50jarig jubileum werd hii ridder in de Orde van O. N. aarde slechts een gram bevatle per ton, zou de expioitatie reeds loonend zijn. KERSTGESCHENK. De heer Semfoer, deelgenoot in ue firma Borgfeldt en Co. te New York heefi ais Kerstgeschenk aan de armen in Duitsch- land 70 millioen mark gegeven. 15 millioen zijn uitsluitend bestemd voor verarmde middenstanders, 5 millioen voor Potsdam en de overige 50 vo r geheel Duitschland. TEGEN HET ZEGELTJES PLAKKEN. In de gemeente Raalte zijn bij ecu land- i bouwer, door den Raad van Arbeid vier j koeien in beslag genomen, daar de Raad een vordering op hem heettj v. egens htf i niet plakken van zegels. RECHTZAKEN. DE BURGEMEESTER VER- OORDEELD. De burgemeester eener kleine gemeente onder den rook van Rotterdam, die aan het Maasstation aldaar een agent van den \reemdeiingendienst voor „suffer" en „vlegel" uitmaakte, werd door de Rotter- damsche rechtbank veroordeeld tot 200 gulden boete subs. 50 dagen, hecht. GOUDVONDST... IN DUITSCHLAND. Professor Beyschlag, van het geologisch instituut te Berlijn, ontdektfe in Wafdeck. j dat de aarde op sommige gedeelten vai den z.g. ijzerheuvel, nabij Gorbach, ni t minder dan 44 gram goud bevat. H.j vond zelfs klompjes goud. Indien deze Mevrouw De Cerisolles richtte zich evenals dien morgen met een ruk in het bed op en zocht naar het bedje van haar lieveling. Zij zag alleen medelijdende be- kende gezichten, doch haar kind zag ze niet. Smartelijk verwrongen zich haar gelaats- trekken en plotseling stond de wreede werkelijkheid haar weer voor deu ,geest. De neve! was verscheurd; zij herinnerde zich alles. Een snik welde op uit de borst van de ongelukkige. Waarom hebt ge mij niet laten ster- ven? Jeanne klemde de vriendin aan de borst en Manon kuste haar de handen, doch Le- nore hernam: Wat geeft het of gij mij vandaag redt? Ik doe het toch morgen weer. Jeanne trachtte haar te troost)en, doch het hielp niets. Alleen Julio begreep den diepen zin van wat Lenore gevoelde. Het was de eer, die de jonge vrouw in den dood dreef. A1 kreeg zij echtgenoot en kind terug, de dochter van een bandiet. van een roover, van een moordenaar bleef zij. De scheikundige beschouwde droevig die jonge vrouw; hij gevoelde innig medeljijden met haar. t-t Haar uit de Seine te halen was niet zoo erg, zeide hij bij zichzelf. De ware redding moet eerst beginnen. Spreken is HET MOND- EN KLAUWZeER. Kemnerken en voorzorgsmaatregelen. Aangezien het zoo gevreesde en no,odtot- tige mond-en klauwzeer in ons land weer steeds meer veld begint te winnen, kan het zijn nut hebben, te weten, wat de insnecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst te Leeuwwarden over deze vee- ziekte in het Friesche Landbouwweekbl id schrijft: De kemnerken. De voornaamste vtrschijnselen van de ziekte zijn haast te overbekend om deze hier nog te hcrhalen, toch kan het zijn nut hebben ze nog eens onder de oogen van de lezers te brengen: le overvloedig speekselen, kwijlen en slij- men uit den inond, geen eetlust, koorts, de dieren staan met opgetrokken buik en holle flanken, trippelen op de beenen (pijn- lijkheid der klauwen) of ze staan en loopen overkoot. Op het slijmvlies van mond- en keelholte ziet men de bekende blaren die ook aan spenen, klauweii en neus kunnen opticden. Bemerkt men deze vtrschijnselen bij zijn vee, doe dan onmiddellijk aangifte daarvan bij den burgemeester van de gemeente. waar bet vee zich bevindt. Zonder het zieke vee af, sluit de deuren en hekken. Laat nie- tnand, die er niet bij; noodig heeft, bij het vee toe. Voorzorgsmaatregelen. Moet een der bewoners het erf veriaten, dan alleen nadat hij handen en schoeisel grondig heeft ontsmet in een 3 pet. wate- rige creolineoplossing (een derde kruikie op een emmer van 10 L.) en nadat hij zijn eventueel besmette kleeding heeft vervan- gen door andere niet-besmette. Denk er dan om, dat op het oogenblik dat de vee- houder deze verschijnselen waarneemt, de smetstoffabricatie in vollen gang is. Deze smetstof moet het erf niet kun nen veriaten, dat moet het principle zijn voor de bestrijding. Neem verder de vol- gende raadgevingen ter harte, ten einde te voorkomen, dat uw vee wordt besmet: le. Koop buiten noodzaak geen vee. Is het noodig, verzeker u dan van de onbe- smette herkomst en zonder het ingekochte vee 15 dagen af van uw ander vee. Be- zoek jde markten niet buiten noodzaak. Reinig en ontsmet handen en schoeisel en verwissel ilw kleeding na een marktbezoek. 2. Stal u w vee zoo spoedig1 mogelijk op. 3e. Sluit de roegangen tot stal en erf, vooral vocr kooplieden en vreemden. Moe ten zij in den stal zijin, dan eerst handen en schoeisel laten ontsmetten en een jas uiterst gevaarlijk voor mij, maar, kan ik, magjik die ongelukkige laten sterven, wier man mijn ieven gered heeft en die ik, zon der het te wiUen, zooveel leed berokkend heb? Dokter Lebret was met Jeanne over de zieke gebogen en sprak haar met zijn zachte, overredende stem moed in, terwijl hij haar aat.raadde, als geneesheer, om nu toch eerst wat rust te nemen en morgen verdir te bespreken wat te doen stond. Julio naderde het .roepje en vroeg: Wilt ge mij een paar minuten met mevrouw De CiEsoUes alleen laten? Het is haar ziel, die tot rust moet komen, dan zal haar lichaam ook de noodige rust wel krijgen, Georges. Daar hebt ge gelijk in, mijnheer Blanchard. De kocrts waaraan mevrouw sedert eenigen tijd ten prooi is, wordt ver- oorzaakt doer een nioreele kwelling* en zal daarmee verdwijnen. Dan zal ik de genezing ter hand ne men, dokter en ik hoop gelukkiger te zijn dan gij. De verbofden namen Manon mede in het aangrenzende vertrek en Julio bleef alleen achter met Lenore, die hem ver- wonderd aankeek. Gij hebt mij dus een geheim te openbaren? \raeg zij treurig. Ja, mevrouw, doch een geheim, dat ik u vcrzoek in het diepst van uw luri te te begraven. Als de man, dien ik ga ver- raden, viriam, dat ik gesproken had, dan zou hij doer zoo'n namelooze woede be- vangen worden, dat wij alien ter dood veroordeeld zouden zijn. (Spreek op, mijnheer en vertrouw op mijn bescheidenheid. Ik heb meenen te begrijpen, ver- of kiel van u laten aantrekken. Plaats een nord met vcrboden toegang en leg een baalzak, gedrenkt in ereoline-oplossing en een borstei voor de staldeuren of bij den toegang tot het erf. 4e. Koin zelf of uwe huisgenooten zoo wefnig rnogidijk met vreemd vee in aan- raking. 5e. Denk om de verpakkingstniddelen van veevoederartikelen, laat koekkisten. zaldeen enz. niet in uw1 stal toe, als gij niet zeker weet, dat deze afdoende ont smet zijn. 6e. Let nauwkeurig op den gezondheids- toestand van uw vee. Con*roleen deze steeds iederen d'-ij en vergeet de varkens en de schapen rxet, bij deze dieren is meestal kreupelheid het eerst-optredende verschijnsel. 7e. Houd uw melk thuis zoodra gij bij uw vee verdachte verschijnselen bespeurt en sluit honden, katten en pluimvee dan op. GEARRESTEERD. Zaterdag is te Arnhem gearresteerd lste- ruitenant De V., van het 8ste regiment m- fanterie, die zonder geldige reden twee dagen afwezig was gebleven. Twee mare- chaussees hebben hem op zijn kamer aan- gehouden. Deze arrestatie heeft aanleiding gege ven tot een gerucht omtrent een verden- king van landverraad. De arrestatie werd namelijk in verband gebracht inet het fan- tastisch verhaal vap een soldaa't van het Sste regiment infanterie, die verdacht werd van diefstal van een fiets. Deze vertelde, toen hij aangehouden werd, dat een onder- officier zes vcrzegelde enveloppen en een rol met teekeningen van het srehief gesto- fen en verkocht zou hebben aan een com munist. Van dit verhaal bleek niemendal waar te zijn. Op het archief te Arnhem liggen geen verzegelde enveloppen. EEN DU1M AFGEKNELD. Zaterdagavond maakte een bezoeker van een cafe aan het Levendaal te Leiden, het den anderen gasten en den cafehouder vrij lastig. De cafehouder verzocht den man been te gaan. Toen deze daaraan geen gevolg wildegeven, zou de cafe houder met behulp van enkele bezoekers den lastigen klant' er uTtzetten. Deze klampte zich echter aari den deurpost vast, en geraakte daardoor beklemd tusschen de dichtvallende deur en het kozijn, met het noodbttig gevolg, dat een zijner dui- men afgekneld werd. Hij werd ter verple- ging naar het Academisch Ziekenhuis «r- voerd. GESPLETEN ZILVERBONS. Te De Leek bij Groningen is gearre steerd de jonge koopman A. O., verdacht van vervalsching van zilvcrbons. In den faatsten tijd waren bij verschillende per- sonen zilverbons van f 2.50 in betalfng gegeven, die er vreemd uitzagen. Het is gebleken, dat die bons na eerst in water geweekt te zijn, overlangs waren gesple- ten, waarna iedere helft op dun papier geplakt was. De ontvanger dacht aanvan- kelijk een beschadigde bon te hebben, die beplakt was, maar had dan maar een halve of niets. EEN POGING TOT ROOFMOORD. Men schrijft uit Gendt aan de „GeId.": Bij den 84jarigen K. Driessen te Hulhui- zen kwam voor eenigen tijd op bqzoek een familielid met nog een kennis, een zekeren W., uit Duitschland. Zaterdag avond laat kwam weer bezoek, nu echter de kennis ,a,Ileen en hij1 werd weer gast- vrij opgenomen. Zondagmcrgen hoorden de buren hulpgeroep in de woning van Driessen. Onmiddellijk ging men de wo ning binnen en toen vond men volgde Julio, dat uw grootste verdriet niet komt van de veroordeeling van uw on- schuldigen echtgenoot en van den roof van uw kind, maar door de onwaardigheid van uw vader. Mevrouw De Cerisolles sidderde en gaf ten antwoord: Mijn echtgenoot kan met opgehe- ven hoofd de gevangenis veriaten, in eer hersteld in de oogen der menschen; mijn dochter kan mij teruggegeven worden, maar wie geeft mij de eer terag van een bezoe- delden, door slijk en blued gesleurder. naam? De misdrijven zijn persoonlijk. Gij zijt niet aansprakelijk voor de misdaden van een ander. Hetzelfde bloed stroomt in onze ade- ren, mijnheLr, en ik heb dat bbed weer overgefcracht op mijn dochter. Wie weet waartoe die \rjeselijke erfelijkheid, die er felijke beiasting ons brengen zal! Als mijn kind, mijn dochter, ook eens misdadig werd, als erfenis van den afschuwelijken gTOotvader! De Cerisolles heeft ons een zuiveren, onbesmetten naam gegeven. Het zal beter vocr hem zijn als wij maar sal verdwijnen, mijn kleinen engel en ik. Ik vtrmoedde wel, dat dit de ocr- zaak was van uw hevige smart. Welnu mevrouw, ik zal die smart helen met een enkel woord. Het is niet noodig, me vrouw, dat ge langir bloost over de mis daden van iemaad, die u volkomen vreemd is. Richt uw onschuldig hoofd weer op, arm kind. Hij, die u zijn dpchLr durft noemen, is uw vader niet. Een zwakke kreet kwam over de Iippen van Lencre. Groote heme!, zou dat mogelijk zijn? Het donkerrood van ontroering en van den ouden man bewustebos met een ga- pende wonde in het hoofd, zoodat dade- Hjk igeestefijke en geneeskundige hulp werd ingeroepen. Toen Driessen weer bij ken nis kwam, vertelde hij, dat W. hem had wiUen worgen, doch hij had nog de kracht gehad om hulp te roepen, waarna W. hem met een of ander voorwerp een diepe wonde in het hoofd geslagen had en toen de vlucht nam. In het bed waarop W. den nacht had doorgebracht, werd later een bijl gevonden. De politic in Doornenburg arresteerde den dader aan het veer te Pannerden. Aan de politie be kende hij den ouden man bewusteloos! te hebben wiUen slaan om hem daarna te kunneri berooven. HONDENMOORD OP GROOTE SCHAAL. Aan de „Zutph. Ct." wordt gemei'd: De gemoederen van vele hondenbezitters en bijna alle inwoners van Voorst zijn de laatste dagen bitter gestemd, doordat een karaktcrbos individu, hetzij uit puren moord-lust, of, zooals door velen vermoed wordt, als belanghebbende bij een groo- tenwildstand, ot nog lager om een belanghebbende te grieven of welge- vallig te zijn, de honden in het dorp op een laaghartige manier van kant breng't. Vele honden en ook katten, liggen zeer waarscfiijnlijk doer vergif omgebrac'ht, dood achter de huizen en in de bosschen. Volgens inlichtingen, zijn al 16 honden vermist, waar van men er een 10-tal dood terug vond, de meeste met vreeseiijk ver- trokken Dek, uitpuilende oogen en een prop sehuim om den bek, ten bewijze, dat hun doodstrijd ellendig was. Door een der eigenaars van een op deze wijze omge- brachten hond is reeds een groote beloo- ning uitgebofd aan hem of haar die inlichtingen kan verstrekken, welke tot aanhouding van den dader oi daders kari leiden. Nog pas werd weer een prachtige dog uit Wilp dood gevonden in d,e bos schen in den Halmen. DANKBARE TOESCHOUWER. Zaterdagavond viel te Amsterdam een schipper in het IJ. Een man, die hem ,ia- sprong en redde, bevond, dat een pakje met guldens, dat hij op' den wallekaiil had neergelegd, door een toeschouwer ge- stolen was. SMOKKEl,WAREN EN GROS. Het smokkebn, vooral an gedistiilterd, uit Duitschland naar ons land, heeft in Oostelijk Groningen thans zoo groote af- inetinge i aange omen da, d_> 1 eeren smok- kelaars, ten einde hun waar voordeeliger te kunnen plaatsen, een reiziger hebben aangesteld en dien voorzien van een spoor- wegabonnement. VOOR EEN LEEGE RU1F., Bij een firma aan den Zuid Binnen- singef, te 's-Gravenhage, die in staac van failhssement verkeerf en in het bezit is van een staf met paarden, was men het cr niet over eens wie der firmanten voor het voeder van die paarden moest zorgen, waarom men besbot te wachten op de uit- spraak van den curator. Intusschen ston- den die dieren, trappdend van honger, voor een leege ruif. Een inspecteur van politie, stelde zich daarom met den heer Solleveldt, voorzitter van den Bond van daadwerkelijke dierenbescherming in ver- binding, met het gevolg "dat genoemde in specteur nog denzelfden nacht de paarden van frisch hooi kon voorzien. EEN INBReKER DOODGESCHOTEN. Bij een inbraak in de Laan van Wandel- oord te Rotterdam, heeft de politie een op heeterdaad betrapten inbreker neer- geschoten. Bij de politie van het bureau Meerntans- straat was de vcrige week aangifte ge- daan, dat men getracht had, door mid- del van valsche sleutels in te breken op de vreugde, dat haar bleeke wangen kleurde, verdween bijna onmiddellijk weer. Ge Ieidt mij om den tuin, zeide ze toen met droevige stem. Ge wilt mij tot iederen prijs in het leven houden en daar om verzint ge die ieugen, te mooi om waar te zijn. Mevrouw, gebof mij, ik zeg u de waarheid. Hij, van wien ge niet kondet houden, zelfs voordat ge zijn gedrag ken- det, heeft nimmer het minste recht gehad op uw kindcrliefde. Uw tort, dat hem ldn- derlijke toegenegenheid weigcrde, was hel- derziend. Lenore vestigde haar oogen scherp op Julio en vroeg: Gij beweert, dat hij mijn vader niet is? Wat is hij dan van mij? Een bloedvcr- want, ecu voogd, een beschermer,, een vriend van de familie? Bij elk onderdeel van die vraag bad de scheikundige ontkennend het hoofd ge- schud. Niets, mevrouw, noch een bbedver- want, noch een vriend, herhaabe hij, toen zij ophield. Dus geen enkelen band tusschen hem en de mijnen? vroeg de jonge vrouw nu met meer vaste stem, terwijl haar oogen schitterden van hoop. Neen mevrouw, niets, absohmt geen band. Dus ben ik hem volkomen vreemd. Volkomen. Maar dan moet ik er uit begrijpen. riep zii uit dat ik wees was en mijnheer De Villandrv mij uit medelijden tot zich genoinen heeft. Neen mevrouw, neen, hernam Julio met nadruk. Het leek wel of Lenore met de hoop le etage van peroeel Laan van Wandel- oord 74. Bekend was, dat de bewoner een vrij graoto som geld in huis had en dat zioowel de gezinnen van een ho g, als die van twee hoog op Zaterdagavond meestal afwezig waren. Daat de bewo- ner van een hoog dien avond thuis was, had deze zich zoodra hij op de trap een verdacht gcritsel hoorde, naar Jen gang begeven. De inbrekers waren daai'op ge- vlucltt. Doch er was gegronde reden om te vermoeden, dat het ongewenschte be zoek herhaald zou worden. Drie recher- cheurs kwamen Zaterdagavond ongeveer kwart ov.r zeven in het panel, waarop zoowei d e bewoners van een hoog als die van twee hpog met hun gezinnen uit- gingen. Een der rechercheurs posteerde zich op de W. C. van de tweede verdie- ping, de andere twee gingenj in de wo ning op de eerste etage en stoten de deur achter zich dicht. Ongeveer half acht werd er tweemaal gebeld. Natuurlijk w erd niet opengedaan. Even later kon v ruen waai- genomen, dat de straatdeur werd geopend en twee mannen naar boven sbpen. Ver moed wordt, dat een derde op straat op den uitkijk bleef staan. Op de eerste etage gekomen, namen de inbrekcrs proeven met sleutels om de deur der Ctagewoning te openen. Het duurde nog al eenigen tijd, tot de rechercheur, die twee hoog gereed stond om in te grij- pen, een hunner hoorde fluisteren: „de soep is goed, ja, hij gaat.", Hij dacht, dat ze er in geslaagd1 waren de deur te openen en op het punt stonden naar bin nen te gaan. Hij achtte het dus de beste taktiek naar beneden te stormen, zoodat de inbrekers dan tusschen twee vuren in waren, nf. tusschen hem en z'n twee ka- meraden op de eerste etage. Doch hij had zich vergist. De deur was nog niet ge opend. Toen hij dan ook ijlings naar bene den stormde konden de inbrekers nog juist de trap bereiken en deze zoo hard mogelijk afloopen. „Ik ben van de politie, sta of ik schielt!" waarschuwde de rechercheur. DojCh geen van beide mannen gaf gehoor aan de som- matie. Daarop vuurde hij zijn revolver af. Hij mikte op de beenen van den tweeden inbreker. Deze was juist op den overtoop tusschen de eerste verdieping en de straat gekomen en had het ongeluk op dat mo ment te struikelen, ten gevoljge waarvan het op de beenen gerichte sehot in het hoofd terecht kwam. Het achterhoTT;! ,vtr J rechts geraakt, de kogel zat in de perToratie van het weefsel. De beide andere rechercheurs, die op de eerste etage waren, toachtten tevergeefs de deur met den sleutel te openen. Poor het gemorrel der inbrekers met de foopers was het slot gefcrceerd en weiger- de de sleutel. Zij trapten daarom een pa- neef in. Doch toen zij" hun kameraad to. hulp kwamen was de eerste inbreker al verdwenen. Buiten was niemand te beken- nen en 't bleek on mogelijk in de donkere Laan van Wandefoord de jacht met succes voort te zetten. Ook hadden zij moejite de trap af te komen. daar de gevallen inbreker den weg versperde. De man was niet in, staat verhoord te worden. Hij werd naar het ziekenhuis Lerg- weg vervoerd, waar hij in den afgetoopen pacht te 1 uur is overlederi, zonder bij" ken nis te zijn gekomen. Zondagmiddug kon zijn identiteit worden vastgesteld. Het is de 30-jarige koopman L. C. V. uit de Vischsteeg, een oude bekende van politie en justitie. Op hem zijn eenige valsche sleutels bevonden. Het onderzoek natr den tweeden inbreker wordt voortgezet. BELANGRIJKE JUWEELENDIEFSTAL. Naar gemeld wordt, heeft een Holland- sche dame, die Zaterdag uit Parijs te 's Gravenhage aankwam, bij de politie aalp- gifte gedaan, dat haar op haar reis a! haar tevens de gezondheid had leruggekregen. want zij richtte zich vetrkrachtig; in het bed op en sprak op levendigen toon. O, spreek als ik u verzoeken mag. Aarzel niet alles te zeggen wai ge weet. Dank zij uw woorden is de diepe wond in mijn hart genezen. Gij brengt mij tot het reven terug. Ik kan nu alles hooren, nu ik niet de dochter van markies De Villandry ben. Dat heb ik niet gezegd, mevrouw. Gij zijt wel degelijk de dochter van den markies, maar hij, dien gij kent onder dien naam, heeft niet he,t minste recht den naam van De Villandry te dragen. Hij heet in werkelijkheid Lucien De Vil- lers Lucien De Villers? herhaalde Lenore in de uiterste verbazing. Ja, mevrouw, 't is ook een rnooie naam. Ongelukkigerwijs heeft de bezitter dien naam door alkrlei schurkerijen door het slijk gesleurd al vele jaren. Toen het oogenblik gekomen was, waarop het dra gen van dien naam gevaarlijk; werd, om dat de politie van vele landen hem in on- gunstigen zin Ieerde kennen, vond Lucien De Villers een rnooie gelegenheid om van naam en van huid te veranderen. Moet ik er de gevolgtrekking uit ma- ken, dat hij zich ineester maakte van de papieren van den markies De Villandry, mijn vader en zich vocr hem uitgaaf? vroeg Lencre met angstig gelaat. Ja, mevrouw. En door een moord? vroeg mevrouw De Cerisolles, wier blik beneveld werd door afgrijzen. (V/ordt vcrvolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5