BURGERLIJKEH STAND. docb te Londen steeg het tofc 14,3. De reden hier?oor moet in bet groote aantal gevallen van brbhchitif en longontsleking worden gezocht, iietwelk van 182 in de daaraa'i voorafgaande week steeg tot 238 gevallen met rioodelijken afloop. Gedurende de Londen8C.be inistperiode steeg dus het Londensche sterftecijfer enorm boven dat van de overige steden en bet platteland. Aangezieu er op't oogenbbk geen influenza- epidemie beerscht, mag men deze verhooging van het sterftecyfer a us volkomeu op teke- ning van den Londenschen mist zetten. EEN ERNSTIG TREINONGELUK VOORKOMEN. De passagiers van den sneltrein, die Maandag j.l. te 10 uur 20 van Euston naar Liverpool vertrok. ontkwamen als door een wonder aan een ernstig ongeluk, schryft de Daily Chronicle". Toen de trein te 11.25 met een snelheid van 60 mijl per uer tnsschen WolverhampionenCastlethorpe reed, orak de as van de achterwielen, zoodat het reehterwiel uit de rail sloeg. De machinist bracht den trein vrij spoedig tot stiistaan en de meeste, zoo niet alle passa giers roerkten niet, wat er was gebeurd. Gelukkig vielen de gebroken stukken der machine niet op de rails, terwyl er geen anlere trein op het andere spuor voorbij- kwam. Indieu dit was gebeurd, zou er zeker een ernstig ongeluk bebben ptaats gehad. Onmiddellijk nadatde beschadigde machine tot stilstand was gebracht. werd een andere locomotief uit Wolverhampton gezouden Qtn den trein terug te halen. Het post- kantcor van bet kleine stadje werd belegerd door passagiers, die aan hun familie wilden telegrateeren, dat zij gered waren. j| Onder de passagiers bevond zich ook prinses Helene Victoria, die op weg was naar Liverpool. Er werd een inzameling gehouden voor den machinist, welke 10 pond bpbracht. Dit bedrag werd hem met dedankbetuigir.gen van de reizigeis voor zyn kranig optreden langeboden. De beschadigde machine versperd de baan tot laat in den nacht. DE 8CHANDE DER GR1JZE HAREN. Japanscbe vrouwen loopen nooit met wit of grys haaren daar zij geen boeden dragen zijn zij op haar prachtig-zwarte kapsel met recht zeer trotsch. Maar o wee wanneer zicb hier zilverachtige draad- jes vertoonenDan zyn zjj de wanhoop naby. Dit komt niet zoozeer uit haar ydelheid voo.-t, dan wel uit het feit, dat het grjjze verse hynsel voor haar bittere maatscbappeliijke gevolgen met zich brengt De vrouw met de spierwitte bareu toch, by ons juist zoo vereerd en bewouderd, is van de japansche society als een melaatsche nitgesloten. Zon lang haar lokken glanzend-raven- zwart zijn, wordt zjj, hoe oud ook, overal ontvangen en kan zij net zooveel plezier tnaken als ze verkiest Docb zoodra haar kapsel eenigzine begint te grjj/.en, zijn alle deoren voor haar gesloten en moet zjj met de dienstboden oppasseu voor huis en hof als een moderne asschepoes! Zoo ergens, dsn is dus wel zeker in Japan bet baarverven voor de dames een noodzakelijke handeling! DE VROUW MET DEN GL1MLACH. De politie zoekt over geheel Californie naar mrs. Clara Philips, die een andere vrouw met een jjzeren hamer had gedood, docb zooals indertyd gemeld, aan de dood- straf ontkwam door den invloed van haar berainneiy ken glimlach op de sentimen- teele jury. Verleden week tot tien jaar dwangarbeid veroordeeid, wist zij Dinsdag- morgen vroeg te Los Angeles uit de ge- vangenis te ontvluehten, door drie yzeren staven voor het venster van haar eel door te zagen en over den gevangenismuur te klimmen met behulp van een ladder, die iemand buiten de gevangenis daar had g.epl mist. EEN „REUZE"-T1PPELAAR. Sir George Pereira, militair attache' aan de Britsche legatie in China, is te Calcutta aajagekomeu, na 7000 mjjleu te hebben af- gelegd over oergachtig terreiti, meestal te voet De reis van Peking naar Calcutta beeft twee jaren geduurd en in dat tijdvak doorliep iPereira een groot deel van Westeljjk China en beel Oost-Tibet, gaande door atreken, welke door roovers onveilig werden gemaakt ea over de woesUjavlakten van Noord-Oostelyk Tibet, waarna hy het met bergen en valleien bedekte land Van Zuid- Oostelyk Tibet had te overwinnen. Toch heeft hjj een volkomen vreedzame reis gebad, zelfs in de ergst door roovers verontruste Chiaeesche provincien in Sjen Si en Szetsjoean. In Tibet werd hy overal verwelkomd door deputaties onder aanvoering van de dorps- boofden, die hem geschenken brachten van fruchten en vleescb. Hy verkreeg toe- stemming om Lhasa binnen te gaan en was de gast van het opperhoofd, een man van 33 jaar, die de Engelsche taal leert. Hy ontmoette daar ook de Dalai Lama. Eind October bereikte hij Lhasa en bleef daar tien dagen. Sir George zag een wonder- mooien berg, die bespoeld wordt door de Gele Rivier. Deze berg heet Amnemachus en kan de hoogste van de wereld zijn, of- schoon hy nog nooit wetenschappelyk is gemeten. Hy zegt dat dit de mooiste berg is dien hy ooit zag, geheel met sneeuw bedekt. Hy staat op sommige kaarten aangegeven als een bergketen, maar by is een alleenstaande berg. D1EFSTAL VAN EEN AUTO. T8 Berlijn heeft Maandag de chauffeur Engroweit terechtgestaan wegens diefstal van een auto, die hij in vereeniging met den //artiest" Hope op klaarlichten dag uit de garage van den bankier Friedlander had ontvreemd. De twee dieven tuften met hun buit naar Aken en verkochten daar de auto, die 3 millioen mark nad gekost, voor 600,000 mark aan een Belg. Hope speelde bjj den verkoop voor Friedlander. Engroweit bleef in zyn rol van chauffeur. Toen de Belg, bljj over zijn buitenkansje. E. een flinke fooi in de hand wilde stoppen, belette de pseado-bankier hem dat met de opmerking »ik ben een legenstander van fooieu en betaal mjjn personeel zoo goed, dat ze die niet nooaig hebben." Nadat het O. M. 272 jaar tegeu E had geeischt (de //artiest" is tot dusver door de vlucht den dans ontsprongen) bracht de verdediger in bet midden, dat de toereken- baarheid van zijn client ten zeerste is ver- zwakt door een verwonding, in den oorlog opgedaan. Hy heeft een kartetskogel in de borst gekregen, die vlak voor bet hart zit en elke hartscontractatie meemaakt. Het is een wonder, dat deze man, wiens uit medisch oogpnnt brlangwekkende verwon ding in vaktijdschriften is uiteengezet, nog leeft. Een deskundige bevestigde deze mede- deeling en voegde er by, dat verwijdering van den kogel oudoenlijk is. De rechtbank nam aan, dat bekl. inderdaad weinig bestand was tegen verzoeking en veroordeelde hem tot een zeer genadige straf: voorwaavdeljjk negen maanden ge- vangenisstraf. EEN EENZAAM CANADEES die graag wil trouwen, heeft deD onge- bruikelen weg gevolgd van zich tot den burgemeester van Leicester te wenden met het verzoek, een vrouw voor been te willen uitzoeken. De burgemeester heeft dit in de pers bekend iaten maken en het gevolg is, dat hy reeds 500 brieven gekregen heeft. Daar wordt nu een schifting uit gemaakt voor den Canadees, die te Toronto vertoefc. fly bad er nadruk op gelegd dat hij //geen bakvisch" wilde en dat heeft vrouwen van even beneden de veertig den moed gegeven om mee te dingen. Een brief kwam nit het werkhuis van eeD jonge vrouw, die daar met haar kindje moest bljjven, //omdat" zoo sebreef zij, ffzy geen man, geen thuis, geen kleeren en geen geld had. GERED DOOR EEN KAT. Door het miauwen van een kat werd dezer dagen te Portkcawl in Engeland een gezin van den dood gered. Op een nacht brak er in het buis brand uit. Door bet aan- houdend gemiauw van de kat, werd de vrouw des huizes uit haar slaap gewekt en, de deur van haar slaapkamer openende, be- merkte zij, dat de trap in brand stond. Onmiddellyk wekte zij haar echtgenoot en beide zoons en deze slaagden er in, langs de reeds brandende trap nsar beneden te gaan ofschoon een gedeelte daarvan onder hun voetstappen bezweek. Buiten gekomen maakten zjj alarm, zoodat de braod door de toegesnelde brandweer nog bijtjjds kon worden gebluscbt, zonder al te groote scbade te hebben aangericbt. De ouders der beide jongens werden gered door middel van een ladder die men tegen een raam aer bovenste verdieping plaatste, terwijl ook de kat zonder letsel ontkwam. HAN DELSDU1KBOOT DEUTSCHLAND. De vroegere handelsduikboot Deutscb- land, die tjjdens den oorlog door de Engel sche blokkade Daar Amerika voer en vandaar naar Duitschland terugkeerde, is na den vrede aan Eageland uitgeleverd. Ze is nu aan den meestbiedende voor 200 pd.st. verkocht. ZEEHONDEN EN WALVISSCHEN TREKKEN NOORDELIJKER OP. In het rapport vaD den Amerikaanscben consul te Bergen wordt verklaard, dat bet klimaat van de Noordeljjke Ifszee zich wijzigt. De temperatuur "an het water wordt hooger, en de ijsbergen nemen in grootte en aaDtal af. De zeehonden en de waUisschen vinden dat onaacgenaam en trekken zich nu naar lekkerder-kouder oorden tevug. Op 86 gr. 29 wordt geen ys meer aangetroffen baring kwam er vroeger niet voor, en nu kan mea er school na school vinden. N1EUWE IERSCHE POSTZEGELS. In Engelsche bladen treffsn wij een af- beelding aan van|de nieuwe lersche post- zegels die spoedig znllen uitkomen. Zy zijn doodeenvoudig. Het midden is iage- nomen door een kaart van bet geheele eiland met de zee eromheen, daarboven een half cirkelcormige band met het opschrift /,Eire" (lerland) in Gaelische letterfeekens, beneden in de hoeken reehts en links staat de waarde in cijfers aangegeven en daar- tusscben in een rechten band de muntsoort (shillings of stuivers). EEN VISSCHERSVRLEND. De baarsen in het Ayscoughmeer te Spalding hebben zich volgens de Daily Chronicle zoo aan bun verzorger gewend, dat zjj aan de oppervlakte van het water komen. wanneer hy er met een stok op slaat en het voedsel uit zjjn hand eten. Zij staan hem zelfs toe aan hun neuzen te kotnen. Wanneer hij langs het meer wandelt, zwemmen ze met hem op. De eene zal de andere niet toestaan om mee te eten uit de hand van de verzorger voor- dat hy zijn voile portie heeft gehad. ONDEUGEND GEWEESf. De papegaai was ondeugend geweest en had de baby gebeten. De moeder van de baby was toen zoo boos gewordeD, dat ze bet dier onder het bed in de slaapkamer srneet. 's Avonds kwam de vader thuis en hoor- de wat er gebeurd was. Toen by onder het bed kroop. om den vogel weer te voorschiju te halen, werd hij begroet, met de woorden Hallo, wat beb jjj uitgehaald V SCBOONE HAN DEN. Mevrouw (die er reeds meermalen haar dienstmeisje op gewezen heeft, dat ze haar handen meer moest wasschen)#ik ben bly, dat je nu schoone handeo hebt Marie. Marie: „Ja, ze zyn nu goed sehoon. Maar u had ze eens moeten zien. vooriat ik het gebakte maakte (Nudnik verboden). TER NEUZEN. Huwelijks aangiften. 30 Nov. Jan Cornells de Reus, oud 21 j., jm. en Elisabeth de Putter, oud 19 j., jd. 1 Dec. Jacobus Deii. oud 26 j., jm. en Elske Vrouwkje de Jong, oud 21 j.. jd. Dirk Jan Meijer, oud 21 j., jm. en Cornelia de Klerk, oud 20 j., jd. Cornelis Johannes Meer- tens, oud 21 j., jm. en Janna Cornelia lietei- nolla Michielsen, oud 19 j., jd. Alfred Fran- ciscus de Smit, oud 24 j., jm. en Anna Louisa Pieters, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkuigen. 30 Nov. Enuel Vermeulen, oud--85 j.. jvren Paulina F'.liza de Vos, oud 26 j., jd. Will em Benedictus IMane Blommaart, oud 24 j., jm. en Elisabeth Maria I-Jsebaert, oud 20 j., jd. Geboorten. 26 Nov. Leon Mane, z. van Ndriaan Abraham de Zeeu%v en van Ltninie Maria Geilliefc. 27 Nov. Adriana, d. - 'ni Ja cobus Hamelink en van Mana de Kidder. Maria Cornelia, d. van Abraham Eli a?. Blicc en van Santina .Tanna Dieleman. 1 Dec. Abra ham, z. van Willern Kaifser en van Cathanna Schieman. GEMEEN TER A A D VAN TER NEUZEN. Vergadering van Donderdag 23 Novemoer 1922, des namiddags 2 uur. 10. Wijziging der heffingsverordening op de gemeentclijke inkomstenbelasting. (Vervolg uit het Tweede Blad). De heer HAMELINK geeft te kennen, dat zijne fractie heeft oohgesteld om de wijziging van artikel 3, die op een ongelukkig oogei.bl.de in de verordening gebracht is te schrapper., omda, zij van meeniijg zijn, dat die onbillijk- heden schept tegenover ben, die bij hunne ouders blijven inwonen en daardoor een Chris- tenplicht vervullen, door deels voor hunne ouders te zorgen. Verschillende staaltjes van de onbillijkheid waartoe die bepaling in de toe- passing leidde bebben zij in hunne toelichting aangehaald en die zouden nog met vele te ver- meerderen zijn. Hij wijst er op, dat de rijkswetgever voor- scbrijft, dat geen bevoorrechting in zake van belastingwetgeving mag plaats hebben, en daaruit vloeit voort, dat er ook geen onder- scheid mag gemaakt worden om sommigen zwaarder te treffen. Er is in de verordening scheiding gemaakt tusschen 2 categorien, ge- huwden en ongehuwden, maar bij Iretwijfelt. of verdere onderscheidingen, die alleen een dee! der burgerij treffen, wel reditskracht hebben. De uitvoering van art. 3 gecft aanleuhng tot vele moeilijkhedec voor degenen die het moeten uitvoeren en Van wie men zou mogen veronderstellen, dat zij de bepalingen wel onder de knie hebben. Spreker meent te moeten waarschuwen, om zeer voorzichtig te zijn in het vaststellen del heffingsverordening, daar dit nog de eenige invloed is die de raad op de heffing kan uit- oefer.en, daar, is deze eenmaal vastgesteld, de toepassing is opged"agen aan den inspecteur der directe belastingen, terwijl vroeger, toen de raad ook de aanslagen vaststelde, in bij- zondere gevallen, waarvoor de verordening on- billijk scheen, bij lie! vaststellen van den aan- slag claarmede rekening' kon gehouden worden, en deze een afwijking kon toestaan. Thans ir; dit geheel anders. De verordening wordt nu uitgevoerd door een man, die zich daarbij aan de puntjes houdt. De inspecteur der directe belastingen, die de verordening moot uitvoeren. heeft nu naar aanleiding van het voorstel van sprekers fractie aan de raadsleden een schrijven gezon- den, waarin hij de heffingsregeling verdedigt. Spreker wil dat schrijven niet beoordeelen, maar beschouwt dit toch als een vingerwijzing, dat de raad er rekening mede houden moot, dat de verordening bij de vaststelling goed in el- kaar zit en zij geen aanleiding kan geven tot misbruik. Spreker betoogt voorts, dat de inspecteur zelf niet geheel op de hoogte is van de wor king der verordening. En men zou toch mogen aannemen, dat hij deze wel onder de knie heeft. Hij haalt in zijn chrijven een geval aan van twee zusters die samen wonen. Volgens de bepalingen der verordening zou een harei als hoofd van het gezin moeten zijn aangeslagen en f 500 aftrek moeten bebben, en de andere f 250, maar zij staan thans volgens den in specteur ieder aangeslagen met ,f 250 aftrek voor levensonderhoud. Een bewijs dus, dat do inspecteur zelf de verordening niet kent. En hoe zal het moeten gaan volgens de nieuw voorgestelde bepalingen met de onge huwden die samenwonen, als het hoofd van het gezin niet is aangesjlagen Dan zullen die alien de voile aftrek voor ongehuwden moeten krijgen, want volgens IheU WCmrstc-i woi dt in artikel 5, sub 6 omschreven, dat "an belasting- plichtigen die samen wonen of die in een ge zin wonen slechts een evenredig deel van het bedrag voor levensonderhoud wordt afgetrok- ken. als zij in een gezin leven „waarvan hot hoofd ook aangeslagen is". Is dit laatste niel bet peval, dan zal men van de ongehuwden de A olle korting van f 500 in rekening moeten brengenVolgens de bestaande verordenmg zouden. dh zusters, die spreker zooeven op het oog had te samen f 850 aftrek f 600 voor de 7,lister die hoofd is van het gezin en f 250 voor de andere) moeten genieten. Het bewiist, dat de inspecteur het artikel niet goed in practi.ik brengt. Spreker wil nog op een andere onbillijkheid wijzen, al heeft de inspecteur in zoodanig ge val met de verordening in de hand gelijk. Iemand huwde in do eerste dagen ran de maand Mei. Zijn aangiftebiljet werd toch in- geraild overeenkomstig zijn omstandigheden voor 1 Mei, me't gevolg dat hij, gehuwde, slechts f 167 aftrek voor levensonderhoud kreeg, omdat hij het Vorig jaar deel maakte van een ge^in. waarin hij die aftrek zou heb ben genoten. en voor zijn eigen gezin thans de voile aftrek van /(300 mist. In zoo'n ge val zou de raad rekening houden met deze bij- zondere omstandigheid en er den aanslag naa" !*eg6l6Ti. Het is dus noodig, dat er gezorgd wordt, dat er niet te veel haken en oogen in de verordening zijn. Hij kent iemand die kostwinner is voor zijn moeder, die ziekelijk is en met nog andere kinderen inwoont hij een anderen zoon. Als gevolg daarvan krijgt de eerst genoemde zoon, die voor het gezin zijner moeder zorgt, slechts f 250 aftrek. De raad zou met zoo'n geval zeker rekening houden bij den aanslag. Dan is art. 3 ook zoo schrijnend onbillijk, dat er alle reden is, daarvan af te wijken. Burgemeester en wethouders schrijven nu in hun toelichting, dat zij bezwaar hebben tegen intrekking van art. 3 en dat nu, volgens de nieuwe regeling de dienstboden over het alge- meen buiten de belasting zullen vallen. Spreker wil er op wijzen, dat in de memorie van toe lichting op het voorstel van zvjn fractie wel dienstboden zijn aangehaald, maar dat dit een toeval is. Hij had ook evengoed andere voor- beelden kunnen aanhalen, een verordening moet trouwens ook zoo zijn, dat alle belastingplich- tigen over een kam worden geschoren. Er blijkt echter uit die mededeeling, dat burge meester en wethouders toch zelf gevoeld heb ben, dat die regeling voor de dienstboden niet billijk was. Als er gezinnen zijn, die destijds 4 kinderen op school hadden, docli welke kinderen na de schooljaren wat gaan verdienen, dan zijn hunne inkomsten ook wel noodig, om den in vroegere javen ontstanen achterstand in te halen. Als die kinderen zelf verdienen, beginnen ze ook wel wat andere eischen te stellen, en wordt het leven in die gezinnen wat duurder, terwijl ze toch zelf voor hunne toekomst, met het oog op het zichzelf vestigen, ook wel iets mogen overhouden. Spreker en zijne frafitie zijn van meening, dat men in zulke gevallen toch ook niet alles er tot het uiterste uit moet halen. Dit was de aanleiding van hun voorstel tot schrapping van artikel 3, en wilden zich daar bij hepalen, al hebben zij ook nog over het be drag van den aftrek en den leeftijd voor kin- deraftrek gedacht. Nu hebben burgemeester en wethouders ech ter belangrijke wijzigingen ingediend en die zullen moeten worden besproken zooals ze nu voor ons liggen. Toen spreker het voorstel in handen kreeg, maakte het aanvankelijk op hem een gunstigen indruk, maar hij nader inzicht heeft hij verstomd gestaan, dat het college zoo'n verordening heeft durven voorstellen. Er zijn hier toch ook menschen met meer dan f 10.000 inkomen? Toch wordt er op hen niet gerekend. Voor meer dan f 10.000 is geen betaling aangegeven. Hij wijst voorts nog eens op art. 3, dat men tegen de bedoeling der verordening geen ongehuwden minder dan f 500 zal kunnen af- trekken, indien ze leven in een gezin waarvan het hoofd niet in den hoofdelijken omslag is aangeslagen. Wanneer zoo'n verordening door admin:- stratieve personen in. elkaar gezet wordt, moet men zulke fouten toch zien en spreker acht het buiten de taak van een raadslid, daarop te moeten wijzen. Voor lcinderaftrek wordt denzelfden leeftijd vastgesteld als voor de rijksinkomstenbelas- ting. Daarin zit veel goeds, maar toch zit er in de voorgestelde bepaling een bevoorrech ting van de hoogere inkomens, daar de kinder- aftrek voor de hoogere klassen, hooger loopt dan die van het rijk. Tot een inkomen van f 1800 krijgt men hij het concept minder, maar daar boven meer dan hij het rijk. Bij minder dan f 1400 volgens het concept f 100 en bij het rijk f 121, van 1400f 1500 concept f 110, het rijk f 127, f 1500f 1600 concept f 120. het rijk f 133, f 1600f 1700 concept f 130, het rijk f 139, 1700f 1800 concept f 140, het rijk f 145, f 1800-f 1900 concept f 150, het rijk f 148, f 1900f 2000 concept f 160, het rijk ,fl52, 2000f 2300 'concept 170, het rijk f 164, f 2300—f 2600 concept f 180, het rijk f 176, 2600f 3000 concept f 190, het rijk f 186, boven f 3000 vol gens het concept 200, welk bedrag hij het rijk eerst bij een inkomen an f 3600 wofdt ge geven. De regeling' volgens het concept is dus voor de meergegoeden milder dan de rijksregeling. daar hun aftrek hooger wordt. Daarentegen is de verhoogde leeftijd voor kinderaftrek voor mindergegoeden voor een deel alleen op het oog voordeeliger dan de teg-enwoordige. omdat de kinderen der mindergegoeden er eerder op uit moeten om te gaan verdienen en zij dus al spoedig zelf inkomen hebben, waardcor voor hen die verhoogde leeftijd voor aftrek geen effect meer heeft, omdat dan de aftrek op- houdt, terwijl het bij de meergegoeden vrijwel tot de uitzonderingen zal behooren, dat een kind voor zijn meerderjarigheid in loondienst gaat, daar zij meestal tot aan of boven dien leeftijd studeeren. In de hoogere progressieve aftrek voor dc meergegoeden zit ten slotte ook een nadeel voor de meergegoeden, daar de opbrengst der belasting er door vermindert, hetgeen ten slotte oovzaak is, dat het vermenigvuldigings- cijfer moet worden verhoogd. Ook in ander opzicht strelcken de bepalingen van het concept tot ontlasting van de hoogere inkomens. Tot de inkomens van 3000 is de heffing vrijwel gelijk gebleven, dan is er voor de verschillende klassen eens een gulden voor- deel dan weer nadeel. Maar dan komt er voor de hoogere klassen een aanmerkelijk voordeel. Thans wordt hij een inkomen van f 3000 be- taald, volgens het heffingscijfer f 126,16, vol gens de nieuwe heffing, f 118,20, al- zoo een voordeel van ongeveer f S,bij f 4000 is het voordeel f 18,bij f 5200 f 38,bij f 6000 f 56,bij 6800 f74,hij ,f 7600 fJO—bij f 8000 f 98,—, bij f 8400 f104— bij f 8800 109, bij 9200 f 113,—, bij f 9600 f 114,bij f10.000 flit,—. De hoogere klassen worden dus dubbel ont- last, ten eerste door een lagere heffing en ten tweede door een hoogere kinderaftrek. Hierop moet noodwendig een verhooging voor de min- dere klassen vol gen, wegens de lagere op brengst en daardoor verhooging van het hef- fingspercentage, zooals spreker reeds heeft aangestipt. De raad zoude, om een volledig Deem te kunnen hebben van de werking der voorge stelde verordening, tegenover de nieuwe, moe ten kunnen beschikken over hot kohier, maar dat is nu vrijwel uitgesloten. Spreker wijst er voorts op, dat bij de oude verordening een regelmatige progressie be- stond, maar volgens de voorgestelde regeling is er tusschen de klasse van f 900 tot f 3000 geen progressie, hij noemt dat een reusachtige sprong. In de hoogere klassen wordt weer aan de progressie vastgehouden. Sprekers fractie heeft overwogen tegenvoor- stellen in te dienen, maar dan zouden daar- voor cijfers tegenover de voorstellen van bur gemeester en wethouders moeten kunnen staan en dat is nu vrijwel onmogelijk door gemis van de gegevens. In elk geval meent spreker, dat, al ziet de nieuwe verordening er oppervlakkig besehouwd voor de mindere klassen voordeelig uit wegens de hoogere kinderaftrek tot den meerder- jarigen leeftijd, deze in de praktijk niet voor deelig zal blijken te zijn, wegens de directe ontlasting der hoogere inkomens, en daardoor stijgend vermenigvuldigmgscijfer. Hij zou daarom burgemeester en wethouders willen verzoeken de ingediende verordening nog eens onder de loup te nemen en met andere voorstellen te komen. (Wordt vervolgd). A. C. LENSEN's STOOMVAARTMAAT SCHAFPIJ—TER NEUZEN. ss ARY in lossing te St. Mlcheals. s.s. HELENA in lading de Gulfport Miss voor Buenos Avres. s.s. TERNEUZEN te Ter Neuzen op- gelegd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. DRIE BELANGRIJKE VRAGEN. Worden nier-waarschuwingen begrepen 7 Beseft men het gevaar? Zou het niet verstan- dig zijn om een bewezen weerstandsmethode aan te nemen'.' Rugpijn, duizeligheid, prikkelbaarheid, siape- loosiheid, urinekwalen, zenuwoverspanning, loome dagen en slapelooze nachten, stijve en gezwoilen gewriehten en pijnlijke spieren dat zijn de waarschuwingen. En gevaar volgt spoedig, want verwaarloozing doet emstiger verschijnselen ontstaan als rheumatiek, vor- ming van steen, spit, ischias, graveel, nier- en blaasontstek'Pg. waterzucht en urinezuur-ver- giftiging. De weerstand hangt af van de volkomen filtratie van het bloed door de werkzaamheid der nieren. Alles zou goed gaan, indien de regels van de natuur: gezond verstand, een- voudig voedsei en geregelde gewoonten, werden toegepast. Maar ronduit gezegd, krijgt de na tuur geen voldoende kans. De nieren worden vaak tot de grens van uitputting overspannen, en dan pas denkt men na. Draal niet in twijfel. Vermijd de gevolgen van verwaarloozing. Behoed de nieren rapt Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij versterken de nieren, lenigen de blaas, en hun werking doet de verschijnselen, door verzwakking van deze organen veroOrzaakt, verdwijnen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen (let er op, dat de handteekening van James Foster op de doos voorkomt), zijn te Ter Neuzen verkrijg baar bij Wed. A. van OverbeekeLeunis, A f 1,75 per doos. 36 r'iT~-nmr «rr »TVK~nn-n-irrr"r.i -nrfrnrr- iHiHiT'Tn/'T"v INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Rcdactie.) Aan de landbouwers van Zeeuwsch-VTaanderen. Middels dezen wilien wij Uw aandacht ves tigen op den grooten nood, welke in Duitsch land geleden wordt. De komende winter zal voor onze Oostelijke buren verschrikkelijker zijn dan zij gedurende en na den oorlog hadden en het spook van den honger waart er, vooral in de steden rond. De Centrale Groep Bilthoven,; Beetslaan 7, te Bilthoven heeft zich het lot van die ongeluklcigen aangetrokken en roept daartoe Uw steun in. Wij houden n.l. in geheel Nederland een in zameling van veldproclucten, aardappelen enz. om den nood te lenigen. De oogst is hier ruim geweest en steilig zult gij niet achterhiijven om wat van Uw aardappelen enz. af te staan. De toestand in ons land is ook niet rooskleu- rig maar ten opzichte van de Duitsehers, leven wij nog in weelde. En daarom als een dezer dagen iemand U zal komen vragen iets af te staan voor die ongelukkigen geeft dan, geeft met milde hand en bedenkt dat het nu meer dan ooit plezieriger is te geven dan te ont vangen. Als ieder wat geeft, gaat er uit ieder dorp weldra een wagon vol weg. Maakt het ons makkelijk dit liefdewerk te doen. Voor de Centrale Groep Bilthoven, PIERRE H. DEN TONKELAAR, Adj.-Seer. Afd. D. O. V- WEERBER1CBT van 8 Dec. 1922. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 769,9 Biarritz. Laagste barometerstand 751.1 Memel. Verwachting tot den avond van 9 Dec.: Meest matige, later amemende Noorde- lijke tot Westelijke wind, aiwisselende be- wolking, weinig of geen neerslag, overdag zachter. SCHEEPVAARTBEWEG1NG. 6 December. Eng. s.s. Isabel Harrison, 3421 M3., Idolen, van Hull voor Gent. Eng. s.s. Tod Head, 913 M3., ledig, van Duinkerken voor Gent. Eng. s.s. River Tees, 2120 M3., ledig, van Gent naar Great Yarmouth. Eng. s.s. Northgrag, 2065 M3., kolen, van Boston voor Gent. Eng. s.s. Clan Kenneth, 14432 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Newport Mon. Eng. s.s. Sheaffield, 4337 M3„ ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Madame Dorette, 2248 M3., ledig, van Gent naar Kingslynn. Spaansch s.s. Nadia, 1555 M3., ledig, van Ter Neuzen naar Antwerpen. Eng. s.s. Gala, 2826 M3., stukgoed, van Leith voor Gent. 7 December. Noorsch s.s. Hansgude, 3673 M3., cokes, van Swansea voor Gent. Amerik. s.s. West Munham, 17453 M3., rest-lading, van Havre voor Gent. Eng. s.s. Fernande, 3711 M3., kolen. van Goole voor Gent. Eng. s.s. Grangewood, 4454 M3., kolen, van Methil voor Gent. Eng. s.s. Nesta Wiiliams, 1385 M3„ kolen, van Goole voor Gent. Ned. s.s. Sint Philipsland, 6445 M3:, kolen, van New-Castle voor Sluiskil. Eng. s.s. Wollaton, 1388 M3., kolen, van Kingslynn voor Gent. Noorsch s.s. Frost, 2737 M3„ kolen, van New-Castle voor Gent.- Eng. s.s. Horden^ 7576 M3., kolen, van New-Castle voor Gent. Eng. s.s. Derwent, 2349 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Calder, 2005 M3., stukgoed, van Goole voor Gent. Eng. s.s. Blackcock, 1393 M3., stukgoed, van GentTer Neuzen naar Londen. Eng. s.s. Falcon, 1910 M3., stukgoed, Van Londen voor Gent. Belg. s.s. Marcel, 3611 M3„ ledig, van Gent naar Hull. Noorsch s.s. Stcnd, 2228 M3„ ledig, van Gent naar Boston. Nederl. s.s. Kralingen, 3906 M3., ledig, van Gent naar Barry Roads. Nederl. s.s. Witte Zee, 7451 M3„ ledig, van Gent naar New-Castle. Eng. s.s. Horsferry, 5189 M3„ ledig. van Sluiskil naar Leith. Gricksch s.s. Grysallis, 1290 M3., fos- faat, van Gent naar Inverness. Eng. s.s. Tod Head, 913 M3„ fosfaal, van Gent naar Methil. Eng. s.s. Durley Hill, 2044 M3., ledig, van Gent naar Kingslynn. Eng. s.s. Spanker, 5307 M3., ledig, van Gent naar New-Castle. Van 6 tot 7 December zijn langs de Oost- sluis alhier 28 binnenvaartuigen op- en 37 afgeschut; langs de Middensluis 14 op- en 33 afgeschut; langs de WeStsluis 11 op- en 12 afgeschut.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2