ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVEBTENTIE6LAD VOOR ZEEUWSCH VLAANDEREN. biTiTenTaTd; No. 7386. Woensdag 6 December 1922. 70e Jaargang. SIT 2J0QDL0TTIG GEHIIM, BINNENLAND. FEtlHETOM, TWEEDE KAMER. Vergadenng van Dinsdag. Behandeling wijziging L. O.-wet: De Voorzitter stelt voor, de wijziging van de Lageronderwijswet te behandelen onmiddel lijk na de begrooting van binnenlandsche zaken, doch niet voor Vrijdagmiddag. Met het oog op de noodzakelijkheid van bestudeering van de belangrijke wijzigingen aangebracht bij de memorie van antwoord, stelt de heer Dresselhuys (v.-b.) voor, de behandeling uit te stellen tot na het Kerst- reces. Dit voorstel wordt gesteund door de hee- ren Ketelaar (v.-d.), Gerhard (s.-d.) en K. ter Laan (s.-d.). De heer Nolens (r.-k.) stelt voor, Dins dag met de behandeling te beginnen, welk voorstel de voorzitter overneemt. De heer Dresselhuys trekt zijn voorstel in, dat wordt overgenomen door den heer K. ter Laan, maar verworpen wordt met 62 tegen 28 stemmen, waarna het voorstel van den Voorzitter is aangenomen. De heer Wijnkoop (comm.) vraagt verlof tot het houden van een interpellate over de houding van de regeering ten aanzien van het congres voor den vrede van het Inter- nationaal Vakverbond. Op het voorstel zal morgen worden beslist. Het ontwerp betreffende de bezuiniging op de militaire rechtspraak wordt aangeno men met 88 tegen 1 stem. De suppletoire begrooting op hoofdstuk II in verband met de afschaffing van den portvrijdom wordt verworpen met 51 tegen 37 stemmen. Andere suppletoire ,begrootin- gen terzelfde zake zijn van de agenda af- gevoerd. Voortgegaan wordt met de behandeling van de begrooting van waterstaat. DE ARBEIDSWET. De Minister van Arbeid heeft het voor- ontwerp van een werktijdenbesluit voor fabrieken of werkplaatsen bij den Hoo- gifen Raad van Arbeid aanhangig gemaakt. Nu, tengevolge van de herziening der Arbeidswet 1919, de normale werktijd in fabrieken of werkplaatsen is gesteld op 8,5 uur per dag en 48 uren per week, dient het vigeerende werktijdenbesluit op tal van plaatsen te worden herzien, om aan dien nieuwen toestand aanpassing te kunnen vinden. Waar voorts ter gelegenheid van de bewuste wetswijziging de bewegings- vrijheid, welke artikel 25 bedoelt, aan de Industrie te waarborgen, eenigszins is verruimd, dienen de op dit punt vroeger vastgestelde voorschriften van het werktij denbesluit ook daarmede in overeenstem- ming te worden gebracht. Een en ander gaf aanleiding tot een be langrijke omwerking van sommige bepa- lingen; er is echter naar gestreefd, de techniek van het bestaande besluit zoo- veef mogelijk intact te laten en deze slechts dan voor een herziening in aanmerking te brengen, wanneer de praktijk daarvan bezwaren had leeren kennen, of herzie ning tengevolge van nieuw aangebrachte veranderingen noodzakelijk bleek. We laten hier het vocrnaamete van de artikelen voor toelichting volgen: In artikel 3 is ondtr d een geheel nieu- we bepaling ontworpen in verband met de eigenaardige bedrijfsbehoefte voor in- richtingen, die in de groote steden hier te fande voorkomen en waar men nagenoeg uitsluitend ten behoeve van hotels, re- taurants, ooopcratieve en centrafe keukens zich onledig houdt met het schoonmakeo of schillen van aardappelen en groente Des Zaterdags dienen in deze inrichting.n Meer dood dan levend van, schrik sta- melde de jonge vrouw: Dus ge veronderstelt, Manon Ik veronderstel, of liever gezegd lk weet zeker, dat een bende bandieten hier niet ver vandaan verborgen is. Het is niet voor niets dat de ruinen in een kwaden reuk staanVan tijd tot tijid hocrt) men spreken van een moord of een diefstal en altijd blijft de misdaad ongestraft, tenzij men een onschuldige veroordeelt, zooals met mijnheer Remain 't geval is en zooals het wel met meer he(t geval) zal zijn. Ik herinner mij te hebben hooren zeggen, mevrouw, dat bandieten, die een bende vormen, een onderling herkenningsteeken hebben en ik getoof zeker, dat we hier zoo'n herkenningsteeken bezitten met dien rooden steen met het arendje. Ik ben overtuigd, dat het een teeken van Onzen Lieven Heer is, dat Hij de bandieten daar heeft laten neerleggen. Wieiweet of het uur der vergelding voor de moordenaars niet spoedig zaf slaan. Als we niets doen, zullen ze ons zeker dooden, maar als we de ju- stitie met die vondst in kennis stellen, zal zij, hoe blind en kreupef ze ook is, toch wel "het nest van de bandieten weten te te vinden. Wat denkt mevrouw van mijn redeneering? Ik denk, dat Lenore, die zoo bleek was als een doek, trachttle tevergeefs verder te gaan. Een waas kwam haar voor de oogen en haar ook de bestellingen voor den Zondag tc worden uitgevocrd, zoodat het onmoge- lijk is, in deze bedrijven een rijen Za- terdagmiddag te handhaven. Inmiddels is in het belang van het betrokkeh perso- neef een vervangende \rije middag op een der undtre werkdagen van de week of vrije Maandagochterid vocrgeschreven. Het tweede lid is nieuw en een gevolg van de tijdens de werking van het vigee rende werktijdenbesluit gebleken noodza kelijkheid, om aan de speciale toestanden in gemeenten, waar weekmarKten worden gehouden, tegemoet te komen en het uoodige vtrhand te blijven behouden tus schen de eischen der Arbeidswet en de behoefte der individueef in die gemeenten uitgeoefende n ijverheidsbecnjven, die rechtstreeks door het marktvertier worden beinvloed. Door de vocrgestdde bepaling wordt tusschen deze belangen volkomen overeen- stemming bereikt, terwijl het genot van den vrijen middag per week voor het be- trokken personeel volledig gewaarborgd blijft. Artikel 5 brengt de nieuwe bepaling, dat een man gedurende ten hoogste 10 uur per dag en op Zaterdag tussehen 1 en 6 uur nam. arbeid mag verrichten, doch niet fanger dan 48 uur per week. De regeling, neergelegd in artikel 14 alinea 3, maakt het mogelijk, dat de nor male werktijdenregeling voor een man in een stagerij en in een poelierderij gedu rende ten hoogste 2 dagen per week wordt overschreden, en wel tot uiterlijki 11 uur per dag. De werktijd moet op die dagen gelegen zijn tusschen 5 uur des voormid- dags en 9 uur des namiddags. Artikel 22 (eonfectiezaken) is vocrtge- komen uit het bestaande artikel 18, doch uitgebreid met een nieuw tweede lid. waarbij, in verband met de gebleken nood zakelijkheid, dat coupeurs des Zaterdags- middags gelegenheid verkrijgen, hun dien- sten te bewijzen, waar juist de kleeding- verkoop in verschillende plaatsen op Za terdag drukker is dan op andere dagen der week, bepaald wordt, dat, wie Za terdags tusschen 1 enr 6 uur n.m. in een kleermakcrswerkplaats arbeid verricht, in die week tenminste op een werkdag na 1 uur nam. of wel voor Maandagmiddag half een geen arbeid mag verrichten. De tot dusver gevolgde praktijk om krach- tens art. 28 der Arbeidswet 1919 toe te staan, dat in maat-confectiezaken de cou peurs op een van de drie -Zaterdagen aanwezig waren, is niet doelmatig geble ken. Wanneer op Zaterdag gelegenheid wordt gegeven, om kleeding te doen aan- meten of te passen, is daarvan het natuur- lijk gevolg, dat zeer velen juist dien mid dag hiervoor uitkiezen. Dientengevolge staat men voor de keus van een vofstrekt verbod of van vofledige gelegenheid te werken. Een vofstrekt verbod druischt te zeer in tegen de belangen van een groot deel van het publiek, dat' alleen op Za terdag gelegenheid heeft voor zulke in- koopen en bestellingen. In het derde lid wcrdi bepaald, dat een man in een kleermakcrswerkplaats de eer- ste vijf werkdagen der week, tusschen 6 en 8 uur n.m., mag maatnemen en passen en ook andere coupeurswerkzaamheden verrichten, mits zoodanige werkzaamheden daar niet des Zaterdagsmiddags na 1 uur worden verricht. Deze bepaling is opge- nornen met het oog op de in sommige stre- ken des lands gebruikelijke gewoonte der bevolking, om na afloop der gewone dag- taak kfeedinginkoopen te doen en daartoe nimmer den vrijen Zaterdagmiddag te be- zigen. Met het oog hierop is de toegela- ten avondarbeid voor coupeurs alleen tot de eerste vijf werkdagen beperkt gelaten. hoofd zonk op de borst. Toen vie! ze in zwijm. De bewusteloosheid duurde geruimen tijd en toen het eindelijkl aan de goede zorgen van Manon gelukt was de mees teres weer bij te brengen, voelde me vrouw De CtrisoHes zich als gebroken. Zij onderfcrak de klaagtonen en jammer- klachten van Manon met een handbewe- ging en vroeg: Wat hebt ge met het steentjje ge- daan, dat in het paviljoen gevonden is? Hier is het mevrouw. De oude reikte het voorwerp mef een trek van afkeer op het gelaat over en Le nore sfoot 't onmiddellijk weg in een lade van het schrijfbureau. Toen vroegj zij: Ben ik de eenige Manon, die ge er over gesproken hebt? Beslist de eenige mevrouw. Zoodra ik het ding gevonden heb, ben ik naar u toe gesneld. Wefnu, Manon, dan verzoek ik j dringend er met niemand verder over te spreken. Wij mpeten ook indirect, niets laten blijken van hetgeen ons bekend is. Het zal toch al een moeilijke strijd zijn tegen die onzichtbaren te vechten; dus wij moeten dubbel voorzichtig zijn. Ik zal onmiddellijk handelen. Mevrouw kan op mij rekenen, zeide de oude, terwijl ze ue, blanke hand van haar meesteres eerbiedig en deelnemend kuste. Ik heb er hoop op, dat dit de weg wordt om mijnheer Romain vrijf te krij- gen. Mevrouw, rust eerst eens uit van de vermoeienis en de inspanning; ik zie, dat ge zeer ontdaan en opgewonden zijt. Later kunt ge met frisschen moed beginnen. Instede van dien raad van Manon op te volgen, toen de oude getrouwe zich ver- wijderd had, gaf Lenore zich aan de wan- GEEN ONDERW1 jR .1N BOKSEN EN WORSTa.EN. Door de ereeniging lot bevordering van net Gymnastiek-onddwijs ii' Nederland, de Vereeniging van R. K. leeraren in de lich. opv. in Nederl. (leeraren aari gymnasia, middelbare schcjlen, kweekscholeu en op- leidingsinstituteh) is ten adres aan den Minister Van" Onderwijs gezonden waarin wordt verzt cht boksen en worstelen uit het exdroenprograuma voor de middelbare acte tichamenlijke eiening te lichten, wijl beide vormen niet in een stelsel van lichamenlijke opvoeding thuis behooren. l:it\!oer:ng XlT de pensioen- WETTEN. Het bestuar van den Nederl. Bond van gemeente-arnbknaren heeft op een audien- ne bij den Minister van Financien aange- drongen op spoedige vastst^Uing van de tarieven v.air inkoop'van dienstjaren voor pensioen. Deze tarieven zijn nog steeds niet bekend. en de aanvraag tot inkoop, vergezela van de verklaring, dat een deel van de verschuldigde inkoopsom op den ambtenaar verhaald kan'wbrden, moet vo6r 1 Januari a.s. geschieden. "De Minister heeft tneegedeeld, dat ten gevolge van gemaakte opnrerkingen de reeds in overweging genomen tarieven wiskundig worden mderzocht, zoodat nog niet met zekerheid is te zeggen, wanneer ze zullen worden vastgesteld. Hij zegde echter toe, deze aangelegenheid zooveel mogelijk te bespoedigen. Voorts were, teneinde uniforme uitvoe- ring van de pensioenwet to verzekeren, ver- zocht, alle beslissingen van den pensioen- raad van regeeringswege bekend te maken, zoodat alle gemeentebesturen en de orga- nisaties van belanghebbenden daarvan kun nen kennis nemen. Ernstige overweging van dit verzoek werd ntede toegezegd. EEN NIEUWE PARTIJ. Dezer dagen heeft te Amsterdam een vergadering plaats gehad van belangheb benden ter bespreking van de voortzet- ting van de actie voor onafhankeMjk-cul- tureele politiek. Besloten werd, te begin nen met het vormen van een fosse crgani- satie onder leiding van een centraal co- rnite. In verschillende plaatsen zullen co- mite's worden gevcrmd. Voorts zal wor den getracht een overzicht te krijgen van het ^antai belangstellenden in den lande. De bespreking van een binnenkcrt uit te geven manifest leidde tot de conclusie, dat geen gedetailteerd program zal wor den vastgesteld, doch dat in enkele pun- ten de richtiijnen van het streven duidelijk zullen worden vastgelegd. Met algemeene stemmen werd besloten aan de verkiezingen in 1923 deel te ne men. De groote meierderheid wilde er niet van weten, de lijsten te verbinden met die van andere partijen. DE OOUDCLAUSULE. Naar de Tel. verneemt, is in de Zater dag gehouden algemeene vergaderiug van de Broederschap van Notarissen besloten de zg. goudcfausule niet op te nemen in notarieele acten. DE HERZIENING DER SOCiALE VERZEKER1NG. De Minister van Arbeid heeft een sche- pen van wetswijzigingen tot een algeheele herziening der bestaande sociale yerzeke- ring, om advies aan den hoogen Raad van Arbeid toegezonden. De punten, waarover advies wordt ge- vraagd, betreffen o.a. de volgende onder- werpen, die uitvoerig worden toegelicht: uitbreiding der verplichte sociale verze- keringen tot alle personen in dienstbetrek- king tegen loon; het brengen van ongevallen van langer duur onder de ziektewet, en dan niet al leen de geldelijke schadeloosstelling, maar ook de ziekteverzorging; eenheidsrenten inpaats van individueele rentebepaling met afschaffing van zegel- plakking; individueele ziekteverzekering inplaats van collectieve verzekering; het opdragen der verzekering aan over- heidsorganen of aan organisaties van .verk- gevers en werknemers. In de toelichting wordt aan de hand van deze onderwerpen speciaal gewezen op de vereenvoudiging, en op de bezuiniging, waardoor o.a. de 3,5 millioen voor admini- stratiekosten der ongevallen verzekering kan worden bespaard. De eenheidsrente zou op 3 per w. als ouderdomsrente en op 4 p. w. als invali- diteits- en weduwen- en weezenrente gesteld worden. Voor de werkgevers zou dit beteekenen het vervallen van het zegelsplakken op rentekaarten, waardoor aan het groote leger van ambtenaren aan de Raden van Arbeid geen behoefte meer zou bestaan, wat een besparing van 3 millioen zou geven. Bij uitvoering der verzekering door be- drijfsvereenigingen zou men daarnaast met een 12 a 15 Raden \fon Arbeid kunnen vol- staan. Het zou het eind beteekenen van_een zeer groot aantal ziekengeld uitkeerende kassen. DE TOESTAND. Met de afdoening van de Iersche wets- ontwerpen doer het Britsche parlement, op welke de Koning elk oogenblik zijne goed- keuring kan verfeenen, is de nieuwe Ier sche Vrijstaat officieef geboren, schrijft de N. R. Crt. Een paradoxafe loop van de politieke zaken heeft gewHd dat een conservatieve Engefsche regeering het „borefingske", door haren leider Bonar Law, wiens naam de vrijheidlievende leren zoo lang met smaadheid overladen had- den, ten doop faat houden en dat de Va- lera, de man die in de donkerste dagen van den Ierschen vriiheidsoorfog den goeden strijd feek te strijden en toen stellig ge- noegen genomen zou hebben met wat Ierfand nu bereikt heeft, als een kwade fee bij de wieg staat, om den jonggebo- rene zijn vfoek mee te geven. Zijn aanhan- gers zijn intusschen steeds meert uit ef- kaar geslagen en gedund, door de ge- vangenneming van O'Malley, Hales, Hum phrey Murphey, en Me Kilroy hebben de benden in Dublin, Cork, Kerry en Mayo hun beste voorvechters verioren en de Valera zelf zal spoedig, dood of levend, den vruchteloozen strijd van ridder van de droevige figuur moeten staken. Zonder steun van de bevolking biedt de strijd van den kleinen hoop van fanatieke in- tellectueelen niet de minste kanS en alle proclamaties van de „Iersche republiek" ten spijt, steunen de leren in hun over- groote meerderheid thans het wettig ge- zag te Dublin. Het wanhopige plan van de Vafera om de vocrloopige regeering en de feden van de Dail, die voor het trac- taat met Engeland zijn, te ontvoeren, is bijtijds ontdekt en alles wat nu nog te verwachten is, zijn eenige stuipachtige po- gingen voor het verzet voorgoed ineen- zakt. Ongefukkig is de verwoesting die in den korten burgeroorlog na de ondertee- kening van het tractaat aangericht is, reeds grooter dan in de jaren van guerilla met de Koninklijke Iersche politie en de black and tans. Een gelukkig voorteeken voor den nieu wen Ierschen Vrijstaat is dat het conflict met Ulster gaandeweg zoozeergeluwdis dat men al geruimen tijd van geen grenskwesties en van geen godsdienstvervolgingen te Bel fast meer gehocrd heeft. Nu de conserva tieve regeering van Bonar Law zelf de hoop over. Zelfs aan Manon had de jonge i vrouw niet het vreeselijke durven vertel- j fen, dat zij doorgrond had. Haar vader, de markies De ViUandrv, was wel een roover en een tnoordenaar, de aanvoerder van een troep bandieten. Het feed bij Lenore 'geen twijfel meer. Om zich. meester te maken van den schitterenden diamant uit den oven van Romain was hij in het kasteel doorgedrom gen, met behufp van valsche sleutels en van een handlanger vermoedelijk. Waarom zou hij dan ook niet het kasteel binnengedrongen zijn om Alexandre Narjac te vermoorden? Als hij het niet geweest is, dan is het toch zeker een van zijn bende, zeide Leno re huiverend vati ontsteltenis en, van af keer. Maar dan moet hij de draden in han- den gehad hebben. O, Romain, Romain, nu ben ik geheel ontwapendIk kan niets voor u doen, nu! Mag ik mijn vader opof- feren? Hoe diep mijn verachting ook voor hem is, mag ik niet vergeten, dat ik plich- ten tegenover hem heb. Ja, maar ik heb ook plichten^ heihge plichten tegenover mijn echtgenoot en mijn kind. O, wat moet ik doen? Wien moet ik verfaten? Wien vtrraden? Een hevige strijd was het, dien de on- gdukkige met zichzelf strecd. Ze moest kiezen; haar echtgenoot devenslang in de gevangenis of haar vader. naar het schavot. De kamenier, die door Arendshoofd in dienst gesteld is van zijn dodder, die even- wef aliesbehalve gesteld is opi die hujp, foerde en spionnetrde voortdurend in en nabij de kamer van haar meesteres. Arendshoofd had in zijn misdadige loop- baan meermalen gelegenheid gehad zich te overtuigen Van de macht, die ihij in dit nieuwe regeling voor Zuid-Ierland tot wet heeft helpen verheffen, zullen de unionis- ten in het Noorden vocrgoed hebben inge- zien. dat de toekomst van Noord en Zuid in een vreedzame samenwerking ligt. Bei de deelen des lands het industrieele Noor den en het agrarische Zuiden, hebben el- kaar in het belang van hun oeconomische ontwikkeling noodig. Hoeveel tijd er noo- dig zal zijn om een nauwere aaneensljuiting tusschen Noord en Zuid tot stand te bren gen, is moeilijk te voorspellen. Maar gelet op de groote gebeurtenis (die men nog eenige jaren geleden als een niet te vcr- wezeniijken wonder zou beschouwd heb ben) dat aan den strijd van zes eeuwen tusschen Engeland en Ierland een einde is gekomen en rekening houdende met het feit, dat in dien strijd ook godsdjenstige verschillen en geschillen zoo lang een sterk verbitterd element zijn geweest, ge weest, gelijk in den strijd tusschen Noord en Zuid, mag men er niet aan wanhopen dat het op den duur toch nog tot zulk een aaneensfuiting zal komen. DE CRISIS IN GRIEKENLAND. Drie gearresteerde generaals in vrijheid gesteld. De Grieksche generaals Pallis, Exadak- rylos en Valerias, die verleden week werden gearresteerd, zijn Maandag wegens onvol- doende bewijs in vrijheid gesteld. Prins Andreas is met zijn gemalin aan boord van een Britschen kruiser via Korfoe naar Brindisi vertrokken. ECHTGENOOTEN GEVRAAGD. Volgens een telegram uit Konstantinopel zoeken de Nationalisten mannen voor de honderd-en-vijftig vrouwen van den vroe- geren Sultan, die nu door de regeering on- dersteund worden. De dames worden alien beschreven als aangenaam van uiterlijk. Zij zijn van 17 tot 35 jaar oud. op'zicht bezat en toen hij zag welken in- vloed al dadelijk reeds hij op zijn dochter j uitoefende met die macht, besloot hij er onmiddellijk partij van te rekken. Hij bleef haar scherp aanEiea en bevah Slaap. Ik wil het De ongelukkige Lenore begreep weljt ge- vaar ba&r bedreigde en dat zij dadelijk willoos zou zijn overgeleverd aan zijn macht en het geheim van de diamanten zou verraden. Neen.. neen.. ik wil.. niet, stainel- de ze met zwakke stem. Maar reeds vielen haar oogen toe voor den vlammenden blik van Arendshoofd. Met een laatste poging zich te verzetten tegen dien ijzeren wil riep zij: Help, en toen bleef zij onbeweeglijk in den stoel liggen. Lent re was in hvpnotischen slaap en A rend noofd zou ha; r kunnen laten zeg gen wat hij wilde. II. Wanneer de m; rkies niet zoo geheel en ai in beslag genomen was geweest door het tooneel met zijn dochter, zou hij op zijn gang naar het paviljoen, de bladiren van de struiken, die het pad begrensden, onnatuurlijk hebben zien bewegen. Een man, die De Villandry al sedtrt ver- scheidene uren op de voet volgde en ga- desfoeg, bevond zich daar, tusschen die struiken. Toen de markies het prrk door het hek was binnengekomen, had hij zich aan de andere zijde over het hek toegang ver- schaft, vocrzichtig afs een niL r ker can beroep. Toen hij De Villandry met Le nore het paviljoen had zien binnengaan, TER NEUZEN, 6 Dec. 1922. POST EN TELEGRAFIE. De surnumerair der posterijen en tele- grafie J. A. Solleveld van Ter Neuzen, is overgeplaatst van de post- en telegraaf- school te Rotterdam naar het post- en tele- graafkantoor te Vlissingen. GEREF. KERK. Te Oostburg is beroepen de heer W. Moene, cand. te Leiden. LIJST VAN ONBESTELBARE BRIEVEN EN BRIEFKAARTEN, VAN WELKE DE AFZENDERS ONBEKEND ZIJN. Terug ontvangen in de 2e helft der maand November 1922, op het Post- en TeTegraafkantoor te Ter Neuzen- Brieven Binnenland Directeur Rijksstichtingen, Ermelo. Brieven Buitenland Monsieur Marcel, Bruxelles. OPGAVE van nieuwe telefoonaansluitingen over de maand November. Ter Neuzen: No. 221. J. de Haasvan Dijke, Vloos- wijkstraat. Sluiskil No. 3. F. de Ruijter, landbouwer. No. 17. P. van Cadsand. Koewacht: No. 7. Hanzebank. N.V. ALGEMEENE zeeuwsche ELECTR1CITEITSMA ATSCH APPIJ. Op de buitengewone vergadering van aandeelhouders der Alg. Zeeuwsche Elec- triciteits Maatschappij (A.Z.E.M.) te Mid- delburg werden de voorstellen van com- missarissen en directie tot wijziging der statu ten aangenomen. had hij zich zoodanig opgesteld, dat hij alles wat binnen voorviel, kon waarne- men. De deur was terdege door den markies gesbten, maar de onbekende had spoedig oemerkt dat een der naar buiten openslaande vensters van het pavitioen los was en met een enketen ruk geopend kon worden. Bij die ontdekking speelde een glim- lach van voldoening om zijn hppen. Verbergen door de wijnranken, die het venster omzoc^mden, kon hij, als zetr be- fangstellend toeschouwer, waarjtemen wat daarbinnen voorviel. Gedurende eenige minuten heersehte een diepe stilte in het gebouwtje. Arends hoofd wilde zich overtuigen, dat zijn doch ter sf'ep en da; rtoe nam hij haar scherp waar. Weldra bevestigde haar geregelde adem- haling hem, dat zij onbewust was van het geen er om hatr neen voorviel. Nu maakte de bandiet aanstalten zijn plan ten uitvoer te trengen. Door kort in- gekleede vragen zou hij haar ppecies de pfek Jaten beschrijven, waar het gewich- tige document voor de vervaardiging der kunstmatige diamanten lag. Langzaaan stelde hij de volgende korte zinnen: Slaapt ge?;.... Ja?... Welnu dan be- veef ik u vPbtseling hieldde bandiet op met vra gen. Een spotlach had hem onverwachts in de ooren gekbnken. Arendshoofd snelde met een sprong naar de dei r, maar het gevaar kwam van den andtren kant, want het venster werd opengerukt en, als uit den grond ver- rezen, stond vocr den roover een lange gestalte, die hem een enkelf woord toe- riep: EU'endeling. CO U RANT Werktijden-be.sluit voor fabrieken or werkplaatsen. Arbeid op Zaterdagmiddag. Arbeit'. langer dan 8G uur per dag. Arbeid in eonfectiezaken. Een streep door Be rekeninc. (Wordt vervolgd).

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1