Iahdbouwberichtew. SPORT. 6EMENBDE BERICHTEN. er niru Baltazzi was de dandy van de partij. Laatst ontmoette ik hem in het hotel Crii- fon te Parijs, waar wij gezellig koutJen over de dagen van weleer en de toekomst wm Griekenland. Hij was een bekwaam diplomaat, maar hij was ook een echte „bon vivant" en een geboren speler. EEN VLAAMSCHE HOOGESCHOOL. In de oplossing van het nog altijd han- gende vraagstuk der Vlaamsche hooge- schoof begint nu toch eenig schot te ko men. De Belgische Kamer heeft een aan- vang gemaakt met de stemmingen oyer de erschillende voorsteilen. Het voor- stef van de trontpartij tot algeheele yer- vlaamsching van de universiteit te Gent kreeg sfechts 3 stemmen, het voorstel- Mevsmans tot oprichting van een Vlaam sche hoogeschool te Aritwerpen werd met 109 tegen 65 stemmen en 6 onthoudingen verworpen. Hierop was het ontwerp-van Cauwdaert, tot geleidelijke vervlaam- sching van Gent aan de orde, maar de verdere behandeling werd uitgesteld met het oog op een amendement-Hellfeputte, om in art. 1 ook nog te bepalen, dat het gebruik van de Fransdhe taal aan de Vlaamsche universiteit te Gent volgens zekere bepalingen zal worden geregeid. Dit artikef schrijft overigens voor, dat de voertaal van het hooger onderwijs voortaan het Fransch zal zijn aan de rijks- universiteit te Luik en het Nederlandsch aan die te Gent. Het is rumoerig en zelfs hei'tig toegegaan in de Karnes maar nu acht men toch zeker, dat de vervlaam- sching er door komt, met dien verstande, oat de technische hoogescholen verdub- beld zullen worden, m.a.w. dat1 er naast de Fransche, Vfaainsche colleges koinen, terwijf tie universitaire faculteiten geleide- fijk vervlaamscht zullen worden, doch met behoud van geiegenheid voor Fransche cursussen en met de verp'ichting voor de leerlingen 9m bij het verlaten van de universiteit het bewijs te leveren, dat zij de Fransche taal machtig zijn. DE M1SHANDELING DER RUSSISCHE VL1EGERS IN BESSARAB1E. Het Russisch telegraafagentschap nieldt, dat in het begin van de maand Juni een Russische leider van een vliegerafdeeling alsmede andere aviateurs in Bessarabie een noodlanding moesten maken. Aangezien de machine niet meer kon opstijgen wegens een defect, staken zij het toestel in brand. Zij werden daarop door de bevolking aangeval- len en ernstig mishandeld en werden ver- volgens in een kamp geinterneerd. In officieele Russische telegrainmen wordt deze gebeurtenis als een schcnding van de overeenkomst van Geneve be- schouwd. In een Russische nota aan de Roemeenschc regeering wordt vrijlating de; gevangenen geeischt. DE GESPREKKEN TUSSCHEN DEOUDE EN DE NIEUWE WERELD. Amerikaansche experts op het gebied van draadlooze telefonie zijn van meening, dat thans geen bovenmenschelijke inspan- meer noodig is om zulke gesprekken tusschen de Oude en de Nieuwe Wereld mogelijk te maken. Gemeld wordt, dat ver- leden Zondag te Croydon nabij Londen en te Holyhead in de lersche Zee een concert te New-York gegeven en een preek aldaar gehouden, gehoord werden. De beste ama teurs werden gewaarschuwd om Donder- dagnacht te half twee te luisteren naar een rede, die Selfridge Vrijdagavond half negen Amerikaanschen tijd te New-York zal houden. SCHOOL AFGEBRAND IN GEORGIA. Woensdag is te Covington een school- gebouw afgebrand. Vijf en dertig kinderen zijn in de vlammen omgekomen, terwijl wel- licht ook nog een onderwijzer tot de slacht- offers behoort. Van twaalf nog vermiste kinderen heeft men nog drie verkoolde lijken van onder de puinhoopen vandaan gehaald. DE ACHTUREN-DAG. Het Katholieke Belgische Kamerlid Hou- siaux heeft een wetsontwerp ingediend. strekkende de wet op den acht-urigen ar- beidsdag gedurende vijf jaren op te schor- ten. Hij wordt door den liberalen afgevaar- digde Strauss gesteund. TEGEN OVERDAAD EN LUXE. Het Pruisisch departement van binnen- landsche zaken heeft gelast, dat geen the- dansants meer mogen plaats hebben. Ook in „bars" en dergelijke gelegenheden wordt het dansen en andere amusementen ver- boden. Een extra-belasting wordt door de ge- meente Berlijn geheven van de overdadige verteringen in cafe's. Elke maand wordt het bedrag dezer belasting opnieuw vastgesteld. De belasting bedraagt nu 25 mark voor elke 100 mark boven het vastgestelde belasting- vrije bedrag. Op de rekening wordt de te betalen belasting in zegels aangegeven, die degene, die die vertering maakt, heeft te betalen. De controle-beambten hebben steeds toegang tot de cafe's en overtredin- gen worden met 1000 mark boete gestraft. De opbrengst van deze belasting zal die- nen voor hulpverleening aan de armen van Berlijn. TER NEUZEN, 4 Dec. 1922. SPOORWEG GENT—TER NEUZEN. De Handelsrechtbank van Gent heeft door een lang gemotiveerd vonnis, de oppositie verworpen, gedaan door de Naaml. Ven- nootschap van den Spoorweg Gent—Ter Neuzen, tegen het vonnis waarbij in Juli deze maatschappij in staat van faillissement werd verklaard. Het is waarschijnlijk dat de maatschap pij zich niet zal onderwerpen aan deze be- slissing en dat het beroepshof eerlang die belangrijke zaak, waaraan zoo veelvuldige belangen verbonden zijn, op te lossen zal. krijgen GROOTE OFFERVAARDIGHEID. Met den dankdag te Axel (Zeeuwsch- Vlaanderen) bracht de oogstcollecte in de Geref. kerk ruim 2222 op. (Stand.) EEN TENTOONSTELLING VAN ZEEUWSCHE KLEEDERDRACHTEN. Het bestuur der Vereeniging tot bevor- dering van het Vreemdelingenverkeer in Walcheren te Middelburg. heeft zich bereid verkiaard weder de noodige maatregelen te nemen om in Augustus 1923 te Middelburg een tentoonstelling te houden van Zeeuw- sche kleederdrachten, woningen, meubelen, gebruiken, volkskunst enz. Een dergelijke tentoonstelling is in 1913 eveneens tc Mid delburg gehouden en is toen een succes ge- weest. De volgende heeren hebben zich reeds bereid verklaard zitting te nemen in het eere-comite: Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford, Commissaris der Koningin in Zee- land, te Middelburg; Jhr. J. H. O. van den Bosch, commandant der marine in Zeeland. te Middelburg; P. F. Fruytier, lid van God. Staten van Zeeland, te Hontenisse; H. J. L-.. Gerlach van St. Joosland, idem, te Koude- kerke, Mr. F. J. Sprenger, idem, te Middel- burg; J. A. van Rompu, idem, te Ter Neu zen; A. van der Weiide, idem, te Zierikzee; Mr. P. Dieleman, idem, te Middelburg; J. H. Blum, oud-lid van Ged. Staten van Zee- land, huize Duinvliet bij Domburg; P. De mon Tak, burgemeester van Middelburg; C. A.' van Woelderen, burgemeester van Vlissingen; W. Hioolen, notaris en eere- lid van V. V. te Middelburg. DE PROEFVELDEN IN ZEELAND. Door Gedep. Staten is, naar aanleiding van een schrijven van den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, houdende voorstel tot opheffing van de commissie van toezicht op de proefvelden in Zeeland, aan onderstaande heeren: J. D. Elenbaas te Hoedekenskerke, F. P. Poiderdijk te Nieuw- en St. Joosland, Ph. J. van Dixhoorn te Axel, J. W. Goemans te Noordwelle, J. J. Mol te Waarde, J. W. A. G. Baron Collot d'Escury te Hontenisse, J. de Kam Cz. te Wissekerke en J. L. Groenewege te St. Maar- tensdijk, met ingang van 1 Januari a.s. eer- vol ontslag verleend. STOOMTRAM BRESKENS— MALDEGHEM. In de te Middelburg gehouden buitenge- wone vergadering van aandeelhouders van de Stoomtramweginaatschappij Breskens Maldeghem, werden de volgende voorsteilen met algemeene stemmen aangenomen: dat tot wijziging der statuten in verband met den aanleg van de nieuwe lijn BreskensSluis met zijlijnen; dat inzake kapitaalvorming en dat inzake een nadere overeenkomst met het rijk. LANDS HULD1GINGS COMITE AFDEEL1NG ZEELAND. In het Hotel du Commerce te Middelburg, werd Zaterdagmiddag eene vergadering ge houden, belegd op initiatief van den heer Albert van der Horst, voorzitter van het Landhuldigingscomite bij geiegenheid van het 25jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Door den heer P. C. Labrijn, die met toe- stemming van de afgevaardigden van een 35tal Zeeuwsche vereenigingen voorloopig het presidium waarnam, werden, nadat ge- zamenlijk het Wilhelmus was gezongen, die afgevaardigden verwelkomd, terwijl hij mededeelde, dat de Commissaris der Ko ningin in Zeeland, Jhr. Mr. J. W. Quarles van Ufford bereid was gevonden het be- schermheerschap van een Zeeuwsche afdee- ling op zich te nemen en de burgemeester van Middelburg, de heer P. Dumon Tak, om als eere-voorzitter te fungeeren. Vervolgens werd het volgende telegram aan H. M. de Koningin verzonden: „De afgevaardigden en leden van ver- schillende Oranjevereenigingen en Oranje- gezinde vereenigingen vergaderd in het Hotel du Commerce met het Provinciaal af- deelingsbestuur van het Landshuldigings- comite bieden Uwe Majesteit hoogst eer- biedig hun hulde en bij vernieuwing de ver- zekering van onwankelbaren trouw aan Uwe Majesteits doorluchtig huis. LABRIJN." Door den heer Van der Horst werd ver volgens uiteengezet wat de bedoeling is van het comite, in de eerste plaats riep spreker aller medewerking in tot het verkrijgen van zooveel mogelijk deputaties met banieren bij de nationale betooging te Amsterdam te houden, maar bovendien is het de bedoeling feesten in de hoofdplaatsen des rijks te hou den als H. M. de Koningin in verband met het jubileum daar bezoeken brengt. Ver- schillende voorloopige regelingen werden door spreker uiteengezet. Op deze uiteenzetting volgde eenige dis- cussie, waarbij o.a. werd toegezegd, dat al- les zal gedaan worden om tegemoet te komen aan alles wat kan leiden tot samen- werking met de vereeniging Uit het Volk Voor het Volk, die reeds plannen heeft voor feestviering ter eere van het 25jarig regee ringsjubileum. Een voorloopig comite voor de afdeeling Zeeland werd gevormd, bestaande uit me- juffrouw J. J. Donner te Goes, voorloopig secretaresse; en de heeren P. C. Labrijn te Goes, voorloopig voorzitter, H. J. G. Hart- man te Middelburg, M. Mathol de Jong, Middelburg; C. A. van Woelderen, burge meester van Vlissingen; M. J. Verhorst, bur gemeester van Wissekerke, J. Snellen, bur gemeester van Kortgene; Uyl te Zierikzee; A. Mijs te Oostburg; Hendrikse, burgemees ter van IJzendijke; J. de Kraker Cz., te Zaamslag; W. A. den Boggende te Axel; Mr. Diepenhorst, burgemeester van Tholen; Van Rees, burgemeester van Poortvliet en S. Hage. burgemeester van Bruinisse. Van de R. K. Kiesvereeniging te Sas van Gent was een telegram van adhaesie-betui- ging ingekomen. Door de leden van het voorloopig comite zal nu de medewerking van alle burgemees- ters worden ingeroepen om de namen der vereenigingen in hun gemeenten te weten te komen, en binnenkort zal dan weder een vergadering van afgevaardigden worden bijeen geroenen.. Vereenigingen, die dan niet in de geiegenheid zijn afgevaardigden te zenden, kunnen ook met een schriftelijk adhaesiebetuiging volstaan, welke zij kun nen richten aan mejuffrouw Donner te Goes De heer Labrijn bracht in zijn slotwoord hartelijk dank aan den heer Van der Horst voor de vele moeite die hij zich getroost, waarvan o.a. ook reeds de oprichting van een afdeeling Friesland het gevolg is ge- I. weest. HOEK. Door de Geref. kerk alhier is beroepen cand. W. Moene te Leiden. AXEL. Dinsdag weru alhier de eindles gehou den, van den meisjescursus voor huishoud- kunde, uitgaande van de Zeeuwsche Land bouw Maatschappij, waaraan 18 jonge dames deelnamen. De cursus werd geleid door mej. J. M. Lindenbergh en den heer P. Lefeber, die de leerlingen een algemeene mondelinge repetitie lieten houden over het geen ze geleerd hadden. Namens het hoofdbestuur der Z. L. M. werden de leerlingen, onderwijzers en ver dere aanwezigen toegesproken door den heer Tj. B. E. Kielstra, daar de voorzitter, de heer Mr. P. Dieleman verhinderd was tegenwoordig te zijn. Vervolgens wensch- te de afdeelingsvoorzitter, de heer Van Dixhoorn, de leerlingen geluk met het ge- leerde en reikte haar een eenvoudig diplo ma uit. Een der leerlingen dankte bestuur en leeraren voor het genotene en bood deze laatsten een geschenk aan, waarop meer de noodige dankbetuigingen volgden. Gediplomeerd werden; Tanneke de Feijter, Adriana Rarnondt, Catlina de Feijter, Adria- na van Hoeve, Pieternella van Hoeve, Pie- ternella Dekker, Neeltje de Putter, jaco- mina Dieleman, Helena en Maatje van Cad- zand, Adriana en Cornelia van 't Hoff, Germaine Kemery, Cornelia Koster, Pleun- tje Dieleman, Johanna Butler, Hendrina Houg en Francina Vercouteren. (M. Crt.). KOEWACHT. Zondagnamiddag werd hier ten huize van den heer E. de Vleeschouwer de jaarlijksche Algemeene Vergadering van de leden der Onderlinge Paardenver- zekering Steunt Elkander, gehouden. De penningmeester bracht verslag uit over het afgefoopen jaar. Gestorven waren 14 verzekerde paarden. De inkomsten bedroe- gen f 5875,87, de uitgaven f 5636,71, zoo- dat in kas was f 239,16. Ingekomen wa ren twee verklaringen van den veearts, waarbij bericht werd, dat nog 2 paarden moesten worden afgemaakt. De bijdragen voor het vofgend jaar werd bepaald op 2 procent van de verzekerde waarde. Het maximum verzekeringsbedrag werd be paald op f 700. In plaats van den heer E. Boon, die vertrokken was, werdi tot be- stuurslid gekozen de heer B. de Gronckel. Eenige personen zijn voor.iemens al hier een bond van geitenhouders op te richten. Binnenkort zaf een vergadering gehouden worden van alle belanghebben- den. Een tweetal sprekers zullen uitgenoo- digd worden het nut en de inrichting van zulk een bond uiteen' te zetten. CADSAND. Door den Commissaris der Koningin is benoemd tot gemeente-veldwachter alhier, de heer H. A. van der Lijcke, sergeant bij de politietroepcn te Rotterdam. 8—0 VOETBAL. Gistermorgen werd alhier een wedstrijd gespeeld tusschen een officieren-elttal van het Engelsche stoomschip „Manela" en „T. S. C. I". De uitlag was 101 voor ,,T. S. C." Des middags speelde „T. S. C. 1" te Sluiskil tegen ,,Aiax 1". Deze wedstrijd eindigde met een overwinning voor ,,T. S. C." BILJARTEN. Mej. Schrier wint van Leger. De Parijsche correspondent van het Hand, seinde Vrijdag: Mej. Schrier heeft een overwinning op Leger behaald. Het resultaat der partijen i als volgt: Pnt. Brt. Mej. Schrier 6000 772 5892 771 Leger H.s. 80 56 Gem. 7.75 7.64 Loop der bevolking van Ter Neuzen. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: B. A. de Ridder, fabrieksarbeider O 193, (inw.), van Westdorpe. M. Meloen, zonder, O 193s, van Assenede. W. J. H. Boerbooms, zonder, Kerkstraat 9, van Geleen. M. D. L. de Kort. dienstbode, Dijkstraat 2, van Hontenisse. J. M. van Tatenhove, dientbode, O 213, van Axel. A. Mantel, dienstbode, Nieuwstraat 56, van Bamberg. J. B. Couillard, slagersknecht, Westkolk- straat 8/10, van Lodelinsart. M. Schmitt, timmerman, Grenulaan 27, van Bamberg. f J. van Langevelde, vlasbewerker, 2e De Feijterstraat 10 (inw.), van Nijmegen. A. A. Verbrugge, landbouwersknecht, P 102, van Boschkapelle. Vertrokken: M. A. der Weduwe, dienstbode, Dijkstraat 37, naar Stoppeldijk. J. Bruggeman, kapper, Noordstraat 20, naar Axel. J. N. Wijna, zonder, Heerengracht 2, naar Axel. J. M. H. van Doeselaar, dienstbode, Q 80, naar Axel. RECHTZAKEN. Arrondissements-Rechtbank te Middelburu De rechtbank heeft in hare zitting van 1 Dec. de volgende zaken behandeld: A. de P., oud 31 j., landbouwer te Hon tenisse, werd beklaagd dat hij ter be- driegelijke verkorting van zijn schuld- eischers, na zijn faillietverklaring een geldsbedrag van pl.m. 5000 gld. niet aan den curator in het faillissement heeft ver- antwoord. Eisch 5 maanden gevang. R. M. P., oud 19 j., zonder beroep te Wetteren B.), gedehneerd, werd ten tas te gefegd dat hij op 11 October te Ter Neuzen een rijwief, toebehoorende aan O. M. te Brugge, dat hij van dezen ge- huurd had, heeft verduisterd. Eisch 6 maanden gevang. E. de J., oud 35 j., landbouwersknecht te Stekene, werd beklaagd dat hij op 9 Oct. jf. te St. Jansteen Th. de W. in zijn gezicht heeft gesfagen en in zijn duim heeft gebeten. Eisch 20 gld. boete of 20 dagen hecht. C. A. S., oud 58 j., schipper te Ter- Neuzen, werd beklaagd dat hij op 23 October jf. te Ter Neuzen 2 brokken steenkoleri, te zamen van pl.m. 40 K.G., toebehoorende aan de firma J. A. van Rompu heeft vveggenomen. Eisch 20 gld. boete of 20 dagen hecht. P. L. L„ oud 43 j., werkman te Hulst, beklaagd van landlooperij op 7 Nov. jl- te Hulst. De rechtbank deed dadelijk uitspraak en veroordeelde den beklaagde overeen- komstig den eisch to(t 3 dagen hecht. en 3 jaar Rijkswerkinrichting. L. G., oud 54 j., werkman te T^r Neu Neuzen, die beklaagd werd van land looperij te Middelburg. Beklaagde werd eveneens dadelijk ver- oordeeld tot 3 dagen hech't. en 3 jaar Rijkswerkinrichting. INVOER VAN VEE IN BELGle. De invoer uit Nederland in Belgie van herkauwende dieren (hoornvee, schapen, geiten) is toegestaan den lsten, llden en 21sten van iedere maand. Is deze datum geen werkdag, dan den volgenden aange- wezen datum. De invoer van paarden, vleesch, enz. mag plaats hebben alle werk- dagen van zonsopgang tot zonsondergang, mits aan den veearts 24 uur tevoren wordt kennis gegeven van den dag en het uur van aanbieding. VEEZIEKTE DOOR BIETEN- BL A DER EN. De bladeren en kappen van suikerbieten vormen een uitstekend veevoedtr, zoowel voor paarden en schapen als voor runde- ren, en wegens den algeineenen te gerin- gen hooioogst in verband met den iagen prijs, dien de fabrieken voor, de bieten betalen, bestaat er dit jaar bij vele boeren een neiging om de koppen wat verder te laten afsnijden dan in andere jaren ge- beurt. Nu kan, volgens deskundigen, het heerschen van veel uroogte gedurende den rooitijd der bieten tot gevolg hebben, dat zich in de koppen en bladeren een betrek- kelijk groote hoeveelheid zuren ontwik- kelen, die voor het vee, dat ermee ge- voederd wordt, oorzaak kunnen worden van tamelijk ernstige stoor.iissen. Vooral bij paarden kunnen deze van zoo beden- kelijken aard werden, dat de veearts er aan te pas moet komen, en ook bij runde- ren, of bij herkauwers in 't algemeen, hoewel daar de verschijnselen niet zoo ernstig van karakter zijn, orn- dat de giftstoffen in de voor- magen tot op een zekere hoogte worden geneutraliseerd, doen zich nu en dan aandoeningen voor, Vo raf bij melkvee zifn deze bijna onmiddeilijk van invloed op de melkgift, zooab reeds in verschil- tende gevallen is gebleken. Den veehou- der in 't algemeen en den melkveehouders in 't biitzonder wordt duarom thans door deskundigen aak aanbevolen om naast de versche koppen en bladtren zoo tnoge- geliik ook groote hoeveelhedeu droog voer als hooi of gehakt stroo aan hun dieren toe te dienen en bovendien ge- ringe hoeveelhedeu koo|zore kalk in te geven, waardoor de uadeelige invloed van de zuren, aanwezig in den bietenafval, vrijjwel geheei w.rdt geneutraliseerd. EEN GEHEIMZINN'IGE ZAAK. De waarheid na vier jaar aan het licht gekomen Door een pbtselinge gebeurtenis, is het vreedzame visschersdorp Scheveningen se- dert eenige dagen in rep en roer. Op veler fippen zweeft weer de naam van Gerrit van den Oevcr, den oppassenden, 69-jari- gen visscher, die op Woensdagmorgen, den 25sten December 191S, dood op bed gevonden werd in zijn woning aan de Nieuwe Laantjes 96. Aan het hoofdkussen op het fedikant werden bloedsporen ge vonden en het gefaat van den doode was zoodanig verwond, dat er aan een laffe ntisdaad werd gedacht. Algemeen was het vermoeden, dat de oude man doodgeslagen was door perso nen, die zich van zijn beetje geld wilden meester maken. lnderdaad was er dan ook een portefeuille, met waardevollen inhoud verdwenen. Een sectie-onderzoek op het Iijk wees uit, dat de toegebrachte slag niet doo- delijk kon zijn geweest, doch dil was de eenige opheldering, welke men kon ver krijgen. Omtrent de juis/e toedradn.oyr zaak tastte men volkomen in het duister en de vier jaren, die sedert deze geheim- zinnige gebeurtenis vooroijgingen, brach- ten al evenmin licht. Maar, zooals een oud spreekwoord zegt, de dag der vergelding moest vroeg of laat komen. En het was j.f. Maandag, dat bij een hevigen buren-twist in een der siob- jes van de Keizerstraat te Scheveningen er door de ruzie-makers uitlatingen wer den gedaan, die voor een goed verstaand.er een groote beteekenis konden hebben. Er werden v>.rwijten uitgesproken, die bij ge- tuigen de bovenverme'fde tragische gebeur tenis In herinnering riepen en het gevolg was, dat ook de politie zich erin mengde. Onder verdenking van inedeplichtighei'1 en daderschap of van misdaad in vereeni ging werden verschillende personen gearresteerd, naar wij vernamen een viertaf. Dezen bevinden zich thans in arrest en worden gtregeld in verhoor genomen. De mogelijkheid is dus niet uitgesloten, dat thans de sluier van geheimzinnigheid wordt opgelicht, welke gedurende vier jaren over de zaak-Van den Oever heeft gerust. INBRAAK. Te Didam is Woensdagnacht Ligebro- ken in de R.K. kerk. Nadat hij tevergeefs getracht had de tabernakelkist te forcee- ren, heeft de dief zich door een gat in het dak te maken, toegang naar boven vtr- schaft. Daar heeft hij de platina spitsen van de bliksemafleiders atgebroken, die hij meegenomen heeft. GESLIPT. Te Tilburg reed Donderdagmiddag J. van Engelen per rijwiel langs het Wnhel- minakanaal, toen hij op het glibberig fiets- pad slipte. Flij kwam te v alien, rolde van den dijk in het kanaaf, en verdronk. Hij faat een weduwe met een kindje na. EEN HUWELIJKSVOLTREKKING IN HET HUIS VAN BEWARING. 't Was inderdaad een niet alledaagschc gebeurtenis, welke Woensdagmiddag in het Arnhemsche Huis van Bewaring plaats vond. Om haltdrie nl. heeft de vviiltou- der van Sociale Zaken, de heer Hermans, vergezeld van een ambtenaar van den Burgtrlijken Stand, benevens zes getui- gen, in de agentenkamer het huwelijk vol- trokken van den milicien-soldaat W., die kortgeleden wegens gepleegde diefstah6n door den kr.jgsraad alhier tot twee en een half jaar militaire deten.tie was veroor- deeld. Nadat de gebruikelijke fcrmaliteiten waren vtrculd, sprak de heer Hermans eenige woorcjen van trrost tot bruid en bruidegom, die dadelijk na de huwelijjcs- voltrekking wedcrom van elkander geschei- den werden. De heer Hermans hoopt,e, dat W., eenmaal in de maatschappij terug- gekeerd, zijn (even zou beteren. Snikkend beloofde het alleen achterblijvende jonge vrouwtje haar man irnmer het goede voor oogen te zullen houden. WEDEROPTREDEN VAN OTTO OTTO. Men meldt uit Rotterdam: Woensdagavond zou Professor Otto Otto" spreken over „Niitze und Erfolge der Psychstherapie". Hij had artsen, ver- tegenwoordigers der rechterlijke macht en het college van B. en W. genoodigd. Van deze officieele personen was niemand aan wezig. Schlesinger hield een inleiding waarvan men den inhoud grootendeels in zijn boek- je „Die Heilung der Seele" kan vinden en di|e een herhaling was van wat hij in zijn bekende seances heeft verteld. Een paar vragen die hern daarna werden ge daan volstaan om net karakter der bijeen- komst te sghetsen: Is het noodig dat de psychotherapeut als asceet leeft? en: Wat inoet men antwoorden aan patiiinten, die uit ervaring zeggen te weten dat Otljo Otto te Blankenburg tot diep in den nacht drinkt en 's morgens om halfzes nog een apachendans uitvoert, terwijl drie patiiin ten uit een fantilie den psychajtherapeut 600 gld. betalen en ongenezen terugkee- ren t De Brunswijksche „professor" vond ab- soluut ascetimse overbodig en ontkende in zijn antwoord de ten laste leggingen in de vragen vervat, niet, maar praaiite er om heen en trachtte de niet genezing te verklaren en de patienten waarop hier gedoeld werd in discrediel te brengen. Daarop werd aan de vergadering maar een einde gemaakt. KlEEDT DE BUITeNLANDERS MAAR UIT". Het spreekt vanzelf, dat, waar bovett- staand opschrift tegenwoordig het motto van iederen Duitscher is, de dieven in dezen niet achterblijven. In een hotel in de buurt van het Pots- dammer Bahnhof is wecr eens een Griek- sche dame het slachtoffer geworden van dit stokpaardje der Duitschers. Van een bezoek terugkomende, kwam zij tot de minder aangename ontdekking, dat men tijdens haar afwezigheid 20.000 Fran sche francs, een diamanten ring, een pla tina armband-horioge met diamanten bezet en een kostbare platina speld, eveneens met diamanten bezet, had gestoien. Een belooning van 500.000 mark is pp de aanhouding van den dader gesteld Niet beter verging het een tweetal Ar- gentijnen, die geen Duitsch kenden en zich daarom de diensten van een iTieride- lijken, voorkomenden tolk hadden verze- kerd. Dit jonge mensch, dat voorgaf een Italiaau te zijn en heel aardig Spaanscn keude, kon zijn oogen niet afhouden van al die Aigetijnsche peseta's, waar zoo veel Marken voor kunt krijgen. Zoodra hij dan ook de kans schoon zag, haastte hij zich, de taak zijner priucipafet te verfichten door tijdens hun afwezigheid het koffertje, wair.n hij wist dat 'de bank- biljetten zaten, aan het hotel, waar de Argetijnen logeerden, af te halen. Het geval werd bij de recherche aan gegeven en de ijverige nasporingen van de politie wezen uit, dat de tolk met een anderen Italiaan samengewoond had. De ze werd in hechtenis genomen, daar hij in het bezit was van- een groote som Ar- gentijnsch geld. Hij bekende, alles van den tolk te hebben ontvangen. Naderhand mocht men het genoegen smaken den onbetrouwbaren tolk in net Lehrter Bahnhof te arresteeren. Hij' ont kende echter alles, doch, tegenover ^ie be- wijzen, reeds door de recherche bijeen- gc'bracht, vie! hij spoedig door de mand. Hij bekende, dat hij een gedeelte van den buit op een heide begraven had. Eenige ambtenaren van de recherche begaven zicli naar de opgegeven plaats en vonden inder daad een blikken cigarettenkoker met de bankbiljetten. De Argentijnen konden dus wed^r spoe dig in het bezit van hun geld gesteld wor den. POLITIE. Op het bureau van politie alhier is als gevonden gedeponeerd: een Kinder- schoentje en een kindertaschje waarin een geldbeursje. Rechthebbenden vervoegen zicti aldaar. WEERBER1CHT vajti 4 (Dec. Het weerbericht van het meteorologisch instituut te De Bildt luidt als volgt: Hoogste barometerstand 775.1 Scilly. Laagste barometerstand 751.8 Roest. Verwachting tot den avond van 5 Dec.: Zwakke tot matige Noordwestelijke tot Zuidwnestelijke wind, meest zwaar bewolkt tot betrokken, weinig of geen regen, zelf- de temperatuur.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 2