ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vrijdag 1 December 1922. 70e Jaargun*;. HIT HQ0BLOTTIG SEBUM. No. 7884 FEUILLETOH. BUITENLAND. TWBBDBBLAD. BiNNENLAND. EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Aan de orde is het wetsontwerp tot wijziging van het invoerrecht op sigaren. De heer Van Embden (v.-d.) meent, dat de voorgestelde wijziging te zwaar zat drukken op den kleinhandel. En het argument van werkloosheidbestrijding kan hij niet aanvaarden. Indertijd heette het da1i het een luxebelasting betrof; thans blijkt dat wef degelijk ook de goedkoope sigaren worden getroffen. Het gevaar van repres- saillemaatregelen inoet ook niet wcrden onderschat. Ook bestaat het gevaar, dat Duitsche sigarenfabrikanten in ons (and j fabrieken gaan oprichten. De heer Dobbelman (r.-k.) juicht het wetsontwerp, waaraan hij niet een zeker beschermend karakter ontzegt, toe. Hij geeft protedie voor de geheele industrie in overweging. Minister De Geer verdedigt het ontwerp. Hij betwist, dat het een protectionistisch karakter zou dragen; het brengt eenvou- dig een billijke compensatie van den ac- cijns. Het wetsontwerp wordt aangenomen met 33 tegen 8 stemmen. TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Het amendement-Visser van ijzendoom (afschaffing van het stoomvaartuig van den politiedienst op de Zeeuwsche stroo- men, wordt ingetrokken, nadat minister De Geer den post met 4000 gulden heeft verminderd. De begrooting van financien wordt aangenomen z.h.st. Het amendement-Oud, om de water- staatsbegrooting te verminderen met een gulden, teneinde nit te spreken,: dat een ambtenaar niet tot referendaris moet wor den bevorderd, is aangenomen met 48 tegen 19 stemmen. i De post ridderorden van hoofdstuk II der staatsbegrooting wordt goedgekeurd met 52 tegen 15 stemmen. Het hootdstuk is aangenomen z.h.st Voortgegaan wordt met de behandeling van ide onderwijsbegrooting. De heer Van Wijnbergen (r.-k.) vraagt meer steun voor de instituten voor doof- stommen en blinden. De minister zaf diligent zijn. De heer Stulemeijer (r.-k.) betoogt, dat weigering van steun aan nieuwe nijver- heidsscholen, die door de gemeente wor den noodig geaclit, strijdig is met de wet. Mej. Groeneweg vraagt meer steun voor vakonderwijs aan meisjes en voor de in- dustrieschoof aan de rechter-Maasoever te Rotterdam. De heer J. ter Laan is het eens met den heer Stulemeijer. HET A.S. REGEERINGSJU3ILEUM VAN DE KONINGIN. De Grootmeesteres van de Koningin, de chef van het Militaire "Huis en de Grootmeester van het Huis van de Konin gin, maken bekend, dat in verband met het aanstaand 25jarig regeeringsjubileum der Koningin het in Hr. Ms. voornemen figt om tegen dien tijd receptie te houden voor alle Nederlanders uit het geheele Rijk, die den wensch te kennen zulten ge- ven om bij die gefegenheid aan H. M. hunne opwachting te maken. Met het oog op het bovenstaande zai de Koningin dezen winter in de residentie uitsluitend ontvangen de aldaar geves- tigde personen, zoowef dames, als civielen en militairen en voorts hen, die eventueel van elders, voor zoover zij niet te Amster dam woonachtig zijn, om eenigerlei re- Helaas, het was een ijdele hoop en de slag was er nog des te vreeselijker om. De jury was in de zaai ttruggekeerd en de voorzittcr sprak met doffe stem. De menigte werd ongeduldig en zenuw- achtig. Wat zou de jury eischen? Den dood? Lenore was krankzinnig van smart, oor- deelde het vonnis even wreed. Haar Romain, haar beste onschuldige man, werd veroordeeld tot den kerker, fevenslang Nu was Lenore de zwakke. Er blijft ons niets anders over dan te sterven, riep de jonge vrouw uit, toen zij, met de kleine Chan a op haar arm, af- scheid van Romain kwam nemen. Sterven? Waar denkt ge aan? vroeg hij smartelijk, de beide geliefde frezens aan zijn borst drukkend. Mijn hart breekt bij de gedachte aan wat ge Iijden moet, zeide Lenore "weenencL Ik kan niet feven zonder u. Maar ge moet (even voor uw kind, lieve, zeide Romain, 't is een dure plicht, dien ge tegenover het kleine wezentje op u hebt genomen. Wefnu, laat Diana dan met.ons ster ven. Kom, Lenore, praat zoo niet. Houd moed. Wees uw naam en den mijne waar- dig, wij moeten tqt onzen dood worstelen om die namen hun fuister te doen terug den hun dank aari H.M. wenschen aan te bieden of aan Hoogstdezelve hunne per- soonlijke belangen wenschen voor te dra gen. Zij, die derhalve, zooals hierbover. omschreven, dezen winter iu Den Haag wenschen te worden ontvangen, worden verzocht, zich tot uiterhjk 15 December e.k. schriftelijk te wenden: de dames tot i de Grootmeesteres van de Koningin, me- j ,romv" C. J. Mefvil Baronesse van Lyn- j den, Lange Voorhout 19, Den Haag; de dvielen tot den dienstdoenden Grootmees ter van het Huis van de Koningin, R. F. C. Baron Bentin'ck en de militairen tot den adjudant van dienst van de Koningin, beiden Koninklijk Paleis, Noordeinde, te Den Haag. OVERCOMPLEET AAN POST- PERSONEEL. Het aantaf overcomplcte ambtenaren be- draagt thans reeds ongeveer 1000 en bij de komende centralisatie van den post- cheque- en girodienst zaf dit aantaf nog aanmerkelijk toenemen. DE POSTER1JEN, TeLEGRAAF EN TELEFONIE. De opbrengst der posterijen bedroeg over de maand October f 3.972.339, ter- wijl de laming f 4.436.666 was. De tele- graat' feverde op f 493.542 bij een raming van f 772.500 en de telefoon f 1.133.778, teiwiji de raming bedroeg f 1.410.633. Alle opbrengsten bleven dus beneden de raming en eveneens bij de opbrengst in dezelfde maand van 1921. OPHEFFING RAAD VAN ARBE1D TE ZAANDAM. Aan alle ambtenaren en beambten van den Raad van Arbeid te Zaandam is in verband met de opheffing eervol ontslag aangezegd per 1 Januari a.s. DE TOEPASS1NG VAN DE PENSIOEN- WET 1922 VOOR PERSONEN IN LOSSEN DIENST. Men deelt aan het Nederl. Correspon- dentiebureau te 's-Gravenhage mede: Aitikel '3 lid 2 der Pensioenwet 1922 geeft den Pensioenraad de bevoegdheid, te verklaren, dat personen in lossen dienst, wier dienstverband fanger dan drie maan- den duurt, niet onder de bepalingen van deze wet zullen vallen. Daar tal van over- heidsorganen verzoeken zulk een verkfa- ring te geven ten behoeve van in dienst zijnd personeef, schijnt het niet overbodig de door den Pensioenraad verstrekte in- lichtingen ter algemeene kennis te bren- gen. Zoowef vaste als tijdelijke diensten ko- men, volgens de voorschriften der Pen sioenwet 1922, voor vergelding met pen- sioen gelijkelijk in aanmerking. Uitgezon- derd worden slechts de diensten van personen in lossen dienst, wier diensten drie maanden of korter duren. Derhalve zijn tijde lijke ambtenaren en als zoodanig pen- sioengerechtigd zij, wier fosse dienst langer dan drie maanden duurt. De Pen- sioeraaad kan derhalve deze personen niet aan de werking der Pensioenwet onttrek- ken, d.w.z. hun het uitzicht op pensioen, dat de wet hun toekent, ontnemen, dan wanneer blijkt, dat zij geen tijdelijke amb tenaren zijn. Immers, het is de klaarblijE<e- lijke bedoeling van de wet zooveel moge- lijk alle aan de overheid bewezen diensten met pensioen te vergelden. Door te verklaren, dat tijdelijke ambte naren, af ts hun dienstvcrband van korten duur, buiten de wet vallen, zou de Raad het uitzicht op verhoogd invaliditeitspen- sioen (pensioen wegens in en doon" den dienst verkregen gebreken) en dat op we- duwen- en weezenpensioen direct ontnemen en voorts aan de betrokken personen, die wellicht, later in vast ambtelijk dienstver- band worden aangesteld (zij het bij een andere administratie, dan die, waarbij zij thans werkzaam zijn) het nadeel berokke- nen, dat hun diensttijd in los (tijdelijk) krijgen. Ik weet het, arme Lenore, het is een moeilijke taak voor u, maar wees sterk en vertnouw op de toekomst. De jonge vrouw weende aan de borst van haar echtgenoot en het kind weende omdat het de moeder zag weenen. Wist ik maar waar ik mijn broeder waar ik Pierre kon vinden, zeide Romain terwijf hij vtrgeefs trachtte zijn stem eeni ge vastheid te geven. Hij zou niet twijfe- fen aan mijn onschuld en, tot het laatste toe worstelen om den waren schuldige te ontdekken. Het is alweer ons noodlot, dat de brieven aan hem heeft doen vertoren gaan of niet doen bereiken. O, afs hij maar niet dood is. Wij hebben niets meer van hem vernomen sedert hij naar Mada gascar is vertrokkem Dan is hij te benijden, als hij dood is, antwoordde Lenore. Dan is hij de ge- lukkigste van ons alien. Maar ik vtrmoed een andere oorzaak, Romain; de liefde, zelfs de broederliefde is jaloerscb en hij is misschien heengegaan, toen ik op Ce- risolles kwam. Lenore wilde niet zeggen, wat ze al- vermoed had, dat Pierre juist jaloersch was op zijn broeder om de liefde van het "tneisje, dat het Groene Huis was komen bewonen, maar Romain zei, ter- wijl hij het hoofd op) de borst liet zin- ken: *Zou het wef* zoo zijn, Lenore? In stifle uren heb ik over veel nagedacht en het zwijgen van Pierre sedert zijn ver- trek heeft mij, meen ik, de oogen geopend. Op zekeren dag verscheen gij, zoo jong, zoo schoon, aan de beide eenzame kas- teelbewoners en met een slag hadt ge mijn hart veroverd. Nu vreesj ik dat het dienstverband doorgebraclit, niet als voor pensioen geldige diensttijd in aanmerking zou komen. Een zoo ver strekkende be voegdheid heeft de wetgever, naar 's Raads gevoefen, niet aan het college toegekend. Daarom wordt de verklaring slechts ge geven in zeer bijzondere gevalfen, n.l. wanneer het betreft aanstellingen in, los sen dienst ter besirijding van werktoosheid of uit liefdadigheid, soms ook wanneer zij betreft personen, die in hel particuher bedrijf hun hoo'dmiddei van bestaan vin den, doch, ten beiioeve van den openbartn dienst, op opgezctte tijden en tegen een kleine vergoeding nu en dan eenige werk- zaamheden verrichten. Overigens moet, na- tuuriijk, ieder geval op zich zelf worden fc-eoordeeld. Het heeft echter het college getroffen, dat en vermoedelijk zal dit den wetgever zijn ontgaan de verklaring wordt ge- \raagd voor tal van personen, die eigenhjk niet op een aanstelling, d.w.z. in ambtelijk dienstverband behoeven te worden te werk gesteld, doch die voor de openbare licha- men werkzaamheden verrichten op den- •zelfden voet aLs particuliere werknemers dit doen krachtens arbeidsovereenkomst en op wie derhalve de Pensioenwet niet van toepassing is. Uit den aard der zaak blijven echter de besturen der openbare lichamen verant- woordelijk vocr de wijze van indienstne- ming en zullen zij hebben te beoordeelen of er, ai dan niet, termen bestaan, door het sluiten van arbeidsovereenkomsten, den aldus in dienst genomen personen I het uitzicht op pensioen te onthouden Deze hebben er zelf op te letten op welke wijze zij in dienst worden gesteld. Doen zij dit niet, dan toopen, zij de kans da,t te hunnen aanzien en te hunnen dadeele art. 30 der Pensioenwet 1922 wordt toe- gepast. De Pensioenraad toch blijft be- voegd, wanneer de arbeidsovereenkomst niet bepaaldelijk kan worden bewezen, te beoordeelen of al dan niet in ambtelijk dienstverband werd gearbeid. Bij gebleken verzuim, om een aanstelling uit te reiken, zou het openbaar lichaam zich bfootstel- len aan de boete, bedoefd in art. 29 der wet. DE TOESTAND. Midden in de conferentie te Lausanne breekt Engeland de diplomatieke betrek- kingen met Griekenland af of de Tur- ken ook in hun vuistje zuhen lachen? Het gebaar is moeilijk anders uit te leggen schrijft de N. R. Crt. dan dat Enge- fanel, hetwelk volgens het protocol van 1830 met Frankrijk en Rusland samen de onafhankelijkheid van het koninkrijk Hel- Tas moet waarborgen en daarom een van de beschermende mogendheden is, de hand van zijn onwaardigen Griekschen be- schermeling aftrekt. Het is de algeheele liquidatie van de politiek van Ltoyd(George met fhaar vriendelijk partijkiezen voor Grie kenland. Of misschien ook wel de uiterste oonsequentie ervan, daar Engeland de Grieken had aangemoedigd voort te gaan met de pogingen om de Turken in Klein- Azie te verslaan en nadat dit op het tegen- deef was geloopen, zedelijk verplicht was, alles in het werk te stellen om een wraak- oefening tegen de uitvoerders van die door Engefand aangemoedigde politiek te voor- komen. "Nu de hoofden van vijf oud-mi- nisters, o. w. dat van den vorigen eerste- Minister Goenaris, en van generaaf Had- janestis, den gewezen militairen oppertie- velhebber in Jonie, toch ge vail em zijn, wil Engeland niet meer te doen hebben met een regeering, die de vonnissen van een krijgsraad heeft laten uitvoeren. De eenige verklaring die totnogtoe van Enge- land's breuk met Griekenland is gege- ven, is dat een barbaarsch procede is toe- in ijn armen broeder ook zoo gegaau is en datWie weet of Pierre niet naine- foos ongelukkig was, terwijl ik in geluk baadde. Ach, Romain, waarom u met die.heT- senschimmen geplaagd? Zijn wij! al niet on gelukkig genoeg? Men sterft niet van lief de en wij zullen hopen, dat Piem; zal te- rugkeeren. Ja, lieve Lenore, laten wij hopen. Gefukkig dat ge nu uw: vader nog tot steun hebt, al heeft hij zich tot nu toe njtt bij ons laten zien. Maar ge vcrbleekt, Lenore. Wat is er? Duidt ge het markies De Villandry ten kwade, dat hij ons vcr- geet? Zijn fbrtuin was bedreigd, heeft Uij mij gezegd. Door hicr te blijven, zou hij" alles ver- liezen en het is voor, u en voor Diana, dat hij zijn kapitaal in den vreemde wil herstdlen. Ik ben er hem erkentelijk voor, ook omdat ik u feitelifkt in kornmervotlc omstandigheden achterlaat en gij nauwe- lijks nog zooveel bezit om een paar jaar te kunnen feven. Maar we zullen vertrou- wen, dat binnen dien tijd het redit en de waarheid zullen zegevieren. Een rilling was Lenore door de leden gegaan bij het hooren van, haars vaders naam en niettegenstaande hij haar naaste btoedverwant was, kon zij haar haat en Tiaar verachting voor hem moeilijk onder- drukken. Het was voor haar te meer een wreede beproeving, omdat zij haar gevoeTens te genover Romain moest verbergen. Ze kon den moed niet vinden tegen hem te zeggen: „Lenore, op wie ge zoo trotsch zijt, en die ge erfgename denkt van d e deugden van een edef geslacht, gepast. In welk opzicht? Men kan de doodstraf op zich zelf een barbaarsche instelling achten, maar Engeland kan niet met dit argument aankomen, omdat het zelf de doodstraf heeft. Men kan hth nog bijzonder weerzinwekkend vinden, dat de doodstraf wordt toegepast als boete voor een politiek misdrijf, maar het geld hier de vonnissen van een militair hot, een militair hof, en op dit stuk kent de Engelsche geschiedenis zelve precedenten Men denke maar eens aan de terechtsilel- ling van commandant Scheepers waarvan de Engelschman Davitt in zijn boek The Boer Fight for Freedom verkfaart: „Dit terdoodbrengen van een dapperen jongen soldaat kan geen schande meer to,evoegen aan een oorfog die Engeland. reeds met elke soort van oneer bedekt heeft." De Daily News heeft ook vermoedelijk gelijk, als zij onderstelt dat de Britsche regeering nooit zulk een houding- als. zij tegenover Griekenland aan heeft genomen, zou dur- ven volgen als zij tegenover een groote mogendheid stond. Ons lijkt echter de houding van Engefand vooral onverstandig. omdat er het vermoeden uit geoonstrueerd kan worden dat Engeland zich zedelijk medeaansprakelijk voelt voor het beleid van de vroegere ministers. Geheel objectief beschouwd, is voor het terechtsteRen van de uitvoerders van een ongelukkig af- getooj>en politiek, die zoo zij! slechts tot succes had geleid hun als roem zou zijn aangerekend, natuurlijk geen goed woord te zeggen, maar bij de international be- trekkingen tusschen nities speelt men nu eenmaal met tegenover elkaar voor zeden- meester. 'Het mafste van het geval; is dat thans te verstaan wordt gegeven dat Engeland met de Grieksche onderhanddaars te Lau sanne niet meer in contact zdl Ireden. Ondanks de versche diplomatieke breuk met Engeland, is en blijft* Griekenland een van de geallieerden. De mogendheden zijn te Lausanne niet alleen samengekomen voor het sluiten van een afzonderlijken vrede tusschen Griekenland en Turkije, maar ook voor het sluiten van den vrede tusschen alle geallieerden tezamen en Turkije, die den oortogstoestand tusschen deze twee partijen nog niet definitief ver- vangen heeft (er is alleen een wapenstil- stand en het vroegere vredestractaat van Sevres is niet btkrachtigd) en Griekenland is een van die geallieerden. Terwijl nu Lord Curzon wef rechtstreeks zou spreken tot de 1 urken, die nog Engeland's vijan- den zijn, zou hij de Grieken, zijn oorlogs bondgenooten, links moeten laten liggen. Het lijkt moeilijk denkbaar, maar het kan zijn dat Engeland om de dwaasheid niet zoo ver te drijven in contact wif blijven met Venizefos, die aan de conferentie meer in de positie van Grieksch pleitbezor.ger dan van officicel 'gedelegeerde deelneemt. Dit wat de postie van de Grieken te Lau sanne betreft. De moeilijkheden met de uit- noodiging van 'de Russen zijn nog niet opgefost. Er is een afwijzend antwoord van de geallieerden ontworpen op het verzoek van Moskou om zijn gedele- geerden tot de geheele conferenitie toe te laten. Maar op het laatste oogenblik heeft de Italiaansche gedele geerde voorbehoud moeten maken ten ge- volge van een wenk uit Rome. Mussolini is er van den beginne af aan voor geweest, een zuiveren toestand te scheppen, door de Russen niet buiten een gedeelte van de beraadslagingen te sluiten en geen re- geling te maken, die Moskou later ongeldig zou kunnen verklaren. Deze politiek is gehee. in overeenstemming met zijn' on- conventioneele manieren, zijn wrrsheid van spitsvondigheden, zijn voortvarenden drang om, w i tar het mogelijk is, schoonschip te maken. De eendracht tusschen de geal lieerden wordt nu te Lausanne in een kardinale kwestie voor het eerst ernstig op de proef gesteld. is niemand anders dan de JochEr van een dief. Men kan markies De Villandry heeten, een lange reeks vocrouders be- zitten en toch een zwarie zief hebben. Neen, ;dat mocht niet, want Romain, die van zijn eer een heiiig iets maakte, zou mogelijk zijn vrouw v«.rstooten na zulk een bekentenis, in weerwil van zijn inni- ge liefde voor haar. En zijn liefde verliezen zou( vocr haar het Verlies zijn van heell haar geluk. Ze besfoot, dus weder het hoofd' te buigen en te zwijgen op gevaar af de medepiich- tige te zijn van de ntisdaden haars vaders. Lieveling, wat hebt ge toch? vroeg Romain ongerust. Ik verzoek u uw vader te vergeven, als ge hem beschuldigt van koelheid tegenover mij. De markies zal niet wa iten met terug te keeren en ik zal blijde zijn u onder zijn bescherming te weten. L>enk er toch om, dat dit yonnis, dat zijn bfazoen bezoedelt een slag is voor zijn hooghartig gemoed. Ik ben er zeker van, dat hij u za( helpen in het zoeken near den waren schuldige, al was het al leen maar in het belang van zijn eigen trots. Ge betooft het mij, Lenore, dat ge- hem geen verwijten zult doen en dat ge u onder zijn bescherming zult plaatsen? Ik smeek u er om. DERDE DEEL. Het Iijden van Lenore. I. Vader en dochter. Wat kon de jonge vrouw anders doen dan te betoven wat Romain vroeg, al was HET HOOGVERRAADSPROCES TE ATHENE. De zes Grieksche oud-ministtrs en oifi- cieren, die door de door de nieuwe Griek sche regeering ingestelde rechtbank ter dood waren. veroordeeld, zijn Dinsdag te- rechtgesteld. Het waren Goenaris, voor- malig premier die sedert eenigen tijd ern stig ziek was. Protopapadakis, eveneens oud-premier, Stratos, voormalig minister van binnenlandsche zaken, Theotokis, oud- minister van oortog, Baltazzi, voormalig minister van buiteniandsche zaken en ge neraaf Hadjanestis, ex-opperbevelhebber in Klein-Azie. Tegen de andere in staat van beschuldiging gestelde officieren werden, zooals bekend, minder zware straiten u;t- gesproken. Het doodvonnis is voltrokken, ondanks de ernstige vertoogen, welke de Engel sche gezant Lindley, namens zijn regeering heeft gedaan. Onmiddellijk nadat de te- rechtstelling had plaats gehad, vToeg de Engelsche gezant zijn paspoort aan en deelde hij aan de Grieksche' autonteijten mede, dat hij ingevolge instructies; zijner regeering moest vertrekken. Hij vertrok des avonds naar Lausanne. Deze drastische maatregel is natuurtijk bedoeld als protest tegen het onbeschaaf- de optreden dtr tegenwoordige Grieksche regeering om haar voorgangers ter dood te brengen. Er bestaat een precedent voor deze daad van den Engefschen gezant, nl. na den moord op den koning en de ko ningin van Servie door de revolutionnai- ren in 1903. Engeland verbrak toen jje diplomatieke betrekkingen met Servie. De Engelsche bladen keuren het vonnis in scherj>e bewoordingen af. De Daily Ex press zegt: Griekenland wil aanspraak ma ken op den naam van 'n beschaafde mo gendheid. Indien het dien naam wenscht te behouden, moet de jongsfte van zijn revofutionnaire regeefingen noodzakehjk een studie maken van de manier, waarop andere beschaafde naties gewoon zijn om de zaken te leiden. De Evening News schrijft: Indien het vonnis ten uitvoer wordt gelegd, zullen de Grieken zichzelf in een slecht daglicht hebben gesteld. Andere bladen zijn van oordeel, dat de actie der militaire ex^remisten waar- schijnlijk ernstige gevolgen voor Grie kenland zal hebben, daar zij er op be- rekend is om niet allieen den moree'en maar ook den financieelen steun der groo te mogendheden van Griekenland af te trekken HET DRANKVERBOD IN AMERIKA. De Chicago Tribune meldt uit Washing ton, dat de zitting, welke het Amerikaan- sche kabinet Zaterdag jl. hield, bijna ge heel in beslag werd genomen door de kwestie van het drankverbod. In talloo- ze pfaatsen heeft de regeering, naar er- kend wordt, alle controie verloren en de bespreking van president Harding met zijn raadslieden stond in verband met rapporten uit verschillende plaatsen ontvangen, mei- dende, dat de toestand er deploraoel was. Men meent te weten, dat president Har ding bestoten heeft, dat er krachtige maat- regelen moeten worden getroffen, cm de Votstead-act te doen naleven en dat hij zijn ernstig voornemen te kennen heeft gegeven, om gebruik te maken van alle middefen, waarover hij beschikt, om een einde te maken aan de tallooze overtre- dingen van het drankverbod. Welke maat- regelen hij nemen zal is tot dusver nog niet bekend, maar gemeld wordt, dat hij waarschijnlijk een proclatnatic zal uit- vaardigen, waarin hij uiting geeft aan Ajn vrees, dat het moreel van het Amerikaan- sche volk ernstig wordt geschaad door de openlijke overtredingen der drankwet en een beroep doet op de afgemeene naleving en van en op samenwerking m ct de ambte naren, belast met de uitvoeringl van het drankverbod. het dan ook met btoedend hari. C-j scheiknndige kust .- zij i vrouw dank baar ocr die belofte en zeide: Nu heb ik u r.og iets arid^rs te zeg gen liefste. Ge weet, dat in de kamer, we. r die arme N rac gelogeerd heeft en waar hij vermoord is geworden een roode stecn gevondeti is, die wef iets lijkt op een amu let en op welken steen een arend gegra- veerd was met uitgespreide vleugefs. Niet een van de familieleden van Nar- jac heeft het voorwerp herkend als het eigendom van Alexandre. Ook ik heb het nimmer gezien bij hem, terwijl in mijn be zit een dergeUjk vocr.verp nimmer ge weest is. Het ding heeft bij de rechtbank maar matig hcla/igstel ing geweki en iiien hecht er geen bijzondere beteekenis aan. Mij, integendeel, heeft het steentje getrof fen. Bijna altijd geeft de goede God in geheimzinnige* gevallen een aanwijzing, die den handigsten misdadige. doel ont dekken. Als die steen verloren is door den moordenaar van Alexandre Narjac, kan hij een handigen jaolitieman dienen net goede spoor in handen te krijgen. Zoodra uw vader tvrug is, moet ge een detectieve zoeken. Lenore. Om dien man te betaien. zijn nu uw inkomsten te gering, maar de marines zaf zijn geld niet beter kunnen besteden, dan het daarvoor uit te geven. Hebt ge mij begrepen, Lenore? Begrejaen, gaf zij ten antwocrd, den geliefden man in haar armen sluitend, daar nu het oogenblik van scheiden was gestagen. De arme getetrde kon niet anders ant- woorden dan met kussen en Iranen, zoo vol was zijn hart. (Wordt vervolgd). &es»jl3i2 EtfCRRKTC BC^V"l u mi Receptie voor alle Nederlanders.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5