ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No.. 7384 Vrijdag 1 December 1922. 70e J aarga Het Huwelijk. bTnTeTn land. BUITENLAND. BBRSIB BEKENDMAKING. De pas weer in onze Tweede Kamer ge houden interessante debatten over het huwelijk, of beter gezegd: over de Huwelijks- wetgeving, hebben deze zaak weer eens in het midden van de belangstelling van een groot deel van ons volk geplaatst, en geven ons alle aanleiding en recht, om ook hier ter plaatse deze zaak eens te bezien en te bespreken. Niet, dat wij ons wenschen te mcngen in die debatten, en b.v. aanstonds of ook maar op den duur partij zouden willen kiezen, voor (of tegen) Mevrouw Bakker- Nort, of tegen (of voor Mejuffrouw F. Katz, doch alleen omdat, de heele kwestie der huwelijkswetgeving nu daargelaten, het ons een uitermate belangrijke zaak schijnt; alles te doen wat in ons vermogen is, om de menschen te doen verstaan en bedenken: van hoe groot belang het is, steeds in en voor oogen te houden, dat tenslotte zoo heel veel aankomt op de verhouding van man en vrouw in het huwelijk. A1 dadelijk zouden wij willen opmerken, dat de eerste stappen op dezen weg zoo onnadenkend veeial worden gezet. Dat gaat toch vaak maar spelenderwijs. Er wordt zoo'n beetje geflirt en gescharreld. Men meent het nog niet zoo heel ernstig, men speelt wat met een hart, en maakt de(n) een of ander het hoofd maar vast op hoi. Dat er gevolgen aan verbonden zijn, en het zoo achteloos gezegde of getoonde, niet alleen op den duur, maar ook wel eens aanstonds tot ernstig-gemeende bedoelingen zou kunnen doen hesluiten, wordt niet overwogen. De veel te vrije manier, waarop tegenwoordig de geslachten met elkander omgaan, leidt tot allerlei ernstige excessen, en tot heel veel des-illusies. Hoe veel er aan vast zit, en dat voor een werkelijk gelukkig huwelijk een vrij sterke overeenstemming noodig is op allerlei be langrijke punten, wordt maar al te vaak niet bedacht, en misschien niet eens ge- weten. Menig meisje is zoo blij, dat en als zij gevraagd wordt, dat zij heel gemakkelijk maar over tal van bezwaren schijnt te kun nen heenstappen, waar zij toch bij dieper nadenken van zou moeten getuigen, dat deze dingen de keuze niet wettigen, en haar wel degelijk tenminste tot eenige terug- houdendheid en tot wat ernstiger over- denken zouden moeten aansporen en nood- zaken. En met menigen jongen man is het al niet veel beter gesteld. Mogen hier mis schien niet zelden meer materieele overwe- gingen den doorslag geven, wij willen niet vergeten, dat er in dezen wel zeer materialis- tischen tijd toch ook nog tal van jonge- mannen rondloopen, die op dit punt met het materieele weer te weinig rekening houden, en die juist als het iets betreft, wat de liefde aangaat van nuchtere argumenten niets willen hooren. Wie daarmee aankomt, hoort zich al spoedig toevoegen, dat hij ook zoo akelig „prozaiseh" is, en dat hij vergeet en uit het oog verliest, dat juist bij deze dingen de stoffelijke motieven absoluiit niets geen waarde hebben, totdat het dan (soms al heel spoedig) blijkt, dat aan deze dingen zeker wel wat meer aandacht be- hoorde te zijn geschonken, in welk geval men voor allerlei teleurstelling bewaard zou zijn gebleven. Een tweede ding is: dat nooit genoeg en te veel nadruk mag worden gelegd op zede- lijke, moreele motieven. Het is hier niet de plaats om deze dingen in den breede te bespreken, maar dit mag toch wel eens worden gezegd en geschreven: de toekom- stige echtgenooten kunnen op dit punt het eigenlijk nooit te nauw met elkander nemen. Een meisje, dat in een of ander geval zou bemerken, dat de jongen harer keuze het op een of ander punt (het zedelijke leven betreffend), niet zoo nauw nam, maakt zich niet alleen tegenover dien aanstaanden man doch ook tegenover zichzelf, aan een ernstig en haast onvergefelijk misdrijf schuldig, indien zij niet aanstonds en met den mees- ten klem op die ontdekking den nadruk zou leggen. Hier mag men nooit ook maar 6en oogenblik onverschillig zijn. Hier moet worden ingegrepen, dadelijk liefst op hetzelfde moment, waarop de onjuisfheid Fn zedelijk oordeel werd ontdekt, hier mag men niet van vergeven weten, en moet zeer streng worden opgetreden. Alleen op die wijze kan een bron van ellende worden gestopt. Een goede en niet al te korte engage- mentstijd, die werkelijk een tijd van voor- bereiding moet wezen, verdient daarom alle aanbeveling. De jongelui moeten alle ge- legenheid hebben, elkander onder allerlei omstandigheden ongedwongen te zien en gade te slaan. Deze verloving moet dan niet zooals tegenwoordig al meer ge- bruikelijk schijnt te worden het karakter gaan dragen van een officieus huwelijk, waarbij de jongelui met elkander zelfs in het buitenland en zonder eenig verder geleide gaan logeeren, maar dient het karakter te behouden van ongedwongen kennismaking. Op die wijze, vooral door gcmeenschappelijk verkeer in den huiselijken kring komt er voldoende gelegenheid elkaars meening en houding bij tal van ge- legenheden te leeren kennen, en kan er dus op worden gerekend, dat men straks in J heel veel opzichten niet vreemd meer tegen over elkander komt te staan. Men kent elkanders gebreken, men leert het at: elkan der te zien als zoo'n soort half-goden, die zonder fouten en gebreken zouden wezen, Maar men kent die eigenaardigheden. en heeft gelegenheid om te beoordeOcn. of de^e dingggt lMet, MP c'en duur sqheiding zouden kunnen veroorzaken. Ook zijn er zoo tal van onhebbelijkheden, die door be- strijding geiukkig kunnen worden over- wonnen en geheel of ook maar gedeeltelijk kunnen worden weggenomen. Voor al deze dingen is de verlovingstijd de als-van-zelf meest geschikte gelegenheid. Men is dan voor indrukken nog zeer vatbaar. Er is den elkander minnenden zoo heel veel aan ge- legen: elkaar te behouden, of terug te win- nen. Juist met het oog daarop, was het ook, dat wij reeds schreven: dat er over ontdekte gebreken en fouten vooral niet licht moest worden heengestapt. Hier worde veel liever in den aanvang gebroken, dan dat men door slappe toegevendheid op den duur met iets genoegen zou moeten nemen, dat toch de onderlinge waardeering wegneemt. en tot ellendige gevolgen leiden moet voor beide partijen. Het moeilijkste punt, dat hierbij bespre- king vraagt, is: Of er overeenstemming moet wezen uit godsdienstig oogpunt. Oppervlakkig is natuurlijk menigeen ge- neigd, al naar dat zijn of haar eigen op- vattingen zijn, te antwoorden heel streng: dat men hier de meest mogelijke overeen stemming behoort te weten, of: dat dit absoluut niet ter zake doet, omdat burners voile overeenstemming nooit bestaat. In ieder van deze standpunten schuilt onzes inziens een element van waarheid. Dit zij allereerst te dezer zake opgemerkt: men mag het er ook hier niet maar op-aan laten komen. En dat werkelijk niet alleen met het oog op de kinderen, die later wel geboren kunnen worden, maar ook met het oog op de onder linge verhouding. Deze moge in den ver lovingstijd nog zoo goed wezen, men zal toch ook reeds dan beseffen, hoe het .wel heel moeieliik valt met elkander een vrucht- baar en aangenaam gesprek te hebben, indien daar ook op dit punt de zoo ge- wenschte en nOodzakelijke grondbeginselen ontbreken. Natuurlijk blijft en moet er zetfs blijven gelegenheid voor onderlinge ver- schillen. Twee menschen, die over alle godsdienstige zaken precies eender denken, worden hier wel nooit gevonden, en dus moet er eenige speling worden gelaten. Doch men moet over de groote hoofdzakert" toch wel eender denken, en althans be- schikken over een voldoende mate van waar deering voor het standpunt van den ander. Ook zal men er voorzichtig mee moeten zijn, om zich niet op een dwaalspoor te laten brengen door deze bijkomstigheid, dat de twee geliefden, gedurende hun ver loving, allicht geneigd zijn, deze dingen wat makkelijker op te nemen dan later in het huwelijk, als consequenties moeten worden getrokken, waaraan de gelieven nog nooit hebben kunnen denken. Paulus, die ook deze dingen in zijn maoien Corinther-brief ter sprake brengt, zegt het zoo wijs: „Wat weet gij man, of gij de vrouw zult zalig maken?" En evenzoo: ,,Wat weet gij, vrouw, of gij den man zult zalig maken?" Hier moet dus vooraf wel heel degelijk worden overwogen, en met heel veel securiteit worden gewikt. Het kan later tot heel veel moeielijkheden aanleiding geven, indien juist met deze dingen de hand was gelicht. Is het huwelijk eenmaal tot stand ge- komen, dan zal de verhouding aldus moeten zijn, dat zij heel in het kort kan worden omschreven als: een dienen van elkander. In het oude Huwelijksformulier van de Protestantsche kerken staan vele treffende dingen, maar het kan onzes inziens niet genoeg worden afgekeurd, dat daar veel te weinig de nadruk is gelegd op de verhou ding van gemeenschappelijk en wederkeerjg dienen, zoodat ten onrechte de consequentie kan worden getrokken (ook uit de „vragen"), dat alleen bij de vrouw een zeker dienen altijd zou moeten worden aan- getroffen, terwijl dit bij den man niet zoude behoeven te bestaan. Wij weten niet, of er van revisie van dit Formulier binnen ah zienbaren tijd nog wel eens sprake zou kunnen wezen, maar meenen toch in het altijd nog geduld worden van deze zin- sneden er een bewijs van te moeten zien, dat men in het algemeen nog te veel staat op dit standpunt, dat de man heeft te ge- bieden, en de vrouw slechts heeft te volgen. En dat bij dergelijke uitdrukkingen, die in een zoo vaak gebruikt Formulier vodb- komen, dan allicht aan zekere zijde wordt gedacht, dat bij de personen, die deze din gen lezen zonder verandering, ook de ge- dachte voorzit, dat de huwelijksverhouding ook een zoodanige zou moeten wezen, kun nen wij best begrijpen. Het huwelijk moet zijn: een elkander dienen. De man moet het nooit laten voelen dat hij het hoofd is. En de vrouw moet gaarne en van heeler harte al haar tijd en kracht ter beschikking stellen van man en kin deren. De nieuwere opvattingen van de positie der gehuwde vrouw, hebben mis schien een tijdlang sommigen te dezer zake op een dwaalspoor kunnen brengen, men komt langzamerhand gelukkig op dit al te moderne weer terug, en men gaat het veelal door droevige ervaring geleerd weer inzien, dat man en vrouw elkander noodig hebben, en beiden in en voor het gezin een zeer belangrijke en onderscheiden taak hebben. Wie zoo hot ziel, dat man en vrouw elkander hebben te dienen, wordt voor excessen en voor rnisverstar.d be waard. Elkander dienen door de liefde, dat zij het parool, ook van die echtelieden, die deze regels onder de oogen krijgen. Dat zij ook de wensch en bede en het ernstig streven van hen, die er nog voor staan, en voor wie een schobne tijd is weggelegd, indien zij dil willen verstaan als hun roe- ping. Dan zal in oog menig huwelijk het mooie vers van Onzen grooten Vondel worden verstaan en^betracht: TWEEDE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgegaan wcrdt met de behandeling van de begrooting voor onderwijs, kun- sten en wetenschappen. Bij de afdeeling kunsten en wetenschap pen betoogt de he£r Kleerekoper (s.-d.) dat een bezuiniging van 50.000 gld. op deze afdeeling groote schade moet toe- brengen aan de cultureele belangen van ons volk. De heer Rutgers (a.-r.) meent, dat de heer Kleerekoper oyerdrijft. De financieele toestand dwingt nu eenmaaf tot bezuini- ging. De Minister van Onderwijs zegt, dat op de kunst naar evenredigheid veel minder is bezuinigd dan op de meeste andere zA- ken. i De heer Marchant (v.-d.) wijst den heer Rutgers er op, dat goede kunst het goede bevordert De heer Zijlstra (a.-r.) dringt aan op vermindering van subsidie aan volksuni- versiteiten. De heer Kfeerekooper betoogt de noodzakelijkheid van schoolmatige ontwik- keling van volwassenen. De Minister zal ddze zaak in studie nemen. De Minister heeft meegedeeldr dat hij voornemens is^ de subsidie van 30.000 gld. voor de' 'nationals Opera terug te nemen, teneinde den post van subsidies aan de orkesten niet met 30.000 gld- be hoeven te verminderen: WlJZlGlNG LAGER ONDERWIJS. De memorie van antwoord van. Minister De Visser op het afdeelingsversljag van de Tweede Kamer no.pens het wetsontwerp tot wijziging van de Lager OnderwijsWet kan in het begin van de volgende week worden tegemoet gezien. In verband hiermede wordt gemeld, dat binnenkort de indiening bij de Tweede Kamer kan wcrden verwacht van een wetsontwerpje, wacrbij de termijn van 1 Januari 1023, welkte in de wet, houdende maatregeien ter voorkoming van het zon der noodzakelijkheid bffuwen van scho- fen voor lager onderwijs, als j^eidigheids- duur van dit bomvwetje is opgenomen zai worden verfengd. Wel wordt verwacht, dat de herzienings- wet door de Tweede Kamer nog voor het Kerstrnisreces zaf worden afgedaan, maar men is niet zeker ten aanzien van tijdige afhandeling van die wet ook door Je Eerste Kjamer. VandAar dat bovenbedoelde termijn, die inmiddefs zoa afloopep, ver- fenging behoeft. OPHEFF1NG MINISTER!E VAN LANDBOUW. Bij de Tweede Kamer is ingpdiend een wetsontwerp tot regeling van de ophef- fing van het Ministerie van Landbouw, Nij- verheid en Handel. MODEL GEMEENTEBEGRQOTINGT In de Woensdag gehouden vergadering van den Haagscheh gemeenteraad, deelde wetHouder De Wilde mede, dat van hoo- ger hand voorbereid wordt een eenslui- dend modef voor de gemqente-begrootin- gen. waarbij de inkomsten en uitgaven van een bepaalden tak van dienst tegen over elkaar zullen worden geplaatst, het- geen de overzichteiijkheid der gemeentf- begrootiligen zeer zal bevorderen. De heer De Wilde meende, dat het nieuwe begroo- tingsmodef waaTschijjnlijk reeds het vol- gend jaar zal kunhen wordep, toegepast. te verlaten, als de terechtstelling toch zou plaats vinden. Nader wordt nog uit Athene gemeld, dat koning George energieke pogingen heeft ge- daan om de terechtstelling te beletten. Hij heett aan de gezanten van Joego-Slavie en Roemenie verzocht, tusschen beide te komen om de terechtstelling nog te doen verhin- deren. Daardoor is een conflict ontstaan tusschen den koning en de regeering. De koning wordt thans in zijn paleis gevangen gehouden. Nieuwe arrestaties. De generaals Papoelas, Doesmanis en Valettas zijn gearresteerd. DE GEVLUCHTE SULTAN. Uit La Valletta (Malta) wordt gemeld, dat tie geviuchte sultan Menmed zich angst- vallig verborgen houdt, uit vrees voor sluip- moordenaars. De ex-sultan blijft, volgens een beschrij- ving in de „Chicago Tribune" zorgvuldig achter gesloten rolluiken, in een door sol- daten streng bewaakte villa, omgeven door een hoogen muur, in den omtrek van La Valletta. Mehmed VI, de vroegere beheer- scher der geloovigen, is een eenzame ge broken oude man geworden, met wien de Engelsche regeering feitelijk geen raad weet. Ruim een week geleden verzocht hij om bescherming van de Britsche regeering, vluchtte heimelijk uit Konstantinopel aan boord van een Engelsch oorlogsschip en vond een onderkomen op Malta. Ondanks het feit, dat hij vluchteling is, heeft Mehmed geen afstand gedaan als sul tan en ook zijn rechten als khalief niet prijs- gegeven. Er zijn op dit oogenblik dus 2 khaliefen. In de geschiedenis kwam het meer voor, dat er in de Moslemsche wereld twee hoofden waren, die de geestelijke macht uitoefenden. Nu Mehmed VI zijn rechten als khalief handhaaft, neemt de Britsche regeering, die de grootste Mohammedaansche mogendheid ter wereld is, een groote verantwoording op zich door dezen leider van den Islam on der haar bescherming te nemen. De grootste geheimzinnigheid omgeeft den ex-sultan. Hij weigert bezoeken te ontvan- gen, zelfs vertegenwoordigers van de ge- allieerde regeeringen op Malta. Een paar dozijn Engelsche politie-agenten, recher- cheurs en een afdeeling militairen bewaken zijn woning. De ex-sultan verkeert in den voortduren- den angst vergjftigd te. zullen worden. Zijn verblijf op Malta is niet permanent. Verwacht wordt, dat hij naar Egypte of In die zal worden overgebracht, als bewijs voor Engeland's bescherming van het hoofd der Mohammedaansche kerk. Ook zegt men, dat Mehmed als particulier in Engeland ver blijf zal kiezen. Overigens is zelfs in de best-ingelichte kringen op Malta de status van den ex-monarch een raadsel. Is hij nu nog sultan of khalief? Men weet er geen afdoend antwoord op te geven. Daar het verdrag van Sevres nooit gerati- ficeerd werd, is hij de voormalige heerscher van het land, waarmee Groot-Brittannie nog in oorlogstoestand is en dientengevolge kan hij niet als gast der Britsche regeering wor den beschouwd. Alle vreemdelingen, die op Malta landen worden aan een streng onderzoek onder- worpen. DE CRISIS IN GRIEKENLAND. Koning George gevangen gehouden. Volgens berichtert uit Athene zou koning George in zijn paleis gevangen worden ge houden, omdat hij zich verzet heeft tegen de terechtstelling der oud-ministers en den wensch te kennen heeft gegeven, het land TER NEUZEN, 1 Dec. 1922. CONCERT VAN CRESCENDO. J.l. Woensdagavond gat de orkestvereeni- ging Crescendo", directeur de heer J. Bierle, alhier, in het „Hotel de Commerce" het aangekondigde concert. De verschillen- de muzieknummers van het orkest, en voor al Largo voor viool-solo, gespeeld door den directeur, behaalden grooten bijval, bij de zeer talrijk opgekomene leden en hun intro- ducees. Ook mej. Helena de Keukelaere, van de Fransche opera, uit Gent, had veel bijval met de door haar gezongen liederen. Bijzonder succes had echter de heer Jules Moens, van den Vlaamschen schouwburg, uit Gent, met de verschillende voordraehten, en de uitvoering van de operette „Goeien avond Buurman", gespeeld door hem en mej. De Keukelaere was een glansnunimer. De uitvoering van het zeer rijke programma bleek intusschen zooveel tijd te vorderen, dat enkele muzieknummers achterwege ge laten werden. Er was ook nog de afdeeling bal, die de opgekomenen nog eenige uren bijeen hield en waarbij het zeer geanimeerd toeging. „Crescendo" kan met voldoening op dit concert terugzien. 40-JARIGE AMBTSVERVULLING. Heden was de heer J. J. P. Huizer, direc teur van het post- en telegraafkantoor alhier 40 jaren in dienst bij de posterijen en tele- grafie. Het personeel had gemeend dien dag nie; onopgemerkt te moeten laten voor- bijgaan en heden voormiddag werd de jubi- leerende directeur in tegenwoordigheid van zijn vrouw en zoon, en in bijzijn van het kr.ntoorpersoneel, bestellers en telefonisten, door den commies, den heer G. F. A. Prin- sen, namens alien gecomplimenteerd en ge- lukgewenscht met dezen voor hem gedenk- waardigen dag, en als blijk van waardee ring een electrische bureaulamp aange- boden, terwijl mevrouw Huizer een bloemen- hulde ontving. Door den heer Huizer werd hierop het personeel in hartelijke woorden dank ge zegd voor de hem bewezen hulde. Later in den voormiddag kwam ook de inspecteur de heer Heijer uit Middelburg ten kantore om den heer Huizer namens het Hoofdbestuur der posterijen te feliciteeren, en hem dank te betuigen voor de in het ver- loop van 40 jaren den lande bewezen diensten. POSTPAKKETTENDIENST. In verband met de St. Nicolaasdrukte worden op het postkantoor te Ter Neuzen, op Zaterdag 2 December postpakketten aangenomen tot des avonds half 8 uur. POSTERIJEN EN TeLEGRAFIE. Bij het de vorige week in Rotterdam gehouden examen voor kommies der pos terijen en Telegrafie, slaagde j.a. onzen vroegtren stadgenoot J. A. Solleveld. ONDERWIJS. Bij Kon. besluit is vernietigd het be sluit van Ged. Staten van Zeeland, waar bij ongegrond is verklaard het beroep van de vereeniging voor Christelijk onderw ijs te Driewegen tegen het raadsbesluit an Ter Neuzen om de medewerkmg te wci- geren tot het beschikbaarstellen van 3000 gulden, voor aanschaffing van schoolban- ken. Het Kon. besluit overweegt, dat Ged. Staten het beroep van het schootbestuur niet ontvankelijk liad moeten j^erklaren. LIEBESGABEN-PAKKETTEN NAAR OOSTENRIJK. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis is voornemens bij voldoende deelneming, eenige wagons met Liebes- gaben-pakketten naar Weenen en Graz te verzenden, welke aldaar voor Kerstmis zul len aankomen. De pakketten mogen niet zwaarder zijn dan 15 K.G. en moeten van sterke embal- lage en van een duidelijk adres, op het pak- ket geschreven voorzien zijn. Op ieder pakket moet nog een nauwkeu- ring ingevuld etiquet geplakt worden. Deze etiquetten kunnen bij Mejuffrouw J. Hioolen, Lange Burg C 85, Middelburg, tegen be- taling van een gulden worden afgehaald of worden na aanvraag en na ontvangst van een gulden tien cents per post toegezonden. De pakketten moeten daarna, in papier verpakt, zoodat het Oostenrijksche adres niet beschadigd wordt, franco aan het adres van waar het etiquet ontvangen is, toege zonden worden. Pakketten welke na 14 December ont vangen worden, of welke zonder het voor- geschreven etiquet worden aangeboden, kunnen niet medegenomen worden. De colli mogen geen spiritualien of an dere vloeistoffen of spoedig aan bederf on- derhevige artikelen bevatten. WONINGBOUW. De Minister van Arbeid heeft goedgevon- den, dat vroeger toegekende bijdrageri voor woningbouw, zullen wprden uitgekeerd aan de gemeenten: Axel, ten behoeve van A. van't Hoff (1/3 gedeelte der bijdrage) f 2290. BESMETTELIJKE ZIEKTEN, Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van J 9 tot en met 25 Nov. in de provincie Zeeland bedroeg: Roodvonk: Middelburg 1, Vlissingen 1. INBRAAK TE MIDDELBURG. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is inbraak gepleegd in het kantoor van den stationchef in het station te Middelburg. De toegang werd verkregen door aan de perronzijde een paneel uit een deur te zagen. In het bureau is getracht de betrekkelijk kleine brandkast mede te nemen. doch dit mislukte, daar de kast aan de muur vast staat. Ook de poging om de kast te openen is mislukt, zoodat de ongenoode gasten zon der succes zijn afgetrokken. In de kast be- vond zich een vrij belangrijk bedrag. ZAAMSLAG. In den nacht van 29 op 30 Nov. j.l. is den werkman P. V., in de buurtschap Poon- haven ontlast van twee rijwielen. Een der twee fietsen, de minste in kwaliteit, werd later terug gevonden. Ook eenig wasch- goed werd vermist bij anderen, die ook een beurt kregen. BOSCHKAPELLE. Zooals we in het nummer Uvver courant van verleden Doridtrdag meldden, is de dieverij in deze omgeving niet van de lucht. Nu weer moet ik berichten, dat de „Kampenhoek" tot groot nadeei der bewoners door de dievenbende met een bezoek is vereerd. Bij den eenen is meer, bij den ander minder buitgemaakt, maar alien hebben „veeren" moeten laten. Die rooverijen jagen evenwet ook, den „armen duvel" den schrik op 't lijf; ten- minsle mij verklaarde een arbeider, dat hij des avonds de kippen van het hok haalde, om ze in de bakkeet tegen dief- stal te vrijwtren. Waar moet dat heen Eerlijk gezegd, ik ben er zelf mee ver- legen geworden. Nu ik gehoord heb, dat te Zaamslagveer een varken uit "net hok gestolen is, heb ik voor mijn „kibb£'' vcvor- zorgsmaatregelen genomen en mijn bu- ren aangeraden hetzelfde te doen. De ze raad viel in goede hurde, en ofschoon wij nog wet niet telefonisch zijn aan- gesibten, zijn wij paraat, zoodra er eenig onraad is. 't Zou van weinig nadenken getuigen, indien men in dezen de politic van Iakschheid beschuldigde. Wij weten zeer goed, dat het dezen mannen aan goeden wil niet ontbreekt en dat zij aan hun plicht niet te kort schieten maar ik vraag: „Is hun observatieveld niet te groot van wege hun gering aantal in de tegenwoor- dige omstandigheden?" Den "Ssten Dec. a.s. zal de heer J. Vers'uijs, seer, der prov. vereeniging ter verbct ring van het geitenras in Zeeland, in het lokaal van den heer Claeijs, een iezing houden over melken, melkberei- ding en behandeling, toegelicht met licht- beelden. De Rurgemeester van TER NEUZEN maakt bekend, dat bij /.ijn besluit van heden, aan JOSEPH EMA NUEL MARIE BONTE, broodbakker, wonende te Ter Neuzen, Dijkstraat No. 37, vergunnin g is verleend tot het verrichten van bakkersnachtarbeid, tusschen 8 uur des namiddags en 6 uur des voor- tniddags, zullende deze vergunning geldig zijn voor den tijd van een jaar. Ter Neuzen, den 30 November 1922. De Burgemeester voornoemd, HUIZINGA. Wj ar vert! oprechter trouw, i.an tusschen man en vrouw ter werelo ooit gevonden? Twee zieien, gloende aaneengesmeed, of vast geschcikeld en verbonden in lief en leed. De band, die 't harte bindt der moeder ?.an het kind, gebaard met wee en smarte, .tun hare borst met melk gevoed, zoo lang gedragen onder 't harte, verbindt het bloed. Nog sterker bindt de band van 't paar, door hand aan hand verknocht om niet te scheiden, nadat ze, jaren lang gepaard, een kuisch en vreedzaam leven leidden, gelijk van aard. Daar zoo de liefde viel, smolt liefde ziel met ziel, en hart met hart te gader: die liefde is sterker dan de dood, geen liefde koomt Gods liefde nader, r.oeh js zoo grootI

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1