algemeen nieuws- en advertentieblad voor zeeuwsch-vlaanderen. No. 7381. Vrijdag 24 November 1922. 70e Jaargang. SIT I08SL0TTIS GIBEIlt. -buitenlaTd~ "Tf" NNENLAN D. GEMENGDE BERICHTEN. TWBBDH BLA.P. F K U IL I. E T 0 N. wmmmmMBammnamMmi TWEEDE KAMER. Vergadering van Woensdag. Voortgegaan wordt met de algemeene beschouwingen over de staatsbegrootmg. Minister de Oeer verklaarft dat de re- geering de motie-van Rappard tegen op- lietfing van het departemenj van iand- bouw niet kan aanvaarden. "Met belang- stelling heeft de regeering de nadere ver klaringen van den heer Colijn aangehoord. Op de technische zijde van het vraagstuk komt liij terug bij de behandeling van de oorlogsbegrooting. De- moties-Troelstra te gen pensioen-aftrek en inzake de reclas- sificatie wijst dc regeering af. In de motie inzake de reclassificatie ko- men verschillende onjuistheden voor. Het geheele cijfer bij v. van de 20 pet is uit de fucht gegrepen. Ook staatsrechterlijk acht spr. de conclusie van de motie niet te aan vaarden. Hierna komt spr. tot de financieeie po- litiek. Ten aanzien van het gebruik van 10 millioen gulden uit het surplus van het leeningsfonds voor de gewone uitga- ven, blijft hij met mr. Patijm in de Eoono- m>i6ch-Statistische Berichten van mee- ning, dat dit geen gevaar oplevert. Wat de middelenraming aangaat, meent spr. dat deze objectief juist is. Het belang- rijkste gedeelte acht hij voorts de voort- gaande versobering. De regeering stelt te dezen aanzien parTementaire adviezen ten zeerste op prijs. In dit verband merkt de minister opt, dat ook de rede van den heer 'Colijn geen nieuwe deuren heeft geopend voor de bezuiniging. De door den heer Co lijn voorgestane denkbeelden zullen slechts een besparing brengen van eenige tonnen, terwijl daarnaast ook moet worden opge- merkt, dat de regeering eveneens reeds in die richting wferkzaam was. Wanneer de meening van den heer Colijn, dat ons nationaaf inkomen nog verder zal dalen, bewaarheid wordt,, dan zullen we echter nog veel verder moeten gaan met cezui- nigen. Ook op oorlogsuitgaven. Stemmingen. De motie-van Rappard tegen opheffing van het departement van fafidboqw wordt verworpen met 49 tegen 33 st. (rechts tegen links). De motie-Troelstra tegen pensioenaftrek wordt verworpen met 59 tegen 21 st. de motie-Troelstra inzake ctassificatie wordt verworpen met 50 tegen 31 st. Aan de orde is Hoofdstuk IV (justi- tie) der Staatsbegrooting. DE RESTAURATIE VAN HET KOOR IN DE NIEUWE KERK TE DELFT HULDEBLIJK AAN DE KONINGIN. Maandag heeft het oomite tot restau- ratie van het koor van de Nieuwe Kerk te Delft, te Utrecht vergaderd met afge- vaardigden van de provinciale en ptaat- seHjke comite's. De voorzitter deelde mee, dat gehouden besprekingen me't kringen, die zich de vorming van een cornit? voor een hulde- blijk ten doel stelden, erltoe hebben ge- leid, aan de vergadering het voorstef te doen tot oonstitueering van het comite voor het nationale huldeblijk aan de Ko- ningin, welk voorstel met algemeene stem- men werd aangenomen. Van den particulieren secretaris van H.M. was bericht ingekomen, dat de Ko- ningin met veef waardeering had kennis genomen van het voornemen, de plannen voor de restauratie van het koor van de Nieuwe Kerk te Delft ineen te doen vfoeien met de plannen voor een nationaaf hul deblijk ter gelegenheid van het regeering-- jubileum van de Koningin en dat H.M. de 35) justitia. Een oogenblik nadat Lenore verhoord was. kon men haar het park van het kas- teei zien doorloopen en de kleine tuiudeur uitgaan, haar echtgenoot tegemoet Zij volgde daartoe een voetpad, da|i den weg naar Fontainebleau aanmerkelijk verkorte en dat zij wist, dat Romain zou voigen op zijn terugweg. Toen zij den grooten weg naderde, had zij nog niemand zien aankomen en zij vreesde, dat Romain pas in den' namid- dag zou terugkeeren, toen zij, opr dengroo ten weg een rijtuig in ffinken draf zag naderen. Met belangstelling zag Lenore het nader komen en haar hoop, dat Romain er in zou zitten werd verwezenlijkt. Reeds ver raag- de het paard den tred en, toen het rijtuig bij Lenpre was gekomen, sprong De Ce- risolles er uit en snelde met uitgesirekie armen op zijn vrouw toe. O, Beveling, als ge het wist, riep hij uit. Ik had zooveel zelfbeheersching noo- dig gisteravond om aan uw verzoek niet te gaan weerstand te bieden. Maar het moest, Lenore^ want ik had een, geheim voor u, een groot geheim. Vocrtaan echter kunt ge in mijn hart (ezen, liefs'e. Ziet ge, het was om, u verdriet, veef vcr. riet te gevoefens, welke hieraan ten grondslag liggen, op hoogen prijs stelde. Het is de bedoeling, aan de Koningin aan te bieden de restauratie van genoemd koor en een persoonlijk geschenk, dat volgens den wensch van H.M., met het oog op de tijdsomstandigheden, niet kost- baar mag zijn. ACTIE VobR DEN ZOMERTIJD. Nainens het bureau van den Midden- j standsbond, Ned. Bond van Vereemgin- j gen van den Handeldrijvenden en van den Industrieelen Middenstand, gevestigd te 's Qravenhage, is met betrekking tol de regeling van den Zomertijd een adres gezonden aan den minister van Binnen- landsche Zaken. In dit adres wordt er aan herinnerd dat d.d. 25 November 1921 het bestuur der Middenstandsbond tot den Minisetr het verzoek richtte geen gehocr te wiilen ge- ven aan de wenschen die toen geuit wer- den, om de invoering van den zomertijd niet rneer in ons land te doen geschiedeu. Gezegd wordt in het thans aan den Mi nister gericht adres dat het bestuur voor- noemd de regeering zeer dankbaar is voor de inwilliging van dat verzoek, wiji de bevolking ook dit jaar weder in het genol van den zomertijd gesteld is geworden. Thans worden zoo vervolgt het adres naar bekend is, wederoin pogingen aan- gewend de bedoelde invoering voor het vervolg te doen verhinderen en ?iet is naar aanleiding daarvan en mede in op- dracht van het bondsbestuur, dat het bu reau andermaal bij den Minister er op aandringt, het daarheen te wihen leiden, dat de zomertijd,, ook de komende jaren wettelijk in ons land wordt ingevoerd. Voor de redenen, die de Middenstand voor het doen van dat verzoek^, meent te hebben, wordt in het adres verwezen naar de bovenbedoeld request van 25 No vember j.I., waarin deze redenen reeds nader zijn omschreven. (Corr. Bur.) EEN GEHE1ME VERGADERING VAN RUSS1SCHE MONARCHISTEN. Onder strenge geheimhouding en onder bescherming der Fransche bezetting heb ben de Russische monarchisten te Wiesba den een bespreking gehouden, die ver- scheidene dagen heeft geduurd. Van de daar genomen beshiiten, is volgens de „B. Z. a. M." slechts bekend geworden, dat men nog aftijd aan de vier troon- pretendenten vasthoudt. Vooraan staan nog steeds de grootvorsten Kyrill en Nioolaje- witsj. Uit Parijs was voor de bespreking prinses Orloff overgtkomen, die met haar reusachtige vermogen de financieeie stuw- kracnt van de monarchistische partij is. EEN VORDER1NG WEGENS ACHTER- STALL1GE BETALING SEDERT... 1812. De Britsche draadlooze dienst zendt een bericht het Iuchtruim in over een meric- waardige vordering, door de Britsche re geering tegen de V. S. ingesteld, welke is onderworpen aan de arbitrageoommis- sie volgens het verdrag van 1910. In den Britsch-Amerikaansche oorlog van 1812 werkte de machtige stam der Cayuga-In dianen met de Britsche bleekgezichteu sa- men. Vier jaar te voren had de stam zijn fanden aan den staat New York afgestaan voor een jaargeld van 2400 dollar. Het vredesverdrag, waardoor een einde werd gemaakt aan den oorlog, bepaalde, dat de roodhuidige geallieerden der Britten geen hunner rechten prijs gaven. Bij het uit- breken van den oorbg had de staat New York echter opgehouden het jaargeld aan de Cayuga's te betalen en heeft dit sedert ook niet betaald. Er leven nog afstamme- lingen der Cayuga's in Canada en te hun- nen behoeve heeft de Britsche regeering i nu„ na honderd tien jaar, de achterstai- i besparen. O, ik houd zooveel van mijn lief vrouwtje Rrftnain had dien stortvkj.ed van woorden er uitgegooid, zonder dat Lenore hem in de rede had kunnen vallen. Zij maakte zicli nu zacht in zijn omarming ios en hem het voetpad naar het kasteel invoerend zeide zij: Kom mee, hierheen, waar men ons niet kan zien. Ik heb u wat te zeggen, van Een huivering deed haar lichaam schok- ken. Groote hemel, wat is er? riep Ro main uit, die nu eerst de bleekheid en de ontroering van zijn vrouw opmerkte. Is er een ongeluk gebeurd? Kom, Lenore, spreek De jonge vrouw was op het punt te bezwijmen en Romain kon haar nog juist in zijn stcrke armen opvangen. Lenore! LieveUng! stamelde hij. Mevrouw De Cerisolles streed tegen haar zwakheid en overwon weir. Weldra openden zich haar mooie oogen en ze trachtte te glimlachen, doch eensklaps brak zij in sr.ikken uit. O, RomainRomain als ge wist welk ongeluk over ons is gekomen VerschrikkelijkWat zult ge er onder lijden Maar wat is er dan toch? riep Ro main, nu ook doodsbleek geworden, uit. Spreek toch, Lenore, zeg toch wat er is i gebeurd. j Wees moedig, Romain, zeide Lenore met vaste stem, daar zij begreep, dat zij nu de sterkste moest zijn. Plotseling ontstelde Romain hevig. lige betaling geeischt met samengestelden interest tot een totaaf van ongeveer 700 duizend pond sterling. KfciCHTZAkEN.. EEN KWESTIE VAN KLANK? Is de Amerikaansche electrische hoorit een hoorri wlgens de wet? De heer L. W. Hoete,, adjunct-direq- teur van een suikerfabriek te Teteringen,, was bekeurd wegens het in de bebouwde kom van Breda, signaal geven met een electrischen hoorn, zooals die gemonteerd is op de Ford en vele andere Amerikaan sche auto's. Op grond van verklaringen van een deskundige, den heer A. C. Zwang,' handelaar in muziekinstrumenten te Breda, besliste de kantonrechter te Breda, dat het signaal niet aan de voorschriften vol- deed en werd beklaagde veroordeeld tot 1 gld. boete. Daar het een principeefe kwestie betrcf, werd in qverleg met' de Kon. Ned. Automobielclub geappelleerd, en diende de zaak den 6en dezer voor de rechtbank te Breda, voor welke de*. des kundige opnieuw gehoord werd. De recht bank vereenigde zich evenwer niet met diens standpunt, maar ging mee met dat van den verdediger mr. E. W. H. Duy- zings, te Utrecht, en sprak beklaagde vrij. HAAR KIND VERMOORD. Zaterdagnacht vervoegde zich aan het politiebureau te Hilversum de vrouw van den opzichter, van Stad en Lande van Gooiland Bon, woonachtig in het gerneen- telandshius "der erfgooiirs aan den Lagen Naarderweg aldaar, met de mededeeling dat 2ij haar Ujarig ddehtertje had ver- moord. Toen de po'itie-autoriteiten, vergezeld door dr. Stieier, een onderz»ek instelden, bleek het feit maar al te wiar. Gedurende de afwezigheid van haar man, had de ongelukkige, die lijdt aan zwaarmoedigheid, in een vlaag van waan- zin haar kind in den siaap met een hand- doek geworgd. Eerst had zij getracht het kind met een revolverschot te dooden, doch het wapen ketste. Toen had zij den handdoek geno men en deze om den hols van het slapen- de kind geknoopl. Bij het dichttrekken van den knoop was het meisje wakker geworden, waarop de moeder het had gerustgesteld en gezegd had: het niet rneer te zullen doen." Het kind was toen gerust weder gaan slapen, waarop de moeder, na eenigen tijid 'te hebben gewach't, haar poging tot worging herhaalde en toen 'nelaas met vreeselijk gevolg. Men heeft nog getracht, door het aan- wenden van een zuurstofapparaat de le- vensgeesten wreder op te wekken,v doch vruchteloos. De politie heeft de vrouw, die volstrekt geen gpijt over haar daad heeft en inte- gendee! zegt, blij te zijn, dajt het kind dood is, in arrest gehouden. Zij zal ter beschikking van de Justitie wxirden gesteld. i TIJDENS DE RAADSZ1TTING OVERLEDEN. Maandagavond is in den Raad van Roer- mond tijdens de voorbesprekingen over het voorsteFder commissie voor de finan- den inzake verlenging van den werktijd pensioenstorting, enz. der anibtenarcn en werklieden, het raadslid die heer J. H. Telders, plotseling onwel geworden en in elkaar gezakt Een geneeskundige, die da- delijk ontboderi werd, kon slechts den dood oonstateeren. NEKKRAMP. In Het militair hospitaal te Amersfoort is een militair van de inianterie opgeno- men, die aan nekkramp lijdt. Eenige per- sonen zijn nog in observatie. SECRETARIS CONTRA RAADSLID. De gemeente-secretaris van Elburg heeft een aanklacht wegens beleediging inge- diend in verband met een door de (a.-r.) „Rctterdammer'' opgenomen bericht van de hand van een raadslid. VERDUISTER1NG. Dinsdag bleek den »geadresseerde bij de opening van een aangeteekend stuk, be- stemd voor de suikertabriek te Geertrui- denberg, dat de tienduizenldl gulden, die er behoorden in te zitten, verwisseld waren voor stukjes courantenpapier. De politic stelde een onderzoek in. Naar nader ver- nomen wordt, ontving genoemde suiker fabriek Woensdagmorgen een gewonen brief, waarin zich acht briefjes van dui zend bevonden. De recherche meent den gedeeltelijken berouwvollen dader reeds op 't spoor te zijn. DOOR GASDAMPEN GESTIKT. Dinsdagmiddag is de 64jarige J. ben H. te Zwijndrecnt dood gevonden op die trap in het stookhok voor de cenlrafe verwarming van de Julianaschool aan de Burgemeester De Bruinelaan aldaar. De man bfeek door gasdampen gestikt. GEV ALLEN. Dinsdag is de feidekker B. uit Eind hoven bij het verrichten van werkzaam- heden aan het gebouw van het pensionaat Marienburg te Bussum, van het ongeveer 20 meter hooge dak gevallen. Hij' werd dadelijk per politiebrancard naar de St. Gerardus Majellastichting vervoerd, waar hij spoedig na aankomst is overleden. Zijn zoon was bij het ongevaf tegenwoordig. DE STAKING DER CAFeHOUDERS TE MEPPEL EEN FIASCO. De cafehouders te Meppef, die hun za ken verleden week Donderdag sloten om de markt te doen mislukken, nebben geen succes gehad, daar door het gemeente- bestuur de noodige maatregelen waren ge nomen. De geheelorithoudersvereenigmg schonk koffie op de overdekte eiermarkt, terwijl ook voor stalplaa,ts voor fietsen en paarden was gezorgd. EEN SATYR. Mej. B. te Voorst werd op den Rijks- straatweg Voorst-Apeldoorn door een gc- heel ongekleeden man aangevallen en van de frets getrokken. Ze verdedigde zich dapper, zoodat de man weer in de bos- schen verdween. Mej. B. had bij de aan- randing een gekneusde knie opgeloopen. Eenigen tijd later wist de politie den aan- rander aan te houden. EEN VREEMDE AANGIFTE. Bij de Rotterdamsche politie kwam een vrouw aangifte doen, dat na een huiselij- ken twist haar man gepoogd had, haar te dooden. De beieedigde echtgenoot zou rtamelijk de thee vergiftigd hebben. Dade lijk werd een onderzoek ingesteld. Het bleek toen, ook uit de zich tegensprekende verklaringen van de vrqjiwj dat de. man juist de thee, die vergiftigd zou zijn _ge- weest, moet hebben opgedronken. Zij drinkt bij voorkeur Sboit thee. Men ver- 'moedt, dat het geheele verhaaf een idee fixe van de vrouw is. BEROOFD VAN 10.000.000 MARK. Bij de politie te Rotterdam deed een Duitscher aangifte, dat twee vrouwen hein in een pand aan den Oppert beroofd had- den van een portefeui'le met f 4000. Na de berooving hadden zij hem in genoemd pand opgesfoten, zoodat hij zich door fiet insfaan van een ruit had moeten bevrij- cfen. Bij het hierop Cfoor de politie ge- stefde onderzoek was van id vrouwen geen spoor rneer te vinden. O, mijn hemel, Diana is toch niet Neen, neen, std u gerust, onze lie- veiing slaapt en Manon waakt over haar. Dan zijr er cJedite berichten ge komen over mijn broeder, over Pierre Niets van dien kant, antvvoordde Le nore op onvasten toon. Maar Romain, ge hebt nog een broeder een vriend uit uw jeugd, die gisteren Alexandre? Lenore, kom Zeg spot- dig wat er met hem is Hij is... hij is dood! Dood? Alexandre? Maar dat is niet mogeiijk! Hij was gisteravond zoo gezond als O, het zal zijn omdat hij in tropi- sche streken gereisd heeft, inissclnenHij zal door een plotseliugen koortsaauval bewusteloos geworden zijn. Waarpm hebt ge niet dadelijk den dokter....:..^ Romain had bij de laatste woorden den pas versneld, maar Lenore hield, haar echtgenoot tegen door haar armen om zijn hals te slaan, snikkend: Het is vreeselijk om het te zeggen. beste Romain, maar het moet, om' u p.it den waan te helpen. Alexandre Aarjac is dood, vermoord. Een gillende angstkreet ontvlood Ro- main's lippen en hij werd zoo bleek als een lijk. Alsof hij plotseling een slag op het hoofd had ontvangen, zoo w^ankelde hij en Lenore moest a! haar krachten in- spannen om hem op een nmgevallen boom- stam te doen zitten. Vermoord? Hij? LenpT?, vertel ntij hoe het in zijn werk gegaan is, smkte de arme man. De jonge vrouw vertelde hem riu de bij- zonderheden, die haar bekend waren en SCHEEPSRAMP IN DE GOLF VAN CALIFORNIA Naar gemeld wordt, zijn zeventig per- sonen om het leven gekomen bij het ver- gaan van het ^toomschip Topolobampo in de Golf van Californie. Het waren voor het meerendeel arbeiders, die op reis waren naar de katoenvelden in Be- neden-Californie. AAN EEN GROOT GEVAAR ONTSNAPT. Door de oplettendheid van den machi nist is de laatste tram^ die om 8 uur uit Vaals naar Wylre vertrok, aan een groot gevaar ontsnapt. Bij Wahlwiller bemerkte de machinist een hindernis op de rails. Hij1 reinde uit al- le macht en kon de tram tijdig tot staan brengen. Nu bleek, dat door misdadige handien twee ijzeren rails dwars over de baan wa ren gelegd. De tram zat vol passagiers. De justitie heeft de zaak in onderzoek. EEN DURE „TEA". Zaterdagmiddag om 3 uur kwam met den trein te Rotterdam een Rus aan, die naar Londen moest. Voor de boot vertrok. had hij nog eenige uren den tijd. Daarvan maakte hij gebruik om Rotterdam eens door te wandelen. In een 'dCer drukste straten werd de Rus een uur later aangesproken door een vrouw, die hem uitnoodigde bij haar thee te drinken. Hij nam het aanbod aan. De theevisite eindigde echter niet al te prettig want om half vijf werd hij bij de juffrouw de deur uitgesfagen. Hij bemerkte, dat zijn por- tefeuille met ongeveer 550 gld. aan En- gefsch geld (alles wat hij bezat) was ver- dwenen. Er bleef hem niets anders over dan aangifte te doen bij de politie, door wiens bemiddeling hij nog denzelfdeu avond om 7 uur met de Batavierlijn kon vertrekken. Daar zijn geld weg was, moest zijn koffer met lijfgoederen dienen als on- derpand voor de reis. NA TWEE JAREN. Twee jaar geleden raakte G. de Weerd te Voorst een mooi, klein hondje kwijt. Het dier was spoorloos verdwenen en nim- mer werd er weer wat van gehoord of gezien. Dezer dagen op de markt te De- venter- vertoevende, ineidt het Dev. Dbl., likte een hond de handen van genoem- den De W. Er bijna niet op lettende, weerde hij den hond af, doch het diertje werd steeds luidruchtiger. Hierdoor rneer aandacht aan het dier schenkende,'. be merkte hij tot zijn verbazing, dat het zijn voor twee jaar zoek geraakte hond was. Baas en hond waren blij eri opgetogen werd tezamen de reis naar Voorst aan- vaard. GEVAARL1JKE DRANKEN. De te Ubbergen zetelende gezondheids- commissie waarschuwt tegen het gebruik van Duitsche alcoholische dranken in de kroegen aan gene zijde van de grens of na invoer in ons land. Zij heeft in kroe gen tusschen Bommen en Kteef een on derzoek ingesteld, en van de zeven geno men monsters bleken drie methyl,alcohol te bevatten, terwijl in verschillende mon sters ook sporen van foezel konden wor den aangetoond. In een door de kommie- zen in beslag genomen flesch cognac Verschnitt was eveneens methyl-alcohol aanwezig. ERNSTIG VL1EGONGELUK. Zaterdag heeft bij het fegervlieg- station te Liliestrom, ten noorden van Chnstiania, een ernstig viiegongeLuk plaats gehad. Een toestel met de luitenants Ernst Wessel en Rolf Jorgensen stortte v;m een hoogte van 600 M. naar beneden. Wessel was onmiddellijk dood. jorgensen, die een been had gebroken en andere wonden zeide ook, dat de heeren van de justitie op het kasteel waren met twee genuarmes en een geheim politie-agent en dat zij vol ongeuuld cp zijn komst wachtten. Ongelukkige vriend, zeide Romain, terwijl hem de tranen ov^r de wangen lie- pen, moest ge, nadat wij elkanaer na zooveel jaren met gezien nadden, onder mijn dak vermoord worden? foert, opstaand en de vuisten bailend, riep hij uit: Is het mogeiijk.- Hij, vermoord op Cerisolles, hij, die er het geiuk kwam brengen. Ge weet nog niet, Lenore, ver- voigde hij kalmer tot zijn vrouw, dieMiem angstig anzag, dat Alexandre ons op den avond an zijn komst reeds een grooten dienst had bewezen. Kom, faat ons gaan. Ik heb mij nu weer beheerscht- Laten we vcortmaken, opdat ik aan het sterf- bed van mijn vriend hem vergeving kan vragen, hem in mijn eigen huis onvol- d ,ende beschermd te hebben Romain greep nu de hand van Lenore en snef liepen beiden op het kasteel toe. Toen ze een eindweegs verder waren, kwam uit het kreupelhouf, dat den TTeg begrensde, een man Te voorschijn, die de geheime politie-agent bleek te zijn, die in het gezefschap der drie heeren van de ju stitie was. Toen Lenore zoo overhaast het kasteel verliet, had hij begrepen,, dat zij haar man tegemoet ging. Instede van een verheugden trek, plooi- de een misnoegde uitdrukking zijn mond, terwijl hij tot zichztlf zeide: Jongen, jongen, we zullen een rnoei- lijke taak met hem hebben. Als cTie inijn- heer Romain De Cerisolles schutdu is, kan hij knap komedie spelen. Romain De Cerisolles was den grooten salon binneifgetreden, waar de neeren an de justitie gezeten waren. Na een korte wisseling van beleefdheden begon de rechter van instructie: Het is u zeker bekend, mijn heer, door uw vrouw, welke misdaad hkr van- nacht gepleegd is? Mijnheer, ik heb vernomen, gaf Ro main ten antwoord,, terwijl zijn gelaat smartelijk venrok, dat mijn beste iriend, Alexandre Narjac, onze gast, sedert giste ren, vermoord is onder mijn dak en dat zijn moordenaar verdwenen is zonder een enkel spoor achter te laten en dat de mis daad gepaard ging met diefstal. Ik beloof u, mijne heeren,* dat ik mijn onderzoek aan het uwe zal paren en dat ik mijn best zal doen den laffen dader ta ontdekken. Om hem te vinden zal ik al mijn andere bezigheden "laten varen. Indien ge mij wenscht te ondervragen, doe hei dan, ritaar eerst zou ik u wiHen verzoeken mij toe te staan het stoffelijk overschot te mogen zien van mijn onvergetelijken vriend. Verbaasd over die openhartigheid en die oprechte smart van hem, dien, zij al verdachten van de misdaad, wilden de heeren van de justitie tegenwerpingen ma- ken, doch Romain liet er hun den tijd niet niet toe, daar hij zid\ reeds omgewend had en op de kamer van de misdaad toe- schreed. (Wordt vervolgd). TER COURANT

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 5