ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 7379 Maandag 20 November 1922. 70e Jaargang. Bekendmaking. FEU1LLET (TnT"**" SET iOOSLOTTlfi BEHEIM. BINNENLAWD. B U I T E N L AN D. NADEELIGE GESCHENKEN. Op de vragen van den heer Braat be treffende het nemen van maatregeien tie- gen de gewoonte van handelaren om aan de koopers van hun artikelen geschefi- ken te geven, antwoordde de minister van Landbouw enz.: Naar de meening van den minister be- hoeft geen ernstige vrees te worden, ge- koesterd, dat uitbreiding van de gewoonte om bij den verkoop geschenken te geven, benadeeling van den kooper tengevolfee zal hebben. Uit den aard der zaak besraat de mogeiijkheid dat dit, in algemeenen zin gesproken volkomen geoorloofd re- damemiddei, evenals elke andere min of meer kostbare reclame, niet alleen, de kwaliteit, doch ook de kwantiteit van de ten verkoop aangeboden waar be'in- vloedt, doch, naar de minister meent, mag verwacht worden, dat het koopend pu- bliek met deze mogeiijkheid rekening houdt. Van schade voor den kleinhandel kan in dit verband bezwaarlijk gespro ken worden, aangezien het leveren van artikelen van goede hoedanigheid tegen redelijken prijs nog steeds a!s de beste aanbeveling mag worden beschouwd. In verband met het bovenstaande be- staat voor het nemen van bijzondere maatregeien dan ook geen aanleiding. DE MALARIABESTR1JD1NG IN ZEELAND. In de memorie van antwoord van den minister van Arbeid op het voorloopig verslag der .Eerste Kamer in zake het wetsontwerp totf wijziging der Arbeids- begrooting voor 1921, wcrdt medegedeeid, dat tie kosten der maiaria-bestrijding in Zeeland f 3432.87 1/2 hebben bedragen. De bestrijding heeft bes>taan in de vernietf- ging van de malariamuggen in de stallen op Walcheren. In andere deelen van Zee- land kwamen slechts weinig malaria-ge- vallen voor en behoefde niet tot bestrij ding te worden overgegaan. Gedurende den zomer van 1922 wer- den op Walcheren door de geneeskun- digen minder malaria-gevallen waargeno- men dan in 1921. Men mag veronderstel- len, dat de vernietiging van^de, muggen hier een gunstigen invtoed neeft gehad. Zekerheid kan alleen door een voortge- zette bestrijding worden verkregen. NIEUWE REGELING VOOR DE WERKLOOSH EI DSK ASSEN Omtrent de nieuwe regeling voor de werkloosheidskassen, werd van wege de regeering in de zitting der Tweede Kamer van j.I. Woensdag naar aanleiding der vierde vraag van den heer Van den Tempel de volgende uiteenzetting gegeven. De vierde vraag van den heer Van den Tempel luidde: Is de Regeering bereid, om aan de werkloozenkassen gedurende het jaar 1923 steun te verleenen op den voet, dJs is voorgesteld in het schrijven d.d. 31 Augus tus 1922 door den Nederlandschen Werk- loosheidsraad tot den Minister van Ar beid gericht? Zoo ja, kan de Regeering dan reeds mededeelen, we ike regelen zul- len geliden over de uitkeering aan de feden der werkloozenkassen, die ook met 200 pet. subsidie niet in staat zullen zijn 33) Fanny, vroeg zij, wat gejbeurt er toch op het kasteel? Manon komt hier ge- heel in de war binnengeloopen, stamelt onbegrijpelijke zinnen en valt tenslotte half bevvusteloos op een stoel neer, zonder te kunnen zeggen, wat er gcjbeurd\ is. Weet ge. O, weet mevrouw nog ifrets? Nu, er zijn rare dingen voorgevalljen opl het kasteel, rare dingen. Zuit ge nu eindelijk eens zeggen wat, riep Lenore uit,, terwijl een;' gevoel van groote ongerustheid over haar kwam. Mevrouw wil het weten? Weinu, mijnlieer Narjac is dood. Dood? vroeg Lenore met gesmocrde stem. J a, vermoord, men heeft hem dwars over zijn bed gevonden, badend in zijn bloed. Verschrikkelijk. Ontzettend, stamel- de de jonge vrouw. Wie heeft, wie Venijnig vief de kamenier haar in de rede: Ik weet het nieft, maar in t ieder geval moet het iemand zijn, die het kasteel goed kent, want de moordenaar is de ka mer i ngekomen zonder iets van zijn plaats te zetten. Men zou zeggen dat bet iemand is, die op het kasteel woont. Lenore schonk voor het oogenblik geen aandacht aan de insinueerende woorden van de kamenier, maar later, bij1 de smar- de reglementair voorziene uitkeeringen aan de feden te verstrekken? Hierop heeft de Minister van Arbeid' gc- antwoord De Regeering is bereid aan werkloozen kassen, welke met 100 pet. subsidie van Rijk en gemeente(n) niet aan de reglemen- taire verplichtingen kunnen voljdoen, in 1923 in bijzondere gevallen in verband met de crisis op de arbeidsmarkt, indivi dual te beoordeelen, een hooger percen- tage-subsidie toe te kennen in hejf alge- meen tot hoogstens 150 pet', en; in zeer hooge uitzonderingen tot 200 pet., mits aan de volgende voorwaarden wordt vol- daan; a dat de udkeeringsduur niet langer wordt gesteld, dan op 60 dagen, per ka- lenderjaar en voor zoover het se'zoenkas- sen of se'zoenarbeiders betreft niet lan ger Jan op. 36 dagen (landarbeiders, grond- werkers) b dat de wachttijd voor elke werkloos- he'dsperiode minsteiss zes dagen is, waarbij echter onderbrekmg van de werkloos- he-dsdagen met niet meer dan twee dagen van arbeid geen nieuwe werkbosrieids- periode zou behoeven te doen ontstaan; c. dat, voor zoover de werkloosheid met het seizoen nauw samenhangt, wordt be- paald, dat in bepaalde tijden van het jarr, niet, of alleen in bepaald aangegeven maanden, wordt uitgekeerd; d dat voorzoover de uitkeering niet tot bepaalde seizoenen wordt beperkt de uitkeeringsregeling zoodanig wcrdt ge- troffen, dat zooveef'mogelijk wordt voor- komen, dat de kas wordt uitgeput, door- da't aan een bepaald deel, der leden in het eerste deel van het jaar 6en zetr groof deef der inkomsten over 1923 ten goede komt. O.a. zou kunnen worden bepaald, dat aan elk lid in het eerste) hallfjaar slechts over hoogstens de helft van het reglemen- taire aantaf dagen wordt uitgekeerd, en dat over de tweede helft geen rechtj tol uitkeering aanwezig is, wanneer met se- dert het einde der eerslte uitkeeringspe- riode minstens 13 weken zijn verstreken; e dat de wekelijksche uitkeering als maximum niet meer bedraagt dan 60 pet. van het loon, dat in den tijd waarin een lid werkloos i s als loon voor arbeiders van dezelfde categorie geldt; f dat bij zoogenaamde gedeeltelijke werkloosheid het recht op uitkeering eerst ingaat (met inachtneming van het boven- vermelde aantal wachtdagen), wanneer de verkorting minstens een derde van den normalen werktijd bereikt, en de uitkee ring het loon niet verder kan aanvuUen dan tot 2/3 der normafe verdiensten per week; g dat de uitkeeringen in geen geval hooger mogen worden gesteld dan in: Voor de kassen der transport- en bsse arbeiders zullen nadere regelen wprden vastgesteld. j Wat leden betreft van werklbozenkas- sen, die ook met 200 pet. subsidie niet in staat zullen zijn de reglementair voorziene uitkeeringen aan de leden te verstrekken, aan deze personen zal hulp moeten worden verstrekt Tangs anderen weg dan dien van werkloosheisverzekcring. Uit de regeTmatig inkomende bijdragen der leden zal geleidelijk eene reserve wor den gevormd, waarmede de kassen te zij- ner tijd weer zullen kunnen function- neeren. De vijfde vraag luidde aldus: Is de Regeering bereid te bevorderen, dat de tegen werkboshe'd verzekerde ar- iiders desverlangende een toeslag kun nen bekomen op de uitkeering uit de t lijke herinnering van de doorieefde vree- s lijke uren kwamen "naar die wocrden in jt geheugen, De jonge moeder stond voor Fanny als f zij op het punt stond; het bewusl;zijn te verliezen en stamelde, de hand over het voorhoofd strijkend: Ik.. ik.„ droom... nietwaar? Manon kwam nu uit haar bezwijming bij en de arme Lenore wendde zich dade- lijk tot de oude, die versuft rondzag. Manon, beste Manon, het is immers niet waar, wat Fanny zegt. Dat de vriend van mijn man, mijnheer Narjac,, veT- moord is? Helaas ja, beste mevrouw, ant woordde de getrouwe, die doer die vraag ineens weer besef van den toestand kreeg. Vanmorgen heb ik hem gevonden met opengesneden keel en badende in het btoed. Lenore sfaakte een gil van schrik. O, Manon, Vom snel,. hij is mis- schien alleen gewond. Laten wij gaan zien. En dan de dokter. Als mevrouw het verlangt, zeide de kamenier nu, kan ik naar Fontaine- bleau gaan, door het bosch. Neen, gaf Lenore kort ten antwocrdy niet noodig! Ga den tuinman waarschu- wenDie moet dadelijk den dokter halen En Romain is er niet, wendde1 de jonge vrouw zich weer tot Manon. O, wat moeten wij beginnen? Wat een ver- schrikkelijke ramp! Ja, mevrouw, dat is het. Als we nu maar wisten, wie het gedaan had. Ge kunt er op aan, dat het met veel slimheid gedaan is, want alles, deuren,* vensters, alles was toe en niets van zijn plaats. J a, werkbozenkas, tot zoodanig bedrag, dat de totaie uitkeering niet minder is dan van onder dezelfde omstandigheden ver- keerende ail:eiders, die uit anderen hoof- de steun ontvangen? De Minister antwoordde, dat de Regee ring het niet gewenscht aclit het geven van een dergelijken toeslag in het alge- meen te bevorderen, aangezien dit in j strijd komt met het geldende systeem van werkloosheidsverzekering. 'Ook het ge- ven van dergelijke toeslagen als alge meenen regei door gemeentdbesturen acht i zij onjuist. Mocht in bijzondere gevallen een der- gelijkt toeslag in veiband met de om- standigheden van werkboz$n individueel noodzakdijk blijken, dan zou deze door het betreffende gemeentebestuur kunnen worden verstrekt. HET INSTRUCT!EVAARTUIG „PR1NS HENDR1K". Ten gevolge van dikken mist is het Instruclieyaanuig „Prii:s Hendrik" van het Onderwijsfonds van de Ned. Vereeniging van Gezagvoerders bij de Binnenvasrt een dag later dan oorspronkelijk in de bedoe- ling lag te Gent aangekomen, waar het op waardige wijze door het gemeentebestuur is ontvangen. Namens het gemeentebestuur heette Schepen de Munnik de leden van het be- stuur van het Onderwijsfonds, die zich aan boord bevonden, in de Gentsche haven wefkom. Spr. besbot zijn toespraak met het aan- bieden van een verguld zilveren gedenk- penning aan het bestuur van het Onder wijsfonds. Deze penning stelt aan de eene zijde voor de Gentsche Stedemaagd met den Vlaanischen Leeuw, gezeten op een hoogte voor de torens van Gent, terwijl aan de andere zijde van de; penning de volgende opdracht ingegrift staat: Geschonken door de STAD GENT bij het bezoek van het Instructieschip „PR1NS HENDRIK" van het Onderwijsfonds der Nederlandsche Vereeniging van Gezagvoerders bij de Binnenvaart. 1415 November 1922. Een tweede medaille bevin-dt zich in het Gemeente-archief, terwijl een derde pen ning is aangeboden aan het Stedelijk Mu seum te Gent. Tijdens het bezoek aan Gent werden aan boord van de „Prins Hendrik" o.a. ontvangen de Schepenen en Raadsleden van Gent (de burgemeester was door om standigheden verhinderd). DE BURGERWACHTEN. In de ]V»:morie van Antwoord in zake de begrooting van Binnenlandsche Zaken zegtde Minister zijn standpunt te handha- ven in zake de burgerwachten, vrijwil- Iigen landstorm en politietroepen. Verlee- nen van Rijkssubsidie aan de Vrijwillige Burgerwachten is noodig en bovendien voor een belangrijk deel (wapenenverstrek- king enz.) van zoodanigen aard dat die steun bezwaarlijk anders dan door het Rijk kan worden verleend. Tegen schrapping om redenen van bezuiniging van het sub sidie aan de burgerwachten ontwikkelt de Minister dan ook ernstig bezwaar met een beroep overigens op reeds aange- brachte bezuiniging. De vraag of de burgerwachten steun verleenen aan bet hoofd der plaatselijke politie, ook wanneer dat in andere geval len dan bij revolutionnaire woelingen noo dig mocht zijn, beantwoordt de minister in dezen zin, dat in 't algemeen de bur gerwachten In het gestelde geval bedoel- den steun kunnen verleenen voor zoo ver de statuten der betkokken burger- dat is waar, alleen de kandelaar lag op den grond. Het lijkt wel of de moordenaar doer den schoorsteen binnengekomen en weg- gegaan is. Lenore was nu eenigszins tot kalmte ge- komen en zij dacht na over hetgeen haar te doen stond, nu haar echtgenoot er niet was. Nu zag zij den brief van "Romain op den grond 'iggen, weggeduwd door de deur. De vriendelijke woorden. die Ro main schreef, konden haar zelfs geen glim- fach cntlokken, want ze dacht aan 'de thuiskomst straks van haar man en aan net vreeselijk leed, dat hij zou ondervinden bij het vernemen der tijding. Zij nam zich voor persoonlijk zich van den toestand in Narjac's kamer op de hoogte te gaan stellen, tfcien de 'kleine Diana begon te schreien. Ze nam ,het wichtje in haar armen, kuste het harts- tochtelijk en gaf bet toen aan "Manon met de woorden: Ik vertrouw u haar toe, beste Ma non, ik ga zien wat er gebeurd is en of er nog te helpen valt. O, mevrouw, zeide de oude, ge moet niet aHeen gaan. Dat vreeselijke schouw- spel is niets voor u, wacht itenminste tot dat de dokter komt of tot dat de tuinman terug is. Nauwelijks had Manon die woorden ge- zegd, of huiten kkmk het geluid van bel- ten, terwijl onmiddeflijk daarop de bel van het kasteel overging. Daar is de dokter al! riepl Manon uit. Wat moet die goede man gereden'heb ben Lenore snelde onmiddellijk den genees- wacht zich niet uitdrukkelijk daartegen- verzetten en het wettig gezag van hare diensten gebruik wenscht te maken. DE DOODSTRAF. Mr. W. G. Klomp, te Bussum,) heeft in een vergadering van den Christelijken Besturenbond aldaar over de doodstraf gesproken. Volgens hem ligt in den Ge- naslie 9 6 opgesloten een gebod tot in stalling van de doodstraf, welk gebod zijns inziens voor onzen tijd onverminderd van kracht is. Hij acht heft een gunstige gelegenheid tot invoering van de dood straf over te gaan, nu de anti-rev. partij invoering van de doodstraf op haar pro gram van actie heeft gezet, en een wijzi ging van ons strafstelsel in voorberei- ding is. NEDERLAND—BELGle. De heer de Clercq, afgevaardigde van de frontpartij, heeft aan de Belgische re geering de volgende vraag gericht: Prof. Burvenich, van de universiteit te Gent, heeft op een openbare vergadering van katholieke nationalisten te Renaix ge- zegd, dat de taalbeweging afkomstig is van Duitschland en van door Duitsch- land betaalde priesters. Belgie, zoo zei de professor, heeft twee vijanden: Duitschland en Nederland, in het buiten- land, de activisten en hun volgelingen in het binnenland. Wat prof. Burvenich zegt over de be taalde pr'esters laat ik daar, zeide de Clercq, maar ik zou van de regeering \vil- len weten, of het prof. Burvenich ver- gund is, in een openbare vergadering een bevriend fand, Nederland, den vijand van Belgie te noemen. DE TOESTAND. De Engelsche kiezers hebben Woensdag niet onzeker conservatief gekozen, schrijft de N. R. Crt. Met een meerderheid van on- geveer tachtig stemmen over alle andere partijen in het Lagerhuis, behoeft Bonar Law zich vooreerst niet meer te bekomme- ren over hetgeen de andere partijen op hun program mogen hebben of nog brengen. Het sterkst springt in het oog de neder- laag die Lloyd George met zijn persoonlijk regime en de politiek van Tsjanak heeft ge- leden. De staf is dubbel en dwars over hem gebroken, niet alleen omdat de kiezers Bo nar Law, die van hem verklaard had dat hij het vertrouwen van het land verloren had, stevig op het kussen hebben gezet, maar ook omdat Lloyd George's eigen partij tot minder dan de helft teruggebracht is (ruim vijftig zetels tegenover de 117 zetels in het oude Lagerhuis), waarvan het voor- deel is gekomen aan de arbeiderspartij en de liberalen van Asquith, die het beleid van Tsjanak evenzeer veroordeelden als het gros van de conservatieven. Een nadrukkelijk votum in denzelfden geest is de persoonlijke nederlaag van Winston Churchill, den over- tuigdsten k,ampioen voor de politiek van Tsjanak in het vorige kabinet. Het tweede feit, dat de aandacht vraagt is de verdubbeling van het aantal mandaten der arbeiderspartij. Met dat al is de uit- spraak der kiezers sterk tegen die partij geweest. Conservatieven, nationale libera len en onafhankelijke liberalen hadden zich verwoed geweerd tegen haar verkiezings- program, waarop tegelijk een heffing van vermogens boven de 5000 en vrijstelling van inkomstenbelasting van inkomens van eenloopende lieden tot 250 stond. Htt ka- pitaal boven 5000 zou zoodoende twee- maal getroffen worden, eerst door de hef fing en vervoigens door een verzwaring van de inkomstenbelasting, noodig om het te- kort ten gevolge van de vrijstelling van een uitgebreide groep beiastingbetalers goed te heer tegemoet en zeide tot hem: O, dokter, wat een vreeselijk drama! Men heeft u zeker al verjeld, dat Ja, mevrouw, Bapt'ste nee'it mij on- derweg ervan :n kennis gesteld. De dokter was een fi'nke grijsaard van een vijf-en-zest-g jaar, die lange jaren de vriend was van de beide broeders Cerisol- fes en na het vertrek van Pierre de huis- dokter was geworden van Romain, dien hij als kind al gekend »-.ad. Zoodra de tuinman hem verteld had, welk vreeselijk tooneel zich in het kasteel afgespeeid had, was hij meegegaan. Dokter, zou er geen kans zijn hem nog te redden? vroeg de jonge \rouw4tan- denwringend. Het zat zoo'n verschrikkelijke tijding zijn voor Romain. Al wat gedaan kan worden, zal ik doen, mevrouw, maar de oogenblikken zijn kostbaar, breng mij daarom naar de plaats van de misdaad. Lenore voelde het klamme zweet op het gelaat komen, nu zij dadelijk tegenover hem zou komen te staan, die den vorigen avond nog zoo opgewekt en vol levenslust was en die misschien nu een misvor.md lijk zou zijn. Zij onderdrukte echter die zwakheid en moedig antwoordde zij; Gij hebt gelijk, dokter, laten we gaan Neen, mevrouw, gij moet mij alleen zeggen waar de vriend van Romain is. Ik kan niet toestaan, dat ge meegaat; in de kamer. Maar dat is waar ook, Romain zal mij den weg wijzen. Romain is naar Parijs, dokttr. Va:i morgen vroeg is hij al vertrokken,, voor- dat de vreeselijke tijding bekend was. Aan maken. In tal van districten waar de candi- daat van de arbeiderspartij gekozen is, heeft hij het alleen gehaald door de versnippering der anti-arbeid-partijen, die te zamen een sterke meerderheid van stemmen zouden ge had hebben. De arbeiderspartij heeft stellig de meeste zijde gesponnen bij het uiteen- valien van de coalitie. Het derde feit van beteekenis is, dat de oude liberale partij, die van Asquith, den nationalen liberalen boven het hoofd is ge- groeid en zijn praedikaat ,,wee" heeft ver loren. In het oude Lagerhuis waren 36 ,,wee frees", wee omdat zij klein waren in aantal en free omdat zij vrij van de coa litie waren. Zij zijn gestegen van 36 op een kleine 60 mandaten, terwijl de nationale lib. partij, is van oudsher de partij ge- zetels hebben behouden. De oude liberalen hebben de voldoening dat Sir John Simon, de liberale oud-minister en een sieraad van hun partij, in het parlement terugkeert. De vreugde hierover wordt echter weer vergald door de uitwerping van hun leider Sir Do nald Maclean. Voor Europa in het algemeen is door de bevestiging/van de Engelsche bewindslieden in hun ambt de gewenschte toestand ont staan, dat de Engelsche politiek in de vele internationale kwesties, die nog op regeling wachten een vasten koers kan houden. Lord Curzon, de minister van buiteniandsche zaken, vertrok naar Parijs, om met Poincare overleg over de conference te Lausanne te plegen en dan zal terloops ook ongetwijfeid beraadslaagd worden over de politek tegen over Duitschland. Cuno, de directeur-generaal van de Ham- burg-Amerika-lijn, is de man die de nieuwe Duitsche regeering bijeen zal brengen en komt dus voor de zaak te staan, om als rijkskanselier te toonen, dat hij ook ver- stand heeft van politieke navigatie. Totdus- ver heeft hij dikwijls als oeconomisch des- kundige deelgenomen aan onderhandelingen met de Entente, en door zijn benoeming tot kabinetsformeerder is rekening gehouden met het feit, dat Duitschland voor het poli tieke bewind meer behoefte heeft aan oeco nomisch geschoolde mannen dan aan par- tijleiders. Om de welwillende onzijdigheid van de sociaal-democraten te winnen, kan het noodig zijn eenige nieuwe ministers te benoemen, die wel van hun politiek geloof nationaal-liberaal (Duitsche volkspartij) zijn, maar in de parlementaire partijpolitiek geen rol hebben gespeeld. De nationaai- liberale partij, is van ondsher de partij ge weest van de groote industrieelen en onder- nemers. De moeilijkste keus voor Cuno zal zijn een geschikt minister van buiteniand sche zaken te vinden. De Entente, en voor- al Frankrijk, zal den koers van de nieuwe regeering stellig beoordeelen naar den man die op dien post wordt benoemd. TER NEUZEN, 20 Nov. 1922. GEMEENTERAAD. in de op a.s. Donderdag 23 November, des namiddags 2 uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad, kornu'. de volgende punten in behandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Behandeling schrijven van Gedep. Staten, inzake herziening der jaar- wedde van den gemeente-ontvanger. 4. Voorstei van Burg, en Weth. om den onderwijzer J. van der Peijl over te plaatsen van school C naar de kop- school. 5. Beschikken op het. verzoek van Ter- neuzens Mannenkoor, om beschik- baarstelling van een der gymnastiek- lokalen van de kopschool, voor hot geven van concerten. 6. Voorstei van Burg, en Weth. om in verband met het adres der Vereeni ging voor Christelijk Volksonderwijs, alhier, betreffende niet aanvaarding mij is dus de droevige taaki opgedragen hem te vervangen. De geneesheer wilde nog protesteeren, maar Lenore vofhardde bij haar voorne- men rnee te gaan, aStwoordend: Vrees niets, ik zal sterk zijn. Op dit oogenbiik zag Lenore iemand snet den breeden weg afloopen, die zich uitstrekle van het tuinhek af. He& -was een vrouw, die zoo dicht mogelijk den kant van den weg hield, vermoedelijk om niet gezien te worden. Die vrouw was Fan ny, de kamenier. Mevrouw De Cerisolles was echter te veel vervuld van de droevige gebeurtenis om aan aat feit veel beteekenisi te nech- ten of Iang er over te denken, want weldra zou zij voor andere indrukken komen te staan, in de groote logeerkamer wachtte haar een verschr.kkeiijk schouwspei. in het halfduister van de kamer, waaraan de ja- Iousieen nog niet waren opgehaald, lag het van bloed doorweekte en reeds koude lijk van Narjac dwars over het bed, zoo- als Manon gezegd had. De oude getrouwe had dien morgen aan tie deur van de logeerkamer •eklopt om thee te brengen voor den gast. Zij had echter geen antwoord gekregen en had toen heel voorzichtig de deur, die niet af- gesloten was, geopend. Onmiddellijk had zij toen het vreeselijk schouwspei gezien, waardoor zij zoo ont- s.teld was, dat het theeservies kl'etterend op den grond was gevallen, waar het nog tag, toen de dokter met Lenore binnentrad. (Wordt vervolgd). COURANT De Burgemeester der gcmceiite TER NEUZEN maakt bekend. dat eene Openbare Vergadering »an den Gemeenteraad zal worden gehouden op Oonrierring %ov. des namidriag's 2 uur Ter Neuzen, dec 18 Nov. 1922. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA ZOU.....I.? voor voor voor Gemeenten gehuwden en kostgangers ongehuwden klasse kostwinners bij ouders inwonend I 2 60 1.80 0.60 II 2.30 1.50 0.50 III 1.90 1.20 0.40 - Tillfffr' If M VX- J Een zonder'iing professor.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 1