OLDO 25 ALLERFIJNSTE MELANGE T A B A K §f! Prijs 85 cent|per pond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. p n i rrin een zakje A J. P's Grenadinesaus in U ft n 116 jeder pakje A. J. P's Amondeltjes- pudding. Tijdelijke Reclame. Reel. 04 Is hij niet aan je gewend, dan zal hij uit .vrees of zelfverdediging, den vreem- den indririger zelfs al neeft deze duri, misschieh wel aanvallen. In elk geval zou men voor dit experi- ment u t te voeren zicli moeten overtuigen of net dier rustig en natuurlijk is. 20.030 GULDEN VERDUISTERD. In den loop van October hebben twee bedienden van de Stoomvaartmaatschappij Nederland ten nadeete dier maatschappij pf.m. 20.01M.) gtd. verduisterd door ver- duistering van kwitantien. Nadat zij wa- ren aangehouderi, zijn zij naar het Hbl. meedeelt, ter foeschikking van de justitre gesteld. Beiden hebbeii een volledige be- kentenis aigelegd. Zij zijn resp. 23 en 25 ja- ren oud. De beide aangehcudenen voerden geza- menlijk de administrate der kwitanties. De laatste maajiden hadden zij herhaalde- lijk bedragen van enkele honderden gul dens verdonkermaand. Op den duur wer- den zij echter brutaler en in October namen zij een soin van 14.000 gld. in eens weg. Toevallig kwarti dit aan het licht. Dit be- drag, waarvan ieder 7000 gld. had gekre- gen, heeft men nog kunnen achterhalen. De een had zijn 7000 gld. omgezet in ef- fecten, de ander had zijn aandeel voorloo- pig op de spaarbank gezet. De politie heeft alles in beslag kunnen nemen. Het onder- zoek heeft nog niet aan het licht kunnen brengen hoeveel er meer verduisterd is dan deze 41.000 gld. De beide kantoorbedienden leidden een nog al weekierig leven. Zoo had ieder van hen een auto gekocht op afbetaling. Van hun safaris konden zij dat niet; be- kostigen en zoo kwamen zij er toe af en toe bedragen uit de kas te nemen. Hoe vaak ep hoe veel zij hebben geno- men, kunnen zij zelf niet opgeven. De eene bediende was reeds zes jaren in dienst, de andere enkele jaren. ONVERWACHTE ERFENIS. Een sinds jaren bekend stadstype te Leulen, een bedelaar met eeri been, Riet ilakker, afkomstig van Rotterdam, die zijn Stukje brood met het verkoopen van fu- cifers verdiende, is door een onverwachte erfenis van een in Rotterdam gestorven zwager, in het bezit van 7000 gulden ge komen, die bij den huidigen koers der mark de aanzienlijke som van 18 millioen mark vertegenwoordigen. De g-elukkige erfgenaam, een man van 70 jaar, toonde rich allereerst dankbaar tegvnover zijn arme kostjutfrouw, aan wie hij een millioen mark ten geschenke gai. Netjes gekieed begaf hij zich daarna, een grooten bloemenruiker in de hand, naar een van de grootste cafe's in de jjHohestrasse", waar hij een aardige buf- fetjnffrouw maar dadelijk ten huwelijk vroeg. Het meisje heeft het huwelijksaanzoek aangenomen. BAD GASTE1N DOOR AARD- VERSCHUIV1NOEN BEDREIOD. Het weretdberoenide Kur-oord Gasteir, wordt door een voor die plaats vooraf ontzettende ramp bedreigd. De geweldige regenvaf van den laatsten tijd is oorzaak geweest, dat z;ch op tal van plaat&en aaru- verschuivingen hebben voorgedaan, waar- door niet slechtjs de te Oastein sHaande gebouwen, maar ook de bekende bronnen ernstig geyaar loopen. Voornamelijk dreigt gevaar voor de Kaiser Wilhelms Promena de, tegenover de Katholieke kerk, waar de oudste lmizen van Oastein staan. Wanneer indfcrda'ad een deel van de rotsen omlaag stqrt, zou dit de ernstigste gevol gen hebben voor de plaats zelf er« voor de bronnen. Dat men t_ doen had met aardverschut- vmgen is het eerst gebleken uit de groote scheuren, weike zich begonnen te vertoo- nen in hot 50 jaar oude Franz Josep'n- brongebouw, terwij'l ook in het pas in den winter van 1020- '21 gebouwde nieuwe brongebouu eveneens scheuren zijn out staan. Voorts 'zijn de scheuren weike zich reeds enkele jaren in de R. K. kerk be- vonden, den laatsten tijd aanmerkelijk grooter geworden. Men was van gemeente- wege v. orneinens het Franz Joseph-bron- gefoouvv te stut'ten en an een nieuwen voorgevel te voorzien, maar deskundiger, beweren, dat dit niet afdoende is, daar het geheete hrjnnengebied door het gevaar van aardverschuVing.'n wordt bedreigd, zioodat het niet mogelijk zal zijn, de be- dreigde gebouwen voor goed tegen in stating tfiJiaeyeiligen. WAAR LUCH fACROBAT1E AL NIET OOED VOOR IS. Een Amerikaansche jongedame, miss Es ther Devlin, die sinds jaren absofuut doof was, we Ik gebrek zij had overgehouden van een aanval van roodvonk, heeft; de- zer dagen op een eigenaardige wijze het gehoor teruggekregen. De Daily Chronicle" vertelt daarom trent: Miss Devlin stelde altijd veel belang in vliegsport, en zoo verzocht ze een be kend aviateur, eens met haar op te stijgen fn haar de sensatie van ,,luchtacrobatie" te doen doormaken. Toen de machine dan ook 4300 meter boven de aarde zweef- de, liet Je piloot zijn toestel allerlei kunst|- stukjes volbrengen, om tot besluit de ma chine te laten ;,vallen" tot op 1000 me^er van den grond. De val was zoo snel, dat toeschouwers aan een dngeluk dachten. Maar de aviateitr hield het toestel in zijn macht, en daalde zeer kalm weer op het terrein, vanwaar hij was opgestegen. Miss Divlin hand onderwijl het merkwaardige beleefd, dat'. toen de ntachihe begon te vallen, zij duidelijk het gieren van den wind en later het l'awaal van den motor kon hooren. Daarover ondervraagd, zei ze dat ze heelemaal niet bang was geweest, en dus niet door angst het gehoor had te ruggekregen, maar dat zij weer hoorende was geworden uitsluitend door het genot, dat de sensatie haar had gegeven. Om geheel normaal te kunnen hooren, zooals ieder ander zal ze nog eens zulk een avon tuur ondernemen DEUTSCHE „COONAC". In verband met de steeds toenemende sluikhandel naar ons land van Duitschen cognac meidt men ons, dat Van Du.tsctie zijue tegen den uitvoer van cognac e.d. hoegenaamd geen bezwaar bestaat, om- oat een uitvoerverbod Uaarop niet be staat, voor zoover "Je uitvoer niet pluatis heett langs binnenwegen. Men zou dus veilig mogen aannemen, tiat een derge- lijke uitvoer ginds niet wordt tegenge- werkt, hetgeen ook wel is af te leiaen uit het feu, dat schier eike week! ai naar gelang van omstandigheden een of twee wagons in een Duitsche naburige grensplaats (wij meenen te Emmerik; ar- riveert, beladen met cognac op vaten, die vervolgens in flesschen wordt over- gebotteld. Nadat de flesschen worden voorzien van het bekende etiket, vinden zij met honderdtallen gretig aftrek, daar dag aan dag smokkelaars en handlangers aanwezig zijn om deze naar Nederland te smokkelen. Een liter kost ongeveer 50 cent. Neemt men nu in aanmerking, dat de accijns hier te lande daarop meer be- draagt dan 4 gld., dan begrijpt men, waar- om deze zeer goed betaalde smokkelhandel in het grensgebied zoo welig tiert. EEN OEVAARL1JK ZW'ENDELAAR ONTMASKERD. In het laatst van het vorige jaar onlj- ving een koopman te Barcelona brieven van zekeren Sottiaux, die zjjn briefadres had in hotel Metropole, te Brussel. Ikeze meneer Sottiaux, zich noemende liquida- teur van de oorlogsvoorraJen, mijnbezit- ter en groot-industrieei, bdod, naar het Hbl. meldt heele scheepsladingen goede- ren te koop aan. Hij wist den koopman warm te maken voor den aankoop van 4000 baten koffie. Na veel geschrijf en getelegrafeer werden beide partijen het eens, dat er voorloopig 2CKX) balen zouden worden geleverd, waarvan de helft zou woraen betaald na overgave van documenten en de rest na fevering. De koopman vloog er voor 10.000 peseta's in. Toen hij wist, dat zijn geld weg was, informeerde hij in Brussel, waar men van Sottiaux niets wist en stelde zich in ver- binding met een zakenvriend te Amster dam. Deze laatste vond in het feit, dat de op- lichter de namen van solicde Hollandsche ondernemingen voor zijn doeleinden ge- bru'kte, aanleiding om de politie met het geval in kennis te stellen. De Amsterdamsche recherche stelde 'n onderzoek in. Het bleek daarbij al ras, dat de zaak in Belgie was opgezet. De nasporngen der recherche in Belgie de- den haar een drukkerij ontdekken, waar Sottiaux papieren had laten drukken. Het onderzoek werd nu verder opgedra- gen aan de Belgische politie, die het door de Amsterdamsche recherche ontdekte spoor bleef volgen. Toen de oplichter, onder een anderen naam dlan Sottiaux, in Antwerpen zijn intrek nam in een hotel, werd hijl gear- resteerd. Een heele verzameling papieren en valsche steinpels werd bij hem gevon- den. K1PPEND1EVEN. Een koster te Aillas (Oironde), Belts geitaamd, had sedert eenigen tijd bemerkt, cat verscheidene kippen uit Eijn kippenhox verdwenen. Hij besioot dus goed de vvacht te houden en vond ten slotte hetf spoor der schuldigen. Hij waarschuwde de nim- rods van de piaats, die gewapend aan zijn uitnoodiging gevolg gaven, alien vast besloten om den onfortuinlijken koster te hdpen. Onm ddellijk togen politie-agenten en jagers aan het graven. Na lang en aan- houdend werk'en, stuitten zij op een hoi van ongeveer 1.70 M. diepte. Hier vonden zij de uieven, n.t zes prachtige bunzingen die in minder dan veertien dagen 153 kip pen hadden versbnden. EEN VERRASSING. Een handelsman te Parijs kreeg dezer dagen een brief, onderteekend „Paul", waai'n iemand hem namens een vriend aankondigde, hem den volgenden dag om 4 uur 12.000 frcs. te wilten teruggeven, die hem onrechtinatig waren onthouden, en verzocht hem een kwitantie klaar te maken voor dit bedrag. De koopman vrees- de een valstrik en nam twee vrienden in den arm, die in een kamer naast het kan- toor de wacht zouden houden en wachtte den vreemdeling af. Deze kwam op tijd, sneed aHe vragen af, legde het geld neer en nam de kwitantie aan, waarna hij ver- trok. Een der vrienden volgde hem in een hotel in de nabijheid van de. Opera, waar hij den naam te weten kwam. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat de handelsman 20 jaar geleden een kleine erfenis gekregen had, weike hem echter door een neef met succes werd betwist. Deze maakte in Chili i'ortuin en keerde nu terug o m het geld met rente op rente terug te geven, daar hij thans erkende niet in zijn recht te zijn geweest. EEN BERUCHT 1NBRCKER OEDOOD. Willy Opitz, een der beruchtstc inbre- kers van Berlijn is door de crimineele politie voor goed onschadelijk gemaakt. Hij heeft Zaterdagavond in een gevecht met de pol'tie zulke zware verwondingen bekomen, flat hij kort na zijn arrestatie is overleden. Opitz had niet minder dan vier moorden en talrijke roofaanvallen en inbraken op zijn geweten. Hij ging met onmeedoogen- de ruwheid te werk en schoot ieder, die hem ;n den weg kwam, onmiddeUijk neer. Een half jaar geleden werd hij geaije- steerd en naar de strafgevangenis Tegel overgebracht. Al spoedig echter gelukte het hem uit te breken. Zijn handlangers hadden een werktuig binnengesmokkeld waarmee hij de tralies door kon veilen. Plotseling dook Opitz weer in Berlijn op. Na zorgvuldige voorbereiding heeft de crimineele politie 'hem weten te omsinge- len. Zoodra eenige politiebeambten Het lokaal, waar hij in den regel vertoefde, binnentraden, verdween Opitz door een achteruitgang. Maar alles was afgezet. Toen trok Opitz twee pistfcden en vuurde eenige schoten af, die evenwel misten. Ook de politiemannen maakten nu van hun Vuurwapenen gebruik en schoten Opitz neer. De inbreker zou ook aan het hoofd hebben gestaan van een bende auto-ban- dieten. inge/ondein MEPEDEKLINGKN. RECLAME. Vraarft Uwen Winkelier ter vervanging DE PITTIGE NATUURBOTERSMAAK PRDEFT EEN IEDER 0NMI0DELLIJK. CENT i taEBSri' 3 DE TWEEDE WAARSCHUWINO. Eerst de „alastrim", dat was de eerste, minnelijke aanmaning om er aan te den- ken, dat het pokkengif niet slaapt of sluiniert, maar met toegekneepen oogen loert op nalatige bevolkingen. Toen werd reeds er op gewezen, dat goedaardigc pokken (er was slechts 1 sterfgeval op de 700 gevallen) vaak aan ernstige epi- dentien voorafgaan. Bt er was reden om te vreezen. Toen het „ge w e t e n sb e z w a a r in 1808 werd ingevoerd als middel om te mogen verzuimen, zijn kinderen te la ten inenten, werden in Engeland en Wa les 664 van de 1000 kinderen ingeent. In 1920 nog slechts 395. Het aantal onbe- schermde kinderen vormt dus de groote meerderheid en de bevolking is niet veel beter tegen de pokken besciiut dan in onbeschaafde landen. Nu komt een iets forschere waarschuwing: in en om Lon- den 19 gevallen van pokken, waarvan vjji doodelijk. En als daarnaar niet wordt ge- luisterd, dan komt een dwangbevei, ook voor onze regeering. Zou deze den treu- rigen rnoed hebben, met deze feiten voor oogen, te volharden in haar voorttemen? vraagt het T. v. G. EEN KOSITBAAR GESCHENK. VOOR DEN PAUS. Volgens een bericht aan de „Chicugo Tribune zal door de katholieken van Mi- faan den Paus een zilveren tiara worden aangeboden, versierd met 2000 juweelet, en een snoer van *150 paarlen. Op 23 November zal een speciale pel- grimstocht naar Rome worden ondemo- men, ter overhandiging van dit geschenk aan den Paus. Het schitterend cadeau is bijna geheel van zilver en weegt meer dan twee ppnd. Het is even fijn bewerkt als de schoonste Venetiaansche kant en de er op aange- brachte figuur stelt den olijftak van den vrede voor, "waarop een Latijnsch op- schrift. Onder de 2000 steenen bevinden zich een groote smaragd, 379 robijnen, 79 groote en een duizendtal kleine diamanten. MUNDUS VLlLT DECIPI. Een Amerikaansche bookmaker, zeke- re Leon David, vestigde verleden jaar in de Rue de la Bourse te Brussel «^en agentschap, schrijft de Matin. Hij belcof- de in een circulaire 15 percent per week aan heri, die hem hun geld in, leen toe- vertrouwden om er mede te wedden op Belgische en Fransche courses. Weldra kwamen postwissels en cheques binnen en op een goeden dag pakte Leon David z'n biezen, een passief achterlatende van 200.000 franc. De Brusselsche rechtbank heeft hem thans bij verstek veroordeeld tot 56 maanden gevangenisstraf. DOMlNe ALS TIJDOPNEMER. Omdat zijn safaris niet toereikend was, is de New-Yorker domine Schultz van de Methodisten kerk te New ton, gaan so(- iiciteeren voor het baantje van tijdopne- mer bij de Board of Freeholders. Nu heeft hij tenminste een bijverdienste van 13 gulden per dag. ,,lk ben gehuvvd", zeide hij bij zijn sollicitatie, ik heb kleine kinders en ik kan er van ntijn predikanten- tractementje niet komen." „Ail right,P zeiden zij, „dan heb jij het baantje," en nu staat de domine aan de poor;, om te zien, of de arbeiuers wel op tijd zijn, en hoeveel de telaatkomers aan boete moe ten betalen. SNUGGERE POL1TIE-AMBTEN AREN. Te Springfield (Massachusetts) zou on- (angs naar de Times \erneemt, een hanen- gevecht worden gehouderi. De poL lie hoorde er echter van en fegde beslag op een 60tal hanen, die voor het gevecht wa ren uitgekozen. Tot zoover was het op- treden der politie ten zeerste toe te jui- chen. Zij was echter o.qverstandig ge- noeg om de zestig nanen in afwachting van de beslissing van den rechter, alle te zamen in een omrasterde ruimte te laten, Soodat de hanen zonder eenige hulp of aanmoediging van buiten af, op eigen houtje een hanengevecht orgauiseerden, waarbij veertig vechtersbazen het leven lieten. ESCADRILLEVLUCHT RONDOM DE WERELD. De New York Times bevat het bericht, dat het Amerikaansche ministerie voor luchtwezen overweegt, of het niet eris z'n nut kan hebben een escadrille vliegtuigen de wereld rond te sturen. De weg zou ge- nomen kunnen worden over IJsland, ler- Iand, Europa en Siberie. Het doel zou zui- ver propagandistisch zijn. 'n Openbare in- schrijving zat in de onkosten kunnen steu- nen. Ieder; die dus iets voor het doel ge- voelt..^... LIJK GESCHOUWD. Te Londen is het lijk geschouwd van den kruier George Baker, die eenige dagen geleden door een fietser omgereden was. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht en daar behandeld voor een sleutelbeenbreuk Buiten weten van den dokter verliet hij het ziekenhuis en liep, zonder hulp, van het ziekenhuis naar Islington en nog acht- honderd meters verder. Thuis bezweek hij den volgenden dag. Bij d'e Iijkschouwing bleek, dat hij ook een schedelbreuk had en dat vijf ribben gebroken waren. Het biijft verbazingwek- kend, hoe hij met zulke kwetsuren naar huis heeft kunnen loopen. EEN NIEUWEN TRUC. Met een nieuwen true, waarmee zij reeds veel geld hebben verdiend, werken thans te Berlijn twee „Kavatiere"/ zonder dat men er tot dusver in geslaagd is ze te pakken. Het zijn chicT gekleedd jongelui van 23 a 25 jaar, die het gezeb schap zoeken van meisjes, die goede man tels en hoeden -en kostbaar pelswerk dra- gen. Zij noodigen ze uit om schouwbur- gen of dansgelegenheden te bezoeken. Twee aan twee geven ze dan de garderobe af op een nummer. Is het stuk of het bal aan den gang, dan gaat een der „heeren" e\en weg. Dat zegt hij tenminste, want zijn „even" beteekent „voor altijd". Hij haalt de garderobe op en verdwijnt er mee Nummer twee gaat dan eens kijkeh, waar de ander toch biijft. De meisjes blijven goedig zitten en komen pas na verloop van tijd tot de onaangename oonclusie, dat niet alleen haar elegante begeleiders maar ook haar mantels, hoeden en bon- ten verdwenen zijn. De zwendelaars heb ben dezen true at'vaak met succes toege- past en Je politic weet nog nirijcl niet; wie het zijn. EEN TRAGISCH GEVAL. Te New York is Woensdag de weduwe van een bekend irnpressario, mevr. Ham- merstein, die reeds sinds Zondag vermist werd, ;n een klein zolderkamertje, in een der armoedigste stadsdee- Ten gevonden, waar ze bewuste- loos op den grond lag, blijkbaar door het uit de geopende gaskraan slroontende gas bedwelmd. Volgens de politie zou men nog juist bijtijds gekomen zijn, om haar van den dood te redden. Mevr. Hammerstein is in ellende gedoin- peld door de vertraging, die heeft plaats gehad met de verdeeling van de nalaten schap van haar echtgenoot. De heer Ham merstein, die als irnpressario schatten ver diende (hij is ook de oprichter geweest van de nieuwe Londenscne opera), stierf plotseling. Het aandeel van zijn vermogen, waarop de weduwe, ware de zaak vlot verloopen, aanspraak had kunnen doen geiJen, beiiep 200.1X10 pond sterling. De verdeeling gaf echter mv.'eilijkheden, en mmiddels geraakte de weduwe tot den bedelstaf. Reeds eenmaal had de politie haar 's nachts in Central Park zwervende gevonden, en nu Zondag, had ze een obs- cuur hotelletje, waar ze onderduk genoot, moeten verlaten, omdat ze de rekening niet kon voldoen. Toen de politie haar uit het met gas gevulde vertrek redde, bestond haar heele bezit in een shilling en 4,5 pence. EEN KNAAP IN VLAMMEN. Aan het strand van Dover beinerkte men, hoe plotseling een 12jarige knaap in vlammen was gehuld. Vier mannen snei- den hem te hulp en rukten hem de kleeren van het lijf. Vervolgens bracht men den jongen naar het ziekenhuis. Twee der redders moesten eveneens onder behan- deling worden genomen wegens beko men brandwonden. De oorzaak van het vreemde schouwspel was de vol'gende: Op het strand liggen verscheidene fles schen, weike een mengsel bevatten van fosfoor, dat waarschijniijk van e:n oor- (ggswrak afkomstig is en vermoedelijk werd gebruikt ont rookgordijnen te ma ken. De knaap had nu een weinig van dit mengsel weten te bemachtigen en het in zijn zak gestopt. Verder wandelerid vatte de fosfoor echter vlam. EEN S1GAAR ALS VERDOOVINGS- MIDDEL. Maandag ji. maakte de koopman Has san el Hake uit Cairo met den nachtsnel- trein de reis van Berlijn naar Hamburg. Onderweg raakte hij in gesprek met twee medereizigers, die zich afan hem voor- stelden. Een dier twee presenteerde hem een sigaar, en toen hij die voor een ge- deelte had opgerookt, viel hij in diepen slaap. Toen hij in Hamburg door een spoorwegbeambte werd gewekt, kwam Hake tot de ontdekking, dat men hem alle contanten die hij bij zich had, ten bedrage van 3,5 mill|k)en mark had ont- stolen. Bovendien miste hij zijn gouden horloge en andere voorwerpen van w aarde. VRJJGESPROKEN. Mevrouw Rozier, die haar man en diens typiste doodschoot in het kantoor \an den heer Rozier, is door de jury te Phila delphia vrijgesproken. Nu maakt zij aan- spraken op het wettelijk erfdeel, dat haar toegewezen zou zijn, afs zij op normafe wijze weduwe geworden was. Het kan niet Amerikaanscher dan het reeds is. VEERTIG MALEN GEHUWD. Te Dayton (Ohio) is een neger gearre- steerd, William Lawrence Jones, die er zich op beroemde, dat alhoewel hij nog maar 56 jaar was, reeds 40 vrouwen had gehuwd. Hij kon zelfs de namen der gelukk'ge da mes geven, daar hij er nauwkeurig aan- teekening van had gehouden in zijn zak- boekje. Maar het allergekste was, dat hij die dames wettig heeft waten te huwen, en dat hij bij de veertigste nog van geen dei 39 vorigen gescheideu was. EEN BRAND MET 5 DOODEN EN 30 GEWONDEN. Vijf meisjes zijn er gedopd en 30 lig gen met zware brandwonden in een hos- pitaal en een nog onbekend gfoepje is als vermist opgegeven, tengevolge van een brand in een borduur-atelier in de 13de straat te New-York. De oorzaak van den brand is onbekend. Vlak na het uitbreken, hoorde men een aantal ontploffuigen. De meisjes, die op de derde en vierde verdieping zaten, za- gen zich elken uitgang versperd door vuur. In haar doodsnood gaven zij zich over aan een radelooze partYek. EEN DUITSCHE SCHOENER VERGAAN. De van Rotterdam naar Hamburg on derweg zijnde Duitsche schoener „Leo- pold David" passeerde de vorige week Woensdagavond even na negen uur Cux- haven. Plotseling weerklonk een donde- rende knal. Van den schoenen zag men een machtigen, met brokstukken van het schip vermengden vuurzuil onthoog stij gen. Spoedig daarna stond het geheete achterschip in brand. Eenige sleepbooten trachtten het brandende schip te hulp te komen, doch zij slaagden er niet meer in, het te naderen. Van het zinkende schip stegen nog drie rookzuilen op, die mijfcn ver wegdreven. Na tien minuten zonk het schip met den boeg Toodrecht naar beneden, alleen het achterschip stak nog uit het water omhoog. Di ontploffing was zoo krachtig, dat de ijzeren platen van het voorschip werden weggeslingerd. Van de uit zeventien personen bestaan- de bemanning konden er slechts elf gered worden. Kapitein van het verongelukte schip was de heer Hotzel. BATTLING SIKL De neger Siki heeft door onhebbdijk gedrag bij een bokkwedstrijd te Parijs een straf opgeloopen van 9 maanden schor- sing, waardoor hij ook zijn kampioenstitel schijnt te verliezen. GROOTE SCHEEPSBRAND BIJ SJANGHA1. Naar bericht wordt, zijn bij een brand op een rivierboot, weike passagiers bracht van Sjanghai naar hel eiland Tsoeng Ming, aan den mond der Jang-tsekiang, tweehonderd personen omgekomen. TREINBOTS1NO. Maandagmorgen is bij het station Niel een personentrein, weike voornamelijk arbaiders van Boon naar Antwerpen brengt in botsing gekomen met een goederentrein tengevolge van den mist. De beide looo- motieven liepen tegen elkaar, de drie eer ste wagens van den personentrein wier- den ineengeschoveti. De machinist van den personentrein, die nog remde, wat hij kon werd verbrand onder de machine terug- gevonden. In een der coupe's trof men het lijk van een arbeider aan, en tal van gewonden moesten uit de wagens wor den gehofpen.* Het reddings- en oprui- mingswerk geschiedde voornamelijk door soldaten. .ui EEN SCHIP VERBRAND. Er is geen spoor gevonden van het onbekende stoomschip, dat Zaterdag vol gens een draadioos bericht 75 mijl van Kaap Hatteras in brand stond. "Men ver- moedt, dat het de „Mundale" was van de Munson-Iijn. EEN TRAGISCH VLlEGOiWGELUK. Luitenant G. D. Chevalier is te Norfolk in bewusteloozen toestand in het zieken huis opgenom en ten gevolge van verwon dingen, opgeloopen toen zijn vliegtttig Zondag in de nabijheid der stad ter aar de stortte. De doktoren zeggen, dat hij herstellen zal. Mrs. Chevalier werd ge red, toen het vl-iegtuig, waarntede zij zich, nap het ongeluk haar echtgenoot over- komen, naar Norfolk begaf, in de Che- sapeak Baai viel. ERNST1G GEVAL VAN GAS- VERSTIKKING." Ten gevolge van gasverstikking zijn te Philadelphia acht personen gedood. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. Vergadering van Vrijdag 27 October 1922, des namiddags 1,80 uur. Voorzitter de heer Joh. de Feijter, Burge- meester. Tegenwoordig de leden: J. de Yisser, A. de Feijter, W. Scheele, C. A. Wisse, 8. van Hoeve, D. G. Koopman, A. de Koeijer, J. Vinke, C. de Jonge en M. Kaijser, benevens de Secretaris J. Stolk. Afwezig de heer P. Faas. 3. (Vervolg). 7. Stemming over den contractmiur art. 1 der Overeenkomst met de P. Z. E. M.. betreffende de levering van electrische stroom. Vermits de stemmen over de in he.t contract vermelden contractduur staakfen, stellen Bur- gemeester en Wethouders voor, overeenkom stig art. 50 van de Genreentpwet, andermaal daarover te stemmen. -i Afgezien van de, behandeling vanhet con tract, stellen Burgehieestex: en Wethouders in verband met nader door hen te doene voorstel- len, zulks naar aanleiding van het U inmiddels geworden rapport U voor, de verder te voeren onderhandelingen met de P. Z. L. M. te schorsen. In de eerste plaats wordt gestemd over liet voorstel-Kaijser om den duur van het contract te bepaien op 15 jaar, in plaats van 20, zooals in het concept staat. Dit voorstel wordt aangenomen met 6 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren De Jonge, Vinke, De Koeijer, Wisse, Kaijser en Koopman; tegen stemmen de heeren De Feijter, Scheele, Van Hoeve en De Visser. Daarna wordt in stemming gebracht het Sure Reeiketer niet meer nosdig. De Hollandsche Boerin

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1922 | | pagina 6